N1PPER EN PELLE Vervolg ijssport Hef meisje in de taxi Radioprogramma 255. De vreugde van het weerzien. 1. „We kunnen veilig weer aan 't strand gaan. De zee is voor deze kee: wel uitgeraasd" 2. Hoera, de vloedgolf heeft ons de schuit weer teruggege ven. Uit dezen stand viel ,ten opzichte van den wedstrijd weinig, op te maken, daar inmid dels uit Langweert bericht was ontvangen, dat er een foutieve start had plaats gehad en dat deze groote moeilijkheden had opge leverd. Er zou worden afgereden van den Scharaterrijn, waarover een plank was ge legd om den start aan te geven. Toen er reeds velen op het ijs waren, gaf de rijkspolitie, met het oog op de veiligheid, bevel om den start vanaf het land te doep plaats vinden. Di rect ontstond er een hevig gedraag om de beste plaatsen en voor het startschot viel, vertrokken meerdere rijders. Door roepen probeerden men hen daarop opmerkzaam te maken, maar de geheele groep van ongeveer 250 personen rëed weg. Direct heeft 1 de burgemeester van Langweert ge tracht om op de eerste controlepost te Follega deze rijders op te houden, nrvr deze post was onvoldoende be zet om dit te kunnen bereiken en er werd dan ook doorgereden. De vol gen groep startte 17 minuten later. Bij de finish te Langweert was de belang stelling zeer groot, doch er ontstond groote verwarring, toen de eerste wedstrijdrijders aankwamen, daar men niet meer wist, wie in de eerste en wie in de tweede groep ge start waren. In de kopgroepen lagen o.m. de heeren W. Beeksma uit Huizum, A. Adema uit Frane- !ker (winnaar van den elfstedentocht in 1940), W. Hëeringa uit Grouw, C. v. d. Zee. die allen vrijwel gelijk aankwamen te 12.53 uur. Volgens de officieuze gegevens was Lou Geveke uit Leeuwarden de eerstaanko- mende van de eerste groep te 12.40 uur. De eerste dame, die aankwam was mei. Corrie Geveke uit Leeuwarden te 13.07 uur. D,e rijders waren cvver de organisatie op de banen zeer tevreden, doch'volgens hen ha perde er hier en daar nog wel eens iets aan de leiding van den wedstrijd. De heer Adema, die we nog even spraken, verklaarde,, dat het ijs ditmaal veel beter was, dan bij den laatsten elfstedentocht. In verband met de ongeregeldheden bij den start is een juiste opgave der winnaars on mogelijk. Het groote bezwaar van dezen wedstrijd waé, dat er te veel personen mee reden, die beter in de toerklasse hadden kunnen starten. Bovendien reden velen aan den stok en waren er te veel kinderen, het geen voor een wedstrijd niet geoorloofd is. Wedstrijden in onze omgeving Ook in onze omgeving is druk ge- schaatst. Te Nieuwe Niedorp zijn be langrijke wedstrijden in het -schoon- rijden gehouden, waarbij o.a. naast de bekende wedstrijdcracks de hee ren Blaauboer uit Kolhorn en MicU denmeer een uitstekefid figuur sloe gen. •Uitslagen luiden als volgt: Heeren: 1. J- J. Blaauboer (Middcnmecr) 4 punten; 2. J. Cuperus (Alkmaar) 7% p.; 3. J. Schaap (Amsterdam) 10 p.; 4. G. Blaau boer (Kolhorn) 12P- Paren: 1. Mevr. Schoorl—Keetman (Bar- singerhorn) eri de heer C. Timmerman* (Schagen) 6p.; 2. Mej. J. Fijnheer (N. Niedorp) en de heer C. Meeuwig (Hoofd dorp) 7% P-5 3. Mevr. Loggers—Boontjes (Huizum) en de héér J. Cuperus (Alkmaar) 8 p.; 4. Mevr. Rommelaar—Timmerman (En schede) en de heer J. J. Blaauboer (Midden- meer) 10 p. SCHAGEN. Gistermiddag werden op de ijsbaan wed strijden in het schoonrijden gehouden. De omstandigheden in aanmerking genomen, was de deelname bevredigend. Over het al gemeen werd er goed gereden en de jury zag zich voor een moeilijke taak geplaatst. Ten slotte werden de prijzen als volgt toe gewezen: Dames. 