Wireldrecordpopg van Jo Waalberg mislukt Gevolg van een aanrijding Aangeslotenen bij de RADIOCENTRALES Tolunie van La Platalanden De Deensche schepen in Amerika Geen „'uiaards" meer in Enge'aod De toestand der Britsche koopvaardijvloot Broodbonnen bij groote hoeveelheden gestolen winterhuip^nederland Civiele vordering van 67000 gulden INWONER VAN LAREN ZIET ZICH VOOR EEN CIVIELE VORDERING VAN BIJNA AMERIKAANSCHE PRO PORTIES GEPLAATST. De exploitant van een radiocentrale te Laren (N.-H.) ziet zich voor een civiele vordering van bijna Ameri kaansche proporties geplaatst. In een dagvaarding, welke 24 pagina's omvat, eischt een aannemer te Duivendrecht een bed'rag van f 67.068.88. gespecificeerd als volgt: doktersrekeningen c.a. f 1701, aan pijn, leed en gederfde levensvreug de f 2500. aan schade in ziin bedrijf op korten termijn f 14.937, op lan gen termijn f 47.930.88. Dit alles is het gevolg van een zeer ern stige aanrijding, welke in den nacht, van 4 op 5 September 1928 op den Rijksweg te Naarden. plaats vond. Twee auto's botsten tegen elkander, de radio-exploitant en zijn vrouw werden zwaar gewond, de aannemer en twee Amsterdammers, die bij hem in de auto zaten, liepen eveneens levensge vaarlijke wonden op. Twee personen die ook in den wagen van den aannemer zaten kre gen lichte blessures. De aannemer z.weefde zeven dagen tuschen leven en dood. Allen herstelden, doch het linkeroog van den aannemer had zoodanige kwetsuren opgeloo- pen, dat het gedeeltelijk blind was gewor den. Zoowel de inwoner van Laren als de aan nemer werden gedagvaard voor den Hil- versumschen kantonrechter. Deze veroor deelde den aannemer en den exploitant van een radio-centrale elk tot een boete van f 50. In hooger beroep bevestigde de recht bank dit laatste vonnis, doch sprak den aannemer vrij. De veroordeelde ging in cassatie, waarop de Hooge Raad de zaak verwees naar het Gerechtshof te Amster dam. Gisteren moest de exploitant voor het Hof. dat gepresideerd werd door mr. Jon. M. Jolles, verschijnen. De behandeling van deze zaak, achter welker facade niet alleen de civiele vordering van den aannemer, dóch ook de mogelijkheid van vorderingen van de passagiers van diens auto verbor gen gaai, nam den gelieelen ochtend in beslag. Een verkeersdeskundige en een groot aantal getuigen werden gehoord. De deskun dige gaf als zijn meening te kennen, dat op den vierbanenweg de twee bestuurders, die beiden bezig waren te passeeren, tegen elkaar reden omdat zij te veel naar het midden van den weg waren gekomen. Een Hilversumsche wijnhandelaar was na door den verdachte gepasseerd te zijn in den berm gevlucht uit angst voor de gevolgen. Een brigadier van politie te Naarden had geconstateerd, dat de auto's midden op den weg tegen elkaar waren gebotst. De ver dachte hield vol onschuldig te zijn. De procureur-generaal, mr. A. A. L. F. van Dullemen, had er zich over verbaasd, dat op een weg van twaalf meter breedte twee auto's pal op elkander kunnen rijden. Uit de opmetingen van den Naardenschen brigadier is komen vast te staan, dat ook de aannemer te veel op de derde baan was gekomen. Den exploitant van de radiocen trale achtte mr. Van Duulemen schuldig. Hij requireerde wegens het zich verder naar links begeven dan door de omstandig heden gerechtvaardigd is een boete van f 100, subs. 50 dagen hechtenis, bij vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. C. J. G. M. Schölvinck, herinnerde er aan dat aanvankelijk tegen den aannemer de instructie was geopend wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel. Vermoedelijk echter als ge volg van het deskundigenrapport zijn beide'- autobestuurders naderhand vervolgd wegens overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment. Mr. Schölvinck