Gratis Gratis lezen!! RAED'PRAET Redevoerden van (Ie heeren F. H. Posthuma en I. Saai SCHAGEN AGRARISCH FRONT VOOR NOORD-HOLLAND .Waarom"? Donderdag 19 December 1940 Tweede blad Eu Ei.. Noen! Niet alleen is er Dinsdagavond achter de dichte deuren van het Schager Trippenhuis gebabbeld over de ééncandidatige aanbeve ling voor een ULO-schoolonderwijzer en over hondjes, welker eigenaars een paar be lastingcenten komen afpingelen. Er is vooral gesproken over het Ei. Naar wij uit goeden bron vernemen zal weldra de Roos in het wapen van Schngen worden vervangen door een kip-in-schaal zoodat onze Directie ook ernstig overweegt voortaan Schager Eitjes in plaats van Scha ger Roosjes in de meestgelezen rubriek van ons dagblad op te nemen. Wij zouden bijna zeggen „eindelijk"! Hoe dikwijls heeft wethouder Buiskool bet in den raad niet van eieren gemaakt, boe vaak kon de voorzitter in de openbare zitting zijn ei niet kwijt .zoodat het in het eeheim gelegd moest worden? Hoe vaak zijn geen windeieren uitgebroed? Was het niet. steeds na de stormen weer koek en ei in de comitévergaderingen getuige de hahahofeestgezangen die galmden door de oude gebinten? Heeft men niet de electrisehe kip met de gouden eieren geslacht? Hebben enkele vroe de vaderen geen eieren voor hun geld ge kozen door ontijdig te verdwijnen? Liepen de protestante heeren Dinsdagavond niet op eieren om hun katholieke collega's niet te kwetsen en ze toch het subsidie voor de bewaarschool als het kon niet te geven? Heeft, men niet gekakeld en tenslotte toch bet. begrootingsei gelegd? Wilde eitje Cor- nelissen niet wijzer zijn dan kipje Buiskool toen men saam ging dolen in bet zwarte woud van de juristerij waar ijselijker avon turen beleefd worden dan in twaalf afleve ringen Tarzan en een boekdeel Nipper en Pelle plus Wah Hoo verteld kunnen wor den? Hoeveel eieren van Cohimbus zijn er in de raadszaal niet ontdekt? Genoeg Het F.i heeft eindelijk officieele erkenning gevonden, de eierenveiling verdwijnt en de gemeente wordt verzamelaarster. Hoe zal dat gaan? De financiën laten natuurlijk niet toe, dat. naast, de gemeentelijke Manus en de ge meentelijke Nan. ook nog een gemeentelij ke Piet of Klaas wordt aangesteld om de eieren te gaan rapen. Dat zullen de raadsleden zelf gaan doen. Pn daarvoor is, terstond na de verblijdende mededeelingen van den heer Rentenaar, den directeur van de veiling, een schitte rend plan gemaakt. De raad wordt gedeeltelijk in unifoijn gestoken. Meer dan een eipet kan er niet af. maar het model zal dan ook door een eerste klas kleermaker worden ontworpen. Onze plaatselijke industrie heeft reeds ex tra personeel aangenomen om sierlijke mandjes te maken, meneer Holtrop, onze speciale koerier is doorgereisd naar Den Haag waar een groote vlaggen fabriek elf vlagjes krijgt te maken, en één van grooter formaat, voor den burgemeester-aanvoerder van de eiploeg. Op die vlagjes zal een uit de gemeente spontaan gevormd damescomité hórduren ..Ei ei koerei, één ei is géén ei." de aloude Èalmoaschen spreuk uit Drenthe. De hee ren Jac. Jansen, Jb. I. Hovenier, Leeuwens en Krijgsman moeten zijn aangezocht een marseh te oomponeeren naar motieven^ van de opera „Tók. tok. tok alweer een ei." De ze marseh wordt elke morgen om acht uur via de yersterkcr van den heer Jan Groot door bode de Vries vanuit het raadhuis Uitgezonden. Na parade en inspectie van de ei troepen hegeven deze zich dan op pad. Laat