90 cents Groote grasdrogerijen in volle werking Triest toekomstbeeld Amerika wordt Eogelaods erfgenaam Boekhandel Trapman - Schagen voor Engeland as Vrijdag en Zaterdag Speciale prijs thans per rol van 10 Meter 1.20 Meter breed Goed afgeloopen Marktberichten shoj iiik, gedroogde bloembollen als xoffie-surrogaat. Meer en meer vindt het kunstmatig dro pen van gras ingang in ons land. De om standigheden beletten het invoeren van meelsoorten e.d. en kunstmatig gedroogd pras is nu een welkom mengvoeder voor de dierlijke voeding. Maïsmeel was de ea- rotinebron bij uitnemendheid. Caroline is de moederstof van vitamine A en daar het maismeel ze«r schaarsch wordt, wordt 't grasmeet, waarin men een welkom ver- vangmiddel heeft gevonden, door het koeien meel gemengd. Meer in het bijzonder is grasmecl geschikt als pluimveevoeder. Bovendien heeft men waargenomen, dat kunstmatig gedroogd gras on geveer 10 tot 15 maal meer carotine oplevert dan de beste maissoort, terwijl hooi in het geheel geen ca rotine bevat. Voor dit kunstmatig drogen van gras soorten zijn bijzondere installaties noodig. Het eerst is het drogen toegepast in Ameri ka en Engeland. In Noord-Amerika wordt b.v. de z.g. lucerneklaver op deze wijze gedroogd tot lucerneklavermeel, dat in 1929 op de Nederlandsche markt werd gebracht en sedert dien bij groote hoeveelheden in ons land wordt gebruikt. De eerste firma die dit klavermcel invoerde was de firma W. A. Pesch Jr., die zich thans aan de ge wijzigde omstandigheden heeft aangepast cn met een eigen grasdrogerij, maalderij en mineraalmengerij de grondstoffen voor sa mengestelde veevoeders gereedmaakt. In den seizoentijd heeft men in deze drogerij aan den Keileweg 22 te Rotterdam het be schikbare gras gedroogd en thans houdt men zich o.ro. bezig met het drogen van aardappelen, peen en in groote hoevelhe- den tulpen- en irishollen, welke laatste een uitstekend surrogaat voor koffie blijken te zijn. Door de. welwillendheid van den heer Pesch waren wij in dc gelegenheid deze part. dro gerij, die geen rijkssubsidie geniet, te be zichtigen. De drogerij is zeer gunstig aan de Rotterdamsche havenbekkens gelegen. In normale tijden, wanneer het drogen van verschillende grondstoffen niet meer van zulk een eminent belang is, kan zij dadelijk om geschakeld worden, ten einde door be hadeling in de drogerij „schade-ladingen"' nat geworden scheepsladingen, die aanzien lijk in waarde zijn gedaald, hun oude waar de terug te geven. Het bedrijf in Rotterdam werkt thans met ca. 30 man personeel. Het is vol-automatiseh alle vervoer van grondstoffen in de dro gerij geschiedt aan den loopenden band. Het jonge bedrijf is in vollen gang, op het oogenblik verwerkt men bloembollen. Nog iederen dag wordt thans gearbeid aan de vervolmaking van de installatie, die door werkspoor is geleverd, en verschillende aan vullingen staan 'nog op hot programma. Het drogen van gras. Gras is buitengewoon onhandelbaar. In dc installatie bleek het op vele plaatsen opstop pingen te veroorzaken en het vereischte alle aandacht, om dit euvel op te heffen. In een snijmachine wordt het gras- en wor den thans dc hollen- klein gesneden, waar na het met een jacobsladder omhoog wordt gevoerd tot boven de droogkasten, twee in getal. Geheel boven in het gebouw wordt het zorgvuldig