LANGENDIJKER Groentencentrale Be vluchtelingen nog nietuit de zomerhuizen „Kom direct, PUROL ze zijn er weer Goede vangst van veldwachter Vroom Uit Den Helder Het Sprengcommando weer aan het werk. OP ZOEK NAAR BOMMEN Ten tweede male heeft de Commissie van Opruiming, in Den Helder welbekend als „Sprengkommando Spaich" het anker al hier laten vallen teneinde den Nieuwediep- schen grond te zuiveren van al dan niet geëxplodeerde projectielen. Maandagmiddag kregen wij een tele foontje van den heer Lensen, luidende- Kom direct, ze zijn d'r weer!" „Ze", dat was de ploeg technici, bestaande uit den com mandant, kapitein Bruyn, den majr or én voorts de heeren Bode en Schweiger. We vonden het viertal rond de koffie, in druk gesprek met den heer Lensen, wiens dankbaarheid, dat dit „Sprengkom mando" niet alleen zijn zaak, doch ook het vrouwelijk personeel van een wissen on dergang gered heeft, nog steeds groot is Het was hier, dat wij de plannen hoorden; plannen over het wegruimen van bom men, die te vinden zijn tusschen Den Hel- dwer en Huisduinen, bommen in Juliana- dorp, bommen op het Tuindorp, Van niet een wist men het definitief, maar de mo gelijkheid dat ze er waren bestond. En daarom was rnen gekomen. Wij hadden nog gelegenheid dit kranige groepje het een en ander te laten vertellen van hun belevenissen na het eerste bezoek aan Den Helder. Een merkwaardig bestaan eneen uiterst gevaarlijk bestaan. Men ruimde honderden en honderden bommen op, bommen van 500 kilogram en bommen van 5 kilogram. Voorts allerlei vreemde projectielen, brandbommen, parachutelich- ten, cement-bommen, kortom, alles wat neervalt uit de vliegtuigen en niet explo- deerd vormt „buit" voor de Commissie van Opruiming. Er wordt hard gewerkt, dochonder de uiterst gunstige omstandigheden, dat men hier 4 menschen aantreft, die volko men op elkander zijn ingesteld. Die weten wat ze aan elkaar hebben, elkaar bijstaan, adviseeren helpen waar en wanneer dat ook moet. Men trekt van provincie tot pro vincie. Van Zeeland naar Groningen en van Groningen naar Noord-Holland. Iedere week 51/2 dag den boer op, 1 y2 dag thuis. 51/2 Dag ingespannen werk en emotionecle momenten, iy2 dag rust en koestering bij den huiselijken haard. Een merkwaardig leven. Maar men neemt het van den goe den kant op en als men den monteren kop van Bode ziet weet men precies dat er in hem en zijn makkers nog den goeden geest gevaren gebleven is van de Hollandsche armee! In de Asterstraat. En gistermorgen stonden wij in de Aster straat. Voor een kuil, die een 2-tal Juliana- dorpsche vrijwilligers aan het uitgraven waren. 10 Dagen geleden was hier een bom ingeslagen. Men had een stuk van de staart vin teruggevonden, doch verder niets. Hoe wel het plaveisel van het trottoir slechts voor een zeer gering gedeelte vernield was, bestond de mogelijkheid dat men hier te doen had met een ongesprongen projectiel En dus groef men. Een meter diep... anderhalve meter... bijna twee meter! Maar al wat nsar boven kwam was vette klei en dikke modder, daarna zand. Geen spoor van een bom. Iedere keer als men tegen een hard voor werp stootte vermoedde men iets gevonden te hebben, maar alle moeite bleek vergeefs. Inmiddels waren majoor Kuikho- ven en Bode eens de omgeving gaan opnemen en het met veelbeteeken- de gezichten dat zij terugkwamen en mededeelden dat er met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijk heid een niet-gesprongen projec tiel onder een huis aan de Flora straat moest zitten. Terstond werd een nader onderzoek ingesteld. Men bleek hier te doen te hebben met de woningen Florastraat 12 en 14 op de scheidingslijn waarvan een bom neergekomen is. De bom heeft vrijwel precies dezelfde route geno men als die in dt Koningstraat bij Neyts. Dat wil zeggen: het projectiel is in het dak geslagen, daarna door den zolder ge sprongen. vervolgens via het plafond ge gaan en in den vloer verdwenen. In de directe omgeving ziet men de zware rava ge, maar van