ie eindjes met moeite aae elkaar geknoopt Straks luchtbeschermers met rheumattek 1 Vrijbank Vteesch S. H0UTK00PER Marktberichten Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Raad Sf. Pancras 5 Moedwillige vernietiging van af val zal gestraft worden. - De be grootingen 1941 behandeld. De doodgraver kreeg f 50 salarisver- hooging. - De gemeente-opzichter diende een rekening in. - Lucht- beschermingswerk is liefdewerk. De gemeenteraad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Ivroonen- fcucg. Zaken gaan voor het gemeente- meisjel De heer C. Kloosterboer was afwezig, we gens zakendrukte, deelde de voorzitter in zijn openingsrede mede. De. notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter deelde mede. dat door Ged. Staten de gopieentcrekening 1938 gesloten is. evenals die van het gasbedrijf. Ged. Staten hebben de verkoop van de twee perccclen land aan den Achterweg goedge keurd. Vervolgens kwam aan de orde de vaststel ling van een afvallenverordening. De. beer Jb. Kloosterboer sympathiseerde mcirdeze verordening. Wordt het ophalen gecentraliseerd of geschiedt dit door de schil lenboeren? De voorzitter lichtte een en ander toe. Ver schillende personen kunnen daartoe ver gunning krijgen. De voorzitter had het oog 1- op de heeren C. Kooü en K. Rezelman, welke laatste reeds een verzoek hcetf ingediend. Tegen dit laatste had de voorzitter geen bezwaar. j Eenigc heeren meenden, dat er nog een paar meer waren, doch dat is een zaak van B. cn W.'bti de uitvoering. Net college zal hel nog nader onder oogen zien. Ieder zal z'n vaste klantjes wel hebben.-'t Moet geregeld loepen op vergunning van B. en W. Ongcrc- .golcle ophalers kunnen niet worden toege- ■i laten. N'a cenige gedachtenwisseling werd het d yoorstel van B. en W. aangenomen. Een weigeraar! s£ - De heer Jb. Kloosterboer vroeg, hoe het ging met iemand die absoluut weigert, het i' afval af te geven onder alle omstandigheden. 14 De voorzitter antwoordt, dat tegen derge- liikc personen kan worden opgetreden. De heer Kloosterboer drong er op aan, dat 'dan ook spoedig tegen zulke menschen ■wordt opgetreden. De voorzitter zegde dit toe, Tiet is veel be ter dat het afval z'n nut doet. dan dat het vernietigd wordt, zooals dio persoon zou wil len doen. 75 opcenten op de gemeente- ij fondsbelasting. De Baad besloot een verordening vast te «tellen op de heffing van 75 opcenten op de gemccntefondsbelasting. De gemeentebegrooting 1941 werd hierna behandeld. B. en W. hebben tamelijk veel moeite ge- had, deze begrooting sluitend tc maken, zon der steun van hoogerhand te moeten "vragen, tengevolge van de verlaging van de uitkee- 1 ring uit het Gemeentefonds, welke rond f1300.lager zal zijn dan* verleden jaar. De begrooting j's opgezet op denzelfden voet als verleden jaar. De subsidie aan het Bur gerlijk Armbestuur kan niet verhoogd wor- 3 den en moet gehandhaafd worden op f5500. Het valt nogal mee, met het doen van een be roep op het B. A. is den voorzitter gebleken bil een onderzoek bij den adminstreerenden i armvoogd. Bovendien is er nog de Winterhulp. Geen vrij wonen voor den veld wachter. De gemeenteveldwachter verzocht hem, in gevolge zijn instructie, vrij wonen tc geven in plaats van dè vergoeding van f 100.—De wo- ninghuur is door den P.aad bepaald op f 4.