Oe burgemeester voell zich nog jong! Gesneden koek op tafel Wat zal de toekomst ,De Toekomst"brengen Zuidscharwoude *tJ ALG. VERGADERING VAN DE TUINBOUWVEREENIGINO. De tuinbouwvéreeniging „De Toekomst" alhier vergaderde teil lokale van den heer Kramer, onder voorzitterschap van den heer S. de Boer. die in zijn openingsrede wijst op den in 1940 uitgebroken oorlog, die ook voor de tuinders belangrijke ge volgen had, ofschoon zij gewoon aan hun arbeid bleven en voortgingen te producee- ren. Hij gaat na het prijsverloop van ver schillende producten. Dan memoreert spr. de verandering, wel ke in het veilingssysteem is gekomen door de vaststelling van maximumprijzen voor den export, welke ook voor het binnenland gelden. De vrees is gewettigd, dat deze prijzenregeling. welke geen onderscheid maakt in de sorteering en kwaliteit, dat er minder zal gaan worden gelet op het telen van prima-producten. Voorz. bindt den leden echter op het hart. dat men goed zal doen, zich niet uitsluitend op de kwan titeit, doch vooral ook op de kwaliteit der producten zal toeleggen. Verlangde men vroeger naar vorst, nu is het tegengestelde het geval, daar de boeten bijna niet vol doende te verwarmen zijn. Ten slotte wees epr. op het belang van een eigen veiling, wat. dank zij de medewerking van het ge meentebestuur van Broek op Langendijk, nu werkelijkheid is geworden. De secretaris leest daarna de notulen der vorige bijeenkomst voor, welke ongewij zigd worden vastgesteld. Jaarverslag. Aan de orde wordt daarna gesteld het Jaarverslag over 1940. Aan het Jaarverslag van den secr., den heer C. de poer Cz.. ontleenen we. dat de wensch van betere prijzen eenigszins in vervulling is gegaan, doch dat nog .niet kan worden gezegd, dat ze in alle opzichten bevedigend zijn Gehoopt wordt, dat daarin nog ee'nige verbetering komt. zoodat uit eindelijk een loon naar werken zal zijn verkregen. De wensch, in het vorige jaar verslag geuit, niet in den oorlog te worden betrokken, is helaas niet in vervulling ge gaan: gelukkig hebben we geen onzer leden daarbij verloren. De vereen, telt 75 leden en 6 donateurs. Helaas is een der .bestuurs leden. tevens vertegenwoordiger in de L.G. C.. de heer Jb. Kramer, overleden. Hii heeft steeds op de bres gestaan om de belangen der vereeniging te behartigon. Tn het jaar- verslae wordt hem daarvoor dank gebracht. Dit jaar hebben weer coöp. aankoop-en van kunstmest, manden enz. plaats gehad en tevens vond voor rekening van het Sproeivat aardappelhesproeiïng plaats on- ded leiding van den heer D. de Geus. wat een goed verloop had. Rattenverdelging vond niet plaats: wel is 20 Kg. rattenvergif beschikbaar gesteld. Er is echter niet veel gebruik van gemaakt, zoodaf verondersteld wordt, dat de rattenplaag niet ernstig is geweest. De kooltelling in December gaf tot resM- taat. dat aanwezig waren hij de leden van De Toekomst 50 wagons roode. 61 wagons gele, 94 wagons Deensche witte kool, 15 wagons uien. 4 neen en 2 bieten, in totaal 2?R w.. tegen 254 w. het vorige iaar. De secretaris ontvangt hii monde van don voorz. <icn dank der vergadering. Rekening. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat f 356.63 was ontvangen, f 233.79 uitgegeven, alzoo een voordeelig saldo van f 72.81, dat met dat van 1939 ad f 57.78 een totaal van f 130.62 maakt Hef bezit beloont thans f 457.99. Het saldo van hef Sproeivat bedraagt f 29.22. Ten aanzien van de re serve-rekening wordt vermeld. dat aan kunstmest on oogstverband f 194.40 is uit gegeven, f 99.50 terugontvangen nog f 94 90 te ontvangen Bii monde van don beer D. do Graaf wordt meegedeeld, dat de commis sie alles in orde heeft bevonden. Sproeivat. Tn