een explodeeren valt geen spoor te bekennen. Onder de vloer ziet men een gapende spelonk, met water gevuld, precies tusschen de beide woningen. „Woningstichting" werd terstond in de arm genomen, teneinde gedaan te krijgen dat personeel een begin maakte met het wegruimen van balken, steen en een deel van de muur, opdat men er zou kunnen graven. Het bleek dat men hier te doen had met een projectiel, hetwelk bij het bombarde ment van 3 Juli ingeslagen is. Een deel der bewoners had reeds lang vermoeden gehad dat zich hier nog een niet-geëxplodeerd pro jectiel moest bevinden. Aangezien men hier dus voorshands niets kon uitrichten en eerst de mannen van „Woningstichting" maatregelen dienden te nemen reed men des middags naar Juliana- dorp. Julianadorp rijk gezegend. Indien er één oord in Noord-Holland valt aan te wijzen, waar men „rijk gezegend" is met bomt rechters, dan is het wel het deel tusschen Den Helder en Julianadorp. En dan m het bijzonder de weilanden, gelegen aan de Doggervaart. Met de beide zware leger auto's ging het over de bultige landen en aldus bereikte men het veld van Hoogenbosch. Hierop, in een der hoeken aanschouwde men iets, dat op het eerste gezicht min of meer deed den ken aan een maanlandschap. Heuvels, en kuilen, kraters, molshoopen, kortom, een ravage op het veld. Een deel der kraters is geheel volgeloopen,,een ander deel is droog. Het was hier dat het „Sreng-kommando" cmplooy vond. De Julianadorpers Jan Vonk, en F. Durieux, die zich vrijwillig beschik baar gesteld hadden, namen de spaden op en zoo werd aangevangen met het uitsteken van een gat, waarvan de geringe omvang duidde op een niet-ontploft projectiel. Er werd langer dan een uur gegraven en toen de hoofden der spitters reeds lang verdwe nen waren en men nog maar steeds niets gevonden had werd een „pcil-stok" gebruikt. Want aangezien men het spoor van den bom in den grijzen grond kon volgen viel er niet aan te twijfelen dat er zich inderdaad een projectiel aldaar bevond. Toen echter ook de lange stok, die meer dan 3 meter diep den grond ingeschoven werd, niet op staal stootte, gaf men de pogingen maar op. Deze bom was niet. te verwijderen. De mo gelijkheid bestaat dat hij 10 meter diep zit. waarbij het een klein kapitaal zou kosten hem weg te werken. Men zal nu een paal in den grond zetten ter aanduiding der plaats, terwijl er eveneens maatregelen genomen worden dat men op het kadaster weet dat zich hier in den bodem een projectiel be vindt. Dit als voorzorg, indien men later op deze plaats zou gaan bouwen. Nadat men nog enkele andere kraters aan een nauwkeurig onderzoek had onderworpen werd doorgereden naar het land van Van Eg- mond, eveneens aan de Doggersvaart. Hier hetzelfde beeld van tallooze kraters en bom inslagen. Bij een ervan had veldwachter Vroom, die de geheele expeditie begeleide, een roode vlag geplaatst ter herkenning. Het bleek, nadat men eenigen tijd met de „peil stok" den bodem onder het gat verkend had, dat er inderdaad hier een bom onder de op pervlakte verscholen ligt. Er boven bevindt zich echter drassige grond. Toch zal men po gen vandaag deze bom tot explosie te bren gen. De middag was gisteren reeds te ver ge vorderd om dit karwei op te knappen. In een ander bomgat, waarbij eveneens bleek dat de bom niet gesprongen was, had men minder geluk. Hoe men ook zocht en groef, er werd geen contact met een stalen lichaam gekre gen, zoodat men hier ook de hoop opgaf om succes te boeken. In den namiddag bleek dat er in de Flora straat inderdaad voldoende ruimte gemaakt was door personeel' van Woningstichting, om vandaag, Woensdag, aan het graven te gaan naar den bom, die zich ongetwijfeld onder de perceelen bevindt. Vergist men zich niet, dan voelde men reeds de aanwezigheid van het staartstuk. JULIANADORP. AMSTERDAMMER GEARRES TEERD. DIE JULIANADORPER i 160,GEROLD HAD. Veldwachter Vroom van Julianadorp heeft dezer dagen een goede vangst gedaan. Het is hem namelijk gelukt een