verspreid in een ruimte, die door draaibare schoepen is afgesloten van de ruimte in de droogbak daaronder. Deze droogbak bestaat uit verschillende afdeelin gen. De schoepen kan men met een handbe* weging open stellen, waardoor de geheelc inhoud omlaag valt. (men noemt dit dc „sluishor") waarna de grondstoffen nog een tweede sluishor moeten passcercn. Daarna valt de massa door nog 9 gaashor ren en tcnslottee, op den beganen grond door weer twee sluishorren. Een cokesoven levert de warme lucht, die in de droogkasten circuleert en met koude lucht wordt ver mengd. Het hier toegepaste principe is dro gen met zeer veel lucht en weinig hitte. Het gras wordt gedroogd op een temperatuur van circa 100 gr. C. Dit biedt dit voordeel, dat de cellen practisch ongeschonden blij ven, waardoor geen omzetting in eiwit ont staat en practisch geen vitaminen a verlo ren gaan. Heeft de grondstof de reis door de droogkast gemaakt, dan valt ze bij ge deelten op een transportband, waarna ze via een verdeeler naar een liamermolen wordt gevoerd, waar ze tot meel wordt ver malen. Per uur kan deze drogerij ongeveer 2000 kg gras vermalen, hetgeen theoretisch 50 ton per dag bedraagt. Het drogen van bloembollen, waarmede men thans bezig is, gaat iets langzamer: per week kan men ca. 100 ton bollen verwerken. Deze drogerij be hoort tot de grootste bestaande drogerijen in ons land. Het ligt in de bedoeling a.s. zomer het personeel tot vijftig man uit tc breiden. Britten veroordeeld tot een kampleven „In standaardkleeding naar de volkskeukens" De nachtelijke bombardementen van het Duitsche luchtwapen, zoo schrijft „Gocte- borgs Handels- en Scheepvaartblad" in een bericht uit Londen, blijken steeds meer de be langrijkste factor in dezen oorlog te zijn. Duitschland, zoo schrijft de Zweedsehe jour nalist, stelt zich er op in, Engeland volkomen te vernietigen. Het Duitsche offensief wordt deels door de nachtelijke bombardementen, deels door de blokkade der Engelsche han delswegen uitgevoerd. De nieuwe phase van den luchtoorlog is met de geconcentreerde aanvallen op Coventry begonnen. Geconsta teerd dient te worden, dat van Duitsche zijde steeds weer nieuwe methoden in den lucht oorlog gebruikt worden. Steeds duidelijker teekent zich het beeld der toekomst af; menschen die tot een kampleven in de open lucht veroordeeld zijn, allen in standaard kleeding, die hun eten krijgen uit ge meentelijke of rijksvolkskeukens. Deze toestand is nog wel niet bereikt, maar wanneer de nachtelijke Duitsche bombarde menten in dit tempo doorgaan, zal die toe stand spoedig aanbreken. De Zweedsehe cor respondent meldt dan. dat hij deze regels schrijft, terwijl zijn oogen hem nog pijn doen van de rook en nog een stérke brandlucht in zijn kleeding hangt, na een tweedaagsch verblijf in de door Duitsche bombardementen geteisterde steden. Donkere wolken hingen na z'n terugkeer te Londen uit Southampton aan den horizon boven het Kanaal. Alle toe gangswegen naar Southampton waren in rook en nevel gehuld. Vervolgens schiklert hij zijn indrukken van Southampton. Men zag menschen. zoo meldt hij. over de puinhoo- pen van hun vroegere woningen klauteren op zoek naar verloren have en goed. De kruiwagen moet thans de vrachtauto ver- Vangen. Het centrum der stad heeft het zwaarst gelede en het is volkomen onmoge