Staatsleening De nieuwe Noren bij de Waffen SS. Engelsche inval in Erythrea afgeslagen Denemarken en het nieuwe Europa Zich zelf beboet Engelands positie kritiek Trainingsbijslagen bij de werkverruiming De stok achter de deur In onze advertentiekolommen wordt de uitgifte aangekondigd van een nieuwe Staatsleening van vijf honderd millioen gul den. De koers van uitgifte bedraagt 100 pet.; de rente is 4 pot. per jaar; de looptijd be draagt ten hoogste tien jaar. Aan de schuld bekentenissen is het recht verbonden, dat zij steeds tot het volle bedrag in betaiing kunnen worden gegeven ter voldoening van rechten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking. Evenals de vorige Staatsleening zal ook deze er een zijn „met den stok achter de deur". Dit beteekent derhalve, dat indien niet het volle bedrag, van f 500 millioen bijeen wordt gebracht, een gedwongen lee ning tegen minder gunstige voorwaarden volgt, in welke leening diegenen zouden moeten delnemen, die niet op de thans aan gekondigde leening voor een voldoend be drag zullen hebben ingeschreven. Wat in dit verband onder een voldoend bedrag is te verstaan, blijkt uit den maatstaf, welke bij het vaststellen van den deelnemingsplicht in de eventueele gedwongen leening zal wor den aangelegd. Het prospectus, hetwelk bij alle bankinstellingen verkrijgbaar is, ver meldt te dien aanzien, dat allen, die in het belastingjaar 1940'41 in de vermogensbe lasting zijn of zullen worden aangeslagen, tot een in het propectus voor elk vermogen aangegeven bedrag in die eventueele ge dwongen leening zullen moeten deelnemen. Ditzelfde bedrag geeft derhalve aan, voor hoeveel men ten minste op de thans aange boden leening dient in te schrijven, om van de gedwongen leening te worden vrijge steld. Dat dit bedrag v. alle hooger is, dan bij de in het vorige jaar uitgegeven leening, zal geen verbazing wekken, aangezien de thans bijeen te brengen som grooter is dan toen. Bedrag aanslaa in de vermogensbelasting: f16.000 of meer, doch minder dan f20.000 f20.000 of meer, doch minder dan f40.000 f40.000 of meer, doch minder dan f70.000 f70.000 of meer. doch minder dan f150.000 f150.000 of meer, doch minder dan f300.000 f300.000 of meer, doch minder dan f750.000 f750.000 of meer De binnen het Rijk gevestigde, niet in artikel 1 der beleggingswet genoemde, al dan niet rechtspersoonlijkheid bezittende maatschappijen, fondsen en instellingen, welke in de uitoefening van hun bedrijf of van hun werkzaamheden, in verband met door hen aanvaarde verplichtingen, regel matig gelden rentegevend uitzetten op ter- mijnen, langer dan één jaar, zullen even tueel in de gedwongen leening moeten deelnemen voor een bedrag, dat gelijk staat met drie ten honderd van de gezamenlijke waarde hunner bezittingen, volgens de laat stelijk vóór 1 Januari 1941 vastgestelde ba lans. De verplichting tot deelneming in een eventueele gedwongen leening zal niet be staan voor spaarbanken, middenstandsban- ken. hypotheekbanken en ondernemingen, welke de exploitatie van onroerende goede ren tot hoofdbedrijf hebben. De verplichting zal evenmin bestaan voor een lichaam, waarvan de gezamenlijke waarde der be zittingen volgens de hierboven aangeduide balans blijft beneden f 30.000. Loonverbetering bij de Nsd. Spoorwegen Naar wij vernemen heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen besloten voor het lagere personeel een gelijke regeling te treffen als voor het rijkspersoneel is ge schied. Voor degenen, die maximaal in de eerste loonklasse 1900 gulden, in de tweede loonklasse 1843 gulden, in de derde loon klasse 1786 gulden en in de vierde loon klasse 1729 gulden ontvangen, wordt de be zoldiging tijdelijk