Het wilde vrachtvervoer getemd Schagen schapenmarkt Binnenkort concessie s voor de bodediensten? Nieuwe prijzen voor de. kool te Alkmaar. ZATERDAG 25 JANUARI DERDE BLAD Bij d« Rijksverkeersinspectie al- deeling bevrachtingsdienst EEN ONDERHOUD MET DEN HEER L. A. J. C. HOLLAAR, CHEF VAN DE AFDEELING ALKMAAR. Scherp doorgevoerde coördinatie Voor korten tijd is in Alkmaar gevestigd de Rijksverkeersinspectie en wij hadden het voorrecht een onderhoud te mogen hebben met den plaatselijken leider, den heer L. A. J. C Hollaar. Indeeling van het land ln di stricten. Tot een goed begrip der zaak moeten we beginnen met te vermelden, dat het rijk is verdeeld in circa 20 districten. Aan het hoofd van ieder dezer districten staat een agent, die verantwoordelijk is voor den goeden gang van zaken in zijn district. Het district, waarvan het bureau te Alkmaar is gevestigd, omvat de streek van Den'Hel der tot Castricum. Deze indeeling is gemaakt om te kunnen komen tot een behoorlijke coördinatie van het beroepsgoedercnvervoer. Hieronder val len niet de beurtdiensten en ook niet de binnenschipperij. Het Omvat dus in het bijzonder het wilde vervoer per vracht auto. Het werk der districtslelders. De practijk nu komt hierop neer, dat het geheele vervoer zich op de inspecties moet concentreeren. Ieder, die goederen te ver zenden heeft, zal zich in de toekomst moe ten wenden tot de inspectie, die de vracht verdeelt over de ter beschikking staande .vervoermiddelen. Uit den aard der zaak zullen dit niet steeds auto's uit dit district zijn. Immers, wanneer hier voertuigen zijn aangekomen met vracht, zullen deze aan de inspectie, voor zoover mogelijk, van retourvracht moeten worden voorzien. Dit brengt met zich mee de nood zakelijkheid van het met elkaar in contact staan der verschillende in specties onderling. Uit den aard der zaak deden zich in den beginne nog wel eens obstakels voor, die een goede gang van zakeri belem merden. Zoo waren de verladers er nog niet aan gewend, dat ze hun vracht niet in de eerste plaats aan den bevrachter, doch bij de ver- keersinspectie dienden op te geven. Zooals overal, dient men ook hier te ïeerenj de heer Hollaar meende echter, dat de verladers zich reeds goed aan de ver anderde inrichting beginnen aan te pas sen. BEGINMOEILIJKHEDEN Van de 'zijde der inspectie was men be gonnen, waar mogelijk, de aanvankelijke onjuistheden door de vingers te zien. In dien zulks even kon, had men het goed, dat op de oude wijze aan den een of an deren auto-ondernemer was toevertrouwd, aan dezen gelaten. Hoewel men daaraan niet steeds de hand had kunnen houden. Dit laatste had uit den aard der zaak wel eens aanleiding gegeven tot teleurstel lingen, daaraan echter was nu eenmaal niets te veranderen. Intusschen staat daar natuurlijk tegenover, dat de auto-onder- nemer soms ook vracht krijgt toegewezen, waarop hij niet had gerekend. Voordeelen der coördinatie. Het is iduidelijk, dat men op deze wijze inderdaad kan komen tot een economisch vervoer, waarhij het laadvermogen in de hoogste wijze wordt uitgebuit. Dit is noodig met het oog op de beschikbare hoeveelheid benzine. Daarnaast wordt gestreefd naar een evenredige verdeeling der beschikbare vrachten over het beroepsgoederenvervoer, in dier voege, dat aan de vervoerders zoo vel mogelijk een loonend bestaan wordt gegarandeerd. Deze vervoerders zijn daar toe naast hun wagenkaart in het bezit van een tweede kaart, waarop alle ritten, welke' door bemiddeling van den bevrachtings dienst worden gereden, zijn aangeteekend. Dit aantal dien£ zoo hoog te worden opge voerd, dat de exploitatie van het vervoer middel loonend is. Vergunningen. Ten aanzien van de kwestie of dit laatste zal. kunnen worden bereikt, liet de heer Hollaar zich betrekkelijk optimistisch uit. Uit den aard der zaak moet de vervoerder wel in het bezit zijp van een vergunning, het aantal beschikbare auto's is echter dooi de verschillende vorderingen eerst door de Nederlandsche