lijk de branden te blusschen. De vuurhaard moet aan zich zelf worden overgelaten om uit te branden. De brandweer is machteloos, want de hitte is niet te verduren. De stra ten liggen vol blokken steen, waarover de slangen der brandweren van naburige plaat sen getrokken worden. Een der voornaamste brandhaarden der stad omvat een opper vlakte van een vierkante kilometer. Reeksen van straten met alle winkels, pakhuizen, kantoren en werkplaatsen zijn hier door de uitwerking van de Duitsche bommen binnen eenige uren tïjds in een steenen geraamte van uitgebrande ruines veranderd. O.a. is een vol met auto's staande garage door de uitwerking van den brand ingestort en in den kelder ziet men de volledig vernielde auto's. Alleen in deze stad zijn na de bom bardementen honderd groote brandhaarden ontstaan. Over zijn indrukken in Bristol meldt de Zweedsehe correspondent, dat de verwoes tingen aldaar gelijk geacht kunnen worden aan die van Coventry. Dynamielpatronen knaldon in de uitgebrande ruines van de stad. Auto's trokken aan stalen draden de muren omver. In het stadscentrum is een brandhaard ontstaan van VA vierk. k.m.. Duizenden burgers zijn dakloos geworden. De ontbinding van Engelands politieke machtspositie gaat voort, schrijft de diplo matieke medewerker van de Berinier Boer- sen Zeitung, Karl Megerle, waarna hij al dus vervolgt: financiën cn weermacht zijn de heide belangrijkste pilaren dor groot heid en souvereiniteit van een rijk. In bei de gevallen geeft Engeland toe, dat het niet meer in staat is uit eigen kracht te leven. Het door de buitcnlandsche commissie van den Amerikaanschen senaat geëischte onderzoek naar de financieele kracht van Engeland brengt Brittannië in een pijn lijke situatie. Dit onderzoek zal uitmaken, dat ófwel Lord Lothian gezwendeld heeft, óf dat Engeland werkelijk voor het bank roet staat. In het eerste geval moet Ame rika tot de conclusie komen, dat Engeland, evenals in den wereldoorlog, het gemunt heeft op het geld van anderen. In het twee de geval kan de vraag gesteld worden, of het nog dc moeite waard is geld te steken in een firma, die op het punt staat te li quideeren, en welker failliete boedel voor een belangrijk deel den Ver. Staten in de schoot zal vallen, zonder dat deze een vin ger behoeft uit te steken. Wordt het aan gekondigde onderzoek voor den Ameri kaanschen senaat ingesteld, dan. zal het Amerikaansche volk zich herinneren, dat het thans -nog vele milliarden dollars aan eigen- en 26 milliard dollars aan gealli eerde oorlogsschulden achter zich aan sleept, afgezien nog van de geweldige be dragen voor eigen bewapening, dat juist de financieele hulp aan Engeland, Amerika in den wereldoorlog bracht cn dat de V.S. door de economische en finanticele gevol gen van den wereldoorlog, in 1929 in de grootste crisis geraakte welke het land ooit beleefd heeft. In concrete getallen kan men de verliezen van het'Amerikaansche volks vermogen in het geheel niet uitdrukken. Bijna in elke Amerikaansche familie ech ter heeft men die verliezen de laatste ja ren bespeurd. Daarom heeft het Ameri kaansche parlement zich genoodzaakt ge zien, Amerika door de z.g. Jolinson-wet, die het verlecnen van credieten aan oor logvoerende landen verbiedt, tegen een herhaling van het financieele bedrog der geallieerden te