— per week. In verband met de stijging van de kosten van het levensonderhoud, vroeg de veldwachter, hem nu vrij wonen te geven. B, eiVW. stelden voor, gezien het totale sa laris van den veldwachter, den bestaanden toestand te handhaven en f 100.liuurver- goeding tc geven. De heer Duijf zcide, dat er in de veror dening staat vrij wonen of 100 gulden tege moetkoming. De voorzitter merkt op, dat men de keus kan bepalen tusschcn deze twee dingen. Ge zien zijn salaris, meencn wij -dat het niet noo- dig is den toestand te veranderen. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Salaris doodgraver verhoogd. In de hegrooting is opgenomen een salaris- verhooging voor den doodgraver van f 50.— per jaar, in verband met meerdere werk zaamheden, nu het oude kerkhof veranderd is en cr nu twee kerkhoven zijn, welke meer arbeid cischen. De rekening van den gemeente opzichter. werk voor zijn jaarlijksche vergoeding moet doen. De voorzitter antwoordde bevestigend. Bij nieuwbouw, zoöals .het gemeentehuis en de ondcrwijzerswoning is een behoorlij ke extra-vergoeding verleend. Wethouder Timmer zeide dat de vraag is, of het salaris voldoende is. Spr. vindt dat het voldoende is. De voorz. deelde mede, dat het salaris eerst f 200 was. later verlaagd tot f 150 en tenslotte weet op f 200 gebracht is. Weth. van Kampen zeide, zijn voorstel te hebben gedaan, om te voorkomen, dat dio rekeningen worden ingediend. De voorz. meende, dat men dan de in structie zou moeten aantasten, waarvoor spr. niet gevoelt. Voorz. z'eidc, dat. hij met de rekening van den gemeente-opzichter niet accoord kan gaan. Dergelijke dingen behooren bij zijn werk. De laatste jaren is nooit een reke ning ingediend door den opzichter. De héér De. Vries achtte vergoeding voor de luchtbescherming niet verantwoord tegen over do andere medewerkers. De voorzitter zegde toe. dat de rekening van den opzichter redelijk zal worden be oordeeld. als er ingevolge zijn instructie een vergoeding gerechtvaardigd is, zal die gegeven worden. De gemeentebegrooting werd tenslotte vastgesteld.op een totaal aan ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst van f 61.952.21, Kapitaaldiénst f 43.155.28. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur was hierna aan de orde. Deze sloot op f 6932.-47; het subsdie .der gemeente is op f 5500.geraamd. Deze begrooting werd aldus vastgesteld. De gegrooting van de gcmeensch. gas fabriek gaf géén aanleiding tot het maken van opmerkingen. De heer Timmer zeide, dat de gasketel tot zijn genoegen ook verhoogd is. De voorzitter merkte op dat de gasdruk zeer voldoende is. Wie zijn schulden betaalt ver armt niet. Voor den dienst 1941 werd een suppl. be grooting vastgesteld, waarna machtiging ge vraagd wordt f 8600.van vastgoed te ge bruiken voor aflossing. De bijdrage aan de bijzondere school werd vastgesteld op f 10.90 per kind. Daarna sluiting. Raad Zuidscbarwoude NIET OVER PRATEN, ZEGT DE VOORZITTER. Voor de Kleuterschool is geen lokaal beschikbaar. Dè begroo ting 1941 aangeboden. Rezel- man krijgt het afvalmonopolie. Er mogen geen concurrenten op 't pad. De gemeenteraad vergaderde gisteravond ten raadhuize onder de leiding van bur gemeester Jhr. A. L. van Spcngler, secre taris den heer G. G. Post. De notulen der 'vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Ontvangen waren de jaarverslagen van het Centraal Archief 'en Inlichtingenbu reau cn den Economisch Technologische Dienst. Goedgekeurd was dc wijziging van de