Schapcnvleesch in de bedstede Uit Alkmaar Zaterdag 11 Januari 1941 Derde blad SCHAGEN De slachter D. T. opnieuw betrapt RIJKSPOLITIE TE SCHAGEN SLAAT EEN GOEDE SLAG. Twee schapen frauduleus ge slacht; het vleesch dat voor den Helder was bestemd in beslag genomen. De slach.ter D. T. uit de Nieuwstraat te Schagen, die een dag nadat tegen hem pro ces-verbaal is opgemaakt wegens het frau duleus slachten van twintig varkens in de Zijpe, door middel van een advertentie liet bekend maken dat het slachten op denzelf den voet zou worden voortgezet, heeft prompt woord gehouden. Gisteren is hij op nieuw aangehouden, verdacht van het frau duleus slachten van twee schapen. Waar bij hat verhoor door de Rijkspolitie overstelpend bewijsmateriaal tegen hem werd aangevoerd, kon hij moeilijk anders dan bekennen. Hij had de schapen gekocht van een boer, ze keren A. Sch. uit Barsingerhorn en het vleesch zou na de slachting voor een groot gedeelte naar Den Helder worden vervoerd. De politie was Dirk echter ook dezen keer te slim af. Het vleesch, dat in de bedstede bij een medeplichtigen buurman, den Hel- derschen vluchteling H. B. werd terugge vonden is door den vleeschkeuringsdienst in beslag genomen. Een kleine tip was voldoende ▼oor de rijkspolitie, die na het ge beurde te Zijpe natuurlijk de gan gen van T. is blijven volgen, om een Inval in de woning van T. te doen. Men was namelijk te weten gekomen dat zijn buurman B. een familleschaal ter leen had gevraagd. Nu is er Donderdag van de markt te Schagen een kalf gestolen en het werd mogelijk geacht dat de schaal bij het uitponden van het vermoe delijk wel geslachte kalf zou wor den gebruikt. Gistermiddag gingen majoor Misbeek en rijksveldwachter Konijnendijk feitelijk op goed geluk eens een kijkje bij T. nemen. Deze was niet thuis maar zijn vrouw deed nogal zenuwachtig. De politiemannen von den daarin voldoende aanleiding om ter stond met kracht op te treden. In de wo ning van T. werden geen sporen gevonden en daarom werd vrouw T. gelast mede te gaan naar de woning van B. BRIGADIER MISBEEK BEVORDERD. Naar wij vernemen Is brigadier Misbeek met ingang van 1 Januari J.L bevorderd tot brigadier-majoor bij de rij ksveldwacht. Majoor Misbeek zal voorloopig nog te Schagen blij ven dienstdoen, zijn nieuwe stand plaats is hem nog niet medegedeeld. VOORLICHTING VIA DE FILM! Gaarne vestig ik de belangstelling, aldus schrijft ons Ir. Lienesch, op de filmvertoo- ning, welke op 13 Januari a.s. gehouden zal worden te Schagen. 's Morgens om 10.30 uur draait dan in het Noordhollandsch Koffiehuis de nieuwste kleurenfilm „Groenende weiden". Deze film is een aaneenschakeling van hetgeen er gebeurt op onze graslandhedrij- ven. Natuurlijk zijn verschillende nieuwe werkwijzen opgenomen, terwijl daarnaast allerlei aardige beelden uit ons geheele land in de film zijn verwerkt. Leden van de Holl. Mij. van- Landbouw en Oudleerlingen van de Rijkslandbouwwin- terschool alsmede donateurs dezer organi saties zullen hartelijk welkom ziin. Vergeet niet 13 Januari vrij te houden voor deze aantrekkelijke film vertooning. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Grietje, dochter van Bouke Doll en van Grietje van der Struik. Overleden: Jannetje Krabman, oud 57 ja ren, echtgenoote van Jan Cornelis Vlottes; Hendrik Moras, oud 80 jaren, weduwnaar van Trijntje Kiezeling; Trijntje Klomp, oud 71 jaren; Arie Raven, oud 80 jaren, weduw naar van Cornelia Vilten. POLITIE. Gevonden: een huissleutel, een sigaretten aansteker, een zaklantaarn, een grijze want en een roode ceintuur. Verloren: een portemonnaie met eenig geld en bonnen, een paar blauwe wanten, een bril, een bruine ceintuur, een paar bruine glacé heeren handschoenen, een tasch met autogereedschap en een stamkaart. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 4 Januari stonden 95 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 35 in de steun- verleening; 28 werkloozen maken een wacht- week door, terwijl 32 werkloozen uit hun bondskas trekken. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 4 Januari stonden 100 perso nen als werkzoekende ingeschreven, waar van 22 grondwerkers, 2 schilders, 7 timmer- Zij trachtte nog de beide politie mannen om den tuin te leiden door B.'s woning voorbij te loopen en hen een leeg huis aan te wijzen, maar de politie die zich van te voren vergewist had waar B. woon de liep natuurlijk niet in dat val letje. Ten overvloede kwam T. van achter de woning van B. te voor schijn. Hij had blijkbaar juist voor de komst van majoor Misbeek de beenen genomen, het huis van B. aan de achterzijde betreden en de voordeur van binnen gesloten. T. werd en passant in bewaring ge steld en B. die zich in huis ver scholen had gelast de deur te ope nen, daar die anders zou worden ingetrapt. Aan het bevel werd vol daan. B. werd meteen gearresteerd en in de Waag opgeborgen. Onder- tusschen waren ook het hoofd Yan den keuringsdienst den heer de Boer en keurmeester Keetiman ge waarschuwd, en'werd de woning van B. onder veel protesten van diens echtgenoote doorzocht. Lang zoeken was niet noodig. In de bedstede werd het vleesch van een schaap gevonden en op zolder onder st.roo het vleesch van een tweede dier. Het slachtafval vond men later op het erf van T. onder een mesthoop. De huiden waren eveneens in bed opgeborgen. Natuurlijk was het onderzoek in de Nieuw straat niet onopgemerkt gebleven, zeker een honderd menschen liepen te hoop en konden nog genieten van een voorstelling op straat, waar vrouw T. de koopvrouw de J.B. de huid vol ging staan schelden, om dat zij deze ervan verdacht de zaak aan de politie te hebben verraden. Wij verna men. dat dit niet het geval is, d'och dat. de politie van geheel andere zijde de kleine tip had gekregen, die zulk een eroote verrassing bracht. De brigade rij ksveld wacht en in het bij zonder majoor Misboek met zijn assistent rijksveldwachter Konijnendijk mag een woord van hulde zeker niet worden onthou den voor de juiste en doortastende wijze waarop dit nieuwe geval van frauduleuze slachting is behandeld. T. en B. zijn na een uitvoerig verhoor, waarbij- zij ontkennen iets met de diefstal van het kalf en de vermissing der vier schapen waarover wij, eerder berichtten te maken te hebben, in den loop van den avond weer op vrije voeten gesteld. Voor T., die de schapen met een knipmes schijnt afgemaakt te hebben, krijgt het muis je inmiddels een steeds langere staart lieden, 2 metselaars, 2 opperlieden, 1 stuca- door, 7 arbeiders-chauffeur, 1 opzichter-uit voerder, 10 losse arheiders, 1 electricien, 1 loodgieter, 41 landarbeiders, 1 kantoorbe diende en 2 kleine kooplieden. Van deze per sonen zijn er 4S door de vorst, werkloos ge worden. In de overeenkomstige