Eerste cursusvergadering van Oud-leerlingen RX.W.S. Kolendampvergiftiging en verkeerd gebouwde schoorsteen 9 SCHAGEN De agrarische jaarbeurs schakel tusschen boer eo fabrikant De heer Van der Oord, voorzitter van de Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijks- landbouwwinterschool, kon op de eerste cursusvergadering, gistermiddag in het Noordhollandsch Koffiehuis gehouden, een talrijk publiek het welkom toeroepen. On der de aanwezigen merkten wij op de hee- ren Loggers, burgemeester van Barsinger- horn, eereleden der vereeniging, dames van de Landbouwhuishoudschool en leden van de vereeniging Hollands Noorderkwartier, waaronder de heer G. Nobel. Eerste spreker is de heer Ir. J. de Boer uit Utrecht, die het onderwerp „DE AGRARISCHE JAARBEURS" behandelt. Spr. schetste hoe het instituut jaarbeurs gegroeid is uit de jaarmarkten der vroegere eeuwen. De bekende Leipziger Messe was zeven eeuwen geleden de eerste beurs. Op de jaarbeurzen kan men in te genstelling met de jaarmarkten slechts op monster koopen. In de oorlogsjaren '14—- '18, ontstonden door de internationale ver keersmoeilijkheden andere jaarbeurzen, in 1917 in ons land te Utrecht. Spr. schetst dan den arbeid op de jaarbeurs in het al gemeen. de Utrechtsche jaarbeurs kreeg in 1921 een internationaal karakter en behield dat. Zij bleef elk halfjaar haar poorten ope nen. eerst voor standhouders met indu- strieele producten, in 1936 ook voor aanbod van agrarische producten. Een en ander ging niet. zonder moeilijkheden, maar door een goede organisatie werden ook op het nieuwe terrein goede resultaten verkregen. Agrarische jaarbeursbemiddeling moet voor al gezien worden als contact tusschen fa brikant en boer, de plaatselijke handelaar zal in veel gevallen ingeschakeld blijven. Een beurskarakter met groote omzetten bereikt men niet, de agrarische jaarbeurs behoudt meer een tentoonstellingskarakter met een commercieelen ondergrond. Tegen over de coöperaties staat de agrarische jaarbeurs neutraal, ook zij vinden er hun plaats. De landbouwvoorlichtingsdicnst neemt on de agrarische jaarbeurs een voorname plaats in. Door het vertoonen van een tweetal films verduidelijkte spr. zijn voordracht. De agra rische jaarbeurs beoogt niet het maken van winst, zij wil slechts een algemeen propa gandistisch karakter dragon, zonder een vlucht in het indusfrieele intermediair te nemen. Tot slot ging spr. in op het landbouwten- toonsteUingswezen, waarvan hij de agrari sche iaarbeurs als centralisatievorm riet. Nadat toorzitter, den heer de Boer harte lijk heeft bedankt en gepauzeerd is, is het woord aan den heer Ir. J. A. Hogen Esch, die spreekt over het kweeken van aardappelva- riëteiten en hetgeen daarmee verband houdt. Spr. begint er dc aandacht op te vestigen, dat in onderscheidene landen de laatste jaren het kweeken van nieuwe aardappelrassen veel belangstelling heeft, vooral in Duitsch- land, waar men dit op groote schaal doet. Met suces. want van de 64 in de soorten lijst opgenomen variatiën zijn nog slechts drie vatbaar voor nardappelwratziekte. Vrij zeker zullen na 1941 nog alleen onvatbare rassen verhandeld mogen worden Het ge volg daarvan zal voor ons land zijn, dat onze export van consumptie en pootgoed van het ras Eersteling niet meer mogelijk zal zijn. Het Duitsche rijk steunt de kwee kers krachtig. Nederland mag niet achter blijven, en er is hier te lande nog veel, wal in dit opzicht verbeterd kan worden, ook hier moet men voor aardappehvrat- ziekte onvatbare soorten krijgen, want als Frankrijk en België het DUitsche voorbeeld gaan volgen is het met. onze export hope loos. Nu beschikt Nederland niet over de juiste soorten, en dat is allereerst noodig. Daartoe moeten de kweekers ook hier wor den gesteund, opdat zij niet bijvoorbeeld als de pionier Veenhuizen in armoede ster ven.. De N.A.K. doet wat hij kan, vanaf 1934 is 2500,beschikbaar gesteld voor de kweekers waar onvatbare rassen in de practijk ingang hadden gevonden, en ook wordt 2000,— per jaar als aanmoediging beschikbaar gesteld. De regeering steunde jaarlijks door 100.