De luchtaanvallen op Soutoptoo KORITZA de eeuwige Vrijgeleide voor schepen met bedevaartgangers Romen en gaan van schepen te Gibraltar De dure oorlog Engelands geldnood Bejaard man doodgereden NED. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP B e r 1 ij n, 25 Nov. (D.N.B.) Southamp- ton heeft, naar het D.N.B. in aansluiting op het weerniachtsbericht van vandaag ver neemt. blootgestaan aan een aantal lucht aanvallen. die hun hoogtepunt hebben ge vonden in den grootscheepsohen aanval der Duitsche gevechtsformaties in den nacht van 22 op 23 November. Reeds enkele maanden geleden (hebben de Duitsche bommenwerpers de daar ge vestigde vliegtuigfabrieken in verband met de buitengewone beteekenis, die zij voor de vervaardiging van de bekende Engelsche Spitfire-jagers hebben, als doel wit gekozen. Het resultaat van den eersten aanval op de eene vliegtuigfabriek van de Supermarine Aviation Co. Ltd.. op 11 De cember 1940. was in alle opzichten vernie tigend. De fabriek bestond uit een groep van fabriekshallen aan don Zuidelijken rand van het vliegveld Zeastleigh. Van de vier montagehallen ter lengte van onge veer 200 tot 250 meter werden er twee vpl- komen verwoest en de beide andere zoo zwaar beschadigd. dat het geheele bedrijf als verwoest kan worden beschouwd en op wederopbouw niet behoeft te worden gerekend. Een andere aanval der Duit- sefhe luchtmacht richtte zich tegen de tweede vliegtuigfabriek van de Supermari ne Aviation Works Ltd. Het uit twee fa briekshallen bestaande comnlex beslaat een oppervlakte van ongeveer 36.000 vierk. me ter, Ook hier wordien uitsluitend Spitfire- vliegtuigen gemaakt. Den 26en September werd bij een zeer hevigen luchtaanval de ongeveer 250 meter lange hoofdhal door zware bommen eveneens zwaar beschadigd. De overige hallen kregen zulke zware treffers, dat voor een voorloopig herstel der schade minstens maanden noodig zouden zijn, wanneer de verwoestingen altha,ns niet zoo groot blijken te zijn, dat weder opbouw nauwelijks de moeite waard zou zijn. Thans hebben de aanvallen der laatste dagen het werk der vernietiging ook ten aanzien van de haven- en belangrijke spoor wea-installatie voltooid. Southampton, de stad van ongeveer 165.000 inwoners, met een Jaarliikscben goederenomslag van on geveer 2% tot 3 millioen ton, is evenals Coventrv en Birmingham in zijn geheele industrie- en verzorgingsapparaat ernstig getroffen. Dit zal het Britsche eiland des te zwaarder voelen, daar men Southampton vonr den invoer als dringend nnodige uit- wijkhaven voor de levensmiddelenvoorzie- ning van Londen kan beschouwen. Belang rijke cönvooien. die op erond van de •mijn- versperring voor don Theemsmond en de buitengewone onveiligheid in bet Londen- sche havengebied Southampton aanliepen, vervoerden hun goederen dan over den 120 K.M. langen spoor- resp. straatweg naar Londen. Deze belangrijke spoorweginstallaties zijn voor het grootste deel voor het verkeer grondig onbruikbaar gemaakt. Deze aanval len beteekenen derhalve een zwareri slag voor don buitenlandschen handelsomslag van Engeland en In en geren zin voor het tusschende rivieren Test en Itchen gelp- gen groote havenhekken. De door de bri santbommen van het zwaarste kaliber ver oorzaakte branden in den nacht van 23 op 24 November, die in bet havengebied met onweerstaanbaar geweld op de groote graansilo's en droogdokinstallaties over sloegen. konden door de vliegers nog in het aan de andere zijde van de Kanaal- kust.. op ongeveer 150 km afstand gelegen Cherbourg vele uren tot 't aanbreken van de ochtendischemering worden waargenomen Ontploffingen, met een roodachtigen en hel gelen weerschijn, die in het N.W. en N.O. deel van de stad te zien