-^OMGEVINGNIEUWS= veilingen "^AKKERTJE „Mijnhardtjes" Reuze Kou- en Pijnverdrijvers GROENTEN Langendijker Dinsdag 19 November 1940 Tweede blad LANG END IJK VERLAGING DUITSCHE INVOER RECHTEN. Het invoerrecht van andijvie naar Dui'sch- land is afgeschaft. Verlaagd is dat van de volgende groenten:, spruit kool van 7 tot 3.50 Mark, bieten van 6 tot 2.50 Mark, sel derij van 4 tot 1.50 Mark; peen van 5 tot 1 Mark; rapen van 6 tot 0.75'Mark en poot- aardappelen van 4 tot 0.10 Mark, terwijl peen en uienzaad tot 2 Mark, spinaziezaad tot 10 en Meirapen tot 4 Mark werd ver laagd, alles per 100 Kg. VAN DEN ZUIDSCHARWOUDER NAAR DEN WESTELIJKEN PROEFPOLDER Aan verschillende eigenaars van lande rijen in den Zuidscharwouderpolder (men weet, dat deze verkaveld wordt) is meege deeld, dat voor hen ,die hun land in dezen polder niet kunnen gebruiken, nog land beschikbaar in den Westelijken Proef pol der. Zooals men zich wellicht herinnert, is hun ook land aangeboden in de Wieringer- meer. DE SCHUITEN UIT DE SLOOT. Aan betrokkenen is meegedeeld, dat men op 25 Nov. a.s. den Zuidscharwouderpolder ral laten leegloopen. Er kan dan een aan vang worden gemaakt met de egaliseering, waarbij de ondergrond zal dienen voor dem ping der slooten en plassen om daarover weer een laag teeltaarde te brengen. BEGIN 1941 LANGENDIJK ééN? Van doorgaans wel ingelichte zijde ver zekerde men ons, dat naar alle waarschijn lijkheid de vereeniging der Langendijker gemeenten met 1 Jan. 1941 wel een feit zal rijn. De omstandigheid, dat 3 der 4 betrok ken gemeenten geen bezwaren hebben en de kle geen steekhoudende argumenten naar voren heeft gebracht, die een vereeniging zouden kunnen beletten, zal zeer zeker een spoedige beslissing is de hand werken. - BROEK OP LANGENDIJK MINIMUMPRIJZEN TEVENS MAXIMUM PRIJZEN. De circulaire van de Ned. Groenten en Fruit Centrale, welke Zaterdag is ontvan gen, heeft voor de tuinbouwers op dit oogenblik een schaduwkant. De prijzen, welke voor export golden, waren tot nu toe minimumprijzen en voor het binnen land mocht tegen hoogere prijzen dan de ze voor export vastgestelde noteeringen worden gekocht. Er kwam alleen voor ex port naar Duitschland beschikbaar, als de prijzen tot op den minimumprijs liepen en de producten doordraaiden. Nu is dit anders geworden. De minimum prijzen zijn maximumprijzen geworden, het geen beteekent, dat voor verschillende pro ducten, zooals roodekool en uien met ingang van gisteren jde prijs heel wat la ger zal zijn dan tot nu toe gemaakt werd. De prijs van de roodekool is nl. vastgesteld op 3.25 per 100 kg. terwijl de noteeringen voordien toch tot 5.— en soms hooger per 100 kg kwamen. De uien hebben meestal boven 6.— per '100' kg kunnen opbrengen en zullen in het vervolg niet meer mogen opbrengen dan 4.— per 100 kg Voor wittekool is de exportprijs 2.50, hetgeen overeenkomst met den thans voor de zuurkoolwitten geldenden maximum prijs. Van Decnsche wittekool wordt nog niet gesproken Daarvoor is, zooals men weet kortgeleden een regeling bekend ge maakt, volgens welke de prijs 3,— per 100 kg is. Van de overige voor deze streek belang rijke producten zijn er de bieten, welke nu maximum 2,50 mogen opbrengen, hetgeen eveneens een verlaging beteekent. Althans voor de mooiste sorteeringen. Breekpeen heeft als maximumprijs f 3,— per 100 kg gekregen. Nieuwe stooktomatcn komen op het lijstje voor met 22,en glastomaten voor A, B en C met 17,— voor IA kwa liteit en 10.voor A kwaliteit. Andijvie moet in het vervolg per kg wor den geveild en dan zal een maximumprijs gelden van 3.50 per 100 kg. Voorts wordt bepaald, dat wanneer er