Boerepraat Omzetbelasting en aanvoerregeling Het platteland blijft slecht verduisteren uit Suntebankerus Woensdag 29 Januari 1941 Tweede blad Den Helder VOOR HET LAATST CLEMENTIE! Het platteland blijft slecht verduiste ren- Een spleetje licht hier, een kier tje daar, een gordijn dat vergeten werd dicht te schuiven, een schot dat niet geplaatst werd. Een stallan taarn die meer licht gaf dan men meende, een deur die niet gesloten werd, onvoorzichtige evacué's of spe lende kinderen die een verduiste- ringspapier kapot liepen. Enfin, dui zend en een verontschuldigingen, al of niet gemotiveerd, hadden de ver dachten aan te voeren, maar een feit blijft, dat 's avonds teveel licht straalt uit Poldersche woningen. In de zitting van gisteren heeft de waarn. Ambtenaar van het O. M., Mr. Dr. J. Buiskool, alsmede de kanton rechter, Iffr. Veltman, clementie ge toond ten aanzien van die Poldersche overtreders, maar het is voor het laatst, zoo dreigde de kantonrechter. Volgende gevallen zullen niet meer met zachtheid worden behandeld. Men zij dus gewaarschuwd! T WAS GEEN BAGATEL. De 67-jarige G. IC, landb. te Anna Paulow- na, die 2 ramen van zijn woning aan den Meerweg niet voldoende verduisterd had, wilde dit voorstellen als een bagatel. Hij had, zoo beweerde hij, z'n huis „allemachtig goed" verduisterd en "t Smaakte hem niet dat hij voor zoo'n kleinigheid gepakt werd. De kantonrechter vfas het daar niet mee eens. De ambtenaar, die gevoel had voor de moeilijkheid van het verduisteren van oen boerderij, eischte een straf van 6 gulden of 4 dagen. De kantonrechter veroordeelde den man tot 5 gulden of 2 dagen. Een geringe straf, waarmee IC nog maar matig ingenomen was. STOEIENDE HINDEREN DE SCHULD. Dc brievenbesteller N. C., die zijn perceel aan den Meerweg ook niet voldoende „afge dekt" had, zag een zelfde straf tegen zich vorderen. Hij kwam er zoo goed af, omdat „spelende geëvacueerde kinderen" het ver duisteringspapier hadden stukgescheurd. Dc ambtenaar had 8 gulden of 4 dagen ge- eischt IIEELEMAAL NIET AFGESCHERMD. Bruiner gebakken had het de bollen- kweeker J. J. do J. van dc Zand vaart te Breczand, die een venster heelemaal niet had afgeschermd. „Schoon vergeten". De ambtenaar nam aan. dat de man van goe den wil was geweest en eischte slechts S gulden of 6 dagen. Dc kantonrechter had minder clementie met dezen vergcetachti- gen bollenkwcekcr cn veroordeelde hem tot 10 gulden of 5 dagen. HIJ MOEST IETS ZOEKEN. De landbouwer J. F. R. aan de Midden- vliet te Kocgras moest 's avonds iets zoe ken in zijn schuur en had daarbij een lamp meegenomen. Een passeerende veldwachter zag de overtreding en verbaliseerde. De kantonrechter veroordeelde den man tot 5 gulden of 2 dagen, eveneens reke ning houdende met den goeden wil van verdachte en de moeilijkheid van de ver duistering van een boerderij. De landbouwer D. de G. van den Zand dijk te Koegras had uitstralend licht in zijn koegang. Van 23 meter ver was het licht nog naar huiten doorgedrongen en in oog van een veldwachter gevallen. Veroor deeld tot 5 gulden of 2 dagen. „HIJ LIEP OP ONS TE LOEREN". Mcj. S. K. was verbaliseerd door haar huurman P.. aan de Zandvaart te Bree- zand. De verhouding tusschen beide fami lies is van dien aard, dat P. de familie K. gezocht heeft en meende gevonden te heb ben, toen hij op een avond een kiertje licht naar buiten zag komen. De ambtenaar, op de hoogte van de ver houding, nam aan, dat er geen licht rwiar buiten gestraald heeft, mede op verklaring van den hrigadier. H.. die de zaak gecontro leerd had en