BONNEN die deze week gelden Nieuwe zeepbon Tegen broodverspilling in Frankrijk 118~122 OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen nummers 18: geldig van 9 Dcc. tot en niet 15 Dcc. (niet gebruikte tot on mot 22 December, echter niet in restaurants e.d.) El ke bon geeft recht op het koopen van 125 gram roggebrood. 100. gram ander brood of één rantsoen gebak Bonnen nummers 2 (bloemkaart): geldig v.2 Dec. tot en met 29 üec. Elke bon geeft recht op het koopen van 6065 gram roggebrood. 50 gram ander'brood of een half rant soen gebak of 35 gram meel of bloem. Een rantsoen ..gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gr.; voor «peeulaas 140 er.; voor andere koekjes 200 er: voor biscuits en wafels 90 er voor beschuit 75 gr.; vnnr cake 300 gr voor taart 600 g.: voor gebakjes 600 er; voor gevuld groot korsteehak (boterletter e.d.) 500 er.; voor gevuld klein korstge- hnk (amandelbroodjes e.d 400 gr. Bon 20 (boter- en vetkaart): geldig van 7 Dec. tot en met 13 Dec. (niet gebruikte tot en met 20 December, echter niet in restaurants e.d.), reehtgeveride op pond boter of margarine. Bon 11 Vleesch (vleeschkaart): gel dig tot cn met 15 Dec(niet ge bruikte tot cn met 18 Dcc., echter niet in restaurants e.d.) Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram vleesch of cén rantsoen vlecschwaren. Bon 11, Worst, vlceschwaren, (vleeschkaart): geldig tot en met 15 Dcc. (niet gebruikte tot en met 18 Dec., echter niet in restaurants e.d.) rechtgevende op één rantsoen vlecschwaren. Het rantsoen vlecschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of geknokt varkens-, rund-, of kalfs- vleesrh en voor geronkte worst soorten. 100 gr. v, geknokte worst soorten. rolpens en knakworst 125 gram voor leverartikelcn. tongen worst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. Bon 17: Naar keuze 150 gram toiletzeep. 120 gram huishoudzeep, 200 gram zarhte zeep. 250 gram zeeppoeder indien voorradig 125 gram zeepvlokken. 250 gram zelfwerkende wnsrhmiddelen. 200 gram vloeibare zeep. geldig tot en met 31 December. Zij. dié de eezinswnsch naar een wasecherij sturen. zullen voor elke 20 Kg. droog wöschgoed één bon 17 aan „de wasschenj moeten af staan. Bon 23: geldig van 9 Doe. tot on met 15 Doe. (niet gebruikte tot en met 22 Dec., echter niet in restaurants e.d.), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 30: geldig tot cn met 30 Dec., rechtgevende op het koopen van 1 kilo suiker. Bon 43: geldig tot cn met 27 Dec.. naur keuze rechtgevende op 250 gram rijst, rijstemeel. rijstebloem of gruttemcel. Bonnen 49. 50, 62 en 63: geldig van 2 Dec. tot en met 29 December. Elk der bonnen geeft recht op het koo pen van 100 gram kaas. Bon 56: geldig tot en met 16 De cember. rechtgevende op het koo pen van Kg. peulvruchten. Bon 81: geldig tot en met 20 Decem ber, rechtgevende op P°nd kof fie of ons thee. Bon 83: Naar keuze 250 gram ba- vermout. havervlokken. haver- b'.oem. aardappelmoelvlokken. gort. gortmout of grutten tot en met 27 December. Bon 88: Naar keuze pond. gort- mout of grutten tot en met 27 De cember. Bos 93: Naar keuze 1 ons maïzena, griesmeol, saeo of aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel tot en met 27 December. Bon 98: Naar keuze 1 ons vermi celli. spaghetti of macaroni, tot en met 27 December. Bon 11 (hondenbroodkaart): geldig tot en met 31 Dec. voor de groepen 1, 2, 3. 4. 