Provinciaal Hulpcomité «au Noordlmüand Groote smok keizaak te Alkmaar ontdekt Aspirin ■hottltt/uus! tfcAaaUen. JAN LANGEDIJK wint te Warmenhuizen Onvoorzichtige kinderen Bloedige strijd om Bardia Avoomouth gebombardeerd Staat van beleg in Jeruzalem Turkije verlengt zijn dienstplicht Brussel bergt zijn kostbare kerkramen op Finsche regeerings- verklaring Waarschuwing tot aanhangers van de Gaulle COMPLOT ONTMASKERD. 100.000 K.G. GRAANPRODUC TEN VOORRADIGI Dank zij de goede samenwerking tusschen de plaatselijke politie en ambtenaren van den Centralen Cri sis Contröledienst is het te Alkmaar mogen gelukken wederom een be langrijke ontduiking van de Distri butie. en Hamsterbepalingen, zoo mede van de Landbouwcrisiswet te ontdekken. Het was don ambtenaren en de politie op gevallen. dat zekere Th. v. G. op een zeer vlotte wijze handel in levensmiddelen dreef, waarhij op grond van enkele aan wijzingen het vermoeden rees. dat hierbij ernstig tegen de bestaande wettelijke be palingen werd gezondigd. Toen men na eon minutieus onderzoek voldoende gegevens had, is men tot ingriinen overgegaan. Daar bij kwam aan hef licht, dat door hem een groote partij koffie, zeep en meel op frau duleuze wijze verhandeld was en aan haar bestemming distributie onder de bevol king wnc onttrokken met de bedoeling om naar elders fe worden overgebracht, hetgeen ook gedeeltelijk is gelukt. Het over groote gedeelte van deze partij kon noe worden achterhaald en is in beslag geno men. Tegen genoemden v. G.. die eon volledige bekentenis aflegde en van wien bleek, dat hij weinig fraaie middelen gebruikte om de goederen los to krijgen, is proces-verbaal op gemaakt. Uit hot uitgebreid» onderzoeik kwam vast te staan, dat zooals in deze zaken gebruikelijk is ver schillende tusschcnpersonen hun be middeling bij de transacties hadden verleend. Voorts bleek, dat de Alk- maarsche winkelier S. M. H., die ook bij de groote smokkel/aak, die begin December j.1. werd ontdekt, betrokken was. wederom als le verancier en bemiddelaar was opge treden. Ook de filiaalhouder S. uit Den Helder, die bij de vorige zaak betrokken was, bad zich thans we derom aan onwettige leveranties schuldig gemaakt. Tegen al deze pereor.cn is eveneens proces-verbaal t opgemaakt. In verband mef deze zaak kwam tevens aan het licht, dat de fabrikant G., ongeveer 100.000 K.G. graanproducten (aardappel meel), rijst, gort. havermout, e.d.) in strijd met do landbouwcrisiswet voorhanden had. Ook in dit geval werd proces-verhaal opge maakt, terwijl de goederen in beslag werden genomen. Aan den ambtenaren, die door goeden speiirzin en volhardend werken weer oen aantal, ten aanzien van do voedselvoorzie ning, misdadige elementen onschadelijk maakten, kan een woord van lof niet wor den onthouden. In het. bijzonder geldt dit voor de crisis-contro'e-amblenaren Hoonak- kor, Willorrise en do .Tong. die onder leiding werkten van Mr. Francken, districts-chcf controle distributie wetgeving, terwijl bij do politie het onderzoek werd gedaan dpor dc afdeeüng Bijzondere Wetten, onder leiding van dén Hoofdagent van Politie Staats. We kunnen in dit verband nog meedoe- len, dat do smokkclzaak, waarvoor de ver melde S. M. II. onlangs werd geverbali seerd, betrekking had op varkensvleesch. Het complot moet wel zeer hecht zijn ge weest, dat men cr in geslaagd is, zulke enorme voorraden goederen' aan de circu latie te onttrekken. Zooals liet echter meer gaat. heeft een kleine ruzie tusschen de bondgenootcn een balletje aan het rollen gebracht, dat tenslotte terecht kwam bij de opsporingsambtenaren! Opruiming in de Haagsche onderwereld DIEVENBENDE GEARRESTEERD. Op origineele wijze ingebroken. In het filiaal van een groot levensmidde- lonbedrijf aan de Hobbemastraat te Den Haag. is in den nacht van 27 op 28 Decem ber op zeer origineele wijze ingebroken, waarna een groote partij levensmiddelen werd buit