VRIJEN IN WINKEL IS GEVAARLIJK Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Een verdachte, die „niet voor" de gevangenis was Amateurswedstrijden op de ijsbaan Woensdag 8 Januari 1941 Tweede blad MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 7 Januari. Een fietsenstelerij met een staartje. Borrelende penningmeester uit Anna Paulowna voor de balie. Het was niet direct een royale houding, welke verd. G. v. W.. van beroep veehou der en wonende te Bergen, voor de Recht bank' aannam. Verd. had eerst een geducht standje van den president, rnr. baron van Tuyll van Serooskerken in ontvangst te nemen. Draait u eens om en kijkt u eens op de klok, zei de de president. Nu, hoe laat is het? Half elf, antwoordde verd. En tegen welk uur was u opgeroepen?, aldus de president. Om tien uur, maar 't was erg glad op den Weg door de sneeuw, antwoordde verd. Die sneeuw lag er gisteren toch ook!, merkte de pres. op. U had dan maar vroe ger van huis moeten gaan. iplaats van de Rechtbank te laten wachten. Verd. werd door don Officier van Justitie, mr. de Brueys Tack ten laste gelegd, dat deze op 2 Mei van het vorige jaar te Alk maar een heerenrijwiel had weggenomen, toebehoorende aan een zekeren Th. v. G. aldaar. De getuige Th. v. G., voor het hekje ge roepen. vertelde caféhouder van beroep te zijn. Ilij had zijn rijwiel op genoemden da tum bij z'n huis neergezet en toen hij het karretje 's nachts om kwart voof één wilde (binnenhalen, was het verdwenen. Op 13 Oc- tober had de politie, die waakzaam bleef, de fiets in beslag genomen en get. had deze herkend als de zijne. Verdachte probeerde er om heen te draai en en deed een zéér onwaarschijnlijk ver haal. Hij vertelde dan. dat hij de fiets vóór z'n woning had zien staan en deze toen in de schuur te hebben gezet. Hij dacht., dat de fiets aan een militair toebehoorde en dat deze z'n eigendom wel zou komen terug halen. Verd. erkende, dat hij de fiets bij de nolitie in Bergen had moeten aangeven Komt het dan wel voor. dat er vijf maan den lang een fiets staat, zonder dat die wordt afgehaald? vroeg mr. v. Tuyll van Serooskerken. Nee. dat niet zoo ver ik weet. antwoordde verd. Op 15 October heb ik een jongen de fiets meegegeven omdat hij in «Witmaar imoest. gaan voethallen en daar werd de jongen aangehouden, voegde verd. eraan toe. U begrijpt toch wel. dat u den schijn te gen u heeft?, merkte de pres. op. Ik heerijp u niet!, zeide verd. Ik bedoel, dat. u heel goede wist, wat u te doen had. aldus de pres. Daar heh ik niet meer aan gedacht, be weerde Verd. SCHAGEN De heer P. Honingh te Winkel slaagde voor heh practijkdiploma boekhouden van de Verecniging van Leeraren in de Han delswetenschappen. Hij werd opgeleid door den heer P. Smit, leeraar M.O. Boekhou den, alhier. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend, vond het een ernstig feit. Verd. had de fiets moeten aangeven en had deze nooit onder zich moeten houden. Mr. de Brueys Tack eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Verd.: Daar ben ik niet erg voor! Ik heh heelemaal niet de bedoeling gehad, de fiets te stelen. z De pres. vond het niet verstandig, wat verd. had gedaan. Het zal ook niet meer gebeuren, beloofde verd. De Rechtbank bepaalde de uitspraak In de ze zaak op heden over veertien dagen. Anna Paulowna. EEN ONTROUWE PENNINGMEESTER. Verdachte L. A. de W.t wonende te Bever wijk, was vroeger te Anna Paulowna pen ningmeester van de Vereeniging „Winter- zorg" aldaar, welke, vereeniging ten doel had arme lieden in de koude wintermaan den van warme kleeding te vóórzien. In deze kwaliteit had verd. schromelijk misbruik ge maakt van het vertrouwen, hetwelk het be stuur van genoemde vereeniging in hem stelde. Van zijn voorganger had de man f995.