Amster dammer, werkzaam op vliegkamp „De Kooy" te ontmaskeren, die den heer J. v. d. Haagcn aan de Langevliet 100 gulden lichter gemaakt, had. Een en ander droeg zich, naar wij ver nemen. als volgt toe. De Amsterdammer, die reeds in Augus tus werkzaam gesteld werd op vliegkamp „De Kooij" was in de kost bij de familie Velthuys te Julianadorp. In zijn vrijen tijd speelde hij harmonica, hetgeen hem, en eveneens zijn collega, goed afging, aan gezien beiden tot het straatmuzikanten- gilde in Amsterdam behoord hadden. Enkele dagen geleden nu waren beiden op bezoek bij den heer v. d. Haagen, waar muziek gemaakt werd. Des avonds vertrok men naar het kosthuis. Wie schetst echter de verbazing van den heer v. d. H., toen hij 's morgens vroeg, bij het betalen van melk, tot de minder prettige ontdekking kwam. dat. hij zijn portefeuille, inhoudende meer dan 1G0 gul den. vermistte. Terstond begaf hij zich naar veldwachter Vroom, dien hij zijn ver moedens mededeelde. De heer Vroom liet er uiteraard geen gras over groeien, doch pakte de koe ter stond maar bij de horens. Hij ging naar het kosthuis van D. en hield dezen aldaar aan. Hoewel D. alles ontkende en dat met groote beslistheid, liet de veldwachter zich daardoor niet om den tuin leiden. doch ging over tot het fouilleeren van D. Daar bij bleek dat men inderdaad op het eoede spoor was. D. had in zijn zak nog de por tefeuille en de papieren uit die portefeuil le. Hot geld ontbrak eruit. De slaapplaats van p. werd vervolgens aan een nauwgezet onderzoek onderworpen en het duurde niet lang of tusschen bet linnengoed in de kast vond men 160 gulden. Ontkennen baatte nu niet meer en D. werd gearresteerd. Den dae daarna werd de Amsterdammer naar Alkmaar overgebracht. Naar wij voorts vernemen, was de kame raad van D. onbekend met den diefstal door den laatste gepleegd. RAAD SCHOORL Baron Röell herdacht. Bouwver ordening gewijzigd. Begrootingen vastgesteld. De Raad kwam gistermiddag in open bare zitting bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Baron van Fridagli. Secretaris de heer W. Belonje. Afwezig met kennisgeving de heer Fl. Schermer met het oog op de Statenverga dering. De voorz. wijdde gevoelvolle woorden aan do nagedachtenis van den zoo plotse ling overleden commissaris in onze pro vincie en wees er o.m. op, hoe het verschei den van Baron Röell in alle gemeenten smartelijk gevoeld zal worden, hoe in alle raadhuizen een stemming van rouw heerscht Overal zal deze in het harnas gestorven gouverneur in dankbare herinnering blij ven. De aanwezigen hoorden staande deze woorden aan. De notulen werden vervolgens onder dankbetuiging voor de juiste redactie, goedgekeurd. INGEKOMEN STUKKEN. Van Ged. Staten was ingekomen een schrijven, houdende mededeeling, dat de in de vorige raadsvergadering vastgestelde Verordening tot aanvulling van de Veror dening op de Zomerwoningen in deze ge meente. dient te worden ingetrokken. B. en VV. stellen voor. de verordening nog eens weer ongewijzigd ter goedkeuring in te zenden bij Ged. Staten, met het oog op de moeilijke omstandigheden. De Raad eaat accoord met het voorstel, de vastge stelde verordening alsnog te handhaven. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten, houdende toezending van het rapport i. z. het ontworpen uitbreidings plan 1939. stellen B. en W. voor dit stuk in hunne handen te stellen om prae-advies: B. en W. meenen, dat het wenschelijk is, nog even te wachten met een besluit en eerst nog eens een bespreking te houden met de vaste commissie. Zoolang geldt dus de verordening 1933 meent de heer Duin. Ja, aldus de voorz., die is niet ingetrok ken. De Raad gaat hierna accoord met het voorstel. Verder was ingekomen een schrijven van J. Rol, houdende verzoek, de vervoerkosten te vergoeden voor het vervoer van zijn dochtertje naar Alkmaar voor het bezoeken an de Huishoudschool. Voorgesteld wordt het verzoek i te willigen en de uitgave ter zake ad f 24.75 (voor het winterhalfjaar( bij suppl. begrooting nader te regelen. De Raad kan zich hiermee vereenigen. VASTSTELLING BEGROOTINGEN VOOR HET DIENSTJAAR 1941. De gemeentebegrooting wijst een totaal cijfer aan van f 148009,33 in den gewonen dienst (met een nadeelig saldo van f 19544.48) en f 80.000 in den kapiiaaldlenst. De begrooting van het Gabedrijf sluit in ontvangsten en uitgaven met f 15085.