wist van de voorzichtigheid van de fam. IC. ten aanzien van de ver duistering. Hij vroeg daarom vrijspraak. De kantonrechter stelde de zaak uit tot de zitting van 11 Febr., om daarin den ver balisant te hooren. P. G. aan dc Zandvaart zocht een veront schuldiging voor zijn slechte verduistering in zijn verhuizing. Daarmee rekening houdend veroordeelde de kantonrechter hem tot 5 gulden of 2»dagen. STEEDS MEER SLECHTE VERDUISTE RAARS OP HET MATJE. Een heele reeks slechte verduisteraars volgde nog. P. J. T., bloembqllcnkweeker te Anna Paulowna, had aan den zijkant van zijn woning aan dc Burg. Lovinkstraat. twee ra men niet voldoende afgeschermd, waardoor vcri licht naar huiten straalde. Door de verwarming was het verduis teringspapier opgekruld, zoo beweerde ver dachte. De ambtenaar vond deze verklaring mogelijk en hield daarmee rekening bij zijn eisch van S gulden of 6 dagen. De Kantonrechter veroordeelde den man tot 5 gulden of 2 dagen. De blocmbollenkweeker J. H. van dc Burg. Lovinkstraat, werd veroordeeld tot 5 gul den of 2 dagen. A. V. van den Meerweg le Anna Paulowna, die een raam aan den zijkant van zijn wo ning in het geheel iet afgeschermd had, hij had het „vergeten", werd tot 10 gulden of 5 dagen veroordeeld. J. J. v Z., bloeinbollenkwceker, Breczand, die met licht zijn woning verlaten had en toen hij in 't donker thuis kwam niet eerst verduisterd had, kreeg 5 gulden of 2 dagen brommen. Th. C. S., bloembollenkweeker, A. P., waarbij de Heldcrsche geëvacueerde dc schuldigen waren voor zijn slechte verduis tering, kreeg eveneens 5 gulden boete of 2 dagen. H. J. v. L. landarbeider te Anna Pau lowna, was ook slachtoffer geworden door TIelderschc vluchtelingen. Doordat zij, tij dens de afwezigheid van zijn vrouw, niet goed op zijn drie kinderen hadden gepast, was zijn vrouw zoo ontstemd thuis gekomen dat ze aan geen verduistering had'gedacht, het licht had aangedraaid en een proces verbaal was opgcloopen. De Kantonrechter ontfermde zich en ver oordeelde den man tot 5 gulden of 2 dagen. J. v. d. G., arb. te Breczand, 5 gulden of 2 dagen, ook al vanwege de slechte verduis tering. P. P. caféhouder, Callantsoog, 10 gulden •of 5 dagen. P. J. B., wonende aan den Lagedijk te Anna Paulowna had 2 vensters aan de voorzijde van zijn woning cn 1 raam aan den zijkant onvolledig verduisterd. v Ook deze verdachte werd barmhartig be handeld en zag zich 10.boete of 5 da gen gratis logies in een van 'de staatsho- lels toegewezen. P. C. H., landbouwer te Anna Paulowna had een vrijwel gelijke verduisteringszon- de begaan en zag zich beboet met 7, subs. 3 dagen. Van den bloembollcnliandclaar W. J. v. cl. M., aan den Balgweg te Anna Paulowna. was van zijn voorraam het verduistcrings- papier afgevallen, gevolg 5,of 2 dagen, gen is. F. C. D. werkman te Anna Paulowna, weet zijn lichfuitstraling aan zijn. geëva cueerde gasten. Al was zijn houding sym pathiek, tengevolge waarvan de ambte naar 8,of G dagen eischte, de kanton rechter veroordeelde hem tot 10,of 5 d. Lanqedijker Groentencentrale HET OUDE ZEER: DE CREDIET- VERLEENING. Dinsdagmiddag vergaderde het bestuur van de-Langendijker Groenten Centrale on der leiding van burgemeester II. Schelhaas, ambtshalve voorzitter. De voorzitter heeft in zijn openingsrede het gebeurde in het a.fgcloopon jaar hespro- ken. Het was een jaar van groot,dingen. De tuinbouw is dankbaar voor de redelijke opbrengsten van de producten. Daaruit blijkt, dat de land- cn tuinbouw onmisbaar zijn in het economisch bestel. Wij zullen met den nieuwen tijd meegaan cn kunnen