Aanmeldingsplicht Japan en Australië voor Joden Nederland eet mosselen DE PLUNDERINGEN IN ENGELAND Het bier wordt 15 °|0 lichter Scheermesjesfabrikant was schoenwinkelier te glad af Het valt niet licht, een lichtzinnige rol te moeten spelen! Gered door een kat De oproep van Quisling lu België is geen voedsel meer Arrondissements rechtbank; te Alkmaar Konijnenmepper uit Noordscharwoude staat terecht Ook voor personen van gedeelte lijk Joodschen bloede. Het'Verordeningenblad bevat een verorde ning van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende den aanmeldingsplicht van personen van geheel of gedeeltelijk Joodschen bloede. Volgens deze verorden int? moeten degenen die geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede zijn en hun verblijf hebben in het bezette Nederlandsche gebied, aangemeld worden overeenkomstig de navolgende be palingen. 1. In den zin van de verordening wordt een persoon als geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede beschouwd, indien hij van ten minste één naar ras voljoodschen groot ouder stamt. 2. Een grootouder wordt zonder meer als voljoodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelijke gemeenschap behoord •heeft of behoort. Bij twijfel of een persoon als geheel of ge deeltelijk van joodschen bloede moet wor den aangemerkt, beslist daarover op gedaan verzoek de rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied of de door hem aangewezen instantie. Tegen deze beslissing is geenerlei voorziening toegelaten. Tot het doen van een dusdanig verzoek is gerechtigd: Iedere Duitsche instantie in het bezette Nederlandsche gebied, de ambtenaar voor de aanmelding, de betrokkene. Tot aanmelding is gehouden de persoon, die aangemeld moet worden. Moet een handelingsonbekwame of een persoon, wiens handelingsbekwaamheid be- beperkt is. worden aangemeld, dan zijn in diens plaats zijn wettelijke vertegenwoordi ger en degenen, die de daadwerkelijke zorg voor dien persoon op zich hebben genomen, tot de aanmelding gehouden. Binnen vier weken. De aanmelding moet binnen vier weken, te rekenen vanaf den dag van inwerkingtreding van deze verordening, plaats vinden. Is de burgemeester der gemeente Amsterdam amb tenaar voor de aanmelding, dan bedraagt die termijn tien weken. De aanmelding geschiedt schriftelijk. Zij moet bevatten: den naam en de voor namen van den aan te melden persoon plaats en datum zijner geboorte, woon- of verblijfplaats met opgave van straat en huis nummer. Voor wat betreft personen, die na 30 Januari 1933 in het rijk in Europa ge- immigreerd zijn, moet voorts de laatste woon plaats worden vermeld, welke zij in het te genwoordige gebied van het groot-Duitsche rijk (met inbegrip van het protectoraat Bo- liemen en Moravië) of van het gouverne ment-generaal voor het bezette Poolsche ge bied hebben gehad. Nationaliteit en eventueele vroegere na tionaliteiten, kerkelijke gezindte,, beroep of werkzaamheid, opgave of hij ongehuwd, ge huwd, weduwnaar of weduwe of geschei den van echt is, opgave, hoeveel joodsche grootouders hij heeft. De ambtenaar voor de aanmelding moet de hoedanigheid van den aangemelde als persoon van joodschen bloede in het bevol kingsregister of in het verblijfregister aan- teckenen. Hij geeft ten name van den aangemelden persoon een bewijs af, waaruit blijkt, dat deze heeft voldaan aan de verplichting tot aanmelding volgens deze verordening. De aangemelde persoon moet aan den ambte naar voor de aanmelding voor de uitreiking van het aanmeldingsbewijs één gulden aan leges vooruitbetalen. Hij die door zijn schuld niet aan de op hem rustende verplichting tot aanmelding voldoet, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. Verbruik qrooter dan ooit. Het verbruik van mosselen, dat in ons land vroeger slechts gering was, is de laat ste maanden enorm gestegen, zegt de N.R. Crt. De binnenlandsche afzet bedraagt te genwoordig reeds ongeveer 10.000 ton per maand. Ierseke heeft thans een bloeiende mosselen-industrie. Alleen in de afgeloopen week werdén