gemaakt. De indringers hebben nl. een gat gebroken in den muur van een aan grenzend pakhuis, waar bakfietsen werden gestald. De 32-jarige bloemen koopman M. J. B. stalde er zijn bakfiets en was van de si tuatie goed op de hoogte. HIJ nam. na zich eerst op den avond georiënteerd te hebben, een paar vrienden in het complot en op den bewusten avond begaven zij zich naar bet pakhuis, gewapend met breekijzers en voor hamers. Na vier uren hard werken hebben de man- ren een gat gemaakt, waar dc smalste van het viertal. C. J. M„ precies door heen kon kruipen Door het gat reikte lui zijn gezellen de buit aan, bestaande uit enkele balen kof fie en suiker. 40 flesschen slaolie, fleschies hiér en een belangrijke partij pakjes boter en margarine. De geheele buit werd ge plaatst op een bakfiets, gecamoufleerd door bloemen. Nadat de heeren don volgenden dag in het huis van een der mannen. Meijer genaamd, geslapen haddon. namen zij den verkoop van het gestolene ter hand. Bij een koffiehuishouder, die is aangehouden, werd de geheele partij koffie geplaatst voor 250 gulden. Toen kwam de politie. De politie die er de lucht van gekregen had, deed een inval in het huis van Meijer aan de Lange Beestenmarkt en kon de ge heele partij, op de koffie na. in beslag ne men. Ook werd hier gevonden een radiotoe stel, dat op 30 October ontvreemd was na in braak bij een fietsenhandelaar aan de Zuid- Binnensingel. Gebleken is. dat enkele leden van het complot bovendien zich hebben schuldig gemaakt aan andere diefstallen en inbraken. Zij hebben alles bekend. Coördineeren en centraliseeron van den steun. Wijlen Mr. Dr. A Baron RoëTl heeft nog kort vöor zijn overlijden een gewestelijk orgaan geconstitueerd, in den vorm van een povinciaal hulpcomité, ten behoeve van personen, die in de provincie Noord- Holland als rechtstreekschc slachtoffers van den oorlog kunnen worden beschouwd. Dit comité, waarvan de volledige naam luidt: „Provinciaal hulpcomité voor oor logsslachtoffers 1940" is samengesteld als volgt: H. de Bordes, oud-burgemecster van Bus- sum, commissaris afvoer burgebevolking (C.A.B.), te Bussum, voorzitter. Mr. A- J. Honig, dirëeïeur Van de olie- fabriek „Het hart en dc zwaan" te Zaan dam,- wonende te Haarlem, plv. voorzitter. Ir. W. J. M. Pekker, voedselcommissaris vöor Noord-Holland, te Alkmaar. Mr. J. Everfs, secretaris van den armen raad t$ Amsterdam. H. Franken Jr„ directeur van de N.V. Luxe-broodfabrieken to Haarlem. G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder, te Den Helder. Mr. M. van Manen, referendaris ter pro vinciale griffie van Noord-Holland, te Haarlem, secretaris. liet bureau van het comité is gevestigd iii het provinciehuis te Haarlern, Dreef 3. Het comité heeft ten doel liet coördinee ren en centraliseeren van den steun aan oorlogsslachtoffers en verleent dezen steun in bepaalde gevallen.zelf in den vorm van kleeding, c.a Zijn taak zal bestaan het in verzamelen van de noodige gegevens omtrent dezen steun, zoowel in verband met eventueelc verdere hulpverleening als ter voorkoming van onbedoelde dubbele ondersteuning en ter voorlichting van de hierbij belangheb bende rijksinstanties. Nieuwe oorlogsslachtoffers en slachtof fers die hij gebrek aan een daartoo aange wezen instantie, tot dusver nog niet wer den geholpen, kunnen zich hetzij recht streeks, hetzij door tusschenkomst van den burgemeester hunner woonplaats, tot het comité wenden. Door het verzoek om steun via den bur gemeester te doen loepen, zal het comité die verzoeken vergezeld van ambtelijke ad viezen kunnen ontvangen, hetgeen het no men van een vlotte en snelle beslissing bevordert. Naast het comité blijft werken de beken de stichting Noord-Holland, welke zich in het bijzonder bozig houdt met het verstrek ken van bedrijfscredietcn. Ziekenhuisverplcging in Noord Holland Blijkens een door het Centraal Bureau voor de Statistiek ingesteld