Niet versagen voor premievrij Staatspensioen! AKKERTJESJgcg veilingen De begrooting 1941 De Nederlandsche Pijnstiller u Spit in den rug Rheumatiek Lendenpijn GROENTEN Langendijker Dinsdag 3 December 1940 Tweede blad Federatie Hollands Noorderkwartier van den Bond voor Staatspension- nearinq zal den strijd voortzetten. - De propaganda brengt thans vele moeilijkheden mee. kastelein van de Langereis vermaaksdictafor Aan staatspensioen avonden moet te verdienen zijn, anders blijven de deuren dicht. Ongewoon klein was Zondagmiddag de opkomst voor de vergadering van de fede ratie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspenionneering, de voorzitter de heer C. de Vries van Dirkshorn, kon op ,ie bovenzaal van de Posthoorn slechts welkom heeten de afdeelingen Schagcn. An na Panlowna. Barsingerhorn. Schagerbrug, Sint Maarten. Langereis en Heerhugowaard. Teleurstellend, constateert voorzitter, gezien de oproep van he Hoofdbestuur het werk voor te zetten. Voorzitter brengt in herinering wat ach ter ons ligt. door de omstandigheden ging de jaarvergadering niet door en het zomer- werk werd niét uitgevoerd. Het parool van hoofdbestuur en federatiebestuur is echter De strijd voortzetten, met vertrouwen ia de toekomst die voor een zaak van alge meen volksbelang als Staatspensioen is, ze ker niet slechter is dan voorheen onder de diverse Nederlandsche regeeringen die den bond veertig jaren hebben laten strijden en tienduizenden ouden van dagen rechteloos lieten. Als de tijden normaal worden, aldus ïoorzitter, mag men niet staan tegenover een ihéengestorten bond voor Staatspension ncering en in ieder geval moeten thans de huishoudelijke zaken vooral ook de con tributiebetalingen doorgaan. Voorzitter spreekt, eenige gevoelvolle woorden ter na gedachtenis aan Ds. Vis, den ontslapen boadspenningmeester'en pionier van den bond en alle heeren verheffen zich een ooscnblik van Kun zetels. De secretaris, de lieer II. Woudenberg, pst vervolgens de notulen, welke zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een verzoek van een der hoofdbe stuursleden. een bijdrage namens de fede ratie te willen overmaken voor het stich- van een gedenkteeken op het graf van Ds. Vis. waaromtrent het dag. bestuur geen voor dal heeft. De meeningen waren verdeeld, enkele dag. bestuurders meenden uit eerbied voor het werk van den overledene bijdrage niet te moeten weigeren, an- efrron hebben er op gewezen, dat er onnoe melijk velen in den bond zijn. die er zeer veel voor opofferen, nog wel geheel belang loos. heteeon met Ds. Vis niet het geval was. al werd zijn werk zeker laag bezoldigd verhouding tot den omvang daarvan. Deze leden willen geen uitzonderingen ma- kon. Er komt nog bij. dat de federatiekas ca heel leeg is. Het blijkt dat alle afdee- iingon een dergelijke circulaire hebben ont vangen en enkele reeds hun bijdragen heb ben overgemaakt. Een voorstel van deri heer Glas. Sint Maarten, om een kleine bijdrage te geven, wordt gesteund, maar uit de discussies blijkt, dat ook de afgevaardigden het niet eens zijn. Enkelen willen geen precedenten tcheppen en herinneren eraan, dat voor don overleden voorzitter Jhr. de Mnralt niets is gedaan. Zij willen zelfs zoover gaan Ie bepalen, dat overleden leden, nimmer op 'bijzondere wijze herdacht zullen worden. Andere afgevaardigden willen voor de hoofdbestuursleden een uitzondering ma- kon. Na gehouden stemming blijken de af delingen Scha een, St. Maarten en Lange- voor, en Barsineerhorn. Schagerbrug. Anna Panlowna en Heerhugowaad tegen hot geven van een federatieve bijdrage te lijn, zoodat deze niet zal worden verleend. „Onbeleefd". Voorzitter deelt, vervolgens mede. dat van d» met zooveel enthousiasme ongerichte sMecb'ng Callantsoog niets meer wordt ver nomen. De brieven blijven zelfs onbeantwoord. Ooon drr toezeggingen is nagekomen. Ook met Petten is het niet veel heter. Spr. hoopt dat wanneer deze afdeelingen dit verslag in de Schaper Courant lezen zij hun leven tullen beteren. Het is inmiddels allemaal heel jammer. De heer Olv (Langereis): Het is onbeleefd. Voorzitter: Ik drukte mij heel voorzich tig uit. In ieder geval hebben deze afdee lingen niet gehandeld zoo het - moest we ten. De vergoedingen voor secretaris en penningmeester worden wederom onveran derd op f 15.