De radio op nieuwe wegen IJs-wetenswaardighedGn Het mets)e Vóór alles: Volksvoorlichting in de taxi De laatste voetbal-Zondag 1940 Otnroepvereenigingen ten doode opgeschreven Radiodistributiebe drijven door bet Rijk genaast Per 1 Januari Radiobelasting TARIEVEN RADIODISTRIBUTIE VERLAAGD. Een redacteur van het A.N.P. heeft een onderhoud gehad met Ir. W. L. Z. van der Vegte, raadadvi seur bij het departement van volks voorlichting en kunsten, over de nieuwe maatregelen op radiogebied. „Wij willen den omroep in dienst van het geheele volk stellen", zei- de de heer Van der Vegte. „Daar voor is het noodig, dat de Staat den omroep aan zich trekt. Vroeger trad de Staat in het algemeen slechts controleerend dus nega tief, tegenover den omroep op. Met het besluit om den omroep onder te brengen bij 't nieuwe de partement van volksvoorlichting wordt radicaal met de tot nu toe gevolgde richtlijn gebroken. De Staat is in de eerste plaats ver antwoordelijk voor hetgeen de om roep brengt. Niet door middel van een negatieve controle, doch slechts door maatregelen van opbouwen- den aard, door het geven van richt lijnen en het direct beïnvloeden van de berichtgeving. Er moet goed bedacht worden, dat de aetheruitzendingen niet aan de grenzen des lands gebonden zijn, zoodat ver buiten ons eigen land onze stem doordringt. Daar om moet wel overwogen worden wat onze omroep brengt en zal elke onzakelijke of onjuiste berichtge ving vermeden dienen te worden. De omroepvereenigingien ten doode opgeschreven. Het is wel duidelijk, dat het volstrekt uitgesloten Is, dat de omroep in handen van vereenigingen van luisteraars blijft, hoe goed de bedoelingen ook zijp mogen". „De staat, stelt zich dus niet slechts in het negatieve voor de uitzendingen ver antwoordelijk, doch wil positief werkzaam zijn. U bedoelt, dat de Staat niet alleen te gen „onvertogen woorden" moet waken, gen „overtogen woorden" moet waken, maar zelf iets te verkondigen heeft?" „Ja, 'omdat de taak van de radio een volksvoorlichtende functie is en daarom tot het terrein van don staat behoort". „Dat dit standpunt directe praktische FEUILLETON door P. G. WODEHOUSE 39. „Goed," zei hij. „O. kerel, je weet niet, hoe dankbaar ik jou ben. Ik stuur er toch je plannen niet door in de war op deze of gene manier?" „Volstrekt niet. Ik moest, vandaag toch naar Londen." „Nou, je kunt er onmogelijk vlugger ko men, dan in mijn wagen. O ja, dat vergat ik nog. Hoe staan bij jou de zaken Gaat alles naar wensch?" „Tot op zekere hoogte," zei George. Hij had den moed niet Reggie zijn zorgen toe te vertrouwen. „Natuurlijk was het bij jou een heel an der gevaL Ik bedoel, dat Maud van je houdt enzoovoort en dat jjj dus alleen een planne tje moest bedenken om die deftige, oude familie eens voor het lapje te houden. Het is haast jammer, dat jij niet in dezelfde om standigheden bent als ik en het meisje nog moet trachten té winnen: want sakkerloot, kerel!" verkondigde Reggie met plechtiger» nadruk, „daarmee zou ik je kunnen helpen. Ik heb het prachtig voor elkaar gekregen. Ik heb een onfeilbaar middel." George glimlachte flauwtjes. „Zoo? Dan ben je van onschatbare waarde. Je moest het niü ook eens vertellen." „Jij hebt 't toch niet noodig." „Och neen, natuurlijk niet. Ik vergat het." Reggie keek op zijn horloge. „Binnen het kwartier moeten we er van door, hoor. Ik wil niet te laat komen. Het is nog zoo eenvoudig niet, die trouwerij. Als ik