I Boekhandel TRAPMAN N.V Julianatarwe Tijdelijk verplaatst iuUltHiHMn ÜM> k&K' I Meubelfabriek EIK EN LINDEN Voor de Kleuters I Boekhandel TRAPMAN N.V. St. Maarten Scbagen en Zijpe. Schorweg 20 - BREEZANO Mevr. BAK Incasso en Woningbureau A. SLEUTEL Jz. SCHAGEN OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL. Juffrouw Raar gehuldigd. Gisteravond had in de Openfb. Lagere School een ouderavond plaats der Openb. Kleuterschool. Voorzitster was mej. Tiddens, het hoofd der Kleuterschool. Presidente opende de vergadering met een woord van welkom en sprak haar vreugde uit over de groote opkomst.. Spr. zette het doel der ouderavonden uiteen. Als eerste mededeeling had presiddente het een en ander over het a.s. St. Nicolaasfeest. Het resultaat der collecte is verrassend. Reeds is bijna f 100.— opgeha'ald. Verder werd medegedeeld, dat de kleuter school misschien ook bij den schoolartsen- dienst zal worden aangesloten. Een verzoek wordt tot de ouders gericht een bon van de bloemkaart te geven voor het koopen van speculaasjes voor het St. Nico- laas. Vervolgens las mej. Tiddens eenige aar dige episoden voor uit het schoolleven, die de aanwezigen herhaaldelijk in lachen doen uitbarsten. Gedurende de pauze werden de aanwezi gen onthaald op thee en koek, in dezen tijd van distributie een niet te versmaden trac- tatie, terwijl eenige vroolijke gramofoonpla- ten de gezelligheid nog verhoogden. Na de pauze vond de huldiging plaats van Juff. Raar, die gisteren tien jaar aan de kleuterschool verbonden was. Presidente schetste hoe Juff. Raar eiken dag met liefde haar werk heeft gedaan. Het kleine kind, dat den heelen dag van huis is heeft liefde noodig, en die vindt het bij Juff. Raar. Spr. maakte gewag van de pret tige samenwerking, die zij altijd met Juff. Raar gehad heeft en besloot met den wensch dat Juff. Raar nog lang haar werkzaamhe den zal kunnen vervullen, waarna zij Juff. Raar een fototoestel als "blijk van waardee ring overhandigde. Vervolgens overhandigde Mevr. Koning haar namens de ouders een fauteuil, een schemerlamp en een handtasch met inhoud Hierna kwam de grootste verrassing. Er werd een groote mand binnengebracht en tot groote verbazing van allen kwam daaruit de oudste leerling van Juff. Raar, Herman Willemse, die met een toepasselijk yersje een bloemenmand overhandigde. Na een dankwoord van Juff. Raar kwam de rondvraag. Op een vraag deelde de presidente mede. dat liefst zoo weinig mogelijk „vreemde" kinderen het St. Nicolaasfeest moeten bezoe ken. daar dat de kinderen der school onrus tig maakt. Verder werd den ouders verzocht vooral het einde.van het feest af te wachten. Hierna sluiting. VERHUURD Wij vernemen, dat een gedeelte van de boerderij van den heer D. P. Timmerman aan de Dorpen is verhuurd als opslagplaats voor goederen van de. N.V. Vroom Drees- man te Den Helder. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „LYCURGUS" De uitslag van de onderlinge adspiranten wedstrijd der G.V. Lycurges, op Zondag ■gehouden, was als volgt: Kleuters Meisjes I: 1. R. van Halm 43% p. ;2. N. Weide 43 p. Kleuters Meisjes II: 1. G. Rol 37% p.; 2. A. Weide 37 p. Kleuters Jongens: 1. J. de Jong 38pi; 2. AL Koburg 38 p. Meisjes I: 1. N. Slot 47% P-t 2. G. Broek huizen 45% P-; 3. A. Pronk 44% p Meisjes II: 1. G. Rijswijk 50 p.; 2. I. Boon 45% p. Jongens I: 1. G. Raat 44% p.;.2. K. Rijs wijk 43% p.; 3. A. Molenaar 42% p. Jongens II: 1. Jb. Groot 42% p.; 2. K. Rol 42% p. De wisselprijzen toegekend voor het hoogste aantal punten werden dit jaar be haald door: G. Rijswijk van Meisjes II met 50 punt; G. Raat van Jongens I met 44 pnt. Alle adspiranten werden tot slot van de ze sportieve Zondagmorgen onthaald. SINT MAARTEN RIDDERS VAN HET GROENE LAKEN. Zondag vond in café .De Tuinbouw" een biljartmatch plaats tusschen „de Ketser" alhier en „de Knip" uit Oudkarspel. Na een inspannende en gezellige wedstrijd, kon de thuisclub een succes boeken met een voorstand van 85 punten. 