— per jaar vastgesteld. Winterpropaganda. Als er één punt moeilijk is vvangt voor zitter aan, dan is het dit. Wat moeten wij doen? De heer Olv: Wij kunnen niets doen. t Voorzitter denkt hier anders over. Juist in dezen tiïd moeten wij onze ideeën uit dragen. Het heele maatschappelijke stelsel verandert, de hond kan daarbij niet werk loos toezien, hij mag* zich niet afzijdig hou den. Deze tijd moet men aanpakken, en al wordt thans bij de regeeringsinstanties niet meer zoo gepraat voor er iets gedaan wordt met onze stem wordt wellicht rekening ge houden. En die stem moet thans klinken van Oost naar West van Zuid naar Noord AJ gaan de menschen 's avonds niet veel uit, het, is toch wel eens lichte maan ook. Pr is anders weinig amusement en het is gebleken dat ook propagandamfddagen als aan de Langendijk gehouden voortreffelijk Üagen. De heer Olv zegt dat hij dezen winter al arvaring heeft met propaganda. Hij is ze- her niet werkloos geweest en de afdeeling tangereis 7-ook niet. Men. wilde in samen- werking met de rederijkerskamer een avond organiseeren. Wat is nu echter het geval? De kastelein van de Langereis wil, zijn zaal niet afstaan omdat hij aan een dergelijken avond niets kan verdienen. De menschen moeten al te vroeg naar huis, aan de Lange reis heeft men „boerentijd" en daar moet rekening mee worden gehou den. Voorzitter hoort er bepaald van op, dat de kastelein aan de Langereis en niet de afdeeling bepaalt of er propaganda-avonden gehouden zullen worden. Dat is iets nieuws. De heer Oly: We moeten nu eenmaal een zaal hebben, we kunnen het niet bij elkaar thuis doen. En wat die kastelein betreft. Langereis is nu eenmaal een „aardig" plaatsje. Voorzitter vindt het heelemaal niet erg als de avonden niet zoo laat zijn afgeloo- pen en laat men anders voor een avond de wetteliiken tijd houden. Stemmen: Ik kan wel zien dat jij geen boer bent... Voorzitter: Houdt dan een feestmiddag zooals aan den Langendijk... De lieer Oly: Dan moeten we meikerstijd weer thuiswezen... of brood meenemen... Voorzitter hoopt toch dat ook Langereis nog een middel kan vinden de propaganda te voeren. De heer Oiy: 95% van de menschen hij ons is lid en we hebben altijd heele mooie avonden. Het is niet zoo erg al „slakken" we eens een keer. Voorzitter merkt in het algemeen nog op. dat het gewenscht is op de propaganda- avonden geen bondsspreker te laten komen maar door den voorzitter een kort woord te laten zeggen. Dat spaart kosten en het is om begrijpelijke redenen beter. De rond vraag levert niets op, met een krachtig propaganda woord sluit voorzitter de vlotte besprekingen. SCHAGEN COOP. BOERENLEENBANK. Bezoek alg. vergadering niet verplicht, maar wel gewenscht! Gistermiddag vergaderde de Coop. Boe renleenbank in het Noordh. Koffiehuis te Schagcn. De opkomst was, gezien de om standigheden bevredigend. De voorzitter de heer Joh. de Veer heet allen hartelijk welkom. Het doel van deze vergadering is de vaststelling van nieuwe statuten te bespreken. (In dit verband ver wijzen wij naar ons artikel „De boerenleen banken worden modern", in ons nummer van Zaterdag, waarin de bedoeling van een en ander duidelijk is omschreven). Voor 15 December hebben alle banken te beslissen, waarna één notarie'cle acte zal worden verleden. De heer De Veer verwijst naar ons arti kel en licht de zaak nog nader toe. Speciaal