RAAD BERGEN €RIEPen HOU DAMPO Oud-burgemeester Houwing overleden Vit Alkmaar Woensdag 5 Februari 1941 Tweede blad Voo_ de restauratie van het Ned. Herv. Kerkgebouw en den toren zal de gemeente 1900.bijdra gen, uitsluitend voor het maken van een ontwerp. De Raad dezer gemeente kwam gistermor gen in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Mr. A. D. A. van Reenen, bur gemeester. Afwezig de heer Den Das. Notulen. Vaststelling der notulen van het verhan delde in de openbare vergadering van 30 De cember 1940. Na een toevoeging van den heer Ellis, wor den de notulen goedgekeurd. INGEKOMEN STUKKEN. Uitkeering opbrengst motorrij tuigen- en rijwielbelasting. Van de aan den Raad gerichte stukken, fioemen wij de navolgende: a. Beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland, houdende vaststelling van de uitkeering, o.m. aan de gemeente Bergen, uit het aandeel van de provincie in de op brengst van de motorrijtuigen- en rijwielbe lasting over het jaar 1939, ten behoeve van de op de Provinciale Wegenlijst voorkomende .wegen. (Voor Bergen bepaald op f 19.483. Voor kennisgeving aangenomen. Restauratie Ned. Hervormde Kerk en toren. b. Adres van de Ned. Herv. Hervormde Gemeente te Bergen, houdende een verzoek om een bijdrage van f900.in de kosten van het maken van een plan tot restauratie van de Ned. Herv.. Kerk en het nemen van voorbereidende maatregelen ter bekoming [ran Rijkssteun. Het kerkgebouw en de aan de Gemeente in eigendom tocbehoorende toren, behoeven, blijkens een door deskundigen ingesteld on derzoek, dringend herstelling. In verband (met het feit, dat behoud van de kerk en van den toren, welke op de lijst van Monumen tenzorg voorkomt, zeker een gemeentebe lang is, stellen B. en W. voor, in de genoem de kosten tot een bedrag van ten hoogte 1900.bij te bedragen. Wethouder Miltenburg kan zich niet ge heel en al met het voorstel vereenigen en wel over de verdeeling der kosten. Deze Ikosten bedragen f 1000, waar de gemeente 1 900 van zal moeten 'betalen. ITet Kerkbe stuur is de meest belanghebbende om het kerkgebouw in stand te houden, al is dan ook de toren eigendom der gerrteente. Spr. Wil daarom een andere verdeel ing der kos ten. De heer Vrije vindt het betoog van den Wethouder volkomen juist., doch bet Kerk bestuur kan zich de middelen niet permit- jteercn om meer te geven en klopt, daarom aan bij de gemeente om een subsidie. Dit is het eenige wat liet Kerkbestuur kan doen. Als dit voorstel niet wordt aangenomen. Idan gebeurt er niets. Wet houder Macdonald wil eens aanne men, dat er in totaal f30.000 voor restaura tie moet worden uitgegeven. Hiervan zou de gemeente f2000 moeten betalen. De Raad zou dus dienen te beslissen of dit monument in stand zou moeten houden. De allereer ste uitgave beslaat uit. het. ontwerp van de restauratie: deze zal f1000 bedragen. Eerst daarna kunnen we vragen om subsidie aan Rijk en Gemeente. Wethouder Miltenburg wil toch een an dere verhouding voor het maken van het ontwepp. De lieer Schmidt vraagt, of de gemeente !ets heeft bijgedragen voor de restauratie der resten van de ruine. De Voorzitter antwoordt hierop ontken nend. De heer Schmidt vindt het voorstel van B. en W. dan nu billijk, temeer omdat het Kerkbestuur de kosten van deze restauratie voor zijn rekening genomen heeft. Wethouder Macdonald wijst er op, dat restauratie van kerk en toren noodzakelijk is. omdat er gevaar dreigt. Wethouder wil toch voor het ontwerp door de gemeente f600 en door het kerkbestuur f 400 doen betalen. Het kerkbestuur zou daar .voor toch een kleine leening kunnen sluiten; meent spr. De heer Ellis neemt dit voorstel van wet houder Miltenburg over. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en verworpen met 3 stemmen voor en 6 te gen. Vóór stemden wethouder Miltenburg en de heeren Ellis en Dingerdis. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Su bsi die-verleeninaen. Voorstel van B. en W. om subsidie te ver- ïeenen in de wachtgeld-regeling van de N.V. Balaafsche Import-Maatschappij en van de N.V. Petroleum-Maatschappij „The Texas Company, beide gevestigd te 's-Gravenhage. Dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De Radio-distributie-inrichtingen c. Schrijven van den Directeur-Generaal van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie, houdende mededeeling, dat krachtens ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, alle Radio- distributieinrichtingen in eigendom aan het Rijk zullen overgaan. Onder meer zullen ver vallen de tot dusver door den Radiodistri- buant aan de Gemeente verschuldigde ver goedingen. Voor kennisgeving aangenomen. Het Burgerlijk Armbestuur. Benoeming van drie leden van bet Bur gerlijk Armbestuur wegens periodieke aftre ding van de heeren M. C. Dingerdis, P. Mod der en W. Rampen. B. en W. bevelen ter benoeming aan de navolgende door bet Burgerlijk Armbestuur voorgedragen personen: Vacature M. C. Dingerdis: 1. M. C. Din gerdis; 2. A. van der Velde. Vacature P. Modder: 1. P. Modder; 2. W. "W. van Gulik. Vacature W. Rampen: 1. W. Rampen; 2. J. Smit. De heeren Dingerdis, Modder en Rampen worden herkozen. Het sluiten eener Depositorekening. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een Deposito-rekening met de N.V. Bank van Nederlandsche Gemeenten. De gemeentegelden blijven dan, voor zoo veel niet direct noodig, berusten bij de door het Rijk voor verrekeningen aangewezen bankinstelling. De Bank kent momenteel een vergoeding toe van per jaar. Aldus besloten. Het aangaan eener leening. Voorstel van B. en W. om ten behoeve der Gemeente met den Staat der Nederlanden een geldleening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste f 35.700 a pari; tegen een rente van 2*4 per jaar. Deze gelden zijn noodig tot bestrijding van de kosten van aanleg van den aarden baan van het gedeelte van den verbindingsweg van den Bergerweg naar den Heerenweg, langs dén Nesdijk, benevens van den aan leg van de benoodigde kunstwerken. Voor rente en aflossing zal gedurende 23 jaar een annuïteit verschuldigd zijn van 5.428 van het werkelijk uitbetaalde voor schot. Met algemeene stemmen aangenomen. Tijdelijk kasgeld. Voorstel van B. en W. te besluiten ten be hoeve der gemeente, voor den dienst 1941 en naar gelang van behoefte, tijdelijk kas geld te lecnen tot een totaal bedrag van ten hoogste f200.000.k pari, tegen een rente van ten hoogste één percent boven het pro messe disconto van de Nederlandsche Bank. De geleende gelden af te lossen in elk ge val vóór het sluiten van den dienst 1941. Conform besloten. Als voren. Verpachting Gemeentegrasland. - Voorstel van B. en W. te besluiten het Col lege te machtigen over te gaan tot onder- handsche verpachting voor 1941 van ge meentegrasland, dijken en wegen, onder de zelfde voorwaarden als voor 1940 zijn gesteld. B. en W. deelen hierbij mede, dat even- tueele verhooging van den pachiprijs niet kan plaats vinden, evenmin als verpachting in het openbaar, en dat verpachting der per- ceelen in het openbaar aanbeveling verdient, in verband met den bijzonderen aard van de te verpachten gronden en dat de Pachtkamer dat de betreffende pachtovereenkomsten voor te Alkmaar reeds in 1940 heeft goedgevonden, den tijd van één jaar worden aangegaan. De heer Ellis had gaarne gezinen, dat van eenige stukken van dit grasland volktuin tjes werden gemaakt. Wethouder Macdonald antwoordde, dat de landen alreeds waren ingehuurd, voor dat de commissie voor het nazien der be grooting haar werk begon. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Tijdelijke toelage en kindertoe lage aan het Gemeente-personeel. Voorstel van B. en W. te besluiten: 1. Met ingang van 1 December 1940 aan het gehuwde -gemeente-personeel, in vasten- en tijdelijken dienst of op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht werkzaam, een tijdelijke toelage te verleenen van zes ten honderd van de bruto-wedde of het bruto-loon vermeerderd met deze toelage, een bedrag van f 1900.'s jaar niet overschrijdt; 2. Met ingang van 1 Januari 1941, bij wij ze van tijdelijken maatregel, het minimum bedrag van dee kindertoelage, bedoeld in de kinderbijslag-verordenine dezer gemeente, van f60.'sjaars, f 1.45 per week of f6.25 per maand, per kind. Bij circulaire van den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken is de regeling der voorgestelde tijdelijke toelagen op het gehuwde Rijkspersoneel van toepassing ver klaard. De heer Ellis is van meening, dat door deze regeling een wantoestand ontstaat. Er zijn gehuwden en ongehuwden die de 6 pro- cent in hun loon verdisconteerd zien. De heer Dingerdis juicht dit voor stel toe. De heer Ellis wenscht toch, dat de onge huwden hier buiten vallen, het is toch im mers een kindertoeslag, meent spr. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen. Vaststelling der Begrootingen. Behandeling en evcntueele vaststelling der Gemeent'e-Begrooting, dienst 1941; met be grootingen voor 1941 van het Gemeentelijk ningbedrijf; den Gemeentelijken Woning- dienst en van het Burgerlijk Armbestuur. Benoeming van een bode. De heer De Jonge ziet in deze bode voor 14 bode en gemeenteambtenaar. Dit be- teekent dus weer een uitbreiding van het gemeentepersoneel. De heer Voüte is het hiermede eens. Wat de klerk ter secretarie betreft, wijst spr. erop, dat deze ook andere werkzaamheden verricht en wil dezen man daarvoor scha deloos stellen. Het salaris wat hij nu heeft is beslist te laag. De voorzitter meent, dat het dan de meest logische weg is dezen klerk te plaatsen in de functie van Ambtenaar. De heer Swaag zegt, dat besloten is, dat ambtenaren in het bezit zijn van een di ploma. Dat is met dezen klerk niet het geval. Wet houder Miltenburg wijst erop, dat deze klerk alreeds in het ambtenarenkorps is opgenomen. De heer Voüte vindt een en ander hoogst onbillijk. Kunnen wij geen tusschen voorstel doen, dat deze man als ambtenaar wordt aangerekend, als hij zijn diploma haalt. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Ros- inderdaad véél extra-werk doet. De man heeft .zich opgewerkt. De Raad gaat ermede accoord. dat deze klerk, in het Ambtenaarscorps wordt opge nomen. Wat betreft de bode, zegt wethouder Mil tenburg, dat deze thans voor een gratificatie werkt-. De heer De Jonge blijft erbij, dat het voor ieder Raadslid vrij staat, zijn meening te uiten over deze begrooting, al heeft de Raad indertijd de aanstelling van een bode aan genomen. De heer Swaag: Er is geen werk voor een volslagen bode. De man doet veel te veel ander werk, meent spr. Wethouder Macdonald zegt, dat men voor f100 per drie maanden van een bode niet Dan rug en borst fiinlc met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat help tl Doe* 30 et 7ub«40ci. Pot50ct veel kan verwachten. De secretaris wil nu meer van den bode verlangen. De heer Schmidt wil een volledige bode hebben; hiervan hebben B. en W. nog geen gebruik gemaakt. De heer Swaag zou de benoeming willen aanhouden tot 1 April a.s., dan is wellicht de samenvoeging van Bergen en Schoorl een feit geworden. Het voorstel van B. en W. om een bode te benoemen, wordt in stemming gebracht en aangenomen met 5 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren: Vrije, Swaag de Jonge en Voüte. Een vijfde veldwachter. De heer Vrije kan er zich niet mede ver eenigen, dat een vijfde veldwachter meer salaris krijgt, dan de reeds in dienst zijnde veldwachters. De voorzitter antwoordt, dat dit salaris bepaald wordt door het aantal dienstjaren