ie faan saan, zeggen ze in Amster dam De een miag een koe stelen en de ander niet over het hek kijken. Als een gewoon burger van Schagen den raad iets te vra gen heeft, dient hij zijn verzoek in en wacht af wat over hem beschoren zal wor den. Hij blijft op de mat staan of hoort zijn vonnis op de publieke tribune aan. Doet hij bij ongeluk zijn mondje open. gaat hij er volgens het reglement van orde uit. Hij is de man van het hek. Wethouder Buiskool is de man van de koe. Wanneer hij een stuk grond van de gemeente wil koopen. gaat het aldus. Hij dient zijn verzoek in. blijft op ziin stoel zitten en praat mee. En dan is het niet leuk om „collega" Buiskool vervelende din gen te zeggen, die men voor „koopman" Buiskool eigenlijk niet verzijgen kan. Dan komen de gevoelens van genegenheid eraan te pas, dan komen er „eigenlijks" in het geding, dan kijkt men elkaar schuin aan en weet niet hoe men het varken zal was- schen. Het zou aardiger zijn geweest, wanneer Wethouder Buiskool zich even had terug getrokken toen de zaken van koopman Buiskool behandeld werden. Het moet na tuurlijk aan den anderen kant op prijs tvorden gesteld dat hij den raad van te vo ren waarschuwde dat elke voorwaarde op wettelijke wijze ontdoken kon worden, zoo dat de raad liever eenvoudig kon zeggen verkoopen of niet. Maar een raadsvergade ring is nu eenmaal geen instelling waar een particulier zijn belangen kan verdedi gen. En dat was hier wel het geval. Het heeft ons verwonderd dat geen der leden dit argument naar voren heeft gebracht. We willen hiermede niet zeggen, dat de raad het voorstel de Veer had moeten aan nemen. Wat de ptannen van den heer Buis kool zijn kunnen wij voorloopig in het midden laten, het staat vast, dat hij den grond in ieder geval een bestemming zal geven, waarmede een gemeentebelang ge diend is. Men had zich echter het min of meer pijnlijke tafereel kunnen besparen, de raadsleden als de bekende kat om de bekende brij te laten loopen. Herinneren wij nog eens aan de behandeling van de zaak der Radioccntrale dan is het verschil Wel heel groot. Toen gold het bij U over U maar zonder U, thans stond het „met U" op den voorgrond. Het was geen gelukkig kwartiertje, nóch voor wethouder-koopman Buiskool, nóch voor het prestige van den raad. Den bur gemeester geven wij hier gaarne de eer die hem toekomt, toen hij weigerde de oor spronkelijke aanvrage om grond in de T.andbouwdwarsstraat weer in behandeling te nemen. Dat zou al te kras zijn geweest. Waarheid! Die mag gezegd worden al is ze niet prettig. En waarom sprak men dan geen waarheid hij de behandeling van de eeuwi ge aanvrage om subsidicverhooging voor de R.K. bewaaarschool? Waarom gebruik te men vele schóóne frazen, waarom haal de men er de staat van de gemeentefinan- tien bij? De heer Schilder had gelijk, of de gemeente een of tweehonderd gulden meer tekort komt, daar gaat het niet om. Het is en blijft hier de principekwestie, en al de woorden over het gunnen van eigen onderwijs moet men nemen voor wat ze zijn. liet is zóó: „de Katholieken zijn in de minderheid, wij stemmen tegen dus krij gen ze hei niet". Waarbij wij direct zeg gen: als de verhouding omgekeerd was zou het precies zoo zijn. dan kreeg de Katho lieke Bewaarschool alles «;n de andere niets. Een kwestie van macht, de kwestie van recht komt op de tweede plaats. Laat men ook in de raadszaal toch eens zeggen wat men bedoelt. Het wordt tijd, dat het