P rit Huurprijzen vastgelegd Kerstmis in de Residentie Nieuwe er IJ Radio-aangifteplicht vóór 15 Januari ie Alkmaar. Muntmeterlichter aangehouden aterdag 28 December 1940 Derde blad Weer een extra rantsoen kaas kaas beschikbaar gesteld. )0K WEER VET IN DE IISTRIBUTIE OPGENOMEN. De volgende bonnen zijn xoot gebruik angewezen: IIJST. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 28 lecember tot en niet Vrijdag 24 Januari s. geeft de met „108" genummerde bon ran het algemeen distributiebon boekje echt op het koopen van 250 gram rijst of ijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grut- emecl (gemengd imeel). VERMICELLI. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 28 lecember tot en met Vrijdag 21 Februari a. geeft' voorts de met „31" genummerde on van het algemeen distributibonboekje iclit op bet. koopen van 100 gram vermicel- of macaroni of spaghetti. 10RT. De met „44" genummerde bon van het al leen distributiebonboekje geeft geduren- het tijdvak Van Zaterdag 28 December it en met Vrijdag 21 Februari u i tslui- je nr recht op het koopen van 250 gram irt of go r tin out of grutten. De met „44" inummcrde bon zal derhalve niet ge likt. kunnen worden voor het koopen in havermout, havervlokken, haverbloem, [f aardappelmeelvlokkcn. S HAVERMOUT. IGedurende het tijdvak van Zaterdag 28 December tot en met Vrijdag 21 Februari J.s. geeft de met. „5?" genummerde bqn van let algemeen distributiebonboekje recht op iet koopen van 250 gram havermout of laveivlnkken of haverbloem of aardappel- heelvlokken of gort of gortmout of grutten. AIZENA. nen.van de broodkaart recht op het koo pen van ongeveer 100 gram roggebrood of ander brood; Voorts geeft elke der met „21 genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. De op 5 Januari nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 6 tot en met 12 Januari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Voorts geven de met „3" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26 Januari a.s. elk recht op het. koopen van 50 gram brood of een half rantsoen „gebak". TARWEBLOEM. De met „3" genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zon dag 26 Januari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem of zelfrijzend bak meel of bockweitmeel. ED. g. a, ij A. Zand. De met „87" genummerde bon van het Nlgemecn distributie bonboekje geeft gedu- ?nde het tijdvak van 28 December tot en iet 21 Februari a.s. recht op het koopen 'an 100 gram maizena of griesmeel of sa- o of aardappelmeel, dan wel een hoeveel- eid puddingpoeder mag verdeeld zijn over •elke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveel- eid puddingpoeers mag vereelt zijn over tvee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 ram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, raarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel icvat. De hoeveelheid puddingsauspoeder, rclke op een bon wordt verkocht, mag - ongeacht de samenstelling over niet loer clan zes pakjes verdeeld zijn. Tenslote wordt erop gewezen, dat op twee lonnen cpn pakje maizena van 525, gram primi fin worden gekocht; doch slechts in verpak- 0u ingon, welke vóór 22 Juli 1940 zijn ver-, "ardigd. IEREN. «durende het tijdvak van Maandag 30 Dec. )t en met Zondag 5 Jan. a.s. geeft de met 34" genummerde bon van het algemeen istribufiebonboekje recht op het koopen «n één ei. De bonnen, welke op 5 Januari og niet gebruikt, zijn, blijven geldig tot n met Zondag 12 Januari a.s. met dien ver- tandc, dat. zij gedurende de week'van 6 ot en met 12 Januari niet gebruikt mogep rorden in hotels, restaurants e.d. Ver- ivan. IN 99 [AAS. Dedurende het tijdvak van Maandag 30 lecember tot en met Zondag 26 Januari ,s. geeft elk der met „47", „48". ,.60' en 61" genummerde bonnen van het algemeen islributiebonboekje recht op het koonen an 100 gram kaas. De aandacht wordt erop cvestigd, dat de geldigheidsduur van deze onnen einigt op 26 Januari a.s., zoodat zij a dien datum niet riieer gebruikt mogen -orden. SXTRA RANTSOEN KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 30 lecember tot en met Zondag 12 Januari a.s. al de met „20" genummerde bon van het igemeen distributiebonboekje recht geven ►p hel koopen van 125 gram kaas.'De geldig eidsduur van bon „20" eindigt op 12 Janu- ri a.s.. zoodat deze na dien datum niet iccr gebruikt kan worden. 