pleitte vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Varken ontvoerd Nieuwe oplichters truc. Een bejaarde landbouwer onder de ge meente Oud-Gastel deed kort geleden den zaakvoerder van een Veehouderij-centrale te Roosendaal aangifte van een varken, dat hij de regeering wilde leveren. De zaak voerder gaf de aangifte door naar Den Haag en meldde den landbouwer schrif telijk. dat hij weldra nader bericht zou ont vangen, aldus de Roosendaalsche corr. van de „Tel." Dat bericht was er eerder dan de boer en de zaakvoerder hadden gedachtOp een vroegen morgen het was nog pikdonker kwam een vrachtauto het erf van den landbouwer opgereden. Een paar mannen stapten uit. „Ze kwamen om het varken", vertelden zij. M't Was voor de Veehouderij- centrale." Op de vraag van den boer, die nogal ver baasd was over deze ongewoon vroege visi- tie, antwoordde een man in leeren jekker, die blijkbaar de leiding van het vervoer had: „We hebben vandaag nog zooveel var kens op te halen. Zeg ons maar waar wij het beestje kunnen vinden." De landbouwer wilde een lantaarn halen om bij te lichten, maar de mannen konden het ook wel zonder dat gerief. De krulstaart was in een ommezien opgeladen en de be zoekers zouden even spoedig ook weer ver dwenen zijn, als de boer, die zijn wantrou wen nog steeds niet geheel had overwon nen, niet gevraagd had hoe het met de be taling zat. „Hoeveel had je gedacht?" vroeg de man met den leeren jekker. „Het beest weegt ongeveer 110 kilo, tegen 57 cent de kilo", rekende de boer. „Dat maakt dan f 63." „Best, dan zullen we maar meteen beta len", luidde het prompte antwoord. Na de drie en zestig gulden te hebben neergeteld, verdwenen de „ambtenaren" met het var ken. Het staartje van dit krulstaart-geval kwam eerst voor den dag toen de zaak voerder der Veehouderij-centrale uit Roo sendaal eergisteren op het erf van den boer verscheen met zijn regeerin'gsorders en toen pas tot de ontdekking kwam, dat onbeken den hem voor waren geweest. Het bleek den boer ook, dat hij er tusschen genomen was, want de regeeringsprijs bedraagt niet 63, maar 90 cent per kilo. Daar het mogelijk is, dat nog meer land bouwers het slachtoffer zijn geworden of zullen worden van deze oplichterspraktij ken, is de zaak in handen der politie ge steld. Maatregelen tegen den smokkelhandel Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van financiën is be paald, dat in een strook van 1000 meter breedte langs de zuidelijke rijksgrens van de Duitsche grens in de gemeente Vaals af tot aan den westoever van de Schelde het ver voer van alle goederen is verboden. Voor de gemeente Baarle-Nassau is het ver bod niet beperkt tot een strook van 1000 me ter breedte, doch geldt dit voor het vervoer binnen de geheeie gemeente. Het verbod geldt niet, voor zoover het ver voer kennelijk als een voortgezette handeling van een toegelaten invoer of met bestemming tot gcoorloofden uitvoer plaats heeft op een der landspoor-, tram- of waterwegen, waar aan een kantoor der invoerrechten (een zoo genaamd hulpkantoor daaronder begrepen) is gevestigd, tijdens de uren, waarop dat kan toor is opengesteld. De inspecteurs der invoerrechten en accijn zen kunnen, ieder voor zoover betreft het ge bied zijner inspectie, onder de door hen te stellen voorwaarden afwijking van de ver bodsbepalingen toestaan. Deze beschikking treedt met ingang van 15 Februari a.s. in werking. In de bijlage van het besluit van den directeur-generaal der poste rijen, telegrafie en telefonie betref fende maatregelen op het gebied van den Nederlandschen radio-om roep dd. 27 Dec. 1940, is aan arti kel 5 toegevoegd een nieuw lid (4), luidende als volgt: Ten aanzien van de aangeslotenen op de radiocentrales kan door den directeur-generaal met betrekking tot de