het goed begrepen heb, dan loop je kans, als je te laat komt, dat dat ambtenaartje je doodgewoon wegstuurt om den volgenden dag terug te komen. Maar we komen er wel. tenzij we een panne krijgen, doch daar is niet veel 'kans op. Sinds vanmorgen zeven uur ben ik met den wagen bezig geweest en hjj is consequenties heeft voor de berichtgeving.' is duidelijk geworden. Doch ook voor het overige gesproken woord zal het gevolgen hebben. Kunt u aangeven welke?" „De omroep zal geregeld gebruikt worden om de luisteraars van allerlei zaken op de hoogte brengen. Begrip voor de nieuwe gedachten. In de eerste plaats denk ik hierbij aan het scheppen van beter begrip voor de nieuwe gedachten die dezen grootschen tijd, waarin we leven, beheerschen, en het bewerkstelligen van een betere verhouding tot onze oostelijke naburen. We weten, dat er ten opzichte van beide punten grove mis verstanden bestaan en het is voor ons land een levensbelang, dat hier op de snelste wijze klaarheid geschapen wordt. Ik denk hier ook aan actueele lezingen, interviews op allerlei gebied en speciale reportage van allerlei gebeurtenissen uit het dagelijksche leven. Ook zullen wi| de stemmen laten hooren van hen, die tot nu toe vergeefs trachtten een plaats voor de microfoon te veroveren. Verder is het noodig, dat de vele maat regelen die het gevolg zijn van de bezetting van ons land en van de blokkade, waaraan wij onderworpen zijn, op de juiste wijze be licht worden en dat het ons volk wordt bij gebracht waarom deze maatregelen in het algemeen noodig zijn en hoe wij ons er naar te gedragen hebben". Ir. v. d. Vegte zette uiteen, dat de Ne- derlandsche kunstenaars .thans een kans krijgen. Geen „kreungezang" 'meer. Hieruit moet niet geconcludeerd worden, dat ook niet aan buitenlandsche krachten gelegenheid zal gegeven worden hun kun nen te toonen. Dit is juist noodig om op de hoogte te blijven van wat buiten onze grenzen gepresteerd wordt en om de noo- dige stimulans aan onze eigen kunstenaars te geven Het uitwisselen van goede krach ten zal in de hand gewerkt worden. Goede amusementsmuziek is vanzelfsprekend wel kom, doch ik wil hier duidelijk doen uit komen, dat in de Nederlandsche omroep geen plaats meer wordt ingeruimd voor zoogenaamde Hotjazz of „Kreungezang". Het departement zal de richtlijnen geven voor de programma's, de uiteindelijke or ganisatie geschiedt natuurlijk door den omroep zelf onder verantwoording van zijn leider". „Hoe zullen echter de verschillen in le vensbeschouwing, tot nu toe in de verschil lende omroepvei'eenigingen vertegenwoor digd, tot uiting komen?" „Zooals reeds werd medegedeeld zullen de kerkelijke belangen van de luisteraars op minstens dezelfde wijze verzorgd wor den als tot nu toe. In de programma-af- deeling van de Nederlandsche omroep komt hiervoor een speciale afdeeling waar ver trouwensmannen van de verschillende kerkelijke groepen onder eigen verantwoor ding de kerkelijke uitzendingen zullen ver zorgen. De uitzendingen zelf geschieden door het apparaat van den Ncderlandschen omroep. Onder kerkelijke uitzendingen wordt datgene verstaan, dat het di recte kerkelijke leven betreft, waar bij dit begrip ruim opgevat dient te worden. Politiek en dergelijke be- hooren hier echter zeer zeker niet toe, hiervoor zijn andere takken der programma-afdeeling beschik baar. Wij zullen er zorg voor dragen, dat hier de belangen van het Nederlandsche volk en zoo noodig die