N1PPER EN PELLE Duitscbe successen ter zee en in de lucht Het meisje in de taxi De aanvallen op ENGELAND Radioprogramma Dnitsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Duikbooten hebben op 2 December een voor Engeland bestemd groot convooi met bijzonder groot succes aangevallen en uiteen geslagen. In weerwil van de krachtigste bescherming door kruisers en torpedojagers en onmiddellijk in actie komenden hevigen afweer werden vijftien schepen met meer dan 110.000 brt. en een Britsche hulpkruiser van ongeveer 17.000 b.r.'t die tot de bege leidende schepen van het convooi behoor de, tot zinken gebracht. Waarschijnlijk zijn nog twee andere schepen van het convooi met een gezamenlijken inhoud van 16.000 brt. in den grond geboord. In dit succes heeft de onder bevel van den luitenant ter zee le klasse Mengcrse staande duikboot een groot aandeel. Deze boot bracht vijf schepen met een totalen inhoud van 41.000 brt. tot zinken. Behalve de reeds genoemde successen meldt een andere duikboot het tot zinken brengen van twee gewapende vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 21.247 brt. waaronder het moder ne Britsche motorschip „Victor Ross" van 11.247 brt.. Hierdoor is dus op den tweeden December alleen door duikbooten in totaal meer dan 160.000 brt. tot zinken gebracht. Zooals reeds gemeld, hebben sterke af deel ingen Duitsche gevechtsvliegers in den nacht van Zondag op Maandag de aanval len op Southampton voortgezet en bereikt, dat de nog woedende branden zich uitbrei den. Ontploffingen in de opslagplaatsen in de havenwijk waren ver boven het kanaal tot in Frankrijk te zien. De -zwakte van den Britschen afweer verhoogde de trefzeker heid van de Duitsche vliegtuigen. Ook Londen, Birmingham, en Liverpool werclen met bommen aangevallen. Het leggen van mijnen in Britsche havens werd voortgezet. De bedrijvigheid van het luchtwapen over dag beperkte zich tot verkenning. Daarbij werden ten Zuidwesten van Ierland een koopvaardijschip door bomtreffers tot zin ken gebracht. In den nacht van 2 op 3 December vielen sterke Duitsche afdeelingen een havenstad aan de Britsche westkust aan. De nachtelijke bedrijvigheid van het Britsche luchtwapen beperkte zich tot enke le vluchten boven de bezette kustgebieden. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. Ifaliaansch weermachtbericht Aanvallen en tegenaanvallen in Griekenland Het Italiaansche hoofdkwartier maakt be kend: Grieksche aanvallen, en tegenaanvallen van onze troepen aan het front van het ne gende en elfde leger. Ons luchtwapen heeft met de troepen samengewerkt door verbin dingswegen te bombardeeren en vijandelijke stellingen en vrachtauto's in duikvlucht aan te vallen. Onze luchtformaties hebben het nieuwe fort en andere militaire doelen op Korfoe gebombardeerd. In het centrale hekken van de Middel- landsche Zee hebben onze jachtvliegers een vijandelijk vliegtuig van het type Blenheim brandend neergeschoten. In den nacht van 27 op 23 November heeft een van onze duik booten, die in de wateren van de straat van Sicilië voer, een van Malta komenden vij andelijken kruiser, die door twee torpedo jagers vergezeld was, aangevallen en met een torpedo getroffen. In Noord-Afrika is een vijandelijke aan val op onze stelling van El Gazala in het FEUILLETON door P. G. WODEHOUSE 20. Zij voelde zich gedrukt door de ironie der feiten. Er was een ridder opgedaagd om haar te helpen, maar 't wa3 de ware niet. Waarom mocht 't nu Geoffrey niet zijn, die in hinderlaag buiten het kasteel lag, inplaats van dien, wel aardigen maar niet in aanmer king komenden onbekende? Of ze het in het diepst van haar ziel ook een vleugje teleur stelling over Geoffrey voelde, een snel voor bijgaande gedachte, dat hij haar tegengeval len was, ze zou het niet hebben kunnen zeg gen, zoo gauw had ze haar onderdrukt. Zij peinsde over de komst van