Amsrikaansclie begeleiding «oor Engelsche schepen Stoppelknollen mogen niet broeien Uit Alkmaar De Alkmaarsche veemarkt Landarbeiders zoo mogelijk aan 't werk houden Voorloopig geen nieuw Haagsch raadhuis DE PAUS NAAR PORTUGAL? De Engelsche scheepsbouw ha f lam geslagen Gevolmachtigde voor de prijzen Marktberichten VLUG IN DE KUIL. De stoppelknollen, aldus schrijft het N.H. Veevoederbureau, worden als regel gelijk tijdig met het blad vervoerd. Het gehalte hiervan is: droge stof 10.2, vert. ruw eiwit 1.3. vert. werk. eiwit 0.6. zetmeelwaarde 5.5. In verband met het overgaan van de knollensmaak op de melk. geve men aan volwassen rundvee niet meer dan 20 Kg. p. dag p. dier. Bovendien worden hij aan merkelijk grootcre hoeveelheden de rant soenen te eenzijdig. Aan paarden kan men beter geen knollen voeren. Uit vrees voor vorst, voert men in de praktijk echter dik wijl veeï te te groote hoeveelheden. Heeft men echter vrij groote hoeveelheden be schikbaar, dan is het veel beter dat men een gedeelte daarvan inkuilt. In het jaar 1935/36 werd vanwege het RijksiandbouwproefstaHon te Hoorn een onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat in dat jaar de te oogsten voedingswaarde even na 15 Nov. het hoogst was. Het eene jaar of het andere kan natuurlijk wat verschil len. Het best is i"n te kuilen wanneer het blad geel wordt, en neiging vertoont te gaan afsterven. De kollen moeten zoo schoon mo- gelijk in de kuil komen. Men rooïe dus zoo mogelijk bij droog weer, waarbij men de aanklevende grond zoo veel mogelijk afschudt. Bij het inkuilen kan men zuur (A.I.V. zuur) toevoegen, nl. 5 iiter per 100 kg. knollen, maar men kan ook zonder toevoeging inkuilen. Met zuur toevoegen is men wel zeker der van een goed eindproduct. Heeft men een silo, dan verdient het ge bruik daarvan de voorkeur, het kan evenwel ook in een kuil in de grond. Na het rooien worden de knollen snel in de kuil gereden. De grootsten vooral wor den met een schop goed stuk gestooten, en de massa vast aangetrapt. Hoe beter men ze stuk steekt, hoe meer kans op goed sla gen. Het snel werken is noodzakelijk omdat de ingebrachte massa geen tijd mag krijgen om te broeien. Direct na het vullen dekt men de kuil af met wat gras, carton e.d. terwijl dadelijk daarna de grond op de kuil wordt gegooid. Zwaar belasten is daarbij noodzakelijk 70 a S0 c.M. grond er op. Voor 1500 kg. knollen en loof heeft men 1 M3 bergruimte noodig. Bij een produc tie van 30.000 kg! per H.A. dus 20 M3. Dit heeft men bij een ronde kuil van 5 M mid dellijn en 1 M diepte. Knollen en blad zak ken tot ongeveer 1/3. Men maakt daarom de hoop ongeveer 3 maal zoo hoog als de diepte van de kuil. Bij voorkeur wacht men een paar maan den voordat de kuilen worden openge maakt. Het Noordhollandscb Veevoederbureau Landbouwhuis Alkmaar Secretaris Ir. L. de Vries Rijksveeteeltconsulent. Aanvoer weer zeer qerinq. De aanvoer was weer lager dan de vori ge week. In totaal verschenen er 23 koeien en 34 kalveren, zoodat het rundvleesch- rantsoen, deze week wel weer gering zal zijn. Gelukkig is de toewijzing van varkens dit keer zeer behoorlijk geweest alles levende dieren en geen bevroren vleesch zoodat hier een lichtpunt valt te vennel- den. Daarnaast heeft gedurende de afge- loonen week hét paardenvleesch de positie aanmerkelijk verlicht, zoodat, niettegen staande allo moeilijkheden, de situatie nog vrij dragelijk mag worden genoemd. Schapen waren er nog niet. Deze dieren schijnt men voorshands in reserve te hou den. Af en toe hoort men mompelen omtrent een verplichte rundveeaanlevering, doch van officieele zijde schijnt men er nog wei nig voor te gevoelen. Het argument, dat daarbij herhaaldelijk