waren, volgden op drie groote branden in het stadsdeel Wolstone, waar o.a. ook de vliegtuigfabriek D.S.V. Roe Ltd. is gelegen. Ten N.O. en ten Westen van de fabrieken der General Motors Co. bevonden zich brandhaarden, een andere groote brand woedde aan den Z.O. rand der stad en meer dan 20 bran den In alle deelen der stad vormden een vlammenzee, waarvan de gevolgen even vernietigend moeten zijn als die van de aanvallen op Coventry en Birmingham. BRISTOL ZWAAR BESTOOKT. Slechts in heel beperkten omvang hebben gisternacht, naar het D.N.B. verneemt, vluchten plaats gehad naar het gebied van het Duitsche rijk. Daarentegen heeft het Duitsche luchtwapen gisternacht een zeer grooten aanval op Bristol ondernomen, welke gelijkenis vertoonde met dien op ^Coventrv. Verscheidene uren lang wierpen honderden Duitsche vliegtuigen verschei dene honderdduizenden kilogrammen hom men omlaag. Er konden 45 groote branden worden waargenomen. Een groote gashou der vloog daarbij .in cje lucht. Ook de groo te pakhuizen zijn zwaar geteisterd. Over dag viel. het Duitsche luchtwapen Graves- end, alsmede benzine-opslagplaatsen in Londen aan. Een Duitsche hulnkruiser rapporteert, dat hij in totaal 95.000 h.r.t. echeepsruimte tot zinken heeft gebracht. AMERIKAANSCH CONSULAAT IN WLADIWOSTOK. De Sovjet regcering heeft den Vereenigden Staten toegestaan een consulaat-generaal in Wladiwostok in te richten. Als consul-gene raal. zal waarschijnlijk worden benoemd de leider van de consulaire afdeeling der Amerikaansche ambassade te Moskou, Ward. ENGELSCH VRACHTSCHIP AANGE- VALLEN. Naar uit Washington wordt gemeld, is het Engelsche vrachtschip Port Hobart, groot 7430 brt. door een oorlogsschip op 500 mijl ten noo: doosten van Puertorico aangevallen en waarschijnlijk tot zinken gébracht, Mac- kay radio maakt bekend, dat het een nood sein van Deport Hobart heeft opgevangen. Vijf en twintig minuter; tevoren was een draadloos bericht van hetzelfde schip opge vangen, waarin het mededeelde, dat het een verdacht schip in zicht had gekregen. Groote drukte. Volgens Spaansche berichten uit La Lina heeft men in de haven van Gibraltar tal rijke scheepsbewegingen waargenomen. Engelsche oorlogsschepdn komen en gaan. In de haven vana Gibraltar is ook een Fransch slagschip van Paris klasse aange komen met schutkleuren beschilderd. Deze Frnsche oorlogsbodem is bij het sluiten van den wapenstilstand door Frankrijk in han den van de Engelschen gevallen. Het schip voert thans, naar kon worden waargeno men de Britsche vlag en de bemanning be staat uitsluitend uit Engelschen. Engelsch eskader vertrokken. Maandagochtend acht uur is een Britsch eskader uit Gibraltar uitgeloopen. Het be stond uit twee slagschepen, een kruiser, twee vliegtuigmoederschepen, negen torpe- dobootjagers drie duikbooten en twee hulp schepen. Transportschip binnengeloop en. Een groot transportschip, waarvan men vermoedt, dat het militaire voorraden ver voert is uit de richting van den Atlantische Oceaan gistermorgen om elf uur de haven van Gibraltar binnengeloopen. De kanselier der Engelsche schatkist, Kingsley Wood, heeft in een redevoering te Glasgow verklaard, dat de huidige oorlog de duurste is, dien de wereld ooit heeft gekend. In de eeiste 77 dagen van het tweede oorlogsjaar bedroegen de dagelijk- sclie oorlogsuitgaven negen millioen pond sterling. Het is plicht, zoo verklaarde Wood verder, niet om de oorlogsuitgaven te ver hinderen, maar er voor te waken, dat het. geld niet wordt verspild. De belasting' heeft reeds een aanzienlijke hoogte bereikt en zal niet voldoende opbrengen om de ge heele kosten van den loorlog te dekken. De lacune tusschen inkomstén en uitgaven moet met andere middelen