EEN WOONHUIS De „baron" en de „barones" Jeugdig zondaar voor het Duitsche gerecht RentenierswoÉg De moord op den heer Nebig Vrijlating van Vlaamscbe krijgsgevangenen Voor Duitschland bestaat geen „terug" Voorshands geen aardappeldistribntie Nieuwe belasting- problemen Geen goederenvervoer door de stadstrams Marktberichten Anna Paulowna Berkhout Vrijdag 11 Cecember 1340 )eurj aag. her. ïeercn. leggia. U 01 1/11 96 5/]| l/i| 143,; GEH. 5% 2 13/J 7 EN. Va -123) V2 -18T Rentenier van spaarduitjes be roofd. Een oplichtingshistorie, waarhij een ren tenier al zijn spaarduitjes kwijtraakte en een millioencndroom in rook zag vervliegen, eindigde gisteren voor de rechtbank tb Maastricht, met de veroordeeling van den 43-jarigcn II. E. a C. tot vijf maanden ge vangenisstraf wegens oplichting, aldus de .Tel. De Maastritsche rentenier W. H. D. maak te ongeveer vijf jaar geleden in een café te Canne in België kennis met een deftig doend echtpaar, dat zich voorstelde als „ba ron en barones". Het gesprek, dat gevoerd werd, was nogal intiem en had o.m. geloopen over 'n som van 300.000 goudmark, die deze familie „niet los kon krijgen." Na rijp beraad had D. toegestemd tegen provisie alles in het werk te zullen stellen, om dit fortuin in handen te krijgen, waarna de „baron" van het tooneel verdween. Zijn identiteit heeft men nooit kunnen vaststel len. Over dit onverwachte geluk vertelde D. het. een en ander aan zijn vriend a C.. die hierop onmiddellijk antwoordde den „baron" persoonlijk te kennen en zelfs briefwisseling niet de familie te onderhouden. Na eenigeh tijd kwam a C. bij D. met de metdedeeling een brief „van de barones" te hebben ont vangen, waarin deze' de ontstellende mede- deeling deed van hef overlijden van den ba ron. Deze zou n.1. tijdens de jacht in „een oerwoud van Frankrijk" verongelukt zijn. Hij had echter nog den tijd gehad een tes tament, te maken waarin hij den Maastrich- schen rentenier wegens zijn hulpvaardigheid „bedacht, met 300 aandeelen, elk van 10.000 Lire in den Djiboefi-spoorweg in Abessiniö". Hoe ongeloofwaardig dit alles ook mocht klinken, de rentenier geloofde vast en ze ker in dit nobele gebaar van den overleden „baron." Om deze ^stukken echter in handen' te krijgen, moest, hij aantoonen, dat de aan deelen vei-handeld waren „vóórdat Italië in oorlog was met Abessiniö" en om dit te bereiken bood k C. zijn bemiddeling aan. De aangeboden hulp werd aanvaard te meer, daar de vriend over goede relaties zou bcccliikken. Om te beginnen stelde de vriend aan D. voor lid te worden van de vereeniging „Boma, Intercella", waarvan de Britsche gezant te Rome voorzitter zou zijn Dit, om zoo noodig tegen den Italiaanschei staat te procedeeren. Het lidmaatschap kostte wel frs. 40 per maand, doch dit was immers maar een peulschilletje in ver houding tot het fortuin, dat te verwachten was. Zoo betaalde de goedgcloovige rentenier liefst vijf jaren lang frs. 40 per maand, de boeten niet meegerekend. Want wanneer hij een of twee dagen met, betalen over tijd was. kreeg hij er frs. 100 tot frs. 150 boete bij. Er waren echter nog allerlei andere on kosten. welke D. week in week uit aan zijn vriend betaalde. In verband met de nalaten schap moest a C., naar hij voorgaf, reizen ondernemen naar Frankrijk, Duitschland en Italië. Dit kostte handenvol geld. De hulpvaardige vriend had geld noodig