met zes procent verhoogd, zulks met ingang van 1 December 1940. Ook voor de kinderbijslag wordt dezelfde regeling als bij het Rijk ingevoerd. Voor de Nederlandsche Spoorwegen gold tot dusver re. dat van het derde kind af kinderbijslag werd verleend. Van 1 October af is deze kinderbijslag wettelijk verplicht voor eiken werkgever. De Nederlandsche spoorwegen zullen nu van Januari 1941 af voor het eerste en het tweede kind van diegenen wier bezoldiging niet uitgaat boven maximaal in de eerste loonklasse 2500 gulden, in de tweede loon klasse 2425 gulden, in de derde loonklasse 2350 gulden en in de vierde loonklasse 2275 gulden een bijslag van vijftig gulden per kind per jaar uitkeeren. Verder zijn er nog kleinere vérbeteringen van ondergeschikten aard. Van de luidspreker naar de cel NAAR ENGELSCHE RADIO GE LUISTERD. Zondagavond constateerde een patrouille van de Duitsche weermacht, dat in de wo ning van de weduwe W. B. te Laren ge luisterd werd naar een Engelsche radio uitzending. De gemeentepolitie werd hier van in kennis gesteld. De weduwe W. B. en haar achttienjarige zoon zijn in arrest ge steld. I Behalve degenen, die eventueel voor de gedwongen leening in aanmerking zouden komen, zullen echter nog vele anderen op de nieuwe leening willen inschrijven, we gens de aantrekkelijke belegging op tien- iarigen termijn, welke hiermede geooden wordt en wegens den goeden dienst, welke zij daarmede liet land bewijzen. Door de belastingfaciliteit, welke aan de stukken is verbonden, wordt de koersvastheid der lee ning krachtig bevorderd. De inschrijving staat open op Woensdag. 29 Januari a.s. van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur bij de in de adver- lentie vermelde bankinstellingen en bij het Agentschap van het Departement van Fi nanciën te Amsterdam. Reeds vóór den genoemden datum zal iedere bankier zich willen belasten met de. verzorging van inschrijvingen. Desgewenscht kan men voor zijn inschrijving voorkeur vragen. De betaling moet geschieden op Zaterdag 15 Februari a.s.. Het belang van een volledig welslagen der nieuwe leening zal een ieder ongetwij feld duidelijk zijn. Tot een gedwongen lee- nin.g, welke een iVt pet. 40-jarige annuï- teitsleening (uiteraard zonder de gemelde belastingfaciliteit) zou zijn, mag het net komen. Ten einde een ieder in staat, te stellen, te berekenen voor welk bedrag hij eventueel in die gedwongen leening zal worden aange slagen, volgt hier'de regeling .dier aansla gen. De binnen het rijk wonende natuurlijke personen, die voor het belastingjaar 1940 1941 zijn of worden aangeslagen in de ver mogensbelasting, zullen eventueel in de ge dwongen leening worden aangeslagen vol gens de onderstaade tabel. Indien echtge- nooten afzonderlijk zijn of worden aangesla gen, wordt het bedrag hunner deelneming bepaald naar hun gezamenlijk vermogen. Waarvoor is deel te nemen in de leening f500. f 600, vermeerderd met f 100 voor elke f 3300, waarmede het vermogen f20.000 te boven gaat. f 1.200. vermeerderd met f 100 voor elke f3.000. waarmede het vermogen f40.000 te boven gaat, f2.200, vermeerderd met f 100 voor elke f2.500. waarmede het vermogen f70.000 te boven gaat. f5.400, vermeerderd met f100 voor elke f2.000. waarmede het vermogen f150.000 te hoven gaat. f 12.900. vermeerderd met f 100 voor elke f 1.500, waarmede het vermogen f300.000 te boven gaat f 42.900, vermeerderd met f 100 voor elke f 1000. waarmede het vermogen f 750.000 te boven gaat. Voorbeeld van bet verband tusschen d« vrijwillige leening en de even tueele gedwongen leening. Iemand heeft ingeschreven op de vrij willige leening voor nominaal f 16.000.In dien de gedwongen leening wegens onvol doende inschrijving op de vrijwillige, in werking treedt, wordt hij wegens zijn ver mogen van f 343.000.