week in 1940 bedroeg dit aantal 102 en in 1939 139. OPENSTELLING VAN 2DE LOKET. Door de Directie der Ned. Spoorwegen is op verzoek van Burgemeester en Wethou ders besloten bij de drukke morgentrein 2 loketten aan het station alhier voor het pu bliek open te stellen. WERKVERRUIMING. Door Burgemeester en Wethouders is in overleg met den Rijksdienst voor dte werk verruiming besloten, de voormalige tram baan tiisschen Halcrweg en Loet in werk verruiming te doen egaliseeren en te verka velen. VERGUNNING HINDERWET. Door Burgemeester en Wethouders is aan J. P. P. Mos vergunning verleend tot het oprichten van e.en stoomwasscherij aan den Loeterdijk alhier. AFVOERING VOETPADEN VAN DEN LEGGER DER WEGEN. Door het Bestuur van den Polder Scha gen zal aan de Provincie worden verzocht de navolgende voetpaden aan het openbaar verkeer te onttrekken: Voetpad over het Spaansche Stuk, Keinsmer voetpad. Oudekaeer voetpad Voetpad langs de Wadsloot, BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzer aan de U.L.O. school alhier is met ingang van 13 Januari a.s. benoemd de heer P. Smit te Asperen (Z.H.) SCHAATSENSUCCESSEN VAN STREEK- GENOOTEN. De heer Timmerman opnieuw kampipen van Nederland. Op de banen van de IJsclub Bamestra te Bussum, is gisteren het kampioenschap van Nederland in het schoonrijden voor heeren gehouden. De jury had een zeer lastige opgave om uit de 38 deelnemers den winnaar aan te wijzen, Vooral de strijd tusschen den kam- nioen van verleden jaar Timmerman en den Hoofddorper Me.euwig, was zeer spanne.nd. Tenslotte werd na langdurig beraad de heer Timmerman als de beste schoonrijder aange wezen. De uitslag luidt: 1. C. P. Timmerman, Scha gen; 2. C. Meeuwig, Hoofddorp; 3. J. J. Blaau- boer, Middenmeer. Ook de nationale wedstrijd voor paren had een uitstekend verloop. Wederom was het verschil tusschen de paren minimaal. De uit slag luidt tenslotte als volgt: 1. Mej. J. Fijn heer, Nieuwe Niedorp en de heer C. Meeu wig, Hoofddorp; 2. mevr. SchoorlKeetman, Barsingerhorn en de heer C. P. Timmerman, Schagen; 3. mevr. J. Loggers—Boontjes, Hui zen en de heer J. Kupex-us, Alkmaar. HARENKARSPEL DIRKSHORN. TUINDERS BIJEEN. Donderdagavond hield de afd. Harenkarspel van den Ned. Tuindersbond haar jaarverga dering ten huize van den heer D. Swager, onder leiding van den heer H. Kuiper. De voorzitter opende met een woord van welkom, en zeide over het afgeloopen jaar maar niet te zullen spreken. De notulen van de vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Hierna las de secretaris, de heer Jb. Man voor. Uit dit jaarverslag stippen wij aan dat de afd. geen leden door den oorlog te betreuren heeft. Het ledental is met twee teruggeloopen wegens opheffing van bedriif. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren Jan Paarlberg en Jan van Twuijver herkozen. Eveneens werd de heer J. Paarlberg als kringbestuurder herko zen. De rekening van den penningmeester gaf aan, dat met inbegrip van het aanvangssaldo van f 11.24, totaal was ontvangen f 156.24, uit- gegeven f 125.27, in kas alzoo f30.97. De rekening, nagezien door de heeren K. Doelces en T. Wardenaar, is in de beste orde bevonden. Uit het rapport van de kunstmestcommis- sie blijkt, dat in samenwerking met de tuin- bouwver. „De Eendracht" te Oudkarspel een totaal van 77750 Kg. kunstmest was aange kocht voor een bedrag van