— te subsidieeren. Door een en ander neemt de ambitie van het kweeken wel toe, hetgeen spr. met voor beelden en cijfers aantooont. Voor alles gaat het erom, dat de kweekers zoo tijdig mogelijk weten of zij een zaailing moeten oprui men en waarom zij deze moeten op ruimen. Het kweeken van nieuwe rassen en het onderzoek dient onder centrale leiding te staan! Dat onderzoek moet bevatten: a. Wratziekte onderzoek. b. Gebruikswaarde onderzoek. c. Buzonderc proefnemingen. Vervolgens behandelt spr. de voortplan- tingsrrielhoden, waarbij men vaak uit vrees voor degenatie zijn toevlucht nam tot het winnen van planten uit zaad. Overgaande tot de meer technische pun ten stelt spr, in het. licht hoe de nieuwe aardappelvariëteiton kunnen ontstaan door knopmutatie en door het kweeken van zaad Bii vermeerdering van knollen zullen de nakomelingen constant, zijn v. d-e afwij kende eigenschappen. Op deze wijze zijn al zg. knopmutanten ontstaan, als Eigenhei mer, Roode Eersteling, Bonte Roode, Star en Zeeuwscüe bonte. Het kweeken van zaad is voor het verkrijgen van nieuwe varitei- ten verreweg het belangrijkste. Bij het kruisen kon men niet naar wille keur zijn onder planten kiezen. Algemeen kan men zeggen, dat soorten die aan zelf- bevruchting geen bessen geven bij uitstek geschikt zijn als moederplant op te treden, terwijl soorten met veel bessen de beste va- derplanten zullen zijn. Uitvoerige studie is noodzakelijk om in dez,e materie een goed inzicht te krijgen. Elk zaadje is in staat een nieuw rassoort te brengen, dat door verdere vegetatieve vermeerdering direct constant is. Het zal dus bij de aardappel niet moeilijk wezen om in korten tijd over een groote verscheiden heid van nieuwe rassen te beschikken. Vele dezer rassen moeten echter weer verdwij nen, omdat zij bestaande rassen niet kun nen vervangen. Elke kruising blijft wille keurig, en de kans iets werkelijk goeds te krijgen is gering. Noodig zou zijn een aardappelstamboek waarin alle resultaten moeten worden op genomen. Een zoo volledig mogelijke collec tie dient beschikbaar te zijn, dit aantal be draagt thans 500. Vervolgens doet spr. verschillende mede- deelingen over het kweeken van aardappel plantjes uit zaad, waarbij een juiste selec tie al weer zeer noodig is. Een kweeker moet behoorlijk weten op te ruimen, zegt spr. Al moge dit voor pas beginnende kwee kers weinig bemoedigend klinken, besluit spr., men moet niet uit het oog verliezen dat, wanneer het mocht gelukken om enke le nieuwe- waardevolle rassen te winnen, dit voor de heele Nederlandsche aardappel - cultuur van onschatbare waarde zou zijn! (Applaus). De voorzitter brengt (er sprake de vraag waarom de N.A.K. een foo gesloten instituut is. en brengt naar voren, dat de boeren fei telijk maar slecht op de hoogte zijn van de werking van dit instituut. Over deze kwestie zou de heer Ir. Siebenga deaen middag heb ben gesproken, doch deze was wegens ziek te verhinderd. Ir. van Hogen Esch deelt mede. het ant woord op de vragen van voorzitter liever aan Ir. Siebenga over te laten, die even tueel bij een volgende vergadering hierop terug kan komen. Voorzitter sluit met een. hartelijk dank woord ook aan dezen spreker, dezen leerza- men cursusmiddag. Het doet ons genoegen te kunnen mede- deelen, dat de familie van SI., die Zater dagochtend bijna het slachtoffer