Uit Langentjijk Rekening 1939 f»t« „De Halter" op bezoek Polder Anna Paulowna Uil Bersen PENSIONHOUDERS VEREENIGEN ZICH valt niet mee.. Bergen 1 Nieuwe Niedorp 1 3-0 Op een door de vorst keihard en glad terrein word gistermiddag de wedstrijd Bergen 1 tegen Nieuwe Niedorp 1 ge speeld. In dezen wedstrijd ging het om de onderste plaats en door deze verdiende 3 0 overwinning der Bergenarcn zijn deze 2 - punten op N. Niedorp uitgeloopen. Bergen behaalde hierdoor baar eerste overwinning. En toch speelde Bergen lang niet zoo goed' als de vorige week tegen B.K.C. Het spel was te rommelig en wij zagen slechts zel den een mooi opgezetten aanval. De beste was ongetwijfeld de jeugdige Joop Urbanus. die als linksbuiten een goede partij voetbal speelde. Hij gebruikte steeds z'n verstand en wist daardoor de kansen voor de andere voorspelers te schenpen. Louis Dames, die a's invaller voor Visser op de linksbinnen- plaats speelde was minder goed, hij miste tot viermaal toe een opgelegde kans. Aan voerder Koster deèd herhaaldelijk goede dingen, doch was ook dikwijls te zelfzuch tig. Broek en Plomp vormden een behoor lijken rechtervleugel., doch waren met schieten niet zeer gelukkig. De middenlinie was zéér voldoende; na de rust was Sloot zelfs perfect, doeh ook Voorthuis deed goed werk. Fred Urbanus als spil wil nog maar altijd te veel dom. Het moest niet voorkomen, dat een snil den hal op de lijn uitgooit. Het gevolg daarvan was, dat het middenveld dikwijls geheel vrij was. Arie Urbanus was als back nuik: de oude rot Peerebnom zag maar heel zelden kans hem voorbij fe komen. Zijn partner Jaan j Tuyn was niet zoo op dreef als de vorige week .terwijl Veis in het doel keurig werk verrichtte. Voor de rust was het combinatiesnel bii de gasten beter verzorgd dan hij Bergm. doch de heeren konden niet door de hechte verdediging heenkomen. Eenmaal ont snapte het doe] van Bergen aan een groot gevaar, toen Plomp tegen de bovenlat schoot en de toeloonende Broek den hal netjes inkopte fl—0). Bercen had de lei ding en .beseffende, dat het om de laatste plaats ging, deden' de blamvhemdpn er no^ een schepje op. Nog voor de rust wist Plomp met een hard schot van den vleugel af er 20 van te maken. Na de hervatting was Bergen in de meerderheid, ofschoon N. Niedorp dikwijls gevaarlijke aanvallen opzette. Eenice cor ners op beide doelen genomen, leverden geen resultaat op. De mooiste goal in de zen wedstrijd maakte Koster, die van ver ren afstand een geweldigen kogel loste, welke precies in den linkerhoek van het doel hfd'andde (30). N. Niedorp zette daarna alles on alles en het. gelukte den gasten zoo maar een tegen- punt, te maken. Maar er was even van te voren al reeds voor builensoel gefloten. Jammer, want de gasten hadden ongetwijfeld wel een tegen punt verdiend. Zoo eindigde deze wedstrijd in een 30 overwinning voor Bergen, dat daarmede twee punten op N. Niedorp uitliep. Als er één schaap over den dam is, enfin, de heeren weten het nu! Scheidsrechter v. d. Hbff .uit Den Helder leid de uitstekend. De reserves speelden in de ochtenduren te gen Alkm. Boys 4, en dat ze zonder Wolf, Niek v. d. Berg en Dames met 3"—2 wislen Ie winnen, was een mooie prestatie Vermeu len