Uit Langendijk Op de thee bij Wé... IJSHAKKEN GEEFT ALTIJD RUZIE Kou - Griep - Pijn Uit Alkmaar ADVERTEEREN Schager Courant NOORDSCHARWOUDE. JAARVERGADERING „TUINBOUW- BELANG." Voorzichtig mot de centractteelt. De tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbe- lang" hield gistermiddag haar algemeene jaarvergadering ten lokale van den heer J. de Bakker, onder leiding van den heer K. van Dijk. Ruim 60 leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom, in het bijzonder tot den heer Ootjers, eerelid der vereeniging. Spr. herdacht degenen, die in het afgeloo pen jaar de vereeniging zijn ontvallen, de heeren D. Kansen, A. Swager en Alb. Bar- ten, waarvan vooral de eerste cn derde veel voor den tuinbouw hebben gedaan, de heer A. Swager weer op ander gebied. In zijn bespreking van den toestand in het afgeloopen jaar betreurde spr. de minder goe de betaling voor de erwten. Wij kunnen de landbouwproducten tegen zulke lage prijzen niet verbouwen. Daarmee dient rekening te worden gehouden. De maximumprijzen wa ren een tegenvaller, er kleven diverse gebre ken aan. Spr. hoopte, dat daarin spoedig ver betering zal worden verkregen. Ten aanzien van de berekening der kost prijzen welke de voorzitter niet juist achtte, zou hij meer openbaarheid zeer gewenscht achten. De teeltrechten besprekende, zeide de voorzitter, dat een uitbreiding van teeltrecht ten goede dient te komen aan den bonafiden tuinbouw en niet aan de handelaren moeten worden gegeven. Spr. ried aan voorzichtig te zijn met kool con tracteren. en geen fancyprijzen te betalen voor contract kool en voorzichtig te zijn met het bloembol len op voor verkoopen. De tuinbouw zal veel moeilijkheden heb ben te overwinnen. Spr. wekte op, eensge zind op te trekken. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer J. Kliffen, werden onveranderd goedgekeurd en vastgeseld. Medegedeeld werd, dat de vereeniging be dankt heeft als lid van het Kunstmestdis- tributiebureau. Van den burgemeester was bericht van yerhindering ontvangen. Men besloot, aan den kring van corres pondenten van den Plantenziektenkundi- gen dienst een subsidie van f 5 te verlee- nen. Medegedeeld werd, dat de praatmiddagen hier in de laatste helft van Februari zullen worden gehouden. Ten aanzien van het baggeren deelde de voorzitter mede, dat het plan was, dit in centrale werkverschaffing te doen, doch doch daarvoor werd niet veel gevoeld, aan gezien men dan ongeschoolde arbeiders krijgt. Zooals het hier altijd gaat, kan het niet, volgens den burgemeester in den kort geleden gehouden bespreking. De rekening van den penning meester, den heer C. Keeman gaf aan, dat ontvangen was een bedrag van f 2044.79, met inbegrip van het aanvangssaldo van f 191.50. Uitge geven werd f 1652.99, saldo f 391.80. Aan 1/10 pet. van den omzet over het sei zoen 1939:—'40 werd f 259.50 ontvangen. De heer IJ. Kaan rapporteerde namens de kascommissie alles in orde te hebben be vonden. Spr. adviseerde de post brandver zekering van de poterbewaarplaats te her zien. Hiertoe werd besloten. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur den omslag voor het nieuwe Jaar wilde vaststellen op 2 cent (dit was 4 cent) per snees. Door het onderbrengen van bloembollen ln de poterbewaarplaats, zeide de voorzitter dat de leden wel een paar dagen langer op hun pootaardappelen zullen moeten passen, dat is in het belang der vereeniging. Tot kasnazieners werden benoemd de hee ren S. Wormsbecker, G. Gutter en W. Roos. In het Jaarverslag herdenkt de secretaris de heer J. Kliffen, degenen die in Mei 1940 voor ons land ge vallen zijn. Hierna werd een overzicht gegeven van het verloop van den afzet, de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden. Het aantal leden bedraagt. 