De voetbal rolde niet Vier kringen competitie Een geschenk voor ALLEN Liverpool zwaar beschadigd Maandag 23 December 1940 Tweede blad Het programma van gisteren een week opgeschoven Bleef het de laatste wekenheperkt tot gedeeltelijk ai- lasten van het voetbalprogramma, ditmaal werd alles afgelast, zoodat de voethal plaats maakte voor de glad1- ide ijzers en dus niet rolde.. Het moet al bijzonder tegenloopen met de voetbal sport, wil de vorst zoo'n stagnatie veroorzaken als ver leden jaar. Voorloopig althans is de competitie al over de helft, zoodat een tijdelijke stopzetting nu direct geen groote moeilijkheden zal opleveren. We zullen rustig afwachten en maar weer rekenen op Zondag a.s., de laatste voethal-Zondag van 1940, welke dag ons nog in teressante ontmoetingen brengt Naar de secretaris van den Nederlandschen Voetbalbond mededeelt, is voor Zondag 29 December a.s. voor de af- deellngen 1 en 2 van de com petitie van den N.V.B. het zelfde programma, dat giste ren tengevolge van de weers omstandigheden moest wor den afgelast, vastgesteld. Voetbalprogramma voor de Kerstdagen, le Kerstdag. R.F.C.Ajax. Dit Is de eenige belangrij ken wedstrijd welke in com petitieverband plaats vindt, gedurende de Kerstdagen. De Rotterdammers kunnen de punten best gefbruiken en we meenen dan ook, juist door die prikkeling, een ze ge voor de thuisclub te zien. 2e Kerstdag. Provinciaal Utrec/htsoh elftal—Stedelijk .Utrechtsch elftal. Dti is een oefenwedstrijd, waarna het elftal gekozen wordt, dat op Nieuwjaarsdag tegen N.E.C. uitkomt. In Den Haag vindt een Kersttoernooi plaats, waaraan verschillende clubs deelnemen. In Amsterdam komt het vertegenwoordigend stedelijk elftal tegen een sterke Zwa- luwenploeg in het veld. De samenstelling van het provinciaal elftal voor den wedstrijd te Utrecht is als volgt: Mosterd ('t Gooi) v. d. Pol (HVC), v. Rheenen ('t Gooi); 't Prinsenhof (HVC), Dor- land ('t Gooi), v. Es ('t Gooi); De Jong (Quick A), Benge laar ('t Gooi), César (Quick A), v. Polen (Hilversum) N. Cohen ('t Gooi) Het stedelijk elftal komt in de volgende opstelling uit: Veldkamp (Zwaluwen Voor- Uit); Remmende (Elinkwijk), Sie- bes (DOS); Uiterwaal (Hercules) Freijee (UVV) Hoevers (Velox); De Hosson (HMS) v. d. Lek (UW) Dumortier (DOS) Huyk (Velox) Blom (Elink wijk). Opvallend is de flinke plaats die aan de spelers uit lagere regionen is ingeruimd. De rechtsbuiten de Jong van Quick A is de vroegere vleu gel van Xerxes. AMSTERDAM- ZWALUWEN De oorspronkelijk gekozen Zwaluwenploeg voor den wedstrijd tegen Amsterdam op 2e Kerstdag moest enkele wijzigingen ondergaan, om dat verschillende spelers niet beschikbaar waren, o.a. door het. te Den Haag te houden Kersttournooi. Onge twijfeld echter zal men er wel in slagen een sterke ploeg te formeeren, waardoor deze wedstrijd een aardige Kerst-attractie voor de hoofd stad zou beteekenen. Vast staat, dat o.a. de EDO-doel- man, Kick Smit (HBC), de productieve midvoor van N. E.C. Ten Velde en de Heimes D.V.S. rechtsbuiten Lengkeek deel zullen uitmaken van het Zwaluwenelftal. Het Amster- damsche elftal is als volgt samen gesteld: Ferwerda (BI. Wit) Wildere (BI. Wit), van Stok ken (DWS); Stijger (BI. Wit), Melchers (DWS) Fanger (DWS); Drager (DWS) Fischer (A- jax), de Ruiter (Volewijc- kers), Hezewijer (AFC) Berg man (BI. Wit) BILJARTEN Moeoch kampioen klein biljart Niet cadeau gekregen. Gisteren