Schietpartij te Leidschendam Uit Alkmaar Wieringerwaard overrompelt N. Nietio.p Marktberichten MOORDAANSLAG OP DEN BURGEMEESTER. Den dood ontsnapt. Zaterdag omstreeks middernacht heeft een, onbekend gebleven, on verlaat moordaanslagen gepleegd op den nieuwen burgemeester van Leid schendam, den heer H. Banning en op den gemeente-architect, den heer De Regt. Een aantal revolverkogels ■werd afgevuurd op de slaapkamer van den burgemeester en ook op de woonkamer van den heer De Regt. De burgemeester, verheugd over de geluk kige afloop van dit gruwelijke plan, vertel de aan het Yk. de toedracht van de zaak. Hij werd Zaterdagnacht om twaalf uur op gebeld door de familie De Regt. wonend aan de Yeurseweg. De gemeente-architect deelde hem persoonlijk mede, dat even tevoren scho ten waren gelost op zijn huis. Mevrouw De Regt zou ongetwijfeld door een der kogels geraakt zijn, doch zij was juist even naar •oven gegaan en daardoor sloegen de kogels in de wand. „Ik yond drie kogelgaten in liet huis," zeide de burgemeester. „Omtrent de oor zaak van cle'ze aanslag tastte ik volkomen in het duister." Dé heer De Regt had niets van den dacler kunnen bespeuren. Ik ondernam, na de familie geluk ge- wenscht te hebben met den «goeden afloop, per fiets de terugtocht naar mijn huis, een afstand van anderhalve kilometer, niet ver moedende, dat zirh daar inmiddels ook het ee/i en ander had afgespeeld. Een ingewijde? „Bij mijn aankomst bleek de heele familie wakker te zijn, zoo ook de twee logé's die in de logeerkamer zouden slapen. Mijn vrouw Vertelde daarop, dat ook op Helle Theresia, zoo heet de burgemeesterswoning aan de Leidschekade, een -aantal schoten was gelost en wel op onze slaapkamer. De moordenaar heeft de situatie blijkbaar gekend, en zijn wapen gericht op de plaats, waar hij ons vermoedde. Eén kogel is vlak over hef hoofd van mijn vrouw gegaan en heeft de spiegel van de waschkast verbrij zeld. Als het ongeluk had gewild, dat mijn Wouw op gezeten had. dan was zij onher roepelijk gedood. Op de logeerkamer zijn eveneens schoten gelost, en hier zijn de ko gels over de hoofden van onze gasten gesuisd 'Gelukkig werd niemand van ons getroffen." De Haagsche politie is dezelfde nacht nog van deze zaak op de hoogte gesteld. De hoofd commissaris, mr. P. Hamer, heeft zich per soonlijk, in gezelschap van ecnige commis sarissen, hoofd-inspecteurs en rechercheurs naar Leidschendam begeven en de zaak in onderzoek genomen. KOEDIJK AURORA CONCERTEERT. Op dezen uitvoering, Zondagavond in de zaal van Groot gehouden, werd tevens de trekking der groote verloting gehouden. Al le loten, 2500 stuks waren verkocht. Als bij zonderheid zij nog vermeld, dat Nico Vis ser, een ventje van 6 jaar 96 loten had ver kocht. De zaal was flink bezet. De avond werd geopend met een mooie frissche marsch. Ook het 2e nummer „Orpheus in de onder wereld van Offenbach werd met groote aan dacht beluisterd, dit oogstte luide bijval, ook de overige drie nummers voor de pau ze kregen luid applaus. Hierna had de trekking plaats van de verloting, die werd geleid door den bur gemeester en den gemeentesecretaris bij gestaan door een tweetal dames. Er waren 41 prijzen met een troostprijs. lste prijs Heeren- of Damesrijwiel of een stofzuiger, gelukkige winnaar onze beken de Piet Visser, op lotnummer 2338. Deze kwam het laatste uit de bus zoodat de span ning tot het einde er in bleef. 