De groote gasbron KRUSCHEN r van West-Friesland Schitterende prestaties Rolhorner ijsbaan Alle schaatssterren in BERGEN Commissaris Walraven blijft Predikbeurten Vrijdag 10 Januari 1941 Tweede blad De Alkmaarsche gasfabriek in restauratie V Een bouwdoos van reusachtige omvang Wij hadden het voorrecht een kijkje te mogen nemen in de Alkmaarsche gasfa briek, die meer en meer uitgroeit tot de groote gasbron van het Noordelijk deel van Noord-IIolland Zooals onze lezers zich wellicht zullen herinneren zijn door den Alkmaarschen gemeenteraad gelden gevoteerd voor de vervanging van een aantal retortenovens door kamersovens. Eerst werd een bedrag uitgetrokken van circa 85.000,voor den bouw van twee kamcrovens, later werd een tweede cre- diet verleend van 70.000,— voor twee verr door kamerovens. De directeur, de heer Hofman, bracht ons er van op de hoogte, dat het hier niet slechts was gegaan om een vervanging zonder meer van retortenovens door ka merovens, maar dat daardoor een oud en wellicht verouderd systeem had plaats ge maakt voor één, dat geheel nieuw mocht worden genoemd. Volgens hèt oude retortovensysteem was de bereidingswijze in het kort als volgt: De steenkool wordt in retorten gebracht, waarin het koolgas er uit wordt gehaald. De overblijvende cokes wordt gebluscht, waarna ze ten deele wordt gebezigd voor de cokesgasbereiding. Hiertoe wordt ze in een afzonderlijke afdeeling opnieuw ver hit en met stoom behandeld, waarbij de cokes verbrandt tot slakken. Ten einde dit cokesgas de benoodigde calorische waarde te geven wordt er olie op gespoten, die wordt gecarbureerd en door het cokesgas meegenomen. De vermenging van de beide gassoorten levert het bekende gas, dat in de woningen wordt verbruikt. Bij de kamerovens geschiedt de geheele bewerking ineens. Naast een op zichzelf reeds hooger rendement, als gevolg van het geperfectioneerde systeem, treden daar mee duidelijk de 'volgende economische voordeelen aan den dag: le. De cokes uit de retorten behoeft niet eerst te worden gebluscht om vervolgens voor de cokesgasbereiding weer opnieuw te moeien worden verhit. 2. Het vervoer van de eene afdeeling naar de andere is overbodig geworden. 3e. De te gebruiken stoom wordt in het nieuwe systeem verhit door de heete gas sen. die uit de kamerovens ontwijken. Daarenboven is, gelijk we reeds vermeld den het rendement grooter, terwijl de olie niet meer noodig is. Vooral in den tegen- woordigen tijd treedt dit laatste voordeel sfcherp naar voren. Indien, aldns de heer Hofman, de nieuwe kamerovens niet reeds in een betrekkelijk vergevorderd stadium waren, zou ik straks zeer waarschijnlijk voor de noodzake lijkheid hebben gestaan een krasse gasrantsoeneering door te voeren, wegens gebrek aan olie! We zagen en daarom was het ons in de eerste plaats te doen de nieuwe ka merovens in aanbouw. Voorheen had men 6 ovens van 9 retor ten elk. Iedere oven bestond uit boven el kaar liggende rijen van 3 retorten met daaronder de stookplaats. Twee van zulke complexen waren weggebroken en in elke ruimte, die daardoor vrij 'kwam, kon juist een staande kameroven worden aange bracht.- Zulk een kameroven heeft, ook weer be neden een stookplaats. Daarboven zijn naast elkaar aangebracht de 4 kamers, elk c.a. 4 M. diep. 4 M. hoog en enkele d.M. breed. Men was reeds ecnige weken aan het bou wen. De stookplaats was gereed gekomen en men was nu bezig met de kamers zelf. We konden niet nalaten een vraag aan den heer Hofman te stellen: „Die ovens zijn inderdaad prachtige dingen, maar is de prijs van ongeveer f 35.000.per stuk toch niet enorm hoog?" Onze begeleider meende niet beter te kunnen doen dan ons te voe ren naar een ruimte, waar het nog te ver werken materiaal lag opgestapel. Het lag op een ruimte van