was ge worden van kolendampvergiftiging, het goed maakt en er geen gevaar bestaat voor na- deelige gevolgen. Waar in het betreffende pand reeds eerder kolendampvergiftiging voorkwam, toen helaas met doodelijk ge volg, zal het zekar aanbeveling verdienen, een onderzoek naar de oorzaak te doen in stellen. In dit verband is van belang de mededeeling van het A.N.P., welke als volgt luidt: Vooral in dezen tijd is het gewenscht, dat ieder het nuttig effect van zijn brand stoffen zoo hoog mogelijk opvoert. Men dient er daarom voor te zorgen, dat de stookgelegenheid zoo goed mogelijk in or de is. Nu is bij onderzoek van binnengeko men klachten over stookgelegenhedcn ge bleken, dat in negen van de tien gevallen de fout van een stookgelegenheid niet ge legen is in de haard of kachel, doch in den bouw van den schoorsteen. De meest voorkomende klacht is die. dat men last van kolcndamm heeft. Deze klacht komt dan ook vrijwel steeds voort uit een fout in den bouw van den schoor steen. Behalve, dat bij dergelijken ver keerden schoorsteenbouw een min der nuttig effect nit de brandstof fen wordt gehaald, komt daarbij de nadeelige invloed van de kolen damp op de gezondheid. Deze in vloed kan, indien het pereentage kolendamp belangrijk is, zelfs le vensgevaarlijk zijn. Het ls dus ge wenscht, dat in geval van kolen damp-klachten snel en deskundig wordt ingegrepen. Met mag dan ook wel van algemeen be lang worden geacht, dat een ieder weet op welke wijze het aanwezig zijn kolendamp in woonvertrekken kan wórden vermeden. Een uiteenzetting hierover zal de hepr G. de Clercq geven in zijn radiolezing ..Kolen dampklachten en 8choorsteenfouten", wel ke vandaag van 1515.15 uur door de A.V.R.O. zal worden uitgezonden. DE WEIDESYSTEMEN OP DE FILM Onder auspiciën van den kring Schagen van de Holl. Mij. van. Landbouw werd gis termorgen in het Noord-Hollandsch Koffie huis voor talrijke aanwezigen een der be kende Marofilms vertoond, een productie van de instelling te Deventer, die reeds verschillende cultureele films in omloop heeft gebracht. Deze geheel gekleurde film gaf weer het leven van den boer in zijn be drijf van winter tot winter en werd op pret tige wijze toegelicht door den vervaardiger den heer Alex .Roosdorp. De opnamen in deze rolprent, die eigenlijk het best kan worden aangeduid als een aanschouwelijke voorstelling van het abc voor den gras- boer, zijn buitengewoon mooi niet alleen, doch geven het boerenbedrijf in al zijn onderdeelen duidelijk weer. In de film wordt o.a. het nut van het omweidings- systeem gedemonstreerd, de uitslag in beeld gebracht, men ziet goede en foutieve bodembewerking, laboratoriumonderzoek, keuringen van het grasland enz. enz. Voor elke hoer is uit deze prachtige film zeer veel te leeren, wij kunnen een vertooning voor landbouworganisaties onvoorwaarde lijk van harte aanbevelen! Een al even mooie film over Auvergne in Zuid-Frank rijk werd tot slot gedraaid. De heer Ir. Lieneseh, die als voorzitter van de afd. Schagen de bijeenkomst ook geopend had, dankte den heer Roosdorp hartelijk en raadde de aanwezigen aan zich het vertoonde van dezen morgen ten nutte te maken. ALWEER EEN SCHAAP GESTOLEN Van den heer N. Th. de Groot, alhier, is voor de tweede maal een schaap gestolen. Het dier weidde aan de Hoep. De politie heeft de zaak in onderzoek. AL TE BEGEERLIJK Zaterdagavond was een bediende van slager PI. alhies even binnen bij den heer L. op de Loet om een bestelling af te leveren. Zijn fiets met een mand erop, waarin nog porties voor vier andere klanten waren, had hij voor het hek laten staan. Toen hij weer buiten kwam, bleken drie van de vier porties verdwenen te zijn. TE WATER Een héél klein jongetje stond