2e prijs rooktafel winnaar G. Molenaar, Koedijk, lotnummer 1897, De troostprijs werd gewonnen door Teun Visser en bij moest dit zelf uitpakken. Er kwam te voor schijn een popje en een flesch limonade. In dezen tusschcntijd had men het tooneel klaar gemaakt en werden vergast op een klucht: Dokter Wingh-IToo-Huuh-Junior", door Peter. Er is hartelijk gelachen, om de grappige vertoon ingen, vooral H. Visser bleek nog weer goed in staat te zijn het publick te vermaken. De vier nummers die Aurora hierna nog liet volgen kregen weer de volle aandacht, wat zij ten volle waard waren, want Aurora mag er nog zijn, gezien zijn eminenten directeur den heer Nieman. WIERINGERMEER DE BOSSCHEN WORDEN GEDUND. Het Staatsbosch. dat gedurende 8 jaren niets gedaan heeft dan planten en nog eens planten is nu zoo ver gekomen, dat er in de maand December weer een groote partij geveild zal worden, zoowel geschikt voor brandhout als voor andere doeleinden. HINDERWET. Door den heer J. I. de Groote is ..een ver gunning aangevraagd voor het plaatsen van een heetwaterovcn, ter vervanging van de bestaande olie-stookinrichting in het -perceel sectie H, no. 11 te Middenmeer. DE JEUGD. Gisterenavond hadden een paar nog zeer jeugdige knapen ruzie met elkaar. Opeens trof een der jongens het zoontje van den heer A. met een stuk gresbuis boverrhet oog. Een geluk is het te noemen dat niet een zijner oogen werd geraakt. Hevig bloedend begaf hij «ch huiswaarts. VAST AAN DEN BODEM Gisteren zou een schipper, wiens schip met bieten geladen was, de vaartocht uit varen. Hoewel de motor op volle kracht draaide gelukte het den schipper niet voor uit te komen. Met behulp van een aantal mcDschen kwam er tenslotte beweging in. HET SLECHTE WEER .Gezien het slechte weer dat in de laatste dagen heeft geheerscht, hebben de landbou wers acht dagen uibstel gekregen om hun greppels en slooten schoon te maken voor de schouw. DE ZATERDAGOCHTENDMARKT VER- DWIJNT. Dat het er triest uitziet met de verschil lende Alkmaarsche--markten, weten we zoo langzamerhand al. De een na de andere be geeft het onder den drang der bijzondere omstandigheden. De veemarkten hebben hun beteekenis verloren, de korenbeurs is niet meer in gebruik, de kaasmarkt gaat een periode tegenmoet, waarin nauwe, ij les of geen kaas mag worden verwacht. De Zater- dagavondmarkt is van weinig beteekenis meer en nu kan ook worden gezegd, dat hef met de Zaterdagochtcndmarkt prac- tise.h is gedaan. De laatste weken werd er nog eenig fruit verhandeld, de bekende najaarsdrukte. Maar dat is bijna ten einde. En ook de tallooze stalletjes, die vroeger het Hofplein plach ten te bezetten, zijn, op een hoogst enkele uitzondering na verdwenen. Zaterdag j.1. tel den we er precies één. De kwestie is, dat. al-' leen Alkmaarders er gebruik van mogen maken in verband met.hct feit, dat onze stad is gelegen in de kustzone. Daarnaast biedt ook het .betrekken der goe deren meer en meer moeilijkheden. En het, i-esviltaat is geweest, dat de fleurige Zaïer- dagochtendmarkt het dreigt op te geven en naar alle waarschijnlijkheid aanstonds wel zal moeten worden gerekend als te behoo- ren tot het verleden. Nog heerscht er eeni- ge drukte, vindt men er groepjes menschen. te verwachten is