wijze, waarop de verschuldig de luisterbijdrage kan worden vol daan, een nadere regeling worden vastgesteld. Het terugkopen van een school Ouders ontevreden over het Hoofd. De o.l. school te Overberg (gem. Ame- roneen) heeft den laatsten tijd. aldus de N.R.Crt., zooveel leerlingen verloren, dat het gemeentebestuur zich ernstig bezig gehouden heeft met de vraag of niet tot opheffing diende te worden besloten. Do oorzaak daarvan moet worden gezocht in ontevredenheid van de ouders over het schoolhoofd. In de laatste gemeenteraadsvergadering van Amerongen is deze zaak aan de orde gekomen, waarbij eerst in een besloten ver gadering deze aangelegenheid is bespro ken. In Je openbare vergadering heeft de voorzitter daarop medegedeeld, dat in 1940 het gemiddelde aantal leerlingen op deze school 40 bedroeg. Qp 16 December van dat jaar was het echter reeds verminderd tot 36, hetgeen tot gevolg had, dat aan de on derwijzeres. die met het hoofd het perso neel ^an de school uitmaakte, met ingang van 1 Januari eervol moestworden ver leend. Op 1 Januari waren er weer 2 lerlingen minder en nu zijn er nog maar 9 meer over. In een vergadering van B. en W. met de oudercommissie hebben de ou ders medegedeeld, dat zij hun kinderen niet langer naar deze school wilden zen den. zoolang het huidige schoolhoofd aan bleef. De kinderen ontvangen thans onder wijs op naburige scholen. De gemeenteraacr heeft besloten, voorloo- pig de school met 9 leerlingen en 1 onder wijzer nog niet op te heffen en de zaak nog een jaar aan te zien. Mr. Kalma in booger beroep Wij vernemen, dat Mr. Menno Sieds Kal ma. advocaat en procureur te Assen, thans gedetineerd, hooger beroep heeft aangetee- kend tegen het vonnis van de rechtbank te Assen, waarbij' hij veroordeeld werd tot twee jaar en 3 mnd. gevangenisstraf we gens verduistering van ongeveer 55 000 als curator in het faillissement van de N V. Middenstandsbank voor Nieuw-Amsterdam. Klazienaveen en omstreken. De eisch van het O.M. was twee jaar gevangenisstraf. De Mexicaaosche olievelden Onderstaatssecretaris Welles heeft het bericht van de „International News Ser vice" tegengesproken, volgens hetwelk dé Amerikaansche regeering een ultimatum zou hebben gesteld aan Mexico in de olie kwestie. Hij gaf uitdrukking aan de hoop. dat de kwestie der schadeloosstelling voor de onteigende petroleumveldon spoedig zou worden opgelost in wederzijdsche overeen stemming. 'De economische commissie van de La Pla- taconferenlie heeft het voorstel aangeno men, dat door Uruguay gedaan was en dat inhield, dat een tolunie der vijf mogendhe den zou worden gesticht. Het voorstel toont in zijn voornaamste punten overeenkomst met het voorstel dat Argentinië heeft gedaan, doch het heeft bo vendien de toevoeging, dat de vijf aan de La Plata grenzende landen voor het weder zij dsch welzijn waakzaam zullen zijn, door over en weer de exportoverschotten aan binnenlandsche grondstoffen, landbouwpro ducten, brandstoffen en fabrikaten te koo- pen. Dit kan geschieden door tweezijdige overeenkomsten. Over de geruchten omtrent een aanstaand beslag op of contractueels overneming van Deensche schepen, die in havens op het Ame rikaansche halfrond opgelegd zijn verklaar de Cordeil Huil op de persconferentie, dat sinds maanden eindélooze bespr. over dit vraagstuk gehouden zijn, maar de uitvoering levert zooveel verwikkelingen op, dat men tot dusver niet tot een pracfisch plan geko men is. Op een vraag ontkende Huil, dat afschaffing van de wet van 1774 een moge lijkheid tot beslag zou verschaffen. Huil merkte op. dat het tonnagevraagstuk een probleem op zichzelf was, waarvan de oplossing builengewoon moeilijk was Tenslot te dementeerde de minister het gerucht, dat bevriezing van de saldi der asmogendhe- ren