gisteravond voor de gesloten deur van zijn tijdelijk huis zijn verdriet uit te grienen en om zijn moes je te roepen. Het was Henny Kok, die even te voren nog zoo fijn aan 't schotsjes trap pen was geweest op de sloot langs het Noord voor het huis van den heer S. Over toom, maar al trappende plots tot zijn hals in het koude water verdween. Er waren gelukkig een paar Overtoompjes hij de hand, die de snoek op den wal trokken, en nog gelukiger was het, dat aller vriend „oom Jos" juist aan kwam fietsen, die zich over Henny ontfermde en hem gauw mee nam naar de warme kachel. Erg blij zal Henny's moeder wel niet gekeken hebben, toen buurman zoonlief bij haar thuiskomst weer afleverde, of misschien wel ook, want er hadden erger dingen kunnen gebeuren met het Heldersche vluchtclingetje. TAFELTENNIS. Uitslagen van de competitie van de Tafel tennisvereniging in haar clublokaal van C. Boontjes. Dames: Mej. BlaauboerMej. de Jong 2119 218 Mei'. TimmermanMej. de Jong 17—21 21—16 12—21 Mej. BlaauboerMej. Vol ten 219 217 Mej. TimmermanMej. Blaauboer 12—21 9—21 Mej. Vol tenMej. de Jong 1221 9—21 Mej. TimmermanMej. Volten 2118 2113 Heeren: G. Boontjes—P. Smit 23—21 21—14 L. Rus—D. de Vries 12-21 5—21 D. de Vries—P. Smit 21— 6 21—12 S. Koning—W. Enklaar 18—21 21—14 L. Rus—P. Smit 21—23 19—21 Verheugend is het feit dat het spelpeil steeds beter wordt, zoowel bij de dames als bij de heeren. Door trouwe opkomst der le den kan dat nog meer opgevoerd worden. Daar binnen eenige weken de eerste wed strijd wordt gespeeld, is dit wel gewenscht. BENOEMD. Onze plaatsgenoot, dc heer D. Arnoldus wordt geplaatst als adspirant vakwerker bij de P.TèT. ter .standplaats* Leiden. WIJKVERPLEGING 1940. Gedurende het jaar 1940 legde de wijkver pleegster o.m. 3309 ziekenbezoeken af, voor T.b.c.-bestrijding werden 185 en voor zuige lingen- en kleuterzorg 210 bezoeken afge legd. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1940. De bevolking bestond op 31 December 1939 uit: 2040 mannen, 2021 vrouwen, Beide ge slachten 4061. Zij vermeerderde gedurende het jaar door; Geboorten: 37 m., 51 vr„ totaal 88. Vestiging: 205 m., 222 vr.. totaal 427. Vermeerdering: 242 m.. 273 vr., totaal 515. Zij verminderde gedurende het jaar door: Overlijden: 27 in.. 30 vr.. totaal 57. Vertrek: 156 m. 157 vr., totaal 313. Vermindering: 183 m., 187 vr., totaal 370. De bevolking vermeerde dus met 59 m. 86 vr.. totaal 145. Bevolking op 31 December 1940 2099 m.. 2107 vr.. totaal 4206. Gedurende liet jaar 1940 werden 21 huwe lijken voltrokken, had 1 kindserkenning plaats, werden 2 kinderen als levenloos aan gegeven en 4 huwelijken door echtscheidin gen ontbonden. LANGEN DIJK EEN AFDEELING NATIONAAL FRONT Naar het Ned. Dgbl. meldt is alhier een afdeeling van „Nationaal Front" opgericht, welker gebied zal omvatten Broek op Lan- gendijkt Zuid-Scharwoude, Noord-Schar-, woude en Oudkarspel Voorloopig worden aan deze afdeeling nog toegevoegd Heer-Hugowaard, Warmen- huizen, Dirkshorn, Oude Niedorp en Nieu we Niedorp. Tot afdeelingsleider der afdee ling Langendijk is benoemd de heer H. Wilmink, hoofd ecner R. K. school te Noordscharwoude. DOOL De dooi is ingetreden en dit geeft weer een heel ander aspect aan de streek. Voor de schippers, die nu al eenigen tijd hun motor booten stil hebben moeten laten liggen, is dit invallen van den dooi van veel beteeke- nis. Als er niet gevaren wordt is er ook geen verdienste Naar wij vernemen zullen de mO- torbooten van de beurtbevrachting Dinsdag weer lading innemen voor Amsterdam. De tuinders hebben de vaarten weer open gehakt, zoodat het vervoer der producten nu weer per vaartuig zal geschieden. Het zal echter nog niet gemakkelijk gaan. want de