voor telefoontjes met het buitenland, voor telegrafische postwissels en D. betaalde tel kens maar weer, den eenen keer kleine, den anderen keer groote bedragon. Om aan de noodige contanten) te komen gaf de man zijn spaarduitjes af, verkocht meubels en klceren en leende zelfs bij fa milieleden. In weerwil hiervan bleef D. zijn vriend ten volle vertrouwen. De politie, door anderen over dit geval in gelicht, heeft zich veel moeite getroost om C. op heeterdaad te kunnen betrappen bij het. aannemen van geld, hetgeen haar ten slotte gelukte. De bedrieger had namelijk gezorgd, dat geen enkel schriftelijk bewijs aanwezig was. D. had opdracht gekregen, eiken brief, dien hij over deze zaak ontving onmiddellijk te vernietigen, om „redenen van internationalen aard." Verdachte heette alles onwaar en ontkende iets te maken te hebben gehad met D. Doch de getuigenverklaringen waren zóó posi tief, dat de rechtbank tot veroordeeling is overgegaan. Het O. M. had vijf maandon ge- ëischt. Op 8 November gepleegd Men mag, zegt de Tel., thans wel als vaststaand aannemen, dat de heer M. Nebig, wiens stoffelijk over schot Maandagmiddag in de Hee rengracht bij de Hartenstraat is ge vonden, op den dag van zijn terug keer naar Amsterdam, op 8 Novem ber, moet zijn vermoord. Bij de schouwing is gebleken, dat het hoofd zes vrij groote wonden vertoont. Drie steekwonden aan het voorhoofd ter hoogte van den slaap, twee verwondingen in het achterhoofd en één wonde boven in 51/1 [den schedel. Het colbertjasje en het vest *Varen open, terwijl het slachtoffer zijn jbverjas niet meer aanhad. Ook het feit, dat men geen cent meer in de zakken heeft gevonden bevestigt, dat de- heer Nebig door moordenaarshanden is gevallen. Twee gouden manchetknoopen, vervaar digd van gouden vijfjes, alsmede een gou den ring zijn nog op het lijk gevonden. De daders zullen het te riskant hebben geacht, ook deze sieraden te rooven. Er heeft zich thans een getuige aange meld, aldus het blad, die op 8 November gezien heeft, dat de heer Nebig in Den Haag in den trein is gestapt, die daar te 12.55 vertrok. Vroeg in den middag kan de heer Nebig dus te Amsterdam terug zijn geweest. Het blijft nu de groote vraag, waar hij 's middags heeft vertoefd. Zeer waarschijn lijk dicht in de buurt, waar gistermiddag het stoffelijk overschot in de lieerengracht is gevonden. 7 5/11 k i 3/11 ,-R MIS 1 .ï/ii K. na» isyi ■5«K -431 291 Naar te Berlijn verluidt, zullen van de thans nog in Duitschlancl vertoevende GO.OOO Vlaaansche krijgsgevangenen. 20.000 nog voor Kerstmis, voor zoover de transport middelen zulks toelaten, naar huis worden gestuurd. De overige Vlaairjsche krijgsge vangenen zullen zoo mogelijk nog in Janu ari worden .vrijgelaten. In dit verband moge eraan herinnerd worden, dat destijds door een grootmoedig gebaar van Adolf Hitier verreweg het grootste deel van de Belgische krijgsgevangenen is vrijgelaten. De vrijla ting geschiedde naar mate de economische positie van België een werkverschaffing aan de terugkeerende krijgsgevangenen mo gelijk maakte. Op het oogenblik bevinden zich incl. de Vlamingen, die thans worden vrijgelaten, nog ongeveer 185.000 Belgische krijgsgevangenen in Duitschland. Deze ge vangenen worden inmiddels voor de keuze gesteld om als vrije arbeiders in Duitsch land tc werk gesteld te vtirden. Minister Goebbels: Rijksminister