— (bedrag, waarover hij voor het loopend belastingjaar in de vermogensbelasting is aangeslagen) voor deelneming in de gedwongen leening aan- geslag en tot een bedrag van f 12.900. 28 X f 100.f 15.700.— Aan de verplichting tot storting op deze deelneming kan hij voldoen door inleve ring van de stortingsbewijzen, welke ge voegd zijn bij zijn 16 recepissen van f 1.000.in de vrijwillige leening. Daar deze echter tezamen een storting van f 16.000.— vertegenwoordigen, zal hij één stortingsbewijs terugontvangen, afgestem peld als gebruikt voor f 700.— en dit stor tingsbewijs zal zoo noodig door een ander kunnen worden gebezigd, om daarmede een storting van f 300.— in de gedwongen leening te doen. Meevaller voor autobezitters Geen aanslagen personeele be lasting 1941 voor ongelegde mo torrijtuigen en pleziervaartuigen In aansluiting op vroegere berichten, deelt de K.N.A.C. mede. dat de aanslagen voor dc personeele belasting 1941 ten aanzien van opgelegde motorrijtuigen en pleziervaartui gen niet op het aanslagbiljet zullen ver schijnen. Houders, die vóór 20 Januari aan den in specteur der directe belastingen hebben ge vraagd om verzegeling, resp. demontage van het voertuig (resp. vaartuig), behoeven dus niet, zooals de wet eigenlijk voorschrijft eerst den aanslag te voldoen om later weer restitutie te verkrijgen, doch behoeven van den aanvang af geen belasting te voldoen. Zulks geldt uiteraad alleen, indien men gedurende het geheele jaar 1941 niet met het voertuig op den openbaren weg rijdt of het vaartuig in dien tijd weer gebruikt. Onder alle omstandigheden dient men echter van aanwezige motorrijtuigen of ple ziervaartuigen op thet aangiftebiljet kennis te geven onder vermelding der waarde. LOONBIJSLAGEN ARBEIDERS BAGGERBEDRIJF Het College van Rijksbemiddelaars heeft thans zijn goedkeuring gehecht aan een verzoek van de vereeniging „Het Groot Baggerbedrijf" en de transportarbeiders bonden om op de weekloonen, vastgesteld in de collectieve arbeidsovereenkomst voor het baggerbedrijf voor 1940 een bijslag te mogen vaststellen van 2 k 2.50 gulden per week, al naar gelang de verschillende categorieën arbeiders en zulks met terug werkende kracht van 1 Augustus 1940. Ten aanzien van na 1 Januari 1941 in te voe ren loonsverhoogingen moeten partijen op nieuw vergunning aanvragen. KINDERBIJSLAGWET EN ONGEVALLEN EN ZIEKTEWET De Federatie van bedrijfsvereenigingen heeft aan de aangesloten bedrijfsvereeni gingen medegedeeld, dat het in het voor nemen van het departement van sociale zaken ligt, e enzoodanige wijziging van de kinderbijslagwet te bevorderen, dat de ar beider ook kinderbijslag zal kunnen ont vangen over dagen, waarover hij geen loon, doch uitkeering krachtens de ziekte wet of de ongevallenwetten geniet. Deze wetswijziging zal vermoedelijk per 1 April a.s. in werking kunnen tredon. Verder ligt het in de bedoeling uitdruk kelijk in de ziektewet en de ongevallenwet ten, alsook in de invaliditeitswet te bepa len, dat kinderbijslag niet als loon in den zin dezer wetten moet worden aangemerkt. Ook zonder deze wijziging acht het depar tement van Sociale Zaken den kinderbij slag geen loon in dezen zin. Ten einde twijfel daaromtrent uit te sluiten, stelt men zich voor bedoelde wetswijziging te bevor deren. Ook de vraag, of wachtgeld als „loon in den zin der kinderbijslagwet is aan te merken, zal binnenkort definitief worden geregeld. WERKVERRUIMING EN WINTERHULP Het departement van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld dat ook de giften, welke personen, die bij het werkverruimingsobject zijn geplaatst, ont vangen vanwege de winterhulp Nederland, geheel buiten beschouwing mogen worden gelaten bij de vaststelling van het steun bedrag, waarop de plaatsing in de periode van 3 maanden gebaseerd wordt en even min behoeft op grond van dergelijke gif ten -in wachttijd opgelegd te worden. Na de oprichting van het „Vrijwilligers- regiment Nordland" waartoe de leider van de Noorsche beweging Nasjonal Samling, Quisling, een oproep heeft uitgevaardigd, wordt thans de „S.S.