beschermen. Vervolgens wijst Megerle op het feit, dat het Engeland na den wereldoorlog gelukt is om met Amerikaansch geld zich de positie van financieel wereldcentrum te veroveren en uit te breiden. Met de onbetaalde Ameri kaansche milliarden dollars, hebben Enge land cn Frankrijk na den wereldoorlog hun politiek stelsel in Europa en elders uitge breid door uit de Amerikaansche leeningen alle politieke credieten, welke het bedrijfs leven verstoorden, te verleenen aan die kleine staten, die het Engelsch-Fransche stelsel van bongenootschappen vormden. Amerika heeft dus niet alleen den zinneloo- zen wereldoorlog, maar ook de zinnelooze na-oorlogsche ordening gefinancierd. Overi gens, zoo meent Megerle. zullen de dragers der oude ordening van Engeland, na dezen oorlog niet meer de democratie terugvinden, waarvoor zij zg. in den oorlog getrokken zijn. Ook in dit opzicht komt ..hulp" dus te laat. Wie erop uittrekt om de Engelsche de mocratie te redden, redt in het uiterste ge val wat geen democratie meer is, en in we zen ook niet meer zijn wil. Wat Amerika, de natuurlijke erfgenaam van Engeland, noo dig heeft en waarop het volgens zijn geogra fische, historische en economische heteeke- nis aanspraak kan maken, zal het vanzelf in de schoot vallen, zonder dat het een hand behoeft uit tc steken. Voor de blijken van deelne ming, ontvangen bij het over lijden van onze lieve Moeder, n. e. v. graafeiland— v. d. Heuvel, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. v. GRAAFEILAND. H. v. GRAAFEILAND— v. d. Bijl. Schagen, 4 Dec. 1940. Ondergeteekcnden maken be kend, dat het toegewezen vleesch vanuit de winkels zal worden gedistribueerd. Jb. Ambuul - D. Prins callantsoog. erres-stofzuiger (handapp.) v. f 62.50 voor f 17.50 met 1 jaar garantie. Laagzijde B 46 - Schagen. Te koop: burgerwoonhuis mooi gelegen te Julianadorp. Te bevr. bij J. BLAAUBOER. Beltstr. 19, Hippolytushoef. Wij hebben nog juist ontvan gen een mooie partij giesche stoofperen, Donderdag op de markt. P. VAN ETTEN en Zn., Noord A 4, Schagen. Voor direct gevraagd: Een hulp i. d. huishouding, G.G., zeïfst. k. werken, boven 20 jaar, omgeving Schagen. R. GEERTSEMA, Schager- waard. 1 Fornuis, IJzeren Kruiwagen, Paardenruif, Span Werktuigen, Kartuig, Ierpomp, Vleeschkuip A. SCHOORL, Noord F 65, Scha gen. Diegene die Zondagavond een fiets heeft medegenomen bij café Kuiper te Schagcrbrug, wordt dringend verzocht deze aldaar terug te bezorgen. Te koop gevraagd: 10 of 15 duizend Kilo voerbieten, te lcverep franco Schagen. Be taling contant. Adres: C. DE HOOP, C 34, Barsingerhorn. partijtje mergkool tc koop. S. VETHMAN. Lutje- winkel. Garage of Bergruimte te huur, water en elcctr. (kurk droog). RUIG, Roggeveenstraat 101, Schagen. Te koop: een groote partij zekloofd iepen brandhout F. SCHAAFSMA, Mienakker, Aartswoud. Engdsch torpedovliegfuig ia den aanval Dultsch oorlogsvaartuig ontsnapt Ten noorden der Oost-Friesche eilanden heeft, een Engelsch torpedovliegtuig een klein* Dultsch oorlogsvaartuig met twee tor pedo's aangevallen, aldus verneemt het D.N.B. De beide torpedo's misten echter haar doel. Het handige manoeuvreeren en het goed gerichte afweervuur van het Duit sche oorlogsvaartuig deden ook in dit ge val elk succes van den aanvaller uitblijven. GEEN IERSCH BLOED VOOR ENGELAND Ook