aanstaande zou zijn. Alle buitenlanders moeten wérken of vech ten, aldus luidt de titel van een artikel in de „Daily Mail" van 31 Januari. Volgens dit artikel worden binnenkort alle bevriende buitenlanders opgeroepen om voor Enge land te werken of te vechten. De inschrij ving is verplicht. De autoriteiten zijn vast besloten, aldus het blad, te zorgen, dat er geen „luiaards" meer zijn. Ieder wien Enge land onderdak biedt, moet alles voor de be scherming des lands doen. Engeland her bergt ongeveer 250.000 burgerpersonen. Alle tot werken in staat zijnde buitenlanders, die zich buiten de concentratiekampen bevinden, zullen opgeroepen worden. In Italiaansche scheepvaartkringen merkt men op, dat Engeland na het aankoopen van de laatste oude koopvaardijschepen, die in de Vereenigde Staten waren opgelegd, geen tonnage meer in het buitenland kan vinden en dat derhalve de toestand van zijn koopvaardijvloot, die reeds verontrus tend was. weldra uiterst ernstig zal worden. Bij den aanvang van don oorlog beschik te Engeland over een tonnenmaat van 21.215.000. Daarvan was 17 millioen be schikbaar voor het moederland. De rest voorzag in de behoeften van de andere deelen van het Britsche rijk In het eerste oorlogsjaar werden schepen met een to talen inhoud van 7 millioen ton door En geland opgevorderd of in beslag genomen, zoodat de tonnage, waarover Engeland be schikte, steeg tot ongeveer 25 millioen. Doch dit. cijfer moet worden verminderd met de 10 millioen ton, die voor Engeland verloren gingen door het optreden der lucht- en vlootstrijclkrachten van de spil. Deze verliezen nemen iedere week toe. Waar bovendien de behoefte aan grond stoffen, oorlogsmateriaal en levensmidde len voortduren'd grooter wordt, zijn de Britsche scheepswerven in het geheel niet in staat de verliezen te neutraliseeren door den bouw van nieuwe schepen, terwijl de Amerikaansche werven op zijn vroegst over een jaar kunnen leveren Bij dat alles komt nog de nieuwe actie ter zee, door I-IitIer voor het voorjaar aan gekondigd Weldra zal er dus voor de Britsche koopvaardijvloot geen uitkomst meer zijn. Bulgarije roept geen n euwe lichtingen op Alleen de grenstroepen worden vervangen. De geruchten, dat in Bulgarije drie nieuwe lichtingen onder de wapenen geroe pen zouden worden zijn van officieele zijde tegengesproken, aldus meldt U. P. Men verklaarde dat „slechts een aantal man schappen" was opgeroepen om diegenen te vervangen die meer dan een jaar dienst aan de grenzen hebben gedaan. Ook het gerucht als zouden vele groole pakhiiizen in Sofia en andere steden beslag genomen zijn om de troepen onder te brengen, werd onjuist genoemd. In Sofia zijn slechts voor eenige dagen troepen in pakhuizen ondergebracht, voor zij naar de grens konden vertrekken. Ook het. gerucht dat alle vrouwen tus schen 21 en 40 jaar opgeroepen zouden worden, is overdreven. Wel wordt aan alle vrouwen van dien leeftijd, die geen kinde ren beneden vijf jaar hebben, verzocht deel te nemen aan cursussen voor eerste hulp. %u)4mmen Op de 200 yards schoolslag. Op den oefenavond van de Amsterdam sche Dames Zwemclub stonden gisteren enkele wedstrijden op het programma, waarvan het hoofdnummer bestond uit den 200 yards schoolslag Deze afstand wordt nooit in ons land gezwommen en is de laatste jaren alleen in zwembaden uitgezet, als hel een poging tot verbetering' van het wereldrecord betrof. Dit nu was gisteravond het geval. Jo Waalberg, die zelf houdster van het we reldrecord is met een tijd van 2 min. 40.3 sec., gemaakt op 11 Juli 1939 te Amster dam, slaagde in haar opzet, dit record nog scherper te stellen, niet Haar tijd bedroeg 2 min. 43 sec., zoodat de A.D.Z.