I ie Alkmaar. »r tr De Alkmaarsche Kaasmarkt Kou - Kou - Kou Uit Bergen Heeft iemand? Ingezonden Zaterdag 16 November 1940 Derde blad Zitting van Vrijdag 15 November. UITSPRAAK. Alvorens de zitting een aanvang nam, deed de Kantonrechter, mr, Boerrigter, uit spraak tegen een zekeren W. uit Sint. Pan- cras, die zijn vrachtauto niet voor registra tie had doen inschrijven en veroordeelde hem tot f 3.boete subs. 1 dag. W armenhuizen. EEN UITRIT, WELKE GEEN UITRIT WAS. Op 15 September j.1. kwam een zekere J. S. uit een straatje gereden, dat uitkwam op de Dorpsstraat. Verd. kam uit een z.g. uit rit. Alles was goed gegaan als niet juist rechts van verd. langs de Dorpsstraat een fietsrijder was aangekomen. Een botsing was toen onvermijdelijk. Verd. beweerde, dat het een openbare wee was, waarop hij reed en geen uitrit. Waar loopt die openbare weg dan op uit? vroeg de Ambtenaar van het O.M. Nergens op uit. aldus verd. Die weg loopt ■dood. Dan is het ook oen uitrit, meende mr. de Brueys Tack. Maar die weg is wel 60 M. lang, zeide iverd. Doet er niet toe, was het antwoord van den Ambtenaar. Bovendien vertelde verd. dat de wielrijder heelemaal links van den weg reed. Hef slachtoffer der aanrijding, A. W. St. uit Sint Pancras, werd als getuige gehoord en vertelde, dat hij op de Dorpsstraat reed en even moest uitwijken voor een Duitsch soldaat, die daar met een meisje liep. Toen kwam verd. ineens uit het steegje en reed tegen hem op. Had u schade?, vreog de ambtenaar. Ja. 75 cents, voor reparatie aan m'n koek. En get. toonde de broek aan den Ambtenaar. Keurig gemaakt, voor zoo weinig geld, meende mr. de Brueys Tack. Verd. had twee getuigen a décharge mee gebracht. n.1. G. B. en C. A. de.N. uit War- menhuizen. Deze echter konden niets an ders verklaren dan verd. zelve. De Ambt. van het O.M. vordering nemend loemde deze z.g. openbare weg wel dege lijk een uitrit en verd. had dus moeten on- etten of er ook verkeer naderde uit de Dorpstraat. Of get. links van den weg was. leed aan het geval niets af. Mr. de Brueys Tack vorderde f 12.— boete subs. 10 dagen met toewiiziging van de civiele vorejering ad. 75 cents. De Kantonrechter vonnis wijzende, veroor deelde verd. tot f fi. boete, subs. 4 dagen en ocwijzing van de civiele vordering. Scha gen. VRACHTAUTO NIET INGESCHREVEN. 'OR De tijdelijk in Schagen wonende vracht- rin- rijder J. C. B. had op 17 October aldaar [net een vrachtauto gereden zonder dat de ze voor registratie was ingeschreven. Tk was uit dienst gekomen en ben wel eenige iu koeren on het distributiebureau geweest |ll cm een formulier te halen, maar ze kon den er mij daar eeen geven, was het ver veer van verd. Tntusschen was de datum voor de inschrijving verstreken, voegde fhij eraan toe. Is het nu in orde? vroeg de Ambtenaar. Ja zeker is het nu in orde, zeide verd. Eisch f 10.subs. 10 dagen hechtenis. Dat v'tid ilf wel een beetje veel, meneer e rechter, aldus verd. van „Meneer de rechter", hield daar rekeniner nee en veroordeelde verd. tot f 4.boete lubs. 2 dagen. Iroek op Langendijk. HF.T VERVOER WAS VERBODEN. Toen kregen we eenige zaken van aard- ippelen-vervoer door Alkmaar zonder de rercisehte vergunning. P. S. uit Broek op Langendijk had op 4 Dctober 175 kg. aardappelen vervoerd zon- der daartoe Vergunning te hebben. Dat wist ik niet, zeide verd. Op de vei ling van 5 October hebben ze me dat pas verteld. Maar het stond al in de Staatscourant v. 10'Sept. zeide mr. Boerrigter. Die courant lees ik nooit, antwoordde verd. U hadt dat als tuinder moeten weten, meende de Ambt. ig De aanvoer, bleek heden nog zeer behoor lijk te zijn. In totaal was aanwezig een hoe veelheid