onderzoek be stonden on 1 Januari 1940 in ons land niet minder dan 675 vereenigingen voor zielten- huisverpleging, waarbij 2.167.392 personen waren aangesloten, dit is 24.5 pet. der Ne- derlandsche bevolking. Bovendien waren nog 1.280.132 personen, aangesloten bij 205 ziekenfondsen en onderlinge instellingen verzekerd tege de kosten van ziekenhuisver- pleging. Van de 675 vereenigingen telde de pro vincie Noord-Holland er S8 met 308.623 ver zekerden en bovendien 145.802 verzekerden bij'20 ziekenfondsen en .2 onderlinge instel lingen. Noordholland telde dus totaal 454.232 verzekerden dit is '26.8 pet. van de bevolking. Waar do verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging een overwegend plat telandsverschijnsel is (in Amsterdam ko men ziekenhuisverpleging-vereenigingen niet voor), staat Noordholland op dit ge bied van alle provincies een lage plaats mot 26.8 pet. van verzekerden van de totale bevolking. Lager staan nog slechts Utrecht met 28.8 p. en Noord-Brabant met 25 pet. Drente staat bovenaan met 73.9 pet, Vrijwel onbedreigd op alle af standen. BUYEN WINT DE BAMESTRABEKER. Voor de tweede maal is in dit seizoen Jan Langedijk er in geslaagd de eerste plaats te bezetten bij de wedstrijden te Warmen huizen". Op alle afstanden wist hij zich als eerste te kwalificeeren. De tegenstand was niet zoo groot als men verwacht had. want ver schillende bekende rijders ontbraken op liet appèl. Alleen de Zaandijker van Hoorn maakte het Langedijk nog eenigszins moei lijk, op de 1500 meter was het verschil slechts 0,3 sec. De uitslagen luidden: 500 Meter: 1. Jan Langedijk (Oudkarspel). 49,5 sec.: 2. S. van Hoorn (Zaandijk) 50,7: 3. A. A. Schouten (Warnsvekl) 50,8 sec. 1500 Meter: 1. Jan Langedij'k, 2 min. 43,6 sec.; 2. S. van Hoorn, 2 min. 43.0 sec.: 3. J. Akerboom (Bergen. N.II.) 2 min. 50,3 sec.: 3000 Meter; 1. J. Langedijk, 5 min. 36.7 sec.: 2. M. Strijbis (Harenkarspel), 5 min. 44,3 sec.: 3. S. van Hoorn. 5 min. 47,1 sec. Totaaluitslag: 1. Jan Langedijk; 2. S. van Hoorn: 3. M. Strijbis. Buijen wint de Bamestrabeker. Op de banen van de ijsclub Bamestra te Beemster werden de wedstrijden om den Bamestrabeker gehouden. Er verschenen 28 deelnemers aan de start. Door de minder goede conditie van het ijs en door den stevi- gen oostenwind werden de tijden ongunstig beïnvloed. Op de 500 meter leverde W. S. Blaisse een goede prestatie door in 50,4 sec. te winnen. Dc 1500 en 3000 meter waren ech ter onbedreigd voor Buyen. die vooral de 3000 meter in zeer (raaien tijd reed. Een verrassing was het rijden van den jeugdigen Muts uit Jisp, die on de 1500 en 3000 meter beide malen de tweede plaats be zetten, en daarmede zelfs bekende rijders als Ekelschot en Kremer, achter zich liet. In bet totaal klassement werd hij dan ook een goede tweede achter Buyen. De bekerwin naar van het vorige jaar. R. Kremer, moest zich ditmaal met. de vierde plaats tevreden stellen. Aanvoer van kalkstikstof Uit Noorwegen. Naar de Tel. verneemt, zal binnenkort een zending van pl.m. 7000 ton kalk-stik- stoffen uit Noorwegen in ons land ver wacht kunnen worden, ten behoeve van den land- en tuinbouw. Aan dit product is sinds het uitbreken van den oorlog nogal beboet te gekomen, doch door deze aanvulling zal hierin voor een deel voorzien kunnen wor den, De eerste zendingen kunnen reeds Spoedig verwacht worden en de geheele partij zal einde Februari aanwezig kunnen zijn. De meststoffen zullen verpakt zijn in papieren zakken en zal rülm 20 pet. zui vere stikstof bevatten. BELASTING op auto-radio's Eveneens luisterbijdrage ver plicht. Houders van auto-radio's zij er op gewe zen. dat ook zij verplicht zijn de „luister bijdrage" voor bet kalenderjaar 1941 (groot f 9.voor deze ontvanginrichtingcn te voldoen in jaarlijksrhe, halfjaarlijlische, driemaandelijkschc of maandelijksche ter mijnen. De aangifte van de ontvanginrirhting dient te geschieden