156. Ook de secretaris herdacht de overleden leden. De vereeniging heeft in het afgeloopen Jaar weer heel wat gedaan, lezingen geor ganiseerd enz. De aansluiting van onze vereeniging bij den Proeftuin ..Westland'* is een goed in zicht geweest. De bestrijdings- en ontsmet tingsmiddelen, hiervan ontvangen bleken uitstekend te voldoen. De financieele uit komst van den poterbewaarplaats is vrij Sterk teruggeloopen. De opbrengst der kool was 20 lager dan verleden iaar. De prijzen re gel ine en de af- ■zefmoeeliikheid besprekende. merkte de geer. op, dat dc tuinbouw er in dit onzicht beter voorstaat, al mag dit geen reden tot al Ie ?roof optimisme zijn. Effening van het pad van producent naar consument is noodzakelijk. om bet stelsel der vaste prijzen bevredigend te doen zijn. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren K. Wagenaar en J. Kliffen herkoyen met ieder 62 stemmen De heer C. Keeman Cz. werd met 60 stemimen herkozen tot afgevaardigde in het bestuur van den Noordermarktbond. De heer Wagenaar hraeTu het verslag uit van de mandeneommi'ssie. Tn totaal werden 809 stuks manden kisten aangekocht tot een bedrag van f 518.39. De bloemlbollencommissie bracht eveneens verslag uit Ontvangen was f423.79. uitge geven f 251.15, voordeelig saldo f 172.64. dat met »J>e Eendracht" gedeeld moet worden. Een ijspraatje. Het verslag van de IJsboeier werd uitge bracht door den heer H. Swager. Ontvangen was met inbegrip van het aanvangssaldo van ruim f 500.een bedrag van f 713.91, uitgegeven (voor de ijsperiode) f 111.75, zoo dat toen in kas was f 602.16. De heer C. Henvke zou het ifs liever dicht laten, dan kan men per slede vervoe ren.. De heer H. Slager was van meening, dat dit niet altijd mogelijk Is. Er werd nog door verscheidene heeren 't woord gevoerd over dit vraagstuk, waarbij vershillende voorstellen werden gedaan, de één wilde hakken, de ander boeien, een derde wilde nooit meer hakken, want dat geeft altijd ruzie. De voorzitter meende dat het *t beste is, er eens met de andere vereenigingen en „Schuttevaer" over te spreken. Men besloot, zoolang mogelijk het ijs open te houden met de boeier. Als het later weer open moet, zal geroeid worden met behulp van de ploegen der hakkers. Er is 78 pond wortelzaad geteeld voor de twee vereeni gingen, deelde de heer C. Hemke mede. De commissie zal voor.tgaan als 'men plantgoed kan krijgen. De secretaris las het verslag voor van de kring van correspondenten van den Plan- tenziektenkundige dienst. Naar aanleiding van dit verslag deelde de heer IJ. Kaan mede dat geen stofkainiet meer beschikbaar zal worden gesteld voor onkruidbestrijding. Spr. stelde voor, om alle pogingen in het werk te stellen, dat de „Defa" bestrijdingsmiddelen ook bij den hr. Timmerman (de vertegenwoordiger van de Proeftuin te Naaldwijk) verkrijgbaar zul len zijn. Dit is niet gemakkelijk, deelde de voorzitter mede. Er wordt alle aandacht aan besteed. Het bestuur zal nog eens aan de „Defa" schrijven. Flinke kunstmestoanzet. De kunstmest commissie had in 1940 in totaal 227350 kg. kunstmest aangekocht tot een bedrag van f 13275.76. In 1939 was de hoeveelheid 179.850 kg. tot een waarde van f 9064.09. Er is weer een hoeveelheid