hield er op keurige wijze een strafschop uit. Trouwens, de reserve-doel verdediger voldeed uitstekend. Het was een spannende strijd. De doelpunten werden gescoord door Kuipers (2) en Jan de Moor (1). D.T.S—Schagen 4-0 De met veel spanning tegemoet geziene wdestrijd DTSSchagen is gestreden. En de talrijke aanwezigen hebben twee hard werkende ploegen gezien, die, ondanks het nogal harde veld, er toch goed den gang in hielden. Er werd tenminste in een be hoorlijk tempo gespeeld. De bal was ook tamelijk levendig, waardoor er de noodige missers ontstonden. DTS paste zich het beste hierbij aan. En was dan ook gedu rende den wedstrijd het meest in den aan val. De aanvallen van DTS waren gevaar lijker dan die van Schagen. Daar voelde men het gemis aan een goeden schutter. De keeper van D.T.S heeft dan ook zeer weinig te doen gehad. En toen deze wat te doen kreeg, eenige minuten voor het einc^e, geraakte hij zoodanig aan zijn pink gewond (bij een uitval dook hij tegen den doelpaal), dat van verder spelen geen spra ke meer was. De Vries ging toen onder de lat staan en met 10 man speelde D.T.S. de laatste minuten uit. Éénmaal behoef de De Vries in te grijpen, zoodat in die periode Schagen nog .geen overwicht aan den dag kon leggen. Daar zorgde de ver dediging van D.T.S. wel voor, met Tromp aan het hoofd. De wedstrijd. Onder de goede leiding van scheidsrech ter C. Smit wordt om 2.15 uur door D.T.S. afgetrapt. Na eenige wederzijdsche ver kenning komt de eerste kans voor Scha gen, maar de midvoor mist' de opgelegde kans. Meteen gaat D.T.S. er vandoor. Na den ingooi zet Carnas goed voor. Het har de schot, dat volgt, wordt door den kee per gestopt ten koste van een corner. De ze wordt goed genomen en afgeslagen. Schagen probeert zich los te werken maar verder dan de backs komen ze niet. Dan is het weer Bakhuis die doorbreekt en een kogel lost, die even. fraai door den kee per gestopt wordt. Het is echter uitstel van executie, want bij een volgenden aanval, geeft de Vries goed door naar de Waard, die goed voorzet en Bakhuis jaagt de bal hoog in de touwen 10. Fanatiek valt Schagen aan, maar de ver dediging van D.T.S. is niet te. vermurven; wel weten ze een corner te forceeren, die niets oplevert Weer krijg! dan de Waard, die zich snel op het harde veld beweegt, de bal toegespeeld, een goede voorzet volgt en de Vries lost een kogel die doel treft, 2—0. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust gaat Schagen direct over tot den aan val. en ze forceeren een corner, doch re sultaat blijft uit. D.T.S. speelt iets minder fanatiek en Scha gen probeert door taai volhouden den ach terstand in te loopen. Maar hoe ze het ook probeert, steeds is er een hinderpaal. Aan de andere kant gaat het beter, wanneer de Uc.iekMr. Ke5zepjrttipj!5. D«n Helder ZONDER PUNTEN FOTO-TOESTELLEN FOTO-TASSEN FOTO-ALBUMS FILMS - FILMS PRISMA-KIJKERS Hiiaa!: Spoorbuurt 7 Anna Paulowna Waard goed voorzet, maakt de Vries er 30 van. Schagen speelt nu een verloren wedstrijd. En als de Vries kort hierna nog maals scoort (40) is alle hoop vervlogen. Schagen houdt echter taai vol om alsdan nog de eer te redden. Bijna zou dit geluk ken. maar het harde schot dat gelost wordt