5 en 6. rechtgevende op resp, 10 kg., 10 kg.. 8 kg.. 5 kg., 4 kg. en 3 kg. hondenbrood. Bon 11 (kattenbroodkaart): geldig tot en met 31 Dec.. rechtgevende op 1% kg. kattenbrood. Scheerzeepbon 116: geldig van 31 Augustus tot en met 31 December, rechtgevende op 50 gram scheer- zepp of één tube scheercréme of één pot scheerzeep (alleen voor mannelijke personen boven 15 jaar) Pefcroleumzegel „periode 7": geldig tot en met 29 December, rechtge vende op 2 liter petroleum. Petroleumzegel „periode b" (voor verlichting), geldig tot en met 15 December, rechtgevende op 2 liter petroleum. De reeds eerder gepubliceerde kó- lenbonncn zijn verlengd tot 14 Dec. De nieuwe kolenbonnen zijn nog niet aangewezen. Voortaan twintig kilogram wasch- goed voor één bon naar de was- scheiij. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 7 De cember tot cn met Dinsdag 31 December geeft dc met „17" genummerde bon van het algemeen distri hu tiebonboek je recht op het koopen van. naar keuze. 150 gram toi letzeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep, 250 gram zeeppoeder, of voor zoover voorra dig 125 gram zeepvlokken. 250 gram zelf werkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Voor zoover do verpakking dit toelaat, kan de verbruiker gedeelten van boven staande hoeveelheden zeep naar keuze te zamen on één .bon koopen. Zoo zal dus b.v, op cén bon 60 gram huishoudzeep mot 100 gram zachte zeep verkregen kunnen wor den. Met betrekking tot de wasscherijen is 'n wijziging in de distributie van zeep gebracht. Wasscherijen zijn ver- plicht voor de behandeling van de gezinswasch gedurende bovenge noemd tijdvak de met „17" genum merde bon in ontvangst te nemen van hun cliëntèle voor het koopen van zeepprodneten. evenwel niet één bon per acht kilogram maar per twintig kilogram droog waschgoed. Dc wasch van kantoren, voor zoover het handdoeken, poets- cn stofdoeken betreft, kan ter behandeling worden gegeven, zon der dat daarbij bonnen behoeven te worden afgegeven. Hotels, restaurants e.d. zullen in den ver volge uitsluitend toewijzingen voor zeep ten behoeve van het reinigen- van beddelakons en kussensloopcn ontvangen. De „onwelkome Sinterklaas" gearresteerd Hij kwam juist uit de gevangenis- De „onwelkome Sinterklaas", die in den nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1. een inbraak pleegde in hel pand der firma L. aan dc Kerkstraat te Hilversum waarbij hij een hoeveelheid banket en mnrsonein. een bedrag van f 45.en een fiets buit-1 maakte kreeg op zijn beurt een minder prettige surprise, want Donderdagavond op strooi-avond. kwam de recherche met een bevel tot inhechtenisneming bij hem op visitie en arresteerde hem. Deze „Sintor klaas", de 31-jarige v. d. H., vertoefde in een logement te Hilversum. Ook nam do politic nog een hoovoelheid van het gesto len marsepein in beslag. Het banket was verorberd en ook van he* gestolen géld was bijna niets meer over. De ontvreemde flets moet nog worden opgespoord. De inbreker, een recidivist, die juist uit de gevangenis ontslagen was. dischte aan vankelijk bet verhaal op, dat hij het mar sepein had gekocht hij de bewuste firma, maar toen deze uitleg geen steek hield, ver tplde hij, dat hii de lekkernijen had gekocht van een kameraad, wiens naam hij „be slist niet zou- verraden." De man is ingesloten, en zal voor den officier van justitie worden geleid, Storm over Amsterdam Verschillende personen door den storm opgenomen en gewond. BRANDWEER RUKT 33 MAAL UIT. In de Wieringenstraat te Amsterdam is gisteren een 48-jarige vrouw in een kelder gevallen. Zij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat zij met een wervelfractuur naar het Binnengasthuis moest worden overge bracht. Nog ernstiger was het ongeval, dat een 45 jarigen wielrijder overkwam, die op den rijksweg Amsterdam—Den Haag onder Am sterdam door den storm tegen een hoorn werd gesmakt. In ernstigen toestand