1. Mevr. Broersma—Blaauboer; 2. Mevr. Hartog—Langedijk; 3. Mej. A. Kaan. Heeren: 1. N. Nap; 2. B. Donaberger; 3. K. Kaas, Paren: 1. Mej. A. Kaan—B. Donaberger; 2. Mevr. Dekker-Veuger—Veuger; 3. Mevr. Hartog-Langedijk—N. Nap. FEUILLETON door P. G. WODEHOUSfc 51 Ontegenzeggelijk was hij drie weken geleden gelukkig geweest. Eenzaam misschien, maar slechts op een vage, onbewiiste wijze. Niet eenzaam met dat pijnlijk eenzame gevoel, dat hem nu martelde. Wat was hem gelaten? Wat betrof de triumphen, die hem mogelijk de toe komst in verband met zijn werk zou kunnen brengen, was hij zooals Mac, de portier van de comédie had beweerd, blasé. Alle succes, dat hem wachtte, zou slechts een herhaling zijn van andere successen, die hij behaald had. Hij zou doorgaan met zijn werk, natuurlijk, maar het belletje van de telefoon bracht hem tot het tegenwoordige terug. Hij stond op, een verwensching brommend tusschen zijn tanden. Natuurlijk' weer iemand van het tooneel, die hem opbelde. Ze deden' het aldoor, sinds hij zijn plan verteld had, om met de boot van Zaterdag naar Amerika te gaan. „Hallo?" zei hij loom. „Ben jij daar, George?" vroeg een stem. Ze scheen hem bekend, maar alle vrouwen stemmen geleken door de telefoon op elkaar. „Ja, ik ben George," antwoordde hij. „Wie is daar?" „Ken je mijn stem niet?" „Neen", 254. De vloedgolf. 1. „Vlug, vlug, anders krijgen jullie nog natte voeten." 2. ,,'t Is te hopen, dat onze boom goed vast staat." ANNA PAULOWNA SCHOONRIJDEN Zaterdag vierde op de banen van het Oude Veer nu eens niet de snelheid maar gratie en schoonheid van beweging houg- tij. Zooals de voorz. der IJsclub, de heer V. Kaan, vóór de prijsuitreiking meedeelde was deze wedstrijd door een vergissing aan gekondigd als nationalen wedstrijd, terwijl dit, volgens den 'VQorz. van den K.N.S.B. niet had gemogen. Hierdoor werd het al leen een wedstrijd voor plaatsgeriooten. Spr. maakte iTn excuus tegenover hen, die voor deelname overgekomen waren van el ders en nu niet mee mochten kampen. Dank .bracht voorz. aan de jury, de dames MetzelaarKaan, LiefhebberSpeets en den heer N. Kaan en aan de schenkers der medailles: de Zaaizaadver. A.P., Veerburg, Fa. Visser, bouwer van viaduct bij Bocr- mansweg, garage Jonker, den heer G. Gecr- ligs en V. Kaan. Mevr. MetzelaarKaan, oud-Poldersche, reikte hierop met eenige toepasselijke en vriendelijke woorden de prijzen uit De uitspraak van de jury luidde: Paren: 1. A. Tijsen—Mej. A. A. Waiboer 69% punt; 2. R. Sinke—Mej. A. Kater 68,p.,; 3. C, Kaan—Mej. M. Kaan 66% p. Kijideren: G. Schuiling—F. de^ Lange ZV/z punt. - Dames: 1. B. Öostdijk 23 p.; 2. mevrouw BroersmaBlaauboer 22p.; 3. M. Kaan 21% p.; 4. J. Blok 21 p. Meisjes: F. de Lange 22 punten. Heeren: A. Tijsen 25% p.; 2. R. Sinke 25 p.; 3. H. Zander 23 p. Jongens: Jb. Kos 22 p. BREEZAND.W IJS WEDSTRIJD SCHOOL MET DE BIJBEL Ook voor de leerlingen der school met den bijbel waren door hfet IJsclubbestuur prijsjes beschikbaar gesteld. Zij werden verreden op de Zandvaart in de nabijheid der school en de uitslag luidde: Jongens 9 en 10 jaar: 1. Adri Verbrugge; 2. Dolf Ufkes; 3. Kobus Schouten; 4. Wim de Jong. Meisjes 9 en 10 jaar: 1. Fietje Dwars- waard; 2. Jopie de Rover; 3. Tinie de Klerk; 4. Grietje Compagne. Jongens 11 jaar en ouder: 1. Aart v. d. Bent; 2. Henk Mosk; S. Aart Compagne; 4. Tonny Schouwenaar. Meisjes 11 jaar en ouder: 1. Nel- Snoek; 2. Ger van 