Productieprijzen der tuinzaden 1 UTTERSTAD Middenstanders praten niet, maar doen Kou - Griep - Pijn Woensdag 12 Februari 1941 Tweede blad De Westfriesche tuinzadencommissie uit de drie Standsorganisaties heeft de produc tieprijzen van de tuinzaden berekend met daarnaast de opbrengst in kg. (alles p. ha.) Zij adviseeren hun leden niet onder deze gestelde prijzen teel to veneen komsten, in welken >«rm ook, aan te gaan. Ook heeft zij er bij hare leden op aange drongen, onderstaande prijzen als minimum te verkrijgen voor de tweejarige-gewassen, waarvan de leden plantmateriëel in voor raad hebben. De gestelde minimumprijzen zijn als yolgt: pr. p. kg. 'Elamboonen Dubbele z./dr. 0,S6 Dubbele m./dr. 0,69 Perfect en Volgers 0,77 Roem v. Holland n 0,69 Witte Reuzen z./dr. 0,69 Witte Reuzen m./dr. 0,57 Bonte Reuzen na./ en z./dr. 0,53 Alpha z./dr. 0,86 Conserve en Conservanda 0,80 Wagenaars en Saxa 0,57 Stamsnijboonen m./dr. 0,69 Stqmsnijboonen z./dr. 1,72 Stokboonen Fijne Tros „1, Br. Slagzwaard 1,50 Ras Verschoor en Veensche m./dr. 1,20 Veensche z./dr. 1,50 Imparator „'2, Erectra 0,75 tfuinboonen Witkiem 0,36 Hangers 0,36 3xWit 0,49 Windsor 0,41 Groene Hangers 0,36 Rieten Lange 0,60 Fijne Knol 0,84 Platte Egyptische 0,70 Komkommers Gele Tros 4,38 Groene 3,28 Uienzaad Stroogeel, Rijnsburg en Rood 2,85 Stullen Koolzaad Roem v. Enkbuizen 2,31 Brunswijk 1,92 Groen en Geel 1,44 Fijne witte 2,83 Spruitkool 1,92 Rood (grof) 2,88 Rood (fijn) 3,85 Wortelen Amsterdamsche bak volle gr. 3,40 Amsterdamsche bak glas 4 65 van Nantes 2,90 Rerlikunimers 2,90 Flalckeesche 1,94 Selderie Knolselderie 1,78 Snijsclderie 1,18 Peterselie 0,65 Doperwten Ronde 0,45 Gekreukte 0,52 Peulen Hendrikspeulen en andere 0,52 Slierpeulen 0,78 Padijs 0,96 Sehorseneeren 2,38 'Augurken 2,20 Allerlei uit Waterpompen in een mandje. Alle niet bewoonde huizen wor den opengebroken. De ingetreden dooi heeft tal van lekka- ges in de waterleiding veroorzaakt. Waar schijnlijk is in tientallen, zoo niet honderd tallen woningen, de waterleiding gespron gen. Heele fonteinen water spuiten lustig in de verlaten huizen. Ook daar, waar de leiding is afgesloten, kunnen lekken ont staan zijn vóór den meter. Het is dus wen- schelijk, dat men zoo spoedig mogelijk con troleert of de wonin$r niet onderloopt. Maandag was het waterverlies zóó groot, dat op een gegeven moment alle water uit den toren was weggeloopen. Den Helder zat opnieuw zonder een druppel water. Waar zitten de lekken? Men weet het niet. Het personeël van de waterleiding werkt, bij wijze -van spreken, dag en nacht aan het dichten van een lek hier cn van een lek daar, maar het" resultaat is, dat het water weg blijft stroomen. „We pompen water in een mandje," zei ons de adjunct-directeur. Er moeten dus maatregelen genomen worden en wel zeer dringend. Gisteren gingen tien ploegen arbeiders, vergezeld van de politie alle niet bewoonde huizen langs en gingen deze met een looper binnen of braken de deur open. Men kan aan de buitenkant niet altijd zien of er lekkage is. zoodat men de zaak binnen moet. controleeren. Men doet dus verstandig ervoor te zoreen. dat men thuis is, of als men zelf de zaak gecontroleerd heeft en bet. huis weer verlaat, aan den buitenkant van de deur- of voor het raam, duidelijk op oen briefje te schrijve, dat de leiding niet Besprongen is en dat men geen lekken heeft. SCHAGEN Schitterende opbrengst der col lecte voor noodlijdende collega's. Middenstanders gaan flsbreken. Houdt moed, morgen gaat het be ter, zegt de secretaris. De heer Wlssekerke eerelid, de heer C. Roggeveen gehuldigd. Verkoop van de middenstandswoningen De Schager Handeldrijvende en Indu- strieelc Middenstand vergaderde gisteravond onder leiding van haar voorzitter