vindt de paal op zijn weg. Tevens valt de keeper uit en raakt dan zooals bovenom schreven gewond. Schagen had zeker een legenpunt ver diend. SCHAGEN 3—CALLANTSOOG 1 4—5 In een allerminst fraaie wedstrijd heeft Schagen III klop gehad van Callantsoog 1. Gedurende de eerste helft was Callants oog overwegend sterker, doch na de rust bewoog hotspel zich geregeld voor het doel der bezoekers en slechts een enkele maal wist Callanlsong uit te breken. Voor al in de tweede helft was het spel uiter mate ruw. Toch schuiltm er in het dei\de elftal van Schagen goede spelers Vooral de nieuwe aanwinst Lammers speelde een goede par tij en wij denken hem ook spoedig naar één der hoogcre elftallen te zien verhuizen. Reeds spoedig na het begin vinden de bezoekers het Schagen doel en kan Bij- post vissehen (01) en ook de tweede goal laat niet lang op zich wachten. Nu dringt Schagen op, doch deze aan val loopt op niets uit en Callantsoog on derneemt weer eoh stormloop op het Scha gen doel, welke met succes bekroond wordt (0-3). Dit is toch te veel voor de gastheeren en zij rukken-op het doel der withemden aan. Uit dezen aanval wordt het eerste doelpunt voor Schagen geboren. Het overwicht van Schagcn is echter van korten duur De gasten ondernemen tal- looze aanvallen op het Schagcndoel en dikwijls ontkomt dit op het nippertje aan doorboring Tien minuten voor het einde bezwijkt de verdediging van Schagcn on der den drük en voor de vierde maal komt de hal in het net terecht. Na de rust is het spclbeeld geheel omge keerd. Callantsoog hooft nu weinig in te brengen.' Lammers heeft de middenvoor plaats in S.chagen, nu bezet, terwijl de Wee- ger dé plaats van de Jager inneemt, die wegens spierverrekking het veld heeft ver laten. Reeds spoedig na liet hervattenvan den wedstrijd wordt het doe) der gasten door boord. Er wordt nu forsch verder gespeeld. Ecri kwartier voor het einde brengt de Vries den stand op 3—4, doch Callantsoog vindt dat niet naar wensch on u'i oen snellen aanval maken zij het vijfde doelpunt. Een. penalty wordt door Bij post gestopt on Schagen onderneemt weer een stormloop op hot doel der bezoekers, die echter doodloop!, als Lammers op het kritieke oogenblik ge haakt wordt, zonder dat de scheidsrechter fluit. Het vrerde'doelpunt moet echter toch komen voor Schagcn en Duhnscbrack zorgt daar op keurige wijze voor (45), en met dezen stand komt het einde van dezen wed strijd. Maar dan moeten ook de beste menschen de leiding hebben,' meende spr. Oprichting der afdeeling. Daarna werd overgegaan tot, oprichting van een afd. Bergen van den Ned. Bond van Beroepspensionhouders met aanvankelijk negen leden. Het bestuur werd daarna voor loopig samengesteld. Voorzitter C. v. d. Plas; C. Willig, H. van Poeteren, mevr. Duif-Brielich-Keit en de heer Couton. Hierna volgde sluiting. POLITIE IN ACTIE. De politie alhier heeft in de afgeloonen week proces-verbaal opgemaakt wêgens dief •stal van een konijn tegen een inwoner van Schoorl. Voorts werd proces-verhaal opgemaakt tegen W. S. te Alkmaar en J. L. B. te Bus- sum, die een partij hout hadden ontvreemd van een bouwwerk. De ontvreemde goederen zijn opgespoord en in beslag genomen. ZILVEREN JUBILEUM. Het was 25 jaar