van onze volksge- nooten in overzeesche gewesten en van stamverwanten in andere deelen van de wereld op de beste wijze behartigd worden. Ik reken er stellig op'om op dit gebied van de kerkelijke overheden loyale medewer king te verkrijgen". De financiering. „Tot nu toe beschikte de omroep uitslui tend over geldmiddelen uit vrijwillige bij dragen van de luisteraars. Deze idealisti sche grondslag heeft tot bewonderenswaar dige resultaten geleid, doch is in verband met de nieuwe doelstelling niet meer te handhaven. De Nederlandsche omroep stelt zich in dienst van liet. geheele Nederland sche vólk en iiaarom is het natuurlijk uit gesloten dat een groot deel van <le luister aars niet mee zou dragen aan de kos ten. Tot nu toe waren slechts ongeveer de helft van de luisteraars zich hun plichten bewust, ons land telde meer dan een half millioen klaploopers op omroepgebied. - Radiobelasting. Aan dezen ongewenschfen toestand wordt nu een einde gemaakt, door met ingang van 1 Januari 1941 een verplichte radiobijdrage in te stellen. 'Elke toestclbezitter en elke aan geslotene aan een radio-distributie bedrijf zal voortaan 75 ct per maand moeten bijdragen. Een deel hiervan komt ten goede aan den dienst der PTT als vergoeding voor de kosten verbonden aan het innen dezer bij dragen, voor liet verzorgen van de zenders, laboratoriumkosten, enz. De rest komt geheel ten goede aan den Nederlandschen omroep en zal voldoende zijn om de plannen, zoo als ik u die zoojuist ontwikkelde, te dekken. Op bet eerste gezicht lijkt het bedrag van 75 ct. per maand tamelijk hoog, doch in vergelijk wat men in het buitenland be taalt is het gering In Duitschland draagt men bijvoorbeeld reeds jaren lang 2 mark per maand bij, dus ongeveer het dubbele. „Kan er tegenover deze lastenverzwaring geen tegenwicht worden gesteld in. den vorm van tegemoetkoming aan den luis teraars? Radio is een dure liefhebberij..." ,Dat gebeurt ook. Wij zullen trachten den Nederlandschen omroep te stimuleercn en in de eerste plaats is het hiervoor noo dig, dat een goedkoope doch goede volks ontvanger in den handel wordt gebracht. We zullen ons met de radio-fabrikanten en met den radio-handel tezamen aan een ta fel zetten en trachten het beoogde doel te benaderen. Tevens zal dan onder het oog gezien wor den of het niet mogelijk is, om den luister aar met geringe financieelc draagkracht fegemoet te komen in de betalingscondi- ties, opdat ook zij in staat zijn den aan schaf van zoo'n toestel te bekostigen. RADIO-DISTRIBUTIE DOOR HET RIJK. „En wat gebeurt er met de radiodistri butie?" „Deze methode van omroepverbrel- ding is in ons land op groote schaal toegepast, veel meer dan in andere landen. Wif hebben over de 800 radio-distributie-centrales en het ligt in het voornemen deze bedrijven door den staat te doen naasten en te voegen onder den dienst der P.T.T. De huidige eige naars moeten natuurlijk op billijke wijze schadeloos gesteld worden. Op deze wijze zal het mogelijk zijn, dat de distributiediensten ten volle worden in gezet voor het zoo juist geschetste doel en tevens zullen de minder goed uitgeruste diensten verbeterd worden, waarbij de waarschijnlijkheid bestaat, dat enkele klei ne, niet loonende, centrales verdwijnen zul- en. Er zal naar gestreefd worden, de bij dragen voor aansluiting aan een radiodis- tributiebedrijf te verlagen, om zoodoende de gelegenheid te scheppen den kring der luisteraars te