De prijzen flink naar De begrooting Ruwe schrale huid UROL1 Dc Heer G. Nobel van zich af bijt De burgerij neemt afscheid van Zuster Kuilman de laagte t Zaterdag 28 December 1940 Tweede blad Raad Barsingerhora gaf geen stof tot praten Baron Roëll herdacht. De heer Blaauboer krijgt zijn zin: Hoog heemraadschap zal voorwaar, den worden gevraagd voor we genovername. Kolhorn heelt weer een nieuw schoolhoofd. Hartelijke woorden tot slot. De gistermiddag gehouden raadsvergade ring werd door den voorzitter geopend met het uitspreken van de volgende rede- Alvorens onze gewone werkzaamheden aan te vanpen past het ons vóór alles oeni ge oogenblikkcn met onze gedachten- te verwijlen hij hem, die ruim 25 jaren als Commissaris der Provincie aan het Hoofd dezer provincie heeft gestaan, bij Baron A. Rocll. die onlangs tot Hooger Leven werd opgeroepen. In de dagen, die achter ons liggen, heb ben velen in woord en geschrift,, van zijn buitengewone verdiensten als mensch. en als magistraat gewaagd. Van alle' zijden is er op gewezen,- dat den ontslapene de herinnering zal worden bewaard aan een door ieder geëerde per soonlijkheid. die een voorbeeld is geweest van hooge plichtsbetrachting cn van toe wijding aan de hem toevertrouwde belang rijke taak. 'Woorden cn gedachten, die wij gaarne tot de onze maken. Want ieder, die met hem in aanraking kwam. werd immers getroffen door dezen door hooge opvattin gen gedragen mensch. Iemand, die veel van anderen vergde, doch wiens eigen le ven en werken, zich kenmerkte door groo- te toewijding. Iemand, die velen in de uit oefening van hun taak -tot een steun is ge weest, meer dan hij zelf wel ooit zal heb ben bevroed. In hem heeft het gemeenehest een uitne mend bewindsman verloren, die in op rechte trouw land en volk heeft gediend. Oprechte trouw vraagt toewijding i goede, zoowel als in kwade dagen. Die groote toewijding, juist en vooral in moei lijke tijden, mocht ik persoonlijk nog erva ren, toen ik enkele weken voor zijn heen gaan een onderhoud met hem mocht heb ben over de voorgenomen samenvoeging van Noordhollandsche gemeenten. Een toe wijding, die gekenmerkt was van de ech te, zuivere trouw. Bewaren wij dan allen in den ontslapene de herinnering aan een magistraat in den besten en edelsten zin van het woord, die ons een voorbeeld is geweest van trouw aan volk en vaderland. Staande werd deze rede door de leden aange hoord. Voorzitter deelt mede. dat de post vrijwillige luchtwacht is opgeheven. Spr. brengt allen ingezetenen die hun zorg aan de luchtwacht hebben gegeven hartelijk dank. Het wegenrapport. Omtrent het lang verbeide wegenrapport concludeeren B, en W., dat het tijdstip van evt. overdracht aan het Hoogheemraadschap niet gelukkig gekozen is. Evenwel stelt het college voor het Hoogheemraadschap voor waarden te vragen, zonder dat men zich bindt. De heer Blaapboer, destijds voorsteller, dankt voor het genomen besluit. Mocht het geen voordeel voor de gemeente blijken te zijn, izal spr. ook natuurlijk de eerste zyn om tegen te stemmen. De notulen gaan onder den hamer door. De rekening 1938 is door Ged. Staten goedgekeurd. Mevr. DekkerWonder neemt haar be noeming tot lid van het Burg: Armbestuur aan- Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herkozen mevr. Paarlberg—Glas. tot ha van het Weezenarmbestuur mevr. Schenk—Sleutel. Hierna gaat de raad in comité, ter bespreking v. benoeming hoofd dei- school te Kolhorn. De voordracht luidt als volgt: 1. H. J. Egberts, Medemblik; 2. H. Bos. Beverwijk; 3; A. M. J. Mol, Den Helder. Na heropening der zitting wordt benoemd de heer Egberts met algemeene stemmen op één na. De gemeenterekening 1939 wordt voorloo- pig vastgesteld. Gewone diensten ontvang sten f 131.884.49. uitgaven f 129.144.58 batig saldo f 2742.91. Een en ander was keurig in orde be vonden. rapporteert de heer Blaauboer. De rekening- van het Armbestuur sluif in ontvangsten f 13805.99. uitgaven f 16045.97, nadeelig