van 11 wagons vooruit gekocht voor spoedige levering. Op voorstel van den heer Heeringa zullen inlichtingen ingewonnen worden over de mogelijkheid of er nog stikstofmest be schikbaar zal worden gesteld. Rattenbestrijding. Het bestuur stelde voor, de rattenbestrij ding weer ter hand te nemen: Het is wel noodig. Er zijn er weer heel wat. De vergadering ging er mee accoord. Voorstellen Noordermarktbond. De heer C. Hemke zou het groote ver schil tusschen den prijs, welke in de win kel voor de peulvruchten wordt betaald, en die welke de producenten ontvangen, ter sprake brengen. Dat verschil is veel te groot. De voorzitter was het er wel mee eens, dat het prijsverschil te groot was. Er dient wol actie te worden gevoerd, maar het is meer de zaak der standsorganisaties. Hot is heel goed, dat de tuinders lid zijn van de standsorganisaties. De heer J. Lindeboom wilde voorstellen, dat kleinere partijen, welke op auto's gela den moeten worden, eerder gelost moeten worden. De voorzitter zeide, dat partijen beneden 1000 kg. vóór 4 uur gelost moeten worden. Anders valt de kooper in de boete. Rondvraag. De heer IJ. Kaan deelde mede, dat voor inwonende zonen, beneden 21 jaar, die niet in loondienst zijn, geen loonbelastingkaart moet worden bijgehouden. De heer K. van Nienes wilde bepalen, dat geen opgaven worden aangenomen van ver bouwers van Blauwe aardappelen, nadat de liist is opgehangen. De heer Abr. de Geus wilde een verhouw- verbod aanvragen. De voorzitter merkte op. dat de L.T.B. er al over gesproken heeft. Wij hebben er ech ter nog niets over gehoord. Voor dit jaar is het nog niet mogelijk. Men zal wel aan dacht aan deze kwestie schemken. De heer J. Kal verdijk zou adhaesie wi'len betuigen aan het adres der loonploegers om de ploegpaarden buiten de vordering te houden. Dit zal in den Noordermarktbond bespro ken worden. Daarna sluiting. WINTERHULP. De opbrengst van de Winterhulpcollecte was in deze gemeente f 269.13. COOP. BOERENLEENBANK. De Coop. Boerenleenbank I hield gister avond haar algemeene vergadering onder leiding van den heer J. Ootjers. Aanwezig waren 42 leden. De voorzitter opende de vergadering met hartelijke woorden van welkom. Ter eere van degenen, die de vereen, door den dood zijn ontvallen, werd een oogen- blik stilte in acht genomen. Na voorlezing der notulen werd het jaar verslag uitgebracht door den heer K. Opper does. Hieraan ontleenen wij, dat herinnerd wordt aan de beperkingen, welke men zich in Mei heeft moeten opleggen, doch welke spoedig weer werden opgeheven, zoodat, nu alles weer normaal verloopt. Het aantal leden bedraagt thans 159. Het aantal spaarbank hoekjes in omloop is thans 281, voorschotten 28, rekening couranten 22. Aan de Ned. Werkgemeenschap is een be drag van f 100 geschonken. Het verslag sloot met. den wensch dat de bank in het komende jaar voor onaangena me dingen gespaard mag worden. Het verslag werd met een woord van dank vastgesteld. De rekening 1940 sloot op een totaal be drag van f 247191.98. Ontvangen was aan- snaargelden f 96015.48, terugbetaald aan spaargelden f 75463.26. Aan voorschotten is verleend een bedrag van f 2000, terugbetaald aan voorschotten f 13228.50. Van rekening houders werd in loopende rekening ontvan gen f 33584.90. uitgegeven f 52450.81. Van de Centrale werd ontvangen f 89277.17; aan de Centrale Bank werd betaald f 101652.42. Door hun kou, koorts en pijnuitdrij- vende werking helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. Aan rente