Groote partij kunstmest verloren Vijf maanden voor een onge!dig bankbi'jet Loslippig Groninger bestraft Roosevelt op reis IERLAND houdt z'ch paraat Whisky voor vliegtuigen Kennedy a's ambassadeur afgetreden Felle brand te Barneveld, twee pakhuizen verwoest. ARBEIDER ROOKT IN MET BEN ZINEDAMPEN GEVULDE RUIMTE. Gistermiddag: omstreeks kwart over een brak plotseling brand uit in een pakhuis dat tevens als garage dienst doet op het terrein van de Coöpe ratieve Landbouwverecnïging Barne veld en Omstreken, gelegen nabij het station Barneveld-dorp. Het vuur greep razend snel om zich heen en in eenige minuten tijds stond het ge- heelc gebouw in lichter laaie. De brandweer rukte kort na het alarm uit. doch zif werd gehandicapt door het feit, dat zij juist voor een gesloten spoorwegovergang moest wach ten. Ter plaatse aangekomen, bestreed zij toch het vuur al spoedig met eenige stralen. Intussehcn was ook een belendend pakhuis waarin kunstmeststoffen, zooals Chilisalpe- ter, alsmede flessehcn zoutzuur waren opge slagen. in brand geraakt. Ook het dak van dc coöperatieve melkfabriek, waartegen beide schuren waren gebouwd, had vlam gevat. Daar ook een derde pakhuis gevaar liep. werd met spoed begonnen, hieruit zoo veel mogelijk te redden. Dank zij de hulp van eenige leden van den Uphouwdienst. eenige tientallen arbeiders uit Amsterdam, die in werkverschaffing te Barneveld aan het werk waren, en Duitsche soldateiï kon er nog veel fcuragc, zooals balen turfmolm alsook vaten met boter uit de melkfabriek bijtijds naar buiten worden gebracht. De brand nam echter steeds een groo- leren omvang aan, zoodat de com mandant van de Barncveldschc vrij willige brandweer, de heer D. van Dronkelaar, het niet verantwoord achtte, alleen den strijd tegen het vuur voort te zetten, zoodat de hulp word ingeroepen van de Voorthuizen- sche brandweer. In deze tijden van stroombesparing: pmupsBi-ARLrra LAMPEN. De beste en zuinigste lamp ooit door Philips [vervaardigd Toen deze kort daarop arriveerde, werd met dertien slangen het vuur van drie zij den tegelijk aangetast, waardoor de vuur haard nagenoeg werd omsingeld. Na twee uren zwaar werk, aldus het Ilbld. had men den brand vrijwel bezworen, doch de twee pakhuizen met hun kostbaren in houd waren geheel verloren gegaan. In het pakhuis, waar de brand is ontstaan, stonden o.a. een benzinc-auto en een -volgwagen, als mede olie en benzine. Dit alles is, met een twaalftal fietsen van het pcrsoneele geheel verbrand. Ook de machinekamer van de melkfabriek heeft veel brand- en waterscha de. De eerste paar dagen zal dit bedrijf niet kunnen draaien. De oorzaak van den brand is te wij ten aan onvoorzichtigheid met vuur. Een achttienjarige arbeider stak in de garage een sigaret aan, waardoor de benzine in een der vaten vlam vat te. Hij is door de politie gearresteerd en opgesloten. De schade die voorloo- pig wodt geraamd op f30.000, wordt door de verzekering gedekt. Een der Barnevcldsche brandweerlieden werd door neervallend puin aan de hand ge wond; hij werd door een arts verbonden. DESKUNDIGEN BIJ DEN WEDEROPBOUW. Om den wederopbouw zoo krachtig moge lijk te stimuleeren en voor een vlotte en on middellijke behandeling van alle px-oblemen, verband houdende met den wedei'opbouw, zoi-g te dragen, is de algemeen gemachtigde voor den wedex-opbouw vooi-ncmens een aan tal deskundigen te benoemen, welke hem zul len vfertegcixwoox-digexi in de verschillende verwoeste plaatsen. Deze deskundigen zullen belast worden met de leiding van de voorbereiding en uit voering van de civiel-technische werken in bepaalde gemeenten, voor zoover deze wer ken verband houden met den wederopbouw. Dit zal natuurlijk geschieden in samenwer king met de gemeentebesturen. Voor Middel burg is Dr. Ringers reeds tot een benoeming