vergrooten." TELEVISIE. „Nog verdere plannen?" „Onder den radio-omroep valt ook de te levisie, een techniek, die reeds bezig is uit zijn kinderschoenen te groeien. Of schoon men nog lang niet is, waar men we,zen wil, wordt het toch reeds duide lijker. dat dit onderwerp de allergrootste m Waarschijnlijk juist op tijd is de dooi weer ingevallen, zoodat deze laatste Zondag weer ten volle benut kan worden Afdeeling I. We zullen in 't kort ditmaal het program ma voor morgen onder de loupe nemen: het is n.1. precies geljjk als hetgeen verleden week werd afgelast. Hermes DVS zal het Amsterdamsche DWS (zonder Caldenhove, die inmiddels weèr van zijn knie-operatie genezen is) genoeg zorgen voor een overwinning In den weg liggen, zelfs zien we de Schiedammers de punten in de wacht sleepen. Feijenooid wint in zijn Stadion van 't Gooi. Stormvogels en DFC zullen in IJmuiden misschien de punten deelen, of de thuisclub zal het terreinvoordeel in winst om zetten. KFC vecht voor zijn laatste kans tegen Sparta en het spijt ons, dat we het zeggen moeten, doch we denken dat zij den genade- stoot ontvangen. Afdeeling n. In Den Haag speelt VUC tegen Haarlem; misschien een gelijk spelletje voor de Hage naars. DOS moet naar Rotterdam, Xerxes zal zich niet gemakkelijk laten overwinnen. In Amsterdam Blauw WitVSV; een attrac tie voor Amsterdam, de Velzenaren zijn n.1. altijd een gezien tegenstander in Mokum en vooral nu de stoere rood-witten zoo fier aan den kop gaan. Afdeeling Hl. Deze afdeeling vermeldt alleen Hengelo Quick. Evenals hun stadgenooten NEC zal ook Quick in Hengelo struikelen. Afdeeling IV. De Tilburgsche derby NOAD—Willem II zal voor de gastheeren zjjn. Helmond zal aan MVV de punten moeten laten. PSV zal met Limbur- gia nog moeite genoeg hebben. Juliana Eindhoven zullen met elkaar uitmaken, wif nog een verdere rol zal speleu Roermond heeft een serieuze kans tegen BW, om ees of meer punten in de wcht te 3leepen. NAC: zal zijn nog goede kans tegen het bezoekend? NOAD niet verspelen. In Afdeeling V ✓inden geen wedstrijden plaats. 2e klasse A. De Boys uit Alkmaar ontvangen de leidert ZFC; dit is nu bepaald geen walkover vooi de Boys. Toch met veel energie is er misschien kans,, rood-witten. WFC zal zich tegen Zee- burgia weer herstellen van de nederlaag te gen ZFC. DWV zal in Nieuwer.dam West-Frisia ont vangen; dfe Enkhuizenaren kunnen misschien een draw bewerkstelligen. De hekkesluiters VVZ ontvangen* AFC; de Zaandammers zullen weer een nederlaag in- casseeren. 2e klasse B. Hercules—Watergraafsmeer; Velox—De Ken- nemers; HVCVolendam; HilversumHFC RCH—EDO; Spartaan—HBC. Se klasse A. Zaandijk zal twee punten meenemen uit Krommenie tegen GVO. Hollandia—QSC speelt zich in Hoorn af; een zware dobber voor de Wormerveerders, doch zij zullen'zich er door heen slaan. St. George heeft een kans op de overwin ning, nu Always Forward komt. Purmersteijn KW is voor de thuisclub. aandacht verdient. Het zal daarom noodig zijn, om de ontwikkeling op den voet te volgen en een uitgebreide studie van de toepassingsmogelijkheden te maken. In het uit te breiden laboratorium van de P.T.T. zal het noodige verricht worden, teneinde klaar te staan de televisie in ons land toe te passen, als de tijd daarvoor gekomen is." „Tot de verdere punten van liet program ma van het departement van Volksvoor lichting en Kunsten behoort de wetgeving op radio-omroep-gebied in ruimstcn zin. Ik wil hiervan slechts