Ze dranken een glas De afslachting van te veel weidevee ADVERTEEREN Schager Courant CaPantsoog «Nieuwediep, steek je vinger eens op!' BIJ MEESTER GEURTS EN ZIJN BELDERSCHE LEERLINGEN. Stadskinderen krijgen platte landsallures en... worden „zoe ter." eens mee kijken naar de huisvesting •n het onderwijs van de kinderen in Cal lantsoog", had de Heidersche wethouder v. Loo gezegd, toen liij zelf eens poolshoogte ging nemen, hoe de kleine Juttertjes het in Callantsoog maakten. We hebben die uitnoodiging met beide handen aangenomen, 't ls de moeite waard om er eens kennis van te nemen hoe de geëvacueerde kinderen zich aanpassen aan hun nieuwe omgeving, hoe zij zich thuis voelen op de -plattelandsscholen en niet al leen het dialect in minder dan drie weken spreken, maar ook volkomen op het „leven huiten" zijn ingeschakeld. De school in Callantsoog staat op het stil ste plekje van het stille dorp. De leslokalen zijn zoo gebouwd, dat de zon er niet alleen vrij entree heeft, maar dat iedere zonne straal wordt opgevangen als ze over de wintersche wereld valt. Groote ramen, lich te lokalen, gezellige aankleeding met van die echt fijne ouderwetsche platen, bloeien de tulpen en eenige aquaria waarin het leeft van de visschen en die de kinderen de liefde bijbrengt voor de natuur. Die liefde tot de natuur weet „meester" Geurts. 't hoofd van de Callantsooger school trouwens bij zijn jeugdige pupillen aan te kweeken. Op hun zwerftochten langs het strand en door de duinen nemen de kinde ren alle levende en doode have, die ze vin den mee naar school. Meester heeft, in de klas een schrift liggen. „Ons strand" staat er op en in dat schrift worden alle „gevon den voorwerpen", vogels, visschen, schelpen etc.) door de kinderen zelf geteekend en meneer Geurts schrijft er de tekst bij. Zoo krijgt men een geillustreerd album „uit de natuur". Met de kinderen wordt hun vondst behandeld Alle mogelijke bijzonderheden en eigenaardigheden van de dieren worden ver teld en vastgelegd en meester getuigt een practischen geest te hebben, door b.v. bij de alikruiken ook het kookrecept te geven, zoo dat de geëvacueerde kinderen, als ze straks weer in Nieuwediep zijn en op een vrijen Woensdagmiddag naar het Kuitje gaan om alikruiken te zoeken, die deskundig kunnen koken en verwerken. Er zijn er zastlg Het aantal Nieuwediepertjes, dat op school in Callantsoog een vriendelijk onderkomen geniet, bedraagt 60. In Juli van 't vorige jaar zijn er al direct veertig op school ge komen en in de drie klassen,die het school gebouw telt, ondergebracht. Sedert vorige week Maandag zijn die andere 20 „van de straat gehaald" om weer in het schoolgareel te gaan loopen. „Hebt U geen last met de Heidersche kinderen?" vragen we. „Nee." zegt het hoofd. „Ze. zijn wel leven diger en onrustiger dan de plattelands kinderen. maar overigens zijn het aardige kinderen." „Zijn ze ook intelligenter?" „Nee. dat kan ik niet zeggen. Ze passen zich wel vlug en goed aan. Nu is onze me thode anders dan op de stadsschool. Het is hier alles gemoedelijker en dus vraagt die aanpassing ook niet veel inspanning. Het verantwoordelijkheidsgevoel is echter bij de plattelandskinderen grooter dan bij de stadskinderen. Ik kan b.v. mijn kinderen gerust 10 minuten alleen laten. Ze blijven dan rustig doorwerken. Dat heb je echter niet te doen hij de kinderen uit de stad. Het onderwijzend personeel van de platte 'andsscholen moet zich wel wat getroosten om de kinderen uit Den Helder, die zoo maar midden in het leerproeram kwamen