Dr. Goebbels heeft gister middag voor het personeel der scheeps werf BI ohm und Voss een rede gehouden, waarin hij den thans door Duitschland ge- voerden oorlog een volksoorlog in den lies- ten 'zin van het woord noemde. De strijd te- Ren Engeland, aldus zeide hij, zal beslissen over leven en toekomst, van het Duitsche volk van 80 millioen zielen. Voor het Duit sche Rijk bestaat geen .t.erug" meer. Aan de hand van het voorbeeld der bittere twin tig jaren na den wereldoorlog kan elk zich «en voorstelling maken van de verwoesting en volksvernietiging, welke de vijanden van Duitschland zouden begaan, indien het hun zóu lukken het Duitsche rijk te ver slaan. De daad van Versailles heeft het Duitsche levensgebied op onduldbare wijze beknot en het Duitsche volk contributies van astrono mische afmetingen opgelegd. De Duitsche arbeider heeft gedurende lan ge, bittere jaren moeten ondervinden, wat het beteekent een verloren oorlog te moeten betalen. In zijn wanhopigen toestand strooit het uit diepe wonden bloedende Engeland kwistig met maatschappelijke beloften voor den tijd na den oorlog. Zijn door de pluto cratie betaalde arbeidersleiders prediken een gereorganiseerd Europa van het maatschap pelijke vergelijk. Duitschland antwoordt daarop slechts met de vraag; waarom heeft Engeland het nieuwe Europa, welks beeld het thans in woorden weergeeft, niet reeds in 1919 geschapen'? Minister Goebbels herinnerde er verder aan, dat de Fuehrer dezen oorlog niet ge wild heeft. Hij legde er den nadruk op, dat Adolf I-Iitler jarenlang een beroep op het ge zonde verstand van Europa heeft gedaan, vredesvoorstellen deed en de wereld ontwa peningsplannen voorlegde. Niets, niets heeft resultaat gehad. Nu Engeland echter het Duitsche volk den oorlog heeft opgedrongcit, zal Duitschland er alles op zetten om den ■strijd te winnen. De minister bracht den arbeiders dank, omdat zij in weerwil van de vele nachtelijke luchtalarmen hun arbeidsdiscipline onver stoorbaar bewaren. De arbeider, die dag aan dag-het pantser der Duitsche wapening ter zee sterker maakt, kan ook het best getuigen, dat de Britsche nachtbommenwerpers er niet in geslaagd zijn, ook maar op een plaats ge voelige schade aan de oorlogsproductie van Hamburg toe te brengen. Voor het Landesgerecht .stond terecht de 17-jarige kantoorbediende O. F., die werk zaam is bij het hoofdbestuur der P.T.T. te Den Haag. Deze was door een van zijn col lega's aangeklaagd, wegens het verspreitien van geruchten. Deze collega had allerlei uitlatingen van den beklaagde in een boekje genoteerd, doch wist zich, daar hij bij het getuigenverhoor dit boekje niet mocht raadplegen, niet veel meer daarvan te herinneren. Aan beklaagde was ten laste gelegd, dat hij op zijn afdeeling had verteld, dat in Duitschland de vlaggen halfstok hingen, omdat er een hooge autoriteit zou zijn ge storven. Voorts dat 3000 Duitschè soldaten zelfmoord hadden gepleegd en ten slotte, dat men ongenoode gasten er weer uit moest gooien. De beklaagde erkende alleen de uitlating inzake het halfstok vlaggen. Hij verklaarde echter dit niet te hebben gezegd met de be doeling om beleedigond te zijn. Het praatje ging algemeen en hij wist niet, dat hij on waarheid sprak. Staatsanwalt Dr. Koblitz waarschuwde in zijn requisitoir ernstig tegen het ver spreiden van lichtzinnige geruchten. Zij be derven de stemming