aanstippen de te nemen maatregelen teneinde de storingen van de radio-ontvangst tot een minimum te beperken. Verder zijn aan de orde het samenstellen van voorschriften voor hen die gerechtigd zullen zijn de officïeele radioprogramma's uit te geven in den vorm van een perio diek. zooals tot nu toe gebruikelijk was. In de eerste plaats komen hiervoor in aan merking de kernen der huidige omroepver- eenigingen. om zoodoende in de toekomst den band met hun vroegere leden aan te houden." De hardheid van ijs is afhankelijk van de temperatuur. In de Poolstreken wordt het ijs zoo hard, dat het met geen hamei- is stuk te slaan. En toch verdampt ijs zelfs bij de grootste koude, mits de lucht droog genoeg is. Dat is te constateeren bij ieder ijsblok met- scherpe kanten: zonder dat het dooit, verliest het zijn scherpe kanten en wordt langzaam maar zeker kleiner. Dat ijs tot de kristallen behoort, is alge meen bekend. Maar er zijn zelfs geleerden die beweren, dat het geheel uit kleine sneeuwkristallen bestaat, een feit, dat wij ons nauwelijks kunnen voorstellen, wan neer wij het glasheldere ijs zien. gezond van lijf en leden, absoluut. Olie, pe troleum, water, lucht, schroeven, banden, carburateur, alles nagezien en in orde. Ik heb alles met de uiterste zorg gedaan en ik dacht, ik ben het toovermiddel. Een week geleden had ik er geen flauw begrip van. En nu! Be kijk me nu eens! Hier staat voor je kolo nel Romeo, de man die weet! Het is op den avond van het bal begonnen. Er was een verduiveld groot bal, weet je, ter eere van de meerderjarigheid van dien goede Borts. De stakker had er niet veel aan, want hij kan niet dansen. Dien avond is er iets heel geks gebeurd. Ik had 'm nogal om!" Hij lachte vroolijk. „Niet, dat dit nu zoo buiten gewoon was, want vóór ik getrouwd was. had iets dergeltfks wel eens meer plaats. Maar het gekke was, dat ze het aan me konden zien. Tot dusver beweerden ze altijd en menschen, die er verstand van hebben dat ik onder zulke omstandigheden precies was als anders. Misschien zou je het een beetje verdacht gevonden hebben, dat Ik niet van mjjn plaats te krjjgen was, maar zekerheid had je toch niet. Maar dien avond van het bal scheen ik wat al te diep in het glaasje gekeken te hebben. Begrijp je, ik had het met opzet gedaan, omdat ik Alice vragen wou en wat moed noodig had. Ik weet niet wat jij voor ondervinding hebt, maar de mijne is, dat het doodgewoon ondoenlijk is voor iemand, die nuchter is. Ik snap niet hoe een huwelijk in het droge Amerika klaar komt. Nu. zoo als ik beweerde, den avond van het bal ge beurde er iets geks. Ik zag een van de knechts voor jou aan!" Hij wachtte op indrukwekkende manier om tjjd t geven de opzienbarende mededeeling te verwerken. „En was hjj 't?" vroeg George. „Geen sprake van! Dat was juist 't gekke. Maar hij leek op je als een tweelingbroeder." „Ik heb geen tweelingbroer." „Neen, ik weet wél wat je zeggen wilt, maar ik bedoel, dat hij er uitzag, zooals jouw tweelingbroer er uit gezien zou heb ben, als jjj een tweelingbroer had. Nou, ik zei een woordje tegen dien man en al heel gauw snapte ik, dat ik 'm om had. Alice was toen bij me en zij snapte het ook. Nu zou je denken, dat een meisje zich daardoor zou laten afschrikken en nog meer. Maar neen. Ze was zoo aardig en sympathiek. Nu heeft ze me ook bekend, dat door mij in dien toestand te zien, -ij haar de schaal was over geslagen. Ik bedoel dat zij besloot