aldaar 1500 ton mosselen aan gevoerd, welke ter plaatse worden gekookt, gepeld, gezouten of in het zuur gelegd. Jeug- dige^werkkrachten zijn te Ierseke voor deze industrie niet meer te vinden: er komen er reeds uit de omliggende dorpen. In het ge heel hebben ongeveer 300 jongelieden in de ze industrie thans werk. Het gemeentebestuur van Ierseke oefent een streng loezicht op de industrie uit. Ko kerij en inleggerij moeten van elkaar zijn gescheiden en op sanitair gebied worden hooge eischen gesteld. De bedrijven, welke op een volgens het oordeel der autoriteiten bevredigende wijze functionneeren. krijgen van gemeentewege bijzondere certificaten, welke bij de verzonden mosselen worden overgelegd. .Men hoopt de belangstelling voor dit bij uitstek goedkoope en gezonde voedsel nog te verhoogen. Politie houdt handen vol werk. In een te' Stockholm ontvangen nummer van de Dailv Mirror wordt melding ge maakt van plunderingen in het gebied van de Mcrsey. Door de politierechtbank te Li- vcrpool wordt opgegeven, dat groole plun deringen zijn voorgekomen tijdens lucht aanvallen op de omgeving van de Mersev. Een getuige verklaarde: Gisteravond waren er in Liverpool meer plunderingen dan ooit tevoren. Deze lijkenschenders plunderden openlijk en liepen met den buit weg. terwijl de aanvallen nog voortduurden. Geheel on- verschillig waar men ook heenkeek, over al kon men mannen zien. die zich meester maakten van voorwerpen uit de etalages, waarvan de ramen door den luchtdruk wa ren gesprongen. Twee inspecteurs van po litie. die gewonde personen hielpen, ont moetten mannen, die te zeer met het plun deren bezig waren, dan dat zij zich om de politieambtenaren bekommerden. De smaak niet beïnvloed. Het Centraal Brouwerij Kantoor, geves tigd te Amsterdam, heeft een circulaire ge zonden aan de exploitanten van restau rants, café's, slijterijen en winkels, waarin een op 15 dezer ingaande vermindering van het gehalte van het bier met 15 pet. wordt aangekondigd. Wij ontleenen aan deze cir culaire het volgende: De bieromzet stijgt tegenwoordig zooda nig, dat hierdoor de grondstoffenpositie der brouwerijen beïnvloed wordt. De over heid heeft daarin aanleiding gevonden het brouwerijbedrfjf eenige beperkingen op te leggen. Deze maatregelen worden uitge voerd door het Centraal Brouwerij Kantoor, waarin do geheele Nederlandsche brouw- industrie georganiseerd is. Teneinde in de tegenwoordige omstan digheden een waarborg te scheppen voor een regelmatige biervoorziening wordt het gehalte van het bier per 15 Januari 1941 met ongeveer 15 procent verlaagd. Een der gelijke verlaging heeft op den smaak geen merkbaren invloed, zoodat de bierverkoop daaronder niet behoeft te lijden. De maatregel betreft het bier van alle Nederlandsche brouwerijen. Ook het bui- tenlandsche bier zal hieronder vallen, zoo als ons door de desbetreffende autoriteiten is toegezegd. Het is niet mogelijk om in verband met de gehalteverlaging de verkoopprijzen der brouwerijen te verminderen. Tegenover de grondstofbesparing staat namelijk een prijs- verhooging van die grondstoffen. Bovendien is er een wijziging van den bieraccijns te verwachten. Het is nuttig er hierbij op te wijzen, dat het bier met verlaagd gehalte niet als een soort oorlogsbier is te beschouwen. Er wor den immers geen andere dan de gebruike lijke grondstoffen in verwerkt. Maar straf volgt op de zonde. In 1939 werd het een bekend oplichter, de thans 29-jjfrige koopman D. N., in Am sterdam, waar hij. verblijf hield, te warm en hij besloot'daarom zijn domicilie te ver leggen naar Den Haag. Hij had in het ver leden reeds verschillende, vrijheidsstraffen uitgezeten van tezamen 4V-» jaar voor op lichting, verduistering en valschheid in ge schrifte. Een tijd geleden kwam N. in den Haag in contact met een gewezen filiaalhouder van een groote schoenzaak. Deze was voor zichzelf begonnen en had een groote par tij zomerschoeisel in zijn bezit. Daar de verkoop van dit artikel in den winter niet vlotte, zocht hij echter een anderen werk