den heer W. D. Niesfadt, in het lokaal van den heer C. Boontjes. De opkomst was bij den aanvang der vergadering zooals gewoonlijk niet groot, echter ook later kwamen er weinig leden bij. In zijn welkomstwoord betreurt voorzitter de geringe opkomst, waarvoor geen excuus is te vinden, vooral gezien de moeilijke tijds omstandigheden waarin de middenstand leeft en het vele goede, dat de vereeniging doet. Echter, voorzitter noemt het geen maat staf, want de contributie kwam gelukkig vlotter binnen dan andere jaren en het le dental is stijgende. De notulen, gelezen door den tweeden secretaris, den heer K. Roggeveen, worden met dank voor de keurige opstelling, goed gekeurd. Ingekomen stukken, inededeelingcn. Ingekomen zijn o.a. schrijven van de Ned. Middenstandsbank, inzake waarschuwing to gen noodbeurzen door een particulier,, die zich echter in Schagen nog niet tracht „ver dienstelijk" te maken; het bestuur blijft waakzaam. De Kamer van Kopphandel deelt mede, dat het subsidie voor de school weer verleend wordf. Voorzitter brengt speciaal den heer Schmalz Sr. voor zijn bemoeiingen als lid der Kamer, dank. Voorzitter herinnert aan de gelden voor het middenstandsoffer. Lof en dank brengt hij voor de schitterende wijze waarop in Schagen geofferd is. f 2500.is samen met de Hanze bij eengebracht, door 200 leden. Procentsgewijze komt Schagen bij de hoog- sten. Spr. constateert dat er nog wel colle- gialiteitsgevoel is. Er is een verzoek gericht tot de bcvrach- tingscommiSsie, om olie, om met de Schager schippers het kanaal SchagenStolpe open te breken. Hiervoor wordt door de vergade ring een bedrag van f20.beschikbaar ge steld. Den heer v. Geelen bevreemdt het. dat het kanaal naar Kolhorn wel opengebroken is en het kanaal naar Stolpen niet. Voorzitter weet hiervan ook de oorzaak niet, van gemeentewege wordt het te duur.. Nu worden de gemeenschap en de schippers gediend. De groot,e kanalen worden door „IJsstrijd" opengebroken, de gemeente Scha gen subsidieert de vereeniging niet. dus deze bemoeit zich niet met het kanaal Schagen Stolpe. Gemeenschap dienen vindt de heer v: Geelen een mooi woord, maar waarom draait de gemeenschap er nu niet voor op? Voorzitter vindt het bedrag te klein, en de methode nu te éénvoudig om de gemeen tekas' nog aan te spreken. s De vergadering gaat hiermee accoord. Het JAARVERSLAG. brengt de secretaris de heer C. Schmalz u;t. Hij schetst de mobilisatie- en andere moeilijkheden uit het rampjaar 1940, de run op de zaken, de opleving, ook door de Heldersche vluchtelingen, de kwestie vin vestiging, van Heldersche Middenstanders, de collecte-actie, de oprichting der Neder- landsche middenstandscentrale als over brugging tusschen de 3 bonden. Alle wo ningen zijn nu goed verhuurd, de heeren Wissekerke en Wit wordt dank gebracht. De middenstandscursussen bloeien, den heer Brouwer Sr., directeur wordt hulde ge bracht. Secretaris dringt er op aan den midden standskinderen een goede opleiding te ge ven. Versobering ziet spr. als een offer, een maal zal men weer waardeeren wat men vroeger als gewoon aanvaardde: Kwali teit en overvloed. Houdt moed, morgen gaat het beter, besluit de heer Schmalz. De heer C. Roggerveen doet 'hierna reke ning en verantwoording, over de financieele toestand der scholen. Deze stemt tot tevre denheid, ook het aantal leerlingen is uit stekend^ de scholen- beantwoorden dus vol komen aan hun doel. Dank wordt gebracht aan de gemeentebe sturen uit den omtrek. De heer Burgman adviseert ook namens den heer Boonacker tot goedkeuring der rekening. Het is. de 25e maal zegt, voorzitter, dat. wij den heer Roggeveen dank brengen voor de wijze van beheer. De heer Kossen, verslag uitbrengende over de financieele toestand der