geleden, dat de heer R. Bos, assistent der Directe Belastingen in voerrechten en accijnzen in 's Rijksdienst trad. In 1921 kwam hij te Bergen. De heer Bos is oen man van groote plichts betrachting met hart voor zijn werk. Al tijd voorkomend en behulpzaam heeft hij tal van vrienden verworven. Het heeft hem dan ook aan belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum niet ontbroken. KOEDIJK EINDUITSLAG WINTERHULP. De lijst opbrengst voor Winterhulp voor Zuideindg en Kanaaldijk heeft bedragen f 584.90 en de speldjesdag in diezelfde wij ken heeft' opgebracht f 43.64*4, is tezamen f 628.541/,. De, plaatselijke vereenigingen hebben 1e- zamen bijeengebracht een bedrag van f 300 is totaal voor de geheele Koedijk f 928.54*4 VLEESCHPERIKELEN. De slagers van den Langendijk hebben, nu do vleeschaanvoer zeer gering is, besloten, niet .meer te komen vragen en beZoïgen., Dit heeft voor de klanten een onaangenaam gevolg, doordat nu het benoodigde vleesch van de slagerijen moet worden gehaald. Za terdag was het een drukte van belang, zoo dat voor sommige slagerswinkels de men sehen eenige uren in de rij moesten staan. Het lijkt ons wel gewenseht, dat als de. vleeschaanvoer zoo blijft sfagneereri. er een andere regeling wordt getroffen voor de vleeschdistributie, b.v. door den aanwezigen voorraad aan de hand van de beschikbare gegevens te verdeelen over de bonnen, welke aan den Langendijk in omloop zijn. Dan wordt, voorkomen, dat anderen, die bij meer slagers gingen koopen, met meer dan het hpn redelijkerwijze toekomende gingen strij ken. De slagers hebben reeds besprekingen over een regeling gevoerd, maar tot een oplos sing zijn zij niet kunnen komen. TAFELTENNIS. De stand van de wintercompetitie van de tafeltennisclub „Langendijk" is voor dè eer EEN AFDEELING BERGEN VAN DEN BOND VAN BEROEPSPENSI- ONHOUDERSOPGERICHT. AAN VANKELIJK MET 9 LEDEN. In de achterzaal van het Oranjehotel hield Zaterdagmiddag de Ned. Bond van B'e- roepspensionhouders een algomcene verga dering. om te komen tot de oprichting van de afd. Bergen. Deze vergadering werd geleid door den heer H. W. v. d. Garde, voorzitter der afd. Schoorl. die den spreker bij de aanwezigen inleidde. De heer v. d. Garde vertelde, wat zijn on dervinding was in do laatste maanden, het werd aldus lijd zei-de. spr.. georgani seerd te zijn. De kwestie is nu, bij wie zich te organiseeren. De Middenstandshond heeft ook getracht een Pensionhoudersbond op te richten, doch dit is mislukt. Bij wel ken bond of bij welke vereenicing zich men wil aansluiten, staat een ieder vrij. In een vergadering werd unaniem beslo ten. een Nederl. Bond op te richten. Als bestuurslid van Hörecaf meende spr.. dat iedereen zich daar bij moest aansluiten, a's straks uit Den Haag de order komt, dat 't geheele hotel- en pan&ionbedriif in één li chaam vereenigd dient te worden. Spr. wees erop, dat de Bond f 8.con tributie vraagt, waarvan dan f 4.wordt afgedragen aan het Hoofdbestuur en f 2.