overgegaan en heeft als zoodanig aangesteld dc heer C. vaix Boven, oud-kapitein der genie. Fantast voor hst Duitsche gerecht. Een groot fantast end oxnoor is de ver dachte L. J. van T.. oud 2i jaar, van bex'oep kolenhandelaar en woonachtig te Gi-onin- gen, die gisteren voor het Landesgericht al daar terecht stond. Vcrd. had op de gi-oote markt te Gxoningen een Duitsch bankbiljet uit den oorlog 1914 1918 gevonden, eertijds ter waarde van 20 duizend Mark of f 13.000 Nederlandsch geld. Hiermede ging verd. naar een bank, mee- nende dat uitbetaling van het geld zou plaats vinden. Hein werd echter gezegd, dat het bankbiljet waax-dcloos was. Op een vraag hoe hij aan dit biljet kwam, zeide vei-d. het van een ander te hebben gebeux-d. Dan is u aldus de conclusie van dc bank bedrogen en moet u zich hij de politie melden. Verd. ging naar de Nedorlandsche politie en vex-- telde daai', dat hij het bankbiljet van een Duilsclien soldaat had gekregen in een café hier ter stede en daarvoor f 13.000 had uit betaald. De Nederlandsche politie wees ver dachte naar de Sicherheitspolizci, die de zaak in onderzoek nam. Langen tijd wist vex'dachte zich goed te houden, doch ten langen leste na de politie veel moeite tc hebben bezorgd, vertelde hij den waren gang van zaken. Verd. vertelde dat hij toen hij eenmaal bij de bank was geweest, hij het niet durfde wagen om niet naar de politie te gaan. Ik dacht, aldus verd., den soldaat vinden ze toch niet, dus komt de zaak wel in de doof pot Dx-. Thier dccide echter mede, dat verd. yrcoger gezegd had: gelooven ze mij, dan krijg ik wat, geloóven ze mij niet, dan krijg ik niets en dat is ook zoo erg niet. Te zij ner verontschuldiging wist de verd., die een dommen indruk maakte, niets te zeggen. De Staatsanwalt requii-eerdc 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis, die reeds 3 nxaanden be draagt. De x-echtbank veroordeelde den verdachte tot 5 maanden gevangenisstraf nxet aftrek der preventieve hechtenis. Zes maanden voor beleediging van den Führer. Het Duitsche Landesgericht heeft Zatei'dag in de zittingszaal der Arrondissementsrecht bank te Gx-oningen een zitting gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De eex-ste verdachte was de 20-jarige J. T., van beroep timmerman. Hem was ten laste ge legd dat hij zich op 14 Juni i. d. Rabenhapt- kazenie te Groningen, waar hij werkzaamhe den verlichte, tegenover een elcctricicn, be- leedigond over den Führer heeft geuit. Verdachte, die nog niet eerder met den stx-afrechter in aanraking was geweest, zeide op een desbetreffende vraag van den Land- geiichtsdirektor Dr. Thier, dat hij niet wilde ontkennen deze bclcedigingen te hebben ge uit, maar dat hij zo zich niet kon herinneren. De Staatsanwalt Dr. Kohliz zeide in zijn re quisitoir, kort te kunnen zijn. De beleediging van den Führer is bewezen. In ieder land woi-den beleedigingen, jegens het staatshoofd gestraft en worden personen, die heleedigen, gearresteerd; den 17en Juhi is verd. dan ook in voorloonige hechtenis rrostold. Een gevoe lige straf achtte s^r. on züu plaats om hier door tevens ande-en. d;e gemakkelijk veel zengen zonder na te derken, af te schrikken. Spr. wilde met zijn eisch er rekening mee houden, dat vele gemoederen in Juni nog niet tot rust gekomen waren. Wie zich thans op een derqeliike wijze uitlaat over den Führer. zal met een zwaardere straf worden gestraft. De Staatsanwalt requireerde zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Nadat de rechtbank zich een oogenblik had teruggetrokken, werd dc vcrd. conform den eisch van den Staatsanwalt veroordeeld. Scharrelaar praatte zijn mond voorbij Voorarrest acht Duitsche gerecht voldoende straf. M. E. de Vr. koopman, oud 64 jaai\ had in zijn zaak te Leeuwarden tegen zijn diensi meisje gezegd in een