geen Iersche havens voor Engeland. De verecnigde Iersch-Amerikaansche or ganisaties in New York hebben een reso lutie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat het oorlogsmateriaal, hetwelk Amerika aan Engeland levert, niet mag worden ge bruikt voor het vernietigen van Iersche steden en het vergieten van Iersch bloed. In een tweede resolutie wordt de eisch van Engelsche afgevaardigden, die Iersche ha vens als oorlogsbases willen doen gebrui ken, scherp veroordeeld. de betrekkingen china—mand- sjoekwo—japan. Het blad „Tientsin Yoengpao" publiceert op in het oog vallende wijze een bericht uit Peking, volgens hetwelk het Noordchinee- sche politieke comité maatregelen wil nemen om de politieke, economische en cultureeie beteekenis van Noord-China te laten gelden door betrekkingen van goede nabuurschap tot stand te brengen tussche China, Mand- sjoekwo en Japan. Dq voorzitter van het Noord-Chincesche politieke comité zal wel dra den autoriteiten van het centrale Chi- neésche bewind te Nanking concrete plan nen voorleggen. Uit onze Omgeving KOEDIJK sint nicolaasfeest gaat door. Nu de Overheid heeft bepaald dat de Sint Nicolaasfeestcn mogen doorgaan, heeft ons plaatselijk St. Nicolaascomité zich gewend tot den burgemeester, met verzoek, als voor gaande jaren het Sint Nicolaasfeest te mo gen houden. De burgemeester was dadelijk bereid, hieraan zijn goedkeuring te geven. Dit is verheugend, daar dit feest al hij- na 20 jaar is gehouden, voor alle leerplich tige kinderen (aan den Kanaaldijk). tot welke school ze ook behooren. Steeds is de zelfde commissie bereid gebleken, het vele werk ter hand tc nemen, daar de burgerij telkens weer blijk geeft haar arbeid te waardeeren. Zelfs in de allermoeilijkste crisisjaren werden flinke bedragen opge bracht. om de kinderen vreugde te geven. Gehoord ook de vele betuigingen van in stemming van diverse ouders, kan de com missie ook thans weer blijmoedig haar werk aanvaarden en wij zijn er van over tuigd, dat de burgerij door ruim op de lijsten te teekenen van haarinstemming zal doen blijken. de plattelandsvoorlichtings dienst. Naar wij vernemen zal de cursus van bo vengenoemde dienst onder leiding van Mcj. Liefhebber doorgaan. Deze cursus bestaat uit het maken en vermaken van boven- en onderkleeding. Gezien de goede resultaten van andere cursussen is het dan ook niet te verwonderen dat IS deelneemsters zich op gaven. VERKOOPIXG GING NIET DOOR. De openbare landverkooping van den eigenaar L. Vcthaak, welke gisteren zou worden gehouden ging niet door, daar de goedkeuring der overheid in verband met de nieuwe verordening op den landver- koop niet was verstrekt. De verkooping is tot nader order uitgesteld. Doordat de notaris deze tóch zeer belang rijke en onverwachte, aftasting maar in één courant had geplaatst, waren heel wat be langstellenden in de zaal van den hr. Groot teleurgesteld bijeen. Een ruimere kennisgeving van deze af gelaste openbare verkooping was zeker op haar plaats geweest. Z1JPE oudesluis Gisterenavond omstreeks half 8 is de vrouw van den heer P. Muntjcwerf voor haar huis te water geraakt in het tfreede egalement. Zij was voorzien van een zak lantaarn. Op haar hulpgeroep stelde de heer H. Grunwald uit Den Helder, die bij den heer J. Kossen tijdelijk vertoef'!, toe cn wist de