verhand met bet overschot, dat er reeds is bii de exploitatie van het Sproeivat. stelt het bestuur voor, machtiging te verleenen om t.z.t. een mofor-sproeir aan te schaffen. Deze wordt verleend. Mededeelingen. Voorzitter deed daarna eenige medodeeün- gen. In de eerste plaats deelde hij mee, dat 2 middagen, 3 en 10 Febr., een verhandeling zal worden gehouden over het vraagstuk Om met' minder kunstmest, toch dezelfde oogst resu ltaten te verkrijgen. Opgewekt wordt, deze bijeenkomsten bij te wonen, welke ook voor andere vereenigingen zul len worden gehouden. Dan deelt voorzitter mee, dat het gewenscht zal zijn zoo spoedig mogelijk te trachten in het bezit van kunstmest te komen, liefst zoo mogelijk collectief. Getracht zal worden voor het opgegeven kwamtum een inschrij ving te krijgen. De kans bestaat, dat er nog voldoende stikstof zal gekregen kunnen wor den, nu de stikstoffahriek te Sas van Gent weer op vtflle capaciteit werkt. Intusschen hangt alles, wat de kunstmestvoorziening betreft, nog in de lucht. Verder wordt er de aandacht op gevestigd dat er noc heel wat rattenvergift beschik baar is. Teder lid kan nu een half pond van dat vergif krijgen. Dan doet de voorzitter nog uitgebreide mededeelingen omtrent de aanvocrregclïng en bepleit de noodzakelijkheid, dat ieder er aan zal meewerken, dat voldoende wordt aangevoerd, om het niet noodig te maken, dat straffe maatregelen worden genomen en de aanvoer vrijwillig kan blijven geschie den. De heer P. de Geus maakt hierbij ric opmerking, dat zooals een ordening in de prijzen er ook noodzakelijk een ordening in den aanvoer zal moeten plaats vinden. Dc heer Verkroöst merkt op, dat. wil de aanvoer geregeld gaan, er ook een voldoen de vaargelegenheid zal zijn. Plantenziekten. De heer W. Muller doet daarna eenige mededeelingen in verhand met genomen proeven tegen plantenziekten, waaruit blijkt dat de correspondenten zich meestal moe teil bepalen tot waarnemingen en men van hen niet moet verwachten, dat zij planten- dokter zijn. Kunstmest. Uit het verslag van den administrateur voor aankoop van kunstmest blijkt, dat in totaal 90.790 kg. kunstmest van verschil lende soort is aangekocht tot een bedrag van f 5.539.08, terwijl de uitgaven hebben bedragen f 5.540.69, zoodat het nadeelig saldo f 1.61 was. Het vorig jaar was in to taal 85.950 kg. voor f 4642.99 gekocht met een voordeelig saldo van f 12.19 zoodat er op het oogenblik 'n overschot is van f 10.58 Bestuursverkiezing. Aan de beurt vam aftreden als bestuurs lid zijn de heeren S. de Boer en Jb. Kroon, terwijl een nieuw bestuurslid moet worden gekozen wegens overlijden van den heer Jb. Kramer. Met zoo goed als algemeene stemmen worden herkozen de heeren S. de Boer en Jb. Kroon, terwijl de hoer P. de Geus Jbz. wordt gekozen bij 1ste stemming in de vacature-Kramer. Allen nemen hun benoeming onder dankzegging aan. Bestuursleden L.G-C. Als bestuurslid van de L.G.C. is periodiek volgens den nieuwen rooster, aftredend dc heer S. de Boer, terwijl ook in de vacature Kramer moét worden voorzien. Herkozen wordt de heer S. de Boer, die dit onder dankzegging aanvaardt. Hij wijst er op, dat het juist 25 jaar geleden is, dat hij al6 zoodanig werd gekozen, zoodat het hem bij zonder genoegen doet, dat hem nu weer het vertrouwen is gegeven, dat hij al zoo langen tijd genoot. Bij de eerste vrije stemming in de vacature-Kramer verkrijgt de heer P. de Geus Jnz. 21, de heer W. Mulder 14 stem men, terwijl de overige stemmen over ver schillende heeren is verdeeld. Bij de twee de vrije stemming wordt de heer P. de Geus Jnz. als bestuurslid der L.G.C. gekozen, die ook deze benoeming aanvaardt. De heer W. Muller brengt dank aan die- genen, die hun stem op hem hebben uitge bracht. Benoeming commissies. Daarna heeft de benoeming van de ver schillende commissieleden plaats. In de manden-commissie worden gekozen de hee ren D. de Geus Jbz. en Jb. van Twuijver in de kunstmest-commissie Jb. Twisker, A. Schrijver en W. Keppel en in de zet kool- regel ingcommissie: J. Muller, J. Klingeier, D. de Graaf en S. de Groot. De contributieregeling wordt gehand haafd, n.1. 