heeft dc G. G. en G. D. hem naar het Wilhelmi- na Gasthuis vevoerd. waar een schedelba- sisfractuur werd geconstateerd. Een ongeluk, dat eveneens op rekening der hevige stormvlagen moet worden ge schreven, gebeurde in het Deyssclhofplant- socn, waar een 55-jarige dame bij het slui ten van een raam een luik tegen het hoofd kreeg, waarbij zij een schedelfractuur op liep. Het slachtoffers is naar het O. L. Vrou wegasthuis gebracht. Ook aan de brandweer bezorgde de wind gisteren veel werk. Gevallen van ernstigen aard kwamen echter niet voor. De brand weer moest 33 maal uitrukken in verband met lossé dakpanneri, omgewaaide schuttin gen, afgerukte zinken pijpen, luifels, die ge vallen waren .door den storm en schoor- stcenen, welke gevaar opleverden. Steeds krachtiger Duïtsch- Roemeenscbe samenwerking De Roemeensche onderstaats-sccretaris voor pers en propaganda, Alcxander Con stant, bespreekt in de „Buna Vcstire" het nieuwe Duitsch-Roemeensche economische accoord. De economische politiek van Roe menië is, schrijft hij, thans evenals onder het bewind van Koning Carol den Eersten gebaseerd op de natuurlijke gobiedsver- lioudingen cn economische, realiteiten. Zij schakelt, alle beurs- cn financieelc specu laties uit De door Duitschland onder uiterst gunstige voorwaarden verleende crédieten zijn in tegenstelling tot die van het verle den, productieve leeningen, waardoor het mogelijk zal zijn, het land op alle gebieden van het economische leven met de modern ste technische installaties on machines uit te rusten. De zoo dikwijls gcwenschte hoo- gere levensstandaard van het Roemeensche volk, in het bijzonder van de groote massa der landbouwers, kan thans werkelijkheid worden. De „Actiunca" schrijft over hetzelfde the ma. dat de tot nu toe aan Roemenië ver leende credietcn er steeds alleen toe had den gediend, het tekort op de staatsbegroo- ting aan te vullen. Het natuurlijke gevolg van dergelijke leeningen is geweest, dat het land steeds dieper in de schuld raakte cn steeds armer werd. Het economische ac coord met Duitschland vormt het begin van een nieuwe economische politiek, ciic met inachtneming van de internationale economische belangen van Roemenië de ontwikkeling des lands ten goede komt. De „Porunca Vremii" schrijft, dat de Duitsch-Roemeensche samenwerking op economisch gebied vooral in den grootcn omvang, die door het nieuwe accoord is vastgelegd, voor beide zijden voordeden biedt. Zij kan alleen maar als een zegen worden beschouwd. Deze samenwerking zal zich nog versterken, nooit meer vermin deren. Autarkisch georiënteerde Japansche ijzerindustrie Alle directeuren van de Japan Iron Works afgetreden. Alle directeuren van de grootste ijzermaat- schappij van Japan, de Japan Iron Works, met inbegrip van den president, Hartsjisa- bocro Hirao, 17 directeurs en 5 auditeurs, zijn gistermiddag en bioc afgetreden. On middellijk na het aftreden heeft Hirao oen verklaring afgelegd, waarin hij zeide: „Gezien den heerschcnclen gespannen in ternationalen toestand is het dringend nood zakelijk liet ijzerproductievermogen der na tie zoowel als de productiviteit in de geheaèe „sfeer der gemeenschappelijke welvaart in Oost Azië te vergrootcn". Vooral met het oog op het door de Verecnigde Staten en Australië afgekondigde embargo op schroot cn het Indische embgrgo op gietijzer, moet de Japansche industrie gereorganiseerd wor den om het hoofd te kunnen bieden aan den nieuwen wereldtoestand, en moet eveneens een politiek van autarkie op het gebied van ijzer geformuleerd worden in geheel Japan, China en Mandsjoekwo." De verklaring voegde hieraan toe, dat de Japansche ijzerindustrie