drenkelinge uit het water te halen. Onmiddellijk werd de wijkzuster gehaald, terwijl om dokter Boersma werd getelefo neerd. Gelukkig bleek na medisch onderzoek, dat geen schadelijke gevolgen behoeven te wor den gevreesd^ mede dank zij 't kordate, snel le optreden van den heer Grunwald, waar door de vrouw weer vrij spoedig op het dro ge was. Ditmaal is dus alles goed afgeloopen. Men zij echter gewaarschuwd en zorge er voor eerst de oogen even aan het donker te doen wennen, alvorens zich op pad te begeven. Het orienteeringsvermogen, Zelfs op plaat sen waar men dagelijks komt, laat in pikke donker spoedig in de steek. schagerbrug de sint ook dit jaar weer op bezoek Wij vernemen, dat St. Nicolaas en Pipt ook dit jaar weer een bezoek aan de school kinderen zullen brengen cn wel Donder dagmiddag 2 uur in de zaal van den heer Zuidscherwoude. Ook thans zal er een uitgebreid program ma worden uitgevoerd (een tooneelstulcje, balletten, een schimmenspel, enz., alles na tuurlijk uitgevoerd door „eigen" krachten). Ouders cn belangstellenden zullen van harte welkom zijn. WIERINGERMEER of den veilingprijs plus de werkelijke vracht en verpakkingskosten, met de mogelijkheid, dat minstens f 2.per 100 Kg. of f 1.per 100 stuks kan worden genomen. BROEK OP LANG EN DIJK CURSUS VOOR JONGE TUINBOUWERS Eenigen tijd geleden was er sprake van het houden van cursussen voor jonge tuin bouwers, 'die reeds in het bezit zijn van een of ander diploma. Naar wij vernemen, zullen deze cursussen zeer waarschijnlijk, doorgaan. Het ligt in de bedoeling, dat dc jongelui worden onderwezen in het zelf standig leiden van eon tuinbouwbedrijf. Deze cursussen zullen een jaar duren en worden gegeven door ir. Rietsema. HARENKARSPEL DIRKSHORN TE WATER GERAAKT. Gisteravond is mcj. J. Kanneker nabij de boerderij van Stevens te Ivalverdijk, ten gevolge van de duisternis tc water geraakt. De heéren Karsteri en Boekcl hebben de drenkelinge weer op het droge geholpen, zoódat zij met den schrik en een nat pak vrij kwam. WIBRINGERMEER SLÖOTDORP. milde gevers. Door de kinderen van de Chr. School ïs een collecte gehouden langs de huizen, waardoor een bedrag is opgehaald van f 120 voor het Sinterklaasfeest.-Een woord van dank tot de milde gevers is. hier op zijn plaats. wieringerwerf. sinterklaas komt toch weer. Den kinderen staat weer een blijden dag te wachten, daar de goede Sint met zijn knecht Pieterman, een bezoek zal brengen, aan Wieringerwerf en wel a.s. Donderdag 5 December. ANNA PAULOWNA sinterklaas komt. Sinterklaas komt Donderdag de kinderen bezoeken van Oostpolderschool, Kleinesluis, en Breezand. Vrijdagmorgen zal Sint in de Spoorbuurt komen voor de kinderen der R.K. school. LAN GEN DIJK bevorderd We vernemen, dat in plaats van den heer W. van Dok, als fitter bij de Gemeenschap pelijke Gasfabriek is aangewezen de heer Gutter, tot nu toe hulpstoker-terreinwerker goed rekenen. Men deelt ons mee, dat de leerlingen, die wegens evacuatie hier de scholen bezoe ken, niet mogen worden meegeteld ter vaststelling van het aantal leerlingen, waarmede subsidicering verband houdt. geen kwade winstmarge. Na de vaststelling van de maximumprij zen voor dc groenten, welke op dc veilingen verkocht worden, is thans ook dc regeling van den verderen handel bekend geworden. Wij gelooven, dat deze regeling voor den handel niet ongunstig is, aangezien een be hoorlijke winstmarge is toegestaan, tenmin ste voor de grove tuinbouwproducten, waar hij niet zoo veel met afval behoeft te wor den gerekend. Dc groothandelaar mag een winstpercentage rekenen van ten hoogste 12 pet. van den veilingprijs, vermeerderd met de werkelijke vracht- en verpakkings kosten. Het is toegestaan, een minimum winst te nemen van f 1.