'iiiiieit, geneest en VOttftaait de huid. MFC. 1- Oudesluis—D.T;S. 0-3 Willem Keetman herdacht Wieringerwaard 17-1 Dat Wieringerwaard, dat op papier de sterkere ploeg was, met zóóveel punten zou verliezen, zal wel niemand vermoed heb ben. MFC was echter onbetwist veel sterker en gaf ook veel beter spel te zien dan de vorige week. Wieringerwaard had echter pech; vele „cracks" waren niet aanwezig en ook pp het voetbalveld achterhaalde het noodlot hun. verscheidene koeren. De geheele ploeg der roodbroeken was dan ook danig uit het verband gerukt; goed spel zag men in het. geheel niet; de eenige tpeler, die individueel goed speelde, was C. Koster. Het gemis aan den spil M. Schenk deed zich geducht voelen. Met een gehavende ploeg, zooals Wierin- gerwaard was, werd dan ook lusteloos ge speeld. Het spel. Reeds dadelijk na het beginsignaal begon MFC met een mooien aanval, die echter, dank zij het ingrijpen der verdediging, niets opleverde. Met de derde „run" was het echter raak; een schitterend schot, onhoudbaar voor doelman Wagen, verzoorzaakte een goal (1-0). Even later echter wist Jac J. van Ham, de aanvoerder der roodbroeken, uit een vrijen schop, den stand gelijk te maken (1-1). Na vijf minuten echter heroverde MFC de leiding (21). •Nu kwam Wieringerwaard even meer opzetten; de heide backs konden echter niet gepasseerd worden; dat was een geluk voor de geel-zwarten, want hun doelman was verre van betrouwbaar. Jb. van Ham raakte geblesseerd. Van Belois verving hem. MFC werd nu al sterker; serieuze aan vallen liet Wieringerwaard niet meer zien. Bij een' der aanvallen raakte de keeper van de roodbroeken geblesseerd en geraak te in een bezwijming. Ook Van. Belois II Raakte geblesseerd, maar speelde toch maar door. Het. was een wonder, dat het met. den ruststand nog 3—1 was; wij hadden een hoogere score verwacht. Rust. Na de rust wist MFC uit een, o.i buiten spelgoal, wederom te scoren (4-^-1). MFC was nu voortdurend in de meerder heid en gaf den roodbroeken niet veel kans meer. Uit een vrijen schop werd de stand 51. Even later werd W. Oostindiër, die ein delijk een „gaatje" zag, in het beruchte ge bied gehaakt. Penalty! De penalty werd echter door dezen spe ler slecht genomen; het schot was vèr naast. MFC ging nu weer door met aanvallen en doelman Wagon kreeg veel werk te ver richten. hetgeen hem, ondanks zijn bles sure, nog goed afging. Toch kon hij niet verhinderen, dat uit een hard schot de stand 71 werd. Hierin kwam geen verandering meer. .De verzwakking van het elftal cn de pech, die de roodbroeken achtervolgde, is nog geen exueus voor een zóó groote neder laag tegen een, heusch, niet zoo sterken, tegenstander! Volgende keer beter, en dan M. Schenk, J. van Béden Blanken, M Jansen, enz. er bij! De scheidsrechter leidde goed. In een meer spannend dan fraaien wed strijd is het D.T.S. gelukt de zwarthemden in eigen hol een nederlaag toe te brengen. De uitslag is wel wat geflatteerd en had scheidsrechter Volte, die overigens goed leid de, twintig minuten voor het einde het doel punt dat O. maakte, toegekend, dan had de strijd een ander aspect gekregen en hadden wij het nog niet geweten. D.T.S. mocht trouwens niet mopperen, want alle drie doelpunten waren presentjes, vooral het eerste doelpunt. Onverdiend is de overwinning tenslotte niet., want de D.T.S.crs speelden iets beter dan Q. en ze zaten geweldig op den bal, vooral de D. achterhoede, welke de O. voorwaartschen geen schijn van kans kans gaf, in alle stan den wisten zij in lastige situaties te zegevie ren; het was altijd wel niet met