Nogmaals de samenvoeging Kantonperecht Boerepraat De resultaten van de Proefvelden Onwaarheden in een christelijk blad PUROL uit Suntebankerus te Alkmaar. ADVERTEEREN Schager Coura nt De Alkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 11 Januari 1941 Tweede blad LANGENDIJK anti-revolutionnair schrij ver slaat de plank vele halen misi „Protestant Broek op Langen- dijk mag niet gevoegd worden bij de overwegend Roomsche dorpen Zuidscharwoude, Noord- scharwoude en Oudkarspel". Onder dezen titel treffen we in het Anti- Revolutionnair maandschrift voor gemeente" politiek „De Magistratuur" een artikel aan, onderteekend door E. J. B., welke letters ongetwijfeld de initialen zijn van een der leden van de Commissie van Redactie, Dr. E. J. Beumer. Uit dat artikel blijkt wel, dat de schrijver alles behalve ingenomen is met het voornemen van het provinciaal bestuur van Noord-Holland in zake de sa menvoeging van gemeenten. We zouden geen aanleiding hebben gevonden over dit onderwerp, waarov.er de laatste weken zoo veel is geschreven en in de vergaderingen van de gemeenteraden zoo veel is gespro ken, ware het niet, dat in 'bedoeld opstel over de vereeniging der Langendijker ge meenten met name wordt geschrev.en. O.m. wordt het vojgende gezegd: „Met zorgvul digheid behoort te worden nagegaan, of er voldoende redenen bestaan om de tuinders dorpen Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude, die overwegend Roomsch zijn, te vereenigen met Broek op Langen- dijk, dat wel van gelijke economische struc tuur is, daarentegen een Protestantsch- Christelijke bevolking heeft; om het in groote meerderheid Protestantsch-Christe- lijke St. Pancras te combineeren met het radicale Koedijk Wie het geciteerde nauwkeurig leest, moet, als hij het nog niet wist, wel tot de ontdekking komen, dat we tegenwoordig toch bijzonder snel leven. De schrijver, die tot de Protestantsch-Christelijke groepen behoort zal zich ongetwijfeld herinneren, dat het toch nog niet zoo heel lang geleden is, dat van die zijde alle mogelijke pogin gen zijn aangewend, om de antithesépoli- tiek, die gedurende verschillende jaren in ons land den toon heeft aangegeven, maar die bij de laatste kabinetsvormingen danig in het gedrang dreigde te geraken, weer nieuw leven in te blazen. Met allerlei ar gumenten heeft men gepoogd, de noodza kelijkheid van samenwerking tusschen de coalitiepartijen aan te toonen. Men heeft niet nagelaten te trachten, in woord en geschrift, het Nederlandsche volk te doen inzien, dat het, tot behoud van de zoo nut tig werkende coalitie, zoowel op geloofs- als op economisch en sociaal gebied, noodig was, de banden niet te verbreken en weer als van ouds de christelijke politiek te stel len tegenover die, welke de grondslagen van het christendom aantast en de maat schappij ondermijnt. We weten, dat tot die coalitiepartijen behoorden de Protestantsch Christelijken en de Roomsch Katholieken. v En nu is bij de eersten Leiden in last, als gemeenten „die overwegend Roomsch zijn" zouden worden sa mengevoegd met het Protestantsch- Christelijke Broek op Langendijk. Men moet tegenover deze beschou wing nog geen sterke logica te hulp roepen, om de groote inconsequentie te bewijzen, die in een dergelijke uitlating ligt, gezien uit het oogpunt van de groote belangen, welke er voor het Nederlandsche volk in gelegen waren te worden geregegeerd door zoo innig aan elkaar verknochte coalitie-partijen, welke hooge be langen steeds zoo vurig werden naar voren gebracht door geestver wanten van den schrijver E. J. B. ONJUIST! We vinden in het geciteerde bovendien nog aanleiding op een onjuiste voorstelling van zaken te wijzen. Er wordt daarin toch zonder blikken of blozen aan de lezers mee gedeeld. dat de gemeenten Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude over wegend Roomsch zijn. Wie dergelijke on ware argumenten gebruikt om een hem on welgevallige zaak te bestrijden, heeft bij lederen weldenkende al dadelijk het pleit verloren. Een zoodanige voorstelling van zaken moet bij hen. die den schrijver op zijn woord ge- looven, den indruk wekken, dat men toch maar lukraak aan het combineeren slaat, maar bij den ingewijde wekt het een gevoel- van alkeer tegen een schrijver, die met on ware mededeelingen een zaak van belang traoht tegen te werken. De samenstelling van de raden wijst o.i. duidelijk uit, hoe de verhouding van de bevolkingsgroepen, te onzaliger tijd door de coalitie-partijen afgebakend, kan worden vastgesteld. Als men dan weet. dat van de 7 raadsleden in alle 3 gemeenten, er in Oudkarspel 2, in Noord- en Zuidscharwou de elk 3 R.K. zijn, dan wrijft men toch zijn oogen uit bij het lezen van een voorstelling van zaken, die we niet aarzelen misleidend te noemen. ook over sint pancras de plank misgeslagen. Dan zij het ons veroorloofd nog de vol gende opmerking te maken. De schrijver van het artikel in De Magistratuur wijst op de verkeerde combinatie van het in groote meerderheid Protestantsch-Chrisle- lijke St. Pancras en het radicale Koedijk. Ook hierin schuilt een onwaarheid: die „groote meerderheid" bestaat slechts in de phantasie van den schrijver of in verkeerde inlichtingen, die hem zijn verstrekt. Alvo rens echter een artikel te schrijven, dat on der de oogen komt van alle gemeentebe stuurders (want het wordt aan alle ge meentebesturen toegezonden^ en van vele anderen, behoort men zich eerst van den jnistèn stand van zaken te vergewissen, waarvoor de schrijver zeer zeker den weg wel weet te vinden. Wat de meeste lezers echter wel niet zullen weten is, dat het gemeentebestuur van het Protestansch- Christelijike Broek op Langendijk in zijn advies met betrekking tot de vereeniging der 4 Langendijker gemeenten er op aan drong om... ook het „radicale" Koedijk in de combinatie op te nemen. Uit een en ander moge de lezer besluiten, dat er in den kring van het Christelijk-Pro- testantsche deel van het Nederlandsche wik nog v-ooraaanstaande figuren zijn aan te wijzen, die zelfs het middel van onjuiste voorlichting niet versmaden, om een zaak te bestrijden, die niet in het kader hunner politiek pas! WIERINGERMEER wieringerwerf. hardrijderij voor schoolkinderen Donderdagmiddag 2 uur hield de IJsclub „Ons Genoegen" een hardrijderij op de mooie ijsbaan te Wieringerwerf voor de schoolkinderen. Tevens waren op de baan vele anderen, die hun kunsten vertoonden. Begonnen werd met jongens van 1013 jaar: le prijs Sjouke Schaafsma; 2e prijs Henk van Oosten, 3e prijs Wim van Heus- den. Meisjes van 1013 jaar: le prijs Hennie Struiksma. 2e prijs Sjouke Tillema. 3e prijs Tine Schaafsma. Jongens van 610 jaar: le prijs Hans v. Heusden; 2e prijs Ko Troost; 3e prijs Simon Schotte. Meisjes van 6—10 jaar: le prijs Marrv Schotte; 2e prijs Foppie Dijkstra; 3e prijs Sinpie Brattinga. De prijzen hiervoor waren schaatsen en luxe voorwerpen. „lenigheid en kracht". Uit goeden bron vernemen wij. dat de Turnvereeniging Maandag a.s. een begin zal maken met de oefeningen en wel voor dames en meisjes. Heeren en jongens heb ben repetitie op Donderdagavond. benoemd. Tot bedrijfsleider op een landbouwbedrijf in den IJp.older is benoemd de heer N. Blok te Wieringerwerf. SLOOTDORP. hardrijderij op de sunaats. Donderdagmiddag 2 uur ving voor de schoolkinderen van de Wieringermeerschool een genoegelijke en prettige middag aan. Een groot aantal kinderen was op de prach tige baan aanwezig. Ook vele dames en heeren gaven blijk van belangstelling. Voor bet personeel der school was het een druk ke middag. Kinderen van verschillende leef tijden namen aan deze hardrijderij deel. De prijzen werden toegekend als volgt: Meisjes van 6—7 jaar: 1. Toos Meffert. 