't Oever; 3. Bcp Timmers; 4. Sanie Wisse. Schaatswedstrijd voor kinderen der o. 1. school. Dank zij de medewerking van het IJsclub- bestuur konden Zaterdagmiddag voor de kin deren der o.l. school schaatswedstrijden ge- „Je zult ze gauw genoeg kennen. Ik houd veel van praten." „Ben jij het, Billie?" „Neen, Billie is het niet, al weet ik niet, wie Billie is. Ik ben een zij, George." „Ja, Billie ook." „Nu, loop dan de heele rij van je vrien dinnen maar eens af, totdat je aan mij komt." „Ik houd er geen vriendinnen op na," „Geen één?" „Neen". „Da's gek." „Waarom?" „Omdat je mij een paar avonden geleden in den tuin gezegd hebt, dat je mij als een vriendin beschouwde." George viel neer op een stoel. Hij was machteloos. ;,Ben jij het?" stamelde hij. „Het is toch niét waar, Maud?" „Slim van je, om het te raden, George, ik heb je een paar dingen te vragen. In de eerste plaats: houd je van boter?" George knipte met zijn oogen. Het was geen droom. Hij had zooeven zijn knie geatoöten. tegen een hoek van het telefoontafeltje en het deed nog heel overtuigend pijn. Hij had die getuigenis noodig, om zich zelf de verzeke ring te geven, dat hij wakker was. „Boter?" vroeg hg. „Wat bedoel je?" „O, goed, als je zelf niet weet, wat boter beteekent, dan zal het wel in orde zijn. Hoe veel weeg je, George'?' „Nu, zoowat honderd tachtig pond. Maar ik begrijp er niets van." „Wacht nog even." Er was stilte aan cle andere zijde van den draad. „Ik heb het in mjjn hoofd uitgerekend. En, hoeveel woog je het vorig jaar om dezen tgd?" „Zoowat het zelfde, geloof ik. Ik weeg altijd het zelfde." „Dat is prachtig, George." bouden worden op de Zandvaart tusschen Meerweg en Stoomweg. De heer Van Wil- sem stelde bovendien 2 paar schaatsen be schikbaar. de heeren Borst en De Graaf ieder een blik koek voor tractatie en ver schillende particulieren nog eenig geld. De uitslag was: Meisjes 7—8 jaar:Te prijs Lena Pluister, 2. Annie Schilderman, 3. Ali Tiel Gd. Mêisjes 9—11 jaar: le prijs Trijn Polet, 2. Bets Keppel, 3. Louricn Voorthuysen. Meisjes 12 jaar eno uder: le prijs Maartje Geluk; 2. Maartje Voorthuysen; 3. Dieuw Schilderman. Jongens 78 jaar: le-prijs Jan Voorthuy sen, 2, Harry Jongejans, 3. Ale van Dijk. Jongens 911 jaar: le prijs Koos Gronin ger, 2. Rens Polet, 3. Jaap Jongejans, 4. Rens Spigt (Cz.). Jongens 12 jaar en ouder: le prijs Casper Groninger, 2. Maarten Mosk, 3. Dirk ten Boe kei, 4. Piet Wiggers. WARMENHUIZEN. IJS WEDSTRIJDEN. De ijaolub S.LS. had op haar mooie ijs baan voor de jongeren enkele wedstrijden uitgeschreven. Voor jongens vanaf 1,4 jaar, 14 deelne mers: le prijs f 2.50. Jb. de Groot Pz.; 2e prijs f 1.75, Jn. Swan; 3e prijs f 1—, Han Rol. Hardrijden met hindernissen voor dames, 34. deelneemsters: le prijs f 3.—, Tr. Mink; 2e prijs f 2.—. L. Stoop; 3e prijs f 1.—, Joh. v. d. Berg Jnd.; 4e prijs f 0.50, Go. Jonker Gd. DIRKSHORN HARDPRIKKEN VOOR MANNEN. Zaterdagmiddag had een wedstrijd plaats van Hardprikken voor heeren. Ondanks de lichte dooi hadden 34 deel nemers ingeschreven. Dat er gestreden is blijkt wel hier uit, dat één der winnaars zeide: 't was moorden! De uitslag was als volgt: le pr. Jan ten Hoeve, Eenigenburg; 2e pr. Dirk Slik; 3e pr. Kees Biesboer Hz.; 4e pr. Jb. Manneveld Az.; 5e pr. Teun Brom mer. (De laatste 4 prijswinnaars uit Ba- renkarspei. De prijzen "bestonden uit contanten. NIEUWE NIEDORP IJS- EN VOLKSVERMAAK. Vrijdagmiddag had een ringrijderij voor paren plaats'op de Rijd voor leden. Na een „Ja?" „Het is heel