van ongeveer 46.000 K.G. waar- wee ten naastenbij het kwantum van dc vorige week werd bereikt. De kwestie is natuurlijk, dat deze kaas dateert uit de productieperiode van voor de plotseling ingetreden melkschaanschte. Tntusschen kon men allerwegen van de markters ver nemen. dat de kaasbereiding de laatste dagen aanzienlijk is beperkt, zoodat voor de naaste toekomst niet anders dan sterk dalende aanvoeren kunnen worden ver wacht. Zelfs ziet het er naar uit, dat we fen tijd tegemoet gaan. die in menig op zicht zal herinneren aan de stille zes "We ken van weleer het tijdvak tusschen Kerst- wis on Vrouwendag, gedurendp hetwelk de Alkmaarsche kaasmarkt stil lag. De n rij zon waren goed. De hoogste markt bcdroee f 35.25. de toegestane maximum prijs. Hiertegen gingen echter tal van sta pels van de hand on zoo we mogen spre pen van een gang van de markt, dan lag dezp stellig niet veel lager dan f 35. ïntussrhen was vandaag de rijkskeur- ffieester weer verschenen, wat een groot aantal processen-verhaal ton gevolge had. Met helanestelling vragen de verschillende [verbaliseerden zich af. .of ze ditmaal van deze processen-verhaal mee.r zullen merken dan voorheen. De vroegere zijn alle zonde/ verdere gevolgen gebleven. Waar hier groote belangen voor de Volks welvaart op het spel stonden, eisebt mr. de Brueys Tack f 40 boete, subs. 30 dagen. De Kantonrechter deed-er de helft af en veroordeelde verd. tot f 20 boete, subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen aardappelen. Een zelfde onderging de tuinder P. R. uit Oudkarspel, die op denzelfden dag 300 kg. blauwe Eigenheimers, door den vracht rijder Jonker had doen vervoeren. Ik wist niet, dat het door Alkmaar niet mocht, als de vrachtrijder over Schoorl en Bergen gereden was, had ik geen centje last gehad, verdedigde zich verd. Ook deze verd. wist van het besluit niets af en hoorde er pas van op 5 October. Het was hem op de veiling nooit gezegd. Eisch f 40 boete subs. 30 dagen. Vonnis, evenals in de vorige zaak f 20 boete. subs. 10 dagen met verbeurdverklnroing van de in beslag genomen aardappelen. J. V. uit Broek op Langendijk batd op 7 October aardappelen zonder vergunning vervoerd, doch daar de hoeveelheid grooter was, was het vonnis navenant. De eisch luidde ook voor dit geval f 40 boete, subs. 30 dagen. De kantonrechter veroordeelde deze verd. tot f 25.boete subs. 10 dagen. En zijn aardappelen was hij voorgoed kwijt. Sint Pancras. GEEN IDENTITEITSBEWIJS. Op 8 November peddelde S. J. v. J. uit Sint Pancras rustigjes langs den Hclder- schen weg, toen hij plots werd aangchou den door de politie, met het vriendelijk verzoek z'n identiteitsbewijs te tooncn. Maar dat kon verd. niet. Later bleek hem dat hij niet goed had gezocht, want het zat in een van de zakken van z'n regenjas. Toen verd. terugreed was de politieman verdwenen. Een ongelukkige samenloop van omstandigheden derhalve! Eisch f 10 boete. subs. 10 dagen hechte nis. De Kantorechter maakte er f 4— van subs. 2 dagen. Door bun kou. koorts en pijnuitdrijven- de werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een'poeder of cachet van Mijn- hardt te Zeist. Mijn-hardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets. genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. RAADSVERGADERING. De burgemeester heeft de Raad bijeenge roepen op Dinsdag 19 November a.s. des namiddags om vijf uur. Als eenige punt van de agenda wordt ge meld, de wijziging van de begrooting 1940, welke door Ged. Staten werd teruggezonden ALGEMEENE VERGADERING „WITTE KRUIS". In de vergaderzaal van hotel-café „De Oude Prins" hield Donderdagavond dc afd. Bergen van de