2 cent per snees. Voorstellen Alg. Verg. L.G-C. De heer P. de Geus bepleit een regeling voor den aanvoer van vroege aardappelen, die verleden jaar vooral moeilijk was voor de kleine tuinders. De voorzitter belooft, al het mogelijke te zullen doen, om he't voor de tuinders zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Een voorstel wordt niet gedaan, doch voorzitter geeft in verweging, het t.z.t. in de L.G.C.-vergadering ter sprake te brengen. De heer A. Schrijver brengt het plegen van fraude ter sprake. Voorzitter raadt aan. eventueele fraude gevallen bij het Bestuur der L.G.C. aan te brengen. Tenslotte werden geen voorstellen inge diend. Na rondvraag sluiting. Raad Sint Pancras BOUWSTRA MAG SLOKJES TAP PEN. KINDERBIJSLAG EN TOE SLAG VOOR GEHUWD GEMEEN- TEPERSONEEL. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag onder leiding van den heer J. Kroonenburg. burgemeester, tevens secreta ris. De heer Jb. Duijf was afwezig. De voorzitter opende de eerste vergade ring van het jaar met welkom. Spr. her dacht het overlijden van den- Commissaris dezer Provincie, die voorz. heeft leeren kennen als een zeer hoogstaand mensen, die zeer veel voor de burgemeesters en zijn ambtenaren is geweest. Voor de provincie is zijn overlijden een groot verlies. Zijn ad viezen werden steeds op hoogen prijs ge steld. Zijn nagedachtenis zal lang in onze herinnering blijven. Ten aanzien van den huidigen toesland sprak, de voorz. den wensch uit. dat aan den oorlog spoedig een einde moge komen en dat spoedig aan den wederopbouw kan worden begonnen. Spr. wenschte raadsleden en persverte genwoordigers het allerbeste toe in 1941. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen was een schrijven van .Ged. Staten, waarin medegedeeld wordt, dat te gen de salarisverhooging voor den dood graver geen bezwaar bestaat. De eerste begrotingswijziging 1940 is goedgekeurd terug ontvangen. Ged. Staten berichtten, dat de beslissing omtrent de gemeentebegroting verdaagd wordt, aangezien het onderzoek niet ge ëindigd is. De wn. secr.-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken deelt mede, dat het maximum aantal vergunningen van nul op één is gebracht. Aan den heer Bouwstra is de vergunning inmiddels verleend. De rijksvergoe'ding van de kosten voor het L.O. w ff ren in 1939 f 6.897.68. Ged. Staten zonden de begrooting van den keuringsdienst v. waren. Deze gemeen te zal daarin f 112.79 moeten bijdragen. Het proces-verbaal van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger gaf aan, dat alles in orde was bevonden. Het jaarverslag van het Fonds voor Bij zondere Nooden en van het Politiediplo- ma-examen werden voor kennisgeving aan genomen. Medegedeeld werd. dat Ged. Staten de 2e suppl. begrooting 1940 teruggezonden heb ben. waarbij wordt opgemerkt, dat de voor genomen aflossing niet kan doorgaan voor 1940. in verband met de leveringsvoor waarden. Tegen de aflossine bestaat geen bezwaar. De overschrijving van de vprkoehte hul zen is echter noe niet door hef Pachtbu reau goedgekeurd, ondanks uitgeoefende pressie op het Pachtbureau. Tiet geld is dus nog niet ontvangen, zondat de aflos sing niet hepft kunnen gesehiedep. Dp be slissing van bet