mooi spel, maar liet ging resoluut. De O. achterhoede was wat onzeker en vooral keeper de Vries was erg ongelukkig in dezen match, maar het opbouwen der aan vallen \fard erg slordig gedaan, speciaal door de binnenspelers. Het anders zoo verrassen de open spel misten wij dezen middag. In die periode dat O. haar doelpunt maakte, dat was weer een ouderwetsch kwartiertje, en raakte de D. achterhoede de kluts kwijt en was het jammer dat het doelpunt wat ze ker verdiend was, niet werd toegekend. De wedstrijd: O. trapt af en gaat terstond op liet D. doel af, maar daar staan ze hun mannetje en den bal verhuist naar de andere zijde. Toch komt de bal weer over links voor het D. doel en een corner is het resultaat, die goed geno men wordt, maar het gevaar wordt gekeerd. Als er dan circa tien minuten gespeeld is, lost de D. midvoor van grooten afstand een schuiver, keeper de Vries denkt dat den bal out zal gaan, doch de stand is 0—1. O. is eenigszins ontmoedigd en de D. rechts buiten krijgt eenige goede kansen.'De O. voor hoede brengt het niet verder dan eenige cor- ners en een goed schot van den O. links bin nen, die aan den verkeerden kant' van den paai suist.- Zoo verstrijkt de eerste helft en is het nog steeds.10 voor D.T.S. Na de thee zitten beide elftallen er fana tiek op, maar de resp. voorhoedes krijgen niet veel kans, of zoeken het rloel op de ver keerde plaats. Zelfs de O. linkshalf waagt een kans, zijn kogel wordt correct gestopt Plotse ling gaat het vonnis zich voltrekken. De D. achterhoede weet met harde trappen de uit drie man bestaande voorhoede aan het werk te zetten. Bij zoon uitval mist de O. rechts back gracieus en heeft de D. midvoor, na een goeden trekbal van den 1. buiten, geen moeite den voorsprong te vergrooten, 2—0. Groote teleurstelling in het O. kamp. Zij zetten alles op den aanval om .toch de eer dan te redden, maar het loopt weer anders af. Weer zoo n plotselingen uitval van D.T.S. en de D. rechtsbuiten scoort in buitenspel positie, nadat de Vries tot drie maal toe den bal gekeerd had. het derde doelpunt. 30. Nu is de a&rdigheid er af en probeert O. met een laatste krachtsinspanning nog bet D. doel te benaderen, wat haar nfet gelukt. Als de heer Volten dan einde fluit, heeft D. een verdiende, maar geflatteerde zege be haald. DIRKSHORN I—SCHAGEN IL 3—1. In de termen „zwaar en spannend", lag zoo ongeveer alles besloten wat er omtrent het spel van dezen middag te vertellen valt. Mooi was het niet, en we hebben wel beter gespeel de wedstrijden te aanschouwen gehad van Dirkshorn. Bij ontstentenis van den scheidsrechter Werd besloten, dat Jaap Kant dan maar „ou fluiten en we moeten zeggen, dat Jaap zich zoo nauwgezet en eerlijk mogelijk van zijn lastige taak heeft gekweten. Dc ouverture is voor Dirkshorn, dat dade lijk hard aanpakt en de S. achterhoede moet alle zeiien bijzetten, terwijl de keeper zijn handen kan warmen aan een paar gloeiende kogels uit de D. voorhoede. Het spel is in de eerste helft, werkelijk snel te noemen, maar alles gaat wat zenuwachtig toe. Bij één der S. aanvallen weten de bezoekers plotseling te doelpunten, maar de scheidsrechter kent de goal niet toe wegens buitenspel van den middenvoor van Schagen. Schagen is het laatste gedeelte voor rust dan meer in den aanval als D. Als D. zich'dan in deze periode eens los werkt, krijgt Jaap van der Molen den bal op den vleugel, hij zet voor en broer Jan schiet op 3 M. afstand langs den S, keeper, waar door de stand 10 werd. We maken dan eenige benauwde situaties mee voor het D. doel, waar het niet erg bo terde, totdat bij een schermutseling voor het doel, Jan Hagenaar in eigen doel trapte, daardoor Schagen op goedkoope wijze aan een goal helpend. 