op de veiling van de op de betr. lijst voor komende producten zooveel aanvoer is. dat export mogelijk is, 50% van den aanvoer voor export moet worden geveild. Bij stagnatie in de afname zullen de voor het binnenland bestemde producten pondspondsgewijze over de binnenlandsohe handelaren worden verdeeld, in verhouding tót hun aankoopen in 1939. ANNA PAULOWNA KINDERFEEST LANDARBEIDERS. Zaterdagmiddag hadden de kinderen der leden van den modernen landarbeidersbond in de zaal van den heer-Kossen, het indertijd uitgestelde feestje ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van dien bond. De voorzitter van de afdeeling, die met de andere bestuursleden aanwezig was, sprak een kort openingswoord. Ook leden van de Vrouwenclub waren present en maakten zich verdienstelijk met het uitdeelen van ver snaperingen. Verscheidene aardige kinderfilms werden vertoond en meermalen daverde de zaal van den vroolijken kinderlach. Ook de tractatie werd dankbaar aanvaard en hoeveel moeilijkheden liet organiseeren van zoo'n feestje in dezen tijd ook meebrengt, (van te voren moesten o.a. de noodige bon nen hij de ouders der kinderen worden opge haald), toch zullen zij, die er zich voor in spanden, met genoegen er op terugzien. De pret der kinderen was hun dank. BREEZAND. ONDERLING VEEFONDS. Het bestuur was bang geen leden op de al- gemeene vergadering te krijgen, als deze op een avond werd gehouden. Daarom werd de vergadering op Zondagmorgen gesteld. Maar, zoo merkte de heer A. Schilderman in z n openingswoord op, veel heeft het niet gehol pen, want de opkomst is nog niet groot. In het afgcloopen half jaar kwam geen en kele koe aan, het fonds en dit staal er mo menteel dan ook goed voor. Met inbegrip van het batig saldo ad f 240.68, en de f202.50, ontvangen voor 4 koeien (in het vorig half jaar door het fonds overgeno men) bedroegen de inkomsten f 1444,55. Dn uitgaven, w.o. f543.17 voor genoemde 4 koeien, waren totaal f828.73, zoodat het batig saldo thans f615.82 is. In verband hiermede stelde het bestuur voor nu maar 1 premie te heffen.- De ver gadering ging hier graag mee accoord. Het bestuur kreeg echter vrij mandaat nogmaals premie te heffen, zoodra het be/.il de f300 zou dalen. Nu de koeien zoo duur zijn. dan dat heel gauw gebeuren, als men wat onge lukkig is. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de aftredende hecren A. Schilderman. D. de Graaf en C. v. d. Linden allen werden her kozen. Ook de schatter, de heer J. 't Hart werd in zijn functie herbenoemd. Voor het nazien der boeken werden aange wezen de heeren G. J. Philipsen, W. Wou denberg en P. Schilderman. De Ncderlandsct* Spitm den rug Pijnstiller Rheumariek? 60 Lendenpijn? Bij de rondvraag deelde voorzitter mede dat de heer 't Hart. nu het schatten van het vee door de hooge prijzen moeilijkheden meebrengt, de opdracht heeft gekregen, dc waarde niet al te hoog te stellen, dus b.v. niet gelijk aan den hoogsten marktprijs. De beste koeien komen naar verhouding toch al te laag genoteerd te staan. De heer G. J Philipsen zcide, dat koeien na achten 's avonds niet meer door „Scha- gen" worden gehaald. Hij vroeg hoe men er mee aan moest als een koe na dien tijd dood ging en kreeg ten antwoord, dat het dier dan naar de noodslaehtplaats van den heer A. Schenk gebracht zal moeten worden. Mocht overbrenging 's nachts tusschen 1*2 en 4 uur noodig wezen fin den tijd dus. dat het verboden is buitenshuis te zijn) dan zal men wel geen last hebben met dit verbod, dacht men. Hierna volgde sluiting. 