minder prettig ge sprek: „Mijn zaak gaat zoo slecht sinds dc Duitschers hier zijn. De Duitschers zijn overal de schuld van. Verdachte voegde een beleediging tegen den Fuehrer eraan toe. Giesteren stond hij te Groningen voor het Landesgericht terecht. De getuige in deze zaak, liet bovenge noemde dienstmeisje, was niet gedagvaard, aangezien zij in Duitschland wgrkt. Verdachte, die erg doof is, zegt niet meer te weten, wat hij half Juli heeft gezegd. Hij wilde niet ontkennen, dat hij zichaldus heeft uitgelaten. Verdachte vertelt vervol gens dat hij een ongelukkig gezin heeft, waar hij met zijn zaak in ouden rommel hard voor moet werken. Hij doet een beroep op de tnenschlievendheid van de rechtbank De Staatsanwalt vindt het een zeer ernstig feit, waaraan verd. zich heeft schuldig ge maakt. Weliswaar is verd. een Jood maar toch laten wij ons dergelijke beleedigingen aldus de Staatsanwalt niet welgeval len. Spr. requireerde 5 maanden gevange nisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, die reeds vier maanden bedraagt Bij het bepalen van zijn eisch heeft de Staatsanwalt rekening gehouden met den hoogen leeftijd van verd. en met het feit. dat achter hem een hulpbehoevend gezin staat. Mr. J. Ph. H. Bruel uit Leeuwarden vroeg clementie. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verd. tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. HET VEELBESPROKEN BOMBARDEMENT VAN HAARLEM GRONINGER FABRIEKSARBEIDER GAF ER DE DUITSCHERS DE SCHULD VAN. A. B., oud 22 jaar, van beroep fabrieks- ai'beider en woonachtig te Groningen, had zich tegenover verschillende menschen be- leedigend over Duitschland uitgelaten. O.m. beeft hij gezegd, dat de Duitschers Haar lem hebben gebombardeerd. 17 October jl. is verdachte in voorloopige hechtenis ge steld Het klinkt heel erg, wat ik gezegd heb, aldus verd. in de zitting van het Landes gericht to Groningen. Maar ik heb dit al les nooit zoo gezegd. Ilc was in gesprek met anderen over den toestand en toen kwam van het een het andex-c. Voorts ver telde verd. 2 maanden in Duitschland te hebben gewei'kt, daar goed verdiend en ge geten te hebben, zoo zelfs dat hij niettegen staande zwaren arbeid is gegroeid. Op desbetreffende vragen antwoordde verd., dat hij zelf niet gezegd heeft, dat Haarlem door dc Duitschers is gebombar deerd, maar dat hij dat van anderen had gehoord, die tevens hadden gezegd, dat de Duitschei-s het bombardement zelf hadden toegegeven. Dit heb ik ook, aldus verd., in dat gesprek gezegd. Welk voordeel zouden de Duitschers bij dat bombardement gehad hebben? Op deze vraag van dr. Thier kon verd. geen antwoord geven De Staatsantwalt wees op dc dwaze ge ruchten van bombardementen door Duit schers uitgevoerd. Deze geruchten, die ge voerd worden door de Engelsche propa ganda, verstommen niet en zoo wordt sy stematisch tegen Duitschland een hetze gevoerd. Dat kunnen wij ons, aldus spr., niet laten welgevallen. Een gevoelige straf is hier op zijn plaats. Spr. -eisclite, reke ning houdende met don gunstigen indruk, die verd. maakte, 3 maanden gevangenis straf met aftrek van de prev. hechtenis. Conform werd verd. veroordeeld. Colportage met kinderpostzegels Door personcclcoinmissies van P.T.T. Vanaf heden tot en mei 6 Januari a.s. zijn weer de bekende kinderpostzegels ver krijgbaar, zoo ook de kinderbriefkaarten. Als steeds zijn zij artistiek uitgevoerd. Men kent het sympathieke doel van de netto- opbrengst: bescherming van kinderen, die niet door hun ouders grootgebracht kunnen worden. Ipts nieuws is, dat zegels en kaarten door personeelcömité's van P.T.T. langs de huizen te koop zullen worden aangeboden. Het Witle Huis heeft medegedeeld, dat Roosevelt. na een conferentie met den pas benoemden ambassadeur in Frankrijk, Lea- hv. gisteren Washington verlaten