— Voor Maatschappelijk hulpbetoon en den vleeschkeuringsdienst zijn de cijfers resp. f 12.169 (subsidie van de gemeente f 11500) en f 2695. B. en W. stellen voor de verschillende begrootingen aldus vast te stellen, waarmee de Raad na kennisneming van het rapport van de bcgrootingscommissie accoord gaat De voorzitter brengt een woord van dank aan de begrootingsemmissie en den heer N. Kaan, den rapporteur. VERORDENING OP HET BOUWEN EN DE BEWONING GEWIJZIGD. Ged. Staten hebben de bij besluit van 22 Maart 1939 vastgestelde bouwverordening teruggezonden, in een schrijven, vergezeld van een uitvoerig rapport, deelen Ged. Sta ten mede, dat een hernieuwde vaststelling naar de aangegeven richtlijnen noodzake lijk is om te komen tot een uniforme rege ling voor de heele provincie. Voor enkele artikelen' wordt de bijzondere aandacht gevraagd. Vastgesteld wordt dat als verharde weg zal worden beschouwd een weg met een verharde bovenlaag en zoo noodig een verharde onderlaag. Over art. 42, waarin is bepaald dat tusschen wo ningen en opslagplaatsen van hooi- of veestallingen een brandmuur moet worden opgericht, ontwikkelt zich eenige discussie. Voorzitter licht toe, dat dit meer ziet op Zudhollandsche boerderijen dan op de oude Noordhollandsche. De heer N. Kaag kan er zich niet mee vereenigen: 't Is zijn inziens theorie, de practijk eisclit het niet. De Raad gaat er tenslotte mee accoord. (Tegen de heer N. Kaag.) De in art 42 van het concept voorgestelde afstanden van 50 meter tot woningen met rieten daken, zijn naar het oordeel van* B. en W. te ruim genomen; 25 meter wordt voldoende geacht. Waar de overige van de aan te brengen wijzigingen meest van tcchnischen aard zijn, gaat de Raad met de nieuwe bouw verordening accoord. BENOEMING. Om te voorzien in de vacature in het be stuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, ont staan door de periodieke aftreding van den heer H. Belie, bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1 H. Belie; 2 P. van Lie- nen (twee menschen uit het Zuiden der ge meente). De heer Belie wordt met algemeene stem men weer benoemd. Na de rondvraag, die niets oplevert, sluit de voorzitter de vergadering en spreekt hij de hoop uit, dat 1041 een goed jaar mag worden voor Schoorl, een jaar van vrede en voorspoed. SCHAGEN OPENBARE VERKOOPING. In het café „De Gouden Engel" van den heer G. Boontjes had ten overstaan van No taris P. de Boer alhier, de openbare verkoo- ping plaats van: a. Een huis en erf. aan de Spoorlaan. eigendom van den heer K. Douwsma. Bij op bod kwam het perceel tot. f3550. De heer N. Th. Groot was voor dit bedrag hoogste bie der en bij den afslag mijnde dezelfde nog met fl, zoodat de koopsom kwam tot 'n be drag groot, f3551. b. Een huis met erf aan de Oosterstraat, ten verzoeke van den eigenaar, den heer S. Baken. Het opbod kwam tot f2470 en bij de afslag mijnde de eigenaar zelf met f500 voor f2970, dus bleef dit perceel onverkocht. c. Een huis en erf aan de Regentenstraat ten verzoeke van den heer C. Straat c.s., thans te Hilversum. Het opbod kwam tot f2150 en bij den afslag mijnde de heer H. A. Veuger, makelaar, alhier, met f 120. Dit perceel kwam dus te staan op f2270. AANKOOP VAN HET VEILINGGE BOUW. Het bestuur van de Langendijker Groen ten Centrale vergaderde gistermiddag onder leiding van den heer S. de Boer Kz., wegens ziekte van den burgemeester. De voorzitter sprak de beste wenschen uit voor het spoedig herstel. Herdenking Jb. Kramer. Hierna heeft de voorzitter, nadat allen zich van hun zetels hadden verheven, het overlij den herdacht van den heer