George. Wat voor nut had 't nu, dat hij ergens in de nabijheid was, als zij geen gelegenheid had uit te vinden, waar hij verblijf hield. In haar omstandigheden kan ze niet den ge- heelen dag buiten rondloopen, om hem te zoeken. En nog, als ze hem vond, wat gaf het. Een vreemde, al was hij nog zoo aardig, kon niet veel doen. Een opkomende gedachte deed haar blo zen. Natuurlijk, er was wel iets, dat George, als h\j wilde, kon doen. Hy kon brieven ontvangen en haar geven. Als ze nu maar niet hem in aanraking koi komen, dan kon ze door hem met Geoffey in contact komen. De heele vereld was veranderd. De zon ging onder en kil joeg de avondlucht over de waterlelies en gaf een somberen aanblik aan het geheel, maar Maud scheen het een lachend landschap. Met het egoïsme der liefde, voelde ze niet, dat door George te zeggen wat plan ze had, ze hem feitelijk de nederige rol toedacht van een bollen boom, waarin een minnend paartje brieven stopte, die er later uitgehaald werden; George's ge voelens kwamen heelemaal niet in aanmer king. HQ had hulp geboden en nu kon hij dit doen. De wereld is vol Georges, wier Op de vlucht. 1. Over duizelingwekkende af gronden vlucht de koningin met de drie jongens. 2. Het monster volgt hen op de hielen en Nipper en Pelle beginnen er al aan te twij felen, of ze óóit heelhuids uit deze spannende wedloop te voorschijn zullen komen. Strijd op leven en dood! 1. Nu is hij door de poort van druipstenen heengedrongen. Wij moeten de koningin tot onze laatste druppel bloed verdedigen. 2 „Kom, wij zullen dat mon ster eens tonen, met welke mannetjesputters hij te doen heeft. bergmassief van El Auenat, dat door artil lerievuur gesteund werd, door ons garnizoen afgeslagen. Onze vliegtuigen hebben de En- gelsche stelling van Ainel Prinz in duik vlucht aangevallen en beschoten. In-Oost-Afrika hebben vijandelijke vluch ten naar Adi Oegri en Zocla zeer lichte ma- terieele schade en geen slachtoffers veroor zaakt. In Metemma is 'n vijandelijk vlieg tuig door onze troepen neergeschoten. Vij andelijke vliegtuigen hebben eenige hom men op Napels en op Augusta laten vallen, die onbelangrijke schade en eenige lichte branden veroorzaakt hebben, welke terstond gebluscht konden worden. Er vallen geen slachtoffers te betreuren. Een van onze duikbooten, die op haar basis teruggekeerd is, rapporteert, dat zij in den Atlantischen Oceaan op 28 November het Engelsche s-s. Lylian Mollcr van 5.000 ton tot zinken heeft gebracht,. De Britsche admiraliteit heeft onlangs het verlies van de duikbooten Rainbow en Triad gemeld. Deze duikbooten opereerden in de Middel- landsche zee. Zij behooren dus tot degenen die door do Italiaansche marine vernield zijn, zooals in de woermachtsberichten ver meld is. De kenmerken der tot zinken ge brachte eenheden zijn: Rainbow, water ver plaatsing aan de oppervlakte 1475 ton, onder water 2030 ton, bewapening: acht torpedo buizen van 53.3 cm., een kanon van 10.2 cm. en twee stukken luchtdoelgeschut. Duikboot Triad: waterverplaatsing aan de oppervlakte 1090 ton, onder water 1575 ton, bewapening: tien torpedobuizen van 53.3 cm. een kanon van 10.2 cm., en twee stukken luchtdoelgeschut. Beraamt Engeland een overval op Syrië? Volgens berichten uit Syrië vreest men, dat Engeland binnenkort een poging zal ondernemen om zich vanuit Palestina van Syrië meester le maken, teneinde zoo de flank van den Britschen landweg naar In- dië te beveiligen. De „Messaggero" meldt uit Beiroet, dat de vrees hiervoor in Arabische kriiigen door den dood van Chiappe nog is toegenomen. Men heeft de benoeming van Chiappe tot hooge commissaris in Syrië toegejuicht, omdat men in hem den gcschikten man zag om 'n Engelschen aanslag op Syrië te ver hinderen. Ook in Fransche kringen in Syrië is de vrees voor .een Engelschen overval na den dood van Chiappe gestegen. De comman dant van de