beeft om een reis fe maken. De secretaris van Roo sevelt. Early, verklaarde aan vertegenwoor digers van de pers. dat Roosevelt voorne mens is. tot 16 December weg te blijven. ,.als niet een crisis liPt noodig maakt, dat hii eerder terugkomt". Earlv zei('*> geen officieele verklaring te kunnen afleggen ten aanzien van het riool van de reis van den president. Men hoort hier de meenine verkondigen, dat Roosevelt zich in Miami on een oorlogsschip zal insehenen om zijn lievelingssport. het visschen. met een in spectie van de Caraïhische verdediging*, werken en de onlangs verbeterde fortifica tics aan het Panamakanaal te verhinden. Rede van de Valera. De Valera heeft te Waterford een rede gehouden en, daarin o.a. gezegd: Wij leven in een 'gevaarlijken tijd en wij moeten doen wat noodzakelijk is voor de verdediging van het land. Ik verwacht, dat alle jonge man nen tusschen 20 en 23 jaar tot de plaatse lijke verdedigingstroepen zullen toetreden. Wij moeten ons niet alleen militair, doch ook economisch voorbereiden. De grootste so herheid in het verbruik van levensmiddelen is noodig. Elk stuk land, ook het kleinste moet bewerkt worden, opdat er ook maar voor de koeien geoogst kan worden Wij moe ten ons op alle eventualiteiten voorbereiden. Als wij dat doen, dan zullcxi we de cx-isis te boven komen. Eogelscbe metaa'arbeiders eischen loonsverhoogiag Zij zullen voor geen middel te rugdeinzen om hun doel te be reiken. Vijfhonderdduizend Engelsche metaalar beiders en technici hebben zich officieel lot de regeering en de bevoegde instanties der particuliereindustrie gewend met den eisch, tot vêi'hoogxng van het uurloon met drie pence. Dit is geschied in den vorm van eexi xesolutie, die de vertegenwoordigers der plaatselijke bonden op een te Southport gehouden conferentie met algemeene stem men hebben 'aangenomen. Voorloopig heeft men ervan afgezien aan de eisch kracht bij te zetten door met staking te dreigen om niet direct in conflict ie komen met de wet, die het staken in oorlogstijd verbiedt. De regeering is er evenwel van in kennis gesteld, dat eventueel voor geen middel om het doel te bereiken zal worden terugge deinsd. Engeland moet versoberen In een rede te Manchester heeft de En gelsche minister van voedselvoorziening, lord W-oolton, volgens Reuter bekend ge maakt. dat de Engelsche bevolking in dc toekomst spaarzamer moot leven. Engeland moet thans zooveel mogelijk van de in het land zelf geproduceerde voortbrengselen le ven. Ontbrekende levensmiddelen moeten in gevoerd worden. Hiervoor zijn evenwel Britsche schepen noodig. die slechts met het grootste overleg beschikbaar gesleld kun nen worden. Hij kan echter niet meer toe laten. dat mpt deze schepen dingen aange voerd worden, die niet van essentieel be lang zijn voor de voortzetting van den oor log. De burgerlijke ongehoorzaamheid in Brifsch-Indië In de eerste twee weken van de burgèx- lijke ongehoorzaamheidscampagne van dexx leider der congrespartij; Gandhi, zijn hon- derd leden van deze partij gearresteerd, naar officieel te Bombay bekend gemaakt wordt. Deze arrestaties geschieden op grond van de wet ter verdediging van de heilig heid van den staat. Onder de gearresteerden bevinden zich vier voormalige provinciale premiers, elf provinciale ministers, zeven voorzitters van provinciale wetgevende ver gaderingen, mitsgaders verscheidene leden der centrale commissie van het al-Indische congres. De meeste gearresteerden zijn vei*- oordeeld tot gevangenisstraffen, die bij de vrouWen beginnen hij drie maanden, -en bij de mannen bij anderhalf jaar. Het Duitsche rijk slechts voor de Duitschers Lotharingen met de Saarpfalz tot „West-Maxk" samengevoegd. De verhuizing van de Fransch sprekende bevolkingsdeelen uit Lotharingen is dcfeni- tief afgesloten. Gouwleider