saldo f 2239.98. De heer Smit rapporteert. De rekening van het Weezen armbestuur sluit in ontvangsten f 4243.97V>. uitgaven f 4406.30. nadeelig saldo f 162.32V?. De rekeningen worden goedgekend. Begrootinq 1941. Cijfers namen wij' reeds eerder op. Zij vertoont een gunstig beeld. De hegrootings- comimisie had enkele opmerkingen over onderhoudskosten. B. en W. namen alle voorstellen der begrotingscommissie over. Er zijn geen algemeene beschouwingen. Ook de hoofdstuksgewijze behan deling levert geen stof tot discus sies. waarna de begrooting iz. h. s. wordt, aangenomen, als door B. en W. voorgesteld-. Hot aantal opcenten gemeentefondsbelas ting wordt gehandhaafd. B. en W. stellen voor, de Mol est verzeke ring te sluiten. Aldus besloten. Het besluit tot verhoogen van salarissen secretarie-ambtenaren is niet goedge keurd. Een gratificatie is verleend. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen honden genezen snel met 60cl.BijApoth.en Drogisten MUNHARDT HBHH Rondvraag. De heer Kater- vraagt de schoeiing bij de Deellanden te verbeteren. Ook het slootje bij de oude tram zit hem nog in het hoofd. B. en W. zullen deze zaken bespreken. De heer Blaauhoer dankf B. en W. voor de vele bemoeiingen in dit bijzonder zware jaar verricht. Een woord van hulde is niet •misplaatst. Voorzitter dankt den heer Blaauboer voor deze woorden, inderdaad waren er moei lijke "dagen, maar de homogeniteit in het collegé hielp de zaak verlichten. Wethouder Ksitemaker dring) er op aan. de knidearig 'in 'de gemeente weer -tëL Jiau- dcii. De heer Vries vraagt weer pogingen' te doen voor werkevrschaffing in de gemeente. Voorzitter zegt, alle. medewrking toe. De rondgang is destijds uitgesteld door de sa menvoegingsplannen. In Januari izal men weer. rondgaan. Voorzitter shiit met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. Dat 1941 onze ge meente, land en volk datgene hrenge, wat ij gaarne, wenschen. Boferconirölesfafion Noord-Holland Algemeene Vergadering te Alkmaar. CONTROLEMERK NOG STEEDS DE HOOGSTE GARANTIE. Het Botercontrolestation hield Vrijdag on der voorzitterschap van den heer E. Dzn. Go- vers zijn algemeene vergadering in café Central, Alkmaar. Opening. De voorzitter zegt zijn vooorganger in ken nis van zuivelaangelegenheden niet te kun nen evenaren en hij dankt den heer Nobel voor het vele, dat deze in den loop der tij den voor het Botercontrolestation heeft ge daan. Hij zegt zijn taak te voelen als een die nende en de functie daarom te hebben moe ten aanvaarden, zij het tegen zijn wil. Hij vraagt zich af, waarom men in Den Haag niet het botermèrk eischt op alle boter en wijst er op dat het controlemerk altijd nog meerdere garanties biedt dan het distributie zegel. De notulen worden goedgekeurd. Uit de mededeelingen stippen wij het vol gende aan: Leden. Op 1 Januari 1940 bedroeg het ledental 72, n.1. 58 zuivelfabrieken. 6 melkinrichtingen, 7 handelaren en 1 zelfkazende boer. In den loop van 1940 tradei) 2 melkinrichtingen en 2 handelaren uit, terwijl geen nieuwe leden toetraden. Distributieregeling. Waar voor de boter, zoowel als voor de kaasdistributieregeling de hulp werd inge roepen van de Afdeelingen Zuivelcontrole van de Nederlandsche Zuivcjcentrale, is de leuren der stations er in zijn gekend. De trölestation uitgegroeid tot een omvangrijk apparaat, waaraan thans voor den binnen dienst 12 personen en voor den buitendienst naast de 5 gewone controleurs, nog 17 gede tacheerde controleurs werkzaam zijn. MARGARINE In verband rnet de boterschaarschte ons land. kwam den laatsten tijd aandrang van de zijde der leden handelaars om ook margarine te mogen verhandelen. Het be stuur heeft gemeend een desbetreffend ver zoek van het station Zuidholland aan de regeering te moeten steunen. Van den Directeur-generaal van den Landbouw is echter bericht ontvangen, dat hot verzoek is afgewezen. In verband met bovenstaande wordt door den heer Hofstee uit