misschien 35 of 40 M. lang en een 7 M. breed, een enorme hoe veelheid materiaal, dat nog aan de half gereed zijnde ovens moest worden verwerkt. Steenen, voor een goed deel uit chamot.te vervaardigd, van iedere denkbare vorm en afmeting, bijna allemaal voorzien van gaten, die naast elkiaar gelegd kanalen vorm den voor sloom of voor gas. Alle droegen ze een nummer, opdat de bouwers precies kondon weten, waar de juiste plaats van de betreffende steen was in het nieuw te .verrijzen geheel. We stonden paf! Het was een bouwdoos van zoo reusachtige afmeting als we in ons leven nog nimmer hadden aan schouwd ja. als we niet hadden gedacht, dat bestond! En toch dat was nog niet alles. Want ook buiten nog stonden groote hopen bouw stukkon en ijzeren onderdeden. En dat, terwijl toch zeker de helft der beide ovens reeds gereed was! De totale afmeting van iedere oven is dit ter oriëneering van onze lezers circa 8V2 M. hoog, 4 M. breed en 4V2 M. lang. Inderdaad kolossen! En bovendien zijn ze van binnen één groot en ingenieus netwerk van buizen en kanalen. Afgezien van de stookruimte en de kamers. We willen onze lezers hier geen verdere bijzonderheden geven omtrent de techni- sche inrichting en hen ook niet lastig val len met vergelijkende cijfers over de nieuwe en de oude methode. Hieromtrent is reeds in den Raad veel gezegd bij de ver leening der credieten. Wel echter meenen we te mogen vermel den, dat de nieuwe kamerovens, ten einde voldoende droog te zijn en op temperatuur te worden gebracht, niet minder dan 4 we ken dienen te worden voorgestookt,. Dit beteekent, dat het bedrijf niet wille keurig plotseling kan Worden uitgebreid. Indien bijvoorbeeld drie ovens in gebruik zijn kan niet. wanneer plotseling het eas- verbruik toeneemt, zonder meer de vierde worden ingeschakeld. Daarom wordt de oude cokesgasfabriek aangehouden. Het voordeel daarvan is, dat ze onmiddellijk kan worden ingeschakeld. Alles bijeen genomen heeft Alkmaar aan stonds een gasfabriek van groote capaciteit en berekend op plotselinge veranderingen in de behoefte. Over veertien dagen worden de nieuwe ovens in gebruik genomen, over zes weken zal het eerste gas daaruit worden gedistribueerd. Wij zeggen den heer Hofman gaarne dank voor zijn vriendelijk geleide en hopen, als de zaak. eenmaal loopt, hierop nog eens na der terug te komen. D« wereldberoemde degelijkjcbe dosis Kruschen Zout, zoo klein els ze is, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van Rheumatische pijnen zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-zuiye- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gesteL Bij alle apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 p. fl. llit onze Omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND. DAMMEN. Veel vereenigingslevcn is er dezen winter niet in den Polder en we meenden reeds, dat ook onze dammers het bijltje er bij neergelegd hadden, tot ons Woensdag bleek dat we ons vergisten. De twee plaatselijke clubs bleven hun liefde trouw en beoefenen het spel onderling, ook al kan er van een competitie met clubs van buiten niets ko men. Woensdagavond clan was er contact tus- schen de heide poldersche clubs, waarvan D.O.S. in het R.K. Gezellcngebouw haar.zus- tervereeniging Excelsior ontving voor een wedstrijd, die buiten de medespelenden ook verscheidene belangstellenden trok. De uitslag was: D.O.S. Excelsior Joh. KoomehH. Veenstra afgebr. Ant. HuibertsJb. Pieterse 02 W. Weijers-r-D. Jansen 11 Jac. WeijersJ. Wiersma 11 J. J. v. d. Berg Jz..T. A. van Vliet 02 H. J. van RobbenJb. Jeninga 02 A. Nuijens—D. v. d. Walle 0—2 E. KomenA. Boer 11 C. WitL. Schouten 2—0 G. A. PreijdeC. Leijnse 02 J. v. d. Park—L. P. v. d. Kuyl 1—1 P. VrooneT. Teidsma 02 A. CapteinL. J. Kruithof 02 C. v. d. ParkA. Kruithof 0—2 L. TervoortG. Schenk 02 J. JongejansF. Vlaming 2—0 Totaal 8—22 fl afgebr. partij). De voorz. 