'e aandacht wordt er nogmaals op geves- igd, dat in den handel nog een voorraad meerkaas in verpakkingen van 125 en 50 gram verkriigbaar is. Door het aanwijj en van bon „20" voor het koopen van 125 [ram kaas, is thans alsnog de gelegenheid feopend smeerkaas in deze verpakkingen te ioopen. Voor smeerkaas in verpakkingen 'an 250 gram dienen vanzelfsprekend twee lonncn „20" te worden afgegeven. De aandacht van detaillisten en van hoo iers, van. hotels, café's e.d. wordt gevestigd >p enkele bijzonderheden, welke per offici ële publicatie zijn bekend gemaakt. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 28 December 1940 tót en met Vrijdag 3 Januari a.s. geeft de met „23" genummerde bon van de hoterkaart en van de vetkaart 'echt op het koopen van een half pond bo ter óf een half pond margarine óf twee ons vet naar keuze, voorzoover voorradig. De niet „23" genummerde bonnen, die op Vrijdag 3 Januari nog niet gebruikt, zijn blijven voorts nog geldig to en met Vrijdag 10 Janukri a.s. De op 22 November 1940 reeds bij de pro ducenten of in den handel aanwezige voor raden vet in verpakking van 250 gram^ mo gen tegen inlevering van één met '„23" ge- nummérde boh van de boterkaart of de vet kaart worden .uitverkocht, aangezien het Piet mogelijk is deze alsnog te doen om- pakken. BROOD EN GEBAK Gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 5'Januari a.s. geeft elke der met „21" genummerde bon Wijze van betaling der radiobelasting Ieder die anders dan ten vervoer of in opslag een radio-ontvangtoestel, door middel waarvan de uitzendingen van den radio-omroep kunnen worden ontvangen, in zijn be-zit lieeft, dan wel aangesloten is op een radio-centrale, dient daarvan vóór 15 Januari 1941 aangifte te doen, door middel van een kosteloos bij alle postinrichtingen yei'krijgbaa r, form u 1 ier. Na toezending van het aangifteformulier ontvangt de houder van de ontvanginrich ting eeji luistervergunning, welke niet aan derden mag worden overgedragen en waar voor als luisterbijdrage over 1941 een be drag van f 9.zal moeten worden be taald. De omroepverenigingen zijn verplicht van de houders van een ontvanginrichting, voorzoover mogelijk in den vorm van ra- diozegéls, terug te betalen hetgeen de-ge als lid of als luistervink aan vrijwillige bijdra gen. anders dan als abonnement op een omroepblad.'voor het jaar 1941 of een deel daarvan aan deze omroepverenigingen vóór 1 -Januari 1941 hebben betaald. De houder van een ontvanginrichting kan aan de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage voldoen: a) door vóór den loen van iedere kalen dermaand een radiozegel ter waarde van 1/12- gedeelte van de luisterbijdrage (voor 1941 een radiozegel van f 0.75) te plakken op het daartoe bestemde vakje van de luistérvergunning. b). Door jaarlijks, halfjaarlijks dan wel drie-maandelijks een bedrag, overeenko mende met de luisterbijdragen, resp. en Vi gedeelte der luisterbijdrage (voor 1941 bedragen 'vah'résp.' f%—4.50;ë'ü"/ 2,25)' over te schrijven of te stortën op postreke ning- nr. 400200 van het staatsbedrijf der P.T.T. te 's Gravenhage. Deze bedragen moeten worden voldaan binnen 2 weken na den aanvang van den termijn, waarvoor zij gelden. Voor de betaling kan men gebruik maken van radio-zegels welke verkrijgbaar zijn vbij de postinrichtingen. Hij, die zijn ontvanginrichting afschaft, dient hiervan door het opzeggen van zijn luistervergunning kennis te geven aan een postinrichting. De houder van één luistérvergunning mag in het hij hem in gebruik zijnde per ceel, vervoermiddel of in zijn woning te eigen gebruike of ten gebruike van het gezin, waarvan hij het hoofd is, meer dan