binnenvallen, de schoolkennis bij te bren gen. Verschillende klassen namen met hon derd procent toe. Zoo werd b.v. de klas van het hoofd, bestaande uit het 5e. 6e en Te leeriaar, die vorige jaar hestond uit 20 leerlingen, uitgebreid tot 42 leerlingen. En onder die meer dan 20 Nieuwediepertjes zijn er 5 die klaar gemaakt moeten wor den voor de R.H.B.S. of het Gem. Lyceum. Zij moeten aparte lessen ontvangen. En dat geschiedt alles pro deo. Men kan niet anders dan groote waardee ring hebben voor de offers, die de onder wijskrachten op nt platteland en in de dor pen zich moeten getroosten om de Heider sche kinderen te helpen. Behalve de groote toename van het aan tal leerlingen zijn daar ook de dagelijksch voorkomende mutaties. Normaal worden er op de school te Callantsoog per jaar 80 leerlingen ingeschreven. In het afgeloopen jaar was dit aantal 230. Men klaagt daar echter niet over. Meester Prins, die de 3e en 4e kl. onder zijn hoede heeft, blijkt zelfs zeer ingenomen met den Helderschen aanwinst. ,,'t Zijn schatjes", zegt hij tot groote hila riteit van de jeugd. Als meneer Geurts vraagt: „Nieuwediep, steek je vinger eens op", dan blijkt, dat de Heidersche jeugd in deze klas domineert. Ook meneer Prins vindt de Heidersche jongelui drukker dan zijn eigen leerlin gen, maar overigens kan hij het er best mee vinden. En de Heidersche kinderen blijken ook in genomen met hun meester. Zoo is het ook in de le en 2e kl., die onder leiding van juffrouw List staat. Juf frouw List is vooral goed te spreken over de eerste klas. Zij vindt inderdaad het op nemingsvermogen van de Nieuwediepertjes sneller dan dat van de plattelandertjes. „Je kan duidelijk merken, dat de kinde ren meer gezien en meegemaakt hebben." De klas in de gang. Het breedste gedeelte van de gang is af geschut voor één eenmansschooltje. Daar zijn de Heidersche „losloopertjes" onderge bracht, onder leiding van den heer C. v. d. Leek. Negentien leerlingen heeft meneer v. d. Leek hier onder zijn hoede. Er zijn 5 leerlingen van de eerste, 5 van de 2e, 1 van de 3e en 1 van de 4e kl., 5 van de 5e en 1 van de 6e en 7e klas. En al die kinderen komen niet van dezelfde school waar men gewend was aan dezelfde methode, maar ze zijn van verschillende scholen, zoowel van het openbaar als van het bijzonder onder wijs. „Is het niet moeilijk, zoo'n zevenklassige klas", vragen we den heer v. d. Leek. „O nee, dat gaat best", antwoordt deze optimistisch. „Je geeft de eene klas schrif telijk en de andere mondeling en daar heb ben de kinderen onderling weinig of geen last van. 't Gaat goed. Het gaat goed. daar in Callantsoog, met onze Juttertjes, dat is onze indruk en dat was ook de indruk van den Helderschen Wethouder van Onderwijs, den heer v. l.oo, die met belangstelling bij de verschillende onderwijskrachten informeerde naar de re sultaten van het onderwijs en die spon taan hulp toezegde voor de dingen, die nog noodig waren. ALKMAAR VREEMD BEZOEK IN DEN HOUT. Het is een barre tijd, dat ondervinden vooral de vogels. En zoo kan men de laatste dagen koppels wilde eenden in den Hout aantreffen, die zich broederlijk vereenigen met hun tamme soortgenooten, natuurlijk om mee te profiteeren van hun voer. Ech ter, ook voor deze laatsten is er niet te veel en dus wordt het vreemde bezoek af en toe verjaagd door een werkman van de stad. Honger intusschcn blijkt een scherp zwaard te zijn. Want, hoe schuw een wilde eend in normale omstandigheden ook mag zijn, sommigen laten zich niet verjagen en blijven rustig tusschen de