gemeentebegrooting 1940. Ontvangen is de begrooting 1941 van de gemcensch. gasfabriek. Het besluit tol het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ncd. Gemeenten tot een maxi mumbedrag van 20.000 is door Ged. Sta ten goèdgckcurd. Voor kennisgeving aan genomen. Schoen kan blijven wonen. Van den lieer K Schoen is een verzoek ontvangen den ontruimingstermijn voor diens onbewoonbaar verklaarde woning tc willen verlengen. B. en W. stelden voor, op grond van den hoogen ouderdom van' den bewoner het verzoek in te willigen en den ontruimings termijn met 1 jaar te verlengen tot 1 Jan. 1942. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Geen lokaal voor de Kleuter school. Van de afd. Langendijk van Volksonder wijs was een verzoek ontvangen, een lo kaal van de O L. school ter beschikking te mogen hebben voor de Kleuterschool. B. en W. herinneren aan het bericht dier afdecling dat do school per 1 November zou worden opgeheven, waardoor het lo kaal vrij kwam en het mogelijk werd een reorganisatie in de bestemming der school lokalen aan tc brengen nl. door twee loka len, zooals vroeger ook het geval was. vol ledig ter beschikking van de vereen. Vak onderwijs in Wcstfricsland te stellen en een lokaal aan te wijzen voor de luchtbe schermingsdienst. Daarom is het onmoge lijk wederom een lokaal voor het kleuter onderwijs af te staan. Bovendien is cr de dringende noodzaak van brandstofbespa ring voorgeschreven door liet departement van onderwijs; waardoor het onderwijs in de O L. school reeds twee dagen per week piet wordt gehouden. Ook afgezien van lo kaalruimte .is het derhalve niet mogelijk in het belang van een geregelde brandstoffen- voorziening der O.L school, een lokaal voor de kleuterschool af te staan. Mitsdien stelden B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Do heer Kroon betreurt het, dat het zoo geloopen is met de kleuterschool. Het is steeds spr. troetelkind geweest, hij was een dor 6priehters. Als 't anders kan zou spr. er voor gevoelen, wel een lokaal beschik baar te stellen. De voorzitter merkte op, dat ook B. en W. belangstelling koesteren voor het kleu- -teronderwijs, maar dit mag niet ten koste gaan van het Lager Onderwijs. De heer De Geus kon met het prae-ad- vies accoord gaan, maar meende, dat ook gevraagd werd om het speelterrein bij de school. De voorzitter zeide, dat B. en W. reeds vergunning hadden verleend de speelplaats te gebruiken. Hierna werd het voorste] van B. en W. om afwijzend te beschikken, aangenQmen. Aangeboden worden de begrootingen voor het jaar 1941, van'de gemeente en het Burg. ^Armbestuur. De voorzitter stelde voor, deze begrootin gen te doen nazien door een commissie be staande uit alle raadsleden, behalve de wet houders. Aldus besloten. Afvalverordening. Hierna werd een afvalverordening vastge steld. B. en W. wilden aan den heer K. Rezelman te Broek op Langendijk op diens verzoek vergunning verlcenen de afvallen op te ha len, hetgeen nu reeds door hem geschiedt. Een keuterboertje in de knel. De heer Weel vroeg, of een kleuterboertje in deze gemeente ook de afvallen mag opha len. I-Iij doet dit reeds jaren. De voorzitter merkte op, dat het ophalen reeds eerder is toegestaan aan den heer Re zelman. Schillenboeren zouden moeten wor den uitgesloten, omdat het anders voor Re zelman niet loonend zou zijn. De heer Weel bepleitte de belangen van dezen „schillenboer". De