kring. N. had hem verteld een scheermes- jesfabriek op den Rijswijkscheweg te heb ben met veertien man personeel en om zich in den oogen Tgin den gewezen filiaalhou der nog belangrijker te doen schijnen had hij er bij gezegd een eigen huis te bezitten. Thans zocht hij een administrateur voor zijn scheermesjesfabriok, doch deze moest in staat zijn 300,in te brengen. De schoenenhandelaar had wel zin in deze betrekking, doch verklaarde de 300, niet te kunnen fourneeben. N. beweerde desondanks wel met hem in zee te willen gaan en hij zou dan de 300,wel voor schieten. Bovendien sprak hij nog van zijn vennoot, dien hij hiervan maar niets zou vertellen. De administrateur-in-spé vertel de N. dat hij nog 210 paar schoenen te koop had. N. had hier wel inte resse voor en wilde de partij wel overnemen voor 525,contant. De schoenen werden prompt hij den scheermesjesfabrikant afgeleverd, doch deze had alleen maar groot geld en de schoenhandelaar moest dus nog maar eens terugkomen. Hij kwam terug en meer dan eens, maar N. was steeds niet thuis. Een filmster vertelt: EEN GESPREK MET CAMILLA HORN. (Van onzen filmmedewerker) „Zooals U ziet", vertelt Camilla Horn ons lachend, als wij toestemming hebben ge kregen, haar tusschen de opnamen van de Gustav Althoff-film „De roman van een dokter" te interviewen, „worden mijn gees telijke waarden in deze film niet erg hoog aangeslagen. In ben en blijf op het hellen de vlak; wuftheid en oppervlakkigheid zijn mijn grootste deugden geworden". Wij vragen haar nu, ons wat van haar rol te vertellen. „Dan moet ik me eerst aan de hceren voorstellen, rk heet Kaethe Ueding en ben de vrouw van den bekenden arts Ür. Thc- mas Ueding. Ik houd van mijn man Al- brecht Schoenhals speelt deze rol zoo als een vrouw als ik van een man kan hou den, die over ruime inkomsten beschikt en zóó van zijn beroep'Vervuld is, dat hij wei nig tijd heeft, mijn groote verlangen naar uitgaan en vroolijkheid te bevredigen. Ons huwelijk, waarin wij innerlijk steeds verder van elkaar kon mui t e staan, is eiii mislukking, maar door do geboorte van een jongen blijven wij bij elkaar.... Te gelijkertijd heb ik een verhouding met een ander, dien ik tijdens een opwindend mee- ningsverschil doodschiet. Thomas neemt nu terwille van den jon gen den moord op zich en wordt tot 1 ja Dan maakt hij kennis met Ursula Kay, Nu kreeg de schoenenhandelaar toch argwaan en hij informeerde eens in de buurt van de seheermesjesfabrlck naar de antecedenten van zijn toekomstigen pa troon. Men vertelde hem, dat N. weliswaar grossierde in .scheermesjes en dat hij ook wel colporteurs had gehad, maar deze wa ren niet altijd tevreden geweest over de betaling. Dat N. een eigen huis had was natuurlijk ook verzonnen. Een en ander deed bij den schocncnhandelaar de maat overloopen en hij ging naar de politie. N. werd gearresteerd en al spoedig bleek, dat de partij schoenen reeds aan een derde was verkocht voor 290,De politie heeft de schoenen achterhaald en in beslag ge nomen. De schecrmesjesfabriek zal het nu niet alleen zonder administrateur moeten stel len, maar ook zonder patroon. Inbreker kwam van een koude kermis thuis. Een oude dame, aldus vertelt de D. Z., die iii 'n kleine Italiaansche stad woont, leeft alleen in haar groote woning. Zij is zeer bang voor inbrekers en grendelt 's avonds voor het naar bed gaan zorgvuldig alle deu ren. Desondanks wist een inbreker 's nachts in het huis te komen en daar hij in de woon- vertekken niets van zijn gading vond, drong hij door tot de slaapkamer. Toen hij met zijn electrischen lamp een stralenbundel in het vertrek wierp, schrok de oude dame wakker en begon luid te schreeuwen De dief schrok, liet de lamp vallen, greep de dame beet en trachtte haar te worgen. Zoo lang hield hij zijn handen om den hals van zijn slachtoffer gekneld, tot dit slap achterover zonk en blijkbaar dood op het bed bleef liggen. De dief greep zijn lamp weer om de kamer verder te onderzoeken. Maar, daar scheen de oude dame weer te leven. In het halfdonker keken hem een