-standarte Nordland" opgericht. Dit zal een regiment zijn van de Waffe-S.S., bestaande uit Scandinaviër va derlandslievende Noorsche mannen. Zooals in het desbetreffende decreet wordt gezegd, zal deze groep worden opgevoed tot een soldateske en strijdvaardige houding om later als voorvechters van de Groot-Ger- maansche gedachte naar hun vaderland te rug te keeren en mede te werken aan de taak het eigen volk als zelfbewuste schakel van een nieuwe Europeesche volksgemeen schap de passende plaats te doen innemen. De standplaats van de Standarte zal liggen in een streek in Duitschland. die in agra risch opzicht overeenstemt met de toestan den in Noorwegen. Als vrijwilligers komen alleen in aanmerking jonge Noren van arisch en aanverwante bloede tusschen 17 en 25 jaar. welke voldoen aan de selectie- bepalingen der S.S. De diensttijd is 1. 2 of 4 jaar. De vrijwilliger kan zelf beslissen over den duur van zijn diensttijd. Bij zijn ontslag uit den dienst krijgt hij een bewijs, dat hem recht geeft op een aan stelling in Noorschcn staatsdienst. Bij dienst nemen voor twee jaar krijgt hij bovendien het Duitsche rijksburgerrecht, zonder dat zijn Noorsche nationaliteit voor hem verlo ren gaat. Wanneer hij in den oorlog dienst doet, krijgt de vrijwilliger een bewijs, dat hem recht geeft op een 25 tot 30 H.A. groo-. te, in goede grondconditie zijnde, boerderij. De Deutsche Zeitung in Norwegen wijst er op. dat met de oprichting, zoowel van het vriiwilligensreeiment door Quisling als van de SS Standarte Nordland, den nationaal be- wusten Noren de mogelijkheid wordt ge boden zelf op te treden voor de veiligheid en het leven van hun 'natie, inplaats van alleen te vertrouwen op do Duitsche bescher min** Ken dergelijke houding van zich-laten- beschermen is niets voor een volk, dat zijn eer liefheeft, het minst eohter voor de Noorsche natie, welker menschen er met recht trotsch op kunnen zijn, dait in hun aderen het bloed vloeit van de voorouders, die eenmaal Engeland hebben veroverd en Gcrmaansche cultuur over de wereldzeeën brachten. VEERTIG EITJES PER DAG OPGE PEUZELD. In Esbjerg werd een jongmensch veroor deeld wegens diefstal van eieren. Hij had zich laten insluiten in een groot magazijn en wist een kist met 280 eieren mee te ne men. Bij een huiszoeking in zijn woning vond de politie de kist terug, geheel gevuld rnct leege doppen. Voor het gerecht ver klaarde de dief dat hij eerst had getracht de eieren te verkoopen. Maar dat lukte niet. Toen had hij ze maar opgegeten. Veertig per dag. Ze waren juist op. Maar zei hij er eerlijk bij, ik kan nu ook geen ei meer zien. Italiaansch weermacht^ericfat Hier volgt het 227ste Italiaansche weer- machtsbericht: Niets belangrijks te melden van het Griek- sche front, waar de ongunstige weerstoc- stand aanhoudt. Onze vliegtuigen hebben vijandelijke bases doeltreffend gebombar deerd. Troepen en ravitailleeringsdiensten zijn met mitrailleurvuur en bommen be stookt. In Cyrenaica acties van artillerie en pa trouilles aan het front van Dzjaraboeb en dat van Tobroek. In de nabijheid van Dzja raboeb hebben onze vliegtuigen met groot succes gemotoriseerde vijandelijke strijd middelen gebombardeerd. De vijand heeft een luchtaanval gedaan op