Pachtbureau kan binnen korten tiid verwacht worden. Als dat voor elkaar is. dan zal men kun nen aflossen. Men besloot, deze zaak te la ten rnstep tot aan de volgende raadsverga dering. De heer C. Kloosterboer meende, dat bet niet over bet Pachtbureau moet gaan. De voorzittpr zeidp dit te hebben gedacht, nmdat er bouwgrond bij was, De notaris beeft ook al in den peest gesproken, als door den beer K'nosterboer gezegd is. De heer C. Kloosterboer zcidc. dat het dap een gronter nprepel moest zijn. De voorzitter merkte op. dat oversehrijving op bet kadaster zonder de verklaring van het Paehtbnerau niet mogelijk was. De heer Stammes wilde wel afwachten met fmaegpine der levering; hii beeft er varing op dat. gebied', men mocht het hu-is wel, maar den grond er bij niet verkoopen. Deze zaak werd aan B. en W. in han den gesteld. De voorzitter deelde mede, dat een be drag van f 400. aan bonnen van Winter hulp Nederland is ontvangen. Het bedrag der kosten van het L.O. werd voor 1941 opnieuw vastgesteld op f 11.40 per kind, in verband met de voorgeschreven berekening van administratiekosten. Vorige jaren behoefde dit niet berekend te wordpn Het zal de gemeente geen geld kosten, want de bijz. school komt niet zoo hoog, deelde de voorzitter mee in antwoord op een vraag van den heer Jb. Klosterboer. De bijz. school wordt heel zuinig beheerd. Een kinderbijslagverordening. kwam hierna aan de orde. De voorzitter ried aan, deze verordening vast te stellen, hoewel het niet noodig is een verordening vast te stellen. Dan slaat de Raad van Arbeid ons alleen aan voor de ambtenaren die meer dan twee kinderen beneden 18 jar hebben en nief voor alle ambtenaren die in de ziektewet vallen. Nadat eenige toelichtingen waren gegeven werd de betr. verordening aldus goedgekeurd en vastgesteld. Er zal geen der gemeente ambtenaren voor den bijslag in aanmerking komen, deelde de voorzitter tenslotte mede. Dus be- hoeft de gemeente niet te betalen cok. In verband met een brief van de depar tementen van Financiën en Binnenlandsche Zaken, zal aan het gehuwde gemeen teperso- neel een toeslag van 6% kunnen worden verleend, wanneer zij daarmede een jaar wedde van f 1900 niet zQudeoi overschrijden, mits na 31 Dec. 1937 geen salarisverhoo ging heeft piaats gehad. B. en W. merkten op, dat het voor deze gemeente van weinig belang zal zijn. Alleen de gemeenteveldwachter en de doodgraver komen er voor in aanmerking. De heer Stammes herinnerde aan de sala risverhooging van den doodgraver. Dc voorzitter: Die valt er dus buiten. Weth. Van Kampen merkte op dat deze verhooging is gekomen door het nieuwe kerkhof, de schoonmaakster van het raad huis eveneens door vermeerdering van werk.. Hier wordt wel bedoeld of de verhooging door de duurdere tijden is gegeven. Na eenige besprekingen of nevenverdiens ten bij het salaris moeten worden geteld of niet, hetgeen een zaak van later orde is besloot men deze duurtetoeslag te ver leenen. Het volgend punt was" de vaststelling van de rekening van het Burg. armbestuur over 1940. De rekening sloot op een totaal aan ont vangsten en uitgaven van f 8337.16. Het ge meentesubsidie heeft f 5663.05 bedragen. Er wordt zeer veel een beroep gedaan op het B.A. zeide de voorzitter. Het eind resultaat valt nogal mee. Men kan tevre den zijn. De rekening werd op deze cijfers vastge steld. De voorzitter dankte het college van het B.A. in het bijzonder de heer Muurling, voor alle -moeite, welke zij zich hebben getroost, om alles zoo goed mogelijk voor elkander te brengen. De hoer Timmer heeft namens den raad den burgemeester hartelijk bedankt voor de beste wenschen aan het begin der vergade ring. Spr. wenschte den