echter, dat deze, hij gebrek aan handel en bedrijvigheid straks ook wel zullen verdwijnen. DE PROCESSEN-VERBAAL AAN DE KAASMARKT ^ooals we reeds meedeelden, zijn Vrijdag j.1. wc-er een aantal processerr-verbaal opge maakt tegen te hooge prijzen. Intusschen schijnt het daarbij niet te zijn gebleven. Naar ons ter oore kwam, werd door dén keurmeester ook een partij geblokkeerd, die een week tevoren was verkocht en die toen de hoogste markt had opgebracht. Het betrof cpn stapel, die weck aan weck de hoogste prijs noteerde, die echter ook week aan week een procesverbaal tegen z.ich zag op gemaakt. Dit blokkeercn bad plaats, aange zien de keurmeester vermoedde, dat ook dit keer de prijs naar zijn inzichtjngen wel weer te hoog zou zijn geweest. Intusschen vernemen we van de zijde van den handel, dat bij de herkeuringen, die hebben plaats gehad, tal van malen de kaas werd geclassificeerd boven de prijs^ die daarvoor op de markt was betaald en die door den keurmeester als te hoog werd bc schouwd. Men leidt hieruit af, dat de koopers het* toch nog niet zoo kwaad doen en niet ge heel ten onrechte vraagt men zich af, of het systeem, zooals dat op het oogenblik wordt toegepast, nog veel zin heeft. DE ONGEDEKTE BEGROOTINGS- TEKORTEN.. Verrekend met de bedrijfsreserves Reeds geruimen tijd zijn onderhandeling.n gevoerd tusschen het Gemeentebestuur en Ge deputeerde Staten over de ongedekte tekor ten uit de dienstjaren 1934 en 1936. Het mg oorspronkelijk in de bedoeling deze tekorten te verdeelen over de 'wicnslen in de jaren 19371942, zoodat eind 1942 de tekorten zou den, zijn aangezuiverd. De minder goede uit komsten van verschil lende volgende jaren hebben vermoedelijV ten gevolge gehad, dat deze gang van zaken is vertraagd. Zooals men weet, moest voor deze dien sten eén steeds grooter berOep op dc Rijks schatkist worden gedaan en hierin ligt wel de oorzaak tmn het. feit, dat, van de tekor ten thans nog steeds èen aanzienlijk deel, in totaal 71.960 openstaat.' Gedeputeerde Staten waren van meen'ng, dat 't 'n onjuiste toestand is, wanneer in een gemeente eenerzijds ongedekte tekor ten worden gevonden, terwijl .anderzijds re serves aanwezig zijn. Met het oog daarop werd van de gemeente Alkmaar verlangd, dat een deel van de reserve van het electri- citeitsbedrijf, die tot een bedrag van 143.378.33 bij den gemeenteontvanger is belegd, ter dekking van de tekorten werd aangewend. Uit den aard'de rzaak werden hiertegen, van de zijde van Alkmaar bezwaren cc maakt. Resultaten werden hiermede echter niet bereikt, zelfs gingen Ged Staten blijk baar zoover, dat het zich omtrent de wijze waarop de heAaling der rctortcnovens voor de gasfabriek zou worden gefinancierd, hun meening voorbehielden, totdat de oude na- deelige saldi zouden zijn gedekt. Waar Ged Statenbezwaar maakten te gen een overboeken der betreffende tekor ten op den kapitaaldienst. hebben B. en W. zich ten slotte, gezien de afhankelijkheid van Alkmaar in financieel opzicht,, moeten neerleggen bij de pressie -van hoogerhand. En zoo wordt thans aan den gemeenteraad gevraagd een besluit goed te keuren, waar bij uit de reserve van het electriciteitsbp- drijf aan de gemeente een renteloos voor schot wordt gedaan ten bedrage van 71.960,—, dat, zoo voor Alkmaar eenmaal betere tijden mochten aanbreken, aan dit