één ontvanginrichting aanwezig hebben. Deze opvanginrichtingen mogen echter op grond van één luisterverguning niet gelijk tijdig worden gebruikt. Wenscht de houder van meer dan één ontvanginrichting deze gelijktijdig te ge bruiken, dan is voor iedere ontvanginrich ting afzonderlijk een luistervergunning noodig. Zij, die van den verkoop, de verhuur of het herstel van opvanginrichtingen een beroep maken, mogen zonder in het be zit te zijn van een luistérvergunning "van de in hun verkoopruimte of werkplaats aanwezige opvanginrichtingen geen ge bruik maken. Zij mogen echter op grond van één luistervergunning meer. dan één ontvanginrichting gelijktijdig in hun ver koopruimte of werkplaats gebruiken. In bijzondere gevallen kan vrijstelling van de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage worden verleend. Hierbij wordt als algemeene norm aan genomen, dat niet meer dan 10n/o van het totaal aantal houders van opvanginrich tingen van het betalen der luisterbijdrage vrijgesteld kan worden. Overtreding van het in dit besluit be paalde wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 maanden of met een. geldboete van ten hoogste 100, Nieuwe voorschriften tegen prijsopdrijving Zeer scherp optreden. Naar wij vernemen zal binnenkort een besluit worden afgekondigd, waarbij (le handhaving van de prijsvoorschriften cen traal wordt geregeld. De op prijsopdrijving staande straffen, welke tot nu toe op de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet zijn gc- séerd. worden aanmerkelijk verscherpt. Het maximum van de gevangenisstraf wordt aanzienlijk verhoogd. Daarnaast eal een geldboete tot onbeperkt bedrag en zullen ook andere maatregelen, zooals sluiting van een bedrijf en verbeurdverklaring van eoederon en goederenvoorraden- van den prijsopdrijver. kunnen worden opgelegd. Do procedure van de vervolging van over! re- dingen der prijsvoorschriften 'wordt, voor wat de geldboete en de genoemde maatre gelen betreft, aanmerkelijk vereenvoudigd Deze zullen door administratieve instan lies. die onder den gemachtigde voor de nrijzon ressorteeren. kunnen worden opge legd. Ook op Oudejaarsavond om 12 uur binnen Schieten en vuurwerk verboden. De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid heeft in op dracht van dén Rijkscommissaris bekend gemaakt, dat ook voor den nacht van 31 December op 1 Janu ari a.s. de bepalingen betreffende het verblijf in de open lucht tus- schen middernacht fen 4 uur voor middag en inzake de beperking van den kleinverkoop van sterk alcohol houdende dranken onveranderd gel den. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het afsteken van vuurwerk en andere pyrotechnische artikelen in de open lucht streng verboden is. Vrijstelling van invoerrechten voor Duitsche goederen Een verordening Is afgekondigd waarbij wordt bepaald, dat Duitsche goederen als zoodanig ten invoer aangegeven, van in voerrechten worden vrijgesteld. Indién be doelde goederen echter belast zijn met een specifiek invoerrecht, hetwelk verband houdt met den accijns op gedistilleerd, houtgeest, suiker, bier, geslacht of zout, wordt een door den secretaris-generaal van het departement van financien als aequi- valent van den accijns vast te stellen be drag geheven. Door den secretaris-generaal van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart worden Duitsche goederen aangewezen, waarvoor bij invoer verreke ningsbedragen verschuldigd zijn. Het be sluit treedt op 1 Januari 1941 in werking. Niet hooger dan 10 Mei 1940 Het Verordeningenblad van gisteren be vat een besluit van de secretarissen-gene raal van de departemtenen van Rinnen- landsche zaken, van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, van Financiën en van Justitie, tof beheersching van huurprijzen (huur- prïfsbesluit 194-0), Artikel 1 bepaalt: 1. Het is -verboden voor een onroerende zaak of gedeelte daarvan een huurprijs té bedingen, te beloven, aan te nemen of te betalen, welke hooger, is dan in- de na volgende bepalingen is toegelaten. 