van den functionnaris. De heer Dingerdis zal zich niet mengen in politioneele aangelegenheden en zal dus voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Swaag wil dan toch een jongen veldwachter benoemd zien; iemand die niet te veel dienstjaren heeft. De voorzitter: Dat begrijp ik zéér goed en daarmede zal rekening worden gehou den. De vier menschen hebben hun werk; de vijfde zou dus den telefoondienst kun nen bedienen. De heer Vrije begrijpt heel goed, dat de burgemeester graag de beschikking heeft over veel veldwachters, doch vindt vier veldwachters voor de gemeente voldoende. De heer Dingerdis wil dit volgnummer aanhouden, omdat de raad niet volledig is. De voorzitter voelt daarvoor geen be hoefte. De heer de Jonge is eveneens van oordeel dat vijf veldwachters voor deze gemeente niet noodig zijn. Spr. wil een compromis treffen en den tijdelijken veldwachter doen vervallen. Aldus wordt dan besloten. Torenwachters. De commissie voor onderzoek wil de to renwachters van den Luchtbeschermings dienst een blijk van waardeering geven, b.v. in den vorm van een medaille met in scriptie. De heer Voüte wil de medaille ook ge ven aan de leden der patrouille en zij die de telefoonpost betrokken hebben. De voorzitter vestigt er de aandacht op, dat dan ook de leden van den medischen dienst een blijk van waardeering moeten hebben. Wij kunnen daarvoor een matrijs laten maken. De heer Dingerdis: Maar hoe moet dat, als de samenvoeging met Schoorl tot stand is gekomen? (Gelach). Besloten wordt allen die vrijwillig bij den Luchtbeschermingsdienst zijn werkzaam geweest een medaille te geven. Dit zal een bedrag vormen van plm. 400 gulden. Periodieke verhooging. De heeren de Vries, jhr. van Panhuys en Hailsma zullen in aanmerking komen voor een periodieke verhooging. Het zouden dan twee periodieke verhoogingen worden. De heeren de Vries en van Panhuys krijgen vier verhoogingen van 50, Wethouder Macdonald wenscht de an dere verhoogingen aan te houden tot een volgende vergadering. De vergadering wordt dan geschorst tot 's middags twee uur. Zie vervolg pag. 3 le blad EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA 1941. Het 7e examen voor het Middenstands diploma ..Algemeene Handelskennis" wordt, voor wat het schriftelijk gedeelte betreft, afgenomen op Woensdag 23 April 1941. en voor wat het mondeling gedeelte aangaat, omstreeks 9 Juni 1941. De inschrijving sluit onherroepelijk op 8 Maart a.s. Aan dit. examen kunnen slechts deelnemen candidaten, die op 1 Januari 1941 de leeftijd van 17 jaar hebben bereikt en zij, wien dis pensatie is verleend. Aanmeldingsformulieren (met examen- voorwaarden, -eischen en extract-reglement) né 8 Februari a.s. gratis verkrijgbaar bij de onderwijsinstanties der drie Nederland sche Middenstandsbonden en bet Centraal Secretariaat voor het Middenstandsexamen. In 1941 wordt geen Najaarsexamen afge nomen. NIEUWE N1EDORP Brandstichting Gistermorgen ongeveer 3 uur ontdekten bewoners van een noodwoning (het voor malige pakhuis van de Erven Visser) een begin van brand. Het bleek, dat deze was ontstaan in een achter het perceel staand schuurtje. De bewoners werden wakker door de rook. welke reeds in het slaapvertrek doordrong. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd. maar behoefde geen dienst te doen, want met behulp van buren was inmiddels de bran-d gebluscht. Een geluk voor de bewoners, de familie Z.. vluchtelingen uit Den Helder, die niet voor brand verzekerd zijn. Aan deze brand is echter een eigenaar dige kant, omdat nader met vrij groote zekerheid is gebleken, dat deze opzettelijk, aan de buitenzijde van de woning is aan gestoken. De politie heeft, onder leiding van Majoor Holema uit Schagen een onderzoek inge steld. dat nog wordt voortgezet. Den Helder DESTIJDS BURGEMEESTER VAN DEN HELDER. Op ruim 