wordt gehoord en dat er op neerkomt, dat de boeren meer vee dan normaal zouden hebben aangehouden, gaat, naar men ons van bevoegde zijde me dedeelt niet op. Er is bij de aanhouding van het vee re kening gehouden met de voederpositie en deze is zoodanig, dat men dooreen geno men eerder meer dan minder vet heeft 'af gezet dan in andere jaren. Bij een en ander wordt bovendien vergeten, dat de invoer van rundvleesch. die gedurende den winter vaak groote afmetingen aannam, nu geheel stilstaat. de groentenveiling. Gisteren werd wederom een marktbericht afgegeven. Verschillende groenten als b.v. spruiten en roode kool zijn daarin opgeno men tegen de maximumprijzen. Deze groen ten, die zijn toegewezen, liepen niet over de veiling. Bij voldoende hinncnlandsche vraag schijnt niet de verplichting te bestaan een deel van den aanvoer voor export aan te wijzen. Tot dit laatste zou het dan ook niet zijn gekomen. Over het algemeen hcerschte er onder de koopers eenige ontevredenheid. De aange voerde hóeveelheden bleken vaak onvoldoen de om in de behoefte te voorzien en velen gingen heen met het onbevredigend gevoel minder te hebben ontvangen dan ze noodig hadden. st. nicolaas te alkmaar. Degenen, die gedacht hadden, dat de goe- I 'de heilige dit jaar tegen de verre reis uit Spanje zou hebben opgezien, hebben zich vergist. Trots alle rumoer en alle misère is hij gister toch. als vïin ouds, te Alkmaar aangekomen. Het was weer do boot. die hem naar hier 'bracht en een juichende kinderschare be smette hem gistermiddag bij zijn intocht in Onze goede veste, Waarschuwing aan de Zenuwsche boeren. Naar het Zeeuwsch Landbouwblad mede deelt, heeft de waarnemende Commissaris van de provincie Zeeland de volgende cir culaire gezonden aan de burgemeesters zij ner provincie: „Hoewel voor het ontslaan van landarbei ders, die langer dan 3 weken bij eenzelfden baas hebben gewerkt, vergunning der Ar beidsinspectie wordt vereischt, moet in ver band met de ernstige tijdsomstandigheden een stijging der werkloosheid zooveel moge lijk worden voorkomen. Naar mij wordt medegedeeld, be staat bq het ontslaan van landarbei ders het gevaar, dat deze in Dnitseh land te werk znilen worden gesteld en is de waarschijnlijkheid groot, dat zij in 't komende voorjaar niet voor de landbonwwerkzaamheden in deze provincie beschikbaar zullen zijn. In verband daarmede verzoek ik U, zoo veel mogelijk in Uwe gemeente te voorko men, dat de arbeiders gedurende de winter maanden \\orden ontslagen, en indien toch tot ontslag wordt overgegaan, er op te let ten, dat voor de werkloos gekomen of ko mende arbeidskrachten een ontslagvergun ning door de Arbeidsinspectie is afgegeven." Advertenties Werkloozenkas jeugdige zuivel- en veenarbeiders Tot dusver konden alleen de jeugdige land- eu tuinarbeiders toetreden tot de werkloozenkassen van de landarbeiders bonden. Het departement van sociale zaken heeft nu bepaald, dat ook jeugdige arbei ders van 16 en 17 jaar, die ltt het zuivel- of veenbedrijf werkzaam zijn, met Ingang van 1 Januari a.s. als lid tot de werkloozen kassen kunnen toetreden. Deze toetreding is echter niet individueel maar collectief. Zooals steed* vestigde hij zijn domicilie in de Harmonie en honderden en nog eens honderden schoolkinderen kwamen daar hun presentjes in ontvangst nemen. Het was er een drukte en bedrijvigheid van be lang en het was een vreugde op zichzelf al de opgetogen kindergezichten te zien die 'n schrille tegenstelling vormden tegen de zorgelijkheid en de bedruktheid, die men heden zoo dikwijls aantreft. SCHAGEN ST. NICOLAAS IN DE KLEUTERSCHOOL. St. Nicolaas bracht gistermiddag een bezoek aan de kleuterschool. Om kwart voor twee waren alle