Buerckel heeft dit in een rede bevestigd en verklaard, dat aan Duitschlands westgrens thans duidelij ke verhoudingen zijn geschapen. Met den terugkeer van Lotharingen in het rijk is oeroud Duitsch land weer bevrijd en 'n po litiek onrecht gbed gemaakt, thans geldt het grondbeginsel, aldus de gouwleider, dat zoover dc grenzen van het Rijk zich uit strekken, slechts Duitschers zullen wonen. Tevens deelde gouwleider Buerckel bij deze gelegenheid voor de eex-ste maal mede, dat de gouw Saarpfalz en Lotharingen politiek en economisch volkomen zullen worden sa mengesmolten. In de toekomst, zoo verklaar de hij, zou geen Saarpfalz en ook geen po litieke gouw Lotharingen bestaan, doch deze gouw heet voortaan „West-Mark." NOODWEER OP DE ZWARTE ZEE. Sedert Zaterdagavond woedt op de Zwar te Zee een storm. De temperatuur is tot het nulpunt gedaald. De kustscheepvaart en do visscherij is gestaakt. Tengevolge van het noodweer kon een Fransch schip, dat in Constanza tweehonderd joden aan boord had genomen, om hen naar het Na bije Oosten te brengen, niet .vertrekken. Eogc'sc' e vluchtelingenstroom dient beperkt In Iersclie kringen overweegt men het nemen van scherpere maatregelen om den uit Engeland komenden stroom vluchte lingen eenigszihs te beperken, daar die voor de levcnsmiddelentoestand- des landS gevaarlijk begint te worden. Ierland heeft, zoo wordt te Dublin gezegd, ree dg genoog te stellen met vluchtelingen van zijn eigen nationaliteit, die door den luchtoorlog uit Engeland vertrokken zijn of door de toe nemende vijandigheid der Engelsche werk gevers hun baantje hebben verloren. Dien tengevolge is in Ierland de werkloosheid toegenomen en is voor het land een moei lijk probleem ontstaan, aangezien aan een anderen kant ook dc gebruikelijke emigra tie naar de Vér. Staten ongehouden heeft. De regeering heeft het plan maatregelen te nemen ter verzachting van de werkloos heid door uitvoering van openbare wer ken, vooral on het gebied van den aanleg van wegen. Er zullen z.g. bouwformaties opgericht worden voor joxxgemannen, die onder militaire leiding staan en welker le den in uniform gekleed zijn. De grootste hinderpaal voor het land is echter gelegen, zoo wordt verder gezegd, in de speciale chicanes, die Engeland aan den Iersehcn in- en uitvoer bereidt om op die wijze drui op de Iersche regeering uit tc oefenen. ONTSPANNING OP DEN BALKAN Bulgaai'sche politieke kringen wijzen er op, dat de toestand op het Balkanschiex*- eiland op liet. oogenblik zoo is, dat de ont spanning, die sinds eenige dagen in ont wikkeling is, in dit gebied van Europa, voorbestemd is onx verdiept en verstevigd te worden ten voordeelc van de landen, die niet het voornemen hebben om in het con flict te worden meegesleept. Te Sofia heeft men den indruk, dat de recente pogingen van Engeland, die er toe strekten om de tusschenkomsl te verkrijgen van Turkije in den oorlog, volkomen zijn mislukt. Zelfs de Turksche bladen bevestigen den vredeswil van het Turksche volk, dat niet bereid schijnt, dc gevaren en offers van een oorlóg alleen voor de belangen van Londen onder oogen te zien. De bovenge noemde politieke kringen zien een ander lot •evredenbeid stemmend symptoon in den Balkantopstand in de handing van Zuid- Si avië. dal zijn politiek geleidelijk leidt in de richting van de suil mogend heden, welker diplomatieke en militaire actie de grondsla gen van een nieuw Europa legt. Met Schotsche whisky heeft Engeland de eerste oorlogsmaanden de vliegtuigen uit de Vereenigde Staten betaald. In deze periode hebben de Ver. Staten voor een waarde van 23 millioen dollar vliegtuigen aan En geland geleverd en het Vereonigd Konink rijk leverde in dat tijdsbestek voor 26 mil lioen dollar whisky aan Amerika. De Schotsche whisky neemt onder de Britsche uitvoerartikelen