anderen door zwemmen. En diegenen, die zich hebben laten verdrijven, cirkelen even rond om zich, zoodra de kust schoon is, weer neer te laten tusschen de andere. In andere ja ren zou men de dieren waarschijnlijk kalm hun gang laten gaan. Maar we leven nu eenmaal in een tijd van schaarschte, waar in harde maatregelen niet kunnen uitblij ven. RAADSVERGADERING. De burgemeester heeft de Alkmaarsche Raad bijeengeroepen tegen 20 Februari a.s. HAMMEN GEHAMSTERD. Door de Politie, alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen een zekeren H., die een partij gerookt varkensvleesch had gekocht in strijd met de Distributiewet en de Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet. Het vleesch bleek afkomstig te zijn van een varken, dat in huisslachting met vergunning was ge slacht. Het vleesch is inbeslaggenomen. terwijl tegen den leverancier, den land bouwer d. G.. wonende te Akersloot, even eens proces-verbaal wordt opgemaakt, we gens het in strijd met de gestelde voor waarden. verkoopen van bedoeld vleesch. SINT PANCRAS „ONS ALLER BELANG". De winkeliersvereniging „Ons Aller Be lang" hield Woensdagavond een praatavond in het lokaal van den heer Ottink. De voor zitter de hr. C. de Pee, opent den avond, zijn teleurstelling uitsprekende over de kleine op komst. Hierna werd het woord gegeven aan den heer H. W. Holsmuller, van Alkmaar, die als spreker voor dezen avond optrad met als on derwerp: „Ontwikkeling van den midden stander, een eisch van dezen tijd." Spreker begon met te zeggen, dat een ab solute noodzakelijkheid is ontstaan dat de middenstand zich ontwikkelt, hiervoor is ge legenheid in Alkmaar bij de Middenstands- school. Iedere middenstander moet onderlegd zijn in de branche waar hij in werkt, boekhouding is 'n eerste vereischte, men moet weten hoe de zaken er bij staan. Ook het inkoopen is een voorname factor. Het verkeerde van de jaarrekening der ambachtslieden werd ook door spreker naar voren gebracht. Na de vlotte uiteenzetting werden verschil lende vragen gesteld, die naar behooren wer den beantwoord. Vervolgens besprak de heer Rentenaar het nut van de school. Veel is noodig om het on derwijs met de praktijk samen te laten gaan, er wordt neutraal onderwijs gegeven, en de school staat in een goede reuk, gezien de vele geslaagden naar andere scholen gere kend. Boekhouding, beroepskennis, alles wat noodig is voor den middenstander, wordt hier de leerlingen bijgebracht. Vervolgens was het woord weer aan den hr. Holsmuller, o mte spreken over de „Om zetbelasting". Op duidelijke wijze legde spre ker uit hoe de wet geheel gewijzigd is. Vele vragen werden hierna gesteld, die niet alle beantwoord konden worden, doch dat schrif telijk zal worden gedaan. Door den heer A. Dijkhuizen werd een cau serie gehouden over „Wanbetaling". Na een duidelijke uiteenzetting ontstond een ge- dachtenwisseling, wat tot gevolg had, dat dé ze zaak ernstig zal worden ter hand geno men. Den leden wordt verzocht hier een mid del voor te vinden om uit dit probleem te ge raken. Het zal echter moeilijk zijn meent de voorzitter. Tenslotte wordt over de komende laatste avond gesproken, algemeen is men van oor deel dat dit een eenigszins feestelijk tintje kan dragen. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard, sloot de voorzitter de vergade ring, de sprekers van dezen avond dank brengend, met als tolk van de vergadering, dat dezen avond nuttig is geweest. H EER-HU GOW AARD BEGRAFENIS ARIS GROOT Woensdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den oud-gemeente-opzichter Groot alhier op de N.H. begraafplaats aan de aarde toevertrouwd. Bloemstukken van de gemeente Hecrhugowaard en „de Ne derlanden van 1845" dekten de baar. Aan het graf voerden de burgemeester van Heerhugowaard en een inspecteur der verzekeringsmaatschappij het woord. De plaatselijke predikant sprak na een kort woord gewijd aan de gedachten, die een nog geopende groeve opwekt, het ge béd des Heeren uit. Een neef van den overledene vertolkte de gevoelens, die de mensch Aris Groot met zijn levensblijheid, die over smart en leed heen uitstraalde, bij anderen opwekte en dankte namens de weduwe voor be toonde belangstelling. IN DE WEIDE GESLACHT De veehouder Appel aan den Westdijk kwam bij het schapentellen tot de ontdek king, dat een der viervoeters ontbrak. En kele oogenblikken daarna ontdekte hij de huid, die over een hek hing. De bout ont brak echter. WIER1NGER WA A RD WINTERHULP. De collecte Winterhulp in onze gemeente heeft niet f 47.doch f 147.opgebracht. GEEN KERKDIENSTEN. Wegens gebrek aan brandstoffen zullen voorloopig gedurende de maand Febru ari geen kerkdiensten worden gehouden. HARENKARSPEL DIRKSHOftN. WATER, WATER! Voortaan samen te bed, samen er uit! Gistermorgen ging mej. J., wonende aan den Groenvelderweg, Schagenvaard, als ge woonlijk naar beneden, teneinde haar dage lijkschen arbeid aan ta vangen. In den re gel blijft haar man dan nog een poosje in het warme bed liggen. Zoo ook gisteren. Na dat hij de dekens goed achter zijn rug had gestopt, was hij spoedig weer „afgezakt". Doch naast het ledikant loopt een kachelpijp vanuit de woonkamer. Blijkbaar had Jan J. zijn dekens wat ver over zijn rug gegooid, althans de watten- en molton- plus de wollen dekens begonnen te smeulen door de aanraking met de kachel pijp. Door den scherpen rook ontwaakte Jan. Water, water, riep hij! Zijn vrouw holde de trap op en riep terug wat is er allegaar te doen!" Toen de beide echtelieden het ge waar bewust werden wat hun dreigde, en tevens dat der inwonende buren, werd fluks het smeulende beddengoed door het zolder luik naar beneden geworpen. Jan en zijn vrouw zijn nu besloten om "s morgens tegelijk uit bed te gaan. POLITIE. Verloren een geldig belastingrijwiel merk, gaande langs het rijwielpad Dirkshorn-Kerk- buurt. Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter. lulianadorp EN LIETEN DE GRASDROGERIJ VOOR WAT ZE WAS! Alg. Ledenvergadering van de HolL Mij. van Landbouw. Bovengenoemde afdeeling vergaderde Woensdagmiddag in het café „Prins Hen drik" van 'den heer A. Doorn. Ter verga dering waren 36 belangstellenden aanwe zig. Opening door den voorzitter, den heer K. Hoornsman. Sprker geeft een overzicht over het afgeloopen jaar. dat voor de leden ook veel narigheid bracht. Dan zegt spr.: wat zal er worden van de Holl. Mij. van Landbouw. Hij wekt de leden op haar trouw te blijven en niet te luisteren naar het zoet gefluit des vogelaars (het Boeren- front). Onze organisatie blijft zijn best doen. Dat het bij de volgende vergadering er weer wat rooskleuriger voor mag staan, is ons aller wensch! De notulen worden door den secretaris, den heer J. Henderikse. gelezen en onver anderd onder dank vastgesteld. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Het Bestuur van den Polder Het Koegras berichtte op een desbetreffend schrijven, dat de ontwatering van den polder de aandacht van het bestuur heeft. Omtrent het protest tegen de Paarden- en Hooivordering kwam als antwoord, dat er geen rekening mee gehouden kon worden. Ook tegen de prijzen der varkens was geageerd, doch deze waren inmiddels ver hoogd. Uit het Jaarverslag van den secretaris memoreeren wij, dat in 1940 het ledental van 71 tot 93 leden is gestegen. Vanaf 10 Mei 1940 heeft het Bestuur steeds voor de belangen der leden op de bres gestaau. Veel werk is verzet in verband met de inundatie en de evacuatie van vee en di verse schaderegelingen. Nog steeds is de stichting van een Lagere Landbouwschool niet tot stand gekomen. Het gemeentebe stuur doet in deze al zijn best. De houding van het Hoofdbestuur geeft minder be vrediging, daar dit onze aanvankelijk eer ste plaats in een tweede veranderde. De inundatieschade gaf een reeks van confe renties. vele leden zijn met raad en daad bijgestaan. Ook in de Paarden en Hooivor- deringskwesties werden velen van voor lichting gediend. De voorzitter dankt den samensteller voor zyn uitgebreid overzicht. Rekening en verantwoording van d«n penningmeester. Deze rekening was gecontroleerd door de heeren J. Biersteker Sz. en G. Bcnit. welke alles keurig in orde hadden bevondep. Er was nog een saldo in kas van t 129.56. Ge probeerd moet worden nog meer leden te winnen. De heer J. J. Kistemaker vraagt, waarom er geen lezingen gehouden zijn. Dit had wel de aandacht van het bestuur, maar dooi de verduisteringsmoeilijkheden heeft men er geen gevolg aan gegeven Vermoedelijk zal dit jaar de touwlevcring niet door kun nen gaan. De voorzitter zegt de penn. en de commissie dank voor gehouden beheer en controle en ook de lieer C. Maters voor de waarneming van het penningmeester schap. Algemeen is meri er voor nog lezin gen te houden, en als dan de moeite maar met een groote opkomst beloond wordt. Bestuursverkiezing. Aftredend K. Hoornsman. Met 33 stemmen wordt de af tredende herkozen. Volgt het verslag van de alg verg. van do Holl. Mij. van Landbouw te Amsterdam. De afgevaardogde H. Hoomsman leest dat voor Grasdrogerfl. Vervolgens krijgt men een inleiding over „Grasdrogerij" door den heer S, L. de Hart. Allereerst wordt, een uiteenzetting om trent de oprichting eener Coöperatieve gras drogerij met de daaraan verbonden kósten berekening. Daarna volgt oen uiteenzetting omtrent een gevoerde correspondentie met iemand, die de resultaten van eigen onder vinding kent. Van verschillende zijden wordt dit vraagstuk bekeken en men is er niet van overtuigd, dat zulk een inrich ting hier rendabel zal kunnen zijn. Na langdurige discussies over dit onderwerp wordt besloten een com missie uit de leden te kiezen, die zich er mede zal hebben te belas ten, te onderzoeken, wat men om trent deze onderneming in Koegras zal kunnen bereiken. Gekozen worden in deze commissie de heeren: S. L. de Hart, G. Kuiper, J. J. Kis temaker, J. Sleutel Pz., J. Biersteker Sz., K. Hoogschagen en D. J. de Graaf Pz. Nadat de voorzitter de heeren gevraagd had om deel van deze commissie uit te ma ken, bleek dat de animo voor een en ander zoover gedaald was, dat het rheerendeel dezer benoemden, bedankten, om zitting in deze commissie te nemen. Dit was aanleiding, om van de Bestuurs tafel te adviseeren, dan maar alles van de baan te schuiven en er niet meer over te spreken. Hieraan wordt aldus voldaan, en een „Grasdrogerij" zal hier voorloopig wel niet opgericht worden. Na rondvraag luiting van de langgerekte vergadering. ZIJPE PASFOTO'S. Met verwijzing naar de in dit blad voor komende annonce, deelen wij mede, dat de inwoners in diverse plaatsen in de gelegen heid gesteld worden hun foto te laten ma ken in een verwarmd lokaal ter plaatse. Scherpe eischen worden thans aan de foto gesteld betreffende opname en afwerking. Het zal zeer goed zijn zich een een vakfo tograaf te laten „nemen." BURGERLIJKE STAND. Opgave van 31 Jan. t.m. 6 Febr. 1941. Geboren: Jan, zoon van Jan Eriks en Trijntje Kuiper; Agatha Alida, dochter van Pieter Roozing en Geertruida Adriaantje de Waard; Margaretha Guurtruida, dochter van Gerrit Petrus Philipsen en Agatha Mar garetha Maria Tuin. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Jansje Strooper, 76 Jr., z. b., weduwe van Ariën Portegijs; Geertruida Jongejan, 57 jaar, z. b., weduwe van Heie mus Dignum; Jansje Leeuw, 81 jaar, z. b., weduwe van Gerrit Laagland Winder (woon de te Den Helder). OUDESLUIS. BENOEMD. De Commissie tot Wering yvan Schoolver zuim benoemde in haar eerste vergadering tot voorzitter den heer A. de Goede en tot haar secretaris het hoofd der school alhier. GEKOCHT. Door den heer C. Speelman is het pand van wijlen den heer S. Kater gekocht, dat zich in het bijzonder eigent voor zijn be drijf. OUDE N1EDORP GOEDGEKEURD. De begrooting van de gemeente, dienst jaar 1940, werd door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. SCHOOLVERZUIM. De heeren M. J. Wolthuisen en F. Leek, zijn herkozen tot resp. voorzitter en secre taris van de commissie tot wering van schoolverzuim. WINTERHULP. De commissie van de Winterhulp heeft thans de ontvangen waardebons over Ja nuari 1941 tot een bedrag van f 300.uitge deeld. DE SCHOOL IS GESLOTEN. Wegens brandstofschaarschte is de O. L. school in deze gemeente tijdelijk gesloten. GRIEP. De griepepidemie is ook deze gemeente niet bespaard gebleven. Zoowel van de R.K. meisjesschool te 't Veld als de O.L. school te Oude Niedorp zijn de helft van de leer lingen hierdoor absent. - INENTING. Binnenkort zal wederom gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting. WINKEL POLITIE. Verloren: Een bruine wollen want. .Inlich tingen bij den gemeente-veldwachter. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidersbe middeling staan heden 75 werkzoekenden in geschreven, waarvan 17 in de steunregeling zijn opgenomen en 50 uitkeering uit hun bondskas genieten. ANNA PAULOWNA BREEZAND. IN APOLLO-BIOSCOOP: „BAL PARé". Het draaiboek van de film Bal Paré. die deze week in de Apollo-bioscoop vertoond wordt, is samengesteld door Prof. Karl Ritter en Dr. Lützkendorff. Een Prof. en een Dr.! Laat het u niet afschrikken, want hun verhaal is lang niet droog, zooals men misschien van zulke geleerde heeren ver wachten zou. Integendeel! Volgens recept is er een klein beetje sentiment doorheen geweven, maar overigens is 't al vroolijk- heid wat de film toont: Studenten- en ar- tistenleven, carnaval, bal en balletten, een avontuurtje van een pipa en het liefdes succes van z'n zoon. En bij dat alles op wekkende en meesleepende muziek en een rijke aankleeding. „Bal Paré" is een vroo- lijk kijkspel, iets voor de liefhebbers van een film van het luchtige genre.: DAMMEN D.O.S. Van de laatste door D.O.S.