Hl Veehouders Veelevering C. BAARS Ruslands bodemschatten Geen vereenigdc Oost-Aziatische naties Kaltkoeien Duitsche critiek op de Zweedsche pers Het gebrek aan scheepsruimte Marktberichten Vlotbruggen en pontveeren Als men van Den Helder af lan.es het Noord-Hollandsch Kanaal naar Alkmaar Hoopt of rijdt, dan ziet men aan zijn linker hand eenige verbindingen met de overzijde van het Kanaal. De eerste is hij het dorpje De Kooy, n.1. een vlotbrug, dat voor eenige jaren nop een pontveer was. Wat heeft dat niet jaren en jaren geduurd vóórdat men eindelijk een vlotbrug kreeg. De pontveer- liouder vroeg nog een klein bedrag voor het gebruik ervan, terwijl in de eerste ja ren van de vlotbrug ook nog een tol moest worden betaald. Thans is de overgang geheel vrij. voor ïeder; het lijkt wel of men tot zulke ge wone noodzakelijke dingen schoorvoetend overgaat onder het gezegde: Kalmpjes aan dan breekt bet lijntje niet. Ik herinner al leen nog aan de officieele opening van deze vlotbrug door de Gemeentebesturen van Anna Paulowna en Don Helder. De volgende overgang ligt bij Westeinde, n.1. een pontveer. die er al vele jaren ligt. ik meen zelfs van de stichting van het dorp Anna Paulowna af en dat is ongevecr- in 1857. Dp volgende overgang is in hot dorp 't Zand en dat is weer een vlotbrug. De daarop volgende was bij De Stolpen, een vlotbrug, die voor eenige jaren is ver anderd in een moderne basculebrug. Deze brug is er sneciaal gemaakt voor het ver keer over Wieringen naa Friesland over den 'Afsluitdijk. Alls volgende overgangen, bij St. Maar tensbrug. bij Burgcrbrug. enz. zijn allen... vlotbruggen, uitgezonderd bij Schoorldam, wnar men een draaibrug aantreft. En nu kom ik weer- terug op liet pont veer bij Westeinde... dat is waarlijk de ee nige overgang, dat nog een pontveer is. En waarom eigenlijk? Er is daar 1och genoeg verkeer en een zeer uitgebreid achterland om de stichting van een vlotbrug te wetti gen. Als achterland heeft men daar Anna- Paulowna, links ervan Breezand. links van bet hotel „Veerburg" het dorpje Van F.wiicksluis. rechts van dit hotel komt men in Oudcsluis en zoo voort, terwijl tegen over dit hotel zich bevinden de belangrijke Oostpolder en nog verderop het dorp Wie ringerwaard, Ligt het nu niet op den weg van het Ge meentebestuur van Anna Paulowna om daar zijn schouders eens onder te zetten? liet komt mij voor, dat dit eo;n zeer .be langrijke verkeers-aangelegenheid is. Daarbij lcoyit nog. dat er hij elke vlot brug zich een verzameling van woningen vestigt in den vorm van kleine bedrijfjes, winkeltjes, woningen van geringen omVang. een bakker, een smid, een timmerman en dergelijke vaklieden, om nog niet eens te spreken van een rijwielzaak of een soort auto-handel met een benzine tank. In de praktijk ziet men dat ook bij ande re vlotbruggen; er ontwikkelt zich, als van zelf, een gehuchtje, een dorpje op kleine schaal, dat; aan vele mcnschen een brood: winning kan verschaffen. KL. F. OORTGIJSEN. Den Helder. Weer twee vermisten Opsporing verzocht. De commissaris van politie der 4e afdee- ling te Rotterdam, bureau Oostervantstraat (Tel. 35888) verzoekt ieder die inlichtingen kan verstrekken omtrent Gerrit Bruggink, 38 jaar, constructiewerker laatst wonende te botterdam aan de Schoonderloostraat 70, zich mondeling, telefonisch dan wel schrif telijk tot zijn bureel te wenden. Bruggink verliet Donderdag 26 December 1910 des v.m. te omstreeks half 9 zijn pen sion en keerde daarin