Wieringerwaard. op gemerkt, dat destijds een bericht in de Scha ger Courant heeft gestaan, dat het ver zoek oorspronkelijk ook zou zijn uitgegaan van Coöp. Zuivelfabrieken en voorts, dat het bestuur oorspronkelijk een desbetreffend verzoek glad had afgewezen. Overigens had men deze zaak heter in een algemeene vergadering besproken. Uit het antwoord van den voorzitter blijkt dat inderdaad oorspronkelijk ook producen ten het verzoek hadden gedaan. Uit een lang betoog blijkt voorts, dat het bestuur er on der. bepaalde omstandigheden, o.a. het vol komen van elkaar gescheiden houden van boter, en margarine en het slechts voorra dig hebben van margarine in wikkels, geen bezwaar tegen had gehad. Overigens wordt toegegeven, dat men de leden er eerst be ter over had geraadpleegd, doch de tijd had gedrongen. In een finantieele commissie worden aan gewezen de fabrieken Oostwoud te Oost woud, De Vooruitgang te' Julianadorp en Hoogkarspel te Hoogkarspel. RONDVRAAG Door allerlei omstandigheden, voortsprui tend uit de abnormale tijden, staan som mige fabrieken voor de onmogelijkheid bo ter van allereerste kwaliteit te bereiden, waardoor het Z.K.B. niet kan worden ver kregen. In verband hiermee vraagt de heer Hofstee of het niet mogelijk is bij de Z.K.B. aan te dringen op een lichte keuring. Hij wijst er. tevens op, dat boter zonder het Z. K.B.-merk soms hoogere prijzen maakt dan die, welke van het merk is voorzien. Het bestuur kan aan een en ander weinig doen. Indien frauduleuze handelingen voor komen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met den directeur van het Boter controlestation. De heer Kuiper dringt er op aan, dat ver schil zal worden gemaakt tusschen crisis- en controlemerk. De directeur zegt, dat de indeeling te Den Haag is samengesteld, zonder dat de direc teuren der stations er in zijn bekend.' De standardisatie was mede 'debet aan de on juistheden, die er zeker in voorkomen, hij meent echter, dat het in de toekomst wel beter zal worden. Dc heer Nobel deelt in verband met de, moeilijkheden, die er zijn geweest, het vol gende mede: Botercontrolestation. Ik kan de actie van de vier bestuursle den en hen die achter de schermen me dewerken niet anders dan betreuren. Voor mijzelf, maar ook voor genoemdé personen, omdat zij op den duur geen vre de zullen kunnen hebben met hun optreden. Bij de voorbereiding van de oprichting van het station en gedurende het twintig jarig bestaan van het station is steeds pret tig en goed, in opbouwenden zin, samen gewerkt. Wanneer er verschil van inzicht is ge weest dan is steeds op welwillende wijze de goede samenwerking behouden en mocht mijne opvatting eens hebben geleid tot verschil van inzicht dan heb ik steeds de welwillendheid betracht en eventueel mijn verontschuldiging aangeboden, opdat geen verkeerde conclusie zou worden ge trokken, en de goede samenwerking be dreigt. Dat de V.V.Z.M. mij verzocht om voor haar zitting te nemen in het bestuur wat ik zeer waardeer mag geen aanleiding zijn mij dit ten kwade te duiden en actie tegen "mij te voeren, als zou ik nu een dere richting voorstaan, wat niet juist is, want het gaat bij de Botercontrole alleen om een goede controle op de aangesloten bedrijven, de productie en de boekhouding en een nauwkeurig wetenschappelijk onderzoek van de boter en een billijke be rechting wanneer de voorschriften worden overtreden. Daar komt geen coöperatief of particulier beginsel hij te pas, alle be stuursleden moeten onpartijdig Qordeelen, wat door mij steeds is gedaan. Wanneer ik over de coöperatie naast het vele goede wat zij tot stand heeft ge bracht wel eens heb gewezen op fouten in de coöperatie, dan mag men mij dat bij de botercontrole waarover ik nooit iets ten nadeele heb gezegd ook niet kwalijk nemen. Wij moeten ons in deze kwestie uitsluitend tot de botercontrole bepalen, persoonlijke gevoelens moeten buiten spel blijven, wij moeten het zuiver stellen. Hoe het ook