2. Suze Hippens. Jongens van 6—7 jaar: 1. Jasper 'Zuidle- ma. 2. Piet. Brattinga. Meisjes van 8—9 jaar: 1. Afra Kaptein. 2. Gonnie Eeckelmans. Jongens van 89 jaar: 1. Martin Kossen, 2 Rinus Hippens. Meisjes van 10—11 jaar: 1. Dora Elfring. 2. Joukje Brattinga. Jongens van 1213 jaar: 1. Jan Woud- stra. 2. Hcnnv Wester. 3. (troostprijs) An- ton Toebak. Groote meisjes 1213 jaar: 1. Lammie Bodewits, 2. Jo van Loon. 3. Lientje Everts. Jongens van 12—12 jaar: 1. Jan Woud stra. 2. Jaap Gutker; 3. Willem Vellinga. Al de prijzen die uitgereikt zijn, beston den uit schaatsen en andere nuttige voor werpen. Tevens kan nog vermeld worden, dat elke groep kinderen na de wedstrijd werd onthaald op een kop chocolademelk. SINT PANCRAS de tuinders hakken niet. Door de ver. de „IJsboeier" werd onder de leden een referendum gehouden, om de „Veert" open te hakken om hun tuinbouw producten naar de markt te vervoeren. De animo, ook wegens de prachtige ijsbaan was niet groot. Slechts twee leden verklaarden zich voorstanders van hakken, de rest ge voelde meer voor de ijssport. Zoo gauw als eohter de dooi intreedt, zal worden gehakt. ijswedstrijden. Op de „Veert" werden Donderdag verschil lende wedstrijden gehouden. Voor meisjes van 1316 jaar hardrijden met hindernissen: 1. R. Glas; 2. Jn. Leegwater; 3. M. Vos; 4. M. Admiraal; 5. A. Smit. Voor de hoogste klassen der lagere school voor jongens houtjesrapen, niet minder dan 60 deelnemers. 1 C. Beers; 2 G. Boheldijk; 3 H. Smit; 4 G. Leien; 5 D. v. d. Woude; 6 .T. Kuitwaard; 7 J. Wiedijk; 8 Jb. Wage naar. Voor meisjes dominostuk uitzoeken: 1 Mi- li Booy, 2. Janie Ploeger; 3. Bie Boheldijk; 4 Annie Kriek; 5 Betsv van Herwijnen; 6 Neli Kloosterboer. SCHOORL burgerlijke stand over novem ber en december 1940. Geboren: Neeltje Maria, dochter van An- toni Johannes Kutterink en Elings, Mar- garetha; Petrus Cornelis Maria, zoon van Jacobus Kaandorp en Catharina Agatha Groot; Catharina Geertruida Maria, doch ter van Jan Mekken en Sara Petronella Roozendaal; Maria Gerarda, dochter van Fekke de Vries en Johanna Jonker; Jan Jakob, zoon van Jan Roelof Noorman en Johanna An- netje de Snaijer, wonende te Den Helder; Salomon, zoon van Arend de Boer en He- lena Maria Luider, wonende te Den Hel der; Marianna Majola Geertruida, dochter van Gerardus Jan van Rijn en Anna Ma ria Kaasenbrood, wonende te Den Helder. Geboren: Pieter Broekhuizen, zond. be roep en Maria Potgiesser, huishoudster, beiden wonende te Schoorl. Overleden: Hendrina Johanna van Nu land, 51 j., zond. beroep, echtgenoote van Heertje Stam, wonende te Schoorl; Floris Schermer, 61 j., kassier en verzekerings agent, echtgenoot van Marijtje Wildeboer, wonende te Schoorl; Pieter Breed, 75 j„ kastelein, echtgenoot van Reinoutje Ruis, Nagekomen in Januari: Geboren:' Agatha, dochter van Johannes van Wonderen en Johanna Cornelia Nolten. Tineke Betsy, dochter van Pieter Ens en Neeltje Ridder. Overleden: Marie Joseph Brusse, 67 jaren, journalist-schrijver, echtgenoot van Corne- lie Marie Jeanne Weidema, wonende te Schoorl (te Alkmaar overleden). Geertje Leijen, 80 jaren, zonder beroep, weduwe van Maarten Molenaar, wonende te Schoorl. WARMENHÜIZEN dorpentocht door de geester ambacht. De ijsclub „S.S.S." te Warmenhuizen, af- deeling van den ijsbond Hollands Noorder kwartier, organiseert a.s. Dinsdag 14 Ja nuari een dorpentocht door de Geester ambacht. Lengte 60 km. Start 12 uur. BARSINGERHORN spannende wedstrijden Vrijdag hield de ijsclub haar 3den wed- strijdmiddag, thans voor vrouwen, met 22 deelneemsters. Konden wij bij de heeren reeds van veel strijd spreken, dezen middag was het nog feller. Vier ritten voor een beslissing be hoorden niet tot de zeldzaamheden. De uit slag was als volgt: 1. Trientje de Vries; 2. T. SpaansBronder; 3. Geertje Zand- stra; 4 Gre lila aren; 5. Nelly Vries en 6. Trien Kool. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent BERGEN postbestelling. In verband met de verduistering, zal in enkele wijken de avondbestelling der poste rijen niet uitgevoerd worden gedurende en kele donkere-maan-perioden. Onder dezen maatregel vallen de meeste perceelen, gelegen aan den Kerlcedijk, Kogen- dijk, Natteweg, Nesdijk, Wiertdijkje, Zuid laan en Zakedijk. Voor het eerst zal deze bestelling niet plaatsvinden in het tijdvak van 14 t.. en m. 27 Januari. Belanghebbenden kunnen dan hun post kosteloos afhalen aan 't postkantoor tus schen 18.45 uur en 19.30 uur. Wat is 't nou rustug op ons durrepie, 't ais geeft verbroedering hoordik er van de week ien zeggen, en werachtug hai hep glaik! As ik zoo ers kaik hai 't skaase raien den ken je efkes je ooge de kost geve zok zien. De joons en moide, en ok de ouwere trouwens zit zoo maar un are gang in, we zelie den maar zegge ze hanse mekaar, en zoo is 't. Je ziene ze den un baantje zwieren, die aars in de gewone dagelukse sleur niet nei mekaar omkeke, en nou op 't ais benne ze kameraad op mekaar. Met un koppel joons is 't al krek evenliens, aars ist altaid her rie en nou benne ze mit mekaar ant hard- raien dat ut un lieve lust is. Wat un ge- zelluge drokte is er alle dage bai ons op de aisbaan, dat is netuurluk op are plaase ok zoo, maar bai ons is 't un uitzondering, altaid is de veert ópen, en den is er un slof, en den moet je eerst over de breg en zoo, en nou ken je opbinde weer je wille. Voor de kindere niks gien gevaar en al zok wat wil je nag meer. Ik vernam juist dat de houwers besloten hewwe om 't vast zitte te leiten zoo lang as 't vriest, nou alle eer an dat besluit, un mensch ken toch niet altaid in 't harrenas, hai hep welders un verzetje ok noodug. Voor sommuge bouwers is 't aars nag wel goed ok as er niet te veul water om er heen is, der benne der die niet boven wa ter te vreden benne, Piet en Jaap, were 't van kwam weet ik niet, maar de ien zonk mit un skuitje in de aar mit de metor. Jaap was ant zwummen in December en de kool, nou un lolletje zei dat wel niet weest hewwe. Afain ze benne der boiegaar goed in wel uit kommen, dus dat was al weer un heel ding. Klaas hep um aars van de week ok aar- dug vergallepeerd, hai was op. skaase, van die gewone droiers om zoo maar ders te noemen, nou hai is ok nag al van opskiete, toe zou ie den op Noore van un aar pre- beere, eerst gong dat vrai goed, maar ja al harder, en al manser, en ten slotte ok heel mans over stappe en zoo, maar toe kwam 't. Hai maakte un skuiver, en 't ge- vollug was un zeere knie, un ontvelde ar- rem, blusse van zun hande, dat nou rait ie weer heel zoet op $un droiertjes. Tis maar gelukkug dat ut nag niet zoo koud is as de voruge winter want te sto ken is er niet veul. tis krant an mit de brand, der benne der die zoowat niks meer hewwe. Deervan is 't te wensen dat ut gouw aar weer word, den kenne we wat langer mit ons bonne rekke. De groete van Jack. (Zitting van Vrijdag 10 Januari). Schagen. BANG VOOR EEN KEFFERTJE. Het was een zware, groote kerel, deze ver dachte P. T. uit Schagen, die terecht moest staan omdat hij zich in den nacht van 23 op 24 November aldaar op de Gedempte Gracht na twaalf uur op straat had bevonden. De verdediging van dezen wetsovertreder was vrij zonderling. Hij beweerde dan, dat hij lastig werd gevallen door een jongen van een jarar of negentien en daardoor niet op tijd kon zijn. De gemeenteveldwachter Botman uit Scha gen vond dit excuus wel wat erg kinderach tig. En terecht! Maar er kwam meer bij; verd. verkeerde volgens den veldwachter ook ietwat onder den invloed van sterken drank. De wnd. ambt. van