vóór 15 Januari 1941 on daartoe bestemde formulieren, welke bij de postkantoren kosteloos verkrijgbaar ziin. Op grond van de gepubliceerde beslui ten zal do radio-belasting ook moeten wor den betaald voor radio's in opgelegde motor rijtuigen. Aangezien de houders van opge legde motorrijtuigen reeds zoovele kosten hebben voor garagcruiintc, onderhoud, enz. en uiteraard toch van «de autoradio geen gebruik kunnen maken, heeft de K.X.A.C. aan den Directeur-generaal der P.T. en T. verzocht voorloopig voor deze ontvangiy- richtingen ontheffing te verleenen. Tn afwachting van de beslissing hierop dient echter toch aangifte te geschieden, alsmede betaling der termijnen. Ongelukken met soep en lysol. Gisterenmiddag om vier uur heeft in een woning op de Admi ralengracht te Amster dam een vierjarig kind een bord soep over zich heen getrokken. Mei ernstige brandwon den aan voorhoofd, handen en beenon werd het kind door den C».G. en G.D. naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. In een huis in de P. C. Hooftstraat' heeft zich een zeer onaangename vergissing voor gedaan. Een 15-jarige jongen dronk uit een flesch, waarin lysol werd bewaard. Hij is in het Wilbelminagaslhuis opgenomen. TRAGISCH VLIEGONGELUK. Op het militaire vliegveld Tancos bij Lis sabon, had een officier-vlieger de zuster van een kameraad, een meisje van negen tien jaar, voor een eerste vlucht uitgenoo- digd. Na een normaal verloopen rondje bo ven het vliegveld stortte het toestel van groote hoogte neer en beide inzittende^ werden dood onder de wrakstukken uitge haald. Italiaansch weermachtbericht Lenige verdedigingswerken banden der Britten. In zijn weermachtsbericht no. 212 maakt het Itallaansche opperbevel hot volgende bekend: Gisteren heeft de veldslag aan het front van Bardia met toegenomen hevigheid den geheelen dag voortgeduurd. De gevechten zijn thans nog gaande. Formaties jacht- en gevechtsvliegtuigen hebben daaraan deel genomen door in verscheidene plaatsen vij andelijke troepen met mitrailleurvuur' cn bommen te bestoken en pantserwagens on schadelijk te maken en te vernielen. On danks het heldhaftige gedrag van onze eenheden te land en in de lucht, zijn eenige verdedigingswerken in banden van den vijand gevallen. De luchtmacht beeft her haalde malen de vijandelijke vlootstrijd- krachten gebombardeerd, gelegen ter hoog te van Bardia alsmede de gemotoriseerde colonnes. Vijandelijke luchtaanvallen op ons gebied hebben lichle. schade berokkend aan personeel en materiaal. Tijdens luchtgevechten hebben onze ja gers tot dusverre acht vijandelijke vlieg tuigen brandend neergeschoten. Drie van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. Aan bet Grieksche front hebben wij, tij dens een optreden van plaatselijk* karak ter. wapenen bemachtigd en krijgsgevange nen gemaakt. Lucht formaties hebben op marsch zijnde vijandelijke troepen met machinegeweren beschoten en gebombar deerd. In Oost-Afrika hebben vijandelijke vlieg tuigen op eenige plaatsen in Sornaliland bommen en pamfletten laten vallen. Aan de srens van den Soedan heerscht de go bruikelijke activiteit van de artillerie. Zelfs als Bardia mocht vallen Tn zijn toespraak voor de Itallaansche weermacht heeft de hoofdredacteur van do Telegrafo, Ansaklo, gisterenavond met be trekking tot den slag om Bardia verklaard: Het feit. dat de vastberaden, krachtige cn schitterende verdediging van Bardia door generaal Rcrgonzoli, twintig dagen lang heeft geduurd, is voor Italië, ook wan neer Bardia valt. een reden om irotsch to zijn. Bardia is geen vesting. Wel is het met velrlfortificaties versterkt, doch het standhouden der Italianen is alleen aan hun heldenmoed te danken. Het militaire' resultaat van deze heldhaftige verdediging Van Bardia is duidelijk te zien. Door het twintig dagen lang standhouden is hot Engelsche offensief onderbroken en aan de Italiaansche troepen in Libye