N.H. Vereeniging „Het Wit te Kruis" haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer G. Taapken. De voorzitter opende met een woord van welkom, en het speet hem dat deze verga dering was geconvoceerd na de Algemecne Vergadering. De heer Winder was afgevaar digde voor deze afdeeling geweest. De Secretaris, de heer J. A. Blok las daar na de notulen voor van de vergadering van 20 April 1940 welke zonder op of aanmer king worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven over het ge brekkige kind. Een schrijven, dat alle be sturen ontvangen. Voor vrijwel alle kinde ren werd iets gedaan aldus de circulaire Plaatsing van deze kinderen geschiedde in hoofdzaak door derden. Ook de gemeentebe sturen deden het hunne om het leed dezer kinderen te verzachten. Hierdoor werd héél wat kinderleed weggenomen. De voorzitter meende, dat deze instelling nog zéér veel werk zou kunnen verrichten in het belang, van het misdeelde kind. Schoolzwemmen. Voorts was ingekomen een verslag met begrooting van de R.K. Wijk- Kraam- en Huisverzorging. Besloten werd wederom een subsidie van f 50.— te verleencn. De heer den Das had een verslag uitge bracht over het schoolzwemmen. Begonnen werd op 10 Juni. Deelgenomen werd door 63 leerlingen van de O.L. school; 48 van dc R.K. Jongensschool en 31 van de school met den Bijbel. In totaal werden 383 lessen ge geven. Het batig saldo werd verdeeld on der de heeren Pesie en Schalkwijk. Ilct ver slag eindigde met den wensch, dat het schoolzwemmen in het volgende jaar een rustig verloop zou hebben. Een hooqtezon De voorzitter deelde mede, dat was over gegaan tot de aanschaffing van een hoogte- zon, welke op elk net in iedere woning kan worden aangebracht. De totaal kosten zul len bedragen f 198. Cursus ziekenverpleging. Door zuster de Wit zal een cursus worden gegeven in ziekenverpleging, welke Woens dagsmiddags zal worden gehouden. EmmabloemcoHccte. De voorzitter deelde mede, dat de Emma bloemcollectie dit jaar f 327.— had opge bracht. Wegens periodieke aftreding van dr. J. A. Blok had een bestuursverkiezing plaats. Daar de heer Blok herkiesbaar was, werd deze wederherkozen. Commissie nazien der rekenin- gen. De heeren L. den Das en Ch. Kettenborg werden benoemd in de commissie tot het nazien der rekeningen. De heer Winder, afgevaardigde naar de algemecne vergadering bracht van deze bij eenkomst een kort verslag uit, uit wolk verslag geen nieuwe gezichtspunten naar voren kwamen. lait van vernopping, slecht® «pijsver- tering, overmatig® vetvorming of d® schadelijke gevolgen er van- aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, "dan zuivere men bloed en ingewanden met Dr. Schieffer's Stofwisseiingzout. De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme Flacon f 1.05. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en-vakdrogisten. Rondvraag. De heer den Das wil, dal het bestuur zijn aandacht schenkt aan de Volksvoeding, voor al in dezen tijd. In ieder geval voor hen, die maatschappelijk minder bemiddeld zijn. De voorzitter antwoordde, dat van Regee ringswege nood keuken-s zullen worden in gevoerd. Of dat geschieden zal in onze ge meente is nog niet bekend. Spr. is ervan overtuigd, dat de nood gaat nijpen, omdat dc winter voor de deur staat. •De voorzitter zegde toe, dat hef bestuur hieraan zijn aandacht zou schenken. Van Gemeentewege zou ook iets kunnen worden gedaan. De heer v. d. Velde vroeg, of extra ver sterkende middelen nog werden verstrekt voor kraamvrouwen? De voorzitter antwoordde, dat een derge lijk verzoek naar den controleerènden arts ging. De secretaris was in dit opzicht niet op timistisch gestemd, gezien het weinige