Twintig ton graan gestolen Ambtenaren en N.S.B. Ontploffing in een kleuterschool Nieuwe R.K. kerk op de Veluwe Boedapest wordt gerantsoeneerd Schcrens geslagen Twintig personen gearresteerd Op niet alledaagsche manier is dezer dagen de recherche van de Rotterdamsche politie er in ge slaagd een bende graandievcn te knippen, die wijdvertakt was en kans heeft gezien duizenden kilo's graan uit de haven te stelen. Toen deze zaak „rond" was, bleek ech ter, dat men de verkeerde bende gepakt had, want de bende, wel ke men eigenlijk zocht, opereerde nog rustig voort. Ook deze bende stal graan op groote schaal en het eigenaardige is, dat beide benden naast elkaar hebben gewerkt met hetzelfde artikel, zonder iets van elkaar te merken en zonder ook maar iets met elkaar uitstaande te hebben. Naar thans is gebleken, zijn er geduren de den laatsten tijd groote hoeveelheden graan gestolen uit twee schepen, die in de Rotterdamsche haven liggen. Het betreft hier graan, dat destijds door de regeering is gekocht. De gestolen hoeveelheid uit een der schepen bedraagt 10 15.000 kg. Het schip lag in de Maashaven. Uit het andere, in de zelfde haven liggende schip heeft men ruim 10.000 kg graan ontvreemd. In verband met deze diefstallen, die in de vroegte tijdens de duisternis zijn gepleegd, heeft de politie in totaal twintig personen gearresteerd. Veertien verdachten zijn in het hoofdbureau van politie opgesloten. Tegen de overigen is proces-verbaal opge maakt. Als een merkwaardig feit kan worden ge meld, dat de diefstallen die alleen tijdens da gen, dat er geen maanlicht was. in de vroege ochtend werden gepleegd, en die dus moei lijk ontdekt konden worden, aan het licht zijn gekomen, doordat 'n bakker in het noor delijk stadsdeel op Zondag arbeid in zijn fa briek liet verrichten. Men kreeg daardoor den draad in handen, welke er uiteindelijk toe heeft geleid, dat een complot bestaande uit veertien personen, kon worden ontmas kerd. Het merkwaardige nu is, dat de bakker men vond n.1. in zijn fabriek een partij tarwe die hij clandestien had gekocht niet van deze mannen graan had betrokken. De Dolitie zette daarom haar speurwerk voort met het resultaat, dat men de hand op een tweede dievenbende kon leggen, die onder nrecies dezelfde omstandigheden werkte als de eerste, zonder dat de mannen elkaar ken- kenden. Het was in den beginne van Januari, toen "een agent van politie bemerkte, dat er in de fabriek van den hakker in het noorden werd gewerkt. Tezamen met een collega stelde hij in de bakkerij een onderzoek is. met het re sultaat, dat men beslag kon leggen op een partij tarwe, groot 1700 kg. De geheele voor raad werd in beslag genomen. Dc bakker zeide niet te kunnen verklaren van wien hij de partij had gekocht. Tegen den bakker werd proces-verbaal ongemaakt, wegens over treding van het Voedselvoorzieningsbesluit. Het verdere onderzoek in deze zaak werd daarna overgedragen aan den distributie- dienst, gevestigd in het hoofdbureau van po litie. Omdat de bakker verklaard had, dat de tarwe per auto was bezorgd, stelde men zich met verscheidene vrachtautoverhuurders op de linker-Maasoever in verbinding met 't resultaat, dat men in contact kwam met een expediteur, die aan de politic kon ver klaren, dat er kort tevoren een fabrieksar beider bij hem was geweest, die een vracht auto had besteld, waarmede om zes uur in den morgen een partij graan moest worden vervoerd van de Brielschelaan naar de Maashaven. Omdat de knecht van den ex pediteur zich dien morgen had verslapen, ontving hij de mededeeling, dat het graan reeds per carrier was vervoerd. Het gelukte, de politie, den fabrieksarbeider die de auto had besteld, aan te houden. Deze verklaarde niets met de zaak te maken te hebben. La ter gaf hij toe, tezamen met zijn buurman ,en een zwager genoemde partij per carrier van