rijk al deze schoolfutiliteilen uit de wereld helpt en dat het onderwijs van uit een centraal punt wordt geregeld. Dit zijn geen zaken van twee stemmen meer in een gemeenteraad. Was de heer Bijlsma er geweest dan wa ren er niet zulke merkwaardige dingen ge beurd... Wip. de begrooting ter tafel, wip, in de portefeuille \an de secretaris, wip er weer uit, wip op tafel en wip aangenomen. Ook de heer Bijlsma zou wel tegen het ver hoogde subsidie hebben gestemd. Dan was de zaak uit geweest. Nu werden divers^ goocheltoeren verricht om de begroofine toch maar behandeld te krijgen, zonder de post subsidie bewaarschool, waarmee men aan het verzoek van Gedeputeerde Staten om spoed te betrachten heeft voldaan. Hadden de leden heelemaal geen op of aanmerkingen? Alle bekende stokpaardjes bleven op stal. het keurige boekdeel, dat de secretaris en zijn staf maar weer netjes in elkaar hebben gezet, bleef dicht. Geen be- sehouwingep, geen artikelsgcwijze behande ling. Het is nog nooit vertoond. Of... peinsden de leden zoo zwaar over het Rietbosch waar zich volgens de burge meester intieme aangelegenheden bij voor doen dat zij in gespannen afwachting op de onthullingen daaromtrent in 's voorzitters comitéfeest de heele begrooting vergaten? Het was een zonderlinge zitting, zoo tegen het scheiden van het jaar... SCHAGEN De Nederlandsche Unie In verband met tot het gewestelijk se cretariaat voor Noord-Holland van de Ne derlandsche Unie uit deze omgeving ge richte vragen over het tot stand brengen van plaatselijke organisaties, deelde men ons het volgende mede: De heeren Mr. A. A. Aberson, gewestelijk secretaris en Drs. Jac. van Eyk, chef van de afdeeling pers en propaganda hebben in hotel Geel te Schagen verscheidene plaatse lijke personen ontvangen, met wie zij over den uithouw van een plaatselijke organisa tie der Unie hebben gesproken. Dat ook in Hollands Noorderkwartier groote belang stelling bestaat voor het streven van de Nederlandsche Unie. om meer eenheid te brengen onder ons volk, bleek wel hieruit, dat uit de hieronder genoemde plaatsen en buurtschappen de bezoekers waren geko men om een onderhoud te hebben met de beide bovengenoemde heeren. Zoo waren er verschenen uit: Den Hel der, Huisduinen; Anna Paulowna. Bree- zand, Geldersche Buurt, v. Ewijcksluis, Kleine Sluis; Wieringermeer, (Wieringer- werf, Middenmecr, Sloo(dorp); Schagen (La gedijk, Tjallewal, 't Wad. de Keijns); Oude Niedorp, Verlaat, 't Veld. Zijdewind; Hoog woud. Aartswoud: Noord- en Zuid-Sehar- woude. Broek op Langendijk. Oudkarspel; Waarland; Harenkarspel, Dirkshorn: War- menhuizen; Heerhugowaard: Julianadorp, Knegrasnolder; Winkel; Abbekerk. Men deelde ons verder nog mede. dat dit personen waren uit alle richtingen en standen die spraken over hetgeen er in hun midden leefde, en die gaarne bereid waren aan het tot stand brengen van plaat selijke organisaties der Unie in Hollands Noorderkwartier te willen meewerken. THEATER ROYAL. Wittebroodsweken. Deze week brengt Royal weer een film van het komische genre. In „Wittebroods weken" vertolken Annv Ondra en Hans Soehnker de rollen van een pas getrouwd paartje, dat reeds op de huwelijksreis ten gevolge van ontvangen raadgevingen ruzie krijgt en eerst na langen tijd komt de ver zoening tot stand. Bij zijn huwelijk met Ingeborg Gerlach krijgt Hans van zijn schoonvader den raad, zijn vrouw de eerste drie dagen stevig on der den duim te houden, opdat