tijd pege ven om zich te verzamelen. Door huu te genstand hebben generaal Bergonzoli on zijn (roepen aan de' geheele wereld laten zien dat de strijd waarde cn d>e strijdgeest van het Italiaansche leger onaangetast zijn. Wat ook het lot van Bardia moge zijn, op welk twr het ook moge vallen, dé helden daden van zijn verdedigers verplichten iedc- ren Italiaan tot dank en zijn tevens een aansporing voor het geheele Italiaansche volk. Duifsch weermachdericht Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend:, Het luchtwapen ondernam gisteren slechts gewapende verkenningen. Luchtfoto's beves tigen de. goede uitwerking van den aanval op Cardiff in den nacht van 2 en 3 Januari. In den afgeloopen nacht werden Avonmouth, dat als havenplaats voor Bristol van bijzon dere beteekenis is, alsmede verscheidene an dere belangrijke militaire doelen aan het Bristol-kanaal met sterke krachten op suc cesvolle wijze aangevallen. Vijandelijke vliegtuigen vlogen vannacht slechts met zwakke krachten naar het Duit sche rijksgebied. Zij lieten op enkele plaat sen een gering aantal pommen vallen, die slechts onbeteekenende materieele schade aanrichtten. Er werd geen. schade berokkend aan militaire of voor de oorlogvoering be langrijke doelen. Dc Engelschgezinde partij van den on langs vermoorden Fakhri Nasjasjibi, die bijna uitsluitend uit leden van zijn groote familie bestond, heeft, naar uit Jeruzalem gemeld wordt, besloten zich te ontbinden. Vrijdag werden toen onder de Arabische bevolking van Jeruzalem biljetten uitge deeld met do mededeeling, dat liet verdwij nen van Fakhri Nasjasjibi bewijst, dat de Arabische revolutie van 1936 in vollen gang is. Als antwoord hierop hebben de Brit- sche autoriteiten den staat van beleg in Jeruzniem afgekondigd. japanners op de Bermuda eilanden gefouilleerd Japan zal drastische maatrege len nemen. SCHERPE TOON IN DE JAPANSCHE PERS. Alle Japansc.be ochtendbladen van Zater dag publicceren op opvallende wijze berich ten, volgens welke dc Britsche autoriteiten op de Bermuda-eilanden Japansche staats burgers, die met den Amerikaanschen clip per van de Vereenigde Staten naar Duitsch- land vlogen, wederrechtelijk hebben gefouil leerd, waarbij bun passen, documenten en al het geld. (lat zij bij zich hadden, een be drag van 5000 Ameriknanscho dollars, wer den ontnomen. Naar uit een telegram uit Lissabon aan het Japansche departement van buitcnlandsche zaken blijkt, betreft het 7 Japanners onder wie zich de vertegenwoor- digers bevinden van de Asahi Sjimboen, de Ryo en de Nogi, benevens de vertegenwoor- diger van .de Yokohama Spencie Bank, Ki- tnmoera. Ofschoon de Japanners herhaalde lijk protesteerden en wezen op den rechts- inbreuk en opheldering eischtcn, weigerden' de Engelsohen een standpunt bekend te ma ken. Onmiddellijk na hun aankomst in Lis- sabon rapporteerden do Japanneezen het ge beurde aan de Japansche legatie aldaar. De bladen schrijven in uiterst scherpen toon over dit voorval. Zij wijzen er op, dat een energiek protest van de Japansche re-: geering verwacht kan worden. De leider van de tweede afdeeling van het bureau Europa-Azië in het Japansche de partement van buitcnlandsche Zaken, Yosa- 110, heeft verklaard, dat de gebeurtenis on mogelijk stilzwijgend gepasseerd kan wor den, aangezien het optreden der Britsche autoriteiten een gevaarlijke bedreiging be- teékent van alle Japansche staatsburgers, die zich via de Vereenigde Staten naar Europa willen begeven. Bij hun wanhopig pogen om op te tornen tegen Duitschland, vergrijpen do Engelschen zich thans reeds aan particu lier bezit. Definitieve en drastische maatre gelen tegen deze Britsche gewelddaad zullen worden genomen, zoodra het ingestelde on derzoek gesloten is. De diensttijd van de Turksche lichtingen 1935 en ouder, die zich thans in werkclijken dienst bevinden, is met een jaar verlengd. In de memorie van- toelichting