lot heden niet terug en liet, tevens sindsdien niets van zich hoo- rcn. Een ongeluk kan zijn geschied, doch misdrijf moet, aangezien Bruggink een be langrijk bedrag aan geld bij zich had, niet uitgesloten worden geacht. Signalement luidt: ca. 1.75 m. lang, flink postuur, bol gezicht, zwart haar, glad ge laat, donkerbruine oogen, laag voorhoofd, gaaf gebit, onderkin. Hij was gekleed in een donkerbruin gestreept costuum, donkere overjas, blauw gestreept overhemd, roodge kleurde stropdas, bruine sokken, lage bruine schoenen, blooshoofds. Eveneens worden inlichtingen verzocht ten aanzien van Cornelis Gijsbertus Mooyman. oud 56 jaar, makelaar in huizen, die op 19 December zijn pension aan den Schiedam- scheweg 34 te Rotterdam heeft verlaten en niet is teruggekeerd. Hij was eveneens in het bezit van een portefeuille met een groot bedrag aan bankpapier. Signalement: lang 1.70, tamelijk gezet postuur, hol gezicht, blond haar, blauwe oogen, litteeken op rechterwang, gekleed in donker colbertcostuum, donkerblauwe over jas, beige gleufhoed, hooge zwarte schoenen. Nieuwe ontdekkingen van steen kolen en petroleum. Uit onderzoekingen orotrent de aanwezig heid van steenkolen in Rusland is gebleken, dat buiten het eigenlijke Donetzbekken, waar als bekend zich de grootste kolen- beddingen bevinden, nog andere zeer groote lagen moeten voorkomen. De grenzen van het nieuwe Donetzbekken konden worden vastgesteld, hetwelk vier of vijf maal zoo rroot is al het oude en tezamen met dit het groote Donetzbekken vormt. De )>ier aanwezige kolenbeddingen moftcn eenige milliardcn tonnen bevatten. Het onderzoek heeft verder aangetoond dat hel groot Donetzbekken petroleum, aard gas, eenige delfstoffen en minerale bronnen bevat. In het loopende jaar zullen de geologische onderzoekingen op groote schaal worden voortgezet en voorbereidingen worden ge troffen voor de winning van kolen. Roofoveval je New York Twee roofmoordenaars, die een roofover val pleegden op de Fith Avenue te New Y'ork, zijn na een opwindende achtervolging gearresteerd. Een hunner werd door een schot van een politicagent zwaar gewond, de tweede werd bij zijn arrestatie tegen den grond geslagen. Van de achtervolgers werden er twee doodelijk getroffen en is nog een der de door de.bandiet.en met een schot zwaar ge wond. Men twijfelt er aan, of de zwaarge wonde bandiet bet leven zal behouden. De roofoverval en de bandictenjaclit speelden zich af in den drukstcn zakentijd. De jacht leidde door verscheidene warenhuizen nabij bet warenhuis, waar de overval was ge pleegd. Slechts vestiging van een nieuwe orde Slechts vestiging van een nieuwe orde. Het leger is beslist van meening. dat de regeering overeenkomstig vroegere besluiten de nieuwe kieswet bij den Rijksdag moet in- dienen, zoo verklaarde de Japansche minis ter van oorlog, Tojo, in de kabinetszitting van gisteren. Nopens de nieuwe orde in liet Verre Oosten is een gemeenschappelijk kabinets besluit genomen met de strekking, dat gee nerlei twijfel omtrent de grondslagen van deze nieuwe orde mag bestaan. De regeering heeft uitdrukkelijk bepaalde In Japan verspreide geruchten gedementeerd, dat de nieuwe orde tevens een vereeniging van de naties van Oost-Azië zal vormen, daar een dergelijke oplossing in strijd is met de stichtingsgedachte van het Japansche Kei zerrijk en niet dienstig zou zijn voor de sou- verciniteit van het keizerrijk. In een tevens gisteren te Tokio gehouden bijeenkomst heeft, de