11. Na rust is het weer D., dat aanvankelijk sterker is. liet gelukt tenslotte C. Schuit uil een verwarde situatie voor het S. doel, de laatste en goedgerichte trap te geven, waar door de stand 21 wordt voor de thuisclub. De spanning bleef groot na dezen goal, maar het spel werd zenuwachtiger, en werd er geknoeid aan weerszijden, na staalt jes van goed samenspel. Vooral de S. voorhoede ram melde geducht. De S. achterhoede daarente gen voldeecj, beier. Het gelukte tenslotte aan Jaap Mannevcld in samenwerking met Schuit, no. 3 in het S. net te deponeeren, waarmee 'het pleit be slecht was. SCHAGEN III—WINKEL III 1—1 Gistermiddag kwam Schagen III in het veld tegen Winkel III en kon het niet ver der brengen dan een gelijk spel. Er. werd met veel enthousiasme gespeeld, doch het spel verband was_ dikwijls zoek. Na do rust zakte het spelpeil aanmerkelijk ten Sohagcn kon het overwicht van voor de rust niet handhaven. Na den aftrap is Schagen onmiddellijk in den aanval en liet Winkeldoêl ontglipt en kele malen ternauwernood aan doorboring. Ondanks het overwicht van Schagen, duurt het twintig minuten voor Kistemaker er in slaagt Schagen een voorsprong te geven (1Hierna weet Winkel het eenige ma len tot een aanval te brengen doch de Win kelvoorhoede is niet productief genoeg om er een doelpunt uit te halen. Ongeveer vijf minuten voor de rust ontsnapt het Sohagen- doel op het laatste nippertje aan een door boring en slecht met dc grootste moeite kan Bijpost redden. Na dc rust herstelt Winkel zich en onge veer vijf minuten na het hervatten van den wedstrijd maakt Winkel de gelijkmaker d-1). Winkel is nu voortdurend in de meerder heid en er doen zich gevaarlijke momenten voor het Schagen doel voor. Een doelpunt wat Schagen maakt word! geannuleerd. Dö vrije schop, die Schagen te nemen krijgt, wórdt, door Winkels keeper op keurige wijze gestopt. Tegen het einde komt er bij Schagen weer meer spirit in. Een schot van Volten wordt op meesterlijke wijze door Winkels keeper gestopt. Er worden geen doelpunten meer gemaakt en het einde komt met een gelij ken stand. SCHAGEN a—B.K.C. a 14—0 In een vrij eenzijdige wedstrijd heeft Schagen gistermorgen een 14—0 overwin ning behaald op BKC a. SCHOORL 2—OUDORP 2 0—8. Voor de rust een mooie wedstrijd. De thuisclub wint den'toss. de gasten trappen af Snel gaat het leer van doel tot doel, er ontwikkelt zich een feilen, span- nenden strijd van weerskanten. Het eerste halfuur is SVV 2 wel het meest in deu aan val, maar voor het doel is liet steeds mis. Eindelijk na ruiin een half uur spelen neemt Oudorp de leiding, om even later na een snelle doorbraak met een prachtschot den voorsprong nog te vergrooten. 02. Met vuur wordt er donrgcsoeeld, en of schoon de thuisclub meer dan eens een doelpuntje had verdiend, het bleef 0—2 tot de rust. Direct na hervatting van liet srel komen de rood-hlauwen gevaarlijk opzetten, maar de SjVV-keeper weet den bal schitterend over de lat te dirigeeren. Dan verplaatst SchoorI het leer weer naar de vijandelijke helft, maar steeds gaat het voor het doel mis en weet de doel verdediger van de gas ten, .die overigens prachtig werk verricht te, gemakkelijk zijn gebied schoon te hou den. Oudorp weet na een kwartier de score op te voeren tot 03 en even later met een prachtig, onhoudbaar schot tot 04. Het mooie raakt zoet.