worden opge vuld dan met belastingen. Deze lacune moet in zijn geheel door het Britsche volk worden overwonnen door te sparen en het geld aan de regeering fe leenen. GEEN WERKLOOZEN MEER IN LYON. Geplaatst in industrie of bij openbare werken. De industriestad Lyon, die na den wapen stilstand 20.000 werkioozen telde, heeft thans naar uit Vichy gemeld wordt, geen enkele burger meer die zonder werk is. Alle werk zoekenden zijn de Iaaste weken ofwel in de particuliere industrie ondergëbracht, ofte wel hebben arbeid gevonden bij de groote openbare werken in de omgeving der stad. NIEUWE ENGELSCHE AMBASSADEUR IN PORTUGAL. De Engelsche koning heeft de benoeming van sir Donald Hugh Cambell, den vroege- ren Engelschen ambassadeur te Parijs, tot buitengewoon ambassadeur te Lissabon goedgekeurd. Cambell is de opvolger van sir Walfor Selby. Eokele historische feiten naar aanleiding van den actueelen strijd De verwoede Italiaansch-Grieksche wa- penstrijd om Korilza of Korgo, roept de herinnering op aan den jarcnlangen strijd, dien Griekenland, ook op diplomatiek ge bied heeft gevoerd, om de stad en het ge west van dien naam, onder-Grieksche heer schappij gebracht te zien. Van het oogenblik af, waarop de groote mogendheden ter conferentie te Londen in 1913 besloten een zelfstandigen Albanee- schen staat in het leven te roepen, leverde onder meer Koritza heel wat moeilijkheden op. Griekenland maakte op dit gebied, zoo wel met een beroep op ethnalogische als op strategische en tevens ook op economische gronden aanspraak. Het genoot ter confe rentie te Londen steun van Frankrijk. Ita lië kreeg echter met Oostenrijk-Hongarije gedaan, dat de Gi'ieksche aanspraken wer den afgewezen. Nauwelijks was echter in beginsel, in Augüstus 1913, dit besluit ge vallen, of verzet van Griekenland leidde er toe, dat er voor nadere vaststelling van de grenzen een internationale commissie ter plaatse een onderzoek zou gaan instellen. Het soheen er waarlijk nog even naar uit te zien alsof Griekenland dank zij het Brit sche verlangen, om met behulp van een compromis heel de traineerende kwestie van de grenzen uit te wereld te helpen, Koritza toegewezen zou krijgen. Maar dan komt ten langen leste 't door de commissie in Dec. 1913 bijeen te Florence vastgestelde proto col tot 'n „definitieve" regeling Daarbij werd bepaald, dat Koritza binnen Albanië zal lig gen. Van de verwikkelingen daarna, aleer de wereldoorlog in den zomer van 1914 uit brak, mogen we alleen nog aanstippen, dat in de eerste helft van 1914 de bewoners van Noord-Epirus (Zuidelijk Albanië) tot een opstand overgingen en een autonome repu bliek uitriepen, waaraan echter vrij spoedig weer een eind kwam. Huil over Lothlan's verzoek om finantieele hulp. De Amerikaansche minister van buiten» landsche zaken, Huil, is door persvertegen woordigers verzocht zijn standpunt te bepa len omtrent de uiting van den Engelschen ambassadeur, Lord Lothian, dat Engeland fi- nancieele hulp noodig heeft. Cordell Huil verklaarde, dat hij deze aangc legenheid tot nu toe noch met Lothian, noch met andere departementen besproken had. Hij liet er geen twijfel over bestaan, dat En geland zonder uitdrukkelijke toestemming van het congres credieten noch andere finan- cieele hulp in de V.S. kon verkrijgen. Huil wees er op, dat credieten door de Johnson Act verboden zijn en verklaarde, dat ook alle andere plannen om bijv. de Johson Act of de neulraliteitswet te ontduiken en aan Enge- lan'd toch financieele hulp te verschaffen naar zijn meening volstrekt ontoelaatbaar waren. Eerst moest in samenwerking tus schen regeering en congres tot een bepaalde politiek besloten worden, alvorens de Ameri kaansche regeering eenigerlei