Fransche troepen in Syrië, ge neraal Fourger, heeft,, naar het blad meldt, buitengewone militaire maatregelen bevo len. Alle Fransche troepcndeelcn in Syrië bevinden zich in een alaimtoestand. Eerst in den loop van gisteren is het be kend geworden, aldus wordt gezegd in persberichten uit Londen, dat de nachtelijke aanval op Southampton in den nacht van Maandag op Dinsdag nog veel erger en nog erstiger gevolgen had dan die in den voor- gaanden nacht, en die door een Amerikaan sche ooggetuige de ergste aanval wordt genoemd, dien ooit een Engelsche stad heeft beleefd. De manschappen der luchtbescherming en van de brandweer der stad zijn, volgens de berichten van dezen Amerikaanschen journalist uit Southampton, zoo overver moeid, dat zij op straat ineenzakken. Veld keukens en auto's van de vrijwillige hulp organisaties doorkruizen de straten van Southampton om den manschappen en de burgerbevolking tenminste eenige levensmid delen en warme thee te kunnen verstrek ken. De redHlngswerkzaamheden schieten slechts zeer langzaam op. Onder de puinho pen van het vernielde centrum van de stad ligt nog steeds een groot aantal menschen begraven en alle pogingen om deze slacht offers te bereiken, zelfs door gebruik te maken van dynamiet, hebben tot dusver geen succes opgeleverd. ENGELSCH CONVOOI VERNIETIGD Vijftien koopvaardijschepen en een hulpkruiser tot zinken ge. bracht. Duitsche duikbooten hebben op 2 Decem ber een groot, nqar Engeland varend, con vooi met buitengewoon succes aangevallen en vernietigd. In weerwil van de zeer sterke beveiling en den krachtigen afweer zijn vijftien schepen met een totalen in houd van meer dan 110,000 ton en de hulp- kruiser „Caledonia" (17.046 ton), die tot de begeleidende schepen behoorde, tot zinken gebracht. Waarschijnlijk zijn nog twee schenen van het convooi met een geza menlijken inhoud van 16.000 ton in den grond geboord. Van één enkel convooi hebben de Duit sche duikbooten dus oneer dan 140.000 ton vijandelijke scheepsruimte tot zinken gebracht. Pan-Arabische conferentie in Caïro? Achter de coulissen werkt de Engelsche diplomatie in het nabije Oosten, zoo wordt uit Caïro gemeld, teneinde een pan-Arabi- sche conferentie in Cairo tot stand te bren gen. Deze conferentie zou volgens de plan nen der Engelschen spoedig moeten worden belegd om nog voor het komende offensief van Graziani de in het Engelsche invloed- gebied liggende Arabische landen voor En geland te winnen. Voorts verluidt uit poli tieke kringen in Caïro, dat Engeland voor nemens is zich een nieuwe sterke positie in de Perzische golf te veroveren. DONDERDAG 5 DECEMBER 1940. Hilversum I, 415 m. Nederlandsch Programma. AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelspel (opn.). 10.30 Operetteconcert (opn.). 11.00 Modepraatje. 11.15 Zang met pianobegeleiding. 11.35 Fluit en piano. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 De Jonge Acht en soliste. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.10 Gramofoonmuziek. 4.30 Orgelspel en declamatie. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 AVRO-Amusementsorket, De Vrooiyke Drie en vleugelduo. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.007,15 Vragen van den dag en nieuwsbe richten ANP en sluiting. Hilversum H, 801,5 m, KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.45 Gramofoonmuziek. II.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 KRO-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 KRO-Melodisten en solist. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel en zang. 2.45 Gramofoonmuziek. tact 't is op den achtergrond te blijven en zich in bescheidenheid nuttig te maken. Zij was juist tot dit besluit gekomen, toen Albert, die. om zich met des te meer spoed van zijn boodschap te kwijten, zijn weg dwars door het -hododendron boschje had genomen, plotseling dramatisch daaruit te voorschijn kwam. „M'lady! Een meneer heeft me gezegd dit aan u te geven!" Maud las te briefje. Het was kort en ter zake. „Ik logeer dicht by het kasteel in een villatje, dat ze het huisje beneden by Platt noemen, 't Is nogal nieuw, van rooden steen. Als ik iets voor u doen kan, zal ik 't graag hooien." Het was onderteekend „De man in de taxi." „Albert, ken jy een villatje. dat ze noemen het huisje beneden bij Platt?" vroeg Maud. „Jawel, m'lady. Het ligt beneden bij de boerderij van Platt. Woensdag voor een week heb ik daar een kip zien doodmaken. Weet u m'lady, als ze een kip de hals heb ben afgesneden, loopt ze nog hard door." Maud rilde even. Alberts frisch jong en thousiasme was dikwijls schrijnend voor haar. „Ik merk, dat een kennis van me daar logeert. Wil jij hem een briefje van me bren gen?" „Om u te dienen, M'lady". „Ja. en... Albert." „Wat blieft u, M'lady?" „Misschien is 't maar het beste, dat je er met niemand over spreekt". In Lord Marsmoreton's kamer werd verga derd door een raad van drie. Het onderwerp, waarover beraadslaagd werd, was dat andere briefje, dat George geschreven had en onge lukkigerwijs had toevertrouwd aan een, dien hy voor een onschuldigen buurman had aan gezien. De raad bestond uit Lord Marshmore- ton, een beetje beschaamd, zijn zoon Percy. opgeblazen en ernstig. Lady Caroline Byng, die aan de koningin uit een treurspel deed denken. „Dit verkondigde Lord Belpher heel beslist, „doet de deur dicht. Van nu af mag Maud geen oogenblik uit ons gezicht." Lord Marshmoreton nam het woord. „Ik wou," zeide hij berouwvol, „dat ik over dat heele briefje niet gesproken had. Ik heb het alleen gedaan, omdat ik dacht, dat jullie er ook om lachen zoudt." „Om lachen!" Lady Caroline's stem deed de meubelen wankelen. „Nu ja, er om lachen, dat die kerel van alle menschen juist mij uitpikte om dat briefje aan Maud te geven," legde haar broer uit. „Ik zou Maud niet graag verveling aandoen." „Je bent misdadig zwak," sprak streng Lady Caroline. „Ik geloof heusch, dat jij in staat geweest zoudt zijn, dat arme misleide kind het briefje te geven, zonder er iets van te zeggen". Zij werd rood. „De onbeschaafd heid van dien man om hier te komen en vlak bij het hek te gaan wonen! Als het aan iemand anders dan dien Platt behoorde, zou ik er wel op staan, dat hij er uitgezet werd. Maar die Platt zou juichen, als hij wist, dat hij ons ergerde". „Precies!" verklaarde Lord Belpher. „Je moet zoo .gauw mogelijk naaar den man toegaan." vervolgde Lady Caroline, haar broer gebiedend aanstarend, „en hem aan zijn verstand trachten te brengen hoe alleronheb- belijkst zijn gedrag is." „O, dat kan ik niet!" pleitte de graaf. „Ik ken den heelen kerel niet. Hy zou me er uit smijten." „Onzin. Je gaat zoo spoedig mogelyk." „Ja, goed, goed, goed. Nou ik ga nog even naar den tuin. Ik heb nog net een uurtje." Er werd op de deur geklopt. Alice Fare- day met schrifturen gewapend kwam bin nen, een hulpvaardige glimlach speelde over haar mooi gezichtje. „Ik dacht wel, dat u nier was, Lord Marsh moreton. U hebt beloofd, dat u deze aan- teekeningen over den Essex-tak nog eens met me zoudt nagaan De achtex volgde pair keek alsof hij lust had uit 't raam L springen. „Een anderen keer, later. Ik-k heb ge wichtige zaken „O, als u bezig is „Zonder twijfel, miss Fareday, zal Lord Marshmoreton graag uw aanteekeningen na zien", knetterde Lady Caroline. „Ga hier zitten. Wij gaan weg." Lord Marshmoreton zond een verlangen den blik door he» open rar.m. Dan ging hij zuchtend zitten en tastte ïaar zijn bril. HOOFDSTUK X. Een ware golfliefhebber is iemand, die we tende hoe kort het leven en hoe moeilijk vol maaktheid te bereiken is, geen gelegenheid laat voorbijgaan, om zich in zyn geliefde sport te oefenen en die zich niet door weer of wind of wat ook laat afschrikken. Er is een verhaal, dat een uitstekende moraal heeft, over een golfspeler, wiens vrouw be sloten was hem voorgoed te verlaten. „Kan niets je op je besluit terugbrengen?" vroeg hij, „kan niets je bewegen te bly'ven? Nu, terwijl jy dan pakt. ga ik nog even een paar slagen doen." Met George Bevan was 't zoo wat even ver. 