en brengen onrust. Aan de persoonlijke vrijheid van de Ne derlanders zij uit den aard der zaak gren zen. wanneer het gaat om de belangen van Duitschland en daarbij dient men er ter dege rekening mede te houden, dat men een ander niet in zijn eer aantast. Mede met het oog op- de jeugd van beklaagde en tevens omdat we hier niet met al te ernstige geval len hadden te doen, wilde spr. thans nog een milde straf vragen en wel twee weken gevangenisstraf met een geldboete van f 30 Slechts "praatjes De verdediger, mr. Wyckerheld Bisdom wees er in de eersle plaats op. dat het hier niet gaat om beschimpingen of geruchten, welke beleedigend zijn voor dc Duitsche weermacht, doch dat het slechts onbetée- kenonde praatjes waren, die beklaagde ook weer van anderen had gehoord. Spr. wees voorts op de jeugd van beklaagde, die he den zijn achttienden verjaardag viert en wiens oordeel over bef gebeuren nog niet voldoende Is gevormd. Daarbij komt dat hij geenszins de opzet heeft gehad om onware, •praatjes rond te vertellen en hij is daar mede dan ook onmiddellijk, toen hem op 't verkeerde daarvan werd gewezen, opgehou den. Rechter Joppich nam bij de motiveering van zijn vonnis aan, dat bij beklaagde geen opzet heeft voorgezeten tenvijl tevens in aan nerking werd genomen, dat beklaagde nog eugdig is en daarom de ernst van het ver spreiden van onware geruchten nog niet ten .olie heeft kunnen beseffen. Spr. hoopte dat deze vervolging voor be klaagde en ook voor anderen in de toekomst een ernstige waarschuwing moge zijn, wan» in den vervolge kan niet meer mild worden opgetreden. Óp grond van een en ander werd beklaag de veroordeeld tot een geldboete van twin tig gulden Naar wij vernemen, missen geruch ten over een weldra op handen zijnde distributie van aardappelen eiken grond. (Van onzen Haagschen correspondent.) In verband met de aanstaande Loonbelas ting vernemen wij van bevoegde zijde, dat degenen, die ook andere bronnen van inkomsten hebben dan oloon of salaris, b.v. onroerende goederen oi effecten, een aan slag ontvangen In de nieuw in te voeren reeds aangekondigde Rijksinkomstenbelas ting. Deze aanslagen komen in den loop van het jaar 1941, aangezien de regeling nog niet in onderdeelen is uitgewerkt, doch de loonbelasting vormt een onderdeel van deze nieuwe Inkomstenbelasting in de plaats van de twee bestaande heffingen Rijksinkomstenbelasting en Gemeentefonds belasting en daarom zal ook op het toe komstige aanslagbiljet de Loonbelasting, welke reeds is ingehouden bij de uitbeta ling van loon of salaris, alsmede een derde gedeelte van de Inkomstenbelasting 1940 '41 voorkomen. Dit laatste om dubbele belasting te voorkomen, nn de aanvang van het nieuwe fiscale jaar vier maanden vervroegd is en van 1 Mei gesteld is op 1 Januari. In afwachting van deze definitieve rege ling, zoo vernamen wij verder, zal men bij de na 31 December nog te betalen vier ter mijnen van den loopenden aanslag reeds zelf rekening houden met den komenden aftrek van een derde, voor zoover deze aan slag tenminste betrekking heeft op inkom sten uit loon. De oificieele ontheffingsbe schikking volgt dan ie zijner tijd. Sedert eenigen tijd was een plan in over weging bij de bevoegde instanties om de electrische tram in de steden, tevens te ge bruiken voor het vervoer van goederen, zulks in verband met de moeilijkheden dei- Spoorwegen, straffe