bespreekt de heer de Veer het artikel dei- statuten, waarin liet bezoeken van de al- gemcene vergadering verplicht gesteld wordt. Het bestuur van de bank te Schagcn wil deze verplichting niet in het huishou delijk reglement opnemen, al stelt het be stuur het bezoek op hoogen prijs. Verplicht bezoek zou voor enkele buitenleden wat be zwaarlijk zijn. De vergadering gaat hiermede accoord. Den heer Van Breugel wordt toegelicht dat het begrip „alle bankzaken" inhoudt, dat bijv. af- en overschrijvingen via girore kening kan geschieden, zoodat thans ook „op een afstand" zaken niet de bank kun nen worden gedaan. De statutenwijziging wordt dan met alge- meene stemmen aangenomen. Wijziging Huish. Reglement. Eenige wijzigingen in het. huish. regle ment worden aangenomen. Zij betreffen de bevoegdheden van het bestuur, welke be perkt worden. Meer overleg met de Centrale Bank zal noodig zijn; ook ten aanzien van de Spaarbankzaken. Als men komt niet goede voorstellen zal de Centrale Bank ze zeker goedkeuren meent voorzitter. Bij een herkiezing zal het bestuur met één candidaat komen, bij een vacature met drie, de vergadering heeft steeds het recht de voordracht uit te breiden. Hier blijft dan de toestand, zoo ze is. De heer v. d. Bel vindt dat wel goed, maar dan moet het bestuur steeds met een be kwaam persoon komen. Voorzitter wijst er op, dat de leden toch altijd baas blijven, 't is niet te zeggen, dat wie eenmaal zit, blijft zitten! Eenmaal in de vijf jaar worden de be stuursleden „gewogen" en dan te licht of te zwaar bevonden! Zijn ze te licht vindt voorzitter dat geen bewijs van sterkte van de bank, de bestuurders zijn toch tenslotte de vertrouwenslieden van de leden. Rondvraag. De heer Frans vraagt Zaterdagsmorgens nog een zittingsuur te houden in verband met loonbetaling enz. Voorzitter zegt dat als de kassier thuis is, de bank open is, natuurlijk mag er geen misbruik van gemaakt, worden. Mocht er behoefte aan een kantooruur zijn, zal het bestuur instelling hiervan overwegen, in- plaats van Woensdag. Hierna sluiting. Voor. en nadeelen wegen tegen elkaar op. NIET AAN DE SOCIALE BELANGEN GERAAKT. Zeer zeker zal de begrootinespositie van de meeste genieenten voor 1941 ongunstiger zijn dan voor het jaar 1940. Dit is ook voor Schagcn het geval. Het is begrijpelijk, dat door de oorlogsomstandigheden de be grooting een geheel ander beeld moet ver tonnen dan in normale omstandigheden. Wij denken hierbij aan de belastingop brengsten, de uitkecringen ingevolge de wet op de financicele verhouding tusschen Ruk en gemeenten, opbrengst van de ver makelijkheidsbelasting. staanplaatsen ker mis. enz. en 'tenslotte de in vele gevallen hoogere raming van de onderhoudsposten gemeentegebouwen. Bij bet opmaken .van de begrooting 1940 werd de verwachting uitgesproken, dat het jaar 1941 wel eens gunstiger zou kunnen uitvallen. Hiervoor waren verschillende redenen aan te voeren, waarvan wel de voornaamste was. dat de dienst 1999 zich betrekkelijk gunstig liet aénzien. zoodat voor 1941 niet een groot nadeelig saldo van 1939 behoefde te wor den •geraamd. Dit is ook inderdaad uitge komen Hei nadeelig saldo van den gewo nen dienst 1939 bedroeg ruim f 3900.— met welk nadeelig saldo 1941 djisbegint. In voorgaande jaren werd als voordeelig c.q. nadeelig naldo van een vorigen dienst ge raamd: 1935 batig saldo f 11081.43 1930 batig saldo 0982.13 193? nadeelig saldo 7043.30 1938 nadeelig saldo 0000.93 1939 nadeelig slado 10150.35 194-0 nadeelig saldo 10410.58 jflc.Nleftéer. KeizeK^tipJll5- Den Helder ZONDER PUNTEN OTO-TOESTELLEN OTO-TASSEN OTO-ALBUMS FILMS - FILMS PRISMA-KIJKERS Hliaaf: Spoorbuurt 7 Anna Paulowna De begrooting 1941 begint dus gunstiger vergeleken met die voor 1940 met ruim f 7000.Bij het samenstellen der l>egroo- ting bleek echter dat dit niet voldoende