bedrijf zal worden terugbetaald. De oude tekorten zullen dan hieruit inmiddels wor den gedekt. DE ALKMAARSCHE KINDERTOESLAG- REGELING. Men zal zich herinneren hoe bij de tot standkoming van de begrooting 1940 in De cember 1939 werd besloten een bedrag sd- 3000,— uit te trekken ter voorziening in de kosten van een gemeentelijke kinder- jtoeslagregeling. Dit bedrag ad 3000,— was gebaseerd op de calculatie, dat voor een ge heel jaar circa 6000,— benoodigd zou zijn, terwijl de regeling eerst zou ingaan op 1 Juli 1940. Zoodat in de begrooting 1940 slechts.rekening behoefde te worden gehou den met de kosten over een half jaar. Over het verleencn van de machtiging tot het invoeren van deze kindertoeslag regeling heeft men zich bij „hoogerhand" langen tijd beraden. Thans echter heeft men bericht ontvangen, dat op grond van de hoogere lasten, welke de gemeente on verplicht op zich neemt en als gevolg waar van met een verhooging van het bedrag der Rijksbijdrage is te rekenen, tegen de voorgestelde regeling door het departe ment bezwaar wordt gemaakt. In verhand met een en ander wordt door B. en W. aan den Gemeenteraad voorge steld het betreffende raadsbesluit in te trekken. Over de vraag of dc gemeente met het oog op de op 1 Januari in werking treden de Kinderbijslagwet voor haar personeel tot collectieve verzekering zal moeten He- sluiten, jlan wel of ze het uit deze wet voortkomende risico zelf zal moéten dra gen, zullen binnenkort aan den gemeente raad nadere mededeelingcn worden ge daan. BENOEMING AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND Ter voorziening in de vacature van amb tenaar van den burgerlijken stand, in het bijzonder belast met het voltrekken van huwelijken, ontstaan door het overlijden van den heer R. M. Oden, wordt door het College aan den Raad aanbevolen de heer B. Veltman, Alkmaar. TWEEDE ABONNEMENTSCONCERT. De H.O.Y. met Carel van Leeuwen Boomkamp, cellist. Het eenige wat men van het tweede abonnementsconcert zou kunnen zeggen, is dat het misschien geen „klassiek stijl programma" was, dat gegeven werd. Dit heeft echter voor, dat de toehoorders een inzicht krijgen in muzikale scheppingen van verschillenden aard en het twee uur» luisteren voor niet muzick-verwenden min der inspannend is. Onder de bezielende leiding van Toon Verhey welk een dirigent! speelde 't orkest voor de pauze een symphonie „Aus der neuen Welt" van Dvorak, een fel-be- wogen werk, waarin telkens het oec-rvthrne van de aloude plantageliedcren schijnt door te klinken en waarin om vaak slechts enkele noten een effectvolle-oi-chestratie' is -geschreven in een telkens herhaald theitia. Het Largo, een avondstemming, met een prachtig solotrekje voor Engelsche hoorn, cn het brillant gespeelde slot van het eer ste deel, lieten vooral niet na grooten in druk te maken De cellist Carel van Leeuwen Boom kamp 'speelde, geheel 'uit het hoofd. het Concert no 1 van Saint Saens. Met on feilbare techniek en rijk van toon, gaf de cellist dit werk. dat den uitvoerende zeer hooge éischen stelt aan technische vaardig beid. Het-orkest kweet zich hier van zijn laak als begeleidend instrument alleszins lofwaardig. Met een muzikaal sprookje van den Franschen componist Dukas werd de con- rertroiddag besloten. Een werk dat het. or kest aHe gelegenheid gaf te schitteren, door