en vervolgens door de Duitsche autoriteiten zoodanig geslon ken, dat men het nog beschikbare mate riaal stellig noodig zal hebben om de te vervoeren voorraden te kunnen verwerken. Nieuwe vergunningen zullen voorloopig in zeer beperkte mate worden afgegeven. De noodzakelijkheid er van zal moeten worden aangetoond en onze zegsman ver heelde niet, dat zulks vrij moeilijk zou zijn. Vrachtprijzen. Dt vrachtprijs wordt nu nog vastgesteld in onderling overleg tusschen verlader en vervoerder met dien verstande, dat bij sterk afwijkende vrachtno(eermgen de se cretaris-generaal van het dept. van Wa terstaat daarin verandering kan brengen. EEN ALGEMEEN TARIEF IS IN VOORBEREIDING. Deze bepaling zal echter vermoedelijk slechts tijdelijk zijn, want een algemeen tarief is in voorbereiding. In dit tarief zullen uniforme prijzen worden gegeven, waarbij rekening wordt gehouden met de aard der goederen, die zullen worden neergelegd in een goederen- classificatie met den afstand in kilome ters, met eventueele verblijfkosten der chauffeurs, enz. Telefoonposten. Ten einde de zaken in dit district vlot te doen verloopen, zijn in Den Helder, Scha- gen en Noord-Scharwoude zoogenaamde telefoonposten gevestigd, aan het hoofd waarvan sub-agenten staan. Deze sub agentschappen kunnen slechts vrachten doorgeven naar de centrale en eventueele instructies daarvan uitvoeren. Zelf zijn ze niet tot handelen bevoegd. Dit laatste is duidelijk. Het zou er toe voeren, dat verschillende instanties zelf standig naast, elkaar zouden werken, wat een behoorlijke coördinatie onmogelijk zou maken. Het ter beschikking staande aparaat zal alles kunnen ver werken. Ten aanzien van de te vervoeren hoeveel heden meende de heer Hollaar, dat de be schikbare vervoermiddelen in staat zou den blijken de aangeboden goederen te verwerken. Wel was het aantal auto's sterk geslonken, men diende daarbij echter te bedenken, dat het internationale verkeer, gelijk we dat vroeger kenden, niet meer be stond. De geheele uit- en invoer naar en van over zee is weggevallen, waardoor de goederenmassa sterk is gedaald. Wel zou het soms noodig blijken goede ren te verwijzen naar de schipperij, indien deze door hun aard daarvoor in aanmer king kwamen. In het bijzonder gold dit voor artikelen, die niet aan bederf onder hevig zijn of waarvan men mocht aanne men, dat er geen haast bij was. Benzinetoewijzingen. Over de toewijzing van de noodige ben zine bleek de heer Hollaar betrekkelijk op timistisch. In dien zin althans, dat hij meende, dat deze er in de komende tijd wel ongeveer dezelfde zou blijven en al thans niet zou verminderen. Ook hier bleek, dat de benzinepositie heel wat minder precair is dan die der donkere olie. Een regeling der bodediensten is in voorbereiding. We vermeldden al reeds, dat de bode diensten niet onder de verkeersinspectie vielen. Dat hier de dingen economischer konden worden geregeld, gaf de heer Hol laar volmondig toe. Hij kon zich hierover echter niet nader uitlaten, omdat een rege ling van deze materie in voorbereiding is. Zijn we wel ingelicht, dan zal bij deze nieuwe regeling worden overgegaan tot het geven van concessies. Uit onze Omgeving Maar nu moet er aangevoerd worden. Wanneer nu niet vrij willig wordt aangevoerd, zal een gedwongen aanvoerregeling wor den getroffen. Naar wij vernemen, zullen met ingang van Maandag a.s. nieuwe export- en maximum prijzen gelden voor de kool. De prijs van de roode kool is van f 5.50 tot f6.per 100 K.G., verhoogd, voor gele kool van f 4.10 tot f 4.80, voor Deensche witte kool van f 3.90 ot f 4.30 per 100 K.G. Zooals uit de gang van zaken aan de vei lingen is gebleken, zijn de aanvoeren gedu rende de laatste weken zeer gering, tenge volge van verschillende omstandigheden. Dat dit niet zoo door kan gaan is iets waarover allen het eens zijn aan don Langendijk. De prijzen zullen velen hebben tegengehou den, om aan te voeren. Nu de prijzen weer verhoogd zijn, zal er allicht iets