— in de kas van vloeit van dé afdeeling. Het inleggeld zal bedragen f 1-—- De heer Klomp, voorzitter der V.V.V. te. Bergen wees er op, dat gemeend werd, dat de organisatie van de pensions een taak s van de pensionhouders zelve moest zijn Hörecaf heef nog steeds geen beslissing ge nomen en spr. vraagt hoe de houding van den Directeur van het Rijksbureau zal zijn" De heer Bruggenwirth antwoordde, dat het niet verplicht was, zich bij het Rijks bureau op te geven. De heer Klomp sprak de hoop uit, dat de Bond zou slagen. Wij willen als V.V.V. zelfstandig blijven aldus meende spr. Eén organisatie, daar staan de Duitsche autoriteiten op. G. Verkroost 18 16 Frikken i- 17 13 J. Klinkert 18 12 R. Schrieken 17 11 C. Rootjes 18 10 J. P. Schrieken 16 S C. Francis 17 7 P. J. Schrieken 17 6 0 rouws tra 15 2 H. Hart 17 0 Uitvoer van aardappelen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd heeft hekend gemaakt, dat binnenkort een flinke hoeveelheid goed gekeurde pootaardappeien zal worden uit gevoerd, welke zullen worden aangekocht door de „Stichting ter Bevordering van den export van Aardappelen". De prijzen, waar voor van telers zal worden aangekocht, be dragen voor de naar België uit te voeren par tijen voor in. klasse B goedgekeurde poot- aardappelen voor Eersteling en de sorteering van 28/35, 30/40, 35'50 on 35 55 resp. f7, f 6.40, f5.40 en' f 5.40; voor roode Eersteling f7.50, fG.90, f5.90 en f5.90; voor Bontje van 28'35, 30/40, 40/50. 45/50. 45-55 resp. f7.-. 6.40. 4.75 f 4.50 en 4.50; voor Eigenheimers van 50/70 f 5.—. Voor aardappelen, gekeurd in klasse A zal de aardappelprijs voor de rassen Eerster ling en Roode Eersteling en Bintjes fl.— en voor, Eigenheimers f 2.— hooger zijn. Voor klasse C zal de aankoopprijs hoogstens 0.40 hooger liggen. WEER STEUN VOOR KLEINE TUINDERS. Deelden we onlangs mee, dat over 1941 weer steun aan kleine Boeren zou worden verleend, thans/kan worden gemeld, dat ook de steunregeling voor kleine Tuinders met ingang van 1941 zal gelden met behoud van de geldende normen. NOORDSCHARWOUDE. VRIENDSCHAPSBAND MET HER CULES EN HTGIEA VERSTERKT Gisteren werd in het clublokaal van Hercules en Hygiëa een vriendschappelij ken wedstrijd gehouden tusschen deze gymnastiekvereéniging en „De- Halter" van Alkmaar. Het doel van deze ontmoeting was, de kameraadschap tusschen deze beidever eenigingen, welke onder leiding staan van den heer K. Boot, te bevorderen. Wij ge- looven wel, dat de opzet geslaagd is. Er zijn inderdaad vriendschapsbanden aange knoopt! Aan den. wedstrijd werd deelgenomen door twee groepen dames en heeren van beide vereenigingen, eerste en tweede graad, elk 12000,meer uitgegeven, dan geraamd, doch 7000,voor werken van blijvende waarde, troost de dijkgraaf. Van stemmen voor de candi- daatstelling voor Heemraad hebben de Hoofdingelanden thans kaas gegeten. Nog nooit zoo vlug gegaan. DE HEER G. C. VAN BALEN BLANKEN NO. 1 OP DE VOOR DRACHT VOOR HEEMRAAD. In de Zaterdagmorgen gehouden verga dering van Hoofdingelanden van polder Anna PaulAwna heeft de dijkgraaf, de lieer C. Dzn. Rezelman gevoelvolle woorden ge sproken ter nagedachtenis aan den over leden Heemraad don heer J, Tijssen. Voorzitter dankt wijlen den heer Tijssen voor zijn arbeid in het belang van den pol der en gedenkt hem in genegenheid als medeburger. De polder heeft reeds eerder zijn deelneming betuigd door liet zenden van een krans. Nadat de secretaris, de lieer C. Keijzer