op deze wet, die uit een eisch van den gencralcn staf voortvloeit, wordt verklaard, dat het Turk sche leger zijn getalssterkte vermeerderd heeft, daar voor den duur van een jaar een grooter kader aanwezig moet zijn totdat de organisaiie van dc versterkte weermacht voltooid is. Uit vrees voor bombardementen. Sedert eenige dagen wordt de prachtige kerk van St. Gudule te Brussel door stei gers aan het oog onttrokken. Er bestaat zeer veel belangstelling voor het in veiligheid brengen van de befaamde glas-in-lood ra men der kerk. De inwoners van Brussel hou den van hun kloosterkerk en bewonderen haar ook, omdat in die kerk zich alle gods dienstplechtigheden hebben afgespeeld, dio verband houden met dc Belgische koninklij ke familie. In deze kerk werd ook in dc af geloopen Novembennaand het Koningsfeest gevierd met een Te Deum. De ramen van do Sainte Gudule zijn van onschatbare waarde, aldus lezen we in de Tel. Nergens ter wereld bestaat, er een reeks ramen uit bet begin van de zestiende eeuw, die te vergelijken is met die van de Brusselscho kloosterkerk. De ramen, die thans uit de kozijnen gelicht worden, om zorgvuldig in een schuilkelder geplaatst te worden en ze aldus te vrijwaren tegen de gevolgen van een* eventueel bombardement, zijn in 1530 aangebracht. De bozettende overheid heeft cr zich over verwonderd, dat goen enkele voorzorg was genomen om deze kostbare ramen te bovoiligen on heeft daar om het wegnemen der ramen bevolen, het geen thans geschiedt onder toezicht van Monumentenzorg. Alleen dc kostbaarste zestien ramen wor den weggenomen, aangezien de andere, dio van later makelij zijn. ook minder waarde bezitten. Men is begonnen niet het gevel- raam, dat het Laatste Oordcel voorstelt; de twee ramen van bel transept niet die uit 1527, welke door dc regentes Margarclha van Oostenrijk geschonken werden, de kostbaar ste zullen volgen. Na afgenomen Ic zijn, worden de ramen gefotografeerd en vervolgens in kleine kisten verpakt. Deze worden zorgvuldig genum merd cn de nummers worden geregistreerd. Een honderdtal van deze kisten zal de 600 vierkante meters der ramen bevatten; 1e- gpp bet midden van Maart zal alles ingepakt zijn. Het govelraam wordt dan vervangen door een effen, groenachtig glas, de andere door goudgele, kleuren, die de kerk baar atmosfeer zullen doen behouden. De Brusselaren hopen vurig, dat de schoo- ne ramen, die dus thans tegen invloed van weer en wind besrhermd zijn. weldra her plaatst kunnen worden en vóóral tegen 1947. het jaar waarin men het feit zal herdenken, dat duizend jaar geleden de eerste kerk te Brussel werd gebouwd. De nieuwe Finsche regcering, onder lei ding van Jolian Wilhelm Rangell, directeur der Staatsbank (partijloos), heeft een korte uiteenzetting van haar program gepubli ceerd, waarin verklaard wórdt, dat de nieu we regeering op bet gebied van de binnen- en buitenlandsche politiek de richtlijnen van het program der vorige regeering zal toepassen. Zij zal de maatregelen ten uit voer leggen, die het vorige regeerinespro- gram behelsde, ter bestrijding van den bin- nenlandsche moeilijkheden en ter vervulling, van de talrijke groote opgaven, die ontstaan zijn uit den oorlog cn de algemeeno econo mische situatie. De verklaring eindigt inct een beroep om steun op het Finsche volk. Naar uit Beiroet gemeld wordt, heeft de nieuwe Franschc hoogo commissaris voor Syrië en den Libanon ter gelegenheid van zijn ambtsaanvaarding te Beiroet verklaart, dat hij als hooge commissaris besloten is het roer der regeering in Syrië te houden tot een definitieve regeling van de huidige moeilijk heden op het gebied van de internationale politiek bereikt is,. Deze verklaringen worden in politieke kringen opgevat als een besliste waarschu wing aan de aanhangers van de Gaulle en aan de talrijke in het land rondreizende Britsche agenten.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2