meer animo bestaan voor verkoopen. Naar men ons mededeelt, zijn vertegen woordigers van de veilingen gisteren in Den Haag geweest, waar deze zaken zijn bespro ken. De toestand is, zooals hij nu is, niet houdbaar, dat is ook daar gebleken; men dient ook rekening te houden met vervoersr mogelijkheden, enz. De betreffende autoriteiten hebben 'er op aangedrongen dat de aanvoeren zullen toe nemen. Dwingende maatregelen wilde men nu nog niet nemen, doch als voorwaarde werd gesteld, dat in twee weken tijds 16 van den Aanwezigen voorraad per 27 Januari zal worden aangevoerd. In verband met de wagonpositie'is liet zeer gewenscht, dat de aanvoer zoo geleidelijk mogelijk geschiedt, zoodat de tuinders allicht het beste doen, om 8 per week aan te voe ren, opdat de verlading geregeld kan voort gaan. Per 27 Januari a.s. wordt een inventarisa tie gehouden van de aanwezige voorraden. Wanneer ln de komende 14 dagen niet 16 pet. van de aanwezige voor raden ls aangevoerd, zal absoluut een gedwongen aanvoerregeling worden ingevoerd; de tuinders zul len dus goed doen, hiermede reke ning te houden. WERKLOOSHEID. De afgeloopen week' is het aantal werk loozen, dat „in zorg" is gestegen van 57 tot 63. Allen werden ingevolge de Rijkssteun regeling geholpen. In de overeenkomstige week van 1940, '39, '38 en '37 bedroeg het aantal werkloozen resp. 89, 116, 155 en 125. ST. MAARTENSBRUG. ONTHEFFING RAPVERBOD. De Productiecommissaris V005 den Bosch- houw en de Houtteelt heeft aan mevr. wed. J. de Boer alhier ontheffing van het kap- verbod verleend voor het vellen van een perceel hakhout aan den Ruigeweg alhier, zulks met bepaling, dat open plekken wor den bijgeplant.. VEEL AMBITIE VOOR „HUISVERZOR GING." In de gehouden vergadering van het voor loopig comité van de in wording zijnde ver eeniging „Huisverzorging-" in het lokaal van Kossen alhier, werd tot presidente gekozen mevr. Breebaartv. d. Horst, te Schager- brug, en voorts zullen van elk dorp uit de gemeente 2 bestuursleden worden gekozen. Op 't oogenblik hebben zich 463 leden 'aan gemeld, wel een bewijs, dat voor zulk een vereeniging ambitie aanwezig is. Wij wen- schen de vereeniging. dan ook veel succes. BROEK OP LANGENDIJK LANGENDIJKERS TE SINT PANCRAS OP EEN KLUWEN Op hun terugreis van de Anubachtsavond- school te Alkmaar werd te Sint Pancras een van de acht leerlingen die volgens te gemoetkomende jongens links hield, door hen op zij geduwd, met het gevolg, dat alle acht met hun fietsen ondersteboven gingen en een hunner Th. M. uit Noord- scharwoude, zoo ongelukkig terecht kwam, dat hij vrij ernstig aan het gelaat gewond werd en geneeskundige hulp van dr. Des- trée noodzakelijk was. De fietsen waren meer of minder ernstig beschadigd, zoodat sommigen op een an dere fiets naar huis moesten. Naar wij ver nemen, stelt de politie een onderzoek in. De daders zijn. bekend. NOORDSCHARWOUDE. „SCHAAKMAT". De schaakvereeniging „Schaakmat" hield gisteravond in het clublokaal onder leiding van den heer K. de Vries haar alg. jaar vergadering. Het is, ondanks de moeilijk heden van het vox-ige jaar, toch nog goed afgekomen. De leden, die zich in den oorlog moesten hegeven. zijn allen weer terugge keerd, al zijn zij niet allen weer als lid toegetreden. Hun werd in T bijzonder een welkomstwoord toegesproken. .De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen door den heer Moraal en onder dankzegging goedgekeurd. Hierna volgde uitreiking der prijzen van de zomercompetitie en van de wintercom petitie. De kampioenen waren: in de zomer competitie in de eerste klasse de heer W. Kaan. in de tweede klasse de heer G. Ken- pel. In de wintercompetitie: le klasse: N. Kaan en Dr. de Wit, 2e klasse G. Keppel, 3e klasse J. Ootjers. De heer W. Kaan legde hierdoor beslag op den wisselbeker,' welke driemaal achter een of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden om definitief in 't bezit van den winnaar te blijven. De rekening van den penningmeester, den heer D. Koorn gaf aan dat de ont vangsten f 179.94 hebben bedragen, de uit gaven f 206.34. nadcelig saldo f 26.40. Het bezit der vereeniging is teruggeloopen tot f 104.15. De kascommissie rapporteerde dat alles in de beste orde is bevonden, waarna décharge verleend werd. Het ledental is gestegen van 29 tot 36. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Moraal, vermeldde de wedstrijden welke gespeeld zijn, zeer uitvoerig, waar- voor de secretaris een hartelijk woord van dank en een applausje in ontvangst had te nemen. Men besloot geen bijdrage aan „Winter hulp Nederland" te verleenen. De heer K. Bierman bracht verslag uit namens den wedstrijdleider. Bij de gehouden bestuursverkiezing, wer den de aftredende leden de heeren J. Deu- tekom. K. Bierman en H. Wilmink met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer K. Bierman deed hierna eenige mededeclingen over de te houden vier kamp. welke op-9 Februari a.s zal worden gehouden. Er gaven zich reeds 25 deelne mers op. •Bij de rondvraag stelde de heer W. Kaan voor. in verband met het vorderen van de wintercompetitie, eens een simultaan seance te houden, waarmee de vergadering aecoord ging. Voorts bracht de heer Kaan de aanslui ting bijd en K.ft.S.B. naar voren. De heer Bierman was het hiermede eens. Laat, eens een spreker komen. Men noemde ook de nadeelen, welke aan het' lidmaatschap verbonden zijn, voor al voor de lagere klassen. Onderlinge wed strijden met vereenigingen in de omgeving zullen- niet meer mogelijk zijn. Voor ver- hooging van het spelpeil is aansluiting wel gewenscht. Na nog eenige besprekingen besloot men nadere inlichtingen in te win nen.. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. MINIMUMPRIJZEN BLOEMBOLLEN OOGST 1941. Van welingelichte zijde vernepien we, dat de minimumDrijzen voor bloembollen van den oogst 1941 nog wel niet bekend zijn. doch dat een nieuwe kostprijsberekening door de betreffende organisaties, alsmede van regee- ringswege is opgesteld. In verband met de stijging van vele factoren, die den kostprijs van het, product beïnvloeden, mag worden verwacht, dat deze kostprijs belangrijk hoo- ger zal zijn dan vorige jaren. Deze medodee- ling kan van belang zijn voor hen, die nu reeds koopers bij zich krijgen om „op voor'' te koopen. ARBEIDERS VOOR DUITSCHLAND. De laatste weken zijn weer verschillende werklooze arbeiders ter keuring opgeroepen in verband niet mogelijke tewerkstelling in Duitsc-hland. Werden meermalen velen afge- SCHAGEN Goede kansen Wi) vernemen van bevoegde zijde, dat de kans. dat Schagen als schapenmarkt inge schakeld zal worden, zeer goed staat. Aan de Nederlandsche Veehouderij Cen trale te Den Haag is Donderdag het volgen de schrijven verzonden: Mijne Heeren, Schapenhouders te Schagen en omgeving als Wieringermeer, Jnlianadorp, Koegras, Wieringerwaard enz., enz., verzoeken beleefd doch dringend Schagen als leveringsplaats ook voor schapen te wülen inschakelen. Het is bijna ondoenlijk, ook al door slech te vervoersgelegenheid, hunne aan Uw Cen trale te leveren schapen te Purmerend of Amsterdam af te leveren. Namens de schapenhouders, J. SIJP, Moerbeek, Nieuwe Niedorp. POLITIE. Gevonden: een paar sleutels, een slede, een paardendek, een vulpen, een boekje, een paar wantjes, een bril, een padvinders riem en drie wantjes. Aan komen loopen: een bonte kat. Verloren: een doublé armband, een paa'r wanten, een trajectkaart SchagenDen Helder, een paar bruine glacé handschoe nen, een rijwielplaatje, een ceintuur, een" overschoen, een konijn en een heerenhand schoen. LEVE DE SNOEK „Leve de snoek" riepen de jongens, toen Klaas van der Sluys uit de sloot achter het P.W.N.