zijn" moge ik vind de actie onaangenaam en onrechtvaardig, wat niet wegneemt dat mijn belangstelling voor de botercontrole onveranderd is en mijn me dewerking als steeds: „welwillend". Inlusschen in alles is leering het is goed om zich boven deze dingen te ver heffen en zijn plicht te doen'. Hierna volgt sluiting. KAASCONTRóLESTATION. Onder voorzitterschap van den heer G. Nobel had eveneens in Café Central de algemeene vergadering plaats van het Kaascontrölestation. Opening. De voorzitter heet de aanwezigen welkom en wijst op de bijzondere en moeilijke omstandigheden, waaronder deze vergade ring wordt gehouden. Hij wil echter zonder morren trachten het beste er van terecht te brengen, in het volle vertrouwen, dat op den duur voor het Nederlandsche volk be tere tijden zullen aanbreken. De notulen worden goedgekeud. Uit de mededeelingen memoreeren wij: Leden. Op 31 December 1939 bedroeg het leden tal 290. n.1. 63 kaas- en boterfabrieken, 3 kaasfabrieken en 224 zelfkazende hoeren, In 1940 traden 15 leden uit. n.1. 2. kaas- en boterfabrieken. waarvan 1 wegens ophef fing, voorts 1 kaasfabriek wegens ophef fing en tenslotte nog 12 zelfkazende boe ren, terwijl 1 zelfkazende boer als lid toe trad. Het aantal leden bedraagt daarmee op het oogenblik 276. Distributieregellng. Hiervoor zij verwezen naar de mededee lingen uit de vergadering van het boter controlestation. die eensluidend waren. Finantieele Commissie. Hierin werden aangewezen ..De Goede Verwachting" te Schborl, „De Volharding" te Hauwert en de heer W. Kout te Edam. Entréegeld voor 1941. Dit wordt, ongewijzigd gelaten. De rondvraag levert, niets op. In zijn sluitingswóord dankt de voor zitter den heer Van Baar. die voor het laatst aanwezig is. voor zijn 12-jarige me dewerking. Uit onze omgeving BARSINGERHORN „WINTERHULP" Op 't raadhuis weet men waar Abraham de mosterd haalt. Bijna hadden de Barsingerhorners met de jas aan bij den kouden kachel moeten zitten, want kolenhandelaar Kuiper was heelemaal „rut". Op het gemeentehuis wist men echter raad. Toestemming van de hoogere instanties werd gekregen om tien ton kolen uit Den I-Ielder te halen, waar het zwarte goud nogal overvloedig schijnt te zijn. Aldus geschiedde, en zoo was Barsinger- horn weer gered. Ook een soort van Win terhulp Ook nu weer tallooze blijken van waardeering. Na het uitkomen van ons nummer, waar in het bericht was opgenomen, dat zuster Kuilman eervol ontslag had aangevraagd, heeft zich te St. Maartensbrug een com missie uit. de burgerij gevormd, bestaande uit de heer J. Leeuwen, D. Jongejans, Dr. W. van Slooten en W. Blaauw. Het doel was zuster ook een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. Om dit te bereiken was het noodig de mede werking in te roepen van de ingezetenen en deze werd spontaan gegeven. Het ge volg hiervan is geweest, dat men voor zus ter heeft kunnen aanschaffen: 2 crapauds en 4 stoelen, welke Dinsdagavond door den lieer W. Blaauw werden overhandigd, als •blijk van waardeering en dankbaarheid voor de voorbeeldige wijze waarop zuster haar taak heeft verricht. Ook voor het vcreenigingsleven had zus- Ier belangstelling. Jaren lang is zij secreta resse geweest van „Nut en Genoegen" en penningmeesteresse van het „Centraal ge nootschap voor kinderlierstellings- en va- cantiekolonies". Bij „Ziekenhuisverpleging" en de Begrafenis ver. „De laatste eer" had zuster wel geen bestuursfunctie, maar rneer dan eens heeft zij, wanneer dit noo dig was, hulp en steun verleend. Altijd was zij bereid te helpen! Deze vier vereenigingen hebben zich ge combineerd om zuster gezamenlijk een blij vend aandenken te schenken. Dit bestond uit ee'n kapstok, een naranluiestandaard en een gangsniegel, welke namens deze vier vereenigingen. eveneens werden uitgereikt door den heer W. Blaauw met woorden van dank, waardeering enz. Ook de heer J. Leeuwen, a,1s voorzitter van het Centraal genootschap, sprak zuster in hartelijke be