was om de financïeele moeilijkheden weg te neffien. De verlaging van de uitkering financieele verhouding met f 4800.was voor de gemeente een groote tegenvaller. Behalve de hoogere raming van verschil lende onderhoudsposten zijn in de begroo ting verder nog de volgende tegenvallers aan te wijzen: Opbengst staanplaatsen kermis lager ge raamd f2100. Opbrengst riet Rietbosch lager geraamd 350. Opcenten gemecntefondsbelastlng lager geraamd 2000. Opbrengst belasting op .verma kelijkheden lager geraamd 2000. Raming le. annuïteit leening landbouwwinterschool 2190.99 Bijdrage Gymnasia hooger ge raamd 300. Niet meegeraamd rente en aflos sing geldleeningen van het gas bedrijf. welke leeningen de- ge meente in 1938 reeds buitenge woon had afgelost 4300. Nadeelig saldo Eierveiling ge raamd 321.50 Vermeerderd met de lagere uit- keering financieele verhouding 4-800.— Totaal 18362.49 Hiertegenover staan echter ook voordeden, waarvan wij noemen: Nadeelig saldo vorigen dienst lager geraamd Straatverlichting lager geraamd Vergoeding exploitatiekosten wo- ningbouwverecnigïngon Niet ramen rente en aflossing geldleening wegens algeheel e aflossing Rente en provisie kasgeld lager geraamd Steun en werkverschaffing van werkloozen lager geraamd Rente van kapitalen enz. hooger geraamd 6500.— 2000.— Totaal 18410.— Uit het vorenstaande blijkt, dat de voor deden togen de nadoelen opwegen. Evenals voor 1940 wordt ook voor 1941 voor den gewonen dienst weer over f 15000. beschikt van de opbrengst van.het electriciteits- en gasbedrijf. Het z.g. „potje" van eerstge noemd bedrijf is thans geheel uitgeput. Van het gasbedrijf resteert voor 1942 nog f 56884.51. Voor onvoorziene uitgaven wordt geraamd f 1732.64. De schuldenlast van de gemeente be draagt per 1 Januari 1941 f 913.314.33. waar van f 642.346.56 voor woningbouw, uitvoe ring landarbeiderswet en bouw landbouw winterschool en een leening van f 47.400. voor hot grondbedrijf. De uitgaven voor steun en werkverschaf fing aan werkloozen worden geraamd op f 9000.(1040 f 14.000.Burgemeester en Wethouders merken in de toelichting tot de begrooting op, dat de werkloosheid sterk dalende is en dat de ramingen woren ge baseerd op de uitgaven over i940. Hieronder volgt een overzicht van de werkloosheid over de laatste 3 jaren: Aantal werkloozen in zorg: 193S 1939 1940 Januari 132 115" 86 Februari 131 125 128 Maart 85 0S 86' April 91 58 35 Mei 68 40 18 Juni 50 41 47 Juli 22 22 6 Augustus 18 16 4 September 17 6 13 October 32 1 2 November 34 11 8 December 55 34 29 Tenslotte moet niet worden vergeten d"at het voornemen bestaat de werkverschaffing en steun aan werkloozen tot rijkszaak te maken, waarmede de gemeente geen bemoei ingen meer hebben en waarvoor dan ook geen uitgaven meer behoeven te worden ge raarnd. Zoover is het echter nog niet en het zou onvoorzichtig zijn op de begrooting niets te ramen. Terwijl aan sociale belangen niet is ge raakt, is de uitkomst voor 1941 toch onge veer gelijk aan de begrooting 1940._ AFSCHEID BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Ploegbaas G. Bakker ging heen. Met 1 December heeft de ploegbaas der N. Spoorwegen, de beer G. Bakker te Scha gcn, wegens het bereiken van den^pensioen- gerechtigden leeftijd, den dienst verlaten. Nadat de scheidende eerst van zijn chef, persoonlijk afscheid had genomen, hacl het personeel zich in een der werk plaatsen opgesteld en werd den scheiden den ploegbaas door don ambachtsman B. Garstenveld namens geheel het N. Spoor wegpersoneel van Vervoer en Weg en Wer ken als blijk van waardeering een fraaien armstoel aangeboden. Spr. memoreerde de kameraadschappelijke en joviale aangename samenwerking tusschen ploegbaas en perso neel, stelde den scheidenden functionaris tot voorbeeld en wenschte hem een goed. en lang. gebruik van het cadeau toe. Ook de