ons gelukig prijzen, dat wij een sterke or ganisatie hebben, welke door de Duitsclie overheid erkend wordt cn waarmede reke ning wordt gehouden. Spr. deelde mede, dat 8% per week van den aanwezigen voorraad moet worden af geleverd. Spr. hoopte, dat deze levering vlot zal verloopen. Voorts besprak de voorzitter de overgang van het veilingsgebouwvan de gemeente Broek op Langendijk aan de I.angendijker Groenten Centrale. Daarmee is een wensch van de tuinders in vervul ling gegaan, Avelke lang gekoesterd is. De veiling was een kostbaar bezit van Broek op Langondijk. De raad van Broek heeft echter alle medewerking verleend, omdat hij wist, dat de veiling in- goede handen kwam. Vodrz. sprak de wensch uit, dat de heer De Boer nog jaren veilinglcider moge zijn en deelde mede, dat in het komende voor jaar het 25-jarig bestaan van de L. G. C. zal worden gevierd en eindigde zijn rede met het uitspreken van de beste wensclien voor liet nieuwe jaar. De omzet. De omzet van de veiling was in de maand November van 1940 102.776,95 geweest (v.j. 105.655,68), December 96.244,45 (v.j. 144.965,39). De totale omzet in 1940 was 2.376.680,20 (vj. 1.539.573,67). Van de Vaste Lasten Commissie te Koe dijk was een verzoek ontvangen om een bijdrage in de kosten van deze commissie over het jaar 1940. Omtrent de resultaten van de werkzaam heden dezer commissie werd medegedeeld, dat in vijf gevallen voor vijf jaar buiten rentebetaling zijn gezet 13.052,Over een bedrag van 1427,65 is nog geen officieele uitslag bekend. Afgeschreven werd een be drag van 1035,05, werd een vermindering van jaarlijksche aflossing verkregen van 230.terwijl voor andere bedragen nog een renteverlaging werd verkregen van 8275,Aan steun werd door de regee ring beschikbaar gesteld een bedrag van 2i30,Er is nog te verwachten een be drag van ongeveer 400,Bovendien werd de steun, genoemd m het verslag van 1939 ten uitvoer gebracht tot een bedrag van 745,Er werden verder nog eenige klei ne bemiddelingen verleend met goed re sultaat. Men besloot 30% van de kosten, welke 150,hebben bedragen to vergoeden. Vervolgens werd de omzetbelasting op groenten besproken. Hierop zal aanstonds 1 moeten wor den betaald, behalve voor de voor cyport of voor fabriekmatige verwerking bestemde producten. Dit heteckont. een belangrijk gedeelte, zoodat het'dag. bestuur van mee ning is, dat wanneer een half procent over alles wordt geheven, men aan het be-lrag der omzetbelasting toe zal zijn. Het vei- lingspercentage komt dan op 3%. Na eenige besprekingen werd conform dit voorstel besloten, hoewel dc algemeenc vergadering nog een uitspraak over dit onderwerp zal hebben te doen, Mededeelingen werden gedaan over de aanvoerregeling voor de winterkooL De tuinders zullen wekelijks 8 pet. van hun vooraad moeten afleveren. Bii over macht, bijv. sterke ijsgang, zal men aan dit percentage niet te streng vasthouden, Wanneer na veertien dagen blijkt, dat men niet aan deze levering voldaan heeft, zal eon dwingende bepaling worden gemaakt. De heer Madderom informeerde of ook de kool uit de koelhuizen van de tuinders onder deze regeling valt. waarop geant woord werd, dat dit niet het geval was. Als de verplichte levering komt, zullen zij er wel onder vallen. Voorstellen voor de algemcene vergade ring van het Centraal Bureau voor de Vei lingen in Nederland konden hierna worden ingediend. Annuleering oredieten. De hoer W. Visser heeft een voorstel in gediend om door middel van het centr. bureau er bij den wetgever op aan te drin gen. dat de door het rijk en provincie