— ontvangen en zelf had hij f119 geind. Van dit bedrag had hij f800 voor zichzelf besteed. Ilij vertelde lid van de Elftal-com missie ecner voetbalvereeniging te zijn en de. wedstrijden naar huiten met het elftal te hebben medegemaakt. U was dus een deskundige op dat gebied, meende de president. En wat werd er na zoo'n wedstrijd gedaan? Dan Kingen we een half uurtje in een café zitten en dronk ik een paar glaasjes bier. antwoordde verd. En gaf je ook rondjes? wilde de pres. weten. Nee, hoor, dat was d'r niet bij, zeide verd. Als we aannemen, dat ie vijf biertjes dronk, dan was dat fl.25 per week, meende mr. van Tuyl van Serooskerken. Waaraan be steedde je dan al dat geld? Verd, vertelde, dat hij een nieuw pak en een nieuwe jas had gekocht en voor z'n vrouw een nieuwe japon en een nieuwe mantel. Dan zijn we er nog niet., man ik moet het er bij je uittrekken, dat doet je zaak geen goed, wees de pres. er verd. op. Ik was ook bij de training, erkende verd. En zat je dan in een café, of volgde je de training, wilde de pres. weten. Beide, antwoordde verd. U vereenigde dus het nuttige met het aan gename. Uw heele houding geeft mij per soonlijk weinig vertrouwen voor de toe komst. zeide de president. Get. A. J. M. A. was secretaris van den R.K. Voetbalclub te Haarlem en uit dien hoofde ook secretaris van het Inkoopbureau. Deez had de lijsten opgemaakt en geconsta teerd. dat verd. f694.45 had verduisterd. Van dit bedrag ha .d hij f 14 teruggestort. De man is wel op een wonderbaarlijke ma nier aan het knoeien gegaan, vond de presi dent. Immers, het geld voor zijn medemen- schen ging voor een groot deel door zijn eigen keelgat! De Officier van Justitie noemde in z'n re quisitoir dit een zéér ernstig geval. Voor een geheel .voorwaardelijke veroordeeling acht te rar. de Brueys Tack geen termen aanwe zig en daarom eischte de Officier tien maan den gevangenisstraf, waarvan vier maanden onvoorwaardelijk en daarna onder toezicht- stelling van een Reclasseeringsinrichting. De uitspraak in deze zaak werd eveneens bepaald op heden over veertien dagen. STEEDS MEER SCHAPEN VERMIST. HET STOKEN IN DE KOOLSCHUREN Het stoken in de koolschuren behoeft tot, heden niet zoo hard te worden gedaan, met het oog op de geringe hoeveelheid brand stof is dit wel gelukkig. BINNENBRANDJE Maandagavond ontstond bij de heer C. Goesine een begin van brand, vermoedelijk doordat zich een houten balk in de schoor steen bevond heeft deze vlam gevaè, door dat de bewoners spoedig konden ingrijpen werd erger voorkomen. IJSWEDSTRIJD Door de IJsclub werd op de Kerkesloot een wedstrijd gehouden in hardprikken voor heeren, niet minder dan 36 deelne mers verschenen aan de start, de belang stelling van het publiek was bijzonder groot. De uitslag was: 1. H. Wiedijk; 2. G. Balder; 3. K. de Geus; 4. D. Kloosterboer en 5. C. Groen Cz. KOEGRAS JULIANADORP. OP DE SCHAATS! Den Helder legt het loodje. De onderwijzers en onderwijzeressen van de lagere scholen op Julianadorp weten wat de jeugd toekomt. Zij weten dat, in dien er ijs op de Langevliet ligt, vele hon derden naar het ijs zien en in verwachting zijn dat er wedstrijden op de schaats ge houden kunnen worden. Welnu, er zijn wedstrijden voor de schooljongens en -meis jes gehouden. Wedstrijden, voor de win naars waar.van mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Het initiatief was feitelijk uitgegaan van het. bestuur der IJsclub te Julianadorp. In aanmerking werd genomen het. feit. dat er ook geen Sinterklaasfeest geweest was en dus dus werden de gelden, beschikbaar gesteld doo'r IJsclub