de Maashaven naar een pakhuis in een der zijstraten van de Putschelaan te hebben gereden. De opdrachtgever was een onbe kende. Omdat het transport in het donker geschied was, wist hij zich de plaats van het pakhuis niet meer te herinneren. - De buurman wer dtocn aan den tand ge- De buurman wer dtoen aan den tand ge- uet pakhuis op te sporen, waarheen het rraan was* gebracht. Eenige politiemannen 'opten- aan de deur, maar er werd niet apen gedaan. Toen even later personeel van de vrachtauto, die een partij aardappelen kwörn brengen, wel in het pkhuis werd toe gelaten, stapten de rechercheurs achter le ze mannen het pakhuis binnen. Men vond in het pakhuis een partij graan, groot 1250 kg. De aanwezigen, een 24-jarige aardap pelhandelaar, die eigenaar van het pakhuis was, eep 25-iarige poelier en een 38-jarige# fabrieksarbeider, werden gearresteerd. De gearresteerden ontkenden, ook maar iets met de graandiefstallen te maken te heb ben. In verband met het feit. dat het graan oer carrier was vervoerd, stelde men zich oen in verbinding met verscheidene ver- •"irders van driewielers. Ten kantore van •n verhuurder op den linker Maasoever verd het register in beslag genomen en het bleek toen. dat de poelier drie carriers had gehuurd ten name van zün vroegeren patroon. De verhuurder herkende bij confron tatie den poulier als den huurder. De man viel toen door den mand. Hij bekende, tezamen met zijn compagnon sedert November eenige malen des morgens '"dens de duisternis maïs en gerst met de rriers te hebben vervoerd. Het graan werd ïstolen door een schippersknecht van een i de Maashaven liggend schip. Het geslo- ne werd in den regel vervoerd naar den rrierverhuurder, wiens register in beslag is genomen, alwaar het werd opgeslagen, fri dit pakhuis dreef hij met zijn compagnon een graanhandel. Van daaruit werd het graan naar de klanten bezorgd. Des avjnds werden de leege zakken aan boord gebracht en des morgen werden, nadat ze gevuild waren, door den knecht op den steiger ge reed gezet voor vervoer. Den la-atsten tijd waren de gestolen hoe veelheden veel gróoter geworden. Hij ver klaarde 15 tot 15.000 kg. aan den aardappel handelaar te hebben verkoel?!. Een klein gedeelte van deze partij had de politie in het pakhuis gevonden. Men ging vervolgens over tot de arrestatie van een 20-jarigen schippersknecht. Deze bekende het graan te hebben gestolen. Ongeveer 15 maal had hij 1000 kg. gereed gezet. Hij ver klaarde voorts, wel eens hulp gehad te hebben van een 30-jarigen schippersknecht. Ook deze man werd gearresteerd. De acht ste verdachte was een 20-jarige fietsjongen, die bij'de compagnons in dienst was. Be halve al de in deze zaak genoemde per sonen. werd nog gearresteerd een 20-jarige aardappelhandleaar uit Barcndrecht. die 1000 kg. graan had gekocht, een 35-jarige molenaarsknecht uit Overschie, die twee ton eraan had ingeslagen. In totaal heeft de politie in deze zaak dertien vedachten aan gehouden, van wie er zeven zijn opgeslo ten. Ondanks deze arrestatie had men nog geen enkel gpoor in de zaak, waarhij de bak ker, die rles Zondags had gewerkt, was be trokken. Bij hem had men 1700 kg. tarwe gevonden. Het verdere onderzoek bracht aan het licht, dat een gewezen graancon- troleur. die door de tijdsomstandigheden werkloos was geworden, de leverancier was. Deze man had op precies dezelfde wijze graan laten stelen en vervoeren als in de vorige zaak. Het gestolene werd des mor gens in de vroegte naar een winkel op den linker Maasoever gebracht. Toevallig werd de carrier altijd gehuurd van den verhuur der. die bij de vorige zaak betrokken was. In verband met deze zaak arresteerde de politie een 40-iarigen trammer. een 36-iari- gen havenarbeider, een.48 jarigen matroos. In de winkel van den graancontroleur vond de politie twee ton tarwe, mais en gerst, aükomstig