1 Dec. a.s. zal een vervolg-match gespeeld worden te Oud karspel. VALKKOOG. BEKNELD GERAAKT. De bewoners van Valkkoog worden ook in het genot van het zoo begeerde gas ge steld. Het begin hiervan is het aanvoeren der buizen.. Dat geschiedde per tractor met 2 aanhangwagens, hetgeen voor een smalle dorpsstraat, vooral bij het nasseeren van een hoek. gevaarlijk kan zijn. Dit ondervond ook mej. T. Kuiper, die juist bij het passeeren van dezen auto op den hoek stond en daar door de overste kende buizen bekneld geraakte tusschen de ■huizen en een hek. Gelukkig dat het hek bezweek, want dit voorkwam erger. De kleeren werden echter het meisje van het. lichaam gescheurd, waarbij zij tevens ern stige schaafwonden opliep. Na dokters behandeling moest zij op last van dezen het bed houden. Zij klaagde over inwendige pijn. HEER-HU GOW AARD ONDERHANDSCHE VERKOOP. De heer Bodegraven, eigenaar en bewo ner ,van het woonhuis met bijbehoorende smederij aan den Basserweg, heeft woning en zaak in onderhandschen verkoop over gedaan aan den heer Geerding van Wie- ringen. Met den heer Bodegraven gaat een vak man heen. die in zijn goede jaren ver in den omtrek bekend was' om zijn hoefbe slag en die thans nog den naam heeft het puikje van gereedschap te kunnen vervaar digen. Velen, voornamelijk het arbeidende volk zelf heeft dan ook steeds een gulden extra overgehad voor materiaal, dat door Bodegraven uit de hand vervaardigd was en dat de .eigenschappen had: licht, sierlijk en sterk te zijn en geschikt voor het werk, waarvoor het gemaakt werd. UITSLAG VERKOOPING Notaris P. H. Hilbrand te Obdam verkocht Maandagmiddag in het café van den heer Jac. Groenland te eHerhugowaard (Noord) wegens vertrek van den eigenaar, den heer Jac. Tesselaar te Heerhugowaard een land bouwbedrijf, aaneengelegen aan den Mid denweg te Heerhugowaard (Noord), be staande uit landbouwerswoning, veestal ling en bergruimte, gierkelder, erf, wei- en bouwland, samen groot ongeveer 4% H.A. Gebouwen en aanhoorenden Kerstmis te aanvaarden, de landerijen 1 Mei a.s. Deze veiling had 't volgende verloop: Perceel 1, huismanswoning, schuren, gierkelder, 2 silo's, erf en weiland, groot 70.47 A., opgeboden tot 4760,door P. Kooi, H.H.waard (Z.)> niet gemijnd; Perceel 2, bouwland, 27.20 A. (11% sn.), opgeboden tot 68,per snees door W. Ruiter, H.H.waard (Z.), niet gemijnd; Perc 3, bouwland, 10 sn., opgeboden per snees tot f68.— door W. Ruiter. H.H.waard, piet gemijnd; Perceel 4, bouwland 9% sn., opgeboden per snees tot 71,door J. Nors, niet ge mijnd; Combinatie perceelen 2, 3 en 4, in bod op 2136,50; niet opgeboden; niet gemijnd; perc. 5, weiland, 21% sn., opgeboden per snees tot f 80 door P. Kooi, Heerhugo waard; niet gemijnd; perc. 6. bouwland, 22% snees, opgeboden per snees tot f 80 door P. Kooi; niet ge mijnd; comb. perc. 1, 2, 3 en 4, in bod op f 6806.50; niet opgeboden; niet gemijnd. perc. 7. bouwland, 11% sn., opgeboden p. snees tot f 60 door J. van Stipriaan, Heer hugowaard; perc. 8, bouwland 14 sn., opgeboden per snees tot f 67 door K. Kooi, Heerhugowaard niet gemijnd perc. 9, bouwland 17 sn.. opgeboden per snees tot f 68 door K. Kooi, Heerhugowaard niet gemijnd; perc. 10. bouwland 19 sn., opgeboden pér snees tot f 71 door K. Mooi. Heerhugowaard niet gemijnd; com. perc. $,'7 en 8, in bod op f 3368, niet opgeboden; niet gemijnd: conib. perc. 6.9 en 10, in bod op f 4325, niet verhoogd, niet gemijnd; comb. perc. 7. 