werd betaald: aan de spaarbank f5859.77; in loopende rekening f285.91; ont vangen rente: van voorschotten f3339.81, in loopende rekening f2452,24, van effecten f402.90, van de Centr. Bank f2749.65. De balans per 31 Dec. 1940 sloot op een to taal bedrag van f258.795.47. Aan voorschotteen staat uit f 77.983,49. Het tegoed in loopende rekening beliep van rekeninghouders f78380.98, van dc Centrale Bank f82.928.91. Nog te vorderen rente van voorschotten f 64.50, van effecten f 122.05. Aan de spaarbank was verschuldigd f217644,72. De schuld in loopende rekening was: aan rekeninghouders f 10.663.89. Het reservefonds bedroeg f 29516,18, het saldo winst was f803.45. De kassier, de heer C. Keeman Tz. had een woord van dank in ontvangst te nemen voor zijn accuraat beheer. Het aftredend bestuurslid, de heer K. Op perdoes, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Als lid van den Raad van Toezicht werd de heer J. Lindeboom herkozen met 26 stem men. De heer A. Glas had 10 stemmen, de heer A. Zuidscherwoude 3 stammen. In de rondvraag vroeg de heer K. van Dijk naar de polissen van de Molest-risico-verze- kering. De kassier deelde mede, dat ze langzamer hand binnenkomen. Men was reeds verzekerd toon mep zich opgaf. Daarna sluiting. DE ZUURKOOL Naar wij vernemen, zullen de zuurkool fabrikanten spoedig het hun toegewezen kwantum Deensche witte kool tot zuur kool hebben verwerkt. Het gaat nog maar om enkele wagons. Of hun een nieuwe hoeveelheid zal wor den toegewezen is nog niet bekend. BROEK OP LANGENDIJK DE KOOLAANVOER. De aanvoer van kool heeft in de afge loopen week moeilijkheden ondervonden van de vorst en de ijsgang. Aan den Langendijk kwam men daar door niet aan de levering van de voorge schreven 8% toe. Naar wij vernemen is men in N.-Holland wel tot een gemiddelde van 8%> gekomen, doordat andere veilingen meer dan dit pro- centage hebben afgeleverd. UITSTEL VAN EXECUTIE? Zaterdag berichtten wij, dat met ingang van 1 Februari de kooplieden 1 #/o voor ad ministratiekosten zouden moeten betalen op de veilingen. Hiertegen zijn bezwaren geuit van de zijde der handelaren. Het ge volg hiervan is, dat de heffing thans tot 15 Februari a.s. is uitgesteld. WINTERHULP. De opbrengst van de alhier gehouden col lecte voor Winterhulp Nederland was f 117.20. GROOT WERK GEGUND. Aan N.V. P. Daalder's aanneembedrijf, Emmastraat, alhier is bij overeenkomst op gedragen voor een som van f 106000.—; 1 het onderhouden gedurende het jaar 1941 van de opgeleverde of in de loop van dit jaar op te leveren gedeelten van den Moerdijk te Noordoostelijken polder met bij- behoorende werken, idem van het kanaal Blokzijl-Kadoelen en de daarlangs gelegen kade met gronddepóts en loswallen, de keersluis nabij Kadoelen, het gemaal met transformatorgebouw en de toegangssluis te Lemmer, benevens de dienstwoningen al daar, het gemaal en de toegangssluis bij De Voorst, benevens bet schakelstation al daar, de dienstwoningen op het opslagter- rein te Urk, de schutsluis in de afdamming van het Ganzendiep; 2. het uitvoeren van bijkomende werken; 3. het leveren van directiebehoeften. Een en ander voor rekening van den Dienst der Zuiderzeewerken. BURGERIJSCLUB HOUDT DE TRADITIO- NEELE WEDSTRIJD. Er stond een vinnige Noordenwind, maar de baan op de Oude Gracht ligt zeer be schut. En toen nog ten overvloede de zon door de wolken kwam kijken, was het bijna behaaglijk op het wedstrijdterrein van de Bureerijsclub. Tcneevolpe van de verduisteringsbepalin