maatregelen kon nemen. De spilmogenheden hebben de Mohameda- nen doen weten, dat zij de vaart van sche pen, die bedevaartgangers naar de heilige plaatsen der Mohammedanen vervoeren, niet zullen bemoeilijken, welke vlag deze schepen ook voeren. De Mohammedaansche landen zullen de reederijen moeten uitnoodigen de spilmo- gendheden in kennis te stellen van de route, ded ata van vertrek en de eventueele tus- schcnhavens. De reederijen moeten zich ver binden zich uitsluitend te beperken tot het vervoer der bedevaartgangers, heen en terug. ZWEEDSCHE KRANTEN IN BESLAG GENOMEN. Naar Transozean meldt, zijn beide te Go- thenburg verschijnende bladen „Goteborgs Morgenposten" en „Arbeiterposten" in beslag genomen. In redactiecommentaren hadden zij zich op zeer hatelijke wijze over Duitschland en Italië uitgelaten. KABELVERBINDING LONDEN-NEW YORK VERBROKEN Associated Press meldt uit Londen, dat de kabelverbinding der Western Union met Engeland Zondag in beide richtingen ver broken is geweest. Onmiddellijk voor de verbreking had men een bericht over de eerste luchtalarmen van den nacht te Lon den ontvangen. leskovik jjPejat' [DE SECTOR KOR£A Bovenstaand kaartje geeft een overzicht van het gevechtsterrein in Albanië. Na hardnekkige gevechten hebben de Italiaan- sche dekkingstroepen hun stellingen, wel ke gelegen waren vanaf de Grieksche grens n.l. die van Kaspashtica (Kapestica) vervol gens die van Bilishti (Biklistra) tot rondom Korga (Koritza) moeten opgeven en hebben zich teruggetrokken langs de Devoll en in de richting van Progradeci (Progradec); hier hebben zij nieuwe stellingen ingenomen en hebben van daaruit den vijand bestookt alsmede de knooppunten van wegen rondom Korga (Koritza) uit de lucht bestookt. Het kaartje geelt het Noordelijke gedeelte van de Grieksch-Albaneesche grens weer, waarin Korga gelegen is. De oude spelling der plaatsnamen zijn tusschen haakjes ge plaatst. Tijdens den vorigen wereldoor log. Als eenmaal de wereldoorlog in 1914 is uitgebroken, treedt een nieuwe phase, o.m. met betrekking tot den strijd om Koritza in. Ten deele ging die hand in hand met de door Italië, Servië en Griekenland ten op zichte van Albanië gekoesterde begeerten. Italië om ons alleen tot enkele hoofdpun ten te bepalen ging tot bezetting van het eiland Sasseno en van Valona over. terwijl de Grieken zich weer met troepen in Zuid- Albanië nestelden, ja zelfs Noord-Epirus tót onverbrekelijk deel van den Griekschen staat verklaarden. Daaraan maakten later (in 1916) de Italianen met behulp van be zettingstroepen een krachtdadig einde, tot dat in 1917. mede dank zij bemoeiingen van de Geallieerden, de Italiaansche troepen zich grootendeels weer moesten terugtrek- Duisternis de oorzaak. Gistermorgen omstreeks half negen is in de Geversstraat te Ocgstgeest een zeer ern stig verkeersongeval gebeurd. De 64-jarige J. W. van der Stoel, wonende te Leide*) werd op zijn rijwiel in deze straat door een vrachtauto aangereden. De aanrijdende au<o vervoerde hem naar het academisch zieken huis te Leiden, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. Zeer vermoedelijk is de duisternis de oorzaak van dit ongeval. Algemeene vergadering. Het Ned. Ond. Genootschap heeft op 23 November te Utrecht zijn 94ste algemeene vergadering gehouden, die ditmaal een huis houdelijk karakter droeg. De vergadering werd door afgevaardig den uit bijna alle afdeelingen van het N.O. G. bezocht en stond onder leiding van den heer L. F. Kleiterp te Amsterdam. Het' hoofdbestuur heeft mededeeling ge daan van het verloop en den tegenwoordi- gen stand van de onderhandelingen en be sprekingen, die de vorming van een groote- re en hechtere eenheid in de onderwijzers vakbeweging ten doel hebben. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de voorstellen van het Hoofdbestuur tot het aangaan van een fusie met de Verecni- gtng van Hoofden van Scholen in Neder land en van een federatief verbond met or ganisatorische eenheden op het gebied van het christelijk en roomsch-katholiek bijzon der onderwijs. In de middagzitting werd ge- zamelijk met de afgevaardigen van de Ver. van Hoofden van Scholen vergaderd en werd tot fusie der beide organisaties defi nitief besloten. Met algemeene stemmen sprak de vergade ring haar vertrouwen uit in het beleid van het hoofdbestuur en de redactie van „Het Schoolblad". GEEN MIJNEN MEER IN DE ELZAS. De in Straatsburg verschijnende bladen melden, dat thans het geheele gebied van den Elzas, dat langs den Rijn voor een derde ge deelte door het Fransche leger ondermijnd was, weer van mijnen is bevrijd. In totaal zijn 40.000 mijnen en talrijke andere explo sieve inrichtingen opgeruimd. Bij dit gevaar lijke werk zijn vijf personen gedood 35 gewond. BRITSCH SCHIP BIJ DE ANTILLEN GEBOMBARDEERD. Radio-Mackay meldt noodseinen te heb ben opgevangen van het Britsche s.s. Port Hobart, dat mededeelde dat het bij de An tillen gebombardeerd was. Vijf-en-dertig minuten tevoren had het schip geseind, dat het een verdacht vaartuig had gezien. ken. Onderwijl had zich in de provincie Ko ritza, een waar broeinest van internationale intrigues, weer iets anders voorgedaan. Daar had de Fransche generaal Sarrail in December 1916 troepen heengezonden, wat Venizelos met zijn te Saloniki gevestigde voorloopige regeering verre van aangenaam was, doch een van dien kant ondernomen poging om dit gebied onder zijn heerschap pij te brengen, had geen succes. Toen Italië nadat het bij het in 1915 te Londen gesloten geheim accoord, dat de basis voor Italie's deelneming aan den oor log aan de zijde der Geallieerden vormde-, verklaard had geen bezwaar te koesteren tegen eventueele verdeeling van Noord- en Zuid-Albanië tusschen Montenegro, Servië en Griekenland (een klein neutraal midden stuk van Albanië zou onder Italiaansche bescherming komen, terwijl de Italianen zoowel het eiland Sasseno als Valona zou den krijgen), op 3 Juni 1917 op eenmaal de onafhankelijkheid van heel Albanië onder Italiaansche bescherming proclameerde, antwoordde Frankrijk hierop met de erken ning van de onafhankelijke republiek Ko ritza, onder Fransche zeggenschap! Alweer dus vormde in het bijzonder Koritza een onderwerp van diplomatïeken strijd. Dat zou vervolgens ook het geval wezen tijdens de vredesconferentie te Parijs. Engeland en Frankrijk.ijverden er te Pa rijs voor, dat Koritza aan Griekenland zou worden toegewezen, Italië nam het stand punt in, dat Albanië er recht op had en dc Amerikanen deden moeite voor een com promis dat met zich mee zou brengen, dat het Noordelijke deel van Koritza binnen het Albaneesche grondgebied zou komen te val len. Overeenstemming bleek echter niet be reikbaar en zoo zouden er nog verschillende jaren na hel tot stand komen van den vrede van Versailles mee heengaan, eer het ten lange leste tot een definitieve regeling kwam. Van de woelige en ingewikkelde ac tie en agitaties op diplomatiek gebied na 1919 gevoerd, zij in dit verband het volgen de vermeld. Na 1919. Het teere vraagstuk heeft hierop niet slechts den Volkenhond, mitsgaders een in ternationale commissie die ter plaatse een onderzoek moest instellen en welker Itali aansche lid op 27 Augustus 1923 te Janina vermoord werd (scherp Italiaansch-Griek sche botsing: tijdelijke bezetting van Kor- foe door de Italianen); doch ook en vooral de Gezantenconferentie geruimen tijd bezig gehouden. Op 9 November 1921 maakten