belangrijk. Beh je wel eens In Florida geweest?" „Ja, ik ben er eens een heelen winter ge weest." „Ken je een soort visch, die ze pompano noemen?" „Ja". „Hoe is die dan?" „Wat bedoel je? Het is gewoon een visch. Je eet ze." „Dat weet ik wel. Maar hoe? „Nou, dat weet ik niet. Je eet ze .gewoon." De stem aan de andere zgdé van den draad kirde instemmend. „Ik heb nog nooit zoo iets heeerlijks ge hoord. Iemand anders, die tegen mij over pompano sprak, werd beslist lyrisch over pieterselie en gesmolten boter. Nou, dat is dat. Maar nu is er nog een ander heel ge wichtig punt. En dat is behangselpapier." George drukte zgn vrije hand tegen zgn voorhoofd. Het gesprek maakte hem zenuw achtig. „Dat vat ik niet," zei hij. „Wat vat je niet?" „Ik bedoel, dat ik niet snapte; wat je z.oo- even beweerde. Het klonk als: behangsel papier?" „Ja, dat zei ik ook. Mag dat niet?" „Maar," zei George flauwtjes, „waar slaat het op?" „O, dat zal ik je zeggen. Ik bedoel, welk soort van behang jij in je studeerkamer wilt hebben". „In mgn studeerkamer?" „In jouw studeerkamer. Je moet toch een studeerkamer hebben. Waar wilde je anders zitten werken? Ik had gedacht, een mooi rustig groen doek. En er moeten natuurlijk een massa schildergen hangen en boeken zijn. En een fotografie van mij. Ik zal er speciaal vinnige strijd v%s de uitslag: le pr. G. Grootes en echtgenoote; .2e pr. mej. T. PeerebooniH. Peereboom; 3e pr. mevr. Peereboom-Kind en J. Peereboom; 4e pr. mevr. KeukcsBorst en. T. Arts. JuAemmai Mislukte aanval op wereldrecord van JopieWaalberg Duitsche zwemster blijft 2/10 se conde boven den tijd van onze Nederlandscha zwemster. De bekende Duitsche zwemster Anni Ka pel! heeft gistermiddag te Boehum een ver- geefsche poging gedaan om onze landge- noote en wereldrecordhoudster Jopie Waal- berg op de 200 yards schoolslag te onttroo- nen. Dat de Duitsche zwemster het ernstig meende met haar poging, blijkt wel uit den door haar gemaakten tijd, die slechts 0.2 se conde bleef boven den door Jopie Waalberg in Juli 1939 te Amsterdam' gemaakten tijd. Anni Kapel! zwom de 200 yards in 2 min. 40,5 sec. De recordtijd van Jopie Waalberg is 2 rnin. 40,3 spe. DINSDAG 14 JANUARI 1941. Hilversum I. 415 m. Nederlandsch Programma. KRO. 8.00 Wij beginnen dén dag. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 9.30 Nieuw Hollands strijkkwartet (opn.). Een practicus. De kteine viervoeter, die een beschut plekje had uitgezocht (Foto Weltbild) één voor laten maken. Je moet natuurlijk een piano'hebben voor je werk en een paar echte gemakkelijke stoelen. En nou, dat zou zoo wat alles zijn, vindt je niet?" George vermaande zich. Ben je daar nog?" vroeg htf. „Ja zeker." „Nu, wat bedoel je toch?" „Bedoelen, wat?" „Wat je. gepraat hebt over boter en pom pano en behang in mijn kamer en over a,lles. Ik snap er niets van!" „Da's dom van je. Ik heb je gevraagd, welk soort behang je in je kamer wilde hebben, als wij getróuwd waren." George liet de telefoon vallen. Ze kwakte tegen het tafeltje aan. Hij tastte er blinde lings- naar. „Wat beweer je nou?" „Wat bedoel je?" „Nu, je zei iets over trouwen!" „Ja, gaan we dan niet trouwen Ons en gagement is in de Morning Post bekend ge maakt." Maarmaar „George!" Maud's stem beefde. „Je gaat toch niet beweren, dat je me niet hebben wilt?" zei ze tragisch. „Want als dat zoo is, moet ik het bijtijds weten en dan zal ik je vervolgen wegens schending van trouwbelofte Ik heb juist iemand gesproken, die dat zaakje netjes voor me in orde kan maken. Hij draagt een dophoed op één oor en noemt kellnerin- nen: Mabel. Antwoord is „ja of neen". Wil je mét me trouwen?" „Maar... maar... hoe komt het dan... Ik bedoel, hoe gaat het dan... Ik bedoel..." „Zeg duidelijk, wat je bedoelt." „Die andei-e man?" vroeg de verbaasde George. Een lachje als muziek kwam van de andere zijde naar hem toe. V* 10.05 KRO-Symphonie-orkest, R.K. Haarlem- sche oratoriumvereeniging en solisten, opn. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Pianoduo Beuker en Denijs (opn.). 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. I.45 Jodelzang met pianobegeleiding (opn.). 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Pianovoordracht. 3.20 Zang met pianobegeleiding. 3.30 Vervolg pianovoordracht. 3.40 Vervolg van 3.20. 4.00 Cyclus „De betrekkingen met het Neder- landsche muziekleven van groote figuren uit de muziekgeschiedenis". 4.15 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus „In vier Nederlandsche Musea op bezoek". 6.00 KRO-Symphonie-orkest. 6.45 „Rassenhygiëne", causerie. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Musiquette (opn.). (7.307.45 Berichten, Engelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Volksliederen met pianobegeleiding. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.35 KRO-Symphonie-orkest en solist. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00io.15 Nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum n. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek (8.30SAS Nieuws- berichten ANP). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Puszta-orkest (opn.). II.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Omroeporkest en soliste (Om 12.00 Be richten). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.20 Cyclus „Groote Nederlanders". 12.25 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 AVRO-Salonorkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Philharmonisch kwartet. 3.00 „Kolendampklachten en schoorsteen- fouten", causerie. 3.-15 AVRO-Amusementsorkest (In de pauzes: Zang met pianobegeleiding). 4.15Disco-causerie. 5.00 VPRO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en solist. 6.15 AVRO-Musett£-enseml}le en gramofoon muziek. 6.45 „Rassenhygiëne", causerie. 7.007.15 Vragen van den dag ANP, sluiting. „Hoe moet het met dien ander?" „Mag een meisje niet eens veranderen van opinie?" zei Maud. George uitte een opgewonden kreet. „O, doe dat niet!" riep Maud. „Je maakt mé bijna doof." „Ben je van opinie veranderd?" „Ja, dat ben ik!" „En denk je heusch... Wil je heusch... Ilc bedoel, wil je heusch... Denk je heusch..." „Wees niet zoo onsamenhangend." „Maud!" „Nu?" „Wil je met me trouwen?" „Natuurlijk wil ik dat." „Hemeltje!" „Wat zeg je?" „Ik zeg: hemeltje! En luister nou eens, als ik zeg: Hemeltje, dan bedoel ik Hemeltjet Waar ben je? Ik moet je zien! Waar kunnen we elkaar ontmoeten? Ik verlang zoo rihar je! Zeg me nu eens gauw, waar je bent. Waar ben je, zeg?" „Ik ben beneden." „Waar? Hier in het hotel?" „Ja, hier in het hotel." „Alleen?" „Heelemaal alleen". „Dat zal niet lang duren!" zei George. Hij hing de telefoon aan den haak, en vloog in één sprong door de kamer, trók zijn jas weg van den stoel, waar ze over heen gehangen had. Hij stootte zijn scheenbeen tegen een kant van den koffer. „Zoo," zei George tegen den koffer, „waar bemoei jij je mee? Wie heeft jou noodig, dat zou ik toch wel eens willen weten!" EINDE.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6