71JPE SCHAGERBRUG. PRIJSUITREIKING SCHOOLTUINTJES Zaterdagmorgen vond de jaarlijks weer- kecrende gebeurtenis van het uitreiken der prijzen voor de aan de schooltuintjes deelnemende leerlingen der o.l. school te Schaeerbrug plaats. Daartoe was de com missie. bestaande uit de heeren Jb. Bakker. D. de Graaf en G. van der Sluijs, in de school aanwezig, alsmede de tuinman, de de heer B Haan. Na een korf woord van het hoofd der school, ging de heer Van der Sluijs na mens de commissie tot de prijsuitreiking over. Keurige doozen met gereedschap, harken, wieders, tuinschopies en een gie ter vormden de prijzen, die als volgt ten deel vielen: 6- en 7-jarigen: le prijs Wim Broens en Jetje Veeter, 2e prijs Jannie Veeter, 3e prijs Jan G. Rakker. 8-jarigen: le prijs Guus Wittebol. 2e pr. Gré Wartenhorst en Johan Ruigentuin. 9-jarigen: le prijs Annalies van Loenen, 2e prijs Hvlke Meijer. 3e prijs Annie Bree- banrf. 4e prijs Corrie Thomasz. 10-jarigen: le prijs Henny Wiering. 2e .prijs Gerie Dekker. 3e prijs Piet van der Oordt. 4e priji® Jan Bruin. U-jarigen: le priis Antje Wiering. 2e pr. Henk Hartsuiker. 3e prijs Albert Meijer, 4e priis Nico Rakker. 12-jarieen: 1e prijs TIenk de Graaf, 2e prijs Gurie Blom, 3e prijs Atie Jimmink-, 4e nrijs Jaap Klomp. 13-jarigen: le prijs Wim Mosk, 2e prijs Luiksje Baaijens. Niet allen konden zoo gelukkig zijn een prijs te verwerven, maar.'als vorige jaren, de heer Van der Sluijs had zijn appels niet vergeten en liet daardoor ook de rpinder gelukkigen niet mot leege handen. Nadat de heer Van der Sluijs nog eenigo opmerkingen over het sehooltuinwerk had gemaakt dankte I-Ienk de Graaf namens alle kinderen de commissie voor haar taak liet Hoofd der School sloot zich daarbij aan. Dan voerden de heeren D. de Graaf en Jh. Bakker nog liet woord tot het jonge volkje, dit aansporende ook in het volgende seizoen met evenveel lust en toewijding op den tuin bezig te zijn. Tiet Hoofd der School sprak een slotwoord en opgetogen gingen de jongens en meisjes met het zoo juist verworven gereedschap huiswaarts. STEUN PLUIMVEEHOUDERS. In deze gemeente hebben 17 pluimveehou ders zich aangemeld voor de steun aan pluimveebedrijven. T.z.t. zal de plaatselijke commissie onder zoeken wie voor steun in aanmerking ko men. HET WORDT HIER NOG EEN WERELDSTAD. Naar ons wordt medegedeeld is het aantal inwoners dezer gemeente, dat op 1 Januari j.1. 5353 bedroeg, gestegen tot 5500. 'T ZAND. ARME MOLLEN De commissaris der provincie Noord-Hol land heeft'aan den heer K. Koopman, al hier vergunning verleend tot het ten ver koop in voorraad hebben, te koop aanbie den, verkoopen en vervoeren van mollen of huiden daarvan. OUDESLUIS. HET LEVEN ZELF GEEFT LES! Onverwachts klonk dc seinbei van de nieuw aangelegde telefoon in de O. L. S. alhier. Toen het hoofd der school de tele foon opnam, lachten alle leerlingen. Ze dachten, dat ze voor den gek gehouden werden door hun meester, die zoo graag eens plaagt, 't Was een hcele toer, ze tot bedaren te brengen, want op die wijs was hooren of spreken niet doenlijk. Ze moesten op hun beurt voor het toestel komen, wat ze „leuk" vonden. Nu waren ze meteen „door de kou heen" en antwoordden de te lefoonjuffrouw al heel aardig, ja sommigen zelfs kranig. Op die manier worden ze al jong ingeschakeld in 't volle leven-. TIARENKARSPEL KINDERFEEST VAN DEN MODERNEN LANDARBEIDERSBOND. Met veel genoegen hebben wij Zaterdag avond een kinderfeest bijgewoond, uitgaan de van de afd. Ilarcnkarspel van den mo dernen landarbeidersbond in de zaal van den heer Pijper. Op eenvoudige wijze, doch met goedge kozen woorden opende de vooiBitter, de hr. Vor v. d. Sluis dezen avond. Eey har telijk welkom riep hij toe aan de ouders