inperking van het ver voer met motorrijtuigen langs den weg en verminderde capaciteit van de binnenvaart Wij vernemen thans, dat nauwgezette overweging de vervoersautoriteitcn tot de slotsom heeft gebracht, dat dit plan moei lijk voor verwezenlijking vatbaar is. De bezwaren van goederenvervoer over de elec trische stadsnetten worden te groot geacht. Het gewone tramverkeer zou te veel gestag neerd worden bij lang stilstaan, voor laden en lossen en in smalle straten zou ook bet gewone verkeer te veel hinder ondervinden. Verder passen de goederenwagons 'niet over al op do spoorbreedte van de electrische tram en tenslotte zijn er bezwaren in zake de koppeling achter stedelijke motorwa gens. Voor de meeste plaatsen geldt ook nog het onoverkomelijke bezwaar dat er niet vol doende rangeergelegenheid en staanterrei- nen zijn. Het denkbeeld is weliswaar nog niet ge heel losgelaten, maar voorloopig zal men zeker niet in de steden dc goederenwagons achter de electrische tram zien rijden. HOOGWOUD VOLKSONDERWIJS. In de zaal van café D. Bakker werd Maan" dagavond een px-opaganda-avond gehouden, uitgaande van do afdeeling Hoogwoud en Aartswoud van Volksonderwijs. De heer P. Zee, voorzitter van deze afd., opende met een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak cr zijn spijt over uit, dat slechts een 60-tal belangstellenden aan wezig was. Daar de propagandarede van den heer Oepkes niet kon doorgaan, had het bestuur maar besloten er een soort feestavond van te maken, waaraan door enkele plaatselijke krachten belangeloos medewerking werd verleerd. De heer Oepkes hield een lezing met licht 'melden over „Ouderzorg in het Dierenrijk", lie met belangstelling werd gevolgd. Een tooneelstukje in een bedrijf werd op gevoerd, getiteld „De oom uit Amerika". De aanwezigen hebben deze klucht, blij kens het applaus, dat na afloop weerklonk met veel genoegen aanschouwd. Verder hield de heer P. Donker een voor dracht in WöBtfriesch dialect, terwijl mej. A. Rooker op verdienstelijke wijze enkele liederen zong. met pianobegeleiding van den beer A. Schermer. Ten slotte zongen de dames C. Bood en A. Modder een populaire liederenpotnourri. waarvan de refreintjes om het hardst wer den meegezongen. De heer P. Zee kon in zijn slotwoord dan ook zeggen, dat de avond zeer goed ge slaagd was, en'dankte allen voor de mede werking, ook den heer J. Jonker, die als grimeur dienst deed. Verder wekte hij do aanwezigen op toe te treden als lid van „Volksonderwijs." DE STAMKAART GERED. Het taschje, dat gestolenwerd van een der dames, die het bal in café Renooij be zocht haddon, is terug gevonden op het ijs van een dor slooten in de buurt van de Gouw. Het geld was uit het taschje ver dwenen. maar de stamkaart was er nog in. Dus nog een geluk bij een ongeluk. W1ERINGERW AA.RD POLITIE Verloren: een rijwielbolastingmerk in etui. Inlichtingen aan de gemeente-secre tarie. DEN HELDER ERNSTIGE AANRIJDING. Kraamverpleegster deerlijk ver wond. Gistermiddag is in Den Helder op den Singel hoek Celebesstraat, de kraamver pleegster mej. v. d. Made door een. vracht auto aangereden. Haar flets werd verbrij zeld en zij zelf moest met ernstige hoofd en gelaatswonden naar het noodziekenhuis te Julianadorp worden vervoerd Later is zij overgebracht naar een Alkmaarsch zieken huis. Haar toestand is ernstig. CENTRALE KEUKEN. Naar