2. Onder huurprijs wodt verstaan het ge heel van de door den huurder bij of ter zake van een huurovereenkomst op zich genomen verplichtingen. Artikel 2 bepaalt: 1. De hoogst toelaatbare huurprijs voor een onroerende zaak is die, Waarvoor het huurobject op 9 Mei 1940 verhuurd was. 2. Indien het huurobject op 9 Mei 1940 niet. doch tusschen 1 Jan. 1935 en 9 Mei 19-40 wel verhuurd is geweest, is de huur prijs., waarvoor het laatstelijk in dat tijd vak verhuurd is geweest, de hoogst toe laatbare huurprijs. 3. In de overige gevallen, is de hoogst toelaatbare huurprijs die, welke voor soortgelijke huuröbjecten op 9 Mei - 1940 gebruikelijk en redelijk was. Dit geldt niet voor nieuwbouw, welke na het in werking treden van dit besluit tot stand gekomen is. Artikel 3 luidt; Ingeval de huurprijs als gevolg van per soonlijke verhoudingen tusschen huurder en verhuurder op 9 Mei 1940, lager was dan de voor gelijksoortige huuröbjecten op dien dag gebruikelijke huurprijs en een ander huurder optreedt, vormt de laatst genoemde huurprijs de hoogst toelaatbare huurprijs. Artikel i bepaalt; Ingeval de verhuurder na 9 Mei 1940 verbeteringen aan het gehuurde heeft aan gebracht, waardoor de huurwaarde is ge stegen. wordt de hoogst toelaatbare huur prijs verhoogd met een bedrag van tien ton honderd 's jaars van de kosten" der verbetering, voor izoover deze kosten bet redelijke en gebruikelijke niet overschrij den. Artikel 5 luidt; 1. Indien een höogere huurprijs dan de hoogst toelaatbare is overeengekomen, geldt tusscheh partijen de hoogst toelaatbare huurprijs. 2. Huurprijzen, welke voor het in wer king treden van dit besluit betaald zijn, kunnen niet teruggevorderd worden op grond, dat zij overeenkomstig lid 1 niet verschuldigd waren. Artikel 6 bepaalt: 1. Het is verboden ter zake van of in veband met een huurovereenkomst van on roerende zaken of eedeeltpp daarvan als derde eenige voorded te beloven, te be dingen. te betalen of aan te nemen. 2. Onder voordeel wordt niet begrepen de door middel van borgtocht, pand of hy potheek verschafte -zekerheid noch ook een zedelijke vergoeding voor verrichte dien sten. indien en voor zoover deze op 9 Mei 1940 gebruikelijk was te achten. MAXIMUMPRIJZEN VERVOER Ook de vrachtprijzen zijn thans aan hét maximum van de prijzen, welke in het tijd vak van 3 tot en met 9 Mei 1940 golden,.ge bonden. Soberder en huiselijker dan andere jaren. (Van onzen Ilaagschcn correspondent) Vele Haagsche gewinnen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de huis vrouw een rustigen dag zonder keuken beslommeringen te bezorgen door een van de beide Kerstdagen in de stad te gaan eten, een gebruik, dat de laatste jaren hier toch al veel meer ingeburgerd is. En dit keer was het voor mevrouw een dubbel genoe gen, want niet alleen betaalde meneer, maar hij had nu. ook 'eens een dag de zorg voor de bonnen. Al zal iedereen het wat kalm aan gedaan hebben, het was beide (lagen 's' midags en 's avonds druk in de stad en in de bekende restaurants waren bijna alle tafeltjes tevoren al besproken. Trouwens, ook in de meer bescheiden eet huizen Den Haag heeft héél wat van die genoegelijke tentjes! waren op de drukke eeturen vrijwel geen plaatsen meer onbezet. Wat de bonnen betreft hebben de restau rateurs ook erg hun best gedaan om zooveel mogelijk verscheidenheid in bon-looze ge l-echten te brengen. Gelukkig mochten op het laatste oogenblik behalve kip, ook eend en kalkoen weer op het menu prijken en aan gezien- reebout, en snoekbaars ook nog wel eens redder uit den nood kunnen zijn, was er voor de tegenwoordige omstandigheden nog aardig wat keuze op de spijskaarten. Een bezwaar bleef natuurlijk dat er na 8 uur geen trams m^r uit de binnenstad naai de buitenwijken rijden,, zoodat er beide avonden heel wat kilometertjes in donker afgepantoffeld zijn. Men gaat nu eenmaal niet op de fiets naar een Kerstdiner en met taxis is en blyft het minder dan mondjes maat. Maar niemand zal kunnen ontken nen dat een uurtje wandelen