van een in de Maashaven liggend schip; omdat de voorraad te groot werd, had hij 1700 kg. tarwe aan den bak- der. die ihans ook is gearresteerd. ver kocht. De gearresteerde personen hebben het gaan gestolen of vervoerd. De graan controleur betaalde een vast bedrag per kg. In totaal zijn er in deze zaak zeven per sonen aangehouden. Zij zijn alle in het hoofdbureau v^n politie opgesloten. De partij, die dit complot heeft gestolen, be draagt circa 15.000 kg. Geen verklaring geëischt Herhaalde aanvragen uit de kringen der Nederlandsche ambtenaren en ander perso neel in overheidsdienst hebben den commis saris-generaal voor bestuur en justitie Dr. Wimmer aanleiding gegeven in een rond schrijven aan de secretarissen-generaal der Nederlandsche departementen het volgende vast te stellen. Het ligt niet in de bedoeling van de Ne derlandsche ambtenaren en van het perso neel in overheidsdienst verklaringen over hun verhouding tot de N.S.B. te eischen. De Duitsche autoriteiten laten het onvermin derd hun instelling tegenover de verschil lende politieke partijen lederen ambte naar en lederen arbeider In overheidsdienst over, of hij zich bij een van de toegelaten politieke partijen wil aansluiten. PUT OP HET VALKHOF GEVONDEN Bij graafwerk op het Valkhof te Nijme gen zijn gemeentewerklieden gestuit op een put van ongeveer veertig meter diepte, die nog water bevatte. Volgens deskundi gen zou men hier te doen hebben met een der waterputten van de voormalige burcht. Er moeten op het Valkhof nog meer van deze putten aanwezig zijn. FORD verslagen De arbeiders mogen lid van het vakverbond worden. Het Hoogste Amerikaansche gerechtshof heeft beslist, aldus U.P., dat 23 leden van het personeel der Fordfabrieken, die waren ontslagen, omdat zij* zich bij een vakver- eeniging hadden aangesloten, weer in di°nst moeten worden genomen en dat de firma in de toekomst zich niet meer in het recht der arbeiders om zich bij een vakvereeniging aan te sluiten mag mengen. In vakvereenigingskringen wordt deze be slissing natuurlijk zeer enthousiast ontvan gen. Men gelooft dat de 160.000 arbeiders van de Fordfabrieken zich nu SRoedig bij het vakverbond zullen aansluiten. In een zeer oud gemeentelijk schoolge bouw aan de ammunitiehaven in Den Haag, welke school nog met gas werd verlicht, had de 21-jaige werkster mej. H. in een lokaal, waar zij werkzaamheden moest ver richten, gas geroken en de onvoorzichtig heid begaan een lucifer aan te steken om te trachten het lek te vinden. Het gevolg was een ontploffing, waardoor de schooljuf frouw, die de werkster vergezelde, werd ge wond. Het gebeurde overigens buiten de schooluren. Mej. H. stond 28 Januari terecht als ver dacht van overtreding van art. 158 W. van Str. (Het veroorzaken van brand of ont ploffing door schuld). De officier van Justitie eischte f 25. boete. De rechtbank heeft gisterenochtend de werkster vrijgesproken. Naar wij vernemen zal binnenkort be gonnen worden met den bouw van een klei ne kerk ten behoeve van de in de omgeving Radio-Kootwijk verspreid wonende Roomsch Katholieken. Het feit, dat er tusschen Bar- neveld en Apeldoorn op de Veluwe in het geheel geen R.K. kerk staat, bracht voor de R.K. bewoners van Radio-Kootwijk en om geving mede, dat zij zich of naar Barneveld, of naar Apeldoorn moesten begeven, beide gemeenten op een afstand van ongeveer 15 k.m. van radio-Kootwijk gelegen. De R.K. bewoners van radio-Kootwijk heb ben thans zelf de handen ineengeslagen en gezamenlijk een som gelds bijeengebracht. Het terrein in de omgeving der woningen is voor den bouw geschonken. Bereids is de toestemming van den aarts bisschop en de medewerking van de beide pastoors verkregen. Architect is de heer J. van Dongen, uit Apeldoorn. De kerk zal worden toegewijd aan den heiligen geest en zal op Apeldoorns grondgebied verrijzen. VLEESCH IS OP DEN BON MAAR HAM IS VRIJ VAN DISTRIBUTIE. De Zevenburgers brengen niet veel geld in het laatje. (Van onzen V.P.B.