ver strekte crediotcn geheel worden geannu-, loord, teneinde de betrokken bedrijven in staat te stellen, op gezonde basis voort te bestaan. Deze credieten zijn verstrekt in de eerste iaren van inzinking in de tuinbouw, toen nog maar een deel der bedrijven, n.1. die van de grove tuinbouw, ten gronde dreigde te gaan. Toen de inzinking zich uitbreidde tot allo takken van den tuinbouw is de re geering overgegaan tot het vérstrekken van steun. Deze steun kan dan ook worden be schouwd als vervanging van de eerst toe- «cenaste crediotverleenine. Nu onder de veranderde omstandigheden de producten tegen een normalen kostprijs als hoogste en laagste basis worden afge nomen, en deze prijs berekend is voor be drijven. die geen overbelasting dragen is er alle reden, genoemde voorschotten, te annu- leeron. Temeer daar de wetgever de. prijzen der bedrijfsgronden heeft vastgelegd, on ha- sis van 10 Mei 1940, is ook de weg om door \erkoop tegen hoogeren prijs van de over- belasting af te komen, afgesneden. Wan neer hij een zeker overschot op een bedrijf aflossing gevraagd zou worden, zou deze aflossing moeten worden genomen van de middelen bestemd voor levensonderhoud, of van de reserve ter opvanging van oogstri- sico's Wat in beide, gevallen ongewenscht zou zijn om economische en sociale redenen Dc productiviteit der bedrijven zou er sterk door worden geschaad. TE VER? Het dagclijksch bestuur van de L.G.C. gevoelt niets voor dit voorstel. Het vindt dat hel te ver gaat. Men zou het anders moeten inkloeden, door bijv. aan te dringen op het betrachten van eenige soepelheid ten aan zien van de aflossing en de rentebetaling. Er zijn er, die het wél kunnen betalen, an dere kunnen niet betalen, daarmede moet rekening worden gehouden. De heer Quant, Heerhugowaard herinner de aan het voorstel, dat de heer Tromp op de vorige vergadering gedaan, n.1. om op dc vastgestelde verkoopprijzen een toeslag van o% Ie leggen en de voorschotten daarmede af te lossen. Dit zou wel op den consument komen te' drukken, maar de consument heeft voorheen ook de voordeelen van dc veel te lage prijzen gehad. Het was den voorzitter wel sympathiek, maar het element van kapitaalversterking behoort niet in den kostprijs te worden op genomen. De heer Visser zei de, dat de menschen, die geen credieten hebben, ontvangen er dan een voordeeltje van hebben. Dat. is echter niet de bedoeling van den heer Quant. Het is de bedoeling dit apart te administrecrcn en de credieten bijv. door dc L.G.C. te laten aflossen. Dc heer Bas zou de gemeente ook vrij willen stellen van betaling door deze credie ten door hotr Rijk te laten betalen. Het Rijk kan dit. wel betalen. Dc voorzitter merkte op, dat de gemeen ten door hun garantie een verantwoordelijk heid hebben verkregen. Als men voor alle crcdietnemers kwijtschelding vraagt, zou men ook degenen die wel kunnen aflossen en het ook doen, de schulden kwijt schelden. De gemeenten nemen een soepele houding aan. De heer De Boer meende, dat dit, een voor stel is, dat geen kans van slagen heeft. Men zou het beter zoo kunnen inklgeden, dat een soepele houding tegenover de crediet- nemers wordt aangenomen. Een percentage heeft gen crediet gehad, anderen hebben zich gered zonder de credieten. maar b.v. door hulp van familie of hypotheek te nemen. Het is moeilijk, om nu kwijtschelding te vragen. De heer Visser \*ees er, op, dat deze cre dieten gegeven zijn om de bedrijven te steu nen. Het is jammer, dat wij twee jaaf eer der in de crisis zaten, waarna bedrijfssteun is gegeven. Dit is ook genoten