Jb. Kramer Sr. te Zuidscharwoude. Den overledene hebben wij gekend als iemand, die zeer veel gedaan heeft in het belang van het algemeen. Hij heeft steeds op de bres gestaan voor verschil lende zaken. Al heel jong moest de heer Kramer uit werken gaan om mede in 't on derhoud van het ouderlijk gezin te voorzien. Zijn geheele leven is voor hem geweest: wer ken, werken. Maar behalve, dat hij steeds hard gewerkt heeft voor zijn gezin, heeft de overledene zeer veel gedaan voor de gemeen schap. Hij heeft daarvoor in zijn heele leven al zijn tijd gegeven, eiken dag heeft hij voor zijn gezin en de gemeenschap gewerkt. Spr. is overtuigd, namens allen te spreken, als- hij den heer Kramer grooten dank be tuigd voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Hij ruste in vrede. Notulen. De notulen van de vorige vergadering werden hierna voorgelezen en vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen kwam de voorzitter terug op den aankoop van de vei ling van de gemeente. Het bcluit van den Raad van Broek op Langendijk werd door den voorzitter voorgelezen; daarin wordt be paald, dat de opstallen der veiling overgedra gen worden tegen een prijs van f 10.000. terwijl het water, waarop de veiling is ge bouwd, in erfpacht wordt uitgegeven tegen een jaarlijksche canon van f 1.onder de •reeds eerder vermelde voorwaarden t.a.v. de functie van voorzitter en de vertegenwoordi ging van „De Koophandel" in het bestuur. De voorzitter betuigde zijn dank aan het gemeentebestuur voor de medewerking gedu rende de laatste 25 jaar en de overdracht van het gebouw tegen deze billijke voorwaarden. Aan de pioniers, waarvan spr. de heeren P. Gootjes en C. Kloosterboer bij name noem de, bracht spr. hulde. Het is jammer dat zij dit niet meer hebben mogen beleven. Aangezien het bestuur deze transactie niet alleen mag aangaan, moet een buitengewone algemeene vergadering worden gehouden. Het bestuur stelde voor deze algemeene vergadering op Dinsdag 17 December, 's mor gens te elf uur te houden. Na eenige besprekingen besloot men de ze alg. vergadering in café De Boer te Broek op Langendijk te houden. Voor deze vergadering zullen de vereenigingen één afgevaardigde op 10 leden mogen zenden. Hooger prijs voor kleinere kool De heer C. Madderom vroeg of er nog iets aan te doen zou zijn, om voor de klei nere kool etfn hoogeren prijs te bedingen dan voor de grootere sorteeringen, nu alles tegen dezelfde prijzen weggaat. De voorzitter deelde mede, dat er wel iets voor te zeggen is, dat de kwaliteit ver- goed wordt. Er is door den Vierbond en de I'rov. Commissie een verzoek naar Den Haag gezonden, om de 50% van het bin nenland eenigszins vrij te geven, bij\oor beeld met een schommeling in de prijzen van 1.tot 1.50 per 100 kg. Er waren de laatste dagen wel veilingen, die vrij konden veilen, dat was een scheeve toe stand. De heer Madderom zeide, dat het wel goed is, dat deze verzoeken met klem worden gedaan aan het Duitsche bureau, waar spr. is ge- weest om eenige adviezen te geve». Wij hebben gezegd dat de prijs te laag is. Het zal van de veilingen moeten uitgaan, is spr.'s meening. De voorzitter herinnerde aan de prijzen- commissie, die dezen herfst heeft gewerkt. De prijzen zijn vastgesteld aan de hand van deze cijfers, maar alleen de opbrengst is iets hooger genomen. Men heeft een ge middelde prijs berekend. Het is wel de bedoeling, dat de prijzen oploopen, om dat gemiddelde te bereiken. De heer Hoogland merkte op, dat de prij zen nu te laag zijn, zoodat degenen, die vroeg veilen er niet van profiteeren. Spr. zou zich liever eerst tot de N.G.F.C. wenden. Waarom? De voorzitter vond het wel jammer, dat men t.a.v. de groenten zoo angst vallig aan de prijzen vasthoudt, ter wijl andere levensbehoeften wel zoo aanzienlijk zijn gestegen. De heer Muller sprak er zijn verbazing over uit, dat men op andere veilingen tegen hoogere prijzen kan verkoopen. Dat betreur de hij zeer. Verwarming koolschureiu De voorzitter deed