|es-aan \an-het spel af Scheidsrechter F Kuitwaard uit Alk maar grijpt eenigè malen in, zijn beslissin gen doen destemming ook onder het pu- hlik, niet verbeteren en men verlangt naar het einde. Penalty!' 0—5. Het leer verdwijnt nog eenmaal in hot. Schoorlsche doel en dan klinkt het eind signaal. Schoorl'gaat. met 0—6 naar huis, de rood-blauwen uit Oudorp hebben ge zegevierd. SCHOORL a—VRONE a 1—2. Het was een aardige, vlotte wedstrijd tusschen twee elftallen, die tegen elkaar opgewassen waren. De pittige spelers gaven vaak mooi spel te zien, doch vruchtbaar was het spel voor de rust niet. Met 0—0 ging de rust in. Een minuut of tien na de hervatting kreeg Schoorl de leiding, doch zou die niet lang behouden: door een ongelukkig toe val verdween het leer in eigen doel en kre- de gasten op goedkoope wijze den gelijk maker, 11. Deze stand gaf de verhouding goed weer, Maar Schoorl werd gehandicapt toen Jb. Koeten na een trap tegen zijn enkel het spel moest staken. De thuisclub werd hier door verzwakt en Vrone ging met een 12 overwinning naar huis. NOORDSCHARWOUDE. VOORWAARTS—VIOS, 4—1. Het is de thuisclub" gelukt om beide pun tten thuis te houden. En ze mochten ook de meeste aanspraak daarop maken. KOEDIJK VOETBAL Gistermiddag had de wedstrijd plaats tus schen Koedijk 1 en Alcmaria 4. Na 2 minu ten spelen maakte de linksbuiten P. Bloot- hoofd een schitterend eerste doelpunt.. On geveer 3 minuten later de rechtsbuiten C. Hartog het tweede doelpunt, zoodat binnen 5 minuten de stand 2—0 was in het voor deel van K.S.V. Hoewel KSV steeds in de meerderheid was bleef het toch zonder doelpunten. Even voor de rust kreeg Alcmaria een penalty tc nemen die goed werd geplaatst, zoodat de rust inging met 2—1. Na de rust was het Jb. Bloothoofd die onhoudbaar het leer in het doel plantte stand 31. Even later na mooi spel van C. Hartog werd de stand 41. Weer kreeg J. Bloothoofd kans en maakte de stand 51. J. Geus die reeds drie maal de keeper den bal in zijn handen had ge schoten, plaatste de vierde maal in het doel stand 61. Nog de laatste minuut voor het eindsignaal bracht K. Molenaar de stand op 71. De scheidsrechter K. Vermeulen leidde zeer correct. Koedijk 2Alkmaar 3 64. WINKEL. WINKEL 2AND IJK 5—2. Winkel 2 hepft zich van de vorige week tegen Nieuwe Niedorp 2 geleden nederlaag op afdoende wijze hersteld. Aanvankelijk maakte het spel aan beide zijden een roinmeligen indruk. Het was Win kel 2, dat het eerst systeem in zijn aanvallen bracht, en als gevolg hiervan vergroote druk op het A. doel, leidde tot 2 goede doelpunten van A. Smit en K. Blokker. Andijk betaalde evenwel met gelijken munt terug en zoo ging de rust in met den stand 2—2. Na rust gaat het spel eerst nog gelijk op, maar na circa een kwartier spelen zakte Andijk wat af. K. Blokker scoort op fraaie wijze vanaf dc buitenlijn Winkels derde punt. Even later schiet L. Zeeman zuiver langs den uitloopen den A. keeper. Even voor liet einde kopt Sloo- ten heel tactisch hel 5e doelpunt in 't net. De eindstand 5—2 is voor Winkel iets ge flatteerd De Andijkers deden zich als pret tige tesenslanders kennen. Vergadering van schaatsrijders te Amsterdam. De Nederlandsche Vereeniging tot bevor dering van hét hardrijden op de schaats kwam gistermorgen in elfde jaarlijksche algemeene vergadering bijeen in bet Apollo Paviljoen te Amsterdam. In zijn openings woord memoreerde de voorzitter, Dr. H. ter Beek uit Naarden, het overlijden van het bekende lid en Nederlandsche hardrijder Willem Keetman uit Winkel (N.