kinderen in het gymna stieklokaal van de Openbare Lagere School verzameld en nadat de kinderen een liedje 'gezongen hadden kwam de goede Sint bin nen in het fraai versierde lokaal, gevolgd door zijn trouwen knecht. Sint Nicolaas deed het relaas van zijn moeilijke overtocht en de moeilijkheden, die uit de verduiste ring voortsproten. De kinderen werden getrakteerd en zon gen nog eenige liedjes en zoo werd deze feestmiddag gevuld. Aan het einde had St. Nicolaas voor elk kind een mooi geschenk zoodat allen verheugd huiswaarts gingen. Jok juffrouw Tiddens en juffrouw Raar ontvingen een cadeau als belooning voor de groote moeite, die zij zich hebben ge troost, om de kinderen zooveel te loeren. ANNA PAULOWNA rijkspostspaarbank In de afgeloopcn maand is op de Rijks postspaarbank ingelegd 1681,50 en terug betaald 9199,85. eervol ontslag Op haar verzoek is met ingang van 1 December eervol ontslag verleend aan mej. J. Jonker, wegens a.s. huwelijk. Mej. Jonker, die hier acht jaar lang haar betrekking op het postkantoor met ambi tie vervulde, mocht bij haar afscheid van het personeel, verhonden aan dit kantoor, een cadeau als herinnering aan de prettige samenwerking en als blijk van vriendschap in ontvangst nemen. Het zal haar zeker aangenaam verrast hebben te bemerken, dat ook het personeel ten kantore Brec- zand, waar zij voordien werkzaam was en waarmee ze nu nog door den telefoon dienst dagelijks in contact kwam, haar niet vergat en zijn steentje aan het cadeau bijdroeg. duisternis-perikelen. Zondagavond, het was aarde-donker, ge raakte de auto van den heer M., die langs den smallen Noorder-Molenvaart reed. van den weg af en kwam in den rietschoot te recht. De volgende morgen is de wagen die weinig schade bekwam, weer op het rechte pad gebracht NOTABELEN N.H. KERK. Door de stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Gemeente zijn de heeren Jb% van Duin en G. J. Hopman als notabelen herko zen. BREEZAND RIJKSPOSTSPAARB ANK. Op het kantoor Breezand is in de afge- loopen maand f 1142.80 op de Rijkspost spaarbank ingelegd en f 4177.80 terugge vraagd. OPMEER. geslaagd. De heer W. Beugeling, bediende hij de Coöp. Verbruiksvéreen. „De Tijdgeest" te Winkel, slaagde voor het diploma Vakbe kwaamheid en Handelskennis, Met innige deelne ming aan de familie wordt ter kennis ge bracht het overlijden van den Voorzitter van den Kerkeraad, G. W. JIMMINK op 1 December 1.1. Het Bestuur der Ned. Herv. Gcm. te Callantsoog. Bestelt thans reeds Uw Voorjaarszaaigranen, gras-, klaver, en bietenzaden. Nog aan te bieden: Eersteling Poters A, 28/35. P. W AI BOER SCHAGERBRUG TEL. 275 Te koop: een BEST WERKPAARD, keuze uit 6 en 9 jar. ruin en 8 jar. merrie. revens Bevelander poters A en een partijtje kriel. M. BLAUW. Heerhugowaard B 1S9. Tel. 224. Bloembollenveilingsvereen „West Friesland' te Bovenkarspel Veiling op Woensdag 4 Dec. a s. Plantgoed Tulpen v.m. 10 u., leverbaar Gladiolen n.m. 12.30 u. Aanvoer 1100. Aanvangsnummer 1. Te koop: 1 electrische Wasch- machine, nieuw, voor f70— en 1 electrisch Motortje. LAN- GEVELD. St. Maartensbrug. Te koop: Een z. g. a. n. AARDAPPELSORTEERDER (Diadeem) compleet met zegen, desgewenseht m. motor, bij C. D. BROERSMA, Anna Paulow- na. In de kost gevraagd: 8 SCHAPEN, hij Wed. G. HOLLANDER- Weïj. Schagcrbrug E 219. Te koop: Transportfiets 122.50, een Tafelbiljart met vier queuën. 