8. 9 en 10 in bod op f4133, niet verhoogd, niet gemijnd. comb. perc. 5 t.m. 10, in bod op f 7693, niet verhoogd, niet gemijnd; comb. perc. 1, 5 en 6, in bod op f 8320, niet verhoogd, niet gemijnd; comb. perc. 1 t.m. 10. in bod op f 14589.50, niet verhoogd, niet gemijnd. perc. 11, bouwland, 8% sn., opgeboden per snees tot f 70.— door C. van Langen, Heerhu gowaard; niet gemijnd; perc. 12, bouwland, 8 sn., opgeboden per snees ,tot f 69.—, door C. van Langen, Heer hugowaard; niet gemijnd; perc. 13, bouwland, 8% sn., opgeboden per snees tot f71.door M. Blauw, Heerhugo waard; niet gemijnd; perc. 14, bouwland, 8% sn., opgeboden per snees tot f75.door P. Beers K.Jzn., Heer hugowaard; niet gemijnd; comb. perc. 11 t.m. 14, in bod op f2388.—; niet verhoogd; niet gemijnd. Eindcombinatie, in bod op f 16977..50; niet verhoogd; op f 1.gemijnd door C. Zuurbier, Heerhugowaard. BARSINGERHURN KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Bij de stemming voor leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Bar- singerhorn, gehouden op Zondag 3 Nov. j.1. zijn herkozen; Mevr. C. C. LoggersVan der Werf en de heeren Jac. Bakker Azn., W. van der Oord en A. Wiedijk. In de twee vacatu res zijn gekozen de heeren Corn. Spaans en P. Zwakman Pzn. Zoowel de herkozenen als de nieuwe gekozenen hebben hun benoeming aanvaard, zoodat het kiescollege thans weer voltallig is. BERGEN ARBEIDERS TOONEELVEREENIGING De Spaansche vlag. Klacht in drie bedrijven van Frans Ar- nold en Ernst Bach. Voor haar eerste voorstelling in dit sei zoen had de Arbeiders Tooneelvereeniging een oud paardje van stal gehaald en toen het dier het gras rook van de groene wei de, was het nog even leutig en dol als ja ren geleden. Frans Anold en Ernst Bach hebben dus wel pleizier van het dier gehad. En als we dan iets mogen zeggen over de opvoering van deze klucht voor een vrij talrijk publiek, dan hebben we aller eerst geconstateerd, dat deze uitvoering met grooten ijver is voorbereid en dat de regie van den heer B. G. Loevens haar stempel heeft gedrukt op allen, die deze klucht ten tooneele voerden. Zij allen toch bleken opgewassen te zijn tegen de moei lijkheden welke een gave uitbeelding der komische verwikkelingen vereischten. Zij hebben een echte gezonde volkshumor ge geven en het publiek beeft daar van harte van genoten ook Namen noemen wij niet, wel willen wij zeggen, dat alle speelsters en spelers een pluimpje hebben verdiend voor de gelever de prestatie. Niemand zal ontkennen dat het leeuwenaandeel van het succes toe komt aan den heer H. Poldervaart, die van den mosterdfabrikant, Ludwig Ivlinge een gave uitbeelding gaf. Bovendien was zijn grime uitstekend en heeft hij met zijn kostelijke mimiek het publiek keer op keer hartelijk doen lachen De Vereeniging kan over deze eerste op voering alleszins tevreden zijn; de aanwe zigen hebben deze klucht (en zeerste gewaardeerd en dit ook telkenmale ge toond door een langdurig applaus. Na af loop moest het traditioneele dansje achter wege blijven; inplaats daarvan echter had het bestuur der A.T.V. de bezoeksters en bezoekers een gezellig samenzijn bereid, waarop dol van aardige attracties het ge mis aan de geneugten welke Terpsichore biedt, ruimschoots vergoedden. WIERINGERW AARD VERKEERD TERECHT GEKOMEN. Bij een gehouden repetitie van de Gym nastiek vereeniging Olympia heeft mej. M. S. alhier het ongeluk gehad te vallen waar door ze haar pols heeft gebroken. Goederen-bezit is waarde-beizit. Telefoon 2785. ^uitend terecht Voor Za<wdaïs 9_j aanfcoop ,van .»