heer Zijlstra sloot zich volkomen bij de geuite wensch aan. Nadat de heer stationschef den vertrek-1 kenden ploegbaas dank gebracht had voor de prettige en gewaardeerde samenwerking en een veeljarig genot van stoel en pensioen had toegewenscht, werd deze korte bijeen komst besloten, waarna de ploegbaas door het bestuur van den Ned. Ver. van Spoor wegpersoneel ten zijne huize nog eens net jes in de bloemen werd gezet. Nog wat gele kool op den aklccr wat zal het financieele resultaat zijn? - gewichtige vraag - de. nieu we prijsregeling nog in het mid delpunt van gedachtenwisseling voor- en tegenstanders voor sommige artikelen te lage maxi mumprijs ook bij den handel nog niet ingeburgerd de een heeft geen punten genoeg, de an der heeft zijn aandeel niet noodig kan aanleiding geren tot ongr 'wenschte toestanden aangedron gen wordt op maximumprijzen voor den handel alles kan ecl< ter niet in eens verwacht wordt een regeling met de minste ge breken geen handel in aardap pelen en tomaten dure ramme nas weinig mode knol aange voerd veel meer gele qnali- teit en betere prijzen voor de laat ste oorzaak witte kool van ver schillende soort weinig bloem kool aanvoer wortelen met het aanbod van uien vlot het nog niet geringe anvoer bieten andijvie draait door aanvoer knolselderij. Practisch is' thans de winterknol binnen Als was het weer op sommigedagen nie? uitgezocht, de tuinders zien er niet tegen op den akker op te gaan hij minder gunsti ge weersgesteldheid, als het er op aan komt. hun winterproducten binnen te ha len, omdat deze voor hén van groote.betee- kenis zijn voor een bevredigende uitkomst van hun bedrijf. Van de gele kool, die al tijd het laatst aan de beurt komt. zieJ men hier en daar nog wel een partijtje op den akker staan. Al is de herft dan vrij ruw en onbesten dig geweest, met de vorst is het goed af geloopen. Voor vriezend weer ziin de bon wers bevreesd, omdat de winterkool al De winterkool tijdig binnen spoedig de nadeelige gevolgen van vorst ondervindt De kool is dus gaaf binnen geko men, zoodat men in afwachting leeft van wat de prijsregeling zal brengen. De nieuwe regeling vormt nog steeds een onderwerp van war me discussie onder de tuinders. Men hoort er zeer verschillend over oor- deelcn: de een juicht de regeling toe, de ander moet er niets van hebben. Algemeen, is men het er wel over eens, dat voor sommige ar tikelen de. maximumprijs te laag, voor andijvie vrij bevredigend kan worden genoemd. Ook bij den handel is de regeling nog niet ingeburgerd. Van verschillende groen ten wordt aan de handelaars een hoeveel heid toegewezen, die afhankelijk is van de hoeveelheden, die het vorige jaar door hen werden verhandeld, zoodat het voorkomt, dat sommigen wel punten hebben (want ook hierbij geldt het puntcnstelsel) maar geen orders hebben of niet voldoende, terwijl er weer anderen zijn, die niet voldoende pun ten bezitten op grond van het ^verleden, om al hun orders te kunnen uitvoeren. Dit is voor de lantsten natuurlijk bijzonder onaan genaam en het is menschelijk als zij in de verleiding zouden komen, op andere wijze aan de noodiee bestelde groenten te komen. On de riehtige uitvoerig van de regeling wordt echter nauwkeurig toegezien, zoodat het als zeer riskant zou zijn. de regeling te saboteeren. Bij de nu vastgestelde regeling is men het er algemeen over eens. dat er een groo te leemte in voorkomt en wel het onbevre digende, dat de prijsgrens is getrokken los van den groot- en den kleinhandel. Voor de tuinders zijn voor sommige artikelen prij zen vastgesteld, die lager liggen dan die. welke zij op de vrije markt zouden kunnen bedingen, doch de handel bleef vrij van zijn afnemers een prijs te bedingen, dien hij overeenkomstig de marktverhoudingen zou kunnen vragen. Dit beteekent niet. dat de handel hiermee iets onoirhaars