voorzitter: Hij zou compagnon moeten worden met den heer Rezelman. De heer Kroon: Men zou hem een wijk kunnen toewijzen. Wethouder Du Burck meende, dat dit wel moeilijkheden zal opleveren in verband met den leeftijd van den betrokkene. z De heer Blom vroeg, of cadavers worden opgehaald. Waar moeten die heen? De voorzitter zou deze ook willen laten verzamelen door den ophaler van het overige afval. Spr. hoopte, dat niet veel van derge lijke cadavers zullen komen. Tegen rheumatiek en koude voeten. De heer de Geus vroeg of voor de men- ben van de Luchtwacht geen beter wacht lokaal kon worden gevonden dan het toch tige portaal van het gemeentehuis. Dc voorzitter: Dit is de afdecling luchtbe scherming.' Daarover kan in de raad niets medegedeeld worden. Daarna sluiting. SCHAGEN DE TREINVERBINDINGEN Ons bericht dat de treinverbindingen tusschen Alkmaar on Den Helder weinig zullen worden gewijzigd, wordt thans van de zijde der spoorwegen bevestigd De trei nenloop wordt practisch niet gewijzigd, ook de zg. „Werftrein" en de „Kooij trein' zullen op dezelfde uren blijven vertrekken. De materieeltreincn die 's ochtends en 's avonds loopen worden in de officieele dienstregeling opgenomen. SCHAGEN NIEUWS. Dirkshorn ISchagen II. Vertrek per fiets vanaf Peetoom 1 uur. P. Schoorl C. Slikker P. Slik T. Moransard J. Slingerland P .Boontjes P. Dekker H. K. E. Duhnkrack A. v. d. Pijl T. Schoorl Az. J. Slikker Res.: J. Boontjes. Schagen III—Winkel III. 2 uur. T. Bijpost Jb. Molenaar J. Fransen II. Naber P.Kistemalcer T. de Rooy (aanvoerder) H. Volten D. Ruig L. Komen I. Verbruggen Th. de Weger Res.: C. de Jager. Afberichten voor Vrijdagavond 7 uur Magnusstraat C 172. ALKMAAR DE ALICMAARSCHE SCHEIMARIvT. Dc aanvoer aan de scheimarkt was zeer bevredigend. Over een kant is dit niet tc verwonderen waar zulke markten tot de weinige gelegenheden behooren, waar de veehandel zich nog kan doen gelden. Dat de veehandel er inderdaad de hand in heeft blijkt, wanneer men verneemt dat o.a vee werd aangevoerd, dat Vrijdag j.l. te Leeu warden is verhandeld. Hoewel de scheimarkt onder de thans be staande omstandigheden misschien een ge legenheid had kunnen vormen om, onder vermijding van een evcntueele verplichte aanlevering, wat meer vee voor dc vleesch- voorziening ter beschikking te krijgen, is daarvan geen gebruik gemaakt. Naar men ons meedeelde hielden dc verschillende com missies zich strikt aan de data. WtNEBL POLITIE. Verloren: Een schaap, 1 bclastingplaatje en 1 stel regenpijpen. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. ARBEIDSBEMIDDELING Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling staan acht werkzoekenden inge schreven, waarvan 1 als paardenknecht in Duitschland wordt geplaatst. KOUDE DOUCHE. Toen een van de klanten uit de scheersalon van den heer Koeten stapte en zich per fiets naar huis wilde begeven, nam hij waar schijnlijk tengevolge van de duisternis, de verkeerde richting en reed pardoes in de Voorsloot. Door den heer A. Kamp werd hii weer op. het droge gebracht en kwam er be houdens een nat pak en de schrik, nog goed af, HOOGWOUD SPOED, SPOED! De Raad komt hedenmiddag in spoedeischen de vergadering bijeen. Behandeld' wordt, een voorstel tot kasgeldvoorziening en een voorstel tot het verzekeren tegen brand schade van gemeente-eigendommen. DIE KAN KOKEN. Door B. en W. is aan den heer C. Bakker vergunning