de notulen heeft'gelezen en deze zijn goed gekeurd deelt voorzitter mede, dat het af treden van den heemraad den heer Gecr- ligs nog niet is goedgekeurd, zoodat zijn opvolger, de heer Jongejans, diens zetel nog niet kan innemefi. Hoofdingeland Wil- lems kan zijn functie behouden. De secre taris heeft reeds eenige malen over deze zaak geschreven, maar nog zonder resul taat. Een molestverzckering is gesloten tot een bedrag van 217.850,de brandver zekering is van 161.950,— eveneens op bovengenoemd bedrag gebracht. Op 'n in gekomen verzoek van den lieer D. Sieu- werts tot vermindering van pacht wordt afwijzend beschikt. De motor van gemaal 2 is nagezien en hoewel deze reeds 32 jaar draait, nog in goede orde bevonden. De penningmeester zal in December en Januari zijn kantoor niet meer des mor gens om negen uur, maar om half tien openen. Men zal vnn de bevoegdheid de couponbclasting op den geldgever te ver halen zoo noodig gebruik maken. Van veel belang is dit voor .den polder niet, het be treft slechts een leening. Aan de heeren G. Polet en L, de Jong wordt vermindering van erfpacht toegestaan, aan den laatsten ten behoeve van zijn "zoon. Aangekocht zal worden een strook grond van de gemeente Anna Paulowna tegen een "prijs van 1, teneinde den 'hoek hij .de Burg. Lovink- slraat te verbeteren. Op een verzoek om reductie van sluisgelden door de Van EwijckSluis ten behoeve aanleg Rijksweg wordt gunstig beschikt. Een reductie van 50% een halve cent per ton zal wor den verleend. Rekening 1939. De heer V. Kaan, als rapporteur, noemt zijn taak aangenaam, omdat de administra tie keurig in orde was, zoodal hij den pen ningmeester gaarne den verdienden lof wil toezwaaien. In den gewonen dienst bedroe gen de ontvangsten f 48S860.00*4, in den bui tengewonen dienst f 140966.72, alzoo totaal f 629826.81*4, de uitgaven gewone dienst f 479015.75, buitengewone dienst f 1409G6.72V alzoo totaal f 637982.47. Een dissonant is di dat de rekening sluit met een riadeelig salt. van f S155.65*4- De rekening wordt goetige keurd. Voorzitter licht nog toe, hoev het tekorl 1039 is ontstaan; döor den strengen wintei werd het bedrag wogenonderhoud veel grbo- ter. de inundatie bracht indirecto hoogeit uitgaven, de kolenprïjzcn stegen en daarbij werden nog verschillende werken uitgevoerd zoodat totaal oen bedrag van f 12000.— meer noodig was. Het is echter mooi als men troost geven kan, zegt voorzitter, want van het bedrag van f 12000 is er f 7000 besteed T) aan werken van blijvende waarde. Aan den heer J. C. Geerligs wordt op bik lijkheidsgrpndcn ontheffing verleend voor betaling van f 75,als jaarlijkschc bijdrage in de kosten van een loswal te van Ewijck- sluis. Toegestaan wordt dat werkzaamheden ten behoeve van den aanlog wegvak Grasweg van Ewijcksluis van rijkswege mogen wor den uitgevoerd, voordat het eigendom van den tegenwoordigen weg wordt overgenijl mcn. Het rijk is van plan reeds in Januari aan den aarden baan te beginnen. Met het oog op werkverruiming voor arbeiders uit den polder wil het bestuur deze zaak zéker n'Cf. stagneeren. On een vraag van den heer Komen, of het verkeer tijdens de werkzaam heden wordt gewaarborgd, antwoordt voor zitter geruststellend. BEGROOTING