'van de ontvangende vereeniging de heer E. Komen, nam den nederlaag van D.O.S. gemoedelijk op en dankte aan het einde Excelsior voor het door haar gegeven lesje. Excelsior's voorzitter, de heer Veen stra, wilde gaarne gelegenheid tot revanche geven en hoopte dan ook, dat. beide clubs elkaar spoedig nog eens zouden ontmoeten. De merkwaardigste partij. We laten hieronder nog even het slot van de merkwaardigste partij volgen, gespeeld tusschen de heeren Huiberts (zwart) en Jb. Pieterse (wit), en volgend op den stand: Zwart: 3 6 9 11 13 t.m. 20 23. Wit 22 25 27 28 32 33 35 37 t.m. 40 45 48. Zwart speelde toen 38 en wit antwoordde 3530. De volgende zetten waren: Z. 2024, W. 27—21, Z. 24 x 44; W. 21 x 3; Z. 18 x 27; W. 32 x 21: Z. 23 x 31: W. 3 x 12; Z. 16 x 27; W. 12 x 2. Zwart geeft op. KOEGRAS JULIANADORP. WEDSTRIJDEN IN HET RINGSTEKEN. Woensdagmiddag hield de ijsclub „Julia- nadorp" een wedstrijd in het ringsteken voor heer en dame. De dame zat op de prikslee en moest de ringen steken, welke aan een touw over de baan hingen, de heer had tot taak de schoone last te trekken. Hieraan namen 26 paren deel. De uitslag van dezen geanimeerden wedstrijd was, dat de eerste prijs werd gewonnen door W. Amels met Gré Dekker, met 27 punten. De tweede prijs door W. v. d. Haag en echtge- noote met 26 punten, en de derde prijs door N. Verwer en J. BregmanZon. Aanstaande Zaterdagmiddag wordt er ijs en weder dienende een wedstrijd voor wer- keloozen gehouden. Z1JPE BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Albertus, zoon van Wil lem Albertus Wahlers (overleden) en Bri- gitta Maria Klazina de Heer; Berend An- diries, zoon van Wietze Groefsema en Hil- tje Woudstra. Ondertrouwd: Augustinus Christianus Lu- ters, 25 jaar, arbeider Rijkswerf, te Den Helder en IJtje Postma, 18 jaar, zonder be roep, te Zijpe; Wilhelmus Petrus Johannes Maria Nieuwindt, 30 jaar, assistent-accoun tant, te Utrecht en Amna Maria de Wit, 27» jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. BURGERBRUG. IJSVERMAAK. Woensdagmiddag was door de ijsclub „Nut en Vermaak" een wedstrijd georgani seerd voor de schoolkinderen. De uitslagen waren als volgt: Jongens van 7 tot 10 jaar blokjes rapen. Jb. Blaauboer le prijs; J. Rens, 2e prijs en J. Verduin 3e prijs. Jongens van 11 tot 14 jaar: hardrijden, le prijs H. Bregman Pz., 2e prijs W. Hopman en 3e prijs M. Sluis. Meisjes van 7 tot 10 jaar: bal op een blaadje: le prijs A. Dapper, 2e prijs T. Smit en 3e prijs J. Kooijman. Meisjes van 11 tot 14 jaar: hindernisrij den, le prijs Tr. de Boer, 2e prijs M. Roest, en 3e prijs G. Schrieken. Het waren zeer mooie en goed geslaagde wedstrijden, waarvoor veel belangstelling was. Daar dezen winter het ijs buitengewoon goed is in de Grootsloot, wordt hier volop van de ijssport genoten. BARSINGERHORN KOLHORN. op de SCHOUTEN EERSTE IN HET KLASSE- SEMENT. PRACHTIGE TIJD VAN STRIJBIS OP DE 5000 METER. Er heerschte gisteren een gezellige drukte op de haven van Kolhorn en geen wonder! De kleine bloem der amateurs, zooals de voorzitter van de IJsclub het uitdrukte, verscheen aan de start om elkaar te bekampen op de lange baan. Deze wedstrijd is een groot succes ge worden! De baan verkeerde in uitste kenden staat en er zijn geweldige tij den gemaakt. De eerste plaats is hier veroverd door A. Schouten uit Zutphen en verdiend. Op de 500 metere werd deze nog jeugdige rijder eerste in den tijd van 49.2 sec., op 0.S sec. ge volgd door Schenk. Ook op de 1500 meter was hij eerste in den tijd van 2 min. 38.8 sec. Tweede was hier C. Scheer met 2 min. 40.4 sec. Strijbis toonde zich óp de 5000 meter onbe twist heerscher. Hij reed dezen afstand