zij voor het verdpre leven weet. waar zij aan toe is. Zijn vrouw krijgt echter dezelfde raad van haar moeder mee en het gevolg is. dat het twee tal reeds in den trein ruzie krijgt. Ingeborg «tapt uit en gaat met een vriendin te werk in een hotel. Hans probeert op alle moge lijke manieren ziin vrouw terug te winnen, doch het lukt niet. Ten einde raad vlucht hij de bereen in en daar ontmoet hij zijn vrouw in een berghut. Hef einde kunf u natuurlijk wel raden, doch wij raden u aan deze film te gaan zien met ziin lachwekkende combinatie. EEN NATJE OP HET DROGE Aan de heeren J. Schonk en D. M. Bonn alhier is door don Commissaris dezer pro vincie toestemming verleend tot het ver koopen van zwakalcoholische drank in het clubgebouw van de Schager IJsclub alhier, ten behoeve van de schaatsenrijders. STAND DER WERKLOOSHEID Op Zaterdag 14 December stonden 33 per sonen als werkzoekende ingeschreven, waarvan 6 grondwerkers, 2 schilders, 1 timmerman, 22 landarbeiders, 1 bloemist knecht en 1 kleine koopman. „SCHAGEN"-NIEUWS. Succes I—Schagen I. Vertrek per fiets vanaf Peetoom 12 uur. J. J. Slikker H. Middelbeek M. de Haas G. C. Anneveldt S. Grootes L. Schoorl D. Schoorl J. v. d. Ben G. Boontjes C. Bakker F. J. de Leur Res. P. Smit. Schagen 2Succes 2. Aanvang 2.30 uur. R. J. Kousbroek C. Slikker P. Slik T. Moransart J. Slingerland P. Boontjes T. Schoorl Az. J. Slikker D. Ruig J. Mos Res. P. de Vries. A. v. d. Pijl. Oudesluis 2—Schagen 3. Vertrek per fiets vanaf Peetoom 10 uur. T. Bij post L. Lammers G. Rempt A. Willemse P. Kisfemaker T. v. Rooij C. de Jager IL Vink J. Boontjes H. Volton Chr. Neefkes Res. I. Verbruggen, M. v. Praag. N.B.: S. Grootes en H. Volten gerehabili teerd. BARSINGERHORN Een goed bezochte bijeenkomst van het Agrarisch Front, gistermiddag te Alkmaar gehouden, geopend door den heer A. Breure oud-hoofd bestuurslid van Landbouw en Maatschappij die na een korte inleiding het voorzitterschap van deze vergadering over gaf aan den heer J. Saai. Rede J. Saai. In zijn rede schetste de heer J. Saai eerst de toestand van den landbouwer onder het oude kapitalistische stelsel met alle ellende, daaraan verbonden. Spr. herinnert aan on zen kortstondigen oorlog, waarna hij de po gingen van de N.S.B. naging om te komen tot een Nederlandsch Boerenfront, dat de geheele Nederlandsche voedselvoorziening zou hebben te regelen. Hiertoe werd te vergeefs getracht samen werking te zoeken met de bestaande land bouworganisaties. Alleen Landbouw en Maatschappij bleek zin te hebben voor het nieuwe, dat komende is en het resultaat is geweest de oprichting van het Nederland sche Agrarisch Front, waarin N.S.B. en L. en M. elkaar vonden. Spr. hekelt de gang van zaken bij de var kens. de schapen, de thans ingestelde ver plichte levering van rundvee, alles voort brengselen van het te Den Haag nog be staande oude krakende stelsel. Wat noodig is, is een redelijke verhouding tusschen landarbeid en arbeid. Dit voert tot een innige samenwerking ook met het N.V.V. Spr. geeft dan een uitvoerig beeld van de organisatie van het Agrarisch Front. Na te hebben meegedeeld, dat men te Alk maar een huis heeft gehuurd, waar het bu reau voor Noord-Holland zal worden geves tigd, richt spr. zich tot allen, in het bij zonder tot de jeugd, om te komen tot de vrijmaking van ons volk uit de greep van een stervend kapitalisme en een gestorven democratie. Rede F. H. Posthuma. Spr. begint er op te