vereeniging wil kort zijn, maar 't klinkt-goed. Er is een saldo van f 4S^,89 bij een ontvangst en uitgavephedrag van f 1059.95 De heer Leguit zal dit jaar samen met den heer Burgman de boeken van den len peningmeester controleeron. De heeren Kou- seband en Van Geelen adviseeren tot goed keuring van de rekening van den tweeden penningmeester. De heer Kouseband brengt verslag uit namens de woningbpuwcommissie. Het jaar was gunstig, de verlies- en winstreke ning geeft slechts een verlies van ruim f 400 tegen f 1000 vorig jaar. Alle wonin gen zijn verhuurd, de huurachterstand be treft slechts één ex-huurder, de administra teur: wordt, gedechargeerd. Het bestuur overweegt de 15 mid- denstandswoningeh en bloc te ver-v koopen, het gemeentebestuur staat daar niet onwelwillend tegenover. Het is sinds jaren een schip van bijleg. T.z.t zal het bestuur met voorstellen komen. BESTUURSVERKIEZING. De heeren Wit en Wissekerke, resp. 9 en 15 jaar bestuurslid, stellen zich niet her kiesbaar, hoewel de overige bestuursleden alle pogingen tot aanblijven deden. Veel werk deden de heeren voor de woningbouw, de heer Wissekerke speciaal ook voor de winkelweekacties. Voorzitter prijst den heer Wissekerke als een vertrouwensman met veel werkkracht, die zich nooit liet ont moedigen in zijn arbeid voor den midden stand en de gemeente. Spr. stelt voor, den heer Wissekerke tot eerelid te benoemen. (Applaus) en hoopt dat.de vereeniging nog lang van zijn adviezen mag profitecrcn. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren W. ,D. Niestadt (met alg. stemmen) J. Roggeveen (met elf stemmen) en de heer A. Prins (met 14 stempien na tweede vrije stemming). EEN HULDIGING. Voorzitter huldigt den heer C. Roggeveen, die in Maart 25 jaar bestuurslid zal zijn, en sinds 1919 de stuwkracht van de Han delsavondschool is. De finantieele admini stratie, die onder rijkscontrole staat, is een apart stuk werk, waarvoor den heer Rog geveen alle eer toekomt. Daarnaast heeft de heer Roggeveen veel gedaan voor Scha- gens belang en voorz. herinnert aan de gloriedagen van de landbouwfeestcn in 1920 en zijn actie tegen de kanaalplannen. Als stoffelijk blijk van waardeering is mevr. Roggeveen een bloemenmand be zorgd. den heer Roggeveen wordt een si garen kist met inscriptie aangeboden. (Ap- plaus). De heer Roggeveen toont zich verrast over de huldiging, waarvan* hij beduusd is. Over" drijft voorzitter niet? Spr. deed zijn werk steeds met. liefde in het belang van Scha gen en zijn middenstand. Spr. brengt, bul- de aan de mede-pioniers voor den Han- delswinteravondschool, de heeren Schmalz Sr. en wijlen Raat Sr. Hartelijk dankt spr. voor de huldé en belooft naar zijn krach ten school en middenstand als Schagenaar in hart en nieren, te dienen. Tot voorzitter wordt de heer Niestadt op voorstel van den heer Kouseband bij accla matie herkozen. De heeren Koüwenberg. groenten hande laar. Jn. Dekker, bakker, worden als leden aangenomen. DISTRIBUTIEPRAATJE. De heer K. Roggeveen meent, dat de hoo- gere instanties wel eens mogen weten, dat er in Schagen veel veranderd is door de bevolkingstoename door Heldersche inwo ners. en het feit dat dén Helder geen Scha- genaars en mensehen uit de omgeving als koopersm eer trekt. De basis 1939 is nu te laag. waar de aanwas 100 is. De vergadering gaat met de zienswijze van don heer Roggeveen accoord. De heer Kossen denkt dat den Haag een en ander wel weet, maar dringt aan op een actie door de vereeniging. Aldus -wordt besloten. Meer dan ooit is Schagen centrumplaats en daar moet op gewezen worden. Voorzitter meent dat den Haag een ge willig oor zal leenen, althans als de leden hun boeken willen openleggen. Men toont zich hiertoe voorhands bereid. De heer Schmalz