verleend tot den aanbouw van een nieuwe keuken. WEL ANIMO. In de o. 1. school aan de Kerkelgan wordt op Vrijdagavond een curscus gegeven over „Veevoeding", uitgaande van de Coöp, aan- koopvereeniging „Ons Belang". Reeds velen hebben zich opgegeven. Naar we vernemen wordt a.s. Zondagmid dag een „oudermiddag'' belegd, waarin o.a. de viering van het a.s. St. Nicolaasfcest op de O. L. School zal worden besproken. Men hoopt op groote belangstelling, hetgeen .voor het welslagen der plannen van groot belang zal zijn. De ouders moeten dit jaar dubbel medewerken om het specifieke kinderfeest van 5 December a.s. te doen slagen. WINTERHULP-ACTIE Ook in deze gemeente is een comité voor de Winterhulp geïnstalleerd. Als plaatse lijk directeur treedt dc burgemeester, de heer G. D Rehorst, op. Het secretriaat. en penningmeesterschap worden door de hee ren A. C Brussaard en II. Zeeman waar genomen Het hui eau is gevestigd ter ge- meente-secretarie. De overige leden van het comité zijn de heeren C. Geurts.. J. C. v. d. Plas. J. Zwaan Czn.. .T. Weij Pzn., J. Sleutel Pzn. en J G. van Graas. Voor dc a.s. te houden collecte zijn een tientnl da- mcs-collectrices aangezocht. Men hoopt dat de collecte zal slagen. W1ER1NGEN POLITIE, Verloren: Een rijwielplaatje, een paar bruin Iccrcn dames handschoenen, een blauwe want en een dameshandschoen. Inl. gem. bode. Vrijdag van 9—4 uur, Zaterdag van 9—5 uur. PAARDENVLEESCH zonder bon. VARKENSVLEESCH met bon. SCHAPENVLEESCH. SCHAGEN. Gevraagd, eerste helft De cember een nette BAKER. Br. onder lett. NW38 Bur. van dit blad. WARMENHUIZEN. 20 Nov. Uien 4.roode kool 2.403.25. gele kool 3.25, witte kool 3.Deensche witte kool 2.50—3. Aanvoer: 1425 Kg. uien, 21000 Kg. roode kool 5800 Kg. gele kool. 13S00 Kg. witte kool, 5100 Kg. D. witte kool. ZWAAG. 20 Nov. Veilingsvereeniging „Bangert en Omistr." Uien 4.bieten 2—2.50, prei 5.40—6, Chin. kool 1.50—180. Savove kool 2—3.30, witte kool 1 402 40. roode kool 33.30, boerenkool 4.70—-5.30. sprnitknol 1416.40, sniihoonen 44.—. witlof 27—31. tomaten 101 —17 brepknepn 1 003. wasrhneen 4S, andiivie 2.403 10 bloemkool 6 2013. knol selderie A 4 305 50 idpm R 2.504. witte druiven <004. A'ieante 4378, Westfrisia 73 Gos Colman 87. Co\'<; Orance nirmin <0, Tncanes Lehol 15. NVUnris 0•', Rism^ric 15. Present van Holland 22. Dekker»! Glo rie 22. Zoete annalen 15, Pater v. Flzen 15, Reurré Alex T.ncas 2529. idem C.lairgeau °021 Rnnne T.nuicp d'or 3040. Comtesse de Paris 2332. Conferonce 2°20. Doven- no du Comice 5?64 Sot^at T.abonrenr 28 —32 Gipser Wildeman 71Winterinu 13—10. Westl. Touw 15—18. WiRinm Pu- •■bess 783?. Nonvaau Poitean 1Rop. St. C.airnnin 20—25. Wijnnee»' 2074. Gratijool 10—15. Beurré D?cl 24—20. Kleermaker 14 —16. Cure 20-22. Wethouder Van Kampen zeide, dat hij in R. cn W. voorgesteld had den gemeente-op zichter 130 vorhooging te geven, om te voorkomen dat deze rekeningen gaat indie nen bij bepaalde werken. Ook nu hij is belast niet de leiding van de luchtbescherming. De voorzitter was van meening, dat ge woon onderhoud, het vervangen van een oud Plakbord, een hek enz., niet voor extra be taling in aanmerking komt Dc luchtbescher niing is een algemeen belang, waarvoor aan niemand, ook aan de gewone burgers die medewerken, geen vergoedingen mogen wor den gegeven. Dc heer J. Kloosterboer vroeg of in de Instructie staat, dat hij al dat onderhouds BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adrianus Cornelis, zoon van Jo- hannes Rood en van Anna Maria van Kam pen. Aaltje, dochter van Daniël Wolfswinkel en van Dirktje van Loenen. Bavonia Hille- gonda Margaretha, dochter van Louwrcn- cius Antonius Mooij en van Wilhclmina Jo- hanna Vriend. Anna Afra Maria, dochter van Cornelis Schouten en van Petronella Hooijboer. Gcertruida Wilhelmina, dochter van Nicolaas Petrus Hooijboer en van Anna van Duin. Maria Alida Anna, dochter van Cornelis Sijvert Paauw en van Petronella Appel. Getrouwd: Cornelis de Geus, oud 26 jaar, van beroep smid, wonende te Winkel en Derkina Jantina Zweep, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Overleden. Marijtje Vel, echtgcnoote van Jan Koomen, oud 74 jaar. Christina Sijtsma, echtgenoote van Harm Hamming, oud 34 jaar (te Hoorn overleden). Lorenz de Vries, oud 28 jaar (te Hoorn overleden). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Johanna Koning, dienstbode, van Abbekerk, in Wcere K 17. Gerrit Kroon, boerenknecht, van Amersfoort in Aartswoud F 33. Adrianus J. van Wonde ren, veehouder, van Abbekerk in Weere K 47a. Pieter Scholtens, landarbeider, van Onstwedde in Aartswoud E 20. Roelfien We ver, van Onstwedde, in Aartswoud E 20. Cor nelis Nicolaas Groot, slagersknecht, van Alk maar, in Kerkclaan C 55. Tonnis Heros. boe renknecht. van Nijmegen in Aartswoud G 33. Vertrokken persopen: Johannes Bernardus Römer, boerenknecht, van Aartswoud E 37 naar Anna Paulowna. Leonie Sophie de Vul- der, en kind, van Langcreis A 8 naar Winkel. Cesar August de Vulder, landarbeider, en echtgenoote, van Noórdeinde D 62 naar Win kel. Divera Alida Kocnis, dienstbode, van Boekeiweg A 17 naar Abbekerk. Pieter Buis man, monteur, van Aartswoud E 39 naar Alkmaar. Antje Zijp, wedeuwe van H. de Boer, van Noordeinde D 53 naar Heiloo. Em ma Dekker, dienstbode van Weere K 13 naar I-IoQgkarspcl. Noeltje Groot, dienstbode, van Zuideinde D 21 naar Opmeer. Gerrit Stapel, van Langereis A 12 naar Hilversum. Elisa- beth Blauw, dienstbode, van Zuideinde O 4^ naar Medemblik. Margaretha Anna Ruiter, dienstbode, Eliza Johanna de Vulder, dienstbode, van Langcreis A 8 naar Wierin- germeer. Adrianus J. van Wonderen Ai ge zin, van Wcere K 47a naar Abbekerk. Gerrit Rcnipt, bakker, van Langcreis A 33 naar Heerhugowaard. LANGENDIJK UITGEZONDEN Naar wij vernemen zijn thans 16 kinde ren uitgezonden naar Koloniehuizen van het Centraal Genootschap van kinderher- stellings- en vacantieskolonies. SINT PANCRAS Tot 1 November 1940 waren hier ter plaatse 44 personen geëvacueerd uit den Helder; de laatste paar weken is dit aantal aanzienlijk toegenomen, zoodat in deze gemeente thans 68 gcregisteerde Heldersche vluchtelingen verblijven. VOOR DE WINTERHULP. Naar wij vernemen zal vanwege het ge meentebestuur alhier een circulaire huis aan huis worden verspreid, waarbij de burgemees ter dezer gemeente de ingezetenen oproept hun medewerking en hun gaven tc willen verlcenen aan de op 29 on 30 November a.s. te houden collecte ten behoeve van de stich ting „Winterhulp Nederland." CALLANTSOOG LICHT EN GEEN LICHT. Door den rijksveldwachter te "t Zand en den gemeenteveldwachter alhier werden op een ochtend niet minder dan 20 processen- verhaal opgemaakt wegens overtreding van de bepalingen van de verduistering en een groot aantal wegens het rijden zonder licht. Men zij gewaarschuwd. Bij het