de expressieve harmonisatie e$n kleur rijke instrumentatie. Hoe wel het modern geschreven is. is dit stuk betrekkelijk een voudig aansprekend, niet als zoovele moderne genremuziek een geesel voor den geest, maar het oor sparend. Doordat het podium was uitgebouwd, was oir. aecoustiek heter dan den vorigen keer. hoewel de zaal van de Harmonie zich voor pep concert van een orkest in 'de>,prpliil,-e bezetting als de H.O.V.. zich fei telijk nier leent. Men moet in Alkmaar nu •eenmaal roeien met de riemen die men heeft. Het publiek. waaronder wij vele be kende families uit Srhagen en onugeviru-'- opmerkten, bracht dirigent, soli^en orkest meermalen een verdiende ovatie. Het blijft te betreuren dat het bezoeken van 'de abonnementsconcerten voor den doorsnee-mu7'e1\liefhehher ie kostbaar is. waarmede wii niet wilbm zeggen, dat deze concerten te duur voor hun gekl zijn. WTERJNGEN OPENBARE VERKOOPING. Hoogevvrtizen. Openbare Verkooping in Hotel „Centraal" te Hippolytushoef ten verzoeke van .deer ven P. Kaan Cz. en de heei-en N. J. Poel en Jb. Koorn Dz. ten overstaan van notaris Oh reen alhier. Voor deze verkooping (in hoofdzaak los land) bestond groote belangste 11 mg, zoodat hooge prijzen werden besteed. De uitslag is als volgt: Perceel 1. „Kroezeweid" aan de Wester- klicvcrweg, 47 Aren en perceel 3 „Oom Si- mons ventje" in Hoelmerkoog 46.60 Aren. Kooper W. de Vries Sz. 2669. Perceel 2 „Groote stuk in de leg" 96 Aren kooper J. de Jongh Wz. 2701. Perceel 4 „Dirkeweid" aan Westerkliever weg. 9.50 Aren, kooper D. Baüs Mz. f 260.—. Perceel 5 „Ventje aan Hoe!mcrdijk" 34.10 Aren, Kooper J. Dekker Sz. 625. Perceel 6 „Fok in Hoelmerkoog" 70,70 «Aren, kooper .T. Dekker Sz. f 1925. Perceel 7 „Werkerdamster" 90 Aren, koo per O. J. Bosker f 2326. Perceel 8. Dubel woon huis te de Haukes kooper J. W .Koorn S.Jz. f 1850. Perceel 9. Pakhuis te Haukus, kooper D. v. Duin Jz. 610. Perceel 10 onder verdeeld in: a Bouwterrein aan Vier Voefspad 4.7 Ace b. Idem 4.87 Are c. Idem. 4.87 Are d. Grasland en Moestuin20.05 Are o Moestuin pii Roomgrvrd 13.34 Are Kooper P. C. Vijn f 25-98.Totaal op brengst f 15560. LANGENVUK DE LANGENDIJKER SI. NICOLAAS- ATTR ACTIE. Groote liefhebberij bestaat weer voor de St. Nicolaas-attractie van de Langendijker winkcliersvereeniging. Er hebben zich nl. 75 deelnemers voor deze attractie aange meld. HERKOZEN. Zuidscharwoude. Als notabelen bij de Ned. Herv. gemeente alhier zijn herkozen de hee rcn J. Klingeier en Jn. Schoenmaker Jzn. DE NOG NIET VERKOCHTE GOED- GEKEURDE POOTAARDAPPELEN De op tuinbouwteeltvergunning geteelde pootaardappelen, welke tot nu toe niet ver kocht konden worden, zullen ,door de Ned. Groenten en Fruit Centrale worden afge nomen tegen de vastgestelde garantie; prijzen. De voorwaarden waaronder dit geschieden zal zijn, dat de aardappelen aan de veiling moeten worden aangevoerd en dat de aard appelen voldoen aan de door de NAK ge stelde eischen. De sorteering moet zijn van 2835 mm en 35—50 mm, of 2830 mm en 3040 mm en 4050 mm vierkantsmaat. De verpakking zal bij aanvoer moeten geschieden in kisten met een inhoud van 25 kg. of balen van 50 kg. netto. De aardappelen zullen moeten worden geveild, waarhij als minimumprijzen zullen gelden' voor de A-klasse 4.76, B 4.50 en C 4.30 per 100 kg. De gelegenheid tot veilen zal zeer