Tobroek. Een van zijn vliegtuigen is door luchtdoelartil lerie neergeschoten. In Oost-Afrika heeft een van onze posten aan het front van den Soedan een krachti- gen vijandelijken aanval afgeslagen en ge vangenen gemaakt. Een van onze kolonnes heeft een detachement, dat per auto ver voerd werd en 'n escadron cavalerie aange vallen en op de vlucht gedreven. Onze vlieg tuigen hebben pantserauto's en troepen op verscheidene plaatsen in de Soedan gebom bardeerd. De vijand heeft enkele invallen gedaan op het gebied van' Erythrea en daar bij geringe schade aangericht. Formaties bommenwerpers van het Duit sche luchtcorps hebben onder escorte van Italiaansche en Duitsche jagers een dulk- aanval gedaan op de vlootbasis La Valetta (Malta). Gemeerde schepen, het tuighuis en haveninstallaties werden herhaalde malen getroffen. Een koopvaarder werd tot zinken gebracht. Het vliegtuigmoederschip „II- lustrious", dat tevoren reeds herhaaldelijk getroffen was, is weer door bommen van groot kaliber getroffen. De jagers van het Ïtaliaansch-Duitsche escorte hebben zes vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Een van onze jagers en vier Duitsche bommen werpers zijn niet teruggekeerd. Bij het morgenkrieken hebben vijandelij ke vliegtuigen vandaag bommen laten val len op een plaats in Zuid-Italië. Aan mili taire werken is geen schade aangericht. On der de burgerbevolking bevinden zich twee gewonden. REDEVOERING VAN STAUNING. Minister Stauning heeft een rede uitge sproken in een politieke betooging, welke ge meenschappelijk door vijf groote Deensche Rijksdagpartijen in Odense was georgani seerd. Hij sprak o.m. over de grondslagen, waarop hij de toekomst v. Denemarken op gebouwd ziet. Denemarken, zoo zeide hij, moet zich er op voorbereiden het nieuwe Eu ropa te kunnen ingaan, dat na den oorlog anders zal zijn dan het vroegere Europa. De nemarken mag zich daarbij niet afsluiten voor lessen van het buitenland. Maar wat in Denemarken gebeurt, moet het resultaat zijn van Deensche initiatieven en van Deensche besluiten. Voortgaande verklaarde de minister, dat een vijandelijke stemming jegens het Duit sche volk misplaa-tst is en in tegenspraak staat tot de correcte én loyale houding, die op 9 April 1940 aangenomen werd. Hij wees op de moeilijkheden, die de door den oorlog bepaalde omstandigheden met zich mede brengen en waaronder de arbeidersklasse vooral te lijden heeft.-Eenheid en naast el kander staan zullen daartegen een bescher ming vormen. Ten slotte verklaarde Stauning nogmaals, dat het noodzakelijk is met het Duitsche volk samen te werken, dat beroemd is om zijn ijver en zijn bekwaamheid. Wanneer de vre de verzekerd is, zal een nieuw, werkzaam le ven beginnen. Zeker is, dat het economische leven in eenigszins gewijzigde banen komt. Ongewone daad van Deensdie politieman. De commissaris van politie Vagn Bro uit een klein Deensch stadie, aldus de D. Z„ heeft zich zelf veroordeeld. Hij dicteerde aan zijn secretaris dezer dagen het volgen de: „Wegens overtreding van de verordening op het verduisteren wordt de commissaris van politie Vagn Bro tot een geldboete ver oordeeld, die inplaats van zooals gewoonlijk op 10 Kronen, op 20 Kronen wordt gesteld, omdat de verdachte, krachtens zijn ambt tot bijzondere zorgvuldige nakoming ver plicht is." Daarna betaalde de commissaris direct de 20 kronen bij de griffie. Hij had 's avonds visite gehad en een van zijn gas ten had bij vergissing een schakelaar om gedraaid. Daardoor was in den tuin een electrische lamp gaan gloeien, hetgeen den gastheer eerst tien minuten later opviel. De commissaris van politie wilde door zijn „zelfkastijding" aantoonen. dat men ook voor hetgeen zijn