eerste minister Kono- je het woord gericht tot ruim 70 vertegen woordigers van het Japansche Lagerhuis. Dit. was de eerste bijeenkomst van een ge meenschappelijke conferentie van vier da gen tusschen de leiders der regeering en de vertegenwoordigers van het. parlement, de pers, financieele en industrieele kringen. Bij zijn schets van den internationalen toe stand heeft Konoje, naar verluidt, den na druk gelegd op het gevaar van een de we reld omspannende vredeverstoring, welke dreigt door den toenemenden druk op Ja pan van den kant van de Ver. Staten en ook door de krachtige Amerikaansche hulp aan Engeland en het Tsjoengkingregime. Heden is van ons heengegaan onze lieve Man en Vader, Jan van Splunter, in den ouderdom van 39 jaar. Uit aller naam, M. G. VAN. SPLUNTF.R- Landman en DINY. Winkel, 14 Jan. 1941. De crematie vindt plaats te Westerveld op Vrijdag 17 Jan., 14.15 uur. NAAI- en WERKHUIZEN gevraagd, liefst Anna Paulow na, Breezand en Wieringer waard. Brieven letter A, Hulp- postkantoor, Wieringerwaard. Gevraagd, wegens ziekte een Flinke SCHIPPERSKNECHT, C. J. BUTTER, Taststraat 6, Middenmecr. H.H. VEEHOUDERS! Zoowel slachtvee voor de Centrale, kan men thans ook voor de Duitsche instantie op geven. ter vervanging van leve ringsplicht. K. LEEUW te Wieringerwaard. Te koop 7 Stalen Railsen, 7 M. 35 Balken, 20 x 20, 3,50 I. 13 Eiken Palen, 6.504.50, 20 x 20 10 ijzeren Golfplaten, 120 x 5 ML 40 M. ijzeren Hekken, 1 M. hoog 15 nieuwe Luciferskisten. 2 Brandkasten, 1 -Bankschroef. 10 Schapenhekken, 90 hoog. 4 Brandstofvaten, 4 Ramen. Voorts: Planken, Eiken Palen, Vaten en Knipen. 1 Ramblok voor 2 man. H. SCHRIEKEN TEL. 241. SCHAGEN. Ondergetcekende houdt zich beleefd aanbevolen voor dc AAN DE CENTRALE. Veehandelaar, SCHAGEN. Net gezin, 2 kinderen, zoeken ZIT-SLAAPKAMER, in Schagcn, met gebruik van keuken. Br. onder no. 260 Bur. Held. Courant. B. z. a.: VAST WERKMAN, goed kunnende melken, met paarden en mach. omgaan, ook bekend met aardapjielselectce- ren. Br. onder letter B, Station P.T.T., Kolhorn. Te huur gevraagd, in de buurt van treinverbinding, WO NING of KAMER, met keuken, door echtpaar met 1 kind, 5 j. Adres: J. BEENKEN, Oudkar spel 74. HUISHOUDSTER biedt zich aan met zoontje van 6 jaar. Hoog loon geen ver- eischte. Brieven onder letter FS55 Bur. van dit blad. Te koop: Iepen Brandhout, kachelklaar f3.50 per 100 Kg. Tevens gebr. Radiotoestel met Telefunken luidspreker, f 12.50. Roggeveenstraat D 110, Scha- gen. Biedt zich aan: NET MEISJE, om Zondags te bedienen. Met café bekend. Omtrek Schagen. M. POOL, Kecrn F 75a, Kolhorn. Gevraagd: Een nette DIENSTBODE, Hotel „Jagerslust", A. HO- MAN, St. Maartensvlotbrug. De Berliner Boersenzeitung richt zich op scherpen town tegen een bericht van den Lon- dcnschen correspondent van het te Stock holm verschijnende dagblad „Aftonbladet". Deze Zweedsche journalist had zijn blad gemeld, dat de laatste Engelsche aanvallen op de Eranscbe kanaalhavens bewezen heb ben, dat liet Biïtsche en hét Duitsche lucht- wapen op het punt staan hun rollen om te keeren. De Engelsche oorlogvoering in de lucht heeft, volgens dezen correspondent, met den aanval op Calnis, Boulogne en Duin kerken bewijs geleverd van baar aanvallen den geest. De correspondent geeft tenslotte de mecning te kennen, dat een afnemen van de Duitsche aanvallen kan worden opge merkt. De „Boersenzeitung" wijst den Zweedschon journalist er op, dat bij zich op grond van de Duitsche weermachtberichten