wij vernemen, zal de Centrale Keu ken, welke hier zal worden gevestigd, een capaciteit van 4000 liter krijgen. SCHOORL F. Schermer overleden Na een korte, doch hevige ziekte is alhier overleden do heer Floris Schermer, lid van Prov. Staten, lid van den gemeenteraad, oud-wethouder. De heer Schermer is 61 jaar oud geworden. In vele vcreenigingen en corporaties was de heer Schermer eon be kend figuur, die zijn meening niet onder stoelen of banken stak en do belangen van zijn geliefd Schoorl verdedigde, zoo hij die zag. Speciaal de uitbreidingsplannen van Schoorl hadden zijn aandacht en belang stelling, en hij is wel een der initiatiefne mers geweest van het tot stand komen van het rijwielpad Bergen—Camperduin. In den raad praatte hij graag en veel, en meermalen leidde zijn advies tot een wijzi ging van eerst voorgestelde plannen. Gemakkelijk van zijn standpunt, af te brengen was het raadslid Schermer niet, doch zag hij zijn ongelijk in, dan schroom de hij ook nimmer dat te erkennen. Ook als kassier van do Boerenleenbank was de heer Schermer veler vertrouwens man. Met hem is zeker een harde werker heengegaan. Moge hij in vrede rusten. WINKEL RECTIFICATIE. Gisteren is een gedeelte van het verslag van het concert van Zondagmiddag terecht gekomen onder een bericht, over de verlo ting te Nieuwe Niedorp. De meeste lezers zullen het ontbrekende deel wel hebben op gespoord. maar voor de goede orde maken we er nog even melding van. ZIJPE DAT HOUDT WAT1 De heer J. E .J. Kramer te Burgerbrug heeft, evenals de heer C. Commandeur te 't Zand, verklaard niet in aanmerking te willen komen voor een benoeming tot lid van den Gemeenteraad, zulks naar ons wordt medegedeeld in verband met het feit, dat door de beide R.K. Kiesyerccnigin- gen index-tijd is overeengekomen, dat van de 3 R.K. Raadsleden er 2 in Noord-Zijpe en 1 in Zuid-Zijpe moeten wonen. De voorzitter van het Centrale Stémbu- eau heeft nu den lveer J. Komen te Oude' sluis benoemd verklaard tot lid van den Raad dezer gemeente. ROTTERDAM. 17 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 1352 dieren, waarvan 1050 gebruiksvee. 1 varken. 260 bokken en geiten. 1 paard, 42 schapen. Prij zen per stuk: Kalf koeien f 495385295, melkkoeien f 490390300. varekoeien 325 —260—210, vaarzen f 325275185. pinken f 270200—155, bokken en geiten f 9060— 25. Overzicht: De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met mati gen handel en stijgende prijzen. De aanvoer van varekoeien was gewoon met vlotten handel en iets hooger prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer alsv orige week met tame- lijken handel en hooger prijzen. Bokken en geiten iets kleiner aangevoerd, vluggen handel en hooge prijzen. PUBMEREND. 17 Dec. Gem Kaasbeurs, Verhandeld 9 partijen wegende 12000 Kg., handel vlug. hoogste prijs f 35.25. 3 stapels, 612 Kg., kleine boe renkaas 32.per 50 kilo. Runderen, totaal 573 stuks: 300 vette koeien voor de levering 65 eelde koeien f 185—300. 208 melkkoeien f 310430, 30 vette kalveren voor de leve ring. 120 nuchtere kalveren: voor do slacht vodr de levering, voor de fokkerij f 20—32. 78 magere varkens f 28—33 per fguk. 219 kineieren f 1.07 ner Kg., oude koppen f 1— kiieieren 1.07 p. Kg., ultz.pr. oude kippen 1— 1.10, jonge idem 1.35—1.75. 4500 oude kip- 1.10, ion ge idem f 1.35—1.75. 