gen moest de traditioneole gecostumeerde hardrijderij met tonnetjes ten bate van be- hoeftigen 's middags worden gehouden in plaats van des avonds, gelijk tot dusverre meestal geschiedde. Het begin was bepaald op 4 uur en zoo maakte dus op dat oogenhlik een bont ge zelschap zijn entrée: clowns cn cowbovs schoorsteenveger? en dienstmeisjes. Er was een Chinees, en Marokkaan, hand in hand. onafscheidelijk als steeds, reden er Watt en half Watt. Ze draaiden krullen of brekebeen den. al naarmate zulks noodic scheen te zijn, maar waar noodig bleken allen behoorlijk vast op de ijzers te staan. Spoedig na de verschijning van de kleu rige stoet, begon de wedstrijd met sleedies volgeladen met tonnetjes. Het publiek, dat in dichte drommen langs de wallen stond amuseerde zich kostelijk en bet eelieol werd in dit jubileumjaar van de Burgerijsclub 'n succes, Als steeds! DE ALKMAARSCHE VEEMARKT. De aanvoer aan de Maandagsche markl beweegt zich in stijgende lijn. Uit alles blijkt dat de nuchtere kalveren-periode reeds is begonnen. Er waren vandaag 245 koeien. 1 vet kalf en 72 nuchtere kalveren Het ziet er naar uit, dat, voorloopig althans, de grootste moeilijkheden ten aanzien van de vleeschvoorziening zijn overwonnen. Al is het natuurlijk waar, dat, door het ontbreken Arrondissementsrechtbank te Alkmaar En tegelijk op de koffie: een lenke gastvrouw in jutterstad! DUUR VARKENSVLEESCH IN HARENKARSPEL. De eerste veradclite was gisteren een schuchtere juffrouw uit Den Helder, zich noemende Alida V., die echter niet zno schuchter was geweest om uit de jaszak van een zekere C. J. Z. aldaar een bedrag van 10.25 weg te kapen. Genoemde Z. was dikwijls bij verd. op visite gekomen en op 14 April van het vo rige jaar bracht hij weer een bezoek aan de juffrouw. Hij had het warm gehad in de kamer en zijn jas uitgetrokken, welke hij over een stoel had gehangen. Toen was de visite in slaap gesukkeld. Van deze ge legenheid nu had de aardige gastvrouw gebruik gemaakt om een bedrag van 10.25 uit de zak van den bezoeker te halen. De Officier van Justitie, mr. de Brueys Tack. requisitoir nemend, vond het geval ernstig. Feitelijk was hier gevangenisstraf op haar plaats, doch de Officier wilde dit maal clementie verleenen en eischte 75,— boete subs 30 dagen hechtenis, omdat hier niet van opzettelijke berooving sprake was. De Politierechter, Mr. Krabbe, uitspraak doende hield rekening met het gunstige reclasseeringsrapport, hetwelk over verd. was uitgebracht en veroordeelde deze leu ke gastvrouw tot 15,boete, subs. 15 da gen hechtenis. Ze kwam er dus met een koopje af, in aanmerking werd genomen, dat verd. het geld aan Z. had teruggegeven. Harenkarspel. GEK OP VARKENSVLEESCH. Het was veel en veel te veel voor de be hoefte van het gezin van S. G te Haren karspel, die in Augustus van het vorige jaar een partij van 40 kg varkensvleesch had ingeslagen. Ik wist dat niet, zeide verd. en ik heb een groot gezin. Zoo zijn er meer meende de Politierech ter. De Officier wees er verd. op, dat hij hier de Hamsterwet had overtreden. Hoeveel was de waarde van dat vleesch? vroeg mr. Krabbe. Eén gulden zestig de kilo, was verd. ant woord. cn deelde op een vraag van den Politierechter mede, dat het vleesch niet was in beslag genomen. Hij at d'er nog steeds van. De slager J. J. uit Harenkarspel had het vleesch afgeleverd en kwam zulks onder eede bevestigen. Dan bent U ook strafbaar, u wist héél goed, dat U niet zooveel mocht afleveren. Requisitoir nemend