motorschuiten .welke door de vaargeul zijn gegaan hebben veel zwaar iis in de vaar geul getrokken en op sommige plaatsen waar de vaargeul te smal was gemaakt, groo te stukken van de kanten losgebroken. Daar hebbene de tuinders nu mee te kampen. UITSLAGEN TAFELTENNISCLUB „VITESSE" De uitslagen voor de 2e wintercompetitie van de Langendijker tafeltenriisclub „Vi- tesse" waren als volgt: uitslag stand le groep gesp. gew. gesp. gew. W. Frikken 4 3 9 8 G. Verkroost 2 2 7 6 J. P. Schrieken 2 2 7 5 C. Francis 4 2 7 3 W. Gouwstra 115 2 P. J. Schrieeken 5 1 C. Rootjes 5 15 1 G. Nieman 4 0 7 0 2e groep: Van Gorkum 3 2 6 5 C. Kuilman 3 2 6 4 C. Moraal 3 2 6 3 A. Prijs 2 15 3 A. Kater --31 K. Stins 2 1 5 1 E. Bos 3 0 5 1 BROEK OP LANGENDIJK. STEUNT ELKANDER. Gisteravond vergaderde ten lokale van den hr. C. Vijzelaar de vereeniging „Steunt Elkander" onder voorzitterschap van den heer P. Stammes. Aanwezig waren 36 leden. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer H. Vinke, wer den onder dankzegging a. d. samensteller goedgekeurd en vastgesteld. Het Jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vinke, kwam hierna aan de orde. Er hebben zich 67 ziektegevallen voorge daan, met een totaal van 1636 ziektedagen; de uitkeeringen waren totaal f 1655.44. Het ledental is gedaald van 212 op 207. Overleden zijn 3 leden, bedankt hebben 8 leden. Er zijn 6 nieuwe leden toegetreden. Er werden 6 bestuurs- en 1 ledenvergade ring gehouden. De verhouding in het bestuur was uitste- Voor rekening van het herverzekerings fonds kwamen 4 gevallen. Het omslag sloot met de beste wenschen voor het niewe jaar. Dit verslag werd aldus vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester, den heer C. Balder, sloot in ont vangsten op f 2753.17M. Aan contributiên is f 2563.37lA ontvangen, uitgegeven is to taal f 2690.53. Aan bodeloon is f 175.uit gegeven. Aan het herverzekeringsfonds is f 263.11 betaald, terugontvangen voor vier gevallen f 98.82 Aan ziekengeld werd f 1653.44 uitbetaald. Het batig saldo over 1940 is f 52.64 'A. Het bezit der vereeniging is hierdoor ge stegen tot f 3709.39%. De heer J. Bakker informeerde naar de pöst van de Kamer van Koophandel, waarop geantwoord werd, dat men daarvoor gratis rechtskundige adviezen kon krijgen. Op advies van de kasnazieners werd den penningmeester décharge verleend. Tot kasnazieners voor het volgend jaar werden aangewezen de heeren P. Bakker, K. Bak Kz., reserve de heer Alb. Kaas. De heer Alb. Kaas vroeg hoe het stond met de verzekering van 20 pet. der uitkee- ring. Hoe hoog is de leeftijdsgrens van de genen die zich ten volle willen verzekeren? De voorzitter antwoordde, dat deze 40 jaar is. De heer Kaas wilde een voorstel indienen voor de volgende vergadering, om deze grens te verhoogen tot 50 jaar. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring werd de heer J. Bakker benoemd. In de rondvraag merkte de heer G. Engel op, dat bij de ongevallenwet geen drie wacht dagen gelden, zooals hij de Ziektewet. Spr. wilde voor de volgende vergadering voor stellen, bij een ongeval evenals bij de Onge vallenwet geen waehtdagen te berekenen, hetgeen nu wel geschiedt. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan den dokter voor diens medewerking, aan de donateurs voor hun eeldelijken steun cn met de beste wenschen voor de gezondheid der leden. SPRUITJESSTROOPERIJ De zoons van den heer H. K. uit Zuid- scharwoude bemerkten Zaterdag, dat een tweetal personen op een akker van hun vader aan het spruitjesplukken waren. Zij gingen er op af on bij hun nadering namen de plukkers de vlucht naar het dorp, waar de mannen juist in de armen liepen van twee rijksveldwachters, die de spruitjes in beslag namen en tegen de beide „stroopers" de gebr. B., uit Broek op Langendijk, pro ces verbaal opmaakten. ZUIDSCHARWOUDE. MET DE BIJL OP T OORLOGSPAD. Ernstige vechtpartij. Zondagavond ontstond tijdens het bal in café Rijper te Zuidschanvoude oneenigheid tusschen C. K. en D. W.. beiden alhier Na een korte veclftpartij moest C. I\., „om gena de smeeken". waarna hij de zaal verliet. Als hij nu naar bed gegaan was, zou er verder niets gebeurd zijn. maar dit heeft hij niet gedaan. K. is naar huis gegaan, heeft zich verkleed in oude plunje en s gewapend met een handbijl, de straat opgegaan, om zijn ri vaal op te wachten na afloop van het bah Voor den winkel van den heer Schipper had de ontmoeting plaats. De heer W. wist den aanval te pareeren en heeft, geholpen door een aantal vrienden, den aanvaller dusdanig toegetakeld, dat hij niet veel meer had in te brengen. Rijksveldwachter Joor en gemeenteveld wachter Prins hebben het zaakje verder uit gezocht, met gevolg, dat C. K. gistermorgen naar het Huis van Bewaring kon worden overgebracht, verdacht van poging tot zwa re mishandeling. Daar zal wel wat opzitten voor K.. die in Alkmaar bij de rechtbank geen onbekende is. NOORDSCHARWOUDE. POLDERVERKIEZING. Bij de gehouden verkiezing van een be stuurslid voor den Noordseharwouder pol der is de heer G. Ilecringa met algemeene stemmen herkozen. NIET GRAAG NAAR EEN NA.CHTELIJKE WANDELING. Naar wij vernemen, worden hier pogingen in het werk gesteld, om de verplichting op geheven te krijgen, dat de mannelijke inwo ners om de beurt dienst moeten doen als surveillant, voor den luchtbeschermings dienst. Er is een adres opgesteld, gericht aan den Rijksinspecteur v. d. Luchtbescherming, waarin wordt verzocht, voor deze diensten werkloozen aan te stellen. Dit verzoekschrift circuleert thans door de gemeente ter ver krijging van de noodige hanriteekeningen. Er zijn er heel wat. die liever niet na twaalven op straat zijn. POLITIE HEEPT EEN GOEDEN DAG Gemeenteveldwachter Van der Mars en rijksveldwachter Joor zijn er in geslaagd den dader van een rijwieldiefstal op te spo ren. Op hun verzoek heeft de Heldersche politie den man gearresteerd. Na zijn over brenging naar hier heeft hij een bekente nis afgelegd en is naar het Huis van Be waring te Alkmaar overgebracht. OUDKARSPEL RINGSTEKEN De uitslag van de gehouden wedstrijd in het ringsteken op de baan van „Volhar ding" op 't Waardje was: 1. J. Kos en mw. T. KosMetselaar; 2. J Wit en mej. A. Smak; 3. C. Hink en mw. E. de BeursJansen. Z1JPE IJSVERMAAK. De een dezer dagen opgerichte IJsclub had Zondag wedstrijden georganiseerd voor de schoolgaande jeugd. De „put van Brommer" was het tooneel van den strijd, waarheen zich ook een groot aantal belangstellenden had opgemaakt. De declnemenden bekampen elkaar in paren. Na vele aardige ritten was het resultaat van de jongens: 1. K. Quak, die met zijn zusje Truus een paar vormde; 2. H. v. d. Vlies en A. Bakker; 3. A. v. Vlies en J. Vriendjes. Bij de meisjes wonnen de prijzen: 1. A. Quak en T. Jonker; 2. A. Vorst en N. Ploeger; 3. B. Breed en N. Vriendjes. Alle kinderen werden na afloop op een heerlijke reep onthaald. BURGERBRUG TOONEELUITVOERING Zondagmiddag gaf de tooneelvereeniging T.A.V.E.N U te Burgcrbrug een uitvoering in café Langedijk. Opgevoerd werd heit blijspel „Geen dubbeltje in zijn zak" van Henk Bakker en Chr. v. Bommel, een mooi blijspel vol verrassingen tot het einde. De rol verdeeling was zeer goed, zoodat de vertólking van het stuk goed tot zijn recht kwam, mede door het spel dat werd gegeven, waarbij vooral Kees, als oude knecht en de optimist Frits mooi spel ga ven. We moeten hieraan toevoegen, dat ook door overgave goed spel gegeven werd. Het