burgemeester en diens gezin Gods besten zegen toe. Hij hoopte, dat de burgemeester .nog eenige ja ren als burgemeester in ons midden mag blijven. Dc voorzitter dankte voor deze woorden Wat dit laatste betreft, weten wij nog niets \yat ons boven 't hoofd hangt. Spreker zou niet weten, waar met z'n. tijd heen te moe ten. als hij moest wijken voor een jonger collega. Spr. hoopte de gemeente nog eeni- gen tijd te'mogen dienen. Er wordt hard aan de samenvoeging ge werkt op Binnenlandsche Zaken. Daarna sluiting. SINT PANCRAS „DE TUINBOUW" NAAR DEN HAAG. De heerén Jb. de Vroes en A. Hoogland, zijn Maandag namens „De Tuinbouw" naar de Ri.jksvoedselcommissaris geweest om te spreken over het kunstmestvraagstuk. Op de vergadering van heden zullen de heeren hun bevindingen mededeelen. Raad Oudkarspel Als er voor de ambtenaren maar boter op zit, bepeinst de heer Bakker. Visschers kwijtschel ding van pacht. DE BURGERIJ KRIJGT EEN PLUIMPJE Daar de beer C. Borst door de bekende omstandigheden niet aanwezig kan zijn en de heer Kaan ziek is, kon burgemeestér Wijnveldt gistermiddag slechts 5 raadsleden het welkom toeroepen. In zijn openings woord huldigt «spr. de nagedachtenis van baron Roëll, commissaris der provincie en herinnert aan het laatste bezoek op 19 Aug. 1940. Voor burgemeesters, beteekent het overlijden ook 'n groot verlies. De commis saris stond hen steeds met raad en daad bij Voorzitter wenseht op deze eerste vergade ring den leden en pers het beste in 1941. Een overzicht van het oude jaar geeft voor zitter niet. hoopt echter dat in 1941 de vrede mag terugkeeren. Weth. de Boer wenseht op zijn beurt voorzitter en zijn gezin in 1941 alle goeds. Voorzitter wenseht den heer Kaan een spoedig herstel. Mededeelingen. Voorzitter deelt mede, dat: Gedeputeerde Staten berichten, dat zij de beslissing ten aanzien van de gemeentc- begrooling voor 1941 hebben verdaagd, aangezien het onderzoek daarvan nog niet is afgeloopen; hetzelfde College de ontvangst bericht van de verordening tot wijziging van de Algemeene politieverordening (verbod ver bouw bepaalde soorten aardappelen); hetzelfde College heeft goedgekeurd het raadsbesluit tot verlenging van dén termijn van ontruiming van de woning, bewoond door K Hoekstra; hetzelfde College heeft goedgekeurd het raadsbesluit tot onderhandsche verhuring van gemecnteland; hetzelfde College bericht dat als bijdrage in de kosten van kanalisatie van West- friesland over 1939 verschuldigd is 574.56. De notulen van de vergadering van 26 No vember 1940 gaan onder den hamer door. Ingekomen stokken. Ingekomen is het, verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim over 1940. 28 ongeoorloofde verzuimen, waarvan 27 van de R K. school zijn behandeld. Voor kennisgeving aangenomen. Kwijtschelding van pacht. De afd. Geestmerambacht van de hoofd- afdeeling zoetwatervisscherij van de Ned. Heidemaatschappij verzocht vrijstelling van pacht over 1940. Voorzitter licht het adres toe. De strenge winter heeft den vischstand vernietigd. Het vischrecht. bedraagt f 8.50. B. en W. achten alle termen aanwezig de schuld over 1940 kwijt te schelden. Aldus besloten. Alle kleine beetje helpen, merkt voorz. op. Aanvrage subsidie. Het Bestuur van de afd. Langendijk van de Stichting Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem, verzoekt verhooging van subsidie over 1941. B. en W: merken op dat voor 1941 geen ver hooging meer mogelijk is. de begrooting is al afgesloten. Aanvragers gronden hun verzoek ZUIDSCHARWOUDE. BESTUUR VAN DE „VOORZORG" KRIJGT MACHTIGING. Besprekingen over samenvoeging met zustervereeniging. Ten lokale van den heer Ter Burg hield de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „De Voorzorg" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. van Exter. Deze opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen worden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. N.a.v. deze zegt de heer P. Schoenmaker dank. voor de in het vorige jaar op hem uitgebrachte stemmen bij zijn benoeming tot bestuurslid. Voorzitter steil namens het Bestuur voor, om uit de kas f 25 bij bet Reservefonds te voegen, dat daardoor tot f 125 stijgt. Dit wordt aangenomen. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat f 670,03 is ontvangen en f792.41 is uife-egeven. alzoo een nadeelig saldo van f 122.38. Het bezit; dat bet vorig iaar f 560.18 be droeg is nu geslonken tot f 437.80. De heer K. Klingeier deelt mee. dat alles in orde is bevonden. Als bestu.urslid wordt herkozen de heer van Exter. Vervolgens brengt de secretaris, de heer D. de Geus Jbz.. het jaarverslag uit. Voor Ie vereeniging is bet. afgeloopen jaar ook niet gunstig geweest, daar de uitgaven grooter waren dan 'de ontvangsten. Ten aan zien van de vraag, of verpleging tenge volge van nnrlnesmolost door de vereeniging zou worden vergoed heeft het Bestuur zich op het standpunt gesteld, goed te doen. een verandering of toevoeging in het re glement aan te brengpn op grond van de overweging, dat. als bet slechts een paar personen betrof, het voo'r ben jammer zon 'in. als 7.ii geen uitkeerine krpgen en als bet velen betrof, de vereeniging toch mach teloos zou staan. Verder herinnert het ver lag eraan dat van de zustervereen?gingen in. deze gemeente in den loop van den zo mer een verzoek was ingekomen om tot sa menvoeeing te komen. Het bestuur beeft dit verzoek beantwoord 'oor mee te deelen. dat aan de e.v. verga dering een uitspraak zal worden gevraagd,1 en gemeend,, daarvoor 'n afzonderlijke leden op het feit dat zij geen collectes kunnen hou den door de Winterhulpactie. Deze is in Mei; afgeloopen, oordeelt voorzitter. Het college wil liever eens kijken hoe liet gaat, om er voor volgende jaar eventueel op terug te ko men. Aldus besloten. Een nieuw begraaftoestel. Het Bestuur der Begrafenisvereeniging ver- zoekt om voor rekening van de gemeente een nieüw begrafenistoestel te mogen aanschaf fen. Het adres is Vrijdagmorgen pas ingekomen, zoodat het college voorstelt het adres in hun handen te stellen ter onderzoek. Men moet. niet vergeten, zegt voorzitter, dat het vorige toestel ook niet door de gemeente is aange schaft. De heer De Boer merkt op, dat, Kerkbe stuur en Begrafenisvereeniging het hebben aangeschaft, later heeft de gemeente het overgenomen. Thans geschiedt de begrafenis niet, touwen. Het destijds gekochte toestel is defect. Conform besloten. Voorstellen van B. en W, B. en W. stellen voor den termijn van ont ruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen A 67 en 231 te verlengen met 6 maanden. Bewoners Blaauw en Verst raten hebben hierom verzocht. Aldus bes-loten. Toelage gemeentepersoneeL B. en W.'stellen voor een tijdelijke toelage te geven aan het lager bezoldigde gehuwde genieentepersoneel. Voorzitter doet mededeeling van de be kende, door ons reeds gepubliceerde brief van den secretaris-generaal, waarin overeenkom stig wordt geadviseerd. Een toelage van 6 acht voorzitter wel gerechtvaardigd. Het gaat hier over acht per sonen; alleen de gemeenteveldwachter komt in aanmerking voor kindertoelage. Voor de zen stelt het college voor de kindertoeslag op 70.