eischte de Officier 60,boete, subs. 30 dagen hechtenis. Ik ben d'er onschuldig ingeloopen, ver dedigde zich verd. Nu U dat zegt, verdient u nog meer straf, omdat u alle schuldbesef mist. vond mr. Krabbe en veroordeelde verd tot een geldboete van 75,subs. 30 dagen. Van hooger beroep zag verdachte wijse lijk maar af. W i e r i n g e n EEN FIETS VERDUISTERD. In den nacht van 14 op 15 Juli had verd. J. D. uit Wieringen uit een fietsenstalling van ieder ander vleesch, de behoefte aan rundvleesch grooter is dan normaal. Intus- schen moet. bij een vergelijking van het aan tal met dat van afgeloopen jaren terdege rekening worden gehouden met het ge wicht. Juist dit is kenmerkend voor den te- genwoordigen tijd. Want, lag vroeger het doorsnee gewicht der aangevoerde koeien in de buurt van 340 kg. per stuk, thans be loopt het niet meer dan 250 a 260 kg. WIERINGÈN IJS WEDSTRIJD. Zondag 2 Febr. heeft de ijsclub „Wester- land" op haar banen aan het Amstelmeer een wedstrijd uitgeschreven over een baan van 500 M. Door een zeer talrijk publiek werd deze spannende wedstrijd bijgewoond. Het aantal deelnemers bedroeg 24. Ie werd S. Lont Gz. f 40. 2e werd J. Manneveld, f 20.— 3e werd Havekotte, f 10.—; 4e werd E. Stubbe, f 5. Door iemand uit het publiek werd voor iedere serie een gulden beschikbaar gesteld voor de snelste rit. Deze werden gewonnen door: Ie serie S. Lont in 51.5 sec„ 2e serie Havekotte in 50.5, 3e serie J. Manneveld in 50.5. Dat deze wedstrijd in den smaak viel, wordt bewezen door het feit, dat de politie, die haar welwillende medewerking verleen de, de handen vol had om het groote publiek buiten de banen te houden. VERLOREN. Gevonden: een blauwe bivakmuts, een paar leerpn handschoenen, een paar vis- scherswanten, een dameshandschoen, een bruine wollen siaal. een een sleuteltje. Verloren: een rijwielplaatje. Inl. gem. bode. KOEDIJK WINTERHULP De lijstcollecte Winterhulp Nederland bpeft in onze gemeente in totaal opgebracht f 253.55. is dus per inwoner f 0,127 en per gezin f 0,461. ANNA PAULOWNA BREEZAND HET ONDERWIJS AAN HELDERSCHE KINDEREN. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer aeelen wij mede. dat bij den onderwijzer den heer A. van Broeder gele genheid bestaat tot aangifte van leerlingen, die men het onderwijs in de „Helderscae klasse" wil laten volgen. te Wieringerwaard een heerenrijwiel mee genomen, dat hem niet toebehoorde en zich dat toegeëigend. Half Augustus had verd. dit rijwiel bij een rijwielhersteller gebracht om het karretje op te moffelen cn aldus onherkenbaar te maken. Verd. erkende het tenlaste gelegde vol mondig; hij was in een balzaal geweest en had z'n eigen fiets vóór de zaal geplaatst. Toen hij naar huiten kwam had verd. een andere fiets uit een stalling gehaald. U had dus toen twee fietsen? vroeg de Officier. Ja, zeide verd. maar die fiets uit de stal ling werd door den veldwachter wegge haald. De Officier eischte 40,boete subs. 30 dagen hechtenis, terwijl Mr. Krabbe verd. veroordeelde tot 40,boete subs. 20 da gen. Texel. VARKENSVLEESCH GEKOCHT Verd. P. K. uit Texel had in Zwaag 30 kg varkensvleesch gekocht zonder bonnen of geldige papieren. Dat was einde Septem ber, terwijl de distributie in Augustus was ingegaan. Verd erkende het tenlaste gelegde. De slagersknecht J K. uit Den Helder had in November van verd. dit vleesch gekocht, maar had er niet bij gezegd, hoe hij eraan gekomen was Begreep u dan niet, dat het geen zuivere koffie was? vroeg Mr. Krabbe aan get. Absoluut niet; antwoordde deze; anders had ik het niet gekocht. Verd. vertelde,voorts, dat de heele voor raad in beslag was genomen. U hadt er dus geen enkel voordeel van; merkte Mr. Krabbe op. Dat is zoo aldus verd. De Officier van Justitie achtte overtreding van de distributiewet bewezen en dat dien de ernstig te worden tegengegaan. Mr. de Brueys Tack eischte f125— boete, subs. 40 dagen hechtenis. Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de verd. tot f75 boete subs. 25 dagen, daar bij in aanmerking nemende, dat verd. geen voordeel van zijn koop had gehad. Breezand. CLANDESTIEN VARKENS GESLACHT. Op 10 October had vered. A. C. v. d. V. uit Breezand drie halve varkens in zijn schuur, met de bedoeling die te verkoopen. Het waren m'n eigen varkens en ik heb ze verkocht voor f 144.93, voerde verd. ter ver dediging aan. Maar dat mag niet, zeide Mr. Krabbe. U wilde, zich zeker veilig stollen. Hoeveel kin- de rVk heeft u? vroeg de Politierechter. Vijf antwoordde verdachte. De gemeenteveldwachter D. K. uit Anna Paulowna had geconstateerd, dat verd. drie halve geslachte varkens in een schuur in voorraad had. Maar de man had ook vlccschbonnen; zoo dat het mes aan twee kanten sneed; meende Mr. Krabbe. En had hij vergunning gekregen om die varkens te slachten, als hij dat had gevraagd? wilde de Politierechteer weten van get. Voor één varken wel, antwoordde deze. De Officier achtte het feit wettig en over tuigend bcwcezen; wel waren finantieele moeilijkheden gerezen, doch het neemt niet weg, dat verd. zéér egoïstisch heeft gehan deld. Mr. de Brueys Tack eischte f 30.— boete subs. 20 dagen niet verbeurdverklaring van de in beslag genomen varkens. Mr. Krabbe veroordeelde verd. tot een geld boete van f20.—, subs. 10 dagen, met ver beurdverklaring van tic opbrengst der in beslag genomen varkens. SCHAGEN IN EEN BIJT GEROLD. De kleine Jantje Hazebos uit dc Nicuw- straat zou op het.ijs gaan, maar stapte nus en kwam in een bijt terecht, welke gehakt was in het ijs van de sloot naast het Ra- penpad. Jantje ging kopje onder, kwam weer boven en kiemde zich al schreeuwende aan den rand van het ijs vast. De kostgan ger van de familie dc Graaf, de heer Kooy- man snelde toe en wist het. drenkelingetje op het droge te brengen. Het is dus voor Jantje, die met zijn ouders, als Heldersche vluchteling bij de fam. Wind thuis is, nog goed afgeioopen. TIJDELIJK ONDERWIJZER Wegens ziekte van de heer Frankfort, on derwijzer aan de U.L.O. school, alhier is tot tijdelijk onderwijzer aan deze school, be noemd de heer C. Frankfort, te Halfweg. TiARENKARSPEL REKENING VEEFONDS. Zaterdag 1 Febr. j.1. hield het bestuur van het Veefonds te Hnrenkarspel een ver gadering ten huize van den heer Pijper te D'rkshorn. Deze bestuursvergadering had tot doel, de schade op te nemen van bovengenoemd fn^'is over de afgeloonen drie maanden. Uif de gehouden rekening hleek. dat. over de maand November 19*0 924 koeien en 11T kalveren, over de maand Decerhber 1940. 921 koeien en 118 kalveren en over de maand Januari 1941. 905 koeien en 124 kalveren verzekerd waren. De omslag per koe werd benaald op f 1.30 en d'ie der kalveren op f 0 65. Het fonds had een verlies van 10 stuks. CALT.ANTSOOG COLLECTE WINTERHULP. De j.1. Vrijdag en Zaterdag gehouden liis- tencollecte voor Winterhulp Nederland heeft in deze gemeente f 139.35 opgebracht. De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver steen door rerelmatlo ln de

Schager Courant | 1941 | | pagina 6