gemakkelijk zou hebben kunnen ortënteeren ten aanzien van den waren stand van zaken. De feiten zijn aldus, dat de aanval van de Royal Air Force op bet door de Duitsche troepen bezet te kustgebied door de Duitsche jagers en bet luchtafweergeschut terstond werd verijdeld. Na het verlies van negen machines werden de Engelschen gedwongen om te koeren, zonder dat zij ook maar de mogelijkheid hadden ge had tot welgericht neerwerpen van bommen. Dat Duitséhlands strijd om leven en vrij heid slechts weinig begrip vindt in de Zweedsche pers, aldus gaat de „Boersenzei tung" verder, kan verdragen worden. Maar dat in de Zweedsche pers voortdurend po gingen worden gedaan om de Britsche leu genpropaganda op de been tc helpen, is een zaak van ernstiger aard. Men begeeft zich in Stockholm daarmede buiten de zóne der neutraliteit op een gebied, waar de wet ten van den strijd heerschcn. waar niets vergeven en vergeten en waar iedere op Duitschland gedoelde steek met krachtige slagen vergolden wordt. In ieder geval spreekt uit dergelijke leugenberiebten een. fundamenteele houding tegen Duitschland, die niet te onderscheiden is van vijandig heid. Zij, die zich in het neutrale Stockholm inspannen om tusschen hun land en het Duitsche rijk, en daarmede ook het vaste land, een kloof te doen ontstaan, moeten niet dc dwaze mcening krijgen, dat deze kloof ooit breed genoeg zou kunnen zijn om reacties op zoo drieste tendentieuze leugens als die van „Aftonbladet" te verhinderen. gelijkertijd pleegt het echter tegen de lan den van dat continent een reeks vijandige handelingen. „Melodia" herinnert nogmaals aan het onderscheid in de houding van Duitschland en Engeland bij wapenlcveran ties aan Brazilië. Terwijl Duitschland met alle krachten er naar streeft, zoo schrijft het blad. zijn leveranties ondanks den oor log uit te voeren, heeft Engeland bij het uitbreken van den oorlog reeds gereed zijn de. door Brazilië bestelde' torpedoboot jagers niet geleverd. Het heeft Brazilië weliswaar het geld teruggegeven, maar voor in eond ontvangen ponden van 100 milreis heeft het het ponden van 60 milreis terugbetaald, zoodat Brazilië per pond een verlies van 40 mili-cis heeft geleden. BEPERKING SPOORWEGVERKEER IN FRANKRIJK. Wegens gebrek aan steenkool. Naar uit Vichy medegedeeld wordt, zal met ingang van heden het per sonenverkeer op de spoorwegen in het niet bezette deel van Frankrijk beperkt worden tot een trein per dag op de hoofdlijnen en volkomen ge staakt op de secondaire lijnen. Deze maatregel is genomen in verband met het gebrek aan steenkool. HOOGWOUD Diefstal van boter en gecondenseerde melk De Rotterdamsche rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in die zaak tegen vier mannen, die ingebroken hadden in een pak huis te Rotterdam en daarbij 14 vaten bo ter en 6 kisten gecondenseerde melk sta len. resp. de gestolen goederen hadden ge heeld. De 32 jarige bakker C. P. A. H. van der D. werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van 2 jaar met aftrek van voor arrest. Zijn broer, de 35 jarige bakker J. van der D. werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie maanden. De 52 jarige opkooper P. van D. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. De 35 jarige chauffeur A. van A., die als tilsschonpersoon was opgetreden tusschen dieven en heler, werd veroordeeld tot tien maanden met aftrek. HANDELSVERKEER TUSSCHEN INDO- CHINA EN THAILLAND GESTAAKT. Naar uit Vichy gemeld wordt, wordt door een decreet van maarschalk Pétain alle han dclsverkeer tusschen Thailand en Indo Chi na voorloopig gestaakt. Het betreft hier alle handelstransacties, die tusschen de heide landen over de landgrens worden verricht. Amerikaansch oorlogsmateriaal komt te laat. Het D.N.B. meldt uit New York, dat men in kringen, die doorgaan voor goed inge licht, geen illusies koestert over de mate rieel e hulp aan Engeland. In dc eerste plaats kan deze hulp pas na een lange pe riode van voorbereiding komen en verder zal het noodig zijn eerst de gevaren op den Atlantischen Oceaan te overwinnen, welke vee! grootcr zijn dan in 1917. Opheffing van het gebrek aan scheepsruimte is daarbij een eerste eiscli De koopvaardijtonnage dei- Ver. Staten is echter door verkoopen aan hel buitenland en vooral aan Engeland in 1941 met een milliocn ton verminderd, waartegenover nog geen 50.000 ton nieuwe scheepsruimte stond. Verdere verkoopen zouden daarom een vrij groot risico mee brengen. In tegenstelling tot de openlijke verkla ringen van bepaalde politici en tot de hoofdartikelen van vele kranten, staat men blijkens het D.N.B.-bericht in welingelichte kringen te New York en Washington op het standpunt, datde zendingen Ameri kaansch oorlogsmalerieel reeds thans zoo laat komen, dat zij in geen geval een over winning van Engeland kunnen bewerkstel ligen en zij zouden daarom alleen een al te groote nederlaag van Groot-Brittanniè moeten helpen verhinderen. Hef kluchtspel der Amerikaaasche democratie Dc republikeinsche afgevaardigde der V.S. Fisli heeft zich gisteren in een verklaring gewend tegen het wetsontwerp op de hulp aan Engeland. Hij wees er op, diat met dit ontwerp automatisch de Joluisonact en de- neutra liteitswet zonder stemming in liet congres worden opgeheven. Hij zeide, dat president Roosevelt de volmacht zou krij gen om schepen en cónvooien naar de oor logszone tc sturen, hetgeen het gevaar van een verwikkeling der Yerecnigde Staten in den oorlog met zich mede brengt. De wet maakt een kluchtspel van de democratie der V.S. Zij ontneemt het congres zijn grondwettige volmachten betreffende een oorlogsverklaring en stelt een éémnansre- geering in. Daarbij zal de beslissing o\er oorlog en vrede alleen in handen van den president liggen. Het Amerikaansche volk wordt van iedere beslissing hierover beroofd. De wet is ondemocratisch en in strijd met de grondwet. Dit, aldus besloot Fish, komt neer op dc beteekenis, dat de democratische regeer!ngsvorm niet functionneert en door dictatuur moet worden vervangen. SCHAGEN RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Dcc. 1940 werd aan het postkantoor alhier ingelegd i 25.234.34 en terugbetaald f 8i.667.77; Der halve minder ingelegd dan terugbetaald f 59.433.43. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 16. NIEUWE NIEDORP PAPWAGEN OP HET IJS. Waarschijnlijk misleid door de duiste. nis geraakte Dinsdagmorgen een wagen van C.Z. YVest-Friesland te Lutjewinkel op den Ooievaai'sweg in dc sloot. De wagon kantel de gcheerl en onze kostelijke boter ver mengde zich met diverse soorten pap en melk. De chauffeur kwam niet. tte schrik vrij in den loop van den dag is dc inhoud gelost en de wagen weer op het droge ge bracht. ALKMAAR STAKING TE LONDEN. Naar de „News Chronicle" meldt, zijn gis teren meer dan 150 employés van een goc- derenopslagplaats der spoorwegen te Londen in staking gegaan uit protest tegen een nieuw systeem van verplichte brandwacht. De