door men schen, die het er wel zonder konden stellen. De voorzitter was van meening dat deze steun niet met de ccedieten vergeleken kan worden. De heer Madderom wilde het voorstel Vis ser steunen, uit. het oogpunt van de bevor dering van de'algemeene welvaart. De heer Ras meende, dat dc bedrijven niet in staat zullen zijn de schulden af tc lossen. De heer Hoogland zeide het meer een zui ver Noordhollandsch hclang te achten en niet zoozeer op z'n plaats in het C. B. Het ware beter een uitspraak van de L.G.C. te vragen. Er zit. wel in dc bevordering van de nlgeheele welvaart. De hèer P. de Roer zeide, dat men het via de Prov. Commissie zou kunnen doen gaan. Men zou de Prov. Comm. kunnen vragen, medewerking te verleenen. Dc lieer Rij post had begrepen dat het meestal afhing van de gemeentebesturen. Zouden wij de gemeentebesturen niet kun nen verzoeken, deze credieten eens „over de zeef" te doen. De voorzitter antwoordde, dat dit elk jaar geschiedt. Meerdere sprekers voerden hierover nog hot woord;' waarna besloten werd deze zaak eerst op de agenda van de L.G.C. te plaat sen. opdat, de vereenigingen zich er over kunnen beraden. Het is maar een weet. De timmerman P. Wester te Heerhugowaard heeft een verplaatsbaar watermolentje geconstru eerd ten dienste van het leegmalen van slooten, die uitgediept moeten worden (Foto Pax-Holland) Aanvoer te Heerhugowaard. De heer C. Wagenaar Ivz. deelde mede, dat voor deze wcclc eiken dag drie wagons besteld zijn. Spr. zou gaarne zien, dat. aan het einde van de week overleg werd gepleegd over het aantal tc bestellen wagens, in ver band -met het hoogc staangeld. De heer O. de Vries vroeg of ook Otcrleek en De Schermer in Heerhugowaard kunnen laden. De veilingleider zeide dat dit mogelijk is. Men heeft goede ervaringen met den aanvoer uit de Waard. De lieer Hoogland besprak de richtprijzen voor de koolsoorten, welke zijn vastgesteld in samenwerking tus schen veilings- en standsorganisaties. Daar na heeft het C. Bureau er verandering in ge bracht, door de opbrengst te verhoogen. Hoe kan dat? Waar is die nieuwe prijzenbereke- ning vandaan gekomen? De heer De Boer gaf een toelichting van den gang van zaken hij de. prijsstelling. Het rapport was uitstekend verzorsrd en is niet in z'n geheel door de Duitsche instantie aan vaard. Het moest veranderd worden om daar na naar Berlijn te worden gezonden. Het. is echter weinig veranderd: de ondernemers winst. is van 30 tot 20 verlaagd, hij de gele kool is rekening gehouden met de na- teelt, De prijzenlijst is nu hekend (zie het verslag van „De Toekomst" te Zuidschar- woude in ons nummer van heden). Men zal het dezen winter met deze prij zen moeten doen. De heer Hoogland meende, dat de nateelt dit jaar weinig Ie beteekencn heeft gehad. De nateelt uit het „Brneker veld" mag wel een hoogen prijs hebben. Het land is daar duur. De heer Madderom zeide. dat de prijs- verhoogingen in Duitschland heel wat hoo- cer zijn dan hier. Daaron dient de aan dacht te worden gevestigd. De heer De Roer zeide. dat men daar drie verschillende prijzen heeft. Verdeeling van ons land zou niet wel mogelijk zijn. De heer Biipnst vroeg het ijs bii het spoor en de laadplaats heter open te hou- den en de'schuiten met kool eerder te vei len dan de monsters. De heer Dn Roer ze'de. dat zeer veel ten ico=<" is geleed aan he» onruimon van het ijs. Er zal steeds aandacht aan worden bestred. Het is regel, dat eerst de schuiten worden geveild, daarna de bonnen. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. AANRIJDING. Gistermiddag heeft, dc heer C. S. uit Koe dijk met. een met twee paarden bespannen wagen een carrier van den boterhandelaar Sch." uit Zuidscharwoude aangereden cn wel in die mate, dat de carrier zoo goed als ge heel vernield was. F.en aantal flesschen met inhoud lieten het. leven, zoodat de straat honden een lekker hapje hadden aan de op straat stroomende melk en pap. De schade werd onderling geregeld. SINT MAARTEN GROENTENTEELT WIL JONGE KRACHTEN. Dood aan de ratten! Gistermiddag vergaderde de tuindersver. Groententeelt, alhier, ten huize van den hr. K. Wit te Stroet. Aanwezig met bestuur 23 leden. Voorz. opende met een welkom deze ver gadering. hierbij een resumé gevende van het afge.loopen jaar, er de hoop bij uitspre kende dat dit jaar voor allen gunstig moge zijn. Verder deelde voorz. mede dat de vei lingopbrengst over '40 was f 1.034.000 tegen f S00.00O in 1939. Hierna lezing der notulenen jaarverslag, welke de^ goedkeuring der vergadering ver kregen. Een ingekomen stuk, betreffende de win terhulp werd hierna voorgelezen, waarop be sloten werd f 5.uit. dc kas te geven. Volgt, verslag van den penningmeester. De eommissie tot controle bestaande uit de heeren C. Groet, T. de Geus en J. Tin, keurden de rekening goed. welke aangaf een ont.v. van f 139.16, ui tg. f 70.40, saldo f 118.46. Bij art. 6, behandeling salaris van voorz., secr. en penn.. werd besloten dit resp. op f 10, f 20 en f 10 te laten. Voorts deelde voorzitter mede, dat op alle leden- en bestuursvergaderingen f 20 in ver tering zal worden gegeven, wat met op 1 na algemeene stemmen werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer den de aftr. hoeren C. de Geus en W. Bijpost herkozen en in de vacature P. Jonker, die door geestelijke ongesteldheid had bedankt, Wat benne der toch un verskillende hu- meure as eres wat bezonders an de hand is. De ien is daluk vuur en vlam en de aar zoit ut zei zoon veert niet 1'oope. Dut kwam ok weer in toepassing van de snei die we had hewwe, of had hewwe, de reste benne nog niet weg dooit. Maar om den op ut fait neer le kommen, der liepe twee joóns langs de stroit, en die deide nou res gien kwaad, maar ze hadde verlegen veul skik om de fietsers, die over de streit heen ballanceerde. Ze maakte der un weddingskap van, ze zoide van deer tot deer dén zei die fietser der op blaive, of er of rake. De ien wedde voor de aar teugen, iedere keer om un sigeret. Nou, ze hadde al un doosie oprookt, van de ien eer dat de aar der ok ers ien verloor. De win ner van dat rit den was zoo in de wollcke, datdat hai zoide, man wat ben ik blcid dat je valle. Nou wat die man toe zoide, dat zei ik maar niet zegge, maar ut was niet mooi. De man wist vanzelf niet dat er wed wier en un sigeret is op heden un heel duur en slecht te verkrijgen arlikel. Hei te hoofde benne der ok van kommen. Zoo was er un joon an ut snei opruimen, en deer stonde un stik of wat van dat zeuven- uursgoed bai en die gooide alsmaar vol wat hai opknapt had. Dat. begon um op 't lest teugen te staan en hai achter de joóns. Ien wist ie er te. begaan, en die hep ie toch in pepert, nci dat stak zoo krap niet. Maar deer was dat jog niet erreg over in de stemming, hai nam de luit van zijn bicn en der mee gooie. Maar wat wou nou ut geval? Ut was of ut spul sprak, deer kwam vader an, in die wier inligt van zijn zeuntje. Vanzelfs hewwe joons nooit, wat dein as er wat beurt, en va der is nag,al gauw pirelug, dus die geeft de inpeperder van zim zeuntje van dik hout. Un buurman die ut heele geval zien had, brogt um tot are gedachte, maar toe