-* 5 middags zy^ meuia'«n kunt U uit- ALKMAAR LINDEGRACHT 10 Gekochte meubelen mogen tot afroep blijven staan. Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat vanaf 18 November de vol gende bepalingen zullen gel den: Aflevering van Pootaardappelen. Van de aflevering van poot- aardappelen door den teler aan den gebruiker, derhalve buiten den handel om, moet door den teler terstond mede- deeling worden gedaan aan den Plaatselijken Bureauhouder on der wien hij ressorteert. Daar voor bovenvermelde afleverin gen door den teler geen afleve ringsbriefje wordt ontvangen is deze mededeeling noodzakelijk voor het voeren van de admi nistratie. Nalatigheid in dezen zal voor de betrokkenen ern stige moeilijkheden ten gevol ge hebben. Bedoelde opgaven moeten vermelden: den naam van ver- kooper en kooper. hoeveelheid, soort en sorieering der poo lers alsmede of ze al niet door de N.A.K. werden goedge keurd. Sorteerinq voeraardappelen. De benedenmaatsche van alle soorten kleiaardappelen wor den slechts voor veevoer vrij gegeven bij een sorteering van maximum 30 mm. vierkants- maat Sorteerinq consumptie, aardappelen. In verband met het hoven- staande zal de handel de aardappelen in het vervolg voor consumptie ontvangen in twee sorteeringen en wel de consumntiesoorten 35 a 40 rnm. vierkantsmaat. opwaarts en de drielingen sorteering 30 tot 35 40 mm. vierkantsmaat. In verhand met de maten der bij de sorteering in ge bruik zijnde horren, wordt de grensmast derhalve niet. ge steld op precies 40 mm. maar kan deze varieeren tusschen 35 en 40 mm. Prijzen. Deze zijn voor de consump tiesoorten bekend. Voor de drielingen bedraagt ze f 0.75 per 100 kg. minder. Bovenstaande geldt voor alle soorten kleiaardappelen fmet uitzondering van: Zeetiwsche Bonte en Blauwe Wesfeinder Bonte en Blauwe Furore Roode en Bonte Star. De sorteering drielingen van laatstgenoemde soorten wordt op overeenkomstige wijze 30 tot 37 a 40 mm. vierkant. Prij zen f 1.minder dan de groo te consumptie sorteering. Keuring van aardappelen. Om te vookomen, dat telers onnoodig aardappelen heen en weer rijden, doordat zij aan de laadplaats worden afgekeurd, wordt het volgende hekend ge maakt; Handelaren hebben niet het recht partijen aardappelen op de laadplaats af te keuren, in dien zij. als de teler zulks ver zocht heeft, niet op de boer derij aanwijzingen hebben ge geven voor het „klaarmaken" der partij. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend: Aan de DuLjsche Weermacht geleverde aardappelen mogen uitsluitend bestemd zijn voor binnenlandsch gebruik. Afleveringen ten behoeve van de Weermacht buiten Ne derland zijn lijnrecht in strijd met de daaromtrent door de Duitsche Overheid vastgestelde bepalingen. Handelaren en telers, die aan dergelijke leveringen me dewerken, stellen zich aan ernstige moeilijkheden, ook van de zijde der Duitsche Po- litie-instantie, bloot. Offfficieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij BENZINE VOOR TRACTOREN EN STATIONNAIRE MOTO REN IN LAND- EN TUIN BOUWBEDRIJVEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt het volgende bekend. Aanvragen voor vergunning tot het koopen en' verbruiken van benzine ais motorbrandstof voor die tractoren en station- naire motoren, welke gewoon waren, uitsluitend op benzine te loopen, ten behoeve van land en tuinbouwbedrijven, voor de maand December 1940, moeten uiterlijk 24 November a.s. zijn binnengekomen bij het Rijks bureau voor Voedselvoorzie^ hing in oorlogstijd, afdeeling II d, Alexanderstraat 19 te 's-Gravenhage. De aanvragen moetèn inge diend worden op dc formulie ren bl, die aan alle distributie kantoren verkrijgbaar zijn. Land- en tuinbouwbedrijven, aangesloten op het electriscli net, mogen geen aanvragen voor benzine indienen. Werkzaamheden, waarvoor benzine kan aangevraagd wor den; zijn voor het landbouwbe drijf dor^chen, waterpompen, (voorzoover niet anders moge lijk) en in zeer bijzondere om standigheden grondbewerking. Voor het tuinbouwbedrijf ko men werkzaamheden als be spuiting van kassen voor ziek ten bestrijding en in sommige gevallen grondbewerking en bevjoeiing van kassen voor bcn- zine-verstrekking, in aanmer king. Nog wordt de aandacht er op gevestigd, dat zij, die gewoon waren petroleum te gebruiken, doch in de plaats daarvan thans benzine toegewezen krij gen, hun aanvragen op de ge bruikelijke wijze moeten blijven indienen. Duidelijke invulling en be hoorlijke onderteekening van formulieren is noodzakelijk. Wat Si. Nicolaas brengen gaat 4 aardige prentenboeken van Rie Cramer: Het Hazekind De Kattenkermis. de Verjaardag, De Muizeranarkt, per deeltje f0.40 Wat is dit?, door Rie Cramer fO.75 Okkie Pepernoot, door Leonard Roggeveen fO.45 De wonderbare geschiedenis van Dwergneus, door N. van Hichtem f0.90 Gronipgsche Sprookjes, door Jan Boer f 0.95 Rie Cramer Serie: Prijs heet mijn hennetje, Het Huis van Adriaan; Vrouw Huhbard en haar hondje, Hans wou niet naar school toe gaan f0.50 De reizen van Olie Patolle, Platen en Versjes van Rie Cramer f0.50 Maandprentenboeken van Rie Cramer: December, Ja nuari, Februari, enz. fl.25 Vertellingen uit den Bijbel voor de heele kleintjes, door S. J. Matthijsse. geïll. door Rie Cramer fl.25 SCHAGEN TEL. 444 (K 2240- Met 't oog op de slechte verbindingen verzoeke VROEGTIJDIG te bestellen! Juist in deze tijden is een goed boek onontbeerlijk. Voorradig hebben wij: Europeesche Geest, inhouden en vormen van het cultuur leven door Dr. W. Banning, Dr. J. Bierens de Haan, Dr. H. J. Pos, enz. f 6.90 De kleine kroniek van Anna Magdalena Bach, echt genote van Johann Sebastiaan Bach fl.90 Josef Haydn. zijn leven en zijn tijd. d. Karl Kobald fl.90 Georg Friedrich Handel, zijn persoonlijkheid en zijn tijd. door Newman Flower 1-90 Geïllustreerde Camera Obscura, van Hildebrand f6.—: (100 teekeningen van Jo Spier). Het tijdperk van de Camera Obscura f2.25 Kunst en Leven van 1S00—1850 door Dr. H. E. van Gelder, Dr. F. W. S. Thienen D. F. I.unsingh Scheurleer Mr. Wijsenbeek. De Schatten van Groot Griekenland, door Carel Scharten f3.50 Zwitserland, door A. L. C. A. van Nijnatten f4.25 Inhoud: geografie, klimaat, bevolking, gletschers en lawines, kortom alles over het land door ons Nederlanders zoo terecht als vacantieoord uit verkoren. Klaar voor onder Water, door M. S. Wytema (oudste officier a/b van Hr. Ms. K. XVIII, met 123 fóto- illustraties. routekaart en teekeningen, goed- koope geb. uitg. fl.90 Van Socjates tot Bergson, door Durant f6.50 Wijsheid uit het Oosten, door L. Adams Beek f5.90 Menschenkennis en Levenswijsheid, spreuken en ge dachten van schrijvers