3 ivoren ballen, leng te 1.55 M., prijs f27.50. S. VAN DRUNEN. St. Maarten. HOOGWOUD verkocht De heer P. Davidzon heeft het stuk land. gelegen aan de Pade, onderhands verkocht aan den heer Molenaar te Winkel. een meevaller De ingeleverde kleedingstukken zijn door de kleedingcömité's uitgereikt aan dege nen, die daarvoor in aanmerking kwamen.. Ongeveer 80 kleedingstukken zijn aan di verse gezinnen ten goede gekomen. boon komt om afval. In deze gemeente is aan C. Boon, wonen de Aardswoud G 3, toestemming verleend tot het weghalen van het afval ingevolge het Afvallenbesluit 1940 I. Het ligt in de bedoeling, dat Boon des Woensdags hier toe de huizen langs gaat. m.f.c. 3v.c.l. 2. 0—2. V.C.L. 2 heeft in Medemblik iets aan zijn prestige moeten inboeten Met twee invallers kwam zij in het veld. Het juiste verband was echter niet te vin den. M.F.C. was heter op dreef, al was haar overwicht evenwel niet grooter. langereis. in duitschland te werk gesteld. De heer K. Galis gaat eerstdaags naar Duitschland, om te werk 'gesteld te worden als chauffeur ten behoeve der voedselvoor ziening. AARTSWOUD HERKOZEN. De heeren Joh. Bakker en H. van Scheijen zijn door notabelen respectievelijk als Kerkvoogd en voorzitter herkozen. BERGEN gemeentrekening enz. Aan de gemeentcrekening over 1939, zoo als die ten Raadhuize ter inzage ligt, ont- leencn wij het navolgende: Gewone dienst: Inkomsten f 4SS426,08, uitgaven f 482295.49, batig slot f 6130.59. Kapitaaldienst: Inkomsten f 499145.65. uitgaven f 546616.62, nadeelig slot f 47470.97. Dè finantieele resultaten van de bedrijven zijn over 1939 als volgt: Gcm. F.lectr. Bedrijf: winst f 10.949.90; Gem. Woningbedrijf: nadeelig saldo f 3236.96 Gem. Woningdienst: gewone dienst, nadeelig saldo f 314.37, kapitaaldienst, batig saldo f 826.86. STNT PAN CR AS burgerlijke stand. Overleden in den ouderdom van 63 jaar de hepr Jacob Keizer. Bevolking op 1 Nov. '40: 1512 inwoners, 1 geboren, 20 ingekomen, samen 1333; 1 over leden, 4 vertrokken; aantal inwoners per 1 Dec. '40,1528. gevonden voorwerpen. Gevonden: een beste blauwe hcerenjas. Inlichtingen bij de gem. politie (raadhuis St. Pancras). St. Nico'aaspakkeffen voor geïnterneerde Nederlanders via ned. roode kruis en winterhulp. Overeenkomstig een aan hem medegedeeld initiatief heeft de Rijkscommissaris, Rijks minister Seyss-Inquart, goedgevonden, dat aan de zijnerzijds, hij wijze van repressaille wegens de arrestaties van Duitschers in Ne- dcrlandsch-Indië, ter interneering aangehou den en naar Duitschland in het kamp Bu- chenwalde overgebrachte Nederlanders bij gelegenheid van den aanstaanden St. Nico- laasdag geschenkpakettpn worden overhan digd. Deze paketten. welke een gewicht van tien pond per stuk hebben, zijn door het Ne- derlandsche Roode Kruis en door de Winter hulp Nederland samengesteld en ter verzen ding gereedgemaakt. Zij zullen heden in den loop van den dag in vrachtauto's naar Bu- chenwalde worden vervoerd om daar tijdig voor den St. Nicolaasdag aanwezig te zijn. Plannen worden echter verder uitqcwerkt. In de memorie van antwoord inzake de begrooting van 's-Gravenhage deelen B. en W. den raad met betrekking tot den stad huisbouw het volgende mede: Een poging in Juni 1940 gedaan om de vereischte vergunning van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw tc ver krijgen voor de uitvoering van den bouw van het gewapend betonskelet voor het nieu we raadhuis is zonder het gewenschte re sultaat gebleven. Inmiddels is de materialenpositie in ons 'and nog aanmerkelijk moeilijker gewor den, zoodat de vergunning voor dezen bouw voorloopig uitgesloten met worden geacht. Met het uitwerken van de plannen wordt geregeld voortgegaan. Te water door de daisterois En deels door den drank. De duisternis is oorzaak geweest, dat ook gisteravond te Amsterdam een aantal per sonen te water geraakten Om 20 minuten over acht geraakte een 68-iarige dame in de Reguliersgracht nabij de Falckstraat. Toen zij op het droge was gebracht, waren dc le vensgeesten