-H.), die verschillende provinciale kampioenschap pen wist te winnen en herhaaldelijk uit gezonden werd naar 't buitenland om ons land op internationale wedstrijden te ver tegenwoordigen. Eveneens werd gememo reerd het plotselinge overlijden van den be kenden Noorschen hardrijder Staksrud, waarmede men herhaaldelijk in contact was geweest. DRUKKE ANDIJVIE AANVOER. De tuinders zijn thans druk bezig met het oogsten van de andijvie, welke aan aan de veilingen wordt aangevoerd. De prijs,- welke er voor wordt besteed, is zeer goed. Daar bo vendien de oogst ook bijzonder meevalt, zal deze nateelt voor de betrokkenen zeer voor- deelig zijn. WANNEER AUTOMATISEERING TELEFOON? Van verschillende zijden werd ons gevraagd of nu nog niets bekend was, wanneer hier de automatiseering van de telefoon zou worden ingevoerd. Zooals men weet, lag het in het voorne men z.e reeds in het begin van dit jaar tp doen geschieden. Door de intreding van den oorlosstopstand is de imoering alweer vertraagd, terwijl op het oogenbiik nog met geen enkele zekerheid kan worden gezegd, wanneer de automatisecring een fteit zal zijn. T BOKST NIET MET DE ANDIJVIE Het gaat met den afzet van andijvie niet naar vvensch. Zooals wij verleden week be richtten, is dc exportprijs voor andijvie vast gesteld. op 3.50 per 100 kg, maar de af name voor export was te gering om het aangeboden kwantum te kunnen verwerken. Er kwam een flinke opstopping in den aan voer, aangezien ook voor het binnenland geen voldoende afzetmogelijkheid' bestond. Er zijn gedurende de afgeloopen week al vrij belangrijke hoeveelheden andijvie naar den akker gegaan voor mest. Te Noord- scharwoude- heeft men nu de aanvoer van andijvie stopgezet en den kweekers verzocht, opgave te doen van dc hoeveelheid, welke zij op hun land hebben staan. Als er nu weer hestellingrn komen, zullen dobcnoo- rligde hoeveelheden worden besteld bij de tuinders. Men voorkomt dan veel extra moeite en narigheid. SCHAAKMAT. Wintercompetitie 1940'41. 22 November 1940. Ie klas: W. KaanH. Bouwens 10, K. Bierman—G Koppel 10. H. Ha^t—D. Koorn VoV?,. C. WitsmeerD. Koorn 0—1 2e -klas; J. J. KroonK. de Vries 10, J W. v. Linge—A. T. Slis 0—1, A T. Slis J W. v Linge 1—0, A. CoppensG. Goudsblom 0—1, G. Goudsblom—A. ^Coppens 1—0. 3e klas: G. van Loenen—J. Heidsma 1—0, T. de Jóng—J, Schenk 1—0, N. v. d. Abeele J. Smit O—l, J, Heidsma—Jb. Bakker Yi— Yz, J'b. BakkerJ. Kamper 01. NOORDSCHARWOUDE. LEELLIK AANGEKOMEN. Het zoontje van den heer D. geraakte Za terdagmiddag spelenderwijze onder een f;ets. Hij bleef liewusteloos liggen. Dr. Wil- wink was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Gevreesd wordt dat de kleine .jongeneen lichte hersenschudding heetf apgeloopen. NOORD-SCHARWOUDE-OUDKARSP^L. FEESTMIDDAG OUDEN VAN DAGEN. Gisterenmiddag was het voor de ouden van dagen vamNoord-Scharwoude en Oud karspel een belangrijke dag. Zooals ge woonlijk elk jaar geschiedt, heeft de afdee- ling Noord-Sch'anvoude-Oudkarspel van den Bond van Staatspen-sionneering aan de oudjes uit deze beide gemeenten een prettigen middag bezorgd. Een goede honderd boven vijf-en-zestig- jarigen heeft aan de uitnoodiging van de afdeeling gevolg gegeven. De belangstelling \an de jongeren, leden van de afdeeling, was niet zoo groot, ongetwijfeld doordat het Zondagmiddag was en mooi weer, zoo dat men van do gelegenheid gebruik maak te een wandeling te maken. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der afdeeling, burgemeester Wijnveldt van Oudkarpsel. die in een kor te, gloedvolle rede het goed recht van Staatspensioen verdedigde. Het verdere gedeelte van den middag werd gevuld met de vertooning van de Ne derlandsche film „De Vier Müllers", waar van de gasten ongetwijfeld genoten heb ben, al zal het voor velen wel moeilijk zijn geweest, om het gesprokene, al was het dan ook Nederlandsch, te verstaan. Deze film en eenige bijfilms werden vertoond door de firma Kok Co. Voorts verleende de heer Jan van Alfen zijn zeer gewaardeerde medewerking met liet voordragen van enkele gedichten, wel ke toepasselijk waren op dezen middag en een propagandis.tischen inslag hadden. Vnnral „De Brief" sloeg zeer in. Zooals vanzelf spreekt, werden de ouden van dagen verscheidene malen getrac- teerd. BROEK OP LANGENDIJK MAXIMUMPRIJZEN NIET GEWIJZIGD In de maximumprijzen van de verschil lende groente-soorten is nog geen verande ring gekomen. De nieuwe lijst van export prijzen komt overeen met de vorige. HOOGWOUD BEKEND. INWONER OVERLEDEN. Te zijnen huize is ten gevolge van hart verlamming plotseling overleden de heer N.- J. Vlaming, in leven gemeente-opzichter en brandmeester. Langen tijd heeft de over ledene deze functies bekleed. Hij was sinds 1 Augustus 1906 gemeente-opzichter en sinds Mei 1907 brandmeester. Tevens was hij kassier van de R.K. Boerenleenbank alhier De lieer Vlaming bereikte den leeftijd van 71 jaar. De begrafenis zal Dinsdagmorgen plaats hebben op de R K. begraafplaats te Hoog woud. HABENKARSPEL HET BAGGERWERK De vaartocht in sectie M die verledi jaar dicht begroeid was met een laag rit waar men door kon loopen is nu op j# door de Baggermolen uitgebaggerd, zoodj de tocht weer bevaarbaar is. SLOOTDORP BOND VAN BOERINNEN EN ANDEBJ PLATTELANDSVROUWEN. -De dames hielden een bijeenkomst in i zaal van het Hotel de Wieringermeer Slootdorp, onder leiding van Mevr. Doom bos van Middenmeer. Een 50-tal dames en een tiental heer{> was aanwezig. De Pres. heette in het bijzon" der welkom Dr. J. B. van Amcrongen uil Alkmaar, die een voordracht zou houdei over: „A. Christmas Carol". (Dickens Keni zang). Met groote aandacht -werd de spreker dt» het publiek gevolgd. ALKMAAX DIRKSHORN. KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Bij de verkiezing van vier gemachtigden in het Kiescollege der Ned. ,IIerv. Gemeente te Haren/karspel op Zondag'24 Nov. j.1. zijn herkozen de hteeren J. Dam, J. van der Mo len. L. Reuvers en P. Tijsen. KOEDIJK VOOR WINTERHULP. In de bestuursvergadering der afd. Koedijk van den N.T.B. werd besloten f 25.uit te trekken en af te dragen aan Winterhulp. Voorts werd besproken de kwestie der brandstoffen yoor de koolbergplaatsen "en de vastgestelde prijzen der bewaarkool. WIERINGERMEER AL SCHELPEN WAT MEN ZIET Bij de uitgegeven hoerderij liggende in. sectie L. waar zeer diep geploegd is komen nu met. de aanhoudende regen de schelpen boven te liggen zoodat men vanuit de ver te zou denken dat het land nog onder wa ter staat. Men behoeft dus niet 1e vragen hoeveel er liggen. CONCENTRATIE IN HET ALKMAARSCHl VEREENIGINSLEVEN. Het feit, dat verschillende vereeniginM, gebruik maken van gemeentelijke lokalq en dat deze lokalen moesten worden verduij terd had ten gevolge, dat deze vercenigingq met elkaar in een nauwer contact zijn gj. komen. Er was een gemeenschappelijk bj. lang, dat algemeene aandacht verdiende, Vorlöopig is men zoover gevorderd, del een voorloopig comité is samengesteld' dal zich heeft heiast met. de taak een poging wagen de diverse Alkmaarsche vereenigin. gen, die zich bewegen, zoowel op hét gebiej van de sport, als op dat van de kunst, W elkaar te voeren. We hoorden iets mompelen over kunst avonden, over Olympische dagen in hfj sportpark, over de kermisweck als eea week van kunst en sport, kortom, het ziet er inderdaad naar uit, dat wel iets is bereiken, wat zoowel het Alkmaarsche vej eenigingsleven als Alkmaar in zijn geheel ten goede kan komen. BERGE! HET ROODE KRUIS VERGADERT. Algemeene Vergadert»} De afd. Bergen en Schoorl van de Vereeni ging „Het Nederlandsche Roode Kruis", hield Zaterdagmiddag in hotel De Oude Prins haai jaarlijksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer G. van Ten wisga. De penningmeester Mr. Moens, legde dt vergadering de begrooting voor 1941 vöor.D< ontvangsten waren geraamd op f500.