waarvan sommigen een verre reis hadden gemaakt met hun kinderen en in 't bij zonder den heer en mevrouw Wiese die bereid waren gevonden hun medewerking voor dezen avond te willen verleenen. Nadat wij allemaal getracteerd werden op een heerlijk kopje chocolademelk en een speculaasje, stelde meester Wiese, die de zen avond de leiding had, voor om een Sinterklaasliedje te zingen, omdat dit feestje een St. Nicolaasavond moest wor den. Aan dit verzoek werd voldaan en hoe wel eerst schuchter, zongen „de kleinen" van vier tot zestig jaar Sinterklaas-kapoen tje. Hierna vertelde mevr. Wiese een mooi verhaal van „Pinokkio", «terwijl meester Wiese aan de hand van diY verhaal mooie lantaarnplaatjes op het. doek bracht. Nadat ijverige dames de ^.fecstgenooten" nog weer eens hadden getracteerd. aüng het doek open en kregen we een heuschc vertooning van een poppenkast. Dat bij de zotte grollen van Jan Klaasen en zijn wijf, de dood van Pierlala en een echten politie agent i' gelachen behoeft wel geen betoog De clou, voor de kinderen althans, was het uitreiken van cadeau's. De. Sint. hoewel uit bescheiden beurs, had voor alle kin deren een cadeautje gestuurd, terwijl zij allemaal nog een dikke taai kregen. Aan het einde bracht de voorzitter dank aan allen voor de medewerking en in 't bijzonder aan den heer en mevrouw Wiese voor het welslagen van dezen avond. Met veel genoegen en op prettige wijze is dit aloude feest gevierd. Hulde! Proefd. 10 ct. Koker 50 ct. Er verandert iets aan onze veilin gen de taak wordt breedcr richtige uitvoering van voorge schreven maatregelen prijsvor ming en afzet der producten niet alleen passief maar ook actief optreden juiste verdeeling. be vredigende prijs voor teler niet. te hoog voor consument er is een meer stabiele toestand ingetre den ups en down$ uitgesloten aardappelhandel nog steeds lam weinig bewondering voor deze re geling geen tomaten meer sommige producten verdwijnen andere zullen wel weer verschij nen geen spercieboonen, weinig maar dure kassnijbooven iets meer rammenas goede prijs minder roode kool van f 3.— f5.80 aanmerkelijk beter dan verleden jaar zachte prijs voor gele kool het vorige jaar nog la ger concurrentie van de Savoye- koolook nog wat groene kool lager dan gele en Savoye on geveer zelfde prijs voor beide laat ste geen witte kool meer voor zuurkool minimumprijs voor Deensche wi£te f 3.iets duur dere bloemkool stationaire prijs voor de'meeste uiensorleeringen weinig bieten afwisselende prijzen bevredigend voor wortelen veel andijvie aanvoer druiven. Ren laatsten tijd is er wel iets veranderd aan onze veilingen. De taak welke zij had den, het bijeenbrengen van koopers en ver kooDers, is zoo langzamerhand een breedero Reworden. Nog altijd vormen zij de aange wezen plaats om daar de tuin hou wproduc ten door de producenten le laten aanvoe ren om de gegadigden, dp distrihiianfen in 'te gelegenheid te stellen het henoodigde in te koopen, doch behalve deze domineerende taak krijgen de vpilingen meer en meer te doen met het richtige uitvoeren van de Voorgeschreven maatregelen inzake de or- Aardappelregeling wekt weinig bewondering dening op verschillend gebied. De nieuwe ontwikkeling, welke ten aanzien van de prijsvorming is ontstaan en die, welke zich heeft baangebroken met betrekking tot den afzet der producten, zijn in de sfeer dage- lijksche bemoeiingen en aanhoudende zorg betrokken. Dé veilingen hebben niet alleen meer te vervullen de passieve rol met betrekking van vraag en aanbod, doch van haar wordt den laatsten tijd geëiseht een meer actief op treden in de uitvoering van de maatrege