gasten doen, verantwoor delijk is. VERKLARING VAN WILLKIE. „Als Amerika zijn bewapening bespoedigt, zal Brittannië het kunnen bolwerken." Willkie heeft tegenover de pers verklarin gen afgelegd over zijn onderhoud met Roose- velt en zijn plannen, waarin hij o.a. zeide met den president ook over het productieprogram gesproken te hebben. Bij zijn bezoek aan En geland wil hij ook het productieprobleem al daar onderzoeken. Hij is van meening, dat de productie van Engeland en de Ver. Staten gecoördineerd moet worden. Willkie sprak toen nogmaals nadrukkelijk de berichten tegen omtrent een benoeming van hem tot ambassadeur te Londen. Na zijn terugkeer vandaar wil hij zich in het parti culiere leven terugtrekken. Hij is voorstander van hulp aan Engeland tot aan de grens van den oorlog (short of war). De wet op de hulp aan Engeland moet evenwel, zoo meent hij, beperkt worden, opdat de volmachten van den president niet grooter zijn dan volstrekt noodzakelijk. De hulp mag zich niet uitstrek ken tot Amerikaansche konvooien naar En geland. Amerika moet zich wachten iets te doen, dat oorlog onvermijdelijk maakt. Op de vraag, welk beeld de minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, van de situatie in Amerika ontworpen had. ant woordde Willkie, dat hij Engelands positie als „kritiek" aangeduid had, doch de mee ning had geuit, dat Engeland het zou kun nen bolwerken, indien Amerika zijn bewa pening bespoedigde. AMERIKAANSCH EXCUUS WEGENS VLAGIN CIDENT. Volgens Associated Press heeft het Ameri kaansche ministerie van buitenlandsche zaken jegens Duitschland het leedwezen van de Amerikaansche regeering uitge drukt over het afrukken van de Duitsche vlag op het Duitsche consulaat-generaal te San Francisco door betoogers. GEHEEL NIEUWE REGELING. Vanwege den Rijksdienst voor de werkver ruiming is mét intrekking van alle bestaan de voorschriften een nieuwe regeling vastge steld ten aanzien van den trainingsbijslag bij de werkverruiming. Voor een trainingsbijslag komen in aanmerking alle bij een werkverrui- mingsobject geplaatste personen, die niet landarbeider of grondwerker van beroep zijn, en die in het tijdvak van twee jaren, onmiddellijk aan hun plaatsing voorafgaande, minder dan 4 weken landarbeid of grondwerk hebben verricht. Deze bijslag wordt per werkuur toegekend over de eer ste, tweede, derde en vierde week der plaatsing en is, wat het bedrag per uur betreft, afhankelijk van de basis- uurloonen. Bij een basisuursloon tot en met 24 cent; bedraagt de trainingsbijslag in de le week 7 cent, in de 2e week 4 cent, in de 3e week 2 cent en in de 4e week 1 ct. per uur. Deze bij; slagen stijgen met de basisuurloonen, zoo. dat bij een basisuurloon van 43 cent de bij slagen in de 4 weken resp. 14, 9, 5 en 2 cent! per uur bedragen. Wanneer een arbeider, die voor trainings bijslag in aanmerking komt, korter dan een halve week heeft gewerkt, telt die week niet mede bij de toekenning van trainingsbijslag over vier weken. Voor de vaststelling van de trainingsbij sla gen van in kampen gehuisveste of van inge kwartierde personen dient uitgegaan te wor den van het voor hen bepaalde uurloon, dat, daar de betrokkenen een gedeelte van hun loon in den vorm van huisvesting en voe ding genieten, lager is dan het basisuurloon 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 20 Januari 1941 Hooge Prijzen f 15.000.— 15885 f 1.000.— 5981 f 400— 3805 9504 10566 107Q4 f 200.— 15984 f l(k<. 