-gebouw kroop, nadat hij gister middag tot zijn middel in het water was gezakt. Het „zwarte water", want volgens onze hijgende kwartjes-verslaggever, trok Klaas zijn laarzen uit toen hij weer aan de kant stond en toen waren zijn beenen pekzwart van de modder. Hoe het kwam? nog even het ijs gepro beerd, maar dat gaat niet meer. Of de vader van Klaas hem voor straf een bitter drankje heeft laten oplepelen, of een rantsoen rottingolie heeft voorge schreven, meldt de geschiedenis niet De Paascbveetentoonstelling in oorlogstijd Wij vernemen ,dat het bestuur .van de Vereeniging tot het houden van Paaschvee- tentoonstellingen te Schagen heeft besloten alles wat mogelijk is te doen om, ondanks de ongunst der tijden ten aanzien van het vette vee, toch èn in het voorjaar èn in het najaar een tentoonstelling te houden. Zelfs denkt men er aan de najaarstentoon stelling nog door inschakeling van nieuwe groepen, belangrijk nit te breiden. Wijgelooven namens alle veehouders te spreken, als wij het bestaar hulde brengen voor zijn vastberadenheid om trots het vrij wel volkomen ontbreken van vetvee de kern van de tentoonstelling! toch door te zetten en daardoor deze belangrijke land- bouwdag voor ons Noorderkwartier te be houden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Toen.de heeren vader en zoon de J. tot voor kort handelaren in tweedehandsch auto's in den Helder, thans te Schagen, zich met hun auto Donderdag onder Hoorn be vonden, hebben zij een onaangenaam avon tuur beleefd. Vermoedelijk door de gladheid botste hun D.K.W.-tje op een groote vrachtwagen. De heer de J. Jr. had verschillende kwetsuren bekomen en is per zeikenauto naar Schagen vervoerd, waar verdere medische hulp werd verleend. Zijn toestand is niet ernstig. De heer de J. Sr., die een fractuur aan de knie had opgeloopen, is in het ziekenhuis te Hoorn opgenomen. HUIS VERKOCHT. Naar wij vernemen, is het huis van den heer P. D. Rczelman, staande in het Heeren bosch. in eigendom overgegaan aan Mevr- Groenhart. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jantje, dochter van Gerrit Jan Speelman en van Marchien Brakel; Pan lus Willem, zoon van Paulus Bruin en van Jacoba Johanna Krijger (woonplaats Den Helder). Ondertrouwd: Hendrik Dirk de Leeuw, oud 24 jaren, musicus, wonende te Scha gen en Engeltje Zeeman, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Zijpe. Overleden: Abraham Slikker, oud 80 ja ren. weduwnaar van Rösalie Marie Da vidts; Aaltje Prins, oud 22 jaren (overleden te Alkmaar); Trijntje de Haas, oud S5 ja ren. weduwe van Albert Arie Klik (woon plaats Den Helder). BINNENBRANDJE. Gisteravond hoorde de familie Le ijlen aan het Noord een onverklaarbaar geluid, dat van boven kwam. De dochter des huizes ging op onderzoek uit en gemerkte dat het op den zolder brandde. Haar vader greep terstond in en wist het vuur nog met eenige emmers water te blusschen. Dat had erger kunnen zijn! keurd, bij de laatste keuringen, zoo deelde men ons mee» was dit aantal veel geringer. Tevens vernamen we, dat er weer enkele ar beiders zijn aangewezen voor tewerkstelling in Duitschland. De laatste weken waren er tengevolge van de weergesteldheid veel werkloozen, wat het toenemende aantal op- geroepenen tot keuring verklaart. Bij gun stig weer zal er vanzelf veel meer werk ko men. ONTHEFFING RAPVERBOD. De Productiecdmmissaris voor den Bosch- bouw en de HoJtteelt, heeft aan enkele ei genaars ontheffing verleend van het ltapver- bod van het vellen van een aantal olm'boo- men. ZUIDSCHARWOUDE. WERK GAAT WEER BEGINNEN. We vernemen, dat het wérk aan den weg naar den Waarddijk, en aan duiker en brug in dien weg, de volgende week weer zal wor den voortgezet. ANDER LAND TER BESCHIKKING. Alle eigenaars of huurders van landerijen in den Zuidscharwouderpolder, op één na, zullen gedurende den tijd van de verkaveling land in den Westelijken proefpolder ter bc schikking krijgen Dengene. voor wien daar geen land meer beschikbaar was, wordt een stuk land in de Wieringermeer toegewezen HOOGWOUD VERBOUWING. Door B. en.W. en door den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw is aan den beer K. Silver vergunning verleend tot verbouwing van zijn huis. gelegen aan de Langcreis. EXTRA GIFT. Van de Stichting „Winterhulp" is een be drag van 1150.