wat de zieken krijgen en dan nog na veeJ moeite. Hierna volgde sluiting. BUREAU VOOR WERKVERSCHAFFING. Zéér binnenkort zal het alhier gevestigde Bureau voor Werkverschaffing aan de Karei dc Grootelaan worden opgeheven en worden overgebracht naar het Centraal Bureau te Alkmaar. Aangezien er te Bergen nog slechts 14 werk- loozen zijn, acht het Gemeentebestuur een bureau aldaar niet meer noodig. Of het ge heele personeel aan dit bureau verbonden, naar Alkmaar zal worden overgeplaatst is momenteel nog niet, bekend. NIEUW E N1EDORP WINTERHULP. Ook in deze gemeente is oen comité Win terhulp tot stand gekomen. Een of meer be stuursleden met hun dames, van vereenigin- gen die zich on sociaal of cultureel gebied bewegen, hebben in dit comité zitting. Ook de geestelijken maken er deel van uit, ter wijl de burgemeester als plaatselijk direc teur zal optreden. Op 29 en 30 November zal worden gecollecteerd, terwijl lichtgevende speldjes zullen worden verkocht. „Geestmerambacbt' koopt een gasgenerator NIEUWE BEMALINGSWIJZE ZAL f 11.000.— EISCHEN. Gistermiddag vergaderde het dagelijksch bestuur van bovcugenocmdcn polder met hoofdingelanden en een commissie uit den Rinapolder. in 't Huis de Brodcrode te Oud karspel. De voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz., opende de vergadering niet welkom. De notulen van de vorige vergadering werden aldus vastgesteld. Die mogen blijven zitten. In verband met de verordening no. 22 van den Rijkscommissaris voor het hezette Nedérlandsche gebied van 21 Juni 1910. kun nen geen verkiezingen plaats hebben. De aftredende hoofdingelanden, de liee- ren van Wonderen en J Kroon Azn., blij ven derhalve zitting houden. De aftredende molonmeesler, de heer Vlam blijft derhalve eveneens zitting hou den. In de vacature, ontstaan door het herei ken van den 70-jarig leeftijd van de heeren Lnmmersrhaae en Balder kan derhalve niet worden voorzien. Niet erq royaal! Van de Visschersvereeniging Afd. Geest- merambac.ht van de Nederl. T-Ieidemaai schanpij is een verzoek ingekomen haar re duet ie te verleencn op de betaling -van pacht voor vischwater. Het Dag, Bestuur stelde voor aan de vi«- scherijvereeniging 50 net. reductie te verlee ncn voor het jaar 1940. De nacht bpdraagt f 10. De heer J. Baas slelde voor, de volle 100 pet. reductie te verleenen. Eenige andere hoeren meenden dat dit te ver zou gaan; men besloot conform hel voorstel van liel bestuur. De heeren Schoorl. (\p Groot. Balder en Baas, stemden voor 100 pet. reductie. Voorzitter deelde mede, dat het personeel al het mogelijke doet, om het water weg te werken. Het gaat goed. maar met. de don kerte kan men niet malen, wegens het ge vaar van het staande kroos, dat de ma chine zou kunnen doen stoppen. De I)e Ringsloot is zeer hoog. Het malen heeft in den laatstén tijd weer 5000 liter olie_ ge kost. Hierna werd een voorstel van het. dag. bestuur behandeld, orn over te gaan tot aanschaffing van een gasgenerator voor het motorgemaal. De voorzitter gaf een na dere toelichting. Van de fa. Stork Co te Hengelo is be richt ontvangen, dat speciaal voor polders met dieselbemaling een gasgenerator is ontworpen, waardoor de bestaande moto ren zouden kunnen blijven gebruikt. Hier over heeft men een onderhoud gehad met een ingenieur van Stork, waarbij is geble ken, dat deze generator, welke met (10°/o) olie en nootjeskolen 4 of 5 gestookt kan worden, waarmede 100% kracht van de motoren kan worden gegarandeerd. De be sparing op de brandstoffen zou 2500 per jaar zijn. De nootjeskolen komen uit de mijnen uit eigen land. zoodat deze zoo goed als zeker steeds verkrijgbaar zullen zijn voor motorgemalen. HET INCIDENT OP HET SPARTA- TERREIN. Onder .