wijzen, hoe hier vroe ger de Friesche woonden. Alles was toen eenvoudig en rond. Dat is veranderd en de voornaamste reden dezer verandering ziet spr. in het gemakkelijker verkeer. Toch bracht dit verkeer de menschen niet nader tot elkander, integendeel! Naar de geest ging men verder uiteen. Dit geldt ook voor de verhoudingen in de landbouw. Zoo is het landbezit geworden een kwestie van geldbelegging en de pachter werd een ex ploitant van de grond. De eenig juiste we reld is echter die, waarin het boerenland is in boerenhand. Thans is er gelegenheid het geheele agra rische vraagstuk opnieuw te ordenen met medewerking van den boer zelf. Noodig is echter ook de medewerking van allen, die in den handel, en de bewerking der bodem productie. welke ook, hun brood verdienen. Voor een juiste uitvoering dezer orde ning dient men te voldoen aan verschil lende voorwaarden. In de eerste plaats moet men het land dienen onder het mo tief: Allen voor één en één voor allen. De ze gedachte kwam reeds tot uitdrukking in de boerencoöperaties. Echter op onvol doende wijze. Spr. was daarom wel bereid mede te werken aan een organisatie, die alles om vat. niet echter dan een zuivere boeren- organisatie. Wat nu de organisatie van het Agrarisch Front betreft, wil spr. voorloopig op ieder dorp één vooraanstaand persoon hebben, die op den duur een buurtgemeenschap om zich heen kan verzamelen. De streek- en de gouwgemachtigden, die daarboven staan, zullen het gemakkelijk hebben, indien de huurtgemachtigden hun taak goed vervul len. De voorlichting der regeering dient op den duur te komen bij het Agrarisch Front. Was dit reeds thans gefundeerd in het Ne derlandsche volk. de eenomen maatregelen zonden heter zijn geweest. Overigens dient de eerste overheidsper soon ook de eerste persoon in het Agrariseh Front te zijn. Plicht van den boer is daarin het zooveel mogelijk produeeeren. ziin recht evenwel gaat uit naar een verzekerd bestaan. Spr. voorziet een Europeesehe volksge meenschap van circa 200 milRoen mensehen En deze zullen zeker niet bij de 8 millioen Nederlanders komen vragen, hoe het moet. Spr. hekelt vervolgens verschillende toe standen op landbouwgebied, waartoe hij zich gerechtigd gevoeld omdat hii het vast- loopen der crisisorganisaties reeds lang heeft voorspeld. Met het. organiseeren van het Agrarisch front dient niet te worden gewacht tot de oorlog voorhii is. Deed men dit. dan zou het te laat zijn. Als het vrede wordt, moet de organisatie er ziin. Men heeft nu de kans. En dus. zoo besluit spr.: Grijp die kans en doe Uw daad!" De voorzïter dankt Dr. Posthuma en opent de gelegenheid tot het stellen van vragen. Zo werden uitvoerig beantwoord door Dr. Poslhnmn. Daaruit blijkt, dat zoolang het agrarisch front niet sterk genoeg is om de dingen zelf te doen. de vervulling der wen- sehen op zich zal laten wachten. De maat regel van het vorderen van vee. die spr. grof achtte, gaat toch door, omdat, toen GERARD PILGER DRAAGT VOOR. Dinsdagavond trad in de zaal van ..De Fortuin", alhier voor de vereeniging „D.O. G." op de heer Gerard J. Pilger met een Nederlandschcn Avond. De voorzitter Dr. Werner heette de talrij ke aanwezigen hartelijk welkom en deelde mee. dat in afwijking van vorige jaren het seizoen niet werd geopend met een tooneel- avond. omdat het uitnoodigen van een ge zelschap thans practisch onmogelijk is, in verband met de minder goede reisgelegen- heden. Het verheugde