— ontvangen als extra-gift voor de Diaconie der N.H. Kerk. Den Helder GRIEP. Ook in onze stad is het aantal griepgeval len groot, maar de toestand geeft geen reden tot ongerustheid. Het is wel zaak dat de evacuéls in de treinen voorzichtig zijn. DEN HONGERDOOD GESTORVEN. Van de tachtig pauwen in de Donkere Dui nen. blijken er zeventig te zijn omgekomen. Ook van de eenden is niet veel meer over. Van de twee zwanen is er nog een in leven. De ganzen heeft men tijdig verkocht. Voederschaarschte eri koude zijn van een en ander de oorzaak. Zitting van Vrijdag 24 Januari. Een grage klant voor „De houten leper' VERDACHTE WIL MAAR METEEN GAAN ZITTEN. Barbertje moest beslist hangen* Een zekere M. K. uit St. Pancras, had op 18 Januari per fiets een tochtje gemaakt naar Alkmaar en werd aldaar aangehouden omdat zijn rijwiel niet was voorzien van een bel, waarvan het geluid op tenminste 50 me ter afstand te hooren was. Verd. erkende het tèn laste gelegde. Hij werd aangehouden om zijn identiteitsbewijs te toonen. Nou zei verd. dat had ik bij ihe, maar toen kwam die agent aan m'n bel en die deed het niet. Wist je dat van tevoren? vroeg mr. Schen- keveld. Nee, dat wist ik niet, zeide verd. hierop. De Ambt. van het O. M. vond, dat deze verd. dan wel zwaar was gedupeerd. Het lukte den verbalisant niet, verd. op z'n iden titeitsbewijs te vangen, maar hij liep erin, omdat hij geen behoorlijke bel had. Mr. Schenkevcld eischte f2.boete, subs. 2 da gen. De kantonrechter, vonnis wijzende, deed er de helft af en veroordeelde verd. tot f 1. boete subs. 1 dag. Toen overhandigde verd. aan Mr. Boer- rigter een kaart, waaruit bleek, dat hij nog eenige dagen tegoed had. Hij verzocht den kantonrechter dezen éénen dag erbij te wil len schrijven, dat ging in een moeite -door en kon hij direct gaan zitten. Maar Mr. Boerrigter moest verd. teleur stellen en zeide, dat hij een en ander maar oens moest vragen op de griffie. Daar zou den ze hem wel inlichten. Of inderdaad verd. dadelijk is gaan zit ten, zijn we niet te weten gekomen. Z ij p e. EEN DUBBELE OVERTREDING. A. M. W. uit Zijpe had op 19 November van het vorige jaar te Zijpe een dubbele overtreding begaan. Deze verdachte had zich per rijwiel verder van de rechterzijde van den weg verwijderd dan gerechtvaardigd was en voorts was zijn rijwiel niet voor zien van een behoorlijk afgeschermd ach terlichtje. Verd. erkende het eerste feit, doch be weerde. dat hij niet anders kon. omdat hij twee wielrijders moest passeeren. De kantonrechter, mr. Boerrigter vroeg verd..of hij die twee andere wielrijders ken de. waarop verd. bevestigend antwoordde. Dan neem ik loeh aan, dat u met z'n drieën naast elkaar fietste. O nee. zeide verd., ik reed er achter. Ik ben bang aldus de wnd. Ambt. van bet O M.. mr. Schenkeveld dat dè straf booger zal worden, als wij hier den verba lisant laten komen. Voorts merkte verd. op, dat hij ook niet een behoorlijk afgeschermd achterlichtje had, maar dat hij heelemaal geen achter licht bad. Ik wou linksaf gaan, maar die verbalisant wilde me toch niet gelooven. De ambtenaar van het O.M. vordering ne mend, zeide, dat in het proces-verbaal stond dat verd. geen behoorlijk afgeschermd achterlichtje had en dat verd. nu zeide, dat hij heelemaal eecn achterlicht had.Mr. Schenkeveld wild? niet zoomaar over deze juridische, oneffenheid heenhobhelen en vroeg voor dit feit vrijspraak. Wat bet. te veel naar links rijden betrof, achtte de Ambt. dit. feit wettig, en overtuigend bewe zen en eischte f 4.boete, subs. 2 dagen hechtenis. Verd. zeide, dat hij die boete onmogelijk betalen kon. De Kantonrechter uitspraak doende legde verd. voor het zich te ver van den rechter kant vbn den weg begeven, een boete op van f S subs. 1 dag Wat bet achterlicht ie betrof, daarover wilde mr. Boerrigter "'eb nog eens beraden en dus bepaalde de Kantonrechter de uitspraak hierover op he den over acht dagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9