naar de Ver. Staten vol gens de waarde de eerste plaats in. De groote hoeveelheden whisky, die thans door Engeland aan Amerika geleverd worden, komen naar het Zondagsblad ,.The Pe'ople" opmerkt uit de groote reserves die in de jaren voor den oorlog in de pak huizen van de groote Schotsche stokerijen aangelegd waren. De abnoiTnaal hooge uitvoer als tegenprestatie voor Of Ameri- kaansche oorlogsleveranties is dus ook een soort uitverkoop van de reserves van het Britsche nationale vermogen. Hoe groot de whisky-reserve ook is, zij zal nauwelijks groot genoeg zijn ter betaling van de Ame- rikaansclxe vliegtuigen. Amsterdamscbe effectenbeurs Kalme handel. Weifelend markt. Onregelmatige koen beweging. Amerikanen met rendeels iets hooger. Belej gingen stil. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V K. L.K. Nederland 1940 I 4 101 3/16 101% Nederland 1940 II 4 96% 9G% Idem met hel fac. 101 3/16 101% Nederland 1938 3.3% S5%-85" j 83%-S6 l/i Oost-Inriië 1937 3 so% 8(i% 83% Oost In die 1937 A 3 83% Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D Gr b *40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 83% 's Grav. '37 I 3% 91% N.-Holl. '38 3 82 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 l III 3% 82 81 1/16 Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 393 92% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 178 175% Ned. Ind. Handelsb. A 129 129% Ned. Handel Mij. c. v. A 118^2 116% AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 117%—114 113%—U2M Calvé Delft cv. A. 80 Centr. Suiker Mij. 192 196 Fokker g. A. 175 1S3 Lever Bros en Unilever cv.A130%—129 130128% Ned. Ford 315 314*$ Philips G B.v.A. 204%—200 203* 2—201 Philips pref A 143% Y43 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 29%29 '29%2 Am. Sm. en Ref. c.A. 47 46 Beth. Steel c.v. A 82%—80% Sl%—8i Gen Motors c.v. A. 53% 53% Kennecot Copper c.v. A. 37%37% 38-371/'] North Am. Aviation c.v A 18 3/16 18% Rep. Steel c.v. A. 24%-24 24 15/16-24^ U. S. Steel c.v. A. 69—66% 6S%66# PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 243 238% Kon. Petr. 273-264 263-257- Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 12 5/16-12 7/16 12%-12fê 11%-11 11 1/16-1015/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110-115 115-113 Java China-Japanüjn A. 145147% 148144% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 151%150% nat. bez. v. A 149%-lfÈ Kon. Paketvaart A. 226 226 Ned Scheepv Unie A. 171-167% 171-107 Rolt. Llovd A. 140-138% 138-131 Stoomv Mij Nederland A 114-140 140 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 412-135 4 40-435 Javasrhe Cultuur 204% 264 NI SU. 254% 252 Ver. Vorstenl. Cult. 127%-125 12G%-125*4 TABAKSONDERNEMINGEN. 191-190 190 257-259 261-261 202%-205 204 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 27S%-271% 279—274 Bandar Rubber Mij. A. 192%-193 194% Deli Batavia Mij. A. 204% 201 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 3 December '40; Reichsmarken 75.36; Belga's 30 1432; Zvvit sersche Francs 43.56; Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40: Zweeds? hé Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A Senemhah De Amerikaansche ambassadeur tc Lon den, Kennedy, heeft bekend gemaakt, dat hij President Roosevelt op 6 November zijn ontslagaanvrage heeft voorgelegd. Roose velt heeft hem-verzocht den titel van am bassadeur in Londen te houden totdat zijn opvolger benoemd zal zijn Kennedy zeide, dat hij in geen geval als ambassadeur naar Londen zal terugkeeren. Al zijn aandacht zal er in de toekomst naar uitgaan, Presi dent. Roosevelt behulpzaam te zijp om de Vereenigde Staten buiten den oorlog te houden. Hij verklaarde dit voor het oogen--, blik het bclangx-ijkste te achten.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2