4820 6312 7965 8203 11382 14746 21143 21594 Prijzen n n f 70— 1005 1048 1098 1203 1327 1419 1436 1463 1522 1550 1671 1840 2289 2299 2399 2488 2584 2620 2634 2669 2701 2740 2775 2801 2834 2981 3089 3323 3370 3498 3607 3611 3673 3845 3894 4041 4045 4070 4178 4268 4280 4327 4329 4429 4556 4707 5270 5347 5351 5396 5445 5460 5500 5629 5633 5751 5756 58C2 5928 6028 6099 6129 6147 6189 6280 6305 6339 6351 6352 6405 6450 6803 6804 6812 6943 7041 7063 7120 7150 7449 7582 7654 7804 8003 8004 8009 8019 8082 8355 8439 8459 8725 8836 8866 9084 9268 9411 9482 9596 9721 9784 9846 9860 10039 10201 10245 10579 10614 10661 10694 11007 11205 11270 11394 11448 11616 11732 11811 11819 11820 11996 11999 12042 12331 12597 12811 12837 12911 12976 12980 13156 13164 13205 13347 13514 13657 13802 14114 14396 14517 14541 14714 14783 14902 14912 14928 15216 15325 15452 15633 15661 15711 15849 16135 16142 16184 16285 16346 16392 16955 17081 17099 17119 17317 17400 17468 17484 18453 J8523 18564 18888 19142 19178 19309 19439 19488 19631 19728 19882 19943 20090 20154 20505 20783 20797 20901 21060 21116 21183 21268 21315 21350 21647 21786 21955 21962 Nieten 1054 1061 1078 1079 1085 1112 1151 1200 1225 1239 1255 1276 l\i 8 1296 1344 1396 1425 1479 1529 1540 lo93 1609 1644 173S 1784 1814 1832 1855 1876 1924 1940 2022 2038 2084 2113 2116 2154 2201 2249 2251 2268 2325 2333 2390 2420 2438 2443 2552 2637 2694 2707 2715 272? 2757 2835 2869 2877 2989 2991 3036 3051 3182 3236 3248 3255 3283 3319 3384 3436 3527 3529 3564 3569 3687 3698 3700 3782 3878 3891 4018 4075 4088 4163 4164 4241 4242 4259 4317 4372 4390 4403 4457 4566 4592 4784 4801 4903 4953 4984 5037 5114 5324 5336 5400 5456 5459 5624 5648 5689 5758 5860 5933 5967 5972 B975 6063 6455 6501 6503 6538 6585 6602 6638 6707 6796 6817 6853 6882 7029 7104 7106 7173 7178 7287 7297 7308 7435 7517 7531 7567 7683 7703 7713 7735 7737 7777 7817 7901 8089 8183 8201 8239 8395 8410 8411 8427 8435 8466 8481 8513 8555 8566 8597 8676 8722 8733 8735 8761 8785 8825 8843 8874 8887 9006 9034 (9033 9111 9138 9192 9220 9274 9357 9375 9389 9420 9432 9452 9462 9466 9549 9574 9575 9706 9730 9758 9858 9876 9947 9979 10079 10163 10187 10214 10281 10283 10286 10318 10338 10344 10375 10490 10518 10597 10643 10659 10689 10691 10754 10808 10828 10831 10849 10893 11005 11017 11023 11051 11416 11460 11477 11552 11620 11660 11668 11676 11839 11845 11895 11896 11900 1192J 11977 11989 12003 12069 12177, 12192 12216 12225 12232 12388 12394 12415 12421 12422 12629 12665 12672 12699 12739 12806 12816 12821 12862 12908 12931 12993 13041 13072 13102 13116 13138 13181 13190 13228 13337 13363 13371 13379 13435 13538 13555 13572 13574 13602 13614 13643 13647 13673 13719 13760 13864 13879 13909 13935 13039 13996 13998 14033 14113 14131 14161 14222 14288 14306 14347 14470 14480 14562 14591 14608 14612 14656 14680 14725 14742 14798 14824 14833 14834 14882 15010 15099 15248 15250 15272 15295 15318 15341 15352 15409 15525 15531 15557 15589 15643 15690 15724 15745 15760 15808 15832 15836 15887 15935 15972 15986 16079 16080 16085 16126 16168 16226 16278 16301 16340 16348 16361 16373 16374 16383 16435 16493 16560 16594 16611 16616 16653 16663 16697 16723 16773 16801 16824 16893 16910 16949 16985 17156 17176 17198 17244 17366 17369 17373 17390 17413 17419 17437 17532 17639 17702 17705 17812 17921 17947 18012 18057 18108 18127 18141 18251 18418 18421 18431 18538 18566 18572 18603 18725 18738 18814 18900 18928 19023 19038 19047 19112 19132 19181 10238 19252 19319 19378 19387 19448 19465 19468 19584 19730 19757 19792 19856 10875 19884 19949 19956 20028 20071 20087 20105 20167 20197 20329 20363 20404 20415 20528 20529 20533 20539 20576 20613 20719 20841 20847 20856 20884 20899 20918 20941 20977 21021 21039 21044 21144 21202 21228 21263 21275 21278 21381 21403 21416 21444 21517 21555 21588 21660 21679 21707 21708 21710 21773 21779 21844 21849 21886

Schager Courant | 1941 | | pagina 8