na een copi- euzen maaltijd het tegendeel van ongezond is. Met dat al zijn heel wat menschen ook thuis gebleven om het. Kerstfeest in den in- tiemen huiselijken sfeer te vieren, hetgeen overigens smakelijk eten en drinken zeker niet uitsluit. De omstandigheden mogen dan niet zoo meewerken om van heeler harte het Vrede op Aarde te beleven, er is de hoop op beter en zoo is Kerstmis zeker niet ongemerkt voorbijgegaan. Er zijn heel wat dennenboomén verkocht, maor> de groote Vraag was naar kleine ma ten. Zeker vanwege de bezuiniging op kaar sen of electrische stroom... maar de kleine boomen brachten prijzen op van de grooteri van verleden jaar! Zoo is toch eigenlijk alles betrekkelijk; men miste dif Jaar'óok sneeuw en ijs, wat ook een voordeel kan béteeke- nen, want gedurende de Kerstdagen van 1939 zijn hier heel wat waterleidingen en centrale verwarmingen bevroren en gespron gen. Wat men „ditmaalook miste, was de feestelijke: zaehte «ohiju vaïl -.xleA ••yeplachte Kerstboomen door beslagen' venstersnaar buiten, wanneer men tegen donker op straat was. Er bestaat nu eenmaal voor Kerstboo men geen dispensatie van de verduisterings- voorschriften, Hoewel de hotels niet te klagen hebben, is het Kerstb'ezoek van vreemdelingen aan Den Haag ditmaal niet zoo opvallend groot ge weest. Velen blijven liever dicht-bij honk te genwoordig en dan is de bonnengeschiede nis ook niet bevorderlijk aan uit logeeren gaan. Zoo is, alles bij elkaar genomen, het Kerst feest dit jaar hier wél gevierd, maar over het algemeen meer huiselijk en in ieder ge val nog al wat soberder dan vorige jaren het geval was. Hiertoe heeft ook niet weinig bijgedragen dat de internationale diploma tieke societysfeer hier vrijwel verdwenen is. Het is oorlogstijd, dit laat zich niét ontloo- Pen. Wie dit bijzonder graag even hadden willen vergeten, warén de Duitsche militai ren, die in deze dagen wel eens extra aan de Heimat gedacht zullen, hebben en voor wie dan ook. tal van Kerstavondbijeenkom- sten waren georganiseerd. (Zitting van Vrijdag 27 December). Bergen. OP HET FIETSPAD BLIJVEN! Een zitting in den recordtijd van een half uur. Een ongekend iets. Er waren zeer weinig slachtoffers, een waarnemend Kantonrechter en een waarnemend Amlbte- naar. De eerste verdachte was een zekere J. P. P. uit Bergen, die ervan beschuldigd werd, op 18 Decembe.r j.1. des morgens om vijf vóór elf per rijwiel op den Bcrgerweg te hebben gereden, terwijl doze weg aan beide zijden voor rijwielen was afgesloten. Niet gereden, zeide verd., maar wel over gestoken. Ik moest den Groeneweg op naar het vliegveld. Dan bent u natuurlijk te vfoeg overge stoken. want. de- verbalisant heeft u op den weg zien 'rijden, wees de Kantonrechtcr- pl.v. mr. C. de Groot, dezen verdachte te recht. Dat'was maar een klein endje, antwoord de verd.. die zich krampachtig aan een stroohalm vastgreep. Hoe lang was dat kleine eindje? vroeg de wnd. Ambt van het O. M„ mr. dr. Buiskool. Ik denk een meter of twintig, antwoordde verd. De Ambtenaar eischte voor die twintig meter f 5.boete subs. 5 dagen en de Kantonrechte veroordeelde ,yerd. conform dozen eisch. W a r m e n h u 1 z e n. EEN SLIPPERTJE! De landarbeider M. T„ wonende te War- menhuizen. had op 16 December j.1. een Dinsdagavond tegen 6 uur kwam de huis heer bij een van de huurders van een. per ceel aan de van de Xeerstraat in Den Haag de huur halen. Hij ging den trap op en liet de buitendeur openstaan. Nauwelijks boven gekomen hoorde hij beneden het klikken van metaal cp onmiddellijk dacht hij aan den muntmeter. Hij haastte zich naar be neden en zag in het voorbijgaan inderdaad dat het bakje van den muntmeter verdwe nen was. Ruiten gekomen ontdekte hij in het duister een man, die zich snel verwijd derde. Hij achtervolgde den meterdief en in de van Mierevcltstraat wees hij hem aan een surveilleerenden agent van poli tie aan, die den man arresteerde. Deze overhandigde don agent het bakje, waarin een bedrag van twee gulden bleek te zitten. De aangehoudene