woordingen toe. De heer .T. Keuris, voorz. van Ziekenhuisverpleging en J. A. de Boer secretaris van het Witte Kruis konden tot hun spijt, door omstandigheden, bij de uit reiking niet aanwezig zijn. Door burgemeester D. Breehaart werd ,als voorz. van liet Witte Kruis namens de ze vereeniging een prachtig dressoir aan geboden. Al deze toespraken getuigden van warme waardeering en groote dankbaar heid voor hef verdienstelijk werk. dat zus ter ook in het vereenigingsleven had ver richt. Laten wij tenslotte nog zeggen, dat zus ter, geheel onder den indruk was en dat zij hartelijke woorden van dank bracht, voor de waardeering die zij heeft mogen ont vangen. BURGERLIJKE STAND VAN 20 t m 26 DECEMBER 1940 Geboren: Catharina Elisabeth, d. v. Lou- rentius Dapper en Catharina Visser. Getrouwd: Pieter Weij,-61 j., timmerman en Gretha Maria Gressmann, 47 j., beiden wonende te Zijpe. Overleden: lienderica Hoep, 66 j, wedu we van Antonie Jacob Lukassen; Emma Visser, 54 j„ echtg. van Jacob Bellis. SINT PAN CR AS ERNSTIGE VAL OP HET IJS De eerste Kerstdag kwam de heer B. zoo ongelukkig op het ijs te vallen, dat hij be wusteloos bleef liggon. Hij werd naar huis gedragen waar het aanvankelijk scheen alsof de val geen nadeelige gevolgen zou hebben. De volgende dag echter is hij naar het ziekenhuis vervoerd; vermoedelijk is een heupheen gebroken. HOE ONBERTOUWBAAR HET IJS WAS Verschillende gevallen werden ons mede gedeeld, dat schaatsenrijders in een wak zijn geraakt Allen konden echter bijtijds worden gered. De onvoorzichtigheid, de jeugd eigen, schijnt echter wel in hoofd zaak de oorzaak te zijn. UITSLAG WEDSTRIJD Door de IJsclub werd tweede Kerstdag een wedstrijd gehouden in hardrijden voor heeren. Aanvankelijk was het de bedoeling geweest dit met hindexmissen te doen, doch door het vele water werd het beter geooi*- deeld zich tot gewoon hardrijden te bepa len. De uitslag was: 1. G. Goesinc; 2. P. Vos; 3. S. Wognum; 4. C. Visser; 5. M. Schuit. Troostprijs S. Zeegcrs WIERINGERM EER WIERINGERWERF. KERSTFEESTVIERING DER ZONDAGS SCHOOL. De 1ste Kerstdag 3.30 vierden de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest, welk feest onder leiding stond van den heer P. W. Hagedoorn. Er was veel belangstelling. De heer Hagedoorn vertelde de Kerst- geschiedenis, waarnaar met aandacht werd geluisterd. Daarna volgde een kerstvertel ling, gedaan door mej. L. Doppenherger. getiteld „Het schot in den nacht" van An ne de Vries. De ademlooze stilte waaronder werd geluisterd was het besle compliment van het gehalte van het verhaal en de wijze van voordragen. He slotwoord werd gesproken door Ds. G. J. van der Poll. W ARMENHUIZEN SCHAGEN THEATER ROYAL. Peer Gynt. Wie Hans Albers eenmaal op het witte doek gezien heeft, zal hem niet licht verge ten en, wat meer zegt, zal hem weer willen zien als de gelegenheid daartoe zich voor doet. Theater Royal brengt vanaf hedenavond Hans Albers in het groote en schitterende filmwerk „Peer Gynt", naar het tooneelspel van den Noorschen schrijver Ibsen. In dit werk wordt het leven cn strijden van een jongen sterken Noor beschreven. In zijn jeugd een droomei*, komt hij na den dood van zijn moeder tot inkeer. Hij trekt naar Amerika en bereikt daar een vooraanstaande positie. Vanuit Amerika vertrekt hij naar Afrika cn sticht daar groote fabrieken. Het geloei der sirenes maakt dc inboorlingen ech ter woedend en op zekeren dag wordt hij in de woestijn overvallen cn beroofd. Zijn fa brieken worden verwoest en Peer Gynt is weer een arme kerel zonder eenig bezit. Hij wordt uit. medelijden meegenomen naar zijn geboorteland en vindt daar zijn meisje op hem wachten. Zoo vindt hij eindelijk iets, wat hij op de geheele wereld niet kon vin den: het Geluk. Dit gegeven is tot een machtig en boeiend geheel samengewerkt en het houdt de bezoe kers tot het einde in spanning. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Egbert Roelof, zoon van Egbert Noorman en van Roelof je Dol; Wilhelmina Sophia, dochter van Egbert Noorman en van Roelof jc Dol; Al bert, zoon van Sirnon Groo- tes en van Anna Keeman. POLITIE. Gevonden: 2 sleutels, een abonnement van de Ned. Spoorwegen, een rijwielplaatje, 3 handschoenen en een doublé armband. Verloren: een broodkaart, 2 paar hand schoenen, een das, 2 portemonnaies, een paar wanten, een dekkleed en een overtrek van een hontknoop. VERGUNNING. Door B. en W. is aan J. C. Huiberts, Oude- dijk, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een gierkelder. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 21 December stonden 41 werk- loozen ingeschreven, waarvan 6 in de steun regeling, 19 in de centrale werkverschaffing en 6 in de gemeentelijke werkverschaffing (baggerregeling); 6 wcrkloozen maken een wachtweek door, terwijl 4 werkloozen uit hun bondskas trekken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 21 December, stonden 48 per sonen als werkzoekende ingeschreven, waar van 9 grondwerkers, 2 schilders. 4 timmer lieden, 1 metselaar, 1 stucadoor, 2 arbeiders chauffeur, 3 losse arbeiders, 1 bloemist- knecht, 1 kléine koopman eix '24 landarbei ders. In de overeenkomstige week in 1939 be droeg dit aantal 87 en in 1938 124. BENOEMD. Mej. T. Rezelman, voorheen volontair ter secretarie clezer gemeente is thans werk zaam gesteld ten kantoi-e van den heer B. Zon te Anna Paulowna. Schagcr markt KERSTFEEST. Woensdag le Kerstdas: had in de Ned. Herv. Kerk 't jaarlijksche Kerstfeest plaats voor de kinderen van de Zondagsschool. Vooraf vond een kerkdienst plaats met als voorganger Ds. de Moov uit Heerhugo- waard. Vervolgens het kerstfeest voor de kinderen, dat in alle opzichten buitenge woon goed geslaagd is. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Evenals in vele andei'e plaatsen is ge schied, zijn ook in onze gemeente vaste inenschen aangesteld voor het vervullen van den lucht.beschremingsdienst. De vol gende personen zijn hiervoor aangesteld: Jb. y. d. Berg. W. Koorn, Jn. Pronk Martz. en P. Put. TOCH NOG HOOGE NOTEERINGEN. Er waren 118 vette 'koeien aangevoerd voor de Centrale. Handel in kaifkoeien aan den stuggen kant. hoogste noteering nu f 400.Geldckoeien ook een stillen handel, eigenlijk was de heele markt wat matiger. Graskalveren handel aan den stuggen kant. kleine aanvoer, dc noteering was f 200250. Er wordt wèl veel ge vraagd voor deze diertjes! De vaarzen wa ren stug, duur. tot f 410.—, toch nog hoo ger dan de kaifkoeien. Aangevoerd waren 28 nuchtere kalveren voor de Centrale. Fokschapen golden tot 43 gld. Overhouders nog aardig wat aangevoerd, golden van 18 40 gld. Handel wel iets minder. Wat een verschil bij de vorige week! Bokken en geiten konden wij nu niet hooger noteeren dan f 30.—. handel stug. Handel in biggen was tamelijk goed. Hoogste noteering was f 28.— De aanvoer van biggen was nu juist niet groot. Volgende week verwach ten de koonlui in die branche groote aan voer. Drachtige zeugen 129—160 gld. Dc markt van varkens was iets hooger. AVas de hoogste noteering voor groote konijnen vorige week tot negen gulden, nu konden ze maar zes gulden gelden. Zoo het verleden week was. was het niet natuurliik en zes gnldr-ri is nog ongekend hoog. Kippen tot f 2,60, deze handel was toch goed. Het be zoek en de aanvoer vielen ons niet tegen, op deze „verzette" markt. WINTERHULP De opbrengst van de alhier gisteren ge houden collecte voor de Winterhulp be draagt f 148.27 Vu PAARD OP HOL. Gistermiddag geraakte het paard van den heer Hoogland, alhier, op hol. Het dier draaide de Noordersteeg in en liep daarbij het VA jarig kindje van den heer K. Snee- kes, dat daar aan het spelen was, omver. Het kindje bleef bewusteloos liggen en on middellijk werd de hulp van dokter van der Sluijs ingeroepen. Deze constateerde een hoofdwond en een zware hersenschudding. Er is echter goede hoop, dat het kind zal herstellen.

Schager Courant | 1940 | | pagina 4