gereorganiseerd moet worden onafhankelijk van de Verecnig de Staten en Engeland. Algemeen gelooft men, dat Hirao herkozen za! worden tot president van de gereorgani seerde maatschappij in de aandeelhouders vergadering, die uitgeschreven is voor 26 December. Papiergebrek in Egypte De toenemende schaarsclite van grond stoffen en producten van levensbelang in Egypte, veroorzaakt onder de bevolking een zoodanige ongerustheid, dut de Egyptische pers steeds opnieuw melding moet maken van „de aankomst van groote hoeveelheden levensmiddelen in een niet nader te noe men haven". Uit dezelfde bladen blijkt echter, dat door bet wegvallen van de le veranties uit Duitschland en andere lan den in Egypte een groot gebrek aan papier heerscht. Met tracht nu papier uit aard appelschillen te vervaardigen. Het gebrek aan steenkool is zoo groot, dat de locomo tieven gestookt moeten worden mot olie restanten en koeken van katoenznad. die met steenkoolstof zijn vermengd. De bak kers van Alexandric hebben op 13 Novem ber bekend gemaakt, dat zij binnenkort niet meer zouden kunnen bakken. Omtrent de petroleum en de benzine meldt de „Boursc Egyptienne", dat bijna de geheele voorraad des lands ter beschikking is gesteld van de Engelsche militaire autoriteiten. Volgens het in caïro verschijnende dagblad „Mokattam" zijn bijna alle belangrijke medicamenten niet meer te krijgen. VERHOOGING WERKLOOZENSTEUN IN DENEMARKEN. De reeds aangekondigde verhooging van den werkloozensteun in Denemarken in ver band met de zeer gestegen prijzen der le vensmiddelen is gisteren in den vorm van een wetsontwerp door den minister van Ar beid, Kjaerboel, bij het Volketing ingediend De minister vraagt een verhooging van de maximale bedragen der daggelden, die door erkende verzekeringskassen tegen werkloos heid worden uitbetaald en ook een verhoo ging van de kindertoeslagen voor verzeker den tegen werkloosheid. Pressie op Zuid-Afrikaansche ambtenaren De Britsche oorlogsdrijvers in Zuid-Afrika krijgen het zelfs als „democraten" thans zoo benauwd door hun eigen positie, dat zij hun spionnagestelscl en de vervolging van de boeren reeds openlijk voor do ambtenaren wereld bevolen hebben. Van de Bocrsch-Na- tionaal gezinde ambtenaren en ander per soneel wordt naar de „Afriean World" onlangs meldde geëischt dat zij bij ver- schiJ van politieke opvatting met het bewind van Smute aftreden of althans om te be ginnen hun standpunt aan hun superieur mededeelen. Politieke gesprekken of uiting van hun op positioneel standpunt is niet meer geoor loofd. Iedere ambtenaar of beambte, die op eenigcrlei tijdstip uitdrukking geeft aan zijn standpunt contra de aan Engeland hoorige regeering, moet terstond bij den chef van het bureau aangegeven worden. De regee ring zal geen „ongehoorzaamheid" meer dulden, aldus het blad. De Zuid Afrikaners, wien het nationale bestaan van hun land ter harte gaat, worden dus niet alleen op straat achtervolgd en lastig geval Ion. doch ook in ambtelijke om geving moeten zij gedwongen worden in Britsch belang politieke onderdrukking te duiden. Naar uit Vichy wordt gemeld, verbiedt een gisteren verschenen dectreet het verspillen van brood, waarop een reeks straffen gesteld wordt. Hotel- on restauranteigenaars mogen den gasten telkens slechts 50 gram brood tegelijk verstrekken. Het decreet bedreigt zowel de hotel- en restauranteigenars als de gasten met hcchtenisstraffen van zes dagen tot twee maanden en boeten van tweedui zend francs. Tegen recidivisten kan gevan genisstraf tot den tijd van een jaar worden uitgesproken. Onafhankelijk hiervan kunnen lokalen wegens vergrijpen tegen de genoem de bepalingen