is een oude bekende van de politie, nl. de 44-jarige los-werkman P. de B., die zich in het verleden veel schuldig heeft gemaakt aan muntmeter diefstal, inbraken en verduistering en daar voor reeds verschillende jaren in de ge vangenis heeft, doorgebracht. I-Iij ppende de muntmeters met. een zelf vervaardigd sleuteltje,-dat echter de eigen schap had, dat hij liet na de operatie niet meer uit/het bakje kon nemen, zoodat, wil de hij het sleuteltje behouden, hij het heele bakje mee moest nemen. De man is in bewaring gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Duifsch weermachtberichf Engelsche luchtaanvallen op doelen in Frankrijk Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Terwijl hjjt Duilsche luchtwapen ook op den Tweeden Kerstdag geen' aanvalshan- delingen tegen het Britsche eiland heeft ondernomen, hebben Britsche vliegtuigen op dien dag en in den daarop volgenden nacht vliegvelden, haveninstallaties en ste den in het bezette Frankrijk met bommen aangevallen. Onder de Fransche bevolking ontstonden verliezen en vielen dooden en gewonden. Militaire installaties werden niet getroffen. Luchtafweergeschut schoot een Britsch vliegtuig neer. Batterijen vèrdragend geschut van het leger en de marine hebben op 27 December in den ochtend vijandelijke schépen in het Kanaal aangevallen. VERDRAGEND GESCHUT IN ACTIE Duitsche batterijen verdragend geschut hebben gisterenochtend met goed gevolg vijandelijke scheepseonheden in liet Kanaal en dë""liaY'ëii van Dover beschoten'. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Vrijdag 27 December 1940 3de klasse, 3de lijst Hooge Prijzen f 1000.— 12506 12973 1 400.— 16617 Prijzen van f 45. '1618 1754 2202 2215 2290 2296 2695 3148 3489 3588 3642 4126 4392 4553 4580 5095 5119 5133 5224 5281 5393 5403 5711 5752 5768 5980 6006 6170 6260 6289 6294 6381 7274 7296 7746 7795 7891 7972 7986 8304 8780 8823 8860 8888 9136 9328 9534 9594 9689 10174 10408 10419 10501 10765 10839 10846 10988 11044 12032 12067 12335 13008 13166 13740 13818 14098 14174 14238 14520 14811 14891 14934 15192 15740 15811 15814 16152 16800 16959 17196 17229 17469 17684 18041 18049 18253 18305 18926 19590 1963S 20457 20468 20671 20700 20819 21316 21921 Verbetering: 3e klasse, 2e lijst: 4849 moet zijn 4879. slippertje gemaakt naar „Sinte Pancras", zooals hijzelf beweerde. Een net slippertje .kan men een ieder gunnen, doch dat mag in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet tot diep in den nacht duren. Om tien minuten over twaalven was verd. in Warmenhuizen teruggekomen en was toen nog. erg dorstig. Het café waar hij nog een glaasje bier wilde koopen was dicht, doch hij kendp den weg en liep ach ter om hét huis heen. Toen maakte de caféhouder verd. er op" attent, dat zijn établissement al reeds lang gesloten was en de klok van twaalf uur al geruimen tijd geleden geslagen had. Verd. «zeide niet. te hebben geweten, dat het al zoo laat was. Hij had een bezoek afgestoken bij een kennis in „Sinie Pan cras" en was vandaar om elf uur ver trokken. Je hebt aan de politie gezegd, dat Je je achter het café 'had verscholen, om geen bekeuring op te loopen, merkte de Kan tonrechter op. Nee, nee, dat heb ik niet gezegd, aldus verd. De Ambt. van het O.M. vordering ne mend, vond de houding van verd. niet sym pathiek. Hier doet de man het voorkomen, dat. hij naar een kennis was geweest en te gen de politie verklaarde hij, dat hij een bal had bezocht. Ik ben niet op een bal geweest, aldus verd. De Kantonrechter vroeg verd. of hij op dat bal ook een massa biertjes had ge dronken? Heelemaal niet! zeide verd. Dan zeker alleen maar cidertjes, meende mr. de Grqot. De ambt. van het O.M. vordering ne mend, eischte 25,— boete, stihs. 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter wilde in aan merking nemen, dat verd. slechts tien mi nuten over twaalf op straat was en ver oordeelde verd. tot een geldboete van 20, suhs. 15 dagen. En toen was de koek op en konden we gaan!

Schager Courant | 1940 | | pagina 8