len. getroffen voor een juiste verdecling der producten, een bevredigenden prijs voor den teler en een bevredigenden prijs, door den concument te betalen. Het gevolg van een en ander is dat de aangevoerde groenten de bestem ming krijgen, waarvoor ze worden geteeld er dus van onverkocht blijven geen sprake meer is, tevens dat de tuinder niet meer on overheidssteun is aangewezen omdat in de vastgestelde prijzpn ook de ondernemings winst is verdisconteerd. Een ander gevolg van den op die wijze ontstanen toestand is ook. dat er niet zooveel muziek meer in de markt zit en bijzondere omstandigheden, die vaak plotsriing een grooten invloed op dp prijzen konden uitoefenen, slechts in geringe mate hun invloed kunnen doen gelden. Fr is meer stabiliteit in de markt verhoudingen ingetreden, tengevolge waar van de tuinders niet meer zijn blootgesteldl aan ingrijpende ups en downs, die erootc voordeelen. doch ook vaak zware verliezen voor de betrokkenen opleverden. De laatste laren hebben de tuinders dit helaas vaak en in sterke mate ondervonden en nog altijd dopn de naweeën zich in tuinderskringen ernstig gevoelen. We behoeven niet te zeg gen, dat zij deze stahiliteit verkiezen boven het wankele bestaan, dat gedurende enke le jaren de tuinders naar den ondergang leidde. De aardappelhandel was en bleef ook de ze week werkeloos. Noch bij de handelaren, noch bij de tuinders wordt de getroffen aardappelregeling bewonderd en al is zij dan ingesteld met het oog op den voedsel voorziening, men vraagt zich in beide krin gen af, of er geen andere regeling mogelijk was, waarmee men hetzelfde doel zou be reiken en minder diep ingreep in de be langen der getroffenen. Met de tomaten is het nu ook wel afge- loopen. Zoo verdwijnen weer enkele pro ducten van de markt, die straks weer wel door andere zullen worden aangevuld. Ook is het gedhan met dpn aanvoer van spercie boonen. terwijl er slechts enkele partijtjes snijboontjes worden aangeboden, afkomstig uit de kassen. Voor dit product konden hesfe prijzen worden gemaakt, die varieer den van f 30.fi0 tot f 35.60. Ze verschenen aan de Broeker veiling. Rammenas we.rd er iets meer aangevoerd dan de vorige week. Er was nogal verschil in kwaliteit. Vandaar dat de prijzen ook vrij sterk uiteenliepen. Zoo werden er ver kocht voor f 260 en ook voor f 5.40. Ge middeld wordt nog een bevredigende prijs gemaakt. De hoevelheid roode kool was geringer <ïan de vorige week. Er komen nu aanvoeren, bestaande uit winterkool. die men voor een deel niet geschikt acht om ze over te hou den. De minimumprijs voor deze koolsoort is op f 3 henaald. wat niet hoog kan wor den genoemd. Inmiddels wordt veel hoven dien priis verkocht. De hoogste noteering was f 5.80. doch die kwam bij hooee uit zondering voor. De meeste van de uitee- zochte sorteering werd voor f 4.805.20 ver kocht. Tussrhen de genoemde noteerineen lagen die voor zwaardere dan ongevepr 3 nond en soms iets afwijkend in kwaliteit Mogen deze pijzen al niet schitterend zijn. ze zijn in ieder geval veel beter dan het vorige jaar. toen een prijs van f 3 in de overeenkomstige week tot de zeldzaamhe den behoorde. Dit verklaart mede den Trooteren omzet, die aan beide veilingen kon worden geconstateerd. De gele kool vertoont ongeveer hetzelfde beeld, doch het vedsriiil mej verleden jaar is niet 7.00 groot. De gemaakte prijzen in de afgcloopen week weken maar weinig af van die der vorige week en de prijsver schillen onderling waren betrekkelijk klein De meeste dagen was er slechts een ver schil van hoogstens 50 ct. per 100 K.G. tusschen de laagste en hoogste noteering. Ze lagen