f4003.92. Uit het onderzoek is gebleken dat de geleverde kunstmest in 1940 nog nimmer aan een zoo hoog gehalte heeft voldaan. De com missie wordt dank gebracht voor het vele werk dat zij in dezen weer voor de afd. heeft gedaan. Het bestuur geeft de leden in overweging, zulks met het oog op de nieuwe aanbeste ding, zoo spoedig mogelijk op te geven hoe veel kunstmest in 1941 noodig is. Eenige ingekomen stukken gaan onder den hamer door. Vervolgens brengt de heer J. Paarlberg ver slag uit van de gehouden kringvergadering aan den Langendijk. De lage kool prijzen. Na dit verslag komen de tongen los over de veel te lage prijzen der kool. Vooral nu men in deze periode alles per as naar de markt moet vervoeren,wat toch veel extra vrachtkosten met zich brengt. Ook werd be- spi-oken dat de tuinder per stuk te weinig ontvangt, terwijl het publiek de kool aan den groentenwagen „brandduur" moet beta len. De vergadering hoopte dat de mannen die naar Den Haag worden afgevaardigd do hoogere instanties kunnen overtuigen, dat een betere prijsregeling voor de tuinbouw producten zeer noodig is. Er wei-den geen voorstellen voor de Alge- mcene Vergadering gedaan. De heeren G. Jongejan en Arie Manneveld gaan als af gevaardigden naar de jaarvergadering van het District Noordholland te Alkmaar. Plaatsvervanger de heer P. Smit. Naar de Algemeene Vergadering van de N.T.B. te Amsterdam worden afgevaardigd de heeren C. Langedijk en J. Paarlberg. Plaatsvervanger de heer P. de Jong. Rondvraag. In de gehouden rondvraag besprak de heer K. Doekes het verstrekken van bonnen voor brandstof voor de koolschuur. Uit de ver gadering blijkt dat enkele tuindere een flinke voorraad bandstoffon hebben ont vangen, doch de meesten echter nog zeer weinig. De administratie van de brandstof- fencommissie loopt ook nog niet op rollet jes. De heer Jb. Paarlberg stelde voor om in dit voorjaar „grondonderzoek" te houden. Zijn voorstel vond veel bijval. Niets meer aan de orde sluit Voorzitter met dank voor de aangename besprekingen de vergadering SCHOONRIJDEN. Op de mooie ijsbaan bad gisteren onder groote belangstelling een wedstrijd plaats in het schoonrijden voor paren. - Negen paren deden aan deze fraaie wed strijd mee. De iurv kende aan de volgende paren, de prijzen toe: 1. Jb. Gootjes en Geri' Berk- bouwer; 2 K. van der Molen en Tannie Swager; 3 E. Brommer en A. IJff-Dekker. WIE HEEFT EEN BELASTINGPLAATJE GEVONDEN? Politie: Verloren een geldig rijwielbelas- tingmerk gaande van Oos ter dijk-Wou dmeer. Inl. bij de Gem.-Politie. W1ERINCEN POLITIE. Verl. een paar bruin wollen jongenswan ten. Gev.: een paar beige dames handschoe nen. Inl.: Gem.-bode. HARDRIJDERIJ. De j.1. Donderdag gehouden hardrijderij op de Westerlapder ijsbaan, werd beguns tigd door schitterend weer. De uitslagen waren als volgt: le prijs f 35.J. Manneveld uit St. Maarten; 2e f 20.