mij te be schermen tegen mezeL Je weet hoe som mige meisjes zijn. Beslist engelen. Altijd er op uit om anderen te helpen. Ik geef je de verzekering, dat die avond een massa goed gedaan heeft." „Dus, is dat je recept? Jij raadt den aan staanden bruidegom om een mand cham pagne en een huwelijksacte te koopen en dan aan het werk te gaan? Je zoudt dan alleen nog maar de inventaties rond te zen den te hebben?" Reggie schudde zijn ho- fd. „Neen, heelemaal niet. Er komt nog een massa meer kijken. Dat is maar het begin. Je moet het goeae werk volhouden, begrijp je En dat doen de meesten niet en ik geloof stellig, dat ik het ook niet gedaan had als er niet iets anders geks was gebrurd. Heb jij wel eens gekregen, hoe noem je het ook weer? Ik kan het woord niet vinden. Iets wat iemand wel 's krijgt." „Hoofdpijn?" vroeg George op goed geluk. „Neen, neen. Zoo iets niet. Ik bedoel niet iets wat je krijgt ik bedoel iets wat je, nou ja. wat je k r jj g t, je begrijpt me wel" „Mazelen?" „Een anonieme brief! Ik kon er niet op komen. Het was buitengewoon en tot op het huidige oogenblik begrijp ik nog niet waar ze vandaan kwamen, maar van toen af heb ik een heel pak anonieme brieven ge kregen. Ze waren van een onbekende en hij had ze niet onderteekend.'' „Je bedoelt dus, dat de brieven anoniem waren," zeide George. „Absoluut. Somi kreeg ik er twee of drie op één dag. Bij elke gelegenheid, dat ik op mijn kamer kwam, vond ik er één op mijn toilettafel." „Beleedigend?" „Wat?" „Of de brieven beleedigend waren. Gewoon lijk zijn anonieme brieven dat." „Deze niet. Heelemaal niet, het tegenover gestelde. Er stonden prachtige raadgevingen in, hoe iemand moet doen, die een meisje het hof wil maken." „Het lijkt wel of deze of gene je per brief tooveren heeft geleerd." Ze waren schitterend. Allerlei heel ver standige raadgevingen: „Maak u in kleinig heden onmisbaar voor haar. Bestudeer haar smart, en nog meer. Heusch kerel, ik be proefde ze in praktijk. Ze werkten als een toovermiddel. De laatste kwam gistermor gen, een prachtexemplaar! 't Was allemaal over iemand die zenuwachtig was en wat hij doen moest. Heel technisch, weet je, dat je haar hand moest vasthouden en haar zeg gen, dat je eenzaam was en het oprecht meende en dat je hart dan maar de rest moest dicteeren. Heb jij wel eens met kaart spelen voor een royal suite een kaart ge vraagd en dan toevallig de aas getrokken, die je noodig had? Het is mij eens in Oxford overkomen en sakkerloot, die brief gaf mij het zelfde gevoel van opwinding. Ik heb niet geaarzeld, maar ben direct van wal gestoken. Ik was wel nuchter, maar ik heb er me maar niets van aangetrokken. Er was iets in me. dat zei, dat ik niet verliezen kon. En nou, de rest begrijp je." Reggie ging aan het pein zen. „Ik zou verdraaid toch wel 's willen we ten, wie mij die brieven zond. Ik zou hem graag een huwelijkscadeau sturen of een stuk cake of iets anders. O ja, maar er is natuur lijk geen cake, we trouwen niet thuis." „Je zoudt een krentebroodje kunnen koo pen," stelde George voor, „Nu, ik zal er wel nooit achter komen, denk ik. En hoe zou je er over denken, als we eens gingen Zeg' kerel, vindt je het heel erg, als ik af en toe onderweg eens een deuntje zong? Ik ben zoo intens gelukkig." De krachttoeren van ijs, dat het voor- werp waarin het zich bevindt, doet barsten ?ijn welbekend. Wat is hiervan de verkla ring'. IJs neemt een'negende meer plaats m dan de