—; di collecte werd geraamd op f 100.—; totaal fGOO.De uitgavön bedroegen eveneem f 600.—. Voor de transportcolonna een bedrag van f255. Saldo in kas was f 1020.uit welk bedrag de kosten voor de transportcolonne zullea worden bestreden. De voorzitter zeide, dat sinds het uitbrekea van den oorlog geen uniformen meer moch ten worden aangeschaft, Inplaats daarvan i een ziekenauto in orde gebracht, waarmedj vier gewonden kunnen worden vervoerd. De heer Knook vindt de kosten uitgetrok ken voor ineasseering ad 30.zeer hoou De penningmeester antwoordde, dat dit be drag steeds was uitgetrokken en dat dit niet te veel was voor 400 leden. De voorzitter zeide, dat al het geld wal overbleef, naar de transportcolonne zou ver huizen. De heer Prins vroeg, wat de post f 40.— voor propaganda was. Spr. meende, dat er tot nu toe niet te veel propaganda was g maakt. Propaganda, De voorzitter antwoordde, dat het de be doeling was een grooten .propaganda-avond te houden, doch in deze tijdsomstandigheden is zulks niet mogelijk. Deze post blijft ook in reserve. Voorts deelde spr. mede, dat in Egmond aan Zee een goede afdeeling was opgericht, met een compleet ingericht ziekenhuis, Na den oorlogstoestand werd alles overbo dig. Bij de evacuatie heeft de afd. mooi werk verricht, zoowel bij de komst als bij het ver trek. Voorts bracht de voorzitter hulde aan de doktoren van Gelder en Blok. De teerste voor de opleiding der transportcolonisten, do tweede voor de opleiding der verpleegster», De heer Prins wees erop, dat in Alkmaar wèl uniformen mogen worden gedragen. Er is zelfs gecollecteerd in uniformen. De voorz. antwoordde, dat hiernaar geiiir formcerd zal worden bij het Hoofdbestuur. De heer Prins meende, dat overalls ook goed zouden zijn. Doch dan moeten het over alls zijn welke geheel hetzelfde zijn. De voorzitter zeide, dat ook hierop de aa dacht van het Hoofdbestuur zal worden g vcstigd. De heer Prins vroeg, of het noodig was, dat ieder lid der transportcolonne een gasmas ker kreeg? De voorzitter antwoordde, dat in den te* genwoordigen oorlog nog niet met gas is ge werkt en laten we hopen, dat het niet noodig is ook. De heer Prins wil in Bergen aan Zee een brancard en een verbandtrommel hebben. Het zou dus een hulppost kunnen worden. De voorzitter had daartegen geen bezwaar. Hierna sluiting. RICHTLIJNEN VOOR WIELRIJDERS EN VOETGANGERS. Wij maakten er eenigen tijd geleden mel ding van, dat in deze gemeente enkele afge schermde lantaarns waren aangebracht. THans kunnen wij melden, dat dit aantal alreeds tot vijftig is gestegen en er nog bin- nénkort nog meer zullen bijkomen. KINDJE TE WATER. Zaterdagmiddag geraakte het 3-jarig doch tertje van den heer Tromp aan den Wester- in een sloot aan den Kerkedijk spelen derwijs te water. Gelukkig waren er eenige leden van Berger Sportvereeniging op het terrein aan het werk en een zekere P. wist de kleine, die onder het kroos was bedolven, te redden. Hij bracht de kleine daarna naar de ouderlijke woning.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6