„correspondentie" berichtten wij in den loop van deze week aan twee inzenders, dat hun ingezonden stukken niet konden worden opgenomen, omdat deze critielc op critrek bevatten. Een behoorlijke krant doet dat niet, wanneer zij overtuigd is, dat haar verslaggevers zonder aanzien des persoons hun verantwoordelijk werk doen. De ingezon den stukken betrekking hebbende op het incident op het Sparta-tcrrein bevatten bo vendien tirades waarin de objectiviteit van ons verslag in twijfel werd getrokken, waar door natuurlijk een afwijking van den alge- mcenen bovcugenocmdcn regel in het geheel niet mogelijk is. -Met zulke „tegenstanders" debatteert men niet. De redactie van het dagblad „Ilelder- sclie Courant", nam dc- stukken de schrij vers hadden ze ook dit blad gezonden wei op. Dit zou ons om het even zijn. wan neer de heer J. L. van Ketel, te Schagen. ons niet voor een bijzondere moeilijkheid bad ge plaatst. Deze heer zendt ons een ingezonden stuk, waarin een aanval wordt gedaan op den schrijver van een der door ons niet ge plaatste ingezonden stukken. Het andere, af komstig van een mijnheer, die begon te ver klaren, den strijd niet gezien te hebben, maar als helderziende-op-een-afstand, des niette min een oordeel velde, heeft de heer v. K. blijkbaar ter zijde geleg'd. Het stuk van den heer van Ketel tast ons verslag niet aan, dus er is geen enkele reden, zijn stuk te weigeren. Maar. dit is voor anderen niet te begrij pen,wanneer zij den inhoud van het inge zonden stuk, waarop de heer Van Ketel zijn aanval doet, niet kennen. Daarom nemen wij dat uit de Heldersche Courant over, zoodat de schrijver, langs een omweg tóch nog zijn doel bereikt! HET INCIDENT OP HET SPARTA-VELD TE SCHAGEN Mijne Heeren, Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige plaatsruimte, aangaande het verslag van j.1. Maandag 11 dezer van den wedstrijd Scha genOudesluis. U bij voorbaat dankende, Hoogachtend, B. DE BOER. In de eerste plaats verwonderde het mij, dat dc Rijks-politie, volgens uw verslagge ver constateerde, dat de Oudesluis-speler Goet opzettelijk naar den Schager-speler Ypey trapte. Ondergeteekende stond ongeveer in het middenveld en constateerde van trappen ge heel niets. De scheidsrechter, de heer De Snaver, s.'ond er nog dichter hij en consta- feerde zelfs geen overtreding der spelregels Het grappigste is daarom, dat de Rijks-poli tie zicli vlak hij den ingang van het terrein bevond en daar vandaan dus wel een over treding kon ?,icn, geheel aan het andere einde van hef .'veld. Vele-'van de toeschou wers, ook uw verslaggever, weten zelfs niet, hoe hot incident, zich heeft voorgedaan. Ypey spurtte met den bal in de richting der O.- outlijn met den O.-speler Goet achter hem. Goct deed toen, wat veel achterspelers doen, n.1. de glijheweging voor den bal en den speler. Daardoor rolden beide spelers over het veld en bleef Ypey liggen. Ondergeteekende heeft den enkel onder zocht en er bleek in het geheel niets gebro ken. Was uw verslaggever later in het kleed bokje van Schagen, toen de geneesheer de „ernstige" enkelfractuur onderzocht? Deze constateerde een lichte spierverrekking. Van een schop legen den enkel wist. de spe ler Ypey, op de vraag van den geneesheer, niets af. En dan had de enkel er wel anders uitgezien! Was hier niet een beetje enkel-po litiek bij? Ook het staken van den wedstrijd. Dit deed niet de Rijks-politie, maar wel degelijk de heer De Snaver, die in het uit oefenen van zijn leiding bij den wedstrijd werd belemmerd door de Rijks-politie en niet te vergeten door het. fanatieke publiek van Schagen, dat zich dezen middag wel