't Mocht dan waar zyn, dat hij verliefd was, dat de romantiek hem te pakken had, maar dat was allemaal geen 3.00 Rococo-octet. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Musiquette. 4.30 Ziekenpraatje. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Propaganda-toespraak. 6.00 Cabaretprogramma. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.007.15 Persoverzicht voor binnen- en bui tenland en nieuwsberichten ANP en sluiting. Kootwijk, 1785 m. NCRV. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Gramofoonmuziek (7.307.45 Berichten Engelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.00 Berichten (Duitsch). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Spaarne-sextet en gramofoonmuziek. 11.30 Berichten (Engelsch). 11.45 Gramofoonmuziek (12.0012.15 Ber.). 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek (1.30—1.45 Berichten Engelsch. 2.00—2.15 Ber. Duitsch. 2.302.45 Berichten Engelsch). 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Canzonetta-sextet en gramofopnmuziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Berichten. 5.35 Zang met pianobegleiding en gramofoon muziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten (Engelsch). 5.35 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 6.20 Gramofoonmuziek, 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 Gewyde muziek (gr.pl.), 7.00—7.15 Persoverzicht voor binnen en bui tenland en nieuwsberichten ANP en sluiting. reden, om hem blind voor het feit te maken, dat zyn spel er onder lyden zou, als hjj niet in training bleef. Het eerste, wat hy ge daan had, toen hy in het dorpje Belpher kwam, was informeeren of er ook een golf terrein in de omgeving was en derwaarts be gaf hy zich op den morgen na zijn bezoek aan het kasteel en de bezorging der beide briefjes. Toen hjj aan het clubhuisje kwam, was er niemand en hy had juist besloten maar in zyn eentje te gaan spelen, toen onder gesnor en een paar knallen een grijze racing-car op kwam ryden en hetzelfde lange joi.gmensch, dat hij een paar dagen geleden onder den- zelfden wagen had zien uitwroeten, te voor schijn kwam. Het was Reggie Byng'g ge woonte eveneens om niets, zelfs liefde niet, tusschenbeide te laten komen, waar het golf betrof; en zelfs het vooruitzicht van al rondwalend door het park van het kasteel kans te hebben een tipje van Alice Fareday te zien te krygen en een paar schuchtere woordjes met haar te wisselen, had hem niet van de golfclub kunnen terug houden. Reggie nam George vriendschappelijk op. Hy had een vage herinnering van hem meer gezien te hebben, maar waar en wanneer wist hij niet. 't Lag in Reggie's aard om ieder, dien hij maar eens en al was 't nog zoo vluchtig, had ontmoet, tot zijn boezemvrienden te rekenen. „Hallo! Hallo! Hallo!" begroette hij hem. „Goeie morgen," antwoordde George. „Wacht u iemand?" „Neen." ..Nou, hoe zou u 't vinden, als we dan maar samen van wal staken?" „Prachtig." George trachtte Reggie thuis te brengen, maar het gelukte hem niet. Hij wist, dat hij een kennis van Maud was en vermoedde, dat hg ook op het kasteel woonde. Hy had graag Reggie een en ander gevraagd, van hem ge waar geworden, hoe de zaken op het kasteel stonden, maar het is een eigenaardigheid van ifvAnBla van liefde' dat het tijdelijk haar slachtoffers geheel van aard doet veranderen en Reggie. die onder gewone omstandigheden dol veel hield van een praatje, was onder het spel zwijgzaam, geheel er in, met aandacht voor niets dan voor golfstok, bal en bunker. Wordt vervolffd

Schager Courant | 1940 | | pagina 7