79-jarigen ouderdom is te 's-Gra venhage overleden de heer W. Houwing, gep. kapitein ter zee en oud-burgemeester van Den Helder. De heer Houwing werd 10 November 1861 te Blokzijl geboren. I-lij kwam, na zijn op leiding te hebben genoten aan het Instituut voor de Marine te Willemsoord, op 2 Augus- OUD-BURGEMEESTER HOUWING. (Foto archief.) tus 1882 als adelborst le klasse bij de Neder landsche Marine en werd bevorderd tot luite nant ter zee 2e klasse in 1884, tot id. le kl. in 1895, tot kap. luit. in 1906 en tot kapitein ter zee 1 Maart 1910. Bij het intreden van de mobilisatie op 1 Augustus 1914, werd hij gepensionneerd, doch reeds het volgende jaar werd hij tot burge meester van de inarinestad Den Helder be noemd, welk ainbt hij nog tot 1928 heeft be kleed. De heer Houwing heeft als burgemeester en ook hadien veel belangstelling getoond voor het lot van onze helden der zee en hij heeft een krachtig aandeel gehad in de werk zaamheden van het voor deze helden gestich te Dorus-Rijkersfonds, dat hem tot eere-**oor- zitter benoemde. Voorts was de heer Houwing officier in de orde van Oranje'-Nassau, drager van eenige eereteekenen voor belangrijke krijgsverrich tingen (Atjch, Zuid-Celelies en de kleine Soenda-eilanden), ridder le klasse der orde van St. Olaf van Noorwegen, officier der orde van het legioen van eer van Frankrijk en grootkruis der orde van verdiensten voor 't Roode Kruis van Cuba. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Vrijdag a.s. te drie uur op Oud Eik en Duinen geschieden. Distributie-artikelen gestolen Tijdens afwezigheid van de be woners hadden ongewenschte bezoekers voor eenige honder den guldens aan artikelen weg genomen Dezer dagen kwam een winkelier in Den Helder, filiaalhouder van de firma Buter aldaar, in de Jonker straat, tot de minder prettige ont dekking dat er tijdens zijn afwezig heid toegang tot zijn woning ver schaft - was. Het bleek dat de be zoekers zich den tijd behoorlijk ten nutte hadden gemaakt en een ge duchte bres in de inventaris, gesla gen hadden. Zoo werd vermist een aantal pakken koffie, en thee, voorts zeep, zeeppoeder, boter, vet en shag- tabak. In totaal een bedrag verte genwoordigende van verscheidene honderden guldens. Waar het hier uitsluitend dis tributie-artikelen betreft wordt het verlies dubbel gevoeld. De recher che heeft de zaak in onderzoek. Tot nu toe ontbreekt echter elk spoor. Ruwe Huid jPUROL Ruwe Handen Doos 30 cent Ruwe Lippen 1 Bij Apoth. en Drogist. WATERPOLO Nereus 2—D.A.W. 1 0—3 Het is D.A.W. te Zaandam gelukt haar uitwedstrijd tegen Nereus 2 te winnen. Reeds voor de rust werd een 30 voor sprong behaald, die na de rust behouden bleef. Reeds onmiddellijk na de aanvang ont ging het Nereus-doel aan een doorboring toen de Wandeler vlak naast doel kogelde. D. bleef sterk aanvallen, maar tot doelpun ten kwam het in den beginne] niet. Einde lijk wist Nogtschmidt de score te openen 1), waarna de doelpunten elkaar snel opvolgden. Het waren resp. Meiman en de Wandeler die de stand op 03 brachten, waarmee de rust aanbrak. Na.de rust ging het gelijk op. Beide par tijen kregen eenige kansen doch tot doel punten kwam het niet. Éénmaal moest de D.-keeper handelend optreden, doch dit ging hem goed af. De eindstand kwam al- zoo met een 30 overwinning voor de Alk- maarders. De stand in de le klasse van de afdee- ling Noord-Holland luidt nu alsvolgt: Neptunes 1 5 4 0 1 2311 8 Nereus 3 5 3 1 1 178 7 D. A. W. 1 4 3 0 1 13— 7 6 'Kroosduikers 1 4 2 0 2 612 4 Nereus 2 5 1 1 3 510 3 De Ham 1 5 0 0 5 5-22 0 WERKKRACHTEN VOOR DEN NOORDOOSTPOLDER. Zooals vrijwel algemeen in den lande be kend is, werd met het droogmalen van den Noordoostpolder bereids een aanvang ge maakt. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal omstreeks Mei, Juni a.s. in het randgebied met de eerste werkzaamhe den voor het in cultuur brengen worden begonnen, waarvoor uit den aard der zaak een groot aantal werkkrachten noodig is. Reeds thans doen velen van hun belang stelling, om in den Noordoost pol cl er aan het werk te gaan, blijken aan de directie van de Wieringermeer te Alkmaar, die met het in cultuur brengen van den polder zal wor den belast. Het is echter nog niet practisch mogelijk om de vele aanvragen reeds thans in behandeling te nemen. Zoodra de tijd daartoe rijp is zal daarvan in de bladen mededeeling worden gedaan, waarna de ge legenheid zal open staan om zich aan te melden. De voor het werk noodige landarbeiders zullen worden aangenomen door bemidde ling van het rijksarbeidsbureau. Omtrent de tewerkstelling van boeren en boerenzoons zal nog een nadere regeling omtrent de aan neming bekend gemaakt worden. HARENKARSPEL DIRKSHORN. BILJARTEN. In café Pijper kwamen dezer dagen eenige biljartliefhebbers bijeen ter bespreking om een vaste biljartclub of vereenigïng op te richten. ITet iigt in de bedoeling zulks in overleg met een andere vereeniging om Donderdags de clubavond te houden. Mocht het blijken dat de animo voor het spel met queue en ballen op het groene la ken zeer groot is zal men binnen korten tijd een bestuur kiezen, terwijl dan tevens de naam van de „jonggeborene" vastge steld zal worden. WAARLAND. PERSE VERANTIA- De 16e ronde van de in d« competitie gespeelde d'amwedstrijd alhier heeft de na volgende uitslag: le klasse: A. KomenA. Ruiter II Corn. BakkerNic. Volkers O—!Z N. BruinG. Borst 2—0 P. DekkerA. Bruin 1I 2e klasse* Jn. Dekker— J. Schram a Azn. 0—5 Jn. Bakker Pzn.G. Dekker Jzn. 0-2 N. PancrasC. Pater 1 Fr. Ruiter Szn.—W. Zwagerman 20 J. BosW. Noordstrand 0—2 P. NoordstrandD. v. d. Gulik 0—2 De 17e ronde heeft de navolgende uitslag: le klasse: P. BeemsterboerP. Dekker Azn. 2—0 A. Bruin—N. Bruin O—2 G. BorstCom. Bakker 0—2 K. Volkers Pzn.—A. Komen 1—J Ar. Ruiter—G. Jonker 1 2e klasse* Jn. Dekker—P. Noordstrand Pzn. 2—0 D v. d. Gulik Dzn.J. Bos 2—0 W Noordstrand—Fr. Ruiter - W. Zwagerman—Nic. Pancras 2—0 C. Pater— J. Bakker Pzn. 1— G. Dekker Jzn.—Jb. Schrama 2—0 ANNA PAULOWNA BURGERLIJKE STAND. Geboren: Andries Gerrit, zoon van A. Hulst en A. Jeeninga; Mart in us Johannes Maria, zoon van C. J. Koomen en A, A. van den Berg; Arie Jan, zoon van Jac. J. Klootwijk en G. Jeeninga; Anthonius, zoon van Jac. Th. van Zanten en C. M. H. Vink; Jacobus Johannes, zoon van C. P. Schabbing en A. J. de Wilde Moor; Adrianus Theodorus Ni- colaas, zoon van C. van Diepen en M. M. J. van den Burg; Gerhard Heinrïch Friedrich, zoon van W. S. Westerhuis en C. M. Meijer; Margaretha Elisabeth, dochter van R. Dirks en F. Walraven; Wilhelmus Hubertus Ni- colaas, zoon van W. II. Steenvoorden en P. M. Scholten, Arie Maria, zoon van C. Bieg- straaten en Joh. Jac. Tabel ing; Gustaaf Andreas, zoon van P. G. Teeuwen en H. B. M. van de Bilt; Dirk, zoon van P. Dwars- waard en N. Rooza. Getrouwd: C. Th. Frederiks en M. Petter. Overleden: J. de Haan, oud 6 dagen; M. Zoon-Humeijer, oud 74 jaar; A. Th. N. van Diepen, oud 1 dag; M. Langedijk-Strand, oud 58 jaar; J. F. L. Drooger, oud 65 jaar; T. Rentenaar, oud 50 jaar; mej. G. M. Kos, oud 68 jaar. POLITIE. Gevonden: een vest-jasje, pak vleesch; booromslag met boor, gevoerd lecren hand schoen; paar kinderwanten; sleutelring m. sleutels; zak cement; heerenhandschoen; rijwielplaatje; bivakmuts. Verloren: nappa handschoen; huidel rij wielbanden; rijwielplaatje; kruiwagenwiel met rubberband; nikkel polshorloge; rub ber handbeschermer*, heeren por temonnaie met inhoud; wollen doek; gebreide hand schoen; pet zeevaartschool. Aan komen loopen: Herdershond. WIERINGERMEER WINTERHULP. Da collecte in de Wieringermeer heeft op gebracht de som van f 288,04/4.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5