-ster ruim (wee seconden boven het wereldrecord bleef. De aanleiding tot deze poging was het feit, dat de bekende West Duitsche zwem ster Anni Kapell onlangs een poging had gedaan het wereldrecord over 200 yards schoolslag te verbeteren en daarbij slechts een fractie van een seconde boven den tijd van onze landgenoote was gebleven. Jo Waalberg zou uitkomen tegen Alie Stijl, die weer lid van de A. D. Z. is geworden, tegen Gre Jellema en Nellie van Hoften. Doch deze drie zwemsters waren niet ver schenen wegens griep. Noodgedwongen moest Jo Waalberg nu tegen twee juniores uitkomen, de dames Brouwer en Vogel. Van strijd was geen sprake, daarvoor bleven de beide tegenstanders van Jo Waalberg te ver achter De eerste 50 meter was snel, doch daarna zakte het tempo, zoodat offi cieus over 100 meter 1 min. 25.6 sec. werd genoteerd Op de volgende 25 meter kreeg Jo Waalberg een inzinking, zoodat het toen vrijwel vaststond, dat zij niet zou slagen. Na zeven banen en ongeveer acht meter ging zij met het hoofd zooals de regle menten voorschrijven door de denkbee- dige lijn in het water, in den tijd van 2 min. 43 sec. Het feit, dat niet de handen maar het hoofd de lijn moet hebben gepasseerd, betgeen bij de meterafstanden niet voor komt, beteekent toch zeker een handicap van ten minste 0.5 sec. Niettemin zou Jo Waalberg toch niet in haar poging zijn ge slaagd. Voorzitter-kamprechter was de heer J. de Vries, voorzitter van den Nederlandschen Zwembond; als starter fungeerde de secre taris van de technische commissie, de heer P. H. J. Dogger, terwijl mevr. H. Bruisma en de heeren M. Stute en II. Evers den tijd opnamen. Een aardig nummer was de 200 meter rugslag, waarin Nida SchefferSenff een jongere zwemgeneraiie partij gaf. Marietje van Dijk, een jeugdigen zwemster met fraaien slijl, won in den goeden tijd van 2 min. 55.7 sec. Nida Scheffer deed er 2 min 65.1 sec. over en Grc Galliard 2 min. 57,2 Politie greep In. Broodbonnen is een artikel, dat momen teel niemand onverschillig laat. Bakkers schieten nog wel eens een bonnetje voor aan hun klanten, met het gevolg, dat deze, mede door inbakken e.d. tekort aan meel krijgen om nieuw brood te bakken. Bon nen, welke zij dus extra kunnen bemach tigen, zijn uit den aard welkom. Dit ge beurde den laatsten tijd nog wel eens, want op verschillende plaatsen in Den Haag werden broodbonnen verkocht. Ze werden meestal aangeboden in cellophaanzakjes van 700 stuks door den 38-jarigen G. M. van O. uit de Medemblikstraat, voor prij zen varieerende van 2,— tot 5,— per pakje. Deze van O., die zelf bakker was, kwam uit den aard veel met collega's in verbmding, die meestal gretig op zijn voor stellen ingingen. De politie kwam echter op de hoogte van de practijken van dit heerschap en besloot zijn gangen na te gaan. Hierbij bleek, dat hij een bode onder zijn kennissen had, die verbonden was aan de distributiekantoren in de Azaleastraat en de Marcellistraat. Op 16 Januari des avonds bracht van O. dezen, den 61-jarigen Ch C. de K. een be zoek in zijn woning aan den Loosduinsche- weg. Hij bleef evenwel maar kort en keer de naar zijn woning terug. Even later ver voegde. zich hier een 36-jarige bakker en toen deze binnen was, besloten de inspecteur en de vier rechercheurs, die dit alles gade sloegen, zich zelf te inviteeren. Dit was gemakkelijk, want de deur stond op een kier. Binnen werd druk onderhan deld over een partij van 700 bonnen, toen de politie deze transactie kwam verstoren. Tij dens de huiszoeking werd er gebeld. Een der rechercheurs posteerde zich achter de buitendeur en vroeg wie er was. „De schoen maker, de hakker en de melkboer, doe maar gerust open", was het eenigszins zonderlin ge antwoord. De rechercheur voldeed di rect, aan het verzoek en inderdaad stond er een schoenmaker voor de deur, die gerepa reerde schoenen kwam terugbrengen. Maar