— per 100 Kg. of f 0.50 per 100 stuks (dit zal ongetwijfeld zijn voor producten, welke por stuk worden ge veild.) wanneer deze 12 pet. minder dan deze minimumbedragen is. Voor den kleinhandelaar bedraagt de winstmarge maximum 30 pet. van den prijs welke bij den groothandelaar wordt betaald, ROTTERDAM. 3 Dec. Veemarkt. Aanvoer: 204 paarden. 10 veulens. 975 stuks gebruiksvee, 7 varkens, 215 bokken en geiten. Slachtpaarden: le kw. 1.20. 2e kw. 1.05. 3e Uw. 0.95 per Kg. Prijzen.per stuk: slachtpaarden f 450—370 250, werkpaarden f 700550425. hitten f 550—420—300. kalfkocien f 475-360-285, melkkoeien f 470370290. varekoeien f300 —250—200. vaarzen f 295—25Ó—170. pinken f 240—180—145. bokken en geiten f 75—50 20.— Overzicht: De aanvoer van paarden was ruimer met vlotten handel en hoogcre prijzen. Melk- en kalfkoeten aanvoer als vorige week. mei kalmen handel en stij gende priizen. Varekoeien aanvoer korter met redelijken handel en iets hoogere prij zen. "Vaarzen en pinken iets kleiner aan gevoerd. goeden handel en omhoog gaan- dep rijzen. Bokken en geiten aanvoer als vorige week met vluggen handel en hooge prijzen. ROTTERDAM 2 Dec. Aardappelmarkt. Eigenheimers (klei) 3.60. idem fzand) 3.0914. bintjes 3.25. eerste lingen 3.25. alles per H.L. Vraag kalm, aan voer voldoende. BROEK OP LANGENDTJK. 3 Der. Aanvoer: 17400 Kg. roode kool 4. 100.000 ke. gele kool 3.50: 13400 kg. Deen-» sche wife kool f 33.10; 8600 kg. Savoye kool 3.50, 700 Kg. uien, drielingen 4. «tek 4.—. 14 000 Kg. peen 3.30. 5200 Ivg. andijvie 22.79: 3600 kg. knolselderij A 9.30. idem B 9.30. NOORDSCHARWOUDE, 3 Der. 1940. 54.300 kg. roode kool f 4: 20.600 kg. gele kool f 3.50: 25700 kg. Dcensrhe witte kool f 33.10; 5600 kg. Succes witte kooi f 3. 1200 kg. uien f 4.; drieling f 4.; 10900 kg. peen f 3.30; 2700 kg. andijvie f 22.20. PURMF.REND 3 Dec. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 10 partijen, wegende 160.000 Kg., handel vlug. hoogste prijs f 35.25. 1 stapel kleine Boerenkaas, wegende 24S Kg., prijs f 33.— per 50 kilo, handel goed. 30 Vette koeien voor dc le vering. 269 gelde koeien f 130—275 per stuk 65 melkkoeien f. 300450 per stuk, 16 paar den f 250—600 ner stuk. 62 vette varkens voor de levering. 196 nuchtere kalveren, voor de fokkerii f 1624 per stuk 194 ma gere varkens f 2440 por stuk. 137 biggen f 10—22 per stuk. 265 schapen voor bet le ven f 23—45 per stuk. bokken f 1032 per stuk, kipeieren 1.07 per K.G.. 5100 oude kippen en hanen: wit en rond 1—1.25. idem blauw 1.30—1.50 ner kilo. konijnen f 2 7.50 per stuk. 2100 eenden, oude 1—1.50, ionge 1 501.30 per stuk. duiven 0.40 per naar. 270 ganzen f 1415.25 per stuk. 10 zwanen f 12 per stuk. WARMF.NTTl'I7F.V 3 Dec. 1040. 500 kg. uien f 4: 57.900 kg. ronde kool f 4 11.G00 kg. gele kool f 3.50; 4.000 ke. witte kool f 2.70; 5000 kg. peen f 3.30; 3600 st. andijvie f 1.

Schager Courant | 1940 | | pagina 3