-— te bepalen en in het algemeen de re geling per 1 Januari tc doen ingaan. Het vordert een uitgave van f 276.62. De stukken zijn gesneden, zegt de heer Bakker, laten we hopen dat er boter op komt voor de ambtenaren. Voorzitter: Anders nog iemand?' (Tik zegt de hamer.) Het voorstel wordt aangenomen. Voorgesteld wordt om de veldwachtersver ordening te wijzigen. De wijzigingen zijn van administratieven aard en zullen voor deze gemeente weinig beteekenen. Vastgesteld wordt gen kinderbijslagveror dening, in verband met de nieuwe wettelijke bepalingen. Voorzitter zet..uiteen, dat deze regeling voor de gemeente voordeeliger is. omdat an ders een extra premie moet worden opge bracht. Aldus besloten. Tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt met algemeen stemmen herkozen de lieer G. IJ ff (aftredend). Als „strooman" nummer twee dus, fungeerde de heer P. K. Volkers De heer Rijper oordeelt, dat de raad met de benoeming een goed werk heeft gedaan, gezien de goede kwaliteiten van den heer IJff. Rondvraag. De beer Kal verdijk herinnert aan de sneeuwperiode. In andere gemeenten is de sneeuw door werklozen opgeruimd. Kan dat hier niet? Voorzitter licht toe, dat een toestemming was ingekomen, maar toen waren al 'maat regelen genomen, de burgerij was zoo flink geweest om het zelf te doen. Voor dien Zon- dagsarbeid heeft voorzitter alle waardee ring. Er waren slechts plekken over waar omtrent wat strijd bestond, wie het moest doen. Het was de moeite niet voor 'n schepje sneeuw de werkloozen nog te halen. Volgende keer zal voorzitter de werkloozen inschakelen en de sneeuw laten vervoeren naar de sloot. Hierna sluiting. vergadering te moeten uitschrijven, ook al kwam dat verzoek vlak na de vorige jaar vergadering in. In het afgeloopen jaar zijn 14 personen op kosten van de vereeniging in het Zieken huis opgenomen geweest met in totaal 209 ligdagen. Er waren 2 gevallen van 35. 1 van 24, 1 van 17, 1 van 15, 1 van 14, 1 van 12, 2 van 8 e-n 4 ligdagen. Aan liggeld kostte dat f 600.15, aan ver voerkosten f 53.60. Drie keer is van een spe ciale ziekenhuisauto gebruik gemaakt. Er moesten 12 leden worden afgeschreven, ter wijl er 22 nieuwe bijkwamen, waardoor 't ledental van 326 op 336 kwam. Nog constateert de secretaris, dat het geven van een kwartje presentiegeld voor het bijwonen van de ledenvergadering geen invloed op het bezoek beeft gehad en liet daarom wordt afgeschaft. Tenslotte breekt hij een lans voor het lidmaatschap der ver eeniging, daar dit goedkooper is dan ver zekering bij een Maatschappij, welker doel is winst te maken, wat bij de vereeniging niet het geval is Bij monde van den voorzitter ontvangt de secretaris den dank der vergadering. Het volgende punt op de agenda is: Voorstel Bestuur samenvoeging met ande re vereeniging. Na bespreking wordt besloten het Bestuur machtiging te verleenen om met het bestuur der andere vereeniging besprekingen over deze zaak te houden. Na rondvraag wordt de vergadering ge sloten. BROEK OP LANGENDIJK EEN VETTE KLUIF. Ten aanzien van het in beslag nemen van frauduleus geslacht varkensvleesch verne men wij nog, dat de ontwarring van het net is begonnen bij C. d. B. tc Alkmaar, waar het spoor verder leidde naar Heerhu- gowaard, waar de varkens geslacht waren. Een deel van het, vleesch is naar Alkmaar en een deel naar Broek op Langendijk ver voerd, waar het. is uitgevent, door bemidde ling van oen paar Broeker ingezetenen. Bij vijf ingezetenen heeft, men een vrij belang rijke hoeveelheid bon loos varkensvleesch aangetroffen en in beslag genomen. Met in begrip van de processen verbaal tegen deze vijf afnemers, de tusschcnpersonen, hande laren en slachter zullen wel een tiental pro cessen verhaal vallen. De rechtbank krijgt een vette kluif, althans een zaak over vette kluiven te behandelen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6