geweken. Een heer, die in den Singel tegenover per ceel 18 liep, moest in het Binnengasthuis worden opgenomen. Een drenkeling, die in de Geklcrsche kade en twee, die in <le Uuderzijds Achterburgwal waren geraakt, werden door voorbijgangers gered, evenals iemand, die in den Klove niersburgwal was terecht gekomen, doordat drankinvloed en duisternis zijn pad onze ker maakten. mond- en klauwzeer in engeland Naar uit Londen gemeld wordt, is onder den veestapel in de graafschappen Yorks- liire en Cornwall mond- en klauwzeer uit gebroken. engelsche duikboot vergaan. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de Engelsclie duikboot „Triad" over tijd is en als verloren beschouwd moet worden. Ten aanzien van een bericht uit Londen, afkomstig uit Engelsche parlementaire krin gen, als zou président Roosevelt overwegen gebruik te maken van Amcrikaansche vloot- eenheden om de Britsche schepen van de Amérikaanschè kust tot het midden van den Atlantischcn Oceaan te vergezellen, wordt in Washingtonschc kringen verklaard dat bij dit Engelsche bericht do wensfch de vader van de gedachte is. Het bericht wordt als volkomen ongegrond gekenmerkt. Naar men voorts verneemt, heeft tic secretaris van het Witte I-Iuis, Early, verklaard, „van de zaak niets af tc weten en de juistheid daar van in twijfel te moeten trekken." Berichten over Portugeesche uit- noodiging. Aan het bericht, dat de Portugeesche am bassadeur bij den Heiligen Stoel Donderdag door den Paus in particuliere audiëntie is ontvangen, knoopt men te Lissabon gissin gen vast met betrekking tot de mogelijkheid, dat dc Portugeesche rcgcering den Paus zou hebben uitgenoodigd, voor den duur van den oorlog naar Portugal te komen, in dien Rome ernstig gebombardeerd zou wor den. Volgens een der geruchten, welke in Lissabon de ronde doen, zou deze uitnoo- diging Donderdag bij de audiëntie te Rome zijn gedaan. Volgons een ander dateert zij van den eersten tijd na de Ilaliaanschc deel neming aan den oorlog en zou zij ook aan vaard zijn. Sommigen meenen zelfs te we ten, dat de Paus eventueel zijn intrek zou nemen in het vroegere klooster Maera, niet ver van Lissabon. Intusschen moeten al deze geruchten met de grootste reserve bezien worden, omdat een bevestiging voorloopig niet te verkrij gen is. Vijftiq procent van de capaciteit der Britsche werven verloren qeqaan. De Duitsche pers haalt het oordeel aan van deskundige Amerikaansche kringen, volgens hetwelk door het Duitsche luchtof- fensief ongeveer 50 procent van de capaci teit der Britsche werven verloren is ge gaan. Het bouwprogramma der Engelsche regeering voor 1940 heeft W-i millioen ton beloopen. Het zal echter slechls voor een gering deel uitgevoerd kunnen worden, zelfs wanneer nieuwe vernielingen verme den zouden kunnen worden. Daarbij komt, dat het oorspronkelijke bouwprogramma in de verste verte niet voldoende is om de ver liezen als gevolg van het Duitsche offensief in te halen. De Amerikaansche deskundigen waarschuwen tegen overschatting van de prestaties op scheepsbouwgebied in de Brit sche dominions. Dit geldt voor Canada en in nog grootere mate voor Australië. Zelfs de bouwcapaciteit van de Amerikaansche Unie is over het algemeen heperkt. Enge land, zoo wordt verklaard, kan op het ge bied van den scheepsbouw van het huilen- land binnen afzienbaren tijd geen bijzonder groote hulp verwachten. Mr. H. C. Schokker benoemd. De secretaris-generaal van het Departe ment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart heeft tot gevolmachtigde voor de prijzen benoemd: mr. H. C. Schokker, ad ministrateur bij het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. JAPANS TAAK IN NED. INDIË Josjizawa