4500 oude kin nen en banen: wit en rood f 1.351.45. idem blauw 1.401.60 per kilo.-konijnen f 38 p. stuk. 2000 eenden, duiven 40 ct. per paar. 286 ganzen f 14.50—17 per stuk. 60 zwanen f 13.50—14.30 per stuk. 3 kalkoenen. ROTTERDAM. 16 Dec. Aardanpelmarkt. Eigenheimers lflei 3.fl1i/>. idem zand 3.0914, bintjes 3.61H. eer stelingen 3.20%. Aanvoer voldoende, vraag tamelijk. BROEK OP T.ANGENDTJK. 17 Der. Aanvoer: 12200 Kg. roode kool 4.50. 32000 Kg. gele knol 3.80. 11600 Kg. Deonsehe witte kool 3.10, 3000 Kff. Savoye kool«3.8Ó. 4300 Kg. uien 4.—. grove uien 4.—. stok 4.— 1600 Kg. peen 2 30. 1200 Kg. andijvie 4.30. NOORDSCTT 4RWOUDE. 17 Der. Aanvoer: 23600 Kg. roode kool 4.50. 22700 Kg. gele kool 3.80, 33500 Kg. Deensche witte kool 3.10, 1700 Kg. uien 4.—. 2300 Kg. peen 3 30 Eenige. kennisgeving. Tot. ons groot leed wezen overleed heden, na een kortstondige ziekte onze beste Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, Floris Schermer, in den leeftijd van 61 jaar. Schoorl, M. SCHERMER— Wildeboer. Castricum. A. SCHERMER. C. SCHERMER— Verwol FLORIS en OLLY. Beverwijk, M. J. BOS— Schermer. H. BOS. Schoorl. ..Buitenduin". 16 December 1940. Liever geen bezoek. De Begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 19 December e.k.. des namiddags 2 u. op de Algcmcene Be graafplaats te Schoorl. Heden overleed, na een kortstondige ziekte onze beste Vriend en Compagnon, de heer Floris Schermer, in den leeftijd van 61 jaar. Firma SCHERMER en LAURMAN. H. M. LAURMAN. Schoorl. 16 Dec. 1940. Notaris J. KOOMEN te Wic- ringerwaard zal op Maandag 23 Dec. a s. des avonds onmiddellijk na de veiling te houden door Notaris P. de Boei-, in de Vlas- en Ko renbeurs te Anna Paulowna, ten verzoeke van de Erven van den heer D. A. DE WIT, in het openbaar verkoopen: erf en tuingrond aan den Gras weg, gemeente Anna Paulow na, sectio L 2035, groot 10. Are, 80 c.A. Te aanvaarden bij de beta ling der kooppenningen, doch niet voor 1 Januari a.s. Mr. H. DE BOER, ben. Notaris te Hoogwoud, zal op des namiddags 2 uur in „De Ridder St. Joris" te Berkhout, ten verzoeke van Mevr. de Wed. D. NIER OP, en kinderen publiek verkoopen: Flinke goed onderhouden in de Kerkebuurt te Berkhout, met bouwterreinen, erf en tuin, groot 0.54.40 Hectaren. Te veilen in 3 pcrceelen en combinatie. Te aanvaarden: Huis 1 Mei 1941 en het overige bij beta ling. Nadere inlichtingen ten Notariskantore te Hoogwoud. Nog steeds in voorraad Stoof peren, zoete en zure Appelen, Rapen, Uien, Bieten en Wor telen. Donderdag op de Markt. P. VAN ETTEN en Zn., Noord A 4, Schaften. Te koop- 2 beste HOUTEN W.C. met lepeltrechters. P. DE GELS Cz.. St. Maarten. Te koop: Een BURGERWOONHUIS, met schuur en flinlcen tuin, staande in de Berkmeer, gem. Opmeer. Te bevragen bij P. VAN ETTEN, Noord A 4. Scha- gen. Te koop: Solied BURGERWOONHUIS directe aanvaarding, Balgweg 4. Te bevr. bij P. KOOIJ, Balg- weg 4a, Rt-eezand. Gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, zelfst. k. w.. bij Jb. BORST, Café, Breczand. ROTTERDAM. 16 Dec. Vlasbeurs. Blauw vlas 12900 kg. f 1— 1.40; geel vlas 2420 kg. f 1—1.45: wit vlas 2900 kg. f 1—1.45; dauwoot 800 kg. f 0.80 1.25. De reeds eerder vastgestelde stan daardprijzen bleven gehandhaafd, overigens was de handel kalm WARMENHUIZEN: 17 Dcc. 5500 kg. roode kool f 4.50; 3200 kg. gele knal f 3 «n- Afin Irn™ „.-JJ:..:. r --

Schager Courant | 1940 | | pagina 3