van zijn goede zijde toonde. Van zulk een aanhang kan Schagen nog pleizier beleven, want dit was het, wat de grootste schuld heeft aan het incident met zijn op- hitscrij en het bestormen van het veld. Wat de heer De Snaver betreft, die ken ik. en velen op het sportveld, als een goed arbiter. Dat hij fouten maakt, dat neem ik hem niet kwalijk, want die maken wij allen. Tenslotte heeft men allen zijn „dag"' De aanschaffingskosten van deze instal latie zijn op rond 11000 berekend, behalve het. metsel- en breekwerk en timmerwerk. Deze installatie zou in 5 jaren geheel kun nen zijn afgeschreven met de brandstofbe sparing Aangezien het noodzakelijk was, de waterstand in de hand te houden, heeft het dag. bestuur in principe besloten een dergelijke installatie aan Ie schaffen, be houdens de benoodigde goedkeuringen. Het stelde aan de hoofdingelanden voor, tot de aankoop van de door Stork aangeboden in stallatie over te gaan. Voorzitter vertelde dat het plan is, het op 1 Januari a.s. in bedrijf te kunnen doen stel len. Alles geschiedt onder volledige garan tie. De betaling kan geschieden, het laatste gedeelte op 1 April. De heer Van Wonderen verwachtte dat de machines, die niet geheel 100 pret. zijn in capaciteit zal terugloopen, hetgeen geen verbetering zal zijn. De voorzitter antwoordde, dat de capaci teit iets te lijden heeft gehad van een tor- ceering van den eersten machte in het be gin van het gebruik. Het zou misschien beter zijn geweest (ach teraf bekeken) als toen zwaardere machi nes waren aangeschaft. De heer Van Wonderen zou liever zien, dat een onderzoek werd ingesteld naar een electrische bemaling. De heer Jb. Kroon Az. zeide, dat electrici teit thans onzekerder is dan de gasgenera tor. Spr. wilde het aflossen in twee jaar i. p.v. vijf jaar. De heer T. Kostelijk had eerst gedacht dat men weer voldoende! olie zou krijgen. Nu dit niet het geval zal zijn, wilde spr. voor de f 2.— per H.A. de zekerheid nemen die deze nieuwe machine biedt. Dan* zijn wij er in 5 jaar af. wel eens niet. Maar het gebeurt wel eens meer, als Schagen verliest, dat de arbiter rare beslissingen neemt. Dat is wel ty pisch. Zelfs over het bevoordeelen van Oudesluis overdrijft uw verslaggever op grove wijze. U schrijft van getuigen, die gezien hebben van het schoppen van Goet naar Ypey. Later in het kleedhok zeide een speler van Schagen. dat er van schop pen geen sprake was. Betere getuige kan je niet denken. Beter dan getuigen uit een heethoofdig publiek. De overwinning is trouwens toch een feit. Daarom is het jammer, dat de Rijkspolitie den wedstrijd zoo vlak voor den tijd heeft laten eindi gen. want het was voor onze jongens geen prettig einde met een verdiende overwin ning in het zicht. Want met zoo'n mooien voorsprong. 52, begrijpt u toch wel, dat de Oudesluizers niet ruw behoefden te spe len. Van opzet is volgens ondergeteekende dan ook geen sprake, al ging het wel wat forsch; maar de spelers zijn tenslotte geen jongedames. Ondergeteekende heeft toch ook nog wel wat ervaring op het voethalgebied on was steeds een groot tegenstander van ruw spel en houdt dit zijn leerlingen ook steeds voor, traint trouwens ongeveer 5 jaar de V.V. „Oudesluis", dus kent de spelers door en door en speciaal Goet, die heelemaal geen speler is om opzettelijk te trappen. Volgens ondergeteekende was het „inci dent" niets anders dan een samenloop van omstandigheden, en had lactischer .optre den, zoowel van Rijkspolitie als Sparta- bèstuur, erger voorkomen B. DE BOER, Trainer V.V. Oudesluis. Het antwoord hierop luidt dan als volgt: Het incident op het Spartaveld te Schagen. Mijne Heeren, Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige plaatsruimte om in enkele zinnen op het in gezonden stuk in de Heldersche Courant van den heer B. de Boer. trainer, Oudesluis, te antwoorden. Dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik. Hoogachtend, J. E. L. VAN KETEL. In de eerste plaats verwondert het mij over bovengenoemd incident een ingezonden stuk te lezen en nog wel van iemand, die lang genoeg meeloopt om te weten, dat het voor de voetbalsport in het algemeen stuk ken beter is, als hierover zoo weinig mo gelijk geschreven wordt en dat deze kwestie beter in eigen kring behandeld kan worden dan nogmaals in een groot artikel de aan dacht op onze sport te vestigen. Vooropgesteld dat bet mij geen laars kan schelen, wie een voetbalwedstrijd wint. als wel hoe een wedstrijd wordt gespeeld, zal ik niet het ingezonden stuk van don heer B. de Roer geheel uitpluizen. Tk wil wij zen op een zin. die zoo beneden elke cri- tiek is, dat deze voor mij de voornaamste reden is. waarom ik dit antwoord gaf. De heer R. de Boer schrijft als liet gaat over don•■geblesseerden Ypev „Was hier niet een stukje „enkel-politiek" hij?" In de eerste plaats is dit een insituatie, welke blijk geeft van 's heeren de Boers begrip van de voetbalsport on hoe deze niet gediend kan worden. Wil hij daarmede den Oudesluis- speler vrij pleiten? Gelukkig stond ik erg dicht bij de plek waar het incident plaats vond en daarom verwondert het mij, dat de heer de Boer in een technisch stukje dc zaak „nader uiteen zet" Een lichte plek in zijn artikel is. dat de heer de Boer toegeeft dat de scheidsrech ter „fouten maakte" en dat hii de scheids rechter „zijn dag niet had". Verder laat ik in het midden of de scheids rechter, wanneer hij deze fouten niet ge mankt zou hebben dezen wedstrijd had moe ten staken. Meer wil ik er niet over schrijven, maar alleen wijs ik den heer de Boer er op, dat de voetbad vereeniging „Schagen" over de medewerking van den verslaggever heusch niet altijd erg tevreden is en meermalen is liet. gebeurd, dat ook Schagen „van boven af geluk kreeg". Onze vereeniging was echter zoo wijs, daar niet op te reageeren. J. E. L. VAN KETEL Lid van Schagen. (De heer van Ketel, hoofdbestuurslid van den N.1I.V.B. verzoekt ons nog mede te deelen, dat hij bovenstaand stuk niet in deze kwa liteit schrijft.) Na nog eenige besprekingen werd tot stemming overgegaan. Met de stem van den heer Van Wonderen alleen tegen, werd het bestuursvoorstel aan genomen. T. a.v. de financiering stelde het bestuur voor, een leening aan te gaan af te lossen in 5 jaar, waarmede de vergadering ac- coord ging. Met de Boerenleenbank te Noordscharwou de werd een rekening courant overeenkomst aangegaan tot een bedrag van f 25000.— De waterstand was weer een punt van bespreking. Dc heer De Groot klaagde er over, dat het water onder Warmenhuizen weer te hoog was, dezen herfst. De Voorzitter meende, dat het wel wat overdreven is. De machinist is zeer ijverig en vraagt heel spoedig of hij mag malen. Met de geuite wenschen zal rekening wor don gehouden. De heer Jh. Kroon Az. vestigde de aan dacht op het-vele staande kroos voor hel ge maal. Dank aan scheidenden. De voorzitter sprak den heer I.atnmer- schaag, wiens laatste vergadering dit is, hartelijk toe. Hij heeft gedurende 26 jaar, waarvan 21 jaar als molonmeesler zijn uiterste best gedaan voor den polder. De heer Lammerschaag, die zeide steeds pretlig te hebben samengewerkt dankte voor de tot hem gpsproken woorden. Ook tot den heer Balder heeft de voorzit ter een hartelijk woord van dank gericht De heer Baldcr dankte voor deze woorden Daarna sluiting

Schager Courant | 1940 | | pagina 8