onder bepaalde omstandighe den voor altijd gesloten worden. Het volle licht op de vrijmetselarij Duitsche nationaal socialistische partij opent tentoonstelling te Leeuwarden. Te Leeuwarden is gistermiddag de eer ste van een reeks tentoonstellingen geopend welke door de N.S.D.A.P. in ons land zal worden georganiseerd van voorwerpen, ge schriften, gravures, schilderijen enz., welke bij het sluiten der 69 gebouwen van de vrijmetselaarsloge in Nederland in beslag zijn genomen. Bij de opening van deze expositie, welke in het voormalige gebouw der loge „Frie- sche trouw" te Leeuwarden is ingericht, waren o.m. aanwezig de vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris in het bezette Nederlandsche gebied, Scbulungsleiter Som- ner. verscheidene Duitsche politie- en leger autoriteiten, de commissaris van politie te Leeuwarden, de heer C. Kool, de divisie commandant der marechaussee, eerste lui tenant Lenstra cn vele anderen. Volksvreemde ideeën verdwenen Voor d£ opening der expositie hield Dr. Sclnvier een korte toesprank, waarin hij memoreerde, hoe. sedert Adolf Hitier in 1033 de macht in Duitschland overnam, de N.S.D.A.P. den strijd gevoerd heeft tegen de vreemde ideologieën, welke evenals el ders in het Duitsche volk waren doorge ziekt en er een verderfeliiken invloed on uitoefenden De Fuehrer wilde, dat de volk- sclve gedachte weer levendig werd in zijn volk, F,en voorwaarde hiertoe was hel ver dwijnen van alle volksvreemde ideeën, waartoe ook de vrijmetselarij gerekend moest worden. De loges werden verboden. Ook in de andere Germaansche landen had de vriimetselarij veel aanhangers. De nar tij. welke ertoe geroenen was. den strijd tegen de vriimetseln'rij te voeren, bracht dezen strijd over nanr de, landen den stam verwante volkeren, in welke deze ideologie eveneens werd uitgebnnneTi. Zoo werd ook >n deze landen do idéc van den Fuehrer doorgevoerd. Vervolgens gaf dr. Schwier hot woord aan schulungsleiter Sommen „Onnatuurlijke ideologie." Na dank te heben gebracht aan Dr. Schwier, voor het werk, dat hij heeft verricht om een zoo groot mogelijk overzicht van het wezen der vrijmetselarij te kunnen geven, hesprak ook referent Sommer den invloed, welke deze beweging op een volk uitoefent. Hij noemde do vrijmetselarij een -onnatuur lijke ideologie, die geen aanspraak kan ma ken op den naam geestelijk goed. Want in de vrijmetselarij ging het niet om geestelijke waarden, men kweekte er een volksvreem den geest. Zulke bewegingen hebben in het nieuwe Duitschland geen plaats. Geen won der, dat toen de Duitsche weermacht en de vertegenwoordiger van den Fuehrer, de rijkscommissaris in Nederland kwamen, ook in dit Germaansche land de loges dor vrij metselarij geen plaats meer konden inne men. Met een driewerf Sieg Heil op den Fuehrer, wien spr. dankte voor de wijze, waarop hij zijn volk verlossing bracht, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Onder het volle licht. Vervolgens gaf Dr. Schwier een uitvoerige toelichting op hetgeen'in de benedenzaal van het gebouw tentoon was gesteld, waar bij hij erop wees, hoe bij het inrichten der tentoonstelling uitgegaan was van de grond beginselen der vrijmetselarij. Men had de gevonden attributen uitgestald, beginnende bij de groep leerlingen, vervolgens de gezel len, en tenslotte de meesters, uit welke drie graden o.a. de Friesche loge bestond. Op een tweetal andere tafels lagen voorwerpen ten toongesteld, welke afkomstig zijn uit loge- ge bouwen elders in het land en die betrek king hadden op een kapittelloge en on den opperraad van den 22sten tot den 33sten graad. Uitvoerig behandelde dr. Schwier de geschiedenis