heeft vele kwesties op te lossen. De woordvoerder van het Japansche de partement van Buitcnlandsche Zaken heeft in de dagolijksche persconferentie het vraag stuk van Ncderlanilsch-lndië ter sprake ge bracht en daarbij de hoop uitgesproken, dat de onderhandelingen tusschcn Tokio en Ba tavia door Kenkitsji Josjizawa, den zoo juist benoemden nieuwen leider der Japansche, delegatie, tot een goed einde zullen worden gebracht. De besprekingen te Batavia, zoo vervolgde de woordvoerder, zullen niet tot het pctrolcumvraagstuk beperkt blijven. Josjizawa zal in zijn onderhandelingen met de autoriteiten van Ned. Indiö nog vela an dere kwesties ter sprake brengen. Er is even wel geen wijziging gekomen in dc politiek van Japan ten aanzien van Ned. Indië, Jos jizawa, zoo betoogde de woordvoerder nog, is tot eersten gedelegeerde benoemd ter ver vanging van den minister van Handel en Industrie Ichizo Kobajasji, die thans in Tor kio niet gemist kan worden in verband met het feit, dat binnenkort de Landdag geopend wordt. Josjizawa heeft aan de pers verklaard: „Ik ga niet naar Ned. Indië om diplomatie.ke, besprekingen te voeren, maar voor commcr- cieele onderhandelingen. Hoe lang deze on derhandelingen zullen duren kan ik niet zeggen, maar ik ben voornemens openhar tig van gedachten te wisselen." Ten slotte verklaarde Josjizawa geen reden te zien, waarom Japan en Indië elkaar fliet goed zouden kunnen begrijpen. Belasting verhooging in Britsch-Indië Tengevolge van de verhoogde bewapeningsbij drage aan En geland. Tengevolge van de stijging der bijdragen die Indië voor de Britsche bewapening te leveren heeft, moest de Indische inkomsten belasting volgens een bericht uit New Delhi met 25 procent verhoogd worden. Ook de post-, telegram- cn telefoontarieven zijn verhoogd. Deze verhoogingen zijn 1 De cember ingegaan. ALKMAAR, 2 Dcc. Andijvie 27, Bloemendaler kool 3.29—5.20, bloemkool I 10.00—14. 2e soort 46. boe renkool 1.707.10. bieten 2.50. druiven 24— 16. gele kool 2—3.50. groene kool 2—3.50, knolselderie 9.S0. koolrapen 1.80. prei 4.60 6.90. peterselie 3.S0. radijs 260. roode kool 24. selderie 23.50 spruiten 114.50. to maten 510. uien 2.60—4. wortelen 3.30, boswortelen 3.50—S. witlof I 1011.50, idem II 6-9. XOORDSCTIABWOUDE 2 Dec. Aanvoer: 10-60(1 Kg. roode kool 4.20.300 Kg. gclr kool 3.50. 16.100 Kg Decnsche witte kool 3.10; 4900 kg. peen 3.30 BROEK OP LANGEND!IK. 2 Dcc. Aanvoer: 20.200 I\g roode kool 4.5S.200 Kg. gele kool 3.50, 12.500 Kg. Decnsche wit te kool 3.10—3.20. 12.000 Kg. Savovekool 350, 13000 Kg. peen 3.30. 4*00 Kg. biotm 2.50, 3i0fl kg. vroeee witte kool 2.70, 3000 Kg. Succes witte kool 3.1S.000 Kg. an dijvie 2—2.30. WARMF.NHUT7.FX. 2 Dec. Aanvoer: 16200 Kg. roode kool 4.4000 str. andijvie 1. ZWAAG, 2 Dec. Postelein 14: uien 4: bieten 1602: prei 4- 6; savoye kool 270350; witte kool 120 220; roode kool 34: boerenkol 260350; spmitkol 13—19.30: witlof 17.40—21.70; to maten 27: hreelcneen 250330; waschneen 6; andijvie 260310: h'oemkool 65013.60; knolsled rij a 450—610; id. b 310—420; drui ven Alicante 64—78; Cox's Oranee pippin 40: Jaccrnes Lehel 13—15; Rismark 15 No taris op 22: zoet op 15; 'ei Bellefleur 15; Winter Present 15; Cox Pomona 15: Com- 'esse de Paris 2630; Dovenne du Comics 6062; Winterjan 1410.60; Westl. I.ouw 17.30; William Duchess 2934: Grateiool 15.60; Sint Reniiè 15.90; Cu re 2327; Sint Germand 2024. PURMERF.ND, 3 Dec. Koeien totaal 200 st 35 *efe koeien le vering ge'de 130275; melk 300—425; 14 naardon 250—500; 120 nuchtere kalveren le vering; 30 gWi ?k nl veren levering: 65 magere varkens 2440; 110 biggen 1022; 200 scha pen 2845; 85 bokken 1230.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3