en wijsgeeren uit vroeger en later tijd. verzameld door Dr. C. J Wijnaends Francken f 2. De levende gedachten van Rousseau, belicht door Romain Rolland f2.50 Levensinzicht van Rainer Maria Rilke. door Gitta Mencken f2.25 Dit boekje "an wijsheid voor de zoekenden en opgroeiende generatie, geeft ons een beeld van de gedachten van Rilke over God. de menschen. liefde, vriendschap en het kunstenaarschap. Mijnheer Oheron en Mevrouw, de zoo juist versche nen roman van Arthur van Schendel f3.90 Hoe eroen was mijn Dal, van Richard Llewellyn f4.90 Ivoren Parade, door Hans van Uden Geiten, van Herman de Man Toen het Vaderland riep. door Hans Nesna Wat ik zag in Tndië. door .To van AmmersKüller Elzelina. door Jo. van AmmersKüller Hoe hoort het eigenlijk, door Amv Groskamp ten Have f4.90 f4.50 f3.90 f2.90 4.50 f2.50 SCHAGEN DISTRIBUTIE VAN PEULVRUCHTEN. Detaillisten, die peulvruchten hebben afgeleverd tegen in ont- vangstneming van bonnen van het algemeen distributiebon boekje, dienen deze bonnen te plakken op opplakvellen. Deze opplakvellen moeten zij ter ver krijging van een toewijzing in leveren bij den plaatselijken distributiedienst, op den voor hen vastgestelden of vast te stellen wekelijkschen inleve ringsdag. Tegen inlevering van deze toewijzingen bij hun leve rancier kunnen zij wederom peulvruchten ontvangen. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat alle vervoer van peulvruchten, met uitzondering van het vervoer naar den uiteindelijken verbrui ker, slechts is toegestaan, in dien dit vervoer gedekt is door een door of namens de Ncder- landsche Akkerbouwcentrale uitgeschreven geleidebiljet. De grootgrossiers en de grossiers hebben hieromtrent reeds nade re mededeelingen van de Ne- derlandsche Akkerbouwcentra le ontvangen. De plaatselijke distributie- diensten zullen gedurende de tweede helft van November ten behoeve van de hotels, café's, restaurants en dergelijke instel lingen op aanvrage in beperkte mate losse rantsoen bonnen ver strékken. Voor de behoefte van de volgende maanden dienen deze instellingen op de gebrui kelijke wijze toewijzingen aan te vragen, d.w.z. op basis van ten hoogste het verbruik gedu rende de overeenkomstige pe riode van het vorige jaar. laat uw Huisslachfioqen verrichten door een slager In den geheelen kop van N.- Holland te ontbieden. Prijs bil lijk. worstmaken inbegrepen. Br. lett. H.H.. Bureau v. d. bl. Nog af te geven: le nab., N.A.K. plombe, beperk te voorraad. P. WAIBOER, Schagerbrug, Tel. 275. Degenen, die op hun aan vraagformulieren om brand stofbonnen achter de vraag naar het getal vertrekken het aantal verwarmde vertrekken hebben opgegeven, dienen in onderstaande gevallen ten spoe digste van de gemeentelijke distributiekantoren nieuwe aanvraagformulieren af te ha- lén, aangezien uiterlijk op 30 November a.s. nog gelegenheid bestaat om na controle de fout te herstellen, zoodat men als nog meer brandstofbonnen kan ontvangen. Personen, die niet haarden en kachels verwarmen, dienen alleen te komen indien zij minder dan 5 vertrekken heb ben opgegeven, terwijl het 5 of meer moest zijn. Personen, die centrale ver warming hebben, dienen al leen te komen indien zij min der dan 7 vertrekken hebben opgegeven, terwijl het 7 meer moest zijn. vanuit Den Helder, naar SALON BAK DAMESKAPSTER. Beleefd aanbevelend. Tel. 36. PERMANENTWAVE. enz. en*- NIEUWE LAAGZIJDE SCHAGEN Laat Uw rente en aflossing week door ons incasseerenf vlug en goedkoop.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4