De(ze sluit in ontvangsten en uitgaven tot' een bedrag van f 293735.01 met een geraamd onvoorzien van f 3091.07. Onder de ontvang sten is oogenomen een bedrag van f 2575 wegens niet uitgevoerde werken m 1940 op de n.ieuwe begrooting overgebracht. Onder de uitgaven is opgenomen het nadeclig sal do van het dienstjaar 1939 ad f 8155.65%. Evenals vorige jaar is aan inkomsten uit den omslag geraamd f 112950,te weten 4517.24.16 H.A. a f 25.Er zijn geen alge/ meene beschouwingen, ook de artikelsgewijs zo behandeling geeft weinig stof lot discus sies. ~"Bii de post vervoer opzichter meent de heer Van Balen Blanken dat het bedrag van f 950.te hoog is, de opzichter kan toch zijn auto niet gebruiken. Voorzitter wiist er op dat men niet weet wat er in '41 gebeuren kan, zoodat het veiliger is de te h'nndliaven. De heer Van Balen Blanken neemt hiermede genoegen. Besloten wordt een kasgeldleening van f 100.000 aan te gaan voor algemecne uitgaven en nog een van f lloOO.ter dekking van buitenge wone uitgaven voor wegen en bniggenoffij derhond. Het bestuur ontvangt als gewoon- ïe lijk machtiging tot het verhuren of verpach ten van eigendommen dit jaar een zui ver formeeie kwestie omdat openbare pacht en verhuur verboden zijn en tot onder- handsche aanbesteding van dagelijksclie on derhoTidswérken. De heer A. v. d. Berg vraagt of aandacht zal worden geschonken aan de lastige dam men in den Molenvaart. Voorzitter merkt op, dat hiervoor reeds een post in de begroofing is uitgetrokken, maar het zal geschieden. In dit verband verzoekt voorzitter aan de schuitenvoerders] wat voorzichtiger te zijn, en het zwaaien zooveel mogelijk te voorkomen. AANBEVELING HEEMRAAD. Reeds bij dé eerste vrije stemming wordt als no. 1 gekozen den heer G. C. van Balen Blanken, met 9 stemmen tegen 4 stemmen op den heer Komen, en een op den heer Wlilms. Even vlot '.verloopen de stemmingen voor de nummers twee en drie waarvoor met vrijwel algeméene Stemmen worden aan gewezen resp. de heeren Komen en W'ilms. Voorzitter constateert dat. het nog nimmer zoo vlug is gegaan. De rondvraag levert niets opv sluiting volgt. rii te bestaande uit zes deelnemers(sters). Jam mer was het, dat twee heeren van de twee de graad van H. en II. verstek lieten gaan, zoodat deze ploeg met 4 turners uitkwam. De Halter mocht nu van elk toestel de twee laagst geplaatsten buiten beschou wing laten, zoodat I-I. en H. door dit weg blijven van twee leden wel gehandicapt werd. De oefeningen, welke gemaakt moesten worden, waren vooraf niet bekend gemaakt vlak vóór dat de wedstrijd aanving wercl de oefenstof medegedeeld. Niet, gemakke lijk alzoo. Aan elk toestel moesten 6 oefe ningen worden gemaakt, zoodat de dag goed gevuld was. 's Morgens om 10 uur werd begonnen, het was 's avonds half zeven, toen de wed strijd was afgeloopen. De organisatoren waren met het. resul taat zeer tevreden. DE UITSLAG. Dames. Vierkamp paard, brug, vrije oefe ningen en rek. Eerste graad: 1. A. Blaauhoer. Hercules en Hygiëa 397 pnt.; 2. J. Wagenaar, H. en H., 387 pnt.; 3. T. Wuurman. De Halter. 