-correspondent).- Boedapest, Febr. 1941. De „Parel van den Donau", zooals de Ilongaarsche metropool zich vol trots noemt in de prospecti van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, heeft veel van haar glans verloren. De Europeesche oor log heeft ook op Boedapest zijn onmisken baar stempel gedrukt, zooals op alle steden die haar bloei en welvaart, haar bedrij vigheid en levensvreugde in de allereer ste plaats te danken hebben aan den stroom van vreemdelingen. De stad is stiller en donkerder geworden. Zij heeft veel inge boet van ,het internationale karakter, waar op zij aanspraak ken maken als groote stad en badplaats met de schoonste lig ging in Europa. Verleden jaar wemelde hét. hier,nog van burgers uit de Westelijke democratische landen: Engelschen, Fran- schcn en Polen. Van af deze lieden is ech ter geen mensch overgebleven. Men ont moet hen niet meer in de halls van de groote hotels aan de oevers van den Do nau. Ook hun "taal hoort men niet meer spreken; in plaats daarvan hoofdzakelijk Duitsch en af en toe ook Italiaansch. Het beeld van het Boedapester vreemdelingen verkeer wordt thans beheerscht door den Duitscher, die voor zaken op reis is, wiens weg door Boedapest voert of die op zijn reis naar het Zuid-Oosten van Europa even van de vermoeienissen van de trein reis uitf-ust in de hoofdstad van Hongarije. OOK IN BOEDAPEST IS HET LEVEN DUUR GEWORDEN. Hoewel natuurlijk vanzelf het vreemde lingenverkeer uit het buitenland sterk is afgenomen, is het hinnenlandsche verkeer eonigszins toegenomen door den terugkeer van Zevenburgen binnen den Hongaar- schen staal. De lieden, die uit Zevenburgen komen, hebben echter veel minder geld op zak dan het vroegere internationale pu bliek, zoodat zij slechts weinig bijdragen tot de recette van de inrichtingen van ver maak. En dan wordt de levensstandaard in Boedapest niet weinig beïnvloed door het feit, dat het leven er veel duurder is ge worden en de levensmiddelen schaarsch worden. De prijzen zijn gemiddeld met 40 gestegen in vérgelijking met de prij zen van vóór den oorlog. Deze stijging da teert vooral van de laatste drie maanden. Versobering is dus het wachtwoord, voor al omdat de inkomsten van de werkende bevolking, in de eerste plaats die .van de arbeiders en van de ambtenaars, in de verste verte geen gelijken tred hebben kunnen houden met den hoogeren levens-^ standaard Het zijn vooral de levensmid-'' delen en andere dagelijksche behoeften, die door de duurte zijn getroffen; soms zijn zij twee maal zoo duur als vroeger. De buitengewoon slechte oogst van het af- gcloopen jaar leidde eerst tot het oploopen der graanprijzen, die vervolgens een duur der worden van alle levensmiddelen na zich sleepte. Ten gevolge van het gebrek aan grond stoffen en het steeds inkrimpen van de aanwezige voorraden alsmede door de noodzakelijk gebleken loonsverhoogingen in de industrie moesten ook hier de prijzen wel stijgen; dit maakt zich bijzonder voel baar in de textiel-industrie en de schoen werkbranche. RANTSOENEERING OP BIJNA ELK GEBIED. Aanvankelijk bleef de rantsoé- neering beperkt tot suiker, reuzel, petroleum en benzine. De laatste suikerbietenoogst is echter zoo goed uitgevallen, dat men de sui- kerkaarten voor café's e.d. heeft laten vervallen. Daarentegen kwam het den laatsten tijd in Boedapest herhaaldelijk voor, dat men geen vet kon krijgen op zijn bon. Het is merkwaardig dat men daarentegen boter, margarine, ganzevet en olie zonder bon kan krijgen, zij het dan ook 80% duurder dan vroeger. Het gebrek aan broodgraan is oorzaak, dat er een soort eenheidshrood is ontstaan, daarin is natuurlijk ook het voorgeschre ven percentage aardappel- en maismeel verwerkt. Er