-leden gespeel de partijen waren de uitslagen: A. Nuiens—H. van Wees 1—1: W. Weijers—P. Vrone afgebr. J. v. d. Berg—J. J. Kooraen afgebr. A. HuibertsA. Nuiens 2—0 De stand luidt nu: gsp. gw. rm. vrl. p afg. W. Weyers 9 4 4 1 12 1 A. Huiberts 7 5 1 1 U 1 J. ,J. Koomen 7 5 1 1 11 5 Jac. Weijers 7 4 1 2 9 1 H. van Wees 8 3 3 2 9 0 J„ v. d. Berg 6 2 3 1 7 2 P. Vrone 6 2 2 2 6 1 J. v. d. Park 8 3 0 5 6 0 Adr. Nuiens 6 0 3 3 3 1 C. v. .d Park 7 0 2 5 2 0 L. Verfoort 7 0 2 5 2 0 SCHAKEN Gespeelde partijen: C. Wit—E. Komen 0—1 G. A. PreijdenA. Captein VzVa P. SuijkerlandJ. Valkenier Y2Vz E Komen—A. Captein 10 Jr. Looijestein—G. A. Preyde afgebr. Stand van de eerste ronde: gsp gw rm. vl. pt. E. Komen 7 5 1 1 *5% G. A. Preijde 6 5 0 1 5 J. Mulder 6 4 0 2 4 P. Suijkerland 6 4 0 2 4 C. Wit 7 3 1 3 sy* H. de Groot 5 1 0 4 1 Jr. Looyesteijn 6 1 0 5 1 A. Captein 7 1 0 6 1 Stand van de, tweede ronde: E. Komen 3 3 0 0 3 C. Wit 4 1 1 2 1 Vz A. Captein 5 1 1 3 J. Valkenier 5 1 1 3 1# H. de Groot 1 1 0 0 1 P. Suijkerland 2 0 2 0 1 G. A. Preijde 1 0 1 0 Vz Jr. Looijesteijn 1 0 0 1 0 SCHAGEN DE LANDBOUWSCHOOL FAVORIET OP HET IJS. Gezellige wedstrijd tegen de voet balvereeniging „Schagen." Gistermiddag hebben leerlingen van de Landbouwwinterschool en leden van de voet. balvereeniging „Schagen" elkaar op de ijs baan op de gladde ijzers bekampt. Begonnen werd met een afvalwedstrijd over 10 ronden, waarvoor 40 liefhebbers wa ren. Op de eerste ronde viel niemand af, doch over de 5 volgende ronden vielen el ke keer de zes achtersten af, zoodat er tien overbleven, die elkaar fel bekampten. De uitslag was tenslotte als volgt: 1. C. Spaans, Wieringcrwaard; 2. C. Borst, Schagerbrug; 3. C. Zijdewind, Schagen; 4. F. Koning, Schagen; 5. A. Struik, Slootdorp; 6. P. J. Veenstra, Wieringerwerf. Vervolgens werd een kortebaanwedstrijd gehouden over 160 meter. Hier werd een feilen strijd gestreden en na talrijke kamp- ritten werd tenslotte C. Boot, Schagerbrug, eerste. De volgenden waren resp. N. D. Kaan, Wieringerwaard; Jan Boontjes, Valkoog en S. Grootes, Schagen. De wedstrijden werden besloten met een estafette op de 500 meter lange, ronde baan waaraan door 7 ploegen werd deelgenomen. Hiervan was de uitslag al$ volgt,: 1. C. Boot, N. D. Kaan, P. Koorn en C. Spaans; 2. P. Lont, P. J. Veenstra, P. Muntjewerf en P. Donker; 3. N. Hoogendoorn, A. Struik, F. Polte en C. Zijdewind; 4. I. Verbrugge, J. Boontjes, J. Fransen en S. Grootes. Er heerschte onder de deelnemers een ge zellige sfeer. Eenige leeraren van de school en het ijs- clubbestuur waren aanwezig om de presta ties gade te slaan en bij de organisatie de helpende hand te bieden. De baan was ge heel belangeloos door het bestuur beschik baar gesteld en hiervoor moest het een woord van dank in ontvangst nemen. De Schager markt Een regeling om weidevee te sparen en op oontract te doen vetweiden gewenscht! De kwaliteit van het slachtvee, dat gele verd werd, mindert bij de week en steeds maar drong zich de vraag op, hoe zal dat nu worden met de vleesch- en vetvoorzie- ning in den zomer? Er worden thans zoo veel vleeschlooze gustekoeien geslacht, die dus aan de komende vleesch- en vetproduc- tië worden onttrokken! Teveel toekomstige weidekoeien vinden nu een ontijdigen dood. wat boer. noch slager noch consu ment tenslotte voordeel brengt! Daarnaast zien de weiders met zorg de toekomst tegenmoet, daar ze vreezen in het voorjaar geen weidekoeien te kunnen bemachtigen. Gisteren op de markt waren er voor de centrale 306 st. aangevoerd. Er waren 8 kalfkoeien. De handel was goed, noteering tot f 410 vaarzen van f 240325 handel goed. 68 nuchtere kalveren waren voor de centrale aangevoerd. Fokschapen tót f 50.De handel in biggen was stug tot f 28.— Konijnen noteering was ïager dan vorige weken. ^Kippen, handel goed Ondanks de sneeuw en winterweer kan men tot nu nog tevreden zijn over het bezoek. De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver» sterkt door regelmatig in de

Schager Courant | 1941 | | pagina 8