— Ganema, Wieringer- meer, 3e prijs f 12.50 G. Duyker, Den Hel der; 4e prijs f 7.50 J. Nannis, Oudesluis. Hoewel het ijs op de baan niet zeer gun stig was. is de wedstrijd toch aangenaam verloopen. Het Bestuur heeft besloten de wedstrijden die nog zullen volgen, te gaan houden op het Amstelmeer. Op het Amstelmeer heeft men Spiegel glad ijs en heeft men ruimte in overvloed. Reeds velen hebben hiervan druk gebruik gemaakt. DE HEER WALRAVEN MET ZIEKEN VERLOF. In verband met ons bericht van gisteren, en waarin werd meegedeeld, dat de heer Walraven, JbiïcfltfcSf van politie, zijn be noeming te Den Haag om gezondheidsrede nen niet had aanvaard, kunnen we thans nog meedeelen, dat de héér Walraven, om dezelfde reden, thans ziekenverlof heeft ge nomen. CONCENTRATIE VAN VEREENIGINGEN. Het comité, dat zich heeft heiast met het tot stand brengen van een concentratie der Alkmaarsche vereenigingen, blijkt zeer te vreden met de tot dusverre behaalde resul taten. In het geheel hebben zich reeds een 25-tal vereenigingen opgegeven voor deelne ming aan de op 30 Januari te houden ver gadering. De meeste daaronder zijn sport- vereenigingen. echter hebben zich ook een drietal muziekvereenigingen en evenveel tooneelgezelschappen aangemeld. BENOEMD. In de gisteren gehouden buitengewone Algemeene vergadering der Coöperatieve Zuivelbank te Alkmaar is tot directeur be noemd de heer P. van Ammers. procuratie* houder der bank tevens plaatsverv. direc teur, zulks in de plaats van den heer J. Dokter, die per 1 Juli a.s. aftreedt wegens he bereiken van den 65-jarigen leefijd. LEZINGEN GEORGANISEERD DOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Op Donderdag 16 Januari a.s. zal in een vergadering der Kamer van Koophandel te Alkmaar met de besturen der Middenstands- vereenigingen uit haar district door den heer S. de Hoo, dageiijksch leider van het Cen traal Distributiekantoor, een inleiding wor den gehouden over „De werking van het Distributieapparaat", terwijl de heer E..J. H. Volkmaars, Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te Den Helder „Het Besluit op de Omzetbelasting 1940" zal toelichten. Daar de Kamer er niet aan twijfelt, dat ook anderen in hooge mate belangstelling hebben voor de wijze waarop de veelomvat tende distributiewerkzaamheden op het cen trale punt te Den Haag worden afgewik keld, terwijl allerwege eveneens groote be langstelling mag worden veronderdsteld voor de op 1 Januari j.1. in werking getre den nieuwe regeling der Omzetbelasting, waardoor een ieder, die een bedrijf of be roep zelfstandig uitoefent, in deze belasting zal worden aangeslagen, is deze vergade ring tevens voor belangstellenden toeganke lijk gesteld. Introducties zijn verkrijgbaar op het secretariaat der Kamer, Oudegracht 182 te Alkmaar. VERGADERING IJSCLUB. Het Zuiderdel mag niet worden gedempt. De ijsclub „Wintervermaak" alhier heeft gisteravond in café De Boer een druk be zochte ledenvergadering gehouden, onder leiding van den heer Jb. Balder. De voorzit ter wees er op. dat hier in Broek op Lan gendijk zoo'n mooie ijsbaan is, wel de mooiste uit de omgeving. Na voorlezing en vaststelling van de notu Ion, bracht de secretaris, de heer L. J. H. J- Westenberg het jaarverslag uit over het jaar 1940, waarin uitvoerig werd' stilgestaan bij den buitengewonen winter, welke wijl n het vorige seizoen hebben meegemaakt. Dit verslag werd met een hartelijk woord van danl^aan den samensteller, goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester, de beer A. ten Brug- gencate. heeft vervolgens rekening en, ver antwoording van zijn beheer afgelegd. Hoe wel de vereeniging een zeer duur jaar heeft gehad, doordat in het afgeloopen jaar veel aan arbeidsloonen moest worden uitgekeerd wegens het schoonhouden van de baan, kon de penningmeester mededeelen. dat ondanks deze grootere kosten, de vereeni ging er