waar schijnlijk deze week worden gegeven* OUDKARSPEL VAN EIGENAAR VERANDERD Naar wij vernemen, is het woonhuis van den heer W. Jonker alhier, bij onderhand- schen verkoop overgegaan in eigendom van den heer P. Tuinman. NOORDSCHARWOUDE. KOPJE ONDER De vierjarige D. v. S. viel bij het spelen te water. Nadat hij een paar malen kopje onder was geweest, wist de jeugdige C. Komeiv den drenkeling door het toesteken van eeri autoped, op het droge te brengen. Dat was op het kantje af. W1ERIXGERWAARD „WINTERHULP." Het opgerichte comité van de plaatselijke vereeniging tot Winterhulp bestaat uit 9 heeren en 6 dames t.w. Burgemeester Kaan, W. J. Los, C. Rezelman Jz.. H. Sijbrands, A. Kalis, J. Koorn en, C. Waiboer Cz., K. de Graaf en Dr. N. Spits. Verder de dames Kaan-Zeeman; Koster Rezelman. Mereboer-Nieuwenburg; Ouden dijkVel; Groot-Nierop en van der Kolk Borst. Dit comité zal zich zelf gelasten met de inzameling van gelden en de verkoop van dc bekende speldjes en wel op 29 cn 30 Novem ber a.s. We twijfelen niet of oóR YVieringerwaard zal zich wel niet onbetuigd laten voor deze goede zaak. DE MENSCHEN WILLEN WEL UIT! Drukbezochte Nutsavond. Zaterdagavond werd in het Wapen van Wieringerwaard de le Nutsavond gehouden in dit seizoen. Nog zelden zagen we zoo'n groote pokomst. De heer Höfsté als voorzitter sprak bij de opening dan ook zijn voldoe ning uit en heette speciaal welkom den heer J. P. Strijbos, niet wien.we een zwerf tocht hebben gemaakt naar Spitsbergen. Dc Vi'kingers noemden het in den- Sage tijd „Syalbaid"* (koele stranden). Op onderhou dende wijze heeft spr.'ongeveer Wj uur ons veel verteld, hoe hij met zijn reisgenoot, den 17-jarigen Jaap Mees uit Rotterdam van daar uit via Stavanger, Bergen enz., te Spits bergen is aangekomen. Van uit het Noordpoolhotel (het Noordelk- ste hotel van de gehcele wereld) waar alles le klasse is, hebben we heerlijke tochten ge maakt, aldus spr. Een dézer tochten was den heer Strijbos bijna noodlottig geworden. 30 Menschen zijn gedurende 4 dagen bezig geweest hem te zoeken, terwijl hij zelf gedu rende drie dageh niet heeft geslapen noch gegeten. Het was een mooie en leerzame avond. Het woord van dank door den voorzitter aan den heer Strijbos is ten volle verdiend. HARENKARSPEL DIRKSHORN. LEDENVERGADERING „ONDERLINGE VEEFONDS". Het „Onderlinge Veefond's" te Iïarenkarspel heeft op Vrijdag 15 November il. een alge- meene ledenvergadering gehouden ten hui ze van don lieer P. Pij pér te Dirkshorn. Aanwezig 13 leden. De rekening wordt goedgekeurd. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1940*—1941 werden dooi de vergadering aangewezen de heeren' D. do Boer en J. Rentenaar. De commissarissen S. de Vet en A. Wink Cz. worden herkozen. De heer C. BockeL vraagt, of er door de ver eeniging iets gedaan wordt in verband met het vee in de weide en de bomaanslagen. De directeur antwoordt ontkennend. De heer S. de Vet zou het tegen normale prijzen willen uitbetalen. Dit wordt door de vergadering goedgevonden. Hierna sluiting. MALOITZ EN DIEBEEICHS VOOR DE „V.V.O." De zaal van Pijper was Vrijdagavond vol. De heer Diederichs leidde de avond in met een praatje en gaf eenige leuke moppen ten beste, allen zonder „baard", waa-na hij op uitstekende wijze eenige liedjes zong. uitste kend begeleid door den heer P, Hartland