paar glinsterende oogen aan. vol angst en ontzetting. Met een vloek trad hij weer op het bed toe, maar nu ontmoette hij verzet. Scherpe nagels krabden hem het gezicht stuk, hij voelde dat hij werd gebeten, en toen hij wilde toeslaan .haalden de nagels ook zijn handen open. Nu was het beurt van den geheel van zijn stuk geraakten indringer om luid te schreeuwen. Buren kwamen op het lawaai af. Zij vonden de vrouw, die bij den eersten aanval reeds bewusteloos was geraakt, en in dien toestand was gebleven, nog levend op het bed liggen. De inbreker lag half blind en met bloed overstroomd in een hoek van het slaapvertrek. De zwarte kat van de dame. die steeds aan het voeteneinde van het ledikant sliep, was bij den tweeden aanval op den dief losge sprongen en had het leven van haar mees teres gered! Geestdrift onder de nationaal- socialisten. De oproep van Vidkun Quisling, den lei der der Nasjonal Sainling, om vrijwillig deel te nemen aan den strijd van Duitsch land in een vrijwilligersregiment „Nord- land" heeft in de gelederen van de Nasjonal Samling geestdriftige instemming gewekt. De landsleidingen van de jeugdorganisatie en de studentenorganisaties hebben ter stond gevolR gegeven aan den oproep. Ook twee gecommitteerde staatsraden, de leider van het ministerie van justitie, Riisnaes, en de leider van het ministerie van politie, Jonas Lie, hebben verzocht te worden op genomen in fret vrijwilligersregim,ent. In „Frittfolk" verklaart Riisnaes het vernede rend voor Noorwegen om volkomen buiten den strijd te blijven, dien Duitschland voor den geheelen Germaanschen stam voert. Jonas I.ie, verklaart dat hij door zich aan te melden heeft willen protcsteeren tegen het oude systeem. Alle bladen, die te Oslo verschijnen, laten in hoofdartikelen het licht vallen op de beteekenis van den op roep van Quisling. CAMILLA HORN (Foto-Archief) ren gevangenisstraf veroordeeld. Geduren de dezen tijd wordt de jongen ziek en sterft. Aan zijn dood heb ik door mijn op pervlakkigheid en onmoederlijke houding schuld. Het offer, dat Thomas gebracht heeft, is dus tevergeefs geweest, innerlijk geknakt en gebroken komt tenslotte na 7 lange ja ren Dr Ueding weer in een wereld terug,, die elke zin voor hem verloren heeft, de vrouw van een verongelukt verkeers vlieger (Maria Andergast is in deze rol Verklaringen van Isjii. WEDERZIJDSCHE GOEDE, WIL AANWEZIG. De woordvoerder van het Japansche bu reau voor de inlichtingen. Isjii, heeft gis teren in een persconferentie verklaard te genover de vertegenwoordigers van de bui- tenlandsche pers, dat Japan gaarne de vriendschappelijke gevoelens waaraan uit drukking is gegeven door den Australisclien minister van ooriog, Percy Claude Spen- der. beantwoordt. Een telegram van 12 Ja nuari uit Singapore meldt, dat de Australi sche minister van oorlog bij zijn bezoek in een radiorede herhaalde, dat Australië op recht den wcnsch koestert om vriendschap pelijke betrekking met Japan te behouden in de Stille Zuidzee. Spender voegde hier aan toe: „Wij hebben geen twist met Ja pan. De Australiërs hopen vurig, dat de Stille Zuidzee altijd haar naam eer zal aan doen." In verband met het desbetreffende be richt zeide Isjii. dat de opmerkingen van Spender ..gunstig" waren. „Wii willen gaarne den goeden wil van Australië be antwoorden." Verders verklaringen van Isjii. Sprekende over de diplomatieke onderhandelingen van Japan met andere landen, deelde Isjii verder mede, dat Yosjizawa binnenkort aan de Nederlandsch-Indische auto riteiten de Japansche voorstellen zal overhandigen. Dit is echter nog niet geschied. De visscherij-onder handelingen tusschen Japan en de Sowietunie zijn nog hangende. De onderhandelingen te Tokio tusschen Japan en Frankrijk ten aanzien van Fransch Indochina hebben nog niet tot een accoord geleid en wor den nog voortgezet. De Fransch- Japansche onderhandelingen hebben betrekking op concrete zaken, die na elkander tor sprake komen. Op de vraag, of er eenige wijziging is gekomen in de Japansche politiek ten aan zien van