financieel beter voor is komen te staan. Van de schuld, welke men had. kon nog f 100 worden afgelost. Dit is te danken aan het feit, dat men verleden jaar de baan verlicht had. van welke verlichte baan door velen gebruik is gemaakt. Dat is mooi gegaan. De kascontroleurs rapporteerden, dat alles in de beste orde was bevonden. Aan den heer Ton Bruggencato werd hartelijk dank gezegd voor diens uitstekend financieel be heer., Bij de geliouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren Jb. Balder en A. ten Bruggencafe met op een na algemeene stemmen herkozen. Er werden ter assistentie van het bestuur en voor eventueele werkzaamheden op de baan een twaalftal commissarissen aange steld. De heer P. de Geus stelde voor, aan te sluiten bij den Kon. Ned. Schaatsenrijdes- bond. Aangezien men principieel tegen het houden van wedstrijden op Zondag is. be sloot men. eerst eens inlichtingen in te winnen, of het verplicht is, wedstrijden op Zondag te houden. Wanneer een bevredigend antwoord wordt ontvangen, zal de vereeni ging zich bij den K.N.S.B. aansluiten. Vervolgens werd nog besloten, om Maan dag een wedstrijd schoonrijden voor leden te organiseeren. Voorts werd besloten, ijs en weder dienen de, Dinsdag a.s. een tocht voor leden naar Hoora te houden. De demping van het Zuiderdel, welke in het voornemen ligt van de gemeente Broek op Langendijk. en waardoor de vereeniging van haar mooie ijsbaan beroofd zou wor den. werd breedvoerig besproken. Men be sloot. evenals de vereeniging Groentencul- tuur. aan het gemeentebestuur een adres te verzenden, waarin wordt aangedrongen, niet tot de demping van het Zuiderdel over te eaan. Nadat nog eenige zaken van huishourlelij- ken aard waren behandeld, volgde sluiting der vergadering. BROEK OP LANGENDIJK. BEVOLKING TOEGENOMEN MET 42 PERSONEN. Loop der bevolking 1940. Geboren: 23 (33) jongens en 22 (27) meis jes. Totaal 45 (60). Hiervan hehooren tot: de Geref. kerk 15 (23); Ned. Herv. kerk 19 (23); Chr. Geref. kerk 4 (5); Doopsge* kerk 2 (2); R.K. kerk (1); Rem. kerk (1); Geen godsdienst 5 (5). Overleden 8 (8) mannen en 11 (12) vrou wen. Totaal 19 (20). Levenloos aangegeven 2 (1). Huwelijken 17 (22). Echtscheidingen Erkenningen Ingekomen 40 (26) mannen en 58 (42) vr. Totaal 98 (68). Vertrokken 33 (41) mannen en 49 (73) vr. Totaal 82 (114). Op 1'Januari 1941 bestond de bevolking uit 1133 (1111) mannen en 1138 (1118) vrou wen. Totaal 2271 (2229) personen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het vorige jaar. WEDSTRIJDEN „WINTERVERMAAK". De IJsclub „Wintervermaak" hield een Estafette wedstrijd voor jongens van 16 jaar en ouder. De uitslag hiervan was: le prijs Jb. v. 't Riet, C. de Waard, C. Wagenaar Jr. en P. van Gelder; 2e prijs: P. de Geus, K. Mammen, A. ten Bruggencate Jr. en H. Sloo- ves; 3e prijs: C. Madderom, D. Wierlng, IC Bakker en C. Wognum; 4e prijs: G. Nieuwen- huis, P. Kooger, Ab. Bak, J. Vink. DAMWEnSTRIJD. De Broeker Damclub heeft in een Donder dagavond gehouden wedstrijd revanche go- nomen op de Zuids-charwouder damclub „Damlust". Eenige weken geleden verloor de Broeker Damclub met flinke cijfers, maar nu moest Damlust met 2014 het loodje leggen. IJSMOEILIJKHEDEN. Wanneer er ijs gehakt is in de Voorburg- gracht, is het nog niet altijd heelcmaal in orde. De fa. Kramer uit Zuidschanvoude moest een dekschuit, met vaten zuurkool wegbrengen, .maar deze kon niet door het „sloft". Er werd een motorboot voorgespan nen. met gevolg, dat er veel schotsen onder het ijs vandaan in de vaargeul kwamen en groote stukken ijs werden losgebroken. Dit is niet bevorderlijk voor de vaart. Naar men ons mededeelt zou aan het. verzoek der fa. Kramer om het „sloft" wijder te maken, geen gevolg zijn gegeven. PROMOTIE De brigadier der rij ksveld wacht, de heer Leegwater alhier, is met ingang van 1 Janu ari bevorderd tot big.