werden de wedt-, strijden om het kampioen schap eerste klasse klein biljart kader 36/2 beëindigd. De Amsterdammer Moench van de vereeniging Linaeus wist beslag te leggen op het kampioenschap, hetgeen hem evenwei niet cadeau werd gegeven. De spanning bleef tot het einde bestaan. Wel stond Moench na die zevende partij er het beste voor van alle deelnemers, doch tiheore- tiisch was hij nog niet zeker van het kampioenschap en moest de laatste partij van gisteren, waarin hij tegen zijn concurrent Lopez Car- doso moest uitkomen de uit eindelijke beslissing brengen De spanning bleef hierbij be houden tot het bittere einde. Moench ontging met veel moeite een nederlaag daar de partij op remise uitliep. ZWEMMEN In het sportfondsenbad Oost te Amsterdam vond gisten- middag de tweede ontmoe ting plaats in De Vier Krin gen-competitie van den Ne derlandschen Zwcmbond. Bij zondere resultaten werden hierbij niet behaald. Jopie Waalberg toonde zich op de 100 meter schoolslag gemak kelijk de sterkste en won on bedreigd in'den tijd van 1 min. 24.7 sec. Smitshuyzen won op de 200 meter schoolslag heeren, de afstand afleggend in den tijd van 2 min. 48.8 sec. Over de geheele linie be schikte de Amsterdammers over de beste krachten en be haalden de beste resultaten. Een mooier Kerstgeschenk dan een toestel uit de Philips Nieuwe Serie is niet denk baar. Het is een geschenk, waarvan het geheele gezin, dag in, dag uit, zal genieten. De geluidsweergave der Philips toestel len is onovertroffen, de techniek superieur en de kastenbouw beantwoordt aan den beschaafden, modernen smaak, waardoor Uw radiohandclaar zal U gaarne deze toestellen bij XJ thuis of in zijn zaak demonstreeren, het toestel een blijvende aanwinst voor Uw interieur vormt. In Philips toestellenserie treft U appa raten voor eiken smaak en elke beurs aan in prijzen van F. 98.50 en hooger. Werkelijk, een Philips radiotoestel is het Kerstgeschenk bij uitnemendheid want het is een geschenk voor het geheele gezin. PHILIPS 789 A Ideaal voor den muziekminnaar. Sublieme ont* Vangstkwafitelt. Zeer gevoelige „Ticonal" luid spreker. Uitgebreide, groote stacionsschaal met kachodesrraal-indicator. Prachtige, boogglaozend gepolitoerde houten kast. PRIJS F. 159.» Italiaansch weermachthericht ARTILLERIEDUEL IN LIBYE DE ENGELSCHEN BOMBAR DEEHEN FIUME. Het 198ste Italiaansche weennachtslbe- ri-cht luidt als volgt: In het gebied van de Cyrenaica-grens wederzijidsche artillerie-actie. Een onzer vloot-eemheden heeft gemotoriseerde af- deelingen van den vijand in de nabijheid van de kust gebombardeerd. Een torpedo jager heeft een vijandelijk torpedo-vlieg tuig neergehaald. Onze vliegerafdeelingen hdbben een hevig bombardement op troe penconcentraties en gemechaniseerde mid delen uitgevoerd. Bovendien hebben zij, hoewel gehinderd door het slechte weer, den geheelen nacht voortdurend de docks en havenwerken van een vooruitigescho- ven vijandelijke basis gebombardeerd en daar branden veroorzaakt. De vijand heeft een onzer vliegtuigbasis in Tripolis ge bombardeerd. Aan het Grieksche front is een vijand el ijlke aanval afgeslagen, dank zij het optreden van onze artillerie en door een tegenaanval, die den vijand aan zienlijke verliezen toebracht. In den nacht van 20 op 21 December en gisteren den geheelen dag hebben talrijke formaties bommenwerpers en „picchiatelli" (duik