Thailand en Fransch Indochina sedert het uitbreken van het conflict tus schen deze beiden, verklaarde Isjii. dat Ja pan verscheidene kleine kanonneerhooten en andere oor!ogsschepen aan Thailand lang geleden had verkocht, Sinds dien ech ter zijn geon s-roote hoeveelheden oorlogstuig door Japan aan Thailand verkocht. Geen Japanner, aldus Isjii. stelt practisch be lang in het Fransch-Thailandsche conflict. Duitschland zal moeten In grijpen. Dezer dagen heeft de regeerings-presi- dent, Reeder, verklaringen afgelegd over de voedselpositie van België. Naar aanlei ding hiervan schrijft het blad De Soir, dat de beteekenis van hetgeen de regeerings- presidont toen zeide niemand zal ontgaan. Sedert eenige dagen reeds heeft zich van de bevolking 'een ware paniek meester ge maakt. Het zou nutteloos zijn, wanneer men zou willen verzwijgen, dat de toestand ernstig Is geweest en dat hij, vooral ten aanzien van het broodgraan tragisch zon kunnen worden, wanneer een Duitsch in grijpen niet te rechter tijd zou geschieden. ERGERLIJKE KWAJONGENSSTREEK. Brievenbus in brand gestoken. De daders gearresteerd. Eenige Groningsche jongens hebben gis termiddag kans gezien een brandend voor werp in de brievenbus der P.T.T. aan het Zuidcrdiep te werpen. De inhoud van de bus is voor het grootste gedeelte verbrand, waardoor bcgrijpelijkewijze verscheidene personen gedupeerd zijn. De baladigc jongens zijn door de recher che aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. mijn tegenstander) en haar zoontje. Met deze vrouw, die hem schenkt, wat ik hem nooit wist te geven, nl. begrip en belang stelling voor zijn beroep, denkt hij een nieuw leven te kunnen beginnen en hij vraagt mij te willen scheiden. Ik weiger pertinent, daar ik op mijn ma nier nog steeds van hem houd, maar moet tenslotte toch zwichten. Zijn vriend, de ad vocaat Steffen, weet mij ervan te overtui gen. dat ik mijn schuld aan den indertijd gepleegden moord tegenover het gerecht moet bekennen, wil ik ooit gemoedsrust te rugkrijgen, en Thomas wederom in de ge legenheid stellen, zijn beroep uit te oefenen. Eerst nu is Thomas werkelijk vrij. Hij heeft een vrouw gevonden, die hem tot een werkelijke kameraad zal zijn en een zoon, waarin hij de beeltenis van zijn verloren kind teruggevonden heeft". Aan -de manier, waarop Camilla Horn ons al deze dingen schildert, bespeurt men, dat zij zich volkomen in deze rol ingeleefd heeft. „Het schijnt dan ook een rol te zijn, die hooge eischcn aan U stelt", vragen wij haar. „Juist" antwoordt zij. „Met op pervlakkigheid en lichtzinnigheid alléén is deze rol niet te spelen. En ik wil U wel verraden, dat het juist deze psychologische momen ten zijn, zooals ik ze innerlijk voel, die ik zoo gaarne naar voren wil brengen. En ik zal zeer blij zijn als mij dit gelukt". En hoe is het haar gelukt! Het is een film geworden, zoo vol ont roerende momenten en echt menschelijke conflicten, rlat zij zeker langen tijd in on ze herinnering zal blijven voortleven! SPOORWEGONGELUK IN JOEGO SLAVI8. In Oost-Servië is op den spoorlijn van Prahovo aan den Donau naar Iisj in de buurt van het station Rgosjta een volle wagon derde klasse ontspoord. Onder de reizigers ontstond een paniek. Terwijl de wagon overhelde sprongen zij er uit. Vier passagiers werden op slag gedood, terwijl drie andere passagiers zwaar gewond wen den. Verscheidene personen worden vermist! Het aantal licht gewonden is groot. MEERVOUDIGE STRAFKAMER (Zitting van Dinsdag li Januari). EEN RARE SNUITER VOOR DE BALIE. ACHT MAANDEN GEëlSCHT. Heldersche hersens waren op hol De sohipper P. J. M. uit Noordscharwoude, I thans gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, bleek een rare sinjeur te zijn. Hij erkende volmondig het hem ten laste j gelegde, namelijk dat hij een lieercnrijwiel en drie konijnen had gestolen, doch een ver-1 klaring voor het begaan dezer vreemd-1 soortige diefstallen kon hij niet geven. Een aannemer uit Alkmaar, M. C. H. ge-1 heeten, had op 25 November zijn Simplex-! karretje aan de zijde van