welverdiende applaus na ieder bedrijf, gaf wel het bewijs, dat het ten tooneele gegeven goed voldeed. T.A V.E.N.U, kan dan ook o.i. op deze goed geslaagde uitvoering met genoegen terugzien. W1ERINGEN UITGESLOTEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt mede, dat de slager G. Poppen, Hoofdstraat 17, Hippolytushoef ondanks de in de pers herhaaldelijk bekend gemaakte waarschuwingen, zich aan het frauduleus slachten van varkens of het voor handen hebben van vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens, heeft schul dig gemaakt. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt en hij is door de Nederlandsche Veehouderijcentrale van het verkrijgen van een toewijzing van vee cn vleesch uitgeslo ten. Een zelfde lot trof den Hclderschen slager Chr. Goes, Kanaalweg 5f\ die zich aan de zelfde feite heeft schuldig gemaakt. Gevonden: Een ceintuur, een schort, een bankbiljet en een groen wollen das. Verloren: 3 paar schaatsen, een rijwiel- plaatje cn een kosteloos rijwielplaatje. Inlichtingen gein. bode. WIER1NGERMEER BURGERLIJKE STAND VAN 4 DEC. '40 TOT EN MET 9 JAN. '41. Geboren: Jan, zoon van Hendrik Meijer en B. Aartsma; Ynske Petronella, d. van S. Wolters en G. van der Zwaag; Teuntje, dochter van G. J. de Ruiter en P. Reijm; Elisabeth Bertha Adriana Maria, d. v. J. C. J. Jansen en A. C. H. M. Broos; Maria Janna, d. v. W. P. Brouwer en J. A. van Hoeve; Jan, z. v. A Groenewcg en G. Tol; Anna Maria Elizabeth, d. v. M. A. Janssen en G. A. A. Keijzcrs; Anna Mathilda Euge- nia, d. v. M. L. C. Kerckha'ert en E. A. W. de Deeltere; Gerard, z. v. M. van der Laan en P. J. van Dis; Tecla Maria, d. v. F. M. J. Amsing en B M. H. Scholtens; Jouwert, z. v. W. Hoekstra en R. Hoekstra: Maartje Jannie, d. v. D. Stompedissel en T. G. Borst; Jobina Johanna Adriana, d v. A. Facs en L. St. van Opdorp; Jan Dirk, z. v. J. D. van 't Riet en A. Vethaak; Susanna Anna Ma ria, d. v. C. J. Entius en S. Sehafer; Adrie- ne, d. v. A. van der Linden en C. Groene wcg. Koenie, zoon van W. Hoes en E. Hulzinga. Margaretha Cornelia, d. v. C. Kalisvaart en B. Oostenburg: Adrianus, z. v. C. F. Roozen en W. Machielse; Cornelia Hubertina, d. v. J. Jaspers en E. Duivenvoorden; Janna Ba- rendina, d. v. E. Moerland en E. S. de Wild. Ondertrouwd. Pieter Gilles Versluis, al hier en Grietje Elles, wonende te Oldehove; Pieter Johan Cramwinckel, alhier en Jo hanna Clasina de Grood, wonende te Groes- beek. Getrouwd: Ensink, Albert, wonende alhier en Jenneke den Hollander, alhier; Fritz Is raël Laufcr, wonende alhier en Franziska Sara Schick, wonende te Weenen; Pieter Arents, wonende alhier en Elza Hcndrika Mon, wonende alhier. Overleden: Klaas Hendriks, overleden te Alkmaar; Dirkje Hooghiemstra, te Wierin- germeer; Teuna Clasina Schaap te Alkmaar. WINKEL IJSWEDSTIUJDEN. De ijsclub „Winkel" organiseerde een wedstrijd voor vrouwen in hardrijden, waaraan door 14 dames werd deelgenomen. De prijzen werden gewonnen door le priis Mej. G. Bigbout te Wieringen: 2e prijs mej. G. Brugman te Winkel; 3de prijs mej. A. Wit Gd. te Lutjewinkel: 4e prijs mej. Joh Mechior te Winkel; 5e prijs mej. P. Honingh te Winkel. UITVOERING. Zondag gaf „Winkels Harmonie" een mu ziekuitvoering in de zaal van den heer Laan. Tengevolge van verschillende ijswed- strijden was de publieke belangstelling zeer matig, hetgeen jammer is want de Harmo nie liet zich van zijn beste zijde 'nooren. Hert corps onder leiding van directeur Pranger had zeker meer belangstelling ver diend. Voor deze uitvoerine was ook een goochelaar geëngageerd. Emil Moretti hield het publiek eenigen tijd aangenaam bezig. Des avondg? had een gezellig bal plaats.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5