het O. M., Mr. Smal, was van oordeel, dat deze man te laat uit dp kroeg was gekomen en daardoor niet op tijd thuis was. De ambt. achtte het onaan nemelijk, dat deze verd. door een jongen van een jaar of negentien bedreigd was. De eisch luidde f 20 boete, subs. 10 dagen gratis logies. Dat is véél geld, meende verd. Vergeet u niet, dat ik kostwinner ben, voegde hij er aan toe. De kantonrechter, uitspraak doende, wil de met alle factoren rekening houden en meende, dat er van bedreiging niet veel was gebleken. Mr. Boerrigter, uitspraak doende, veroordeelde verd. tot f 12 boete, subs. 8 d. Heerhugo waard. OM EEN SLEUTELTJE TE HALEN. Een soortgelijk geval deed zich voor bij den grondwerker W. A. uit Heerhugowaard, die zich in den nacht van 11 Nov. op den Waardijk onder de gemeente Oterleek had bevonden en deswege werd verbaliseerd. Ook deze verd. deed een verward verhaal. Hij moest een sleuteltje halen bij iemand, doch deze was niet thuis. Toen had hij in een café zijn heil gezocht en had er „héél niet aan gedacht" dat het al over twaalven was. Ook in dit geval eischte het O. M. f 20 boete subs. 10 dagen. Verd. vond dit wel wat hoog, omdat het zonder opzet, was gebeurd. De kantonrechter deed er in zijn vonnis de helft af en veroordeelde verd. tot f 10. boete, subs. 6 dagen. Harenkarspel. KOUDE HANDEN. Om z'n handen te warmen, dooi' ze flink over elkaar te wrijven ba4,F„. X<.,-W.V Haren- karspel op den Stationsweg^ té 'Alkmaar* het stuur van zijn fiets even losgelaten.' Een agent van politie riep dep man toe, dat hij z'n stuur moest vasthouden. Verd. had dit gedaan, maar toen kwam de agent ineens achter hem aanrennen en kreeg verd. een bekeuring. Maar die agent was achter rpe en de weg maakte een flauwe bocht, zoodat het nooit te zien was, dat ik m'n stuur niet vast had, zei de verd. Maar u reed toch los! aldus mr. Boerrig ter. Dat deed ik eerst wel, maar toen ben ik niet bekeurd, verdedigde zich verdachte. De ambt. van het O.M. eischte 3,— boe te, subs. 3 dagen. Het heeft maar 2 a 3 seconden geduurd, jammerde verd., die deze straf voor zoo'n luttel feit veel te hoog vond. De kantonrechter wilde verd. gelooven en veroordeelde hem tot 2,boete, subs 1 dag hechtenis. En hiermede was deze korte en onbe langrijke zitting teneinde. Veel muziek zat er niet in! De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver- slechte weersomstandigheden beïnvloeden de resultaten. mededeelingen van het rijslandbouwconsulent- schap voor noordholland. Hier volgt een verslag van de zomerta^we- rassenproefvelden bij den heer R. L. Wai- hoer, Veerweg te Anna Paulowna (No. NH 266) en bij" den heer P. M. Bürmann, Laan- weg te Stompetoren (No. NH 267). Op deze proefvelden werden de volgende zomertarwerassen vergeleken: van Hoek, Carma, Bersé, Chanteclair, Picardie (in drie voud) en Mansholt's Witte. Blanka (in en kelvoud). Van deze rassen zijn van Hoek, Carma, Mansh. Witte en Blaifka echte zo- mertarwes. de anderen z.g. overgangstarwe- rassen (Fransche tarwes). De algemeene gegevens van deze proef velden zijn; NH 266 NH 267 (A. Paulownap.) (Schermer) Grondsoort zavel klei Vruchtbaarh. toestand en zeer goed zeer goed ontwat. Voorvrucht spinazie hieten Bemesting 400 sup 300 pk 200 kz 300 kas 200 kas Datum zaaien 3 en 4 April 10 April zichten 24 Augustus 20 Augustus dorschei6 September 11 September Groote veldjes 320 m2 320 m2 Rijenafstand 25 cm 20 cm Opbrengsten per are: Anna Paulownapol- der gem. verh. gem. vérh. kwal. korrel t.o.v. stroo t.o.v korrel in kg v. Hoek in kg v. Hoek Van Hoek 84.6 100 40.3 100 Bplus Carma 48.6 140 38.0 94 B min (fijn) Bersée 42.0 121 45.3 112 C Chanteclair 44.0 127 46.3 115 Bmin (bont) Picardie 41.5 120 44.4 110 Cplus (groezelig) Mansh. Witte 40.6 117 46.6 116 A min Blanka 40.0 116 38.8 96 B