rijden zonder licht brengt men niet alleen zichzelf in ge-* vaar dpch ook anderen. HET A.S. ST. NICOLAASFEEST OP DE O. L. SCHOOL DE MEDEWERKING VAN BRITSCH- INDIfi. De Associated Press meldt uit Londen, dat Engeland het aanbod eenei grootere deelne ming van Indische leiders aan den uitvoeren den raad van den onderkoning en aan de be raadslagingen over oorlogsmaatregelen heeft ingetrokken, omdat dit aanbod door Indië niet voldoende gesteund werd. De Onderko ning heeft verklaard met leedwezen te moe ten constatceren, dat de politieke partijen in de tegenwoordige omstandigheden niet be reid zijn, zijn voorstel aan te nemen. REEDS 20.000 BRANDEN IN LONDEN. In een ooggetuigenbericht uit Londen, schrijft Ingcrsoll in het lijdschrift P.M.: De commandant van den Londenschen brand weer heeft mij verteld, dat er sinds het be gin van het Duitsche offensief in de lucht, in Londen 20.000 branden van beteekenis zijn geweest. Daarbij zijn 2000 brandweerlieden in den dienst gedood of gewond. Smokkelende Wormerveerders Politie doet goede vangst. Gistermiddag om half vijf is in een perceel aan het Zuideinde te Wornierveer en in een pakhuis aan de overzijde van de Zaan door de politie een partij smokkelwaar in beslag genomen, welke bestemd was voor den clan- destienen handel in levensmiddelen. Reeds geruimen tijd verdacht de politie een circa 50-jarigen koopman ervan, zich met liet clan destien verhandelen van allerlei levensmid delen bezig te houden. Zoo hoorde zij verle den week, dat de koopman een partij bruine boonen had verkocht. De politie begon den man scherp in het oog te houden. Nadat nog een aantal gegevens waren verzameld acht te zij den tijd gekomen om in te grijpen. Gis teren werd een inval gedaan in het boven genoemde pakhuis, waar een groote partij levensmiddelen werd aangetroffen. Deze be stond o.a. uit 5000 kg. bruine boónen, 100 kg. rijst, 100 kg. meel. pakken plantenvet. Edam mer kazen, blikken worst, stukken zeep, doo- zen toiletzeep, thee. koffie en nog talrijke an dere artikelen, welke verborgen waren in groote jute zakken. De levensmiddelen zijn in beslag genomen, deels per kraanwagen, deels per taxi naar het politiebureau gebracht. Tegen: den koopman is proces-verbaal op gemaakt. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Nov. Aanvoer: 14.000 Kg. roode kool 3.25 40.000 Kg. gele kool 3.25. 4300 Kg. Deensche wit te kool 3.18.000 Kg. Savoye kool 3.25, 1S00 Kg. uien 4.—. grove uien -, drielin gen 4.—. 5600 Kg. peen 3.—, 1200 Kg. bieten 2—2.50. 12300 Kg. vroege witte kool 2.50, 19300 struik andijvie 3.50, 2300 Kg. Succes witte kool 3. NOORDSCHARWOUDE. 20 Nov. Aanvoer: 21.000 Kg. roode kool 3.25, 19.600 Kg. gele kool 3.25. 6200 Kft. Deensche witte kool 3.45800 Kg. Succes witte kool 3 5300 Kg. groene kool 3 25, 1700 Kg. uien 4. grove uien 4.---, drielingen 4.— nep 4. 5600 Kg. peen: a. h en c 3.—. 4300 Kg. vroege witte kool 2.50, 1000 struik andijvie 3.50. ALKMAAR. 20 Nov. Andijvie 25. bloemkool TI 2—8. boeren kool 1.50— 4.50. bieten 1 202.90. gele kool 23, groene kool 23.80. kropsla 2.knol selderie 3.205, koolrapen 2.90. peren 612 prei 3.605.20. peterselie 0.001.20, radijs 1.roode kool 2.10—4.60, selderie 1 402, spinazie 0 540.86. spruiten 4.509. toma ten 6.90^-14.10, uien 47.30, wortelen 2. 3.60. boswortelen 3.50r—6.50, witlof I 14.50 16. idem II 11.50.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3