was hem meer interesseerde was de bode K., die eveneens buiten stond en verzocht werd binnen te komen. Zijn fiets werd in de gang gereden en hierop bevond zich een actetasch, welke bij nader onderzoek 85 X 700 bonnen bleek t,e bevatten. De K„ van O. en de aspirant kooper wer den gearresteerd en naar het. hoofdbureau gebracht. Bij het verhoor van den bode de K. kwam aan het licht, dat deze bij het wegnemen van de broodbonnen medeplich tigen had gehad in 2 tijdelijke crisisamb tenaren. die op de genoemde distributie kantoren werkzaam waren. Zij ste'den hem de bonnen ter band voor de helft van den prijs, welke hij er zelf voor kreeg. Deze ambtenaren, de 38-jarige J. H. L. en de 22- iarige R. A. L. G. M. werden eveneens aan gehouden en het vermoeden beslaat, dat bij deze affaire nog meer ambtenaren in het spel zijn. Het onderzoek wordt dan ook nog voortgezet. Reidp ambtenaren en de bode zijn voor den offirier van justitie geleid en in he.t Huis van Bewaring ingesloten. Van O. en zijn klant zijn na verhoor voorloopig op vrije voeten gesteld Dat de hakkers, die bonnen van van O. hebben betrokken, nog nader van dit zakendorn zullen hooren, staat eveneens vast. Amsterdamsche effectenbeurs Nederland 1941 4 Nederland 1940 1 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Ongunstig gedisponeerde markt terugloopend koerspeil. Olies flauw. Amerikanen af brokkelend. Nederlandsche staatsfondsen fractioneel hooger. Obligaties staatsleeningen. VK. l.k. 9713/16 98 99 98% 94% 94 15/16 99 98% 84%-85 3/10 84%-85 85% 85% 83 11/16 83 13/16 Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D Gr b '40 Ct. 6 Konv Kas (m v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'datn '37 1 3% 's Grav '37 I 3% N HolJ. *38 3 N-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z. Holland 1937 3 91% 84 83% 91 83% 81% 84 1/16 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 90% 89% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 177 173% Ned ind Handelsb. A 122% Ned Handel Mtj. c. v. A 115 114 AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. K U 97%-96 91-94% Fokker g. A. Lever Bros en Unilever cv.A183 186 Ned. Ford 186 Philips G B.v.A. Philips pref A ('alvé Helft c v. A. Centr. Suiker Mij. 115%-114 113-114 321 321 193%-192 193%-191% 138 137% 27-27% 27.-27% 80-81% 80-81% 48% 48 7/16 35-34% 34Vo-34% Buitenland. Anaconda copper c.v. A Reth Step| c.v. A Gen Motors c.v. A. Kennecot Copper c.v. A. Norfh Am Aviationc.vA 161/16 16 Rep. Steel c.v A 24%-243/4 24 5/16-24% U. S. Stee] c.v. A 64-64% 63%-64 petroleumondernemingen. Binnenland. Dordtsehe Petr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A Tide Water c.v. A. 221 215% 239-240% 235%-237 11%-11% 11 7/16-119/16 101/16-10 3/16 10-101/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A Java China-Japanlijn A. Kon Ned. Stoomh- Mij. nat bez. v A Kon Paketvaart A. Ned Scheepv. Unie A. Rott. Llovd A. Stoomv Mij Nederland A 138% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H2%-111% 110-110% 145%-142% 145 151%-152% 149 235 170%-168 166-166% 136 135 137 H.V A Javasche Cultuur N I S U. Ver. Vorstenl. Cult. 417-412 408-412 259 253 248% 243 119-117% 116%-115% TABAKSONDERNEMINGEN. 180 Deli Batavia Mij. Deli Mij c. v. A Senembah 183 245 209 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber Bandar Rubber Mij. A Deli Batavia Mij. A 260%-258% 254%-256% 201% 206% 201 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 5 Februari 1941. Reichsmarken 75.36: Belga s 30 1432; Zwit sersche Francs 43.56: Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40: Zweedsche Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eenfging N.V., Amsterdam. No. 877. Ge brengt geluk In veler leven!!

Schager Courant | 1941 | | pagina 2