wazze de klappe al vallen. Dat muisie kraigt nog "un kloin steertie want, ze zoide dat er werrek van maakt is. Un paip rooke is ok altaid voor de snei- balle gooiende jeugd un nooseluk gezicht., zoo liep er un man un paipa te rooken deur ut durp, en iniens most ie ervare dat ie niet meer rookte, maar dat. zun paip zoo netjes uit zun mond vandaan skoten was. Un best skol, maar voor de betrokken' per soon was ut efkes aars. Hai maakte zijn eigen erreg driel, Nou mit un koppeltje jons ken je as er snei loit, niet. veul aars verwachte as dat je ut lootje laie moete. De paip was stik en hai had um pas kocht omdat sugare rooken niet meer laie kon. dus den ken je voorstelle dat je niet in de ware stemming thuis kommc. De jeugd is op zok.- ke momente altaid doenug. De groete van JACK. werd de heer C. Groet gekozen. Op voorstel van voorzitter zal een dankbetuiging aan den heer Jonker gezonden worden voor al hetgeen hij voor de vereen, heeft gedaan. Een praatavond met Ir. Rietzcma over de bcmestinglecr zal gehouden worden op een nader te bepalen datum. Te oud? Bij bespreking „voorstellen voor de alge meene vergadering" geeft de heer G. Bijpost zijn afkeuring te kennen over een herbenoe ming in de prov. Comm. van den heer Gut- ker uit Warmenhuizcn, daar deze heer 70 jaar zijnde, voor deze functie -te oud wordt. Na eenige bespreking wordt besloten op de beschrijvingsbrief te doen plaatsen, om zoo mogelijk in alle tuinbouwvereen. geen enkel bestuurslid boven de 65 jaar te be noemen. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den heer C. Zijlstra besloten een poging te doen wat meer Kali e.a. kunstmeststof fen te yerkijgen. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld hiervan voor 1 Febr. opgaaf te doen hij den secretaris der ver- eeniging, doch hij gelieve hierbij zijn con- trolenummer op te geven. DOOD AAN DE RATTEN De heer P. Breed zag gaarne, dat een poging werd gedaan om de ratten, welke de veilinggoot onveilig maken, te verdel gen. Genoemde heer had aldaar een schuit met zakken wortelen liggen, waarvan door deze dieren 1 zak geheel leeg gevreten of gesleept was, terwijl er bovendien nog 7 zakken waren vernield. Zal besproken wor den. De heer C. Groet zag gaarne, dat de maxi mum prijzen der kool wat verhoogd werden, daar deze niet voldoende zijn, gezien" het feit dat de landbouwproducten ver van loo- nend zijn en het een toch het ander be hoort te dekken. Een elk zag hier de billijk heid van in. Men was het er over eens. dat de kool, zoodra deze uit bouwershanden was, heel dinir wordt. Op voorstel van den heer Jn. Tin wordt besloten de sproeimiddelen gezamenlijk in te koopen cn hiervan vóór 1 Maart opgave te doen bij den secretaris. Hierna sluiting. WINTERHULP De plaatselijke directeur van Winterhulp Nederland ontving dezer dagen bericht, dat voor de maand Januari een belangrijk bedrag beschikbaar is gesteld om onder de behoeftigen in deze gemeente te worden verdeeld. Het bedrag ligt aanmerkelijk hooger dan hetgeen hier ten behoeve van: Winterhulp Nederland tot nu toe is inge zameld (fl 700.wordt beschikbaar gesteld fl. ,300.— was opgehaald. Zij, die voor een toewijzing in aanmer king komen, zullen daarvan vóór 10 Fe bruari bericht ontvangen. KAPVERBOD. Door den heer D. Brouwer is van de be voegde instantie permissie gekregen tot het kappen van een esschenboom bij zijn perceel te Valkkoog zonder hiervoor een jonge boom in de plaats te planten. POLITIE. Verloren: een hondenhalsband. Inlichtingen bij den gemeente-veldwacktet

Schager Courant | 1941 | | pagina 5