z'n pakhuis aan j de Boterstraat 29 aldaar neergezet. Toen j de man het gebruiken wilde was de fiets 1 echter verdwenen. De tuinbouwer J. K. uit Zuldscharwoude had twee konijnen in een hokje achter z'n woning aan de Prinsegracht. En ziet de diertjes verdwenen spoorloos. Get. J. H. uit Noordscharwoude was thuis I gebleven, maar uit het ambtecdig proces-1 verbaal bleek, dat deze rnan op 26 Nov. een j konijn vermist had, dat in een hokje zat, 1 hetwelk achter z'n woning in de Dorpsstraat I stond. Dank zij de voortvarendheid van de Alk- maarsche politie was verd. geknipt en in- J gesloten. De president, mr. van Tuvll van Seroos- kerken, wees er verd op. dat deze in 1928 wegenis openbare schennis der eerbaarheid was veroordeeld én daarvoor in een voor- waardelijke veroordeeling liep. Ook had dB man op het malje al eens gestaan voor j de heeren van het Hoog Militair gerechts hof. De Officier van Justitie, mr. de Brucys f Tack, achtte het tenlaste gelegde wettig en overtuigend l>e\vezen. Vedachte had volgens den Officier wel een andere me- t tliode kunnen vinden om aan den kosl te komen en wees erop. dat het rijwiel ton deele onherkenbaar was gemaakt. De eisch luidde acht maanden gevangenisstraf. De verdediger van verd.. mr. Crevecoeur uit Alkmaar, verzocht de Rechtbank reke ning te willen houden met den jeugdigen leeftijd van zijn cliënt en hoopte, dat deze tot inkeer zou komen. De man is op het pad der misdaad, doch schuldbesef is aan wezig Van de gevangenis als verbeteringsin stituut verwacht pleiter niet veel heil. Ver dachte moet zelf beseffen, dat het zoo niet verder kan eaan. Het milieu, waarin verd. I geleefd heeft, is niet direct goed te' noemen I en het is vooral deze factor welke den verdediger de uiterste clementie voor zijn cliënt doet inroepen. De rechtbank zal over een week uitspraak doen. Den Helder. ZIJN HERSENS WAREN OP HOL. Door de talrijke bombardementen van den Helder, waardoor vrouw en kinderen van den gedetineerden P. L. 's nachts in de kaze matten huisden, had verd. alle gezelligheid verloren en had z'n troost gezocht hij den drankduivel. En zieU.. deze drankduivel had hem op garaffineerde wijze medege voerd naar diverse konijnenhokken, waar verd. de vette beestjes had uitgehaald en meegenomen. M'n hersens waren op hol. verklaarde verd. Toen ik die konijnen stal was ik alle keeren dronken. De president echter meende, dat verd. zich moed had ingedronken om op diefstal uit te gaan. Get. J. M., vroeger wonende te den Helder, doch thans te Hoorn, had aan een zekeren B. de V. in de Smidstraat te Den Helder twee konijnen in bewaring gegeven. Maar op 5 December van het vorige jaar waren de beestjes spoorloos verdwenen. Hetzelfde overkwam den geluigen J. K. uit de Walvischstraat te Den Helder, waar op 7 December twee konijnen waren gesto len; J. v. D. uit de Walvischstraat, die op dcnzelfden dag twee dezer mollige viervoe ters miste, P. B. uit de Tulpenstraat, die een dag later vier konijnen kwijt raakte en ten slotte D. T., uit de Balistraat. die het ver lies had te betreuren van drie konijnen. De president vroeg verd. of deze op konij nendiefstal uitging als hij te veel liad ge dronken? Het was niet mijn bedoeling, antwoordde verd. De Officier van Justitie zeide in z'n requi- sitoir, dat de tenlaste gelegde feiten ernstig waren en requircerde een gevangenisstraf voor den tijd van vijf maanden. De verdediger van verd.. mr. Lesterhuis, uit Alkmaar verzocht de rechtbank rekening te willen houden met de omstandigheden, lederen avond werd den Helder gebombar deerd: zijn cliënt geraakte daardoor uit z'n evenwicht en ging naar 'n café om z'n ellen de te verdrinken Zichzelf heeft verd. niet alleen bevoordeeld, doch hij heeft ook ko nijnen gegeven aan z'n vader en aan ken nissen. "Pleiter wees erop. dat verd. niet on gunstig hekend stond en achtte een geringe straf zéér wcnschelijk voor 'smans toekomst en ook voor z'n gezin. Ook in deze zaak zal de uitspraak over een week vallen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6