spreker, de heer Pil ger bereid te hebben, gevonden voor onze vereeniging te willen optreden met een pro eramma. dat wordt aangekondigd als een Nederlandschen Avond. Voorzitter acht het van den heer Pilger goed gekozen om het programma aan te vangen met „Gijsbrecht van Aemsfel" geschreven door den Prins san onze Nederlandsche dichters, Joost van den Vondel. Welnu, alle aanwezigen hebben dit prach tige werk kunnen beluisteren, neen kunnen „beleven" op een wijze, welke boven allen lof verheven is. De verschillende figuren wer,den op prachtige wijze uitgebeeld en de vijf bedrijven, waarbij 'n knanpe coupeering was toegepast, werden onder ademloozc stilte aangehoord. Een spontaan applaus getuigde van groote waardeering voor het gebodene. Na de pauze volgde het meer lichtere gen re „Justus van Maurik houdt een nut's le zing in 18S0". Het was alsof de oude Justus in levenden lijve voor 't voetlicht trad. Ook dit gedeelte viel zeer in den smaak. Dr. Werner dankte na afloop den heer Pilger hartelijk en bracht hem een extra compliment voor de vertolking van den Gijsbrecht. Een buitengewoon geslaagde avond. GEZINSBESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. De afdeling Barsingerhorn van de Ned. ver. voor Luchtbescherming hield een leden vergadering in „de Fortuin, waarbij 11 le den aanwezig waren. De voorzitter, de heer A. ïedijk opende met welkom en memo reerde de moeilijkheden, welke de N.V.L. had doorgemaakt, waarover een ieder wel zal hebben gehoord en gelezen. Thans, aldus spreker bestaat er een nau we samenwerking tusschen de Rijksinspec tie voor de Luchtbescherming en de N.V.L., waarbij het werkgebied van de laatste is vastgelegd. De N.V.L. zal zich alleen bezig houden met gezinsbescherming, doch uit tt 'n,e'rï'nK> die zal worden gehouden, zult U bemerken, aldus voorzitter, dat gezins- en zelfbescherming veel inhoudt en van groot belang is Het is daarom jammer, dat de opkomst van de zijde van de leden zoo gering is. Het is op het oogenblik de plicht van de verschillende afdeelingen om de bevolking van voorlichting te dienen, doch het komt nog zoo vaak voor, dat men van voorlichting niet gediend is, althans toch niet handelt, zooals dat wel gewenscht is .Laten wij echter ons best doen, aldus spr. Ons Bestuur is steeds bereid inlich tingen te verstrekken. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. Tot bestuurslid wordt vervolgens herko zen de heer F. Middelkoop, terwijl in de plaats van mej. E. W. v. d. Vliet wordt her kozen de heer J. H. Oudt te Kolhorn, die d ebenoeming aanneemt. De rekening wordt vervolgens nagezien door de heeren Akse en Glerum en in orde bevonden De Penningmeesteresse wordt dank gebracht voor het gevoerde beheer. Voorzitter spreekt eenige afscheidswoorden en wenscht haar veel goeds in haar nieuwe woonplaats. Vervolgens houdt de secretaris, de heer G. Langevoort een inleiding over „Zelfbe scherming" en laat daarbij zeer duidelijk uitkomen, dat tegen de verschillende bom- soorten nog wel het een en ander is te doen, als men maar resoluut ingrijpt. De practijk heeft uitgewezen, dat vele brand bommen nog tijdig onschadelijk konden worden gemaakt, en dat kan een ieder, als men maar weet wat men moet doen en hoe men moet doen. Spr. gaf een overzicht het tijd was hier te zorgen, er niet gezorgd is. In tusschen dient het Agrarisch Front een plan <e vormen voor betere regeling. Alles is het gevolg van het feit