Opbrengsten per are (Schermer): gem. verh. gem. verh. kwal. korrel t.o.v. stroo t.o.v korrel in kg v. Hoek in kg v. Hoek Waiboer Waiboer Van Hoek 37.2 107 67 166 A min Carma 43.5 124 64.3 159 Bmin Bersée 39.6 114 67.1 166 C plus Chanteclair 41.5 120 71.5 176 B Picardie 34.7 100 77 191 B Mansh Witte 39.7 115 73 181 A Blanka 42.9 124 74 132 B Slechte weersomstandigheden. Beide proefvelden hebben tijdens de groei en het oogsten te lijden gehad van de slechte weersomstandigheden Het proefveld in de Anna Paulowna- polder had vooral bij het opkomen veel last van regenwater, De Schermertarwe is wat beter van korrel- kwaliteit, ondanks de ongunstige korrel/stroo- verhouding. De zwaardere stikstofbe- mesting die in de Schermer gegeven is, heeft geen gunstige invloed op de op- brengst van de korrel gehad, de stroo-op- brengst is hier echter belangrijk hooger. Van de verbouwde rassen gaf in beide ge vallen het ras Carma de hoogste korrel opbrengst. De kwaliteit van de roode fijne korrel was echter maar matig. De bakwaar- de van Carma is vrij goed. Het gewas was weinig stijf, waardoor bij de hooge N-gift le gering optrad. Toch is het een zomertarwe die onder de huidige omstandigheden is aan te bevelen. Op de Carna volgt in opbrengst de Chan teclair, van nagenoeg dezelfde korrelkwali teit en wat grootere stroopobrengst. De bak- aard is. vrij goed. Ook dit ras heeft een roode korrel. Blanka heeft in de Schenner een wat be ter figuur geslagen dan in de Anna Pau- lownapolder. Het rag blijkt goed bestand te gen een hooge N-gift. Mansh. Witte heeft evenals Bersée een ta melijk goede oogst gegeven. De kwaliteit van de korrel van het eerste ras was zeer goed te noemen. Het is een groote witte korrel met 'n goede bak waarde. De stroo-opbrengst is hoog. Bersée had een roode korrel van slech te kwaliteit op deze proefvelden. De beide rassen van Hoek en Picardie sloe gen een slecht figuur. Op het proefveld van den heer Waiboer gaf Picardie een bevredi gende korrelopbrengst, echter van slechte kwaliteit. De stroo-opbrengst van Picardie was matig in de Anna Paulownapolder, hoog in de 'Schermer. De opbrengst van korrel en stroo was bij de van Hoek tegenover de andere rassen slecht te noemen, de kwaliteit van het oogst- product was echter goed. Voor den Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland: Ir. L. G. VAN BENEDEN. sterkt door regelmatig in de Met een kleine 10.000 Kg. aanvoer was de hoeveelheid weer enkele duizenden kilQ's hooger dan de vorige week. Men mag ho pen, dat hiermee liet laagste punt is over schreden, al zeggen de kleine verschillen bij een zoo geringe aanvoer als vandaag uit den aard der zaak weinig. Dat. er inderdaad sprake is van een geweldige inzinking ver geleken bij verleden jaar, blijkt uit.een te genover elkaar zetten der cijfers van toen en nu. Tegenover de circa 8000 kg., die er de vorige week waren, werd verleden jaar aangevoerd ongeveer 45.000 kg., tegenover de bijna 10.000 kg. van heden stonden toen ongeveer 38.000 kg. Intusschen blijft men er te Alkmaar de moed inhouden. Zonder te zien naar deze cijfers betoonde men zich dankbaar voor het feit, dat er althans nog aanvoer was en dat er nog gelegènhoid was om kaas te maken. De sterke vraag naar consumptiemelk en daarnaast de verminderde melkgift als ge volg van de geringere hoeveelheden kracht voer zijn uiteindelijk slechts tijdelijke fac toren en we mogen dus hopen, dat eenmaal alles weer in orde zal komen. De negen aangevoerde stapels gingen grif van de hand en de prijs, welke aan het hord verschoen was de gebruikelijke f 35.25, een prijs, die voor de goede kans vrij algemeen werd besteed. Voor zoover ons bekend, wer den heden .geen processen-verbaal opge maakt wegens te hooge prijzen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5