in den tijd van 9 min. 23.9 sec. Op de nationale kampioenschappen zal deze rijder nog een groote concurrent voor Langedijk blijken te zijn, doch ook aan Schouten zal hij een ge ducht tegenstander hebben. Bijzonder fraai was de strijd op de 5000 me ter tusschen Schouten en Scheer en slechts met een verschil van 0.2 sec. wist Schouten als eerste de finish te passeeren. Boonacker komt er in. Ook de Schagenaar Jac. Boonacker reed weer mee. Zijn tijden waren aanmerkelijk beter dan in Schagen. Van der Heijden plaatste zich op de 500 meter in den tijd van 50.1 sec. Op de 1500 en 5000 meter werd hij zevende en zesde. Wij zijn er echter van overtuigd, dat v. d. Heij den tot meer in staat is en hopen dat hij nog eens in zijn ouden vorm zal komen. Hij lever de op de 500 nieter een feilen strijd met Breed, dien hij met 0.6 sec. achter zich liet. Op de 1500 meter werd een spannende rit gehouden tusschen Winkel en Spaans en Winkel slaagde er met groote moeite in met een voorsprong van 0.2 sec. de eindstreep te bereiken. Na afloop werden in café Droog door den voorzitter de prijzen uitgereikt. Alvorens hiertoe over te gaan sprak voorzitter zijn genoegen uit over de de groote deelname er waren liefst 20 deelnemers en dankte de rijders voor hun opkomst. De uitslagen waren als volgt.: 500 meter: 1. A. Schouten, Zutphen 49.3 sec. 2. K. Schenk, Wieringerwaard 50 sec.; 3. J. v. d. Heijden, Leeuwarden 50.1 sec. 1500 meter: 1. A. Schouten, Zutphen 2 min. 38.8 sec.: 2 C. Scheer. Twisk 2 m. 40.4 sec. 3. E. Bosson, 2 min. 41.6 sec. 5000 meter: 1. M. Strijbis, Woudmeer 9 min. 23.9 sec.; 2. A. {schouten, Zutphen 9 min. 31.8 sec.; 3. C. Scheer, Twisk 9 m. 32 s. Algemeen klassement.: 1. A. Schouten, Zutphen; 2. C. Scheer, Twisk; 3. M. Strijbis Woudmeer. Tot slot. is een woord van hulde aan het. ijsclubhestuur hier wel op zijn plaats. De organisatie was prima in orde en wij geloo- ven, dat de rijders hier gaarne weer terug zullen komen, al was.het alleen om de heer lijke snert CALLANTSOOG HOOITOEWIJZING. Nadat Dinsdag de hooipersen het hooi, dat gevorderd is, hadden verwerkt, kwani het bericht dat aan de ïnudatieslaehtoTfers uiit de Mei-dagen, een derde gedee'te wordt toegewezen van hetgeen zij te weinig ge teeld hadden. Een gedeelte van het iu Cal- lantsoog geleverde hooi bleef daarom ach ter. Het overige wordt aangevoerd uit Ju lianadorp, Schagerbrug en Schoorldam tot een totaal van 160.000 kg. Het is dus in •Callantsoog met récht hooien en weerhoóien Een meevaller voor hen die toewijzing krij gen. ZIELENTAL GESTEGEN. Ons zielental blijkt na voorloopige be rekening de 1100 overschreden te hebben. Het aantal inwoners bedraagt thans 1110. WIERINGERWAARD LOOP DER BEVOLKING OVER HET VIERDE KWARTAAL 1940. Geboorten: 17 Oct. Eldert Gerrit, z. v. El bert Gerrit Wonder en van Anna Schoorl 16 Oct. Jacob Jan, zoon van Pieter Blaau boer en van Catharina Simonetta Kistema- ker; 31 Oct. Margaretha, d. v. Jacob Munt- jewerf en van Petronella van Eeten (bei den wonende te Anna Paulowna); 12 Nov. Jaap. zoon van Jan Willem Mefzelaar en van Simonetta Pieternella Kistomaker; 1 Dcc. Godefridus Gerhardus. zoon van Jan Adrianus Snellman en van Maria Fokke; 5 Deo. Klaas, zoon van Klaas Stammes en van Jeltje Menger. Huwelijken: Geene. Overijden: Reinouw Borst, weduwe van Jan de Geus, oud 71 jaar, laatstelijk woon achtig te Zuidscharwoude. Ingekomen personen: October: Martcn Jan van der Bij van Anna Paulowna. van Ewijckskade 2; Klaas Go- vers Jr. van Oterleek, Lange Molenweg C 9; Tjebbe Troost en gezin van Den Helder, De Ruijterstraat 9; Wilhelmina van Wort., echtg. van D. de Vries,, cn kinderen van Den Helder, Singel 141; Pietertje Slikker van Den Helder, Singel 141: Jacobus J. xan Hellemond v. Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Zuiderweg 2; Pieter Bart Klzn. van Heerhugowaard, Frik F 72; Theodorus Boer sen en gezin van Wieringcn, Hippolytus- hoef, Kliefsfraat 26b. November: Mindert de Vries en gezin v. Schagen, B 139; Johannes Evers van Wie- ringermeer. Slootdorp, Kerkstraat 9; Theo dorus M. van Arnhem en gezin van Don Helder, Smidsdwarsslraat 7; Jan A. Snelle- man en gezin van Den Helder, Breestr. 68. December: Gerrit Slot van Den Helder. Breewaterstraat 75; Johannes W. van Meer en gezin van Den Helder. Janzenstraat 3: Bernhard TL Wilhers en echtgenoote van Anna Paulowna. Molenvaart 233; Nicolaas Rijkers en echtgenoote van Den Helder; De Ruijterstraat 13; Anna Krul, weduwe Rij kers. van Den Helder, De Ruijterstraat 11. Vertrokken personen: October: Jan van Klaveren naar Poortu- gaal. Groene Kruisweg 46; Pieter Zeeman .Tbzn. en gezin naar Heiloo, Holleweg G 72; Swier Hitfjo van der Veen Bzn. naar Zijpe, Oudesluis H 61; Jan van der Molen F.zn. naar Castricum. Dorpsstraat 84; Paul Sicg- fried Cohen en echtgenoote naar Baarn, Nieuw-Baarnstaat 55; Johanna Haverkorn naar Utrecht, Gruttersdijk 52bis; Pieter Hendrik Sneek en gezin naar Schiedam. Burgemeester Knapnertlaan 262a. November: Roelofje Reingje Bruinewoud naar Zijpe. Keinsmerbrug, Groote Sloot G 5 Theodorus Dudink naar Hoorn. Italiaansche Zeedijk 100: Jacobus Johan van Hellemond naar Schagen. Magnusstraat C 17 p.a. P. de Geus; Rertha Hertha Kernspeckt van Win- k.l. Öosteinde A 240: Anfon J. v. Schoten en echtgenoote naar Zuilen van Meelstr. 51. December: Franeieseus Schelfhout naar Sint Jansteen. Heerstraat A 232; Carel Hon pe en echfgen. naar Koedijk. Kanaaldijk 105 imv. F. Hoppe; Jaeoluis C. van Arnhem n. Anna Paulowna. Kruisweg, vm. stations- koffiehuis „Oostpolder"; Gerrit Bobeldijk Jr. naar Texel, Hollewalsweg 21. LEVE DE VOORUITGANG Op 1 Januari 1940 was het aantal inwo ners in onze gemeente 1198; op 31 Decem ber 1239 alzoo een vooruitgang van 41. Er werden 25 kinderen geboren, terwijl 13 pysonen zijn overleden. Er hadden elf huwelijken plaats. BERGEN Wij vernemen, dat de nationale kampioen schappen in het hardrijden op de schaats voor amateurs, welke aanstaande Zaterdag en Zondag te Bergen zullen worden gehou den, een succes heioven te worden. Vrijwel alle sterren hebben reeds inge schreven. Wij noemen slechts rijders als v. d. Scheer, Langedijk, Dr. Dijkstra uit Akkrum, S. v. d. Hoorn uit Zaandam, J. A. Roos, H. Buyen, Th. Zwanenburg en R. Koops, om een idee te geven van de schitterende sport, die mor gen en overmorgen in Bergen zal zijn te ge nieten. De baan is daarenboven ijzersterk en spie gelglad, zoodat, als Vorst Thialf goedgunstig gezind is mooie sportdagen mogen worden verwacht. HOOGWOUD „IJSCLUB LANGEREIS" Woensdagmiddag had het volijverig be stuur van onze ijsclub ringrijden voor pa ren op het programma staan. Niet minder dan vier en veertig paren deden hieraan mee. Een groote menigte sloeg, be gunstigd .door het mooie weer de verrich tingen gade. De le prijs was voor den heer J. Groot en mej. J. Koopman: 2e de heer K. Silver en mej. Rie de Jong; 3 de heer C. Benit en mej. Bertha Kuiper; 4e de heer C. Klaver en mej. J. Koopman; 5e D. de Jong en G. de JongVan der Oord. SCHOORL SCHOORLDAM. HERSTEL DIENSTWONING Het herstellen van de dienstwoning bij de draaibrug over het N.