van Koedijk. Hierna was het „woord" aan den heer Maloitz. De staaltjes welke dc heer Maloitz vertoonde waren bewonderenswaar dig. Het publiek was opgetogen over het gehodene. Na de pauze trad de heer Diede richs nogmaals op. Bij het wcdcroptrcden vergastte de heer Maloitz ons op eonMla- liaansch lied. Dat dit in den smaak viel^ be wees het hartelijke applaus. Vervolgens bracht hij het publiek in extase over de mas sa suggestie. heer-hugowaard UITSLAG VEILING. Notaris Kruimel te Oterleek hield Zater dagmiddag j.1. een publieke verkooping bij afslag in het Gulden Vlies te Alkmaar, van een- dubbele woning met stalling te Heerhu- gowaprd cn weiland; eveneens te Heerhugo- waard, tezamen groot' 5 H.A. De inzet van deze perceelen vond 9 No vember plaats tot een bedrag van totaal f 13480.—. Thans weifd het geheel op f 400.gemijnd door den heer Potgieser, aldaar; de opbrengst is dus f ioSSOHet betrof hier eigendom der erfgenamen C. Deen, SIST PANCRAS AFLOOP VEILING. Door notaris Kruimel te Oterleek werd Za terdag j.1. een publieke veiling bij afslag ge houden van weiland te St. Pancras, ter groot te van 2.22.70 H.A. Dit perceel was ingezet op f 3870.en werd nu door gebr. Schoonhoven te Alkmaar op f 350.gemijnd. Uoet&al Een 41 zege voor de roodbroeken. Het is gedurende minstens drie vierde van den strijd Nieuwe Niedorp geweest, dat het meest in den aanval was, maar het is Wie ringerwaard dat de punten mee naar huis neemt, en hoewel verdient, was een 41 zege zeker geflatteerd. Nieuwe Niedorp begint met 10 man voor den wind af. Al spoedig wordt 'n geducht of fensief op het roodbroeken doel ondernomen. De halflinie en de soms wel wat al te ver naar voren kompnde backs, stuwen de voor hoede geweldig. Speciaal Leegwater en Ter Ilaar geven ze prachtig voor doel, doch de Niedorper yoorhoede ziet geen kans .Wagen Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Broer, Gijsbert Kornelis Jan Kuiper, in den ouderdom van bijna 61 jaar. Hilversum: K. G. KUIPER en Echtgenoote. Groningen. K. E. KUIPER en Echtgenoote Anna Paulowna, 17 November 1640. Molenvaart 134. Er b. z. a. een flinke ROERENKNECHT, goed kunnende melken en met alle werk bekend. Br. ond. lett. HSR Bur. van dit blad. NETTE WASCH aangeboden, omgeving Julia- nadorp of Anna Paulowna. Br. Ictt. HS9 Bii"-. van dit'blad. Gevraagd: 2 KAMERS en KEUKEN, liefst gemeub., door man, vrouw en 2 kinderen, om geving Schagen. 't Zand, Scha- gerbrug. Anna Paulowna. Arir. H GLAS, Middenstraat 115, Den Helder. te paseeren. Hermans is een geweldig strui kelblok, helaas maakt deze speler wel eei ruimschoots gebruik van z'n lichaaifiskrachl Steeds maar weer golven de N. aarivallei on het W. doel, doch zónden* succes. Dai komt succes aan dien kant waar niemani het verwacht. Als de N.-backs weer eens ver zijn op gedrongen is een snelle W.-uitval N.N noodlottig 1—0. Geheel vrij van buitenspe was dit doelpunt o.i. niet. Als er ruim eei half uur is gespeeid, nogmaals zoo'n felli W.-uitval welke volgens 't recept behan deld wordt Blokker is voor de tweedi maal gepasseerd 2—0. Ongetwijfeld eei fraai doelpunt. .Dan krijgt N. een pennalty te nemen Frans plaats zich achter de bal, een vlie gend schot, maar meesterlijk 'voorkomt Wagen goal. Eindelijk toch een doelpun voor de thuisclub, als Hermans mist krijg Faus de hal en weet nu z'n kans te be nutten 21. -Met dezen stand wordt rust ge blazen. Na de hervatting is Tér Haar vervangen door Wit, al spoedig bleek, dat dit eer groote handjcap voor N. was. Een snellt W.