-majoor, een promo tie, welke den ijverigen politieman zeer ze ker van harte gegund wordt De heer Leegwater heeft sinds Augus tus 1940 gefungeerd als waarnemend com mandant van de rijksveldwacht te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE RICHTINGSLAMPEN. In. deze gemeentezullen ook richfings- lampen worden aangebracht, evenals in de gemeente Zuidschanvoude. Wanneer hiertoe wordt overgegaan is nog niet bekend. OUDKARSPEL. GONDA DONKER RIJDT WEL. Het raadsel vrouw. Hoewel de bladen melden, dat Gonda Don ker niet meer rijdt, heeft zij gisteren op de baan van „Volharding" nog een baantje ge trokken tegen een mannelijken tegenstan der C. Koster. Zij maakte een tijd van 58.4 sec. over de 500 M, Koster deed er 57.2 sec. over. WINTERHULP. Woensdagavond vergaderde het plaatselijk-' comité Winterhulp ten gemeentehuize, onder leiding van den burgemeester. In deze ver gadering deelde de voorzitter mede, dat de collecte op 27en 28 "December j.1., zoowel met de bussen als door afzonderlijke giften, in totaal heeft opgebracht f 162.15^/2. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de eerstvolgende collecte zal worden gehouden 31 Januari en 1 Februari a.s. Besloten werd alle gemeenteambtenaren uit te noodigen aan deze collecte deel te nemen, terwijl alle comité-leden, zoowel de dames als de heeren, hun daadwerkelijke medewerking daaraan zullen verleenen. Verder heeft het comité zich onledig ge houden met de verdeeling van het ter be schikking gestelde bedrag onder die gezin nen, welke, volgens het comité, het meest voor sleun in aanmerking kwamen. De steunbedragen wisselden af van f2.50 tot f5.Aan 34 gezinnen zijn waardebon nen uitgekeerd. Het ligt in de bedoeling van het comité een volgende maal andere gezin nen een uitkeering toe te kennen. De voorzitter sluit de vergadering met een hartelijk woord van dank aan het comité, voor de prettige, aangename en eensgezinde wijze, waarop de besprekingen zijn gevoerd. POLITIE. Gevonden: 2 dameshandschoenen en een want. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. Procfwcdstrijdcn van den K.N.S.B. Gisteren zijn op de banen van de ijsver. „De Volharding" te Oudkarspel proefwed- strijden van den K.N.S.B. gehouden. De uitslagen luiden: 500 meter jongens van 15—18 jaar: 1. H. Zeeman, Beemster, 54.8; 2. M. Tolcnaar, Am sterdam, 57.4 sec.; 3. J. Bolding, Amsterdam 58.2 sec. 500 M. jongens van 19 jaar en ouder. 1. C. van der Kommer, Winkel, 51.6 sec.; 2. B. Spanjaart, Oudkarspel 52 sec.; 3. D. Hart, Krommenie 52.6 sec. 1500 M. jongens van 1518 jaar: 1. G. Spanjaart, Oudkarspel 2 min. 50.6 sec.: 2. H. Zeeman, 2 min. 51.8 sec.; 3. C. Reek, Heiloo 3 min. 1500 M. jongens van 19 jaar en ouder: 1. C. van der Kommer 2 min. 44.2 sec.; 2. B. Spanjaart 2 min. 51 sec.; 3. J. P. de Koning, Purmerend 2 min. 51.6 sec.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9