der vriimetselarij en toonde daarbij het internationale karakter dezer beweging aan, In den tempel, welke in een bovenzaal is ingericht, gaf hii nog een uit eenzetting van de wiizo, waarop de leerlin gen tot gezellen worden gepromoveerd en welke ceremonieën daarbij werden gevolgd. De interessante uiteenzetting had de volle belangstelling van de talrijke aanwezigen. Amsterdamsche effectenbeurs Kalme handel. Vaste stem ming. Oploopende koersen. Amerikanen prijshoudend. Nederlandsche beleggingen goed gedisponeerd. Dnitsche fond sen met vaste ondertoon. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 I 4 101% 101% Nederland 1940 U 4 86% 96 Idem niet bel. fac. 101% 101% Nederland 1938 3.3% S5%-85% S5%-8513/16 Oost Indië 1937 3 861/16 86% Oost Indië 1937 A 3 83% 83% Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 70% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dnm '37 I 3% 83% 83 's Grav. '37 13% 91% N.-HolJ. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84 84 R'dam '37 I. III 3% 82 80% Z.-Holland 1937 3 87% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92% 92% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 - Gelsenk. Bergw, 5 84 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 184 185 Ned. Ind. Handeisb. A 129% 133% Ned. Handel Mij. c. v. A 118% 120 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A-KU. 114%-115% 116%-117% Calvé Delft c.v. A, 81 81%-S2%' Centr. Suiker Mij. 199% 1993/ Fokker g. A. 180 180 Lever Bros en Unilever cv.A129%-130% - j t- 130-132% Ned. Ford 316 320 Philips G B.v.A. 206%-208% 208-211% Philips pref. A .143% 143% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 29%-29% 29-29% Am. Sm en Ref. c.A. 46% 47 Beth. Steel c.v. A 813,4-823^ S2%-S2% Gen. Motors c.v. A. 53 15/16 53 5/16 Kennecot Copper c.v. A. 37%-3711/10 37 9/16-37% North. Am. Aviation c.v.A. 181/16 1S% Rep. Steel c.v. A. 24%-25 24%-25 3/16 U. S. Steel c.v. A. 67%-6S 68-69 petroleumondernemingen. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 245% 253 Kon. Petr. 265-267% 265 Buitenland. Shell Union c.v. A. 12%-12 7/16 12 7/16-129/16 10%-11 11%-11%' Tide Water c.v. a. scheepvaart maatschappijen. Holland Amerikalijn a 115%-117% Java China-Japanlijn A. 149%-152 150%-158%' Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 153%-157 159-161 Kon. Paketvaart A. 240 247 Ned Scheepv. Unie A. 173-175 176-180 Rott. Lloyd A. 142-144 147%-148 Stoomv, Mij. Nederland A. 147 148 suiker-ondernemingen. H.V.A. 445-446 449-456 Javasche. Cultuur 273 285 N I S U. *271%-272% 275 Ver. Vorstenl. Cult 126%—129 131-133%' tabaksondernemingen. Deli Batavia Mij. 180%—190% 193Ijgg Deli Mij. c. v. A. 272%—276 275%-280 Senembah 204%—207 207%-209 rubber-ondernemingen. Amsterd Rubber 277-279% 277-286 Bandar Rubber Mij. A. 198 199-201 Deli Batavia Mij. A. 207 207-211 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen voor stortingen op 7 December '40? Reichsmarken 75.36; Belga's 30 1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9 87; Deensche Kronen 3640: Zweedsrhe Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. VERKOOP VAN „MEIN KAMPF" IN COLUMBIA. Uit Bogota in Columbia wordt gemeld, dat de daar gehouden boekenbeurs, waar van de minister van Onderwijs bescherm heer is, het boek van Adolf Hitier „Mein Kampf" het meest gekochte werk is. De verscheiden duizenden exemplaren welke voorradig waren, waren in korten tijd ver kocht. ITALIANEN UIT GRIEKENLAND TE BELGRADO VERWACHT. Heden wordt te Belgrado het tweede con- /oni Ifaliaansche staatsburgers, die uit Griek- sche concentratiekampen zija ontslagen, ver* wacht.

Schager Courant | 1940 | | pagina 2