bommenwerpers) troepen, wegen, spoor wegen, batterijen en bases, die voor de ope raties in Albanië van belang zijn. doeltref fend gebombardeerd. Bij verscheidene luchtgevechten zijn elf vijandelijke vlieg tuigen van het type Gloster brandend neer gehaald. In Oost-Afrika de gebruikelijke activiteit van artillerie aan de Soedaneesche grens. Een onzer luehtformafies heeft verscheide ne malen vijandelijke troepen gebombar deerd in een plaatsje in den Roven-Soedan. Tn den nacht van 21 op 22 December hebben viiandelijke vliegtuigen eenige bom men op de stad Fiume laten vallen, als gevolg waarvan een particuliere woning getroffen werd en acht personen gewond werden; Duitsch weermachthericht Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: In den nacht van 20 op 21 December heb ben, naar reeds gemeld, sterke formaties ge vechtsvliegers met groot succes Liverpool aangevallen. Bovendien heeft de luchtmacht voor de oorlogvoering belangrijke doelen te Londen, Bristol en Southampton alsmede een aantal vliegvelden, met bommen be stookt. Het leggen van mijnen voor Engcl- sche havens werd voortgezet. Overdag beperkte zich de activiteit in de lucht tot gewapende verkenning, waarbij wederom Londen bet doel van bombarde menten was. Verdragend geschut van bet leger en de marine heeft gisteravond met succes een dicht onder de Engelsche kust varend vijandelijk convooi en de haven van Dover beschoten. In den nacht van 21 op 22 December werd nogmaals Liverpool door sterke formaties, van zware gevechtsvliegtui gen aangevallen. In het als doel gekozen gebied, vooral in de havens, konden omvang rijke branden worden waargenomen. Ge vechtsvliegers van het Italiaansche vlieger corps hebben met veel succes de havenwer ken van Harwich aangevallen. In denzelfden nacht wierp de vijand in' het Duitsche rijksgebied op verscheidene plaat sen brisant- en brandbommen. In twee ste den in West Duitschland ontstond geringe schade aan gebouwen. Strategische doelen werden niet getroffen. De verliezen onder de burgerbevolking bedragen één doode en elf gewonden. Twee vijandelijke gevechtsvlieg tuigen zijn gisteren door j ach (vliegers neer gehaald; een eigen vliegtuig wordt vermist. Naar nog aanvullend gemold wordt., zijn den 20Rten December drie vijandelijk? koop vaardijschepen van in totaal 15.000 b.r.t. aan de Engelsche Oostkust uit de lucht aange vallen. Het gelukte hiervan twee in con vooi varende schepen tot zinken te brengen. Aangenomen kan worden, dat ook hot dorde schip verloren is gegaan. Aanvullende berichten zeggen dat Liver pool nog zwaarder is getroffen dan Coventry Er ontstonden reusachtige branden van tot dusver ongekende afmetingen. Noodlottige aanrijding Oude heer bij het oversteken gedood. Zaterdagavond om kwart ovér zes wilde de 75-jarige J. W. Rens wonende aan de Pa rallelstraat te Ovcrschie den rijksweg na bij de Schielaan oversteken. Hij lette hier bij vermoedelijk niet voldoende op het. ver keer, met het noodlottig gevolg, dat hij werd aangereden door een uit de richting 's Gravenhage komende personenauto. R. sloeg tegen de voorruit en werd daarna te gen den weg geworpen Dr. Blom er kon slechts den dood con- stateeren. Het lijk van den ongelukkige is naar zijn woning vervoerd. De naast den bestuurder zittende heer kreeg door het glas van de brekende voorruit lichte snijwonden aan het gelaat.

Schager Courant | 1940 | | pagina 5