stakers voerden als reden voor hun op treden aan, dat drie hunner kameraden op dracht hadden gekregen, zonder vergoeding brandwacht te houden, op straffe van ont slag. Dc vakvereeniging, tot welke zij zich wenden, adviseerde liet werk neer te leg gen. MARGARINEDIEFSTAL Bij de politie is aangifte gedaan, dat uit het bestelhuis van den vrachtrijder B. te Alkmaar 2 pak ken margarine zijn gestolen, die be stemd waren om uitgereikt te wor den aan gesteunde en tewerkgestel de personen uit deze gemeente. COOP. AANKOOPVEREEN. In de op 13 Jan. j.I. gehouden buitengewo ne vergadering van de coop. Aankoopverecn. Ons Belang te Hoogwoud, werd met groote meerderheid van stemmen besloten tot fusie met de coop. Ver. annex malerij De Vol harding te Opmeer, mils laatstgenoemde vereeniging dan tot liquidatie besluit. Ook zullen de coop. Aankoopvereeniging A.L.T. te AbbekerkLambcrtschaag—Twisk en M.O.II. te MidwoudOostwoudIlauwert algemeene vergaderingen uitschrijven met als agendapunt fusie met hoven vermelde vereenigingen. Reeds eerder werden bespre kingen gevoerd tot het doen samengaan van de ver. Hoogwoud met die te Opmeer, toen leidde dit niet tot een resultaat. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Maij, politieagent te Den Haag. behaalde vo rige week acte Duitsch en E.H.O. LOOP DER BEVOLKING De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1940 2264 personen, nl. 1187 man nen en 1077 vrouwen. Het aantal geboorten bedroeg 61, waar van 28 jongens en 33 meisjes, terwijl over leden zijn 15 personen, waarvan 8 mannen en 7 vrouwen. Gevestigd zijn in 1940 74 man nen en 72 vrouwen, totaal 146 personen. De bevolking op 1 Januari 1941 bedroeg 1221 mannen 1111 vrouwen totaal 2332 per sonen, zoodat de bevolking in 1940 vermeer derde met 34 mannen en 34 vrouwen, to taal 68 personen. Het aantal huwelijken bedroeg in 1940 18, terwijl één huwelijk door echtscheiding werd ontbonden. SINT PANCRAS DE CENTRALE KEUKEN GAAT WERKEN. Naar we heden vernemen, zal het hoofd bureau der Centrale Keuken, voor de ver krijging van knipkaarten worden geopend op Woensdag 15 Januari, des morgens om 10 uur. Het bureau zal dagelijks geopend zijn van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m. De uitdeellokalen zullen voor het eerst openen op Maandag 22 Januari. Dit betcc- kent dus, dat voor de eerste maal eten zal worden uitgereikt op Dinsdag 23 Januari. Ook de uitdeellokalen zullen geopend zijn van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m.. ter verkrij ging van dagkaarten. De maaltijden zelf zullen worden uitgereikt vim 11.30 v.m. 12.30 n.m. WIERINGEN De aanhouding van „MENDOZA" de De aanhouding van het Fransche koopvaar dijschip Mendoza door een Engelschen hulpkruiser in de wateren van Uruguay heeft bij het Braziliaansche publiek groot opzien gehaard, aldus D.N.B. De pers her innert in dit verband aan het geval van het Braziliaansche schip „Bage". Het avondblad „Noticia" vraagt onder het opschrift: „Nu komt Uruguay aan de beurt", wat Enge land eigenlijk met zijn houding ten doel heeft .een houding, die reeds niet meer on vriendelijk. maar vijandig is. mèt het oog op de voortdurende herhaling van daden van willekeur tegen hun souvereine rcch ten moeten de .Zuid-Amerikaansche vol keren tot de 'overtuiging komen, dat de nractische nolitiek van Engeland de volle dige negatie is der beginselen, die het be weert te verdedigen. Het blad ..Noite" wijst er op. dat Enge land voorldurend een beroep