vloeistof, waaruit het ontstond en kan daardoor zelfs metalen vaten doen springen. Doordat het meer plaats inneemt oan water drijft het ook, ofschoon niet zoo licht als kurk. maar toch zooveel, dat 2/7 deel van zijn volume boven water steekt. Door deze eigenschap zijn ijsbergen zoo gevaarlijk, daar zij voor het grootste deel onder water verborgen zijn. Terwijl water een goede geleider voor eleclriciteit is, heeft droog ijs deze eigen schap merkwaardig genoeg verloren. Bo- \endien bezit het het vermogen, lichtstra len dubbel te breken en lichtgevende warmtestralen door te laten, terwijl het de donkere opslorpt. Eigenaardig, want juist de zó worden het ijs noodlottig: zij verwar men het èn doen het smelten. Hiervan wordt in de chemie en de natuurkunde op velerlei wijze gebruik gemaakt. Dat water, dat zich in volslagen rust be vindt, nooit tot ijs verstart, is weinig be kend. Een schok, een rimpeling van het water maakt pas, dat de ijskristalletjes zich aaneenvoegen en tot ijs worden. Niet min der eigenaardig is het, dat bij het bevrie zen warmte vrij komt en omgekeerd bij dooi warmte verbruikt. Dit laatste is een geluk, want was dit niet het geval, dan zou de dooi van het ijs in het voorjaar veel sneller verloopen en plotselinge overstroo mingen zouden er het gevolg van zijn. „Volstrekt niet, als het niet in strijd is met het verkeersreglement." Reggie dwaalde doelloos door de kamer één en al verrukking. ,,'t Is gek," zeide hij nadenkend. „Ik her inner me daar net dat toen ik op school ging ik wel eens een liedje zong, gemaakt voor een huwelijk, 't Was aardig. Je kent het na tuurlijk. Het begint. Deng, Dong! Deng, Dong! of iets wat er op lijkt. Ja en nu is het mijn trouwdag! Gek, als je dat bedenkt, is 't niet? Nu, 't wordt aardig laat? Zullen we gaan, zeg?" „Ik ben klaar. Zal ik rijst meenemen?" „Neen, kerel, dank je. Verdraaid gevaarlijk goed, die rijst! Gevaarlijker dan een granaat kartets. Heb je je hoed? Alles in orde?" „Ik wacht." „Dan mag het feest beginnen," zei Reggie. „Den, Dong! Deng, Dong! Vooruit dan maar! Het is mijn trouwdag! En de bruid Als ik nu maar 's wist wat de bruid deed!" „Mogelijk jou een briefje schrijven om je te zeggen, dat ze zich vergist heeft en dat alles uit is!" „Groote goedheid!" riep Reggie uit. „Voor uit!" HOOFDSTUK XXI. Aan een tafeltje in een hoek van de Grill- room van het Regent-restaurant zaten Mr. en Mrs. Reginald Byng en blikten elkaar teeder in de oogen. George, aan hetzelfde tafeltje gezeten, maar met zijn gedachten mijlen ver, keek gemelijk naar hen en vocht tegen een sombere bui, welke tijdelijk door den opwek- kenden rit in Reggie's racing-car (het record van den vorigen tocht naar Londen was dit maal met bijna twintig minuten verbeterd) was opgetrokken, maar nu dreigde terug te komen. Het aardige tafereel van de opgeto genheid van Reggie en het minder uitbun dige, waar daarom eveneens duidelijk merk bare geluk der bruid waren dingen, welke George neerslachtig maakten. Hij had den lunch liever niet bijgewoond, maar het jonge paar had er niet van willen weten, dat hij weg ging om ergens anders een hapje te kie men. .Blijf alsjeblieft bij ons, kerel," had Reggie gesmeekt, ,.er is nog zooveel te bepraten en we hebben den raad noodig van een man van de wereld. We zijn nu voor de wet getrouwd." ,,'t Leek niet erg wettig in dat kleine kan toortje," vond Alice. Wordt vervolgd-.)

Schager Courant | 1940 | | pagina 5