is nog wel wat gebak ver krijgbaar; maar aangezien de bakkers DIENSTBODE VERDRONKEN De achttienjarige Margaretha Kalshovcn gleed gisterenmiddag bij het verrichten van werkzaamheden aan de achterzijde van de woning van haar werkgeefster aan de Hooftstraat te Alphen aan den Rijn van de stoep, waardoor zij in het water van den Ouden Rijn geraakte. Niemand zri het ongeluk gebeuren, zoodat het meisje jam merlijk verdronk. Toen men haar miste, werd de politie verwittigd, die ging dreggen en na vier uur het lijk van de ongelukkige ophaalde. Qutemmen Examen zwemonderwijzer voor den arbeidsdienst Gisteren zijn in de overdekte bad- en-zwem inrichting „De Regentes" in Den Haag exa mens afgenomen ter verkrijging van het di ploma zweminstructeur voor den Nederland- schen arbeidsdienst. Aan het centrale sportopleidingsinstituut in Den Haag zijn hiertoe zwemcursussen ge houden, welke 3 a 4 maanden hebben ge duurd en waaraan 23 cursisten hebben deel genomen. Het examen omvatte: theoriezwemmen, medische vakken (E.H.B.O.. hygiëne, enz.), praktijkzwemmen en lesgeven. Indien de geslaagde later eventueel den arbeidsdienst zou verlaten, geeft het diploma ook recht om in dc burgermaatschappij les te geven. Naast het zwemmen zijn in de afgeloopen maanden aan het centraal opleidingsinsti tuut tevens cursussen gehouden tot opleiding tot instructeur in zelfverdediging, waarvoor de examens, gisteren, vandaag en morgen worden afgenomen. De cursisten moeten proeven afleggen in jiu-jitzu. boksen en schermen, terwijl ook op dit gebied contact is gezocht met de rest), sportbonden. Het ligt in de bedoeling in de toekomst ook voor andere takken van sport speciale cursussen 'te organiseeren. Utiefriennen In het Parijzer Winter-Velodroom waren Zondag zeer veel toeschouwers aanwezig om getuige te zijn van het horoptreden van den Belg Scherens. Behalve in een tijdrit over 1 K.M. met stilstaanden start kwam de Belgische kampioen ook nog uit in een sprint wedstrijd. Als tegenstanders fungeer den de Franschen Gerardin en Chaillot. Na dat Schcrens en Gerardin van Chaillot ge wonnen hadden, had de strijd tusschen de heide rivalen een spannend verloop. Gerar din was echter in uitstekenden vorm en won dezen rit met een kwart vviellqngte voorsprong. Scherens nam in den volgenden rit. waar in alle drie deelnemers uitkwamen, revan che en klopte Gerardin met 10 c.M. De tijdrit over 1 K.M. bracht Gerardin een onbetwiste zege door dezen afstand af te leggen in 1 min. 12 2/5 sec. Chaillot maak te een tijd van 1 min. 13 sec. en Scherens 1 min. 133/5 sec. In het totaalklassement werd Gerardin met 5 punten eerste, Sche rens met. 7 punten tweede en Chaillot met 9 punten derde. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar (Zitting van Dinsdag 11 Februari) Den Helder. DE GELEGENHEID MAAKT DEN DIEF! De gelegenheid maakt den dief en zoo dacht verdachte J. R. er ook over, toen hij in Den Helder in een percdfel naast z'n wo ning, dat leeg stond in de maand Novem ber van het- vorige Jaar een spiegel, een closetgrcndel, een koperen schuif en een drukbel had weggenomen. Verd. vertelde, dat hij in de v. d. Duyn van Maesdamstraat woonde', de deuren van het huis naast hem stonden open. Hij er kende het feit. Dat is toch geen reden om te gaan roo- ven, meende de president, mr. v. Tuyll v. Serooskerken. Het is ergerlijk, dat u die dingen heeft weggenomen. Get. J. M. uit Den Helder, thans geëvacu eerd naar Akersloot, kwam een en ander bevestigen. De officier van justitie, Mr. de Brueys Tack requisitoir nemend, vond het feit ern stig, om maar goederen weg te nemen uit een huis, dat leeg stond. De officier meen de, dat dergelijke praktijken niet konden worden toegestaan en niet streng genoeg konden worden gestraft. De cisch luidde 5 maanden gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. voortaan