-Holl. kanaal, is na, aanbesteding per 20 December jl., waar hij de aanbesteding was aangehouden, thans gegund aan den laagston inschrijver, N.V. P. Daalder's aanneembedrijf te Alk maar, voor een bedrag van 2662,— ALKMAAR Gisteren vernamen we bij geruchte, dat de heer Walraven, commissaris van Politie, alhier, voor zijn benoeming te 's Graven- hage zou hebben bedankt. Het gerucht was pertinent genoeg om verdere navraag te doen. We stelden ons te dien einde in verbinding met den heer Walraven zelf, die ons machtigde mede te deelen, dat hij om gezondheidsredenen voor zijn benoeming te 's Gravenhage heeft be dankt. SCHAGEN SCHAGER DAMCLUB. Onderlinge wedstrijden. De uitslgen van de onderlimg gespeelde competitie zijn: 1ste klasse: KeetBruin 02 IvosDe Vos 02 WillemseKeet 20 v. d. Oord—Sprenkeling 0r—2 De VosWinkel 20 BruinWinkel 2—0 2de klasse: EriksSchot 20 VisserDe Vries 20 Eriks—Westerman 20 MienesVisser 02 De VriesEriks 0—2 Schotv. Ruiten 11 PeetoomEriks 20 MARKTO VERZICHT. De aanvoer voor de Centrale was groot. Er werden 196 stuks vee aangevoerd. De kalfkocien schenen wel iets duurder; dfc' noteering was tot f 470. Geldekoeien ver huisden allen naar den anderen kant van de markt, op het gedeelte voor de Centrale. De handel in vaarzen was matig; hoogste noteering f 275, die in graskalveren was goed. De noteering was f 170—210; wat een hooge prijs voor zulke kleine beestjes! 50 nuchtere kalveren werden aangevoerd voor de Centrale. De handel in overhouders was aan den stuggen kant, met een kleine aan voer. In het. begin was de handel in biggen en schrammen goed. doch later op den dag scheen deze handel toch wel wat trekkend. De noteering van de biggen was f 30 en van de schrammen f 50 per stuk. Een flinke prijs dus! Wat een gi'oot verschil in prijzen bij een week of drie terug. Toen brachten bokken en geiten dit op. Nu noteerden wij voor deze hoogste prijs f 25. De handel in kippen was vrij goed, op f 1.50—3, dus dat ging. Van de konijnen was bij vorige weken heel wat af. Hooger dan f 4.50 werd niet genoteerd. Wel kunnen wij schrijven dat er nu juist geen zware waren aange voerd. Eenden golden to I ^50 met een mooien aanvoer. Voor een wintermarkt viel het op, dat er veel bezoek was. ZONDAG 12 JANUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Kapteyn. St. Maarten, nam. 2.30 uur, Ds. Kapteyn. Bevestiging Kerkeraadsleden. Groet, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur. Zondagsschool. Oude Niedorp. geen dienst. Schoorl, zie Groet. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. Wieringerwaard, voorm. '10.30 uur, de heer A. Kalis. Voorm. 11.45 uur Zondagsschool. Wienngerwerf (Vereen, v. Vrijz. Herv.), nam. 2.30 uur, de heer A. Kalis. Eenigenburg. Zuid-Zijpe en Petten, geen dienst. Oudesluis. zie Schagerbrug. Schagerbrug. voorm. 10.30 uur. Ds. Witkop. Bevestiging van Kerkeraadsleden, Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Den Oever, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Westerland. nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Heerhugowaard. geen dienst. Veenhuizen. voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Warmenhuizen. nam. 3 uur, Ds. Nell. Middenmeer, voorm. 10.30 uur, Ds. van de Poll. Huisduinen, geen dienst Julianadorp. vm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. P. J. Smidts Hippolvtushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. H. J. de Wilde. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur. Cand. J. v. J. Mye» huiprediker. Nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch.: Voorbereiding H.A. en Bevestiging van Ambtsdragers. Nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur, de heer Hof meester. van Hilversum. Breezand. voorm. 10 uur, Ds. Jansen, van Den Helder. Doop. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Wieringerwerf, voorm. 10.30 uur. Cand. Jon geboer. Slootdorp, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Poll. Schagerbrug. Chr. Jongemannenvereeniging Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 u., Ds. Groot ja ns van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 3.30 uur, de heer I. Kui per, van Utrecht

Schager Courant | 1941 | | pagina 5