-uitval over links, Wit werd gemakke lijk gepasseerd, werd wederom als de twee vorige uitvallen afgewerkt en onhoudbaar voor Blokker verdween voor de derde maa! de' bal in de touwen 3—1. liet wordt zelfs 41 als een reusachtig'genomen vrije trap Blokker finaal verrast. Hoewel er nu voor 'N.N. .-geen winnen ..meer aan was, werd ei toch goed door gewerkt tot het bittere einde. Na het goede resultaat van vorige week tegen D.T.S. is dit ongetwijfeld een tegen valler voor N.N BARSINGERHORN—B.K.C. 3 1—1. De strijd' gaat gelijk op. Bij B.K.C. speelt de middenlinie een zeer goede partij, maar het duurt tot vijf min. voor de rust voor dat B.K.C.door 'Kees v. Ddlcn de leiding neemt. Barsingerhorn laat het er niet bij zitten, het is Kager die, na vele mislukte voor zetten de bal vanaf de vleugel ineens hoog inschiet. Een pracht doelpunt. De rust treedt in met gelijken stand. 11. Na de rust komt Barsingerhorn gelijdelijk in de meerderheid, doch tot doelpunten kwam het niet meer. WINKEL. VOETBAL. In de morgenuren speelden de adspi- ranten b tegen V.C.L. a. welke laatste den wedstrijd met 40 wonnen. De kleine b- adspiranijes hadden zeker een tegewpunt verdiend, maar ze waren tegen de grootere V.C.L.-ers niet .opgewassen. Het IVe ver loor thans weer met 122 van Callantsoog I. 's Middags speelde Winkel II tegen Ns Niedorp II en kon het ook al niet tot teen ovèrwinnine brengen. Nieuwe Niedorp won verdiend met 20. WINKEL. 16 Nov. Jaccjues.Lebel 47.50, Giesen 6—11, Klei- pcer 7—10. Notaris 7.50—11, Y'alappels 3— 4. druiven 32.—. uien 2.30—3.10, per 100 p., andijvie 0.501.20 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 16 Nov. Uien fi.SO6.90. roode kool 34.90, gele kool 33.40, witte kool 2.503. Deensche witte kool 3.andijvie 1.50. peen 3.30 3.60. Aanvoer: 2600 Kg. uien, 42300 Kg. roo de kool. 2-S00 Ke. gele kool. 35600 Kg. witte kóól, 8200 Kg. Deensche witte kool, 9900 Kg. andijvie. 3300 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Nov. Aanvoer: 42.000 Kg. roode kool 35.50, 43.000 Kg. eele kool 2.90—3.60. 10:000 Ke. D. witte kool 3 21.000 Kg. Savoye kool 2.90 3.60, 22.000 Kg uien 5—6.50. grove uien 5 —0,50, drielingen 4.404.80, nep 3—3.50, 16000 Ke. peen 2—3.50. 1300 Kg. bieten 1.80 2.60. 450 stuks bloemkool 13.10. 2e soort 3.203.S0, 9700 Kg. vroege witte kool 2.50, 25.000 Kg. Succes witte kool 3.—, 20.000 srt. andijvie 11.50. 125 Kg. snijbooncn 30.80 35.60. NOORDSCHARWOUDE. 10 Nov. Aanvoer: 66.500 Kg. roode kool 3.50—4.80, 7200 Kg. gele kool 2.00—3.40. 12 000 Ke D. witte kool 3.—. 24200 Ke. Succes witte kool 3.—, 1750 Kg. groene kool 2.90. 12200 Kg. Deensche witte kool 3.—. 1750 Ke. groene kool 2.90, 12200 Ke. uien 5.80-6.80. grove uien 5.60—6.50. drielingen 4.10—^4.50 nep 4.10. stek 1.40—2.60, 6500 Kg.p een: a 1.60- -2.10. b 2.40—3.40. c 2.70—2.80. 18500 Kg. vroege witte kool 1.80—2.50. 75100 struik andijvie 1.50—1.G0. 250 Kg. rammenas 2.80, MEDEMBT.TK 16 Nov. Witte kool 2.50. gele kool 2.-90 per 100 Kg., kroten: kleine 3.50—3.60. groote 2.— per 100 Kg., wortelen: a 2—, b 2.60—3 c 2.30—2.40 per 100 Kg.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3