maestal tusschen f 2.90 en f 3.40. Verleden jaar wérd deze kool op dezen lijd verkocht (een deel draaide toen bovendien nog door!) voor f 2 tot f 2.20. soms 1 of 2 dubbeltjes meer. zoodat ook voor deze koolsoort de opbrengst heter zal zijn. Een concurrent van de gele kool is de Savove- kool. eigenlijk broertje en zusje. Daar er echter betrekkelijk heel wat Savoyekool komt en roen deze in sommige opzichten prefereert, is dit van nadeeligen invloed. Er werd voor deze van f 2.90—f 3.60 be taald. Dan kwam er 7.00 en dan nog een partijtje groene kool. die iets minder op bracht. n.1. f 2 90. een enkele maal f 3.20. De witte kool voor zuurkool wprd voor f 1.602.50 verkocht. In 't midden der week werd de verkoop van witte kool voor fahriekmatige verwerking verboden. Ze mocht toen alleen verkocht worden voor hinnenlandsche consumpatie en voor op slag. De Deensche witte kool. waarvan op sommiee dagen meer kwam dan van herfst" witte, bracht aanvankelijk f 2.20-3 op. Te- celiik met de nieuwe regeling voor de witte kool werd bepaald, dat de Deensche witte niet henpden de f 3 mocht worden ver kocht. Die. welke den minimumprijs niet konden, maken, werden weer naar huis meegenomen. De hloemkoolprijzen verbeterden iets. maar er was weinie aanvoer. Er werd voor eerste soort f 7.80-^-13.50 betaald en voor tweede f 3—5. Iets grooter was de uienaanvoer, waar mee een iets lagere prijs gepaard ging. De meeste partijen e-ele uien werden verhan deld voor f 5.60—6.20. Beneden dien laag sten prijs cingen ook wat partijtjes weg in verhand met de kwaliteit; daarentegen werd voor andere tot f 6.60 en f 690 ge maakt. Voor grove uien werd f fi7 be taald al naar kwaliteit. Drielingen werden verkocht voor f 4f 5, nep voor f 4f 4.40 stek voor f 34, soms iets lager, soms iets hooger. Bieten kwamen er maar weinig. Ze wer den verkocht voor f 1.40 tot f 3.80. waarbij de mooiste kleinste dpn hoogsten. de groot ste den laaerten prijs opbrachten. Voor wortelen werd weer een goede priis hetaald. De meest gewilde sorteering B hra cht f 2.40—3 70 op. A f 1.8O-2.20, C f2.20 2.80. Grootp hoeveelheden andijvie kwa men aan heide veilingen. Fr werd f 1—° voor betaald. Het meeste gine voor f 1—1.50 wee. Druiven, Alicante, brachten f 27.70— f 45 op. WIERINGEN CURSUS KENNIS VAN HET PAARD. Eerste les officieel geopend met een inleidend woord door den heer Lansink. De afdeeling Wieringen van de Holland- sclie Maatschappij van Landbouw heeft ge durende dezen winter wederom een cursus georganiseerd te Hippolytushoef. Als leer- aar is benoemd de alhier gevestigde veearts de heer E. L. Lansink. De lieer Lansink is begonnen met een kort inleidend woord tot de aanwezigen te richten. Hij lichtte de. strekking van deze cursus toe, namelijk het leggen van een goede beoordeeling van paarden. Er zal daarvoor onderricht worden gegeven in lichaamsbouw, levensverrichtingen, rassen- kennis en fokkerij, verpleging, enz. Daarna spreekt hij de wcnsch uit, dat hij mag slagen in het geven van een interes sante cursus, die door de cursisten met veel plezier en animo zal worden gevolgd. Dan vangt hij aan met de eerste les van de cursus. Uoetiat WIERINGEN SUCCES II—DIRKSHORN 1—2 Aardige wedstrijd. In een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen leed Succes II op eige terrein een kleine nederlaag tegen Dirkshorn. Bewonderingsvvaardig was het tempo, dat de .heeren er steeds inhielden Men kan zelfs spreken vnn een vlot partijtje. Ondanks hun fietstocht bleken de bezoekers tenslotte nog over de langsle adem te beschikken, want het kwam ons voor, dat Succes aan liet einde iets afzakte. Dirkshorn zat er het laal.ste kwartiertje nog geducht op en dat heeft hen ongetwijfeld de overwinning be zorgd. De eerste helft verstreek puntloos. De S.