doet op de hulp en de solidariteit van Amerika, Te- „EEN HUIS VOL HERRIE". Naar wij vernemen heeft de Kon. Muzick- ver. „Harmonie" voor haar eerstvolgende uitvoering in studie genomen het blijspel ,Een Huis vol Herrie". VERLOREN. Verloren een wollen sjaal. Inlichtingen zijn bij den gemeente-veldwachter te verkrij gen. DE SPAARREGELING. Over 1940 is van de z.g. Spaarregeling een goed gebruik gemaakt. Door dc gemeente werden de volgende bedragen verleend. Voor de werkloozen f 62.60 Voor de B. tuinders f 14655 Voor de C. tuinders f 123.30 Alzoo een totaal-bedrag van f332.45. Aan huishoudelijke artikelen werden via de Spaarregeling gekocht over 1940 tot een bedrag van ruim f 600.— SCHOORL PROMOTIE. Het zal SchooiTs ingezetenen genoegen doen te vernemen, dat de heer A, Bee-k. brigadier-titulair bij de Riiksvojdwncht al hier. is benoemd tot brigadier met stand plaats Schoorl. De verdienstelijke politieman ^blijft dus voor Schoorl behouden. PURMEREND, 14 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 6 par tijen. wegende 6000 Kg., handel vlug. hoog ste prijs f 35.25. 1 slapel kleine boeren kaas f 35.— per 50 kilo. gewicht 171 Kg., handel vlug. Runderen, totaal 5S8 stuks: 444 Véite koeien voor de levering. 7S gclde- koeien f 300—410 per stuk. 60 melkkoeien f 325480 per stuk. 6 stieren voor de leve ring, 31 vette kalveren en graskalveren: veile kalveren voor de levering, gras-kalve ren f 150—210 per stuk. 162 nuchtere kal veren: voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 25—52 per stuk. 26 magere varkens f 2840 per stuk. 225 biggen f 22 —32 per stuk. 390 schapen f 2040 per sl„ fokschapen f 4050. 43 hokken f 25-45 per stuk, kïpeieren f 1.07 per Kg.. .1600 oude kippen en'hanen: wit en rood f 28'per stuk. idem blauw f 2—3 per stuk, konijnen f 24 ner stuk. 700 ronden f 1—1.60 per stuk. duiven 40 et. per paar. ROTTERDAM 14 Jan. Aardappelen: Rinties 3.69. Eigenheimers zand 3.31. Industrie 3.69. Alpha's 3:60. alle bonte soorten 4.39 alle soorten Eigenhei mers 4.04. Voorraad voldoende, handel ta melijk. ROTTERDAM. 13 Jan. Vlasbeurs. Blauw 4985 Kg. f 11 40, Geel 3900 Kg. f 1—1.40. Dauwroot 500 Kg. f 0.851.15. Dr aanvoeren waren niet groot, omd-M het mopste op het land ver kocht werd. De handel gaat ziin gewonen gang aan de vastgestelde prijzen. ROTTERDAM. 14 .Tan. Veemarkt. Totaal aangevoerd 700 nie ren. 600 gebruiksvee. 100 hokken en geiten. Prijzen per stuk: kalfkoeien f 500--390- 300: melkkoeien f 495-395-305: Varekoeieu f 330—265-215: Vaarzen f' 325—275185: nin- ken f 270-200-155; bokken of geiten f 80 50-20. De aanvoer van melk- pn kalfkoeien was als vorige week met tijdelijken handel en iets hooeer in prijs. Varekopien aanvoer iets ruimer met tra gen hande' en ruirp prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer iets grooter, handel matig en prijshoudend. Bokken en geiten ruimer aangevoerd, vlotten handel pn nnverqnderd in prijs. NOORDSCHARWOUDE. 14 Tnn 62500 ke. roode kool f 5.50; 15800 kg. gele kool f 4.40; 103600 kg. Deensche witte kool f 3.90; 500 kg. uien f 5.—; 750 kg. peen f 3.60 BROEK OP LANGENDT.TK. li Jan. 22000 kg. roode kool f 5.50: 32600 kg. ge le kool f 4.40: 92000 kg. Deenschen witte kool f 3.90: 1500 kg. savoye kool f 4.40; 4100 l<g. uien f 5.errnve uien f 5. WARMENHUT7.EN. 14 Jan. Aanvoer: 47800 Kg ronde kool 5.50. 6800 Kg. gele kool 4.40. 19100 Kg. Deensche witte kool 3.90, 300 Kg. peen 3.60.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3