dat, de be- staande organisatie niets te heteekenen heeft. Ook het moeten scheuren van land is een verkeerde maatregel, die weer is te wijten aan het falen der organisaties. De voorzitter dankt nogmaals Dr. Posthu ma en sluit hierop de vergaderinsr. Waarom kan uit oude lappen voor Mama nog een toilet, en wordt Vaders grijze werkbroek dadelijk maar op zij gezet? Wraarom loopt een „post" te zoeken, met een lampje aak'lig klein, wijl één verfstreek aan de huizen, zoo'n genot voor hem zou zijn? Waarom mag „Zus" aan de voorkant van het huis niet lappen gaan, vinden ze het een blamage, als z'liaar op een trap zien staan? Waarom loopt de eene buurvrouw, Zondags in een jas van bont, moet een ander dag'lijks tobben, hoe kom ik de week weer rond? Waarom eet d'één nooit rollade, biefstuk, lcoevleesch cót.eiet, waarom heeft een ander klachten, over ietwat minder vet? Waarom is 't begrip „verduisteren" bij zoo velen nog zoo vaag, blijkbaar dokken ze hun centen voor proces-verbaaltjes graag. Waarom zijn van vele fietsers, bij het omslaan vari een hoek, waarlijk op frappante wijze, plotseling hun handen zoek? 'k Zou nog uren kunnen doorgaan, Menschen zijn niet gauw tevree, hebben altijd nog wel reden, voor hun ach, en voor hun wee. Hoe dat komt? Er zijn veel „menschjes" en véél graden van fatsoen wat je aan je „stand" verplicht bent wat je wèl en niet moogt doen! I k alleen en dan i k nog eens en de rest is óók mijn buit 't is al twintig eeuwen oorzaak, waarom men op „waarom" steeds stuit! Gré de Reus. Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de no's tot 1 Jan. a.s. van bomsoorten, welke hier te lande ge bruikt zijn, terwijl de voorzitter besloot met enkele mededeelingen betreffende strijd gassen. Het gevolg van een en ander was een geanimeerde gedachtenwisseiing, waar na voorzitter den heer Langvoort dank zeg de voor zijn inleiding. De rondvraag leverde niets op waarna sluiting volgde. NIEUWE NIEDORP ONTSLAG EN BENOEMING KASSIER. De heer J. Keuken, kassier van de Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier heeft als zoo danig bedankt en in zijn plaats is benoemd de heer S. G. Wit, alhier. De datum der in dienst treding van den nieuwen kassier zal nog nader worden vast gesteld. NAAR FRANKRIJK. Alhier hebben zich drie jonge mannen aan gemeld om geplaatst te worden in Frank rijk. WINTERHULP. Bij de plaatselijke leider van Winterhulp alhier is wederom een bedrag binnengeko men om onder de meest noodruftigen in de gemeente te verdeelen. Bij de eerste verdeeling is sterk opgeval len met hoe groote dankbaarheid de giften in ontvangst worden genomen door hen die hiervoor waren aangewezen. ZIJPE AANNEMING BENOEMING RAADSLID. De heer J. Komen te Oudesluis heeft zyne benoeming tot lid van den Raad ter ver vulling van de plaats, opengevallen door het overlijden van den heer H. Dignum aan genomen. T ZAND. NIEUWBOUW. Naar wij vernemen is de heer C. Modder, thans tijdelijk te Schagerbrug woonachtig, voornemens op een terrein aan den Rijksweg alhier een woonhuis te doen bouwen. NIEUWE NIEDORP HELDERSCHE SCHOOL IN NIEUWE NIEDORP Naar wij vernemen zal met ingang van 6 Januari a.s een lokaal in Nieuwe Niedorp beschikbaar komen voor het geven van on derwijs aan de lïelderschc kinderen. Nog een 40-tal jongens en meisjes bevinden zich hier, voor wie tot nu toe geen gelegenheid was tot het geven van onderwijs.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5