- voorhoede combineerde aardig en kreeg een paar aardige kansen. De gasten verdedigden echter slug en werkten prima weg. Zij zelf beschikten over snelle vleugelspelers, vooral op links, en een goed doorzettende midden voor. Hun talrijke snelle uitvallen waren dan ook vrij gevaarlijk. De S.-achterhoede kon hen echter in bedwang houden en ten slotte was keeper Dooves in uitstekenden vorm. Ilij deed zeer goede dingen. D. nam in de 2c helft de leiding, doordat de center voor doorbrak. De uitloopen'de Doves _\vist het leer echter te koeren, maar het.werd op gevangen en in het verlaten doel geplaatst Spoedig maakte Succes echter gelijk door een fraai schot van Metselaar. Ook een ongelooflijk hard schot van Edens trof bijna dool, doch de D. keeper tipte de bal nog jiet over de lat. Beide partijen gaven zich geheel voor cle winnende goal. Het nu meer aanvalende S. had daarbij de beste kansen en vooral van rechts, Metselaar, Hollander, kwam veel ge vaar. Van een kleine inzinking maflkle D. tenslotte gebruik. S. werd lichtelijk over speeld en na cenige vergeefschc pogingen, eenmaal voor open doel over de lat, had men succes. Een voorzet van rechts werd over de geheele linie gemist, maar de links-buiten kon op enkele meters van doel het leer bemachtigen en ongehinderd in schieten (12). Ondanks hardnekkige pogingen van Suc ces kwam in den stand geen verandering meer. PETTEN. PETTEN 2—OUDESLUIS 2 6—1 Petton had eerst het voordeel van den wind, doch bracht er desondanks niet veel van terecht. Wel deden zich herhaaldelijk kansen voor, maar doelpunten bleven voor alsnog uit. Nadat Kutterink P. de leiding had gegeven, veroorzaakte Brommer een penalty, welke onberispelijk werd benut. J Eriks bracht nog voor de rust den stand op 21 Na de hervatting bleef het een tamelijk gelijk spel met mogelijkheden voor beide partijen. Eerst na een half uur spelen scoorde P Vriesman op uitstekende wijze en hiermee dan was de O. tegenstand vol komen gebroken. In vlot tempo volgden de doelpunten elkaar ,op: P. Vriesman Zwakman en Kutterink brachten de eind stand op 61. SINT PANCRAS VRONE 2—KOEDIJK 2 4—4 Als de elftallen zich opstellen blijkt dat de Vrone spelers heel wat minder van per soon zijn dan hun tegenstanders, er is nog niet lang gespeeld als Koedijk de gele genheid krijgt om te scoren, en hiervan dan ook een dankbaar gebruikt maakt 01. Het spel gaat vrijwel gelijk op tot de Vrone mannen een doorbraak weten te be nutten en de stand is gelijk 11. Vrone is met zijn aanvallen gelukkiger dan de gasten, een doehvorsteling en ver schrikkelijk geknoei voor het doel der gas ten brengt Vrone toch tenslotte een doel punt op. 21. Vrone is nu steeds in de aanval, en na herhaalde pogingen weet Zeegers de bal vrij te krijgen, cn weer kan Koedijk vis- schen 3—1. Met dezen stand brak de rust aan, echter direct na de hervatting waren de rollen omgekeerd, de gasten waren nu steeds aanvallend de Vrone achterhoede werd to taal overbluft, en in twee minuten wist Koedijk de stand gelijk te maken 3—3. Aller gedachten waren dat Vrone het loodje zou moeten leggen, doch het spel werd weer gelijker en verdeelde zich over het geheele veld. Voor de beide doelen was echter niet veel gevaar, de gasten wisten echter met een mooie aanval hun kans te benutten en de leiding te heroveren, 34. Vrone kreeg nog een vrije schop te verwer ken, die goed benut werd. 4—4. Met deze stand kwam het einde.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5