het Rritsrhe rijk, Frankrijk, Italië en Japan uit, dat Albanië, enkele uitzonderingen daarge laten, de in 1913 vastgestelde grenzen zou krijgen. Deze beslissing van de Gezanten- Amsterdamsche effectenbeurs Matige omzetten. Onzekere markt. Onregelmatig koers- verloop. Amerikanen na prijs- houdende opening lichtelijk rea* geerend. Ned. beleggingsmarkt kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 I 4 1015/16 101 5/16 Nederland 1940 II 4 96% 96% Idem met bel. fac. 1015/16 101 5/16 Nederland 1938 3.3% 863/16-86 7/16 86%-86% Oost-Indië 1937 3 86% 86 Oost Indië 1937 A 3 82 9/16 82 15/16 Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 70% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3843% 843,4 's Grav. '37 13 N. HoJJ. '38 3 N.-Holl. '38 II (31/2) 3 85% 853/s R'dam '37 I. III 3% 83% 83% Z.-Holland 1937 3 86% 863,4 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 93% 94% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 177 Ned. Ind. Handelsb. A 129 1293,4 Ned. Handel Mij. c. v. A 114 114 AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 116%-116 1J--113 Calvé Delft c.v. A. 82 81% Centr. Suiker Mij. 195 Fokker g. A. 174 171 Lever Bros en Unilever cv.A131%-1331 130-128% Ned. Ford 142% 298% Philips G B.V.A. 197%-1993/, 197-195 Philips pref. A n 141%. Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 27%-2S% 27%-28% Am. Sm. en Ref. c.A. 45% 45% Beth. Steel c.v. A - 78%-79% 79-793,4 Gen. Motors c.v. A. 50% 51 15/10 Kennecot Copper c.v. A. 35%-36% 3534-30% North. Am. Aviation c.v.A 18 17% Rep. Steel c.v. A. 23%-24 r» o c 23%-241/l» U. S. Steel c.v. A. 66%-643,4 65%-66% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 245 252 Kon. Petr. 266-274 262-253 Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 11%-12 11% 10 7/16-1011/16 10-10% SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A Java C.hina-Japanlijn A. Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A Kon. Paketvaart A. Ned. Scheepv. Unie A. Roft. Llo.vd A Stoomv 109-107 10S%-110 141-137% 140-142 147-149 148%-145 220 219 156%-162 164%-161% 133%-132 134 Mij. Nederland A 137-135 137% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 433-425 424-416 Javasche Cultuur 255 248 N.I.S.U. 249 245 Ver. Vorstenl. Cult. 1203,4-123 120% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senemjmh 186-185 175-177 247-250 151-253 192-188 196-197% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 256%-262 263-257 Bandar Rubher Mij. A. 185 183% Deli Batavia Mij. A. 191' 1S8 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 26 November '40: Reichsmarken 75.36; Belga s 301432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40; Zweedsche Kronen 44.S5 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. conferentie had dus tengevolge dat Albanië dat overigens dank zij een eveneens op dien dag genomen besluit een bijzonderen beschermer kreeg in Italië, welks speciale belangen en rechten met betrekking tot de handhaving der Albaneesche grenzen wer den vastgesteld voor goed Koritza kreeg. Griekenland vischte achter het net. Maar dit belette den Grieken niet om nog'langen tijd tegen te stribbelen, met name waf een deel van de provincie Koritza betreft, waar zij tot 1924 toe weigerden een veertien, vol gens het gevallen besluit aan Albanië toe komend dorpen te ontruimen. Die ontrui ming en de bezetting door Albaneesche troepen kreeg pas op 31 October 1924 haar beslag. Eerst toen zag Albanië, dat in. de zen steeds den krachtigen steun van Italië had genoten, zijn wenschon en aanspraken met betrekking tot het 7.00 vurig door Grie kenland begeerde Koritza ten volle verwe zenlijkt, (Vdlnd.)

Schager Courant | 1940 | | pagina 2