378 pnt.; 4. N. van Dam H. en H. 366*4 pnt; 5. A. Kramer, De Halter 365 pnt.; 6. G. Dekker, De Halter 356 pnt.; 7. M. ten Pas De Halter 353*4 pnt; 8. A. Jonker I-L en I-I. 351*4 pnt.7 8. f. Stek'. De Halter 351*4 pnl; 10. M. Hcmke H. en H. 349 pnt.; 11. Mw. Beeldman-Smit De Halter 331 pnt.; 12. M. Tauber. II. en II. 298*4 pnt. Totaal Hercu les en Hygiëa 2149*4 pnt. De Halter 2135 p. Tweede graad; 1. A. Poeze, De Halter 372*4 pnt; 2. G. de Bakker, II. en H. 369 p.; 3 R. Admiraal. De H. 358*4 P-l 4. J. Smit De II 358 p.: 5. C, Wittevoen, H. en H. 351 p.; 6. A. Chatillfth H. en H. 347*4 pnt; 7 C. I-Ierivke. H. en H 346*4 P.; 8. M. Smit Dé I-I. 337 pnl.; 9. R. Koelemeij. De H., 331 Pnt.; 10. A Smak H. en H. 328 pnt; 11. J. Krèb. De H. 324 p.; 12. A Nap, H. en H., 299 pnt. Totaal Hercules 2041*4. De Halter 2081 pnt. De Halter had dus in totaal 4216 pnt. tegen Hercules 4191 pnt. Heeren vierkamp: rek, brug, ringen .en paard. Eerste graad: 1 J. Molenaar, Hercules 452 pnt.;'2 W. Veldstra, De Halter, 406 pnt. 3 W. Volkers D. H. 391 pnt.; 4 M. Strijbis H. en H. 379% pnt.; 5 C. Met H. en H. 363 pnt; 6 J. Schuit De H. 367% pnt.: 7 C. Spaans De H. 363 pnt.: 8 J. Kuilboer H. en H. 361 pnt.; 9 D. Blaauhoer, II. en H. 342 nnt.: 10 A. Wassink De H. 340% pnt.; 11 G. Kramer, II. en II, 336 pnt.; 12 J. Jonker De H. 335 pnt. Totaal Hercules 2239 pnt. De Halter 2203 pnt. Tweede graad: 1 H. Welner, H. en H. 385' pnt.; 2 J. Langenberg De H. 384% pnt.; 3 J. Komen H. en H. 378 pnt.; 4. K. Kaan H. en H. 375 pnt.; 5 M. Zeegers De H. 346 pnt.; 6 R. Tromp De H. 339% pnt.; 7 P. Smit H. eil H. 333 pnt.; 8 B. Keesen, De H; 321% pnt.; 9 R. de Leeuw D. H. 316% pnt.; 10 A. TinVmerman. De II. 301% pnt. Totaal Hercules 1471% pnt.; De Halter 1395% pnt. In totaal was de uitslag dus 5S60 punten voor Hercules en Hygiëa en 5733% voor De Halter. SCHAAKMAT. Ie klas K. BieriyxanT. Koora 1—0 W. KaanJ. Klinkert 0—1 H. HartDr. de Wit 0—1 2e klas: J. KroonM. Slis 1—0 M. SlisJ. Kroon 0-^-1 Jb. Molenaar.f. A. Coppens 0—1 M. KuilmanK. de Vries 0—1 3e klas: J. Kamper—Jb. Bakker 0—1 *P. V. RuiterG. v. Loenen 1—0 JEUGDIGE WINKELDIEVEGGE GEKNIPT. Het is de gemeente- en rijkspolitie mogen gelukken, de hand te leggen op een jeugdige winkeldievegge, een 13-jarig meisje uit deze gemeente, dat. bij verscheidene winkeliers de kans had gezien, gëld uit de winkellade te stelen. liet bedrag, dat vermist wordt, be draagt thans ongeveer f 85.waarvan'ruim f 30.is achterhaald. OUDKARSPEL. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer A. C. Bruin ie geslaagd voor het examen Medisch gediplo meerd voetkundige. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR VERWAR MING VAN KOOLSCHUREN. Evenals in andere gemeenten zullen de tuinbouwers, die hiervoor in aanmerking willen komen, formulieren kunnen afhalen voor het aanvragen van vaste brandstoffen voor de verwarming van koolschuren. Nu de vorst zijn intrede heeft gedaan, zal de behoefte aan verwarming zich wel meer doen gevoelen en aangezien het zeer de vraag zal zijn, of petroleum voor de ver warming van de koolschuren zal kunnen worden verkregen, zullen ongetwijfeld ve len van deze gelegenheid gebruik maken» BROEK OP LANGENDIJK. VOOR VAST. De hulpbesteller bij de P.T.T., de heer J. Maakal alhier, ik thans in vasten dienst be noemd.

Schager Courant | 1940 | | pagina 6