alleen nog meel krijgen voor brood zal het met het gebak ook spoedig gedaan zijn. De aflevering van meel ge schiedt uitsluitend tegen „bewijs van in koop". In den kleinhandel is meel bijna niet meer te krijgen. De Boedapester is een verwoede vleesch- eter. Dit verhindert echter niet, dat men weinig last heeft gehad met het invoeren van drie vleeschlooze dagen en van één éénschotel-eten per week. In tusschen wordt aan het naleven van dezen regel niet zoo streng de hand gehouden als b.v. in Duitschland. Wild en gevogelte zijn er nog in overvloed-, en dingen als lever, hart, nieren, long enz. worden niet als vleesch beschouwd. Zelfs ham valt buiten de vleeschverordening! Erger is het gebrek aan kolen. Voor de opslagplaatsen van de kolenhandclaars wordt queue gemaakt. Het gebrek aan ko len wordt veroorzaakt door de werksta king in de mijnen, die in den afgeloopen herfst heeft plaats gehad. Dat er zoo wei nig hout is wat hier ook veel wordt ge stookt is een gevolg van het gebrek aan rollend materieel bij de spoorwegen. Amsterdamscbe effectenbeurs Kalme handel. Loome locali markt. Nederlandsche staak fondsen vaster. Amerikanei stil. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 4 97 1/16-97 3/16 97%-97« Nederland 1940 I 4 9898% Nederland 1940 II 4 9-4% 9i% Idem met hel. fac. 98% 98% Nederland 1938 3.3% 83%-84% S4-8413/J Oost Indië 1937 3 85 7/16 85% Oost Indië 1937 A 3 841/16 84% DUITSCHLAND D. Gr b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 83% s Grav. "37 I 3% N. Holl. '38 3 80 79% N.-Holl. '38 II (3%) 3 83 R'dam '37 I III 3% 80 13/1 Z.-Holland 1937 3 83 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hypb. Veendam 3% 89% 89%" INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 y BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 172 170 Ned. Ind Handelsb. A 119 Ned. Handel Mij. c. v. A 117 116 AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.KU. 10iy2-99% 98-! Fokker g. A. 66V2 Lever Bros en Unilever CV.A189 189 Ned. Ford 180 180 Philips G B.v.A. llil/2-115|/2' 113—114 Philips pref A 325 Calvé Delft c v. A. 1973,4-196% 1951,4-197 Centr. Suiker Mij. 1373,4 137% Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 28%-28%' 28-2S 3/16 Befh. Stëhl c.v. A 81-S2 81%-81% Gen Motors c.v. A. 4S% 48% Kennecot Copper c.v. A. 343,4-35% 34 9/16-34% North. Am. Aviation c.vA 16% 15 13/lf Rep. Steel c.v. A. 25 5/16-25 243/^2415/1(4 U. S. Steel c.v. A. 65%-64% 64%-65% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dördfsche Petr. g. AL 218%' 217 Kon. Petr. 239%-242 236-237% Buitenland. Shell Union c.v. A. 115/16-121/16 113,4-1115/10 Tide Water c.v. A. 10%-101/16 915/16-101/18 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A 113-112 111% Java China-Japanlijn A. 145%-145 144%-145 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A 151%-150% 147% Kon. Paketvaart A. 230 Ned. Scheepv. Unie A. 169 167-166% Roft. I.Iovd A. 139% Stoomv. Mij. Nederland A. 141-139 138% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 409 408-406 lavasche Cultuur NI SU. 246 245 Ver. Vorstenl. Cult. 116-117 115%-116% TABAKSONDERNEMINGEN. 185% Dell Rata via Mij. Deli Mij c. v. A. Senembah 182 240 205 203 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Ruhber 261%-258% 258-25556 Bandar Rubber Mij. A. 203 Deli Batavia Mij. A. 205% Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 12 Februari 1941! Reichsmarken 7536; Belga's 30.1432: Zwlt sersche Francs 43.56: Lires 9 87; Deensche Kronen 3640; Zweedsehe Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. WINTERHULPSpNEDERLAND Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Vo. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- der'.and ls aangewezen de Kasver- eeniglng NV., Amsterdam, No. 877. Ge brengt gelnk ln veler levenll

Schager Courant | 1941 | | pagina 2