zou doen, doch wel is het voor de tuinders, die met een bepaalden prijs genoegen moeten ne men, een steen des aanstoots. Er zullen ongetwijfeld wel redenen aan wezig zijn geweest, dié het niet mogelijk maakten een regeling le treffen, die on middellijk allp onderdeden omvat, zoodat mag worden verwacht, dat ook aan deze zijde van de zaak in de nabije toekomst •i^ndachi 7.al worden geschonken, weshalve ook voor den handel wel maximumprijzen zullen worden veelgesteld. Volgens sommi gen zou de moeilijkheid ook opgelost kun nen worden als de maximumprijzen bij den handel waren vastgelegd, doeh van ande ren kant wordt gevreesd, dat men zich dan •net maninidatips zou kunnen hezitrhouden. die het goede, dat in zoo'n stelsel zat. weer te niet zouden doen. Het is te ver wachten. dat een en ander nader zal wor den bekeken en dat er. na bestudeering van alle factoren, waaraan een minimum van bezwaren is verhonden. Dat dan ook wel aandacht zal worden gesehonken aan de moeilijkheden, waarmee de veilingen hebben te kampen, hij de verdeeline van den aanvoer, is zeker geen gewaagde ver onderstelling. Tntusschcn was er deze week weer geen handel in eet- noch in pootaardappelen. Ook tomaten werden niet mee aangevoerd. Aan de Broeker veiling kwamen verschil- 'nn<io nartüt'Pf» rammenas, die een flinker nriis onhrarhten aanmprkelnk hooger dan er dp laatste ia ren voor werd betaald, Aan vankelijk werd f 7.60 betaald, later f 5.50— 3 30. al naar i-waUfeif forwiil on het laatst der week zelfs tot f 0.60 werd betaald. De aanvoer van roode kool was weer niet groot, een gewoon verschijnsel trouwens omtrent dezen tijd; de meeste kwam nog aan de veiling te Noordscharwoude. waar nog ongeveer 15 spoorwagens onder de kooplieden konden worden verdeeld. Aan de Broeker veiling kon het aantal van 10 spoorwagens niet worden bereikt. Onge twijfeld zou het aanbod grooter zijn ge weest bij een vrije markt. Nu werd een voudig tegen den minimumprijs van f 3.25 verkocht voor alle sorteeringen en kwalitei ten. Aanmerkelijk grooter was de aanvoer van gele kool. Eensdeels kan dit toegeschreven worden aan het feit, dat er nog al wat van deze kool is. waarvan de kwaliteit zoodanig is. dat ze moeilijk voor overhouden kan worden bestemd en anderdeels dat de prijs, dip ook op f 3.25 is bepaald, beter wordt acht. dan voor roodo kool. De aanvoer van gewone witte kool begint sterk te verminderen. Op sommige dagen werd zelfs niets aangevoerd. Deensche wit te kwam er veel meer en van de Succes- witte was de aanvoer ook nog van beteeke- nis. Reide laatste soorten vervangen nu de zuurkoolwitte. Zij werden verkocht voor f 3, de gewone witte voor f 2.50. Bloemkoolaanvoer had niet veel meer te hefeekenen Jammer dat het met de teelt van deze eroente hier zoo slecht gaat: de prijzen zijn n.1. zeer bevredigend. Voor eer ste soort werd. al naar de grootte, van 9.50 —13 betaald, voor tweede soort f 2.SO—4.90. Dat er zoo weinig uien werden aangebo- dpn vond ook nu zijn oorzaak in den te la gen prijs, dip als maximum is gesteld. Dat er on de vriie markt wel meer voor zou worden betaald, blijkt wel hieruit dat alle «orfeeringen. van grove tot nep. f 4 op brachten. Zelfs voor stek werd meermalen dien prijs betaald Aangezien de vastge stelde prijs van f 8 voor breekneen vrij be vredigend wordt geacht (er is heel wat werk aan aan om ze veilineklaar te ma- kon) viel het aanbod nogal mee. Ongeveer 15 spoorwagens kwamen aan heide veilin gen. Bieten kwamen er minder. Meestal werd f 2.50 besteed: voor minder gezochte mrteering en soms 1060 cent minder. Met 'lp andijvie ging het niet zoo best: veel kon weer nipt worden verkocht zoodat ze voor mest werd bestemd. De noteeringen 'ienen van f 2-3.50. Voor knolselderij werd f 9.50 betaald, de maximumprijs.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5