eenige mededeelingen over de verwarming van de hooischuren. Spr. ried aan, zich zooveel mogelijk op ver warming met vaste brandstoffen in te stel len. Er komt misschien wel een geringe hoe-, veelheid olie, maar dat is niet zeker. Spr. ried aan, dik papier voor de bescherming te gen de vorst aan te schaffen. Dat kost niet heel veel en het is heel goed, al is het niet bestand tegen strenge vorst. Rondvraag. In de rondvraag vroeg de heer Muller, Zuidscharwoude naar de kwalificeering van ons goed op de veiling. Er is nu heel veel afwijkend. De voorzitter antwoordde, dat hier zoo krap mogelijk naar gekeken wordt. Als het voor zg. II door kan, worden ze daaronder geringschikt. De heer Wagenaar, Koophandel, feliciteer de de veiling namens Koophandel met het succes van de vereeniging, dat zij nu zelf de veiling in bezit heeft verkregen. Dit is wel een felicitatie waard. Ook Broek op Langendijk vaart er wel bij, is spr.'s meening. De veiling was eigenlijk van tuindersgeld gebouwd. De voorzitter gaf nog een toelichting op de geschiedenis van de veiling. In 1916, toen wij de veiling, die niet van ons was, huur den, ging de kas van de toenmalige Comm. van Beheer, met ruim f 8000 aan de L.G.C. over. Het is dus niet zoo'n heel bedrag. Daarna sluiting. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Bij Apoh. ca Drogist ALKMAAR Burgemeester opnieuw benoemd Tot kringcommissaris van het Roode Kruis. Bij besluit van den waarnemend secreta ris-generaal. waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken van 2 Dec. 1940 is met ingang van 1 Juni 1940 opnieuw voor den tijd van vijf jaren benoemd tot kringcommissaris van het Nederlandschc Roode Kruis in den kring Noord-Hol land- Noord Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burge meester van Alkmaar. EEN ONPRETTIGE BUITELING. Gisteravond heeft een fietser in de Boter- slraat een buiteling gemaakt, die hem nog lang zal heugen. Vermoedelijk ten gevolge van de duisternis kwam hij terecht in de etalage van de Noordhollandsche Naaima chinehandel van den heer Surig. Naar men ons meedeelde is de materieele schade het belangrijkst: een kapotte spiegelruit en een dito naaimachine. Al met al een schade van enkele honderden guldens. En toch: het had erger kunnen zijn. SINT PAN CR AS LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND NOVEMBER 1940 Geboren: Trijntje, d. van Jb. Exter en M. Deutekom. Gehuwd: Jb. Ootjers en T. Muurling. Overleden: Jacob ten Wolde, oud 9 jaar; Cornelis de Wit, oud 68 jaar. Ingekomen personen: M. ten Wolde, landarb., van Houten U naar 347; B. van Delft, kapper, van Winkel naar 75; Joh. Mols en echtgen., bankwerker R.W., van Den Helder naar 26a; G. Leegwater, huis houdster, van Graft naar 117; R. en A. Do- ves, zonder beroep, van Velsen naar 261 G. van Twuijver, kapster, van Westwoud, naar 188a; C. A. Kloosterboer-Gerritscn, z. ber., en dochtertje, van Unna Dl. naar 289; T. W. van Weelij, bakker, van Den Helder naar 232; A. C. Kramer, dienstb., van Den Helder naar 177; Jb. Smit, tuinbouwer, v. Koedijk naar 109; J. Tienstra, z. ber. van Leeuw.-deel naar 24ia: J. S. Bolk-Verberg en gezin van Den Helder naar 232, z. ber.; J. Koopman, drukker, van A'dam naar 223. Vertrokken personen: P. Glas, korp. ma rechaussee, van 219 naar Den Haag; A. v. der Goes, zond. ber., van 26a naar Haar lem ;T. Muurling, z. ber., van 195a naar A'dam; H. Kooij, dienstbode, van 304 naar Alkmaar. ZIJPE POLITIE. Gevonden: 3 rijwielen, een dekzeil en een vulpen. Verloren: een gouden armband. ST. MAARTENSBRUG. NIEUWBOUW. Naar wij vernemen is de heer K. Schuijt alhier voornemens een groote boerderij met woonhuis te bouwen aan de Oostzijde van de Grootesloot, welk werk zal worden uit gevoerd door den timmerman-aannemer D. de Leeuw Wz., alhier. Het tot gemeentehuis van Doniawerstal gerestaureerde historische Osinga-slot van Langweer in Friesland Is officieel in gebruik genomen (Foto PaxHolland)

Schager Courant | 1940 | | pagina 8