wijst er op, dat de Ka mer van Koophandel zich ook met deze zaak bezig houdt, op medewerking kan gerekend worden. De heeren Posker en Krouwel klagen over bet bonnenhalen voor kolen en benzine te Schagerbrug. Het bestuur zal hierin ook trachten verbetering te krijgen. Rondvraag, De heer Wissekerke dantk voor de hulde hem gebracht. Had hij geweten dat men hem eerelid zou maken had hij bedankt want eerelid komt met de ouderdom en oud weet spr. zich nog niet (gelach). Spr. heeft steeds veel met de vereeniging op gehad cn zal dat blijven houden. Dank brengt spr. den verschillenden bestuursle den uit den loop der jaren voor de mede werking. Moge de Middcnstapdsvereeni- ging groeien en bloeien! De heer Posker klaagt er over dat de kring Den Helder verbiedt, kolen naar Schagen te vervoeren, terwijl de Schager kolenhandelaren ook den Helderschen hier gevestigd moeten leveren. Spoedige leve ring der kolen is gewenscht. De heer A. Prins dankt voor de medewer king inzake zijn zakenverlof verleend, in het bijzonder de heeren Niestadt en Schmalz. De heer Brugman bepleit een uniforme winkelsluiting, nu men zich door de ver duistering aan 't officieele sluitingsuur niet kan houden. Voorzitter zegt dat een uniforme rege ling van 6 uur sluiten in voorbereiding was maar de bezettende autoriteiten heb ben nog geen besluit genomen. De heer Kossen meent dat de zaak op nieuw aan de orde is, nu met meer kans van slagen. Men besluit nog even af te wachten. De heer D. Wit dankt voor de aangena me samenwerking in zijn bestuursperiode. De heer v. Geelen informeert of er iets bekend is over de kermis. Het bestuur heeft het onderwerp nog angstvallig vermeden, het ijs .is glad De heer Wissekerke denkt dat het ge meentebestuur in deze wel actief is. Hierna sluiting met een opwekkend woord. VERPLAATST, Naar wij vernemen zal hét distributie kantoor te Schagen worden overgeplaatst van de woning van den agent den heer J. H. Schene naar de voormalige directeurs woning op het terrein van de gasfabriek, tijdelijk bewoond door de familie Bijlsma uit Den Helder. Of de Schager bevolking deze verandering zeer op prijs zal stellen betwijfelen wij, het tegenwoordige kantoor ligt pra.chtig in het centrum, anderzijds is de gelegenheid tot vlot afdoen der zaken in het nieuwe pand veel beter, NKDERLANDSCHE TREKPAARDEN STAMBOEK. Jaarlijksche Algemeene vergadering van de afdeeling Noord-Holland-Utrecht van het Nederlandsche Trekpaardenstamboek op 10 Februari 1941, in Krasnapolsky te Amster dam. Voorzitter de heer Reindert Tolmer opent de vergadering en de heer Gehrels leest de notulen voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat een schrij ven van de Gedeputeerde Staten was inge komen, meldende dat eenzelfde bedrag be schikbaar werd gesteld als voorgaande ja ren. Deze toezegging gold voor drie jaar. Van de Hengstenvereeniging „Hollands Noorderkwartier" was een verzoek binnen gekomen om het orgaan „Ons Trekpaard" iets uit te breiden. Het bestuur achtte dit om verschillend© redenen niet wenschelijk: de onkosten zou den veel te hoog komen. De begrooting voor 1941 werd goedgekeurd. Het ledental bedraagt 185. Men meende op groei te mogen rekenen. Bij de bespreking van de premiekeuring stelde het bestuur voor, nog in te lasschen een rubriek merries van 810 iaar. De heer Bruins zou in overweging willen geven de leeftijdsgrens nog iets hooger te nemen, b.v. tot 12 jaar en dan als cisch te stellen, dat de te bekroonen merries iets gepresteerd hadden op fokgebied. De voorzitter sympathiseert wel met dit voorstel,, maar zag graag dit jaar in het bestuursvoorstel geen verandering gebracht. Als leden van het afdeelingsbestuur wer- OPENBARE VERKOOPING. In het café „de Gouden Engel" van den heer G