en Schoolfeest bij el kaar gevoegd en daarvoor gingen de da mes op stap om poppen en potlooden en naaigereedschap en allerhande andere wel kome kindergeschenken aan te schaffen. En gistermiddag werd er om gereden. En hoe...! Heel de Julianadorper jeugd was bijeeï ap de baan achter het dorp. op de Lange vliet. Daar stond in het midden veldwach ter Vroom, aan de start meesters Hendriks (die het te drul? had om zelfs z'n halfbevro ren voeten warm te stampen en aan de finish de meesters Tichelaar en Ruder. Het was een heete strijd. Het ijs was niet mooi meer. Behalve tal van scheuren in de oppervlakte was door het vele publiek ook water naar boven ge komen en waar water lag, daar waren de scheuren onzichtbaar geworden. Geen wonder dus, dat, als de jongens op volle kracht wegbeenden, er menigeen hal verwege bleef steken en holderdebolder over de baan terecht kwam. Dan werd er ge schreeuwd door de supporters bij begin- of eindpunt en wist de gevallene, dat voor hem de kans op de eere-palm verkeken was. Er werd door enkele meisjes bijzonder mooi gereden en hetzelfde kan gezegd wor den van verschillende jongens. En zoo wel van Ileldersche als Julianadorpers. Het doet prettig aan te zien dat er onderling tusschen Den Helder en Julianadorp niet de minste- rivaliteit bestaat. De jongens van de stad zijn opgenomen in de Julianadorp- sche gemeenschap alsof het nooit anders ge weest was. Zoo ree J die bonte zwerm op het gestolde water van de Langevliet. Er werd hard, soms zelfs zeer hard, gestreden voor de be geerde schatten die men ergens opgeborgen wist, en toen het einde om een uur of vier daar was vond iedereen dat jammer. Zoo wel de dames en heeren van het comité als de jeugdige renners en rensters. Het comité was van kop tot teen ver kleumd en zal waarschijnlijk blij geweest zijn dat eindelijk de laatste paren hun krachten met elkaar gemeten hadden. Al zeiden ze dat niet Deze wedstrijden werden bijgewoond door den wethouder van onderwijs van Den Helder, den heer L. F. van Loo. Gedurende geruimen tijd gaf deze blijk van zijn belang stelling voor deze jeugd-wedstrijden en be gaf zich daarna met het comité naar Café Doorn, alwaar de uitreiking der prijzen plaats vond. De prijsuitreiking. Het was de wethouder die een kort woord sprak en daarbij wees op het werk dat de dames en heeren zich getroost hadden om de jongens en meisjes dit ijsfestijn te kun nen aanbieden. Er was volgens de wethou der flink gereden, en mocht ditmaal Ju lianadorp de meeste winnaars tellen, hij hoopte dat een volgende maal Den Helder met de meeste prijzen schoot zou gaan. In ieder geval konden de jongens nu al vast met trainen beginnen. En toen werden de namen afgelezen en kwamen ze een voor een boven om uit de handen van meester Tichelaar en meester Hendriks de prijzen in ontvangst te ne men. We hebben het reeds gezegd: dat wa ren mooie prijzen en het was dus te be grijpen dat er daar in café Doorn heel wat vroolijke gezichten waren. Na de prijsuitreiking dankte de heer Hendriks de comitéleden voor hun werk en wethouder Van Loo voor diens aanwe zigheid, waarna het einde van dit ijsfeest daar was. Wij laten hieronder de namen volgen van hen die de prijzen wonnen: Meisjes lste groep, 1ste en 2e klas: 1. Corrie Jimmink; 2. Jannie Bijvoet; 3. Mimi Smit. Jongens lste groep: 1. Cor Hollander; 2. Wim Mulder Jr.; 3. Gert van Spelden. Meisjes 2e groep: 1. Bets van Leeuwen; 2 Tiny Sleutel; 3. Leentje Weerstand. Jongens 3e en 4e klas: 1. Piet Almelo; 2. Pau Blaauboer; 3. Arie Verblauw. Meisjes 3e groep: 1. Iets Wijnsma; 2. Ma- rie Sleutel; 3. Jannie Jimmink. Jongens 3e groep: 1. Piet de Graaf; 2. Jan Blaauboer; 3. Klaas Hoornsman. HOOIVORDERING Zaterdagmiddag waren alhier reeds twee Groninger persen met een tractor gearri veerd en opgesteld op het pleintje voor het I.oopuijtpark. Maandagmorgen kwamen de vrachten hooi van de veehouders toen het licht begon te worden, naar het dorp. De persen werden in werking gesteld en zoo verdwenen de groole en kleine vrachtjes 1 hooi heel spoedig in den gapenden muil om er aan het andere einde samengekne pen tot een langwerpige vierkante baal uit te voorschijn te komen. Elk pak werd ge wogen, van een kaartje met het gewicht voorzien, en opgeladen op de gereedstaan de vrachtauto's om direct op transport ge steld te worden. Dit werk had den gehee- len dag de belangstelling van degenen die daar den tijd voor hadden. Ook gisteren werd nog met dit werk voortgegaan. Z1JPE POLITIE. Gevonden: 1 rijwiel. Verloren: 1 distributiestamkaart. SCHAGERBRUG IJSWEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL KINDEREN. Gistermiddag werden door de ijsclub „De Eendracht" alhier .ijswedstrijdeh gehouden voor schoolkinderen. De uitslagen hiervan luidden als volgt: Meisjes tot 8 jaar: Hardprikken (12 deel neemsters): le prijs Jannie Veeter: 2e prijs Maartje Nieuwland; 3e prijs Ali Warten- horst. Meisjes van 911 jaar: Hinderniswedstrijd op schaatsen (13 deelneemsters): le prijs Gerda Kruit; 2e prijs Annelies van Loenen; 3e prijs Corrie Thomasz. Meisjes van 12 jaar en ouder: Schoonrij- den (5 deelneemsters): le prijs Gurie Blom 2e prijs Ant Hopman; 3e prijs Tini Thomasz Jongens tot 8 jaar: Hardprikken (10 deel- neemers): le prijs Jan Wittebol; 2e prijs Jan Doorn; 3e prijs Wim Erfmann. Jongens van 911 jaar: Hinderniswed strijd (16 deelnemers): le prijs Nico Tromp; 2e prijs Jan Hopman; 3e prijs Job Vliek. Jongens van 12 jaar en ouder: Hardrij den (16 deelnemers): le prijs Joh. Nieuwen- huizen; 2e prijs Feike Baas; 3e prijs Jaap Klomp. OUDESLUIS. HARDRIJDEN MET HINDERNISSEN. Bij den gistermiddag georganiseerden wed strijd in 't hardrijden met hindernissen voor leden van de IJsclub, behaalde C. Sil- ver Jzn. den eersten prijs (f5), C. Muntje- werf Jzn. den tweeden, groot f 2.50. S. Del ver Jzn. den derden f 1.50 en P. de Vries Mzn. den laasten, bedragende f 1.- De wedstrijd werd op den Poel gehouden en veel kijklustigen omringden den goed on derhouden. mooien baan. KAAS OP EEN VERKEERDE PLAATS! Maandagnacht raakte een groote trailer, geladen met kaas, van den weg bij de Flap en schoot half door het ijs van de Groote- Sloot. „De Stad Alkmaar", zoo heette de groote wagen is den heelen nacht bewaakt voor de kostbare lading en gisteren heeft men de kaas. die voor een groot gedeelte te water had gelegen, ontladen en kon de wa gen weer op den weg worden getrokken. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Clasina, dochter van Ger- brand Duijves en van Ursula Bekker*. Alci- da Cornelia. dochter van Cornelis Pool en van Margaretha Cornelia van Breugel; Hen drik Jan. zoon van .Tohannes Kos en van Ca tharina Cornelia Metselaar; Cornelia Ma ria, dochter van Johannes Ilermanus Hink en van Margaretha Anna van der Stoop; Petronella Maria, dochter van Jan Hand en van Johanna Breed; Elisabeth Louise, dochter van Cornelis Pieter Blokker en van Anna Franzisko Elisabeth Maiina; Jo hannes Anthonius. zoon van Christiaan Wolf en van Catharina Stet; Johanna Christina. dochter van Christiaan Wolf en van Catharina Stet; Geertruida Maria, doch ter van Adriaan Hink en van Geertruida Commandeur. Huwelijken: Bras. Hendrik, oud 27 Jaren, van beroep koopman en Groenveld, Elisa beth Grietje, zonder hcroep, oud 21 jaren, wonende te Sint Maarten. Overleden: Swager, Hendrik, oud drie jaren; Ootjers, Aaltje, oud vier en zeventig jaren, zonder beroep. WINKEL De burgemeester houdt er een eigen opvatting op na, omtrent het uur waarop de burger thuis moet wezen. KANTONRECHTER VERTELT BG. ZWART DAT HIJ WEL WAT ABUIS IS Burgemeester Zwart van Winkel is een ijverig magistraat, en van hem zal niet ge zegd kunnen worden, dat voor hem een he vel van hoogerhand ook werkelijk geen be vel isHij heeft het getoond tijdens de evacuatie, door toen er auto's niet mochten rijden, ze ook inderdaad niet te laten rijden, ook al trachtte de halve gemeente hem te overtuigen, dat de algemeene maatregel ze ker niet gelden kon voor de bijzondere om standigheden van dat oogenblik voor Win kel. Hij heeft dat nu opnieuw laten zien. Wet is wet, en daarnaar dient gehandeld te worden! Als er maar even twijfel bestaat of de wet zou niet stipt naar den letter wor den uitgevoerd, dan schiet de opperste po litiechef zelf den duffel aan en riskeert een verkoudheid of nog erger, om hoogsteigen- handig hem die den euvelen moed heeft ar tikel zooveel te overtreden in den kraag te vatten. Zooals Alexander Diogenes wilde zijn, wanneer hij geen Alexander was, zoo zou ongetwijfeld Winkels eerste burger di recteur-generaal van politie willen zijn, wan neer hij geen burgemeester van Winkel wasElk detective heeft zijn specialiteit, die van den edelachtharen Sherlock Holmes van Winkel schijnt de Liefde te zijn. Als belangstellend en beroepsmatig critisch toe schouwer dan natuurlijk. Zoo kan het gebeuren dat men tusschen half twaalf en twaalf uur 's avonds den burgemeester tegenkomt, de chronometer in de hand, om te controleeren of de Klorissen NIEUWE NIEDORP KLEINE TUINDERSSTEUN Gisteren heeft ten Raadhuize de com missie voor de kleine tyinderssteun verga derd. Aanwezig waren mede een ambtenaar van sociale zaken en een hoofdassistent met een assistent van den Rijkstuinbouw- dienst te Hoorn. De vergadering stond on der voorzitterschap van burgemeester Pluister. Behandeld werden 11 gevallen. Hiervan werden aangewezen als steun- norm B 1 theoretisch bedrijfsinkomen 4 tot 5. 1 geval 20% steun in natura en 80% in geld. Steunnorm B 2. 1 geval theo retisch bedrijfsinkomen 5 tot 6. 50% steun in natura en 50% in geld. Steunnorm B 3 theoretisch bedrijfsinkomen van 6 tot 7. 4 gevallen 80% steun in natura en 20% in geld. Steunnorm C theoretische be drijfsinkomen van 7 tot 9. 3 gevallen, steun geheel in natura. Afgewezen werd een geval wegens een theoretische bedrijfs inkomen beneden 4 en eeh geval wegens een theoretisch bedrijfsinkomen boven 9. NAAR FRANKRIJK. Uit deze gemeente zijn vorige week 2 ge huwde arbeiders naar Frankrijk vertrokken deze week gaan er 3 ongehuwden heen. Zij worden te werk gesteld in Noord-Frank rijk bij den wegenbouw. HOOGWOUD BRAND. In het huisje, staande aan het Zuideinde en bewoond door de familie Hamelink, brak Maandagmorgen plotseling brand uit. Hoe wel de brandspuit spoedig ter plaatse was, kon het huis niet behouden blijven en brand de geheel uit. De inboedel en het grootste ge deelte van de kleeren, alsmede de distributie bescheiden, verbrandden. Daar de inboedel niet tegen brandschade was vei*zekerd, be- teekent dit een ernstige schadepost voor deze menschen. Ook een tweetal kostgangers wer den door dezen brand gedupeerd, daar alle kleedingstukken van hen verbrandden. Ook zij waren niet verzekerd. De oorzéak van den brand is waarschijnlijk te wijten aan een schoorsteen, die niet op tijd geveegd is, daar de brand hierin is ont staan. In den laatsten tijd hadden zij veel hout in de kachel verstookt, wat veel roet geeft en waardoor de schoorsteen spoediger verstopt raakt. Een waarschuwing is in dezen tijd wel op zijn plaats om op tijd den schoorsteen na te zien of het wel noodig is deze te laten vegen. KOLVEN. De kolf- en biljartsocieteit „Niet Klappen" heeft enkele weken geleden een wedstrijd ge speeld tegen „De Vier Ecnen" te Spanbroek in café Baerdcmaeker te Spanbroek, ter wijl de returnmatch Zondag j.1. plaats had in café D. Bakker te Hoogwoud. Het resultaat was niet zeer bemoedigend voor Hoogwoud. Zoowel de biljartwedstrijd, als de kolfwedstrijd werd verloren. De uitslag was: Kolven: Spanbroek totaal 2508 punten, Hoogwoud totaal 2040 punten. Biljarten: Spanbroek totaal 914 punten, Hoogwoud totaal 913 punten. Hoogst aantal punten (met kolven) de heer G. Rooker Jaczn te Hoogwoud, 135 pt. NOG NIET ACCOORD. Van Gedeputeerde Staten is bericht ont vangen, dat hunne beslssng op de begroo ting dezer gemeente, dienstjaar 1941, wordt verdaagd. DE WERKLOOSHEID. Op Maandag 6 dezer stonden als werkloos ingeschreven 42 werkloozen, als volgt ver deeld: 11 grondwerkers, 1 timmerman. 2 op perlieden, 1 betonafmaker. 2 zuivelarbeiders, 3 chauffeurs, en 22 landarbeiders. De meesten trekken uit hun bondskas, terwijl er 7 perso nen in de steunregeling zijn. hun Roosjes wel vroeg genoeg verlaten om op het thans beruchte spookuur van twaalf uur „binnen" te zijn. Dat is niet erg. Orde moet er wezen, dan maar een pakkerd min der en de weg van koes naar klompenhosje wat vlugger afgelegdMaarhet is burgemeester Zwart niet voldoende zijn slachtoffers n a twaalf te verbaliseeren, liij doet het zelfsvóór twaalf uur al. En dat is toch wel een beetje te gortig Wie een Winkeler Dulcinea heeft bezocht en te Schagen thuishoort, zal om elf uur moeten vertrekken, anders zoo rekent de burgemeester zal hij zich om twaalf uur nog buiten bevinden en alzoo schuldig zijn; wie in Nieuwe Niedorp thuishoort zal be paald om half twaalf het „atju wij moeten elkander groeten" hebben te stamelen, en wie in Kolhorn de moegevrijde leden zal uit strekken moet ook wel een dikke drie kwar tier voor twaalf maken dat hij Winkel uit is Zoodat. toen een Kolhorner om pl.m. kwart voor 12 in 's burgemeesters handen viel, hij natuurlijk prompt „de sigaar" was. Tot twaalf uur hield de burgemeester een bed sermoen en toen kwam veldwachter Wiers- ma en borg den ontstelden vrijer tot vier uur op in het spekhok't Zal je eventjes gebeuren. Het laatste bedrijf speelde zich af voor den kantonrechter te Alkmaar maar deze was het met de rekening van Zwart(jes) heelemaal niet eens. Dc verdachte Kolhor ner wandelde met opgeheven hoofde de blauwe stoep weer af, de burgemeester kreeg zonder zijn puntenkaart te moeten' inleveren een kous op den kop. Natuurlijk, de kantonrechter bleef netjes, zooals dat onder jmagistraten gebruikelijk is, maar de burgemeester moest toch maar goed begrij pen. dat hij te ver gegaan was. Tot twaalf uur is de Nederlander vrij zich buitenshuis te bevinden en nergens is bepaald dat men" om dat uur in zijn eigen huis moet zijn. Men kan om één minuut voor twaalf des noods ergens aankloppen en nachtlogies verzoeken. Wordt dat toegestaan, dan kun nen geen tien burgemeesters daar iets aan doen. Neen, burgarnsaater Zwart zal an dere misdadig-r* inoefen opsporen om naam als crimineel expart te kunnen ma ken M. JONKER, WARMENHUIZEN, EERSTE IN HET TOTAAL KLASSEMENT. K. Schenk wint op fraaie wijze de 500 meter. JAC. BOONACKER RIJDT ZIJN EERSTEN WEDSTRIJD. Onder ideale weersomstandigheden werden gistermiddag de nationale wedstrijden voor amateurs op den langen afstand verreden. De baan was in uitstekende conditie en het bestuur van de Schager IJsclub komt wel een woord van lof toe voor de goede orga nisatie. Er waren hier nog nimmer ama- tcurswedstrijden gehouden, zoodat men over al vreemd tegenover stond. Toen de heer Westra uit Warmenhuizen zijn hulp kwam aanbieden, werd deze dan ook dankbaar' aanvaard. Voor den wedstrijd waren 30 deelnemers ingeschreven, waaronder onze plaatsgenoot Jac. Boonacker, die hiermede zijn eersten wedstrijd als amateur reed. Op de 500 meter moest, iiij zich met de laatste plaats verge noegen, doordat hij kwam le vallen en daar door een tijd maakte van 1 min. 11 sec. Op de 1500 meter bracht hij het er beter af en noteerde een tijd van 3 min. 10.5 sec. Bijzonder spannend was de rit op de 500 meter tusschen K. Schenk en Hart. tot Hart kwam te vallen en een achterstand van 10 sec. kreeg. Vermeldenswaard is verder het rijden van mej. J. M. Strijbis, die als eenige vrouwelijke deelneemster stond ingeschreven. Zij reed de 500 meter in 1 min. 10.2 sec., terwijl zij op de 1500 meter den fraaien tijd maakte van 3 min. 5.2 sec. De uitslagen waren als volgt: 500 M.: K. Schenk, Wieringerwaard, 50 sec.; 2. T. Ekelschot, Amsterdam 50.8 sec.; 3. M. Jonker, Warmenhuizen, 51.1 sec. 1500 M.: 1. M. Jonker 2 min. 46.1 sec.; 2. T. Ekelschot 2 min. 46.4 sec.; 3. L. Muts, Jisp, 2 min. 4G.4 sec. 3000 M* 1. M. Strijbis, Woudmeer 5 min. 41.4 sec.; '2. E. Bosson, Amsterdam 5 min. 45.2 sec.; 3. L. Muts, 5 min. 47.3 sec. De klassementsprijs was voor M. Jonker, Warmenhuizen. GESLAAGD Het aantal vermiste en vermoedelijk frau duleus geslachte schapen wordt steeds groo- ter. Thans heeft ook de heer A. Schoorl, Noord, alhier, aangifte van het verdwijnen van een schaap gedaan. NOG MEER SCHAPEN SLACHTOFFERS. Ook de heer Van Stipriaan te Haringhui zen mist een schaap. Waar het in de nabij heid graasde van de schapen van den heer N. Groot, van wien eveneens een schaap is ge stolen, moet worden aangenomen, dat dezelf de dader aan het werk is geweest. Vermoede lijk zijn de beide schapen wel in de weide ge slacht en het vleesch clandestien verkocht. Wij herinneren nog eens aan de zeer zware straffen, die op deze daden zoowel voor slach ten als koopen van het vleesch zijn gesteld. BRIDGEN. De Schager Bridgeclub hield gisteravond in haar clubgebouw, café „De Beurs" een onder linge Bridge-drive. De uitslag was: Oneven paren: Mevr. AppelG. C. Anne- veldt 30 punten; S. ColtofS. de Vries 25 Vries 25 pt.; mevr. ColtofJo de Vries IU/2 pt., le prijs; A. IleijblokKoningsbergen 32 pt.; Goes—mevr. S. de Vries 14 pt.; B. v. Gel derJ. v. Haren 13J/2 PU 2e prijs. Even paren: B. ColtofC. Bakker 20 pt., 2e prijs; M. v. Rijswijkmevr. de Graaf 22 pt.: M. v. Praagmevr. Jo de Vries 24 pt.; U. Wester—Appel I6V2 PV le prijs; Pronk Spruit 22V2 pt.; J. Kweldam.Tos Bel 21 pt. EEN ONVOORZICHTIGE „KEUVELAAR". Dat liep wonderbaarlijk goed af. Toen Maandagavond de jongste bediende van den heer K. naar bed wilde gaan, stak hij. ofschoon er electrisch lich't aanwezig is. uit spcelschheid een kaars aan, plaatste die op een lucifersdoosje en zette zoo het geval letje op zijn kussen, kroop onder de wol en staarde naar het vlammetje. Al spoedig echter vergat hij zijn oogen open te hou den en sliep de slaap des rechtvaardigen. Maar het kaarsje brandde op en zette het kussen in een oogenblik in lichterlaaie, ter wijl een verstikkende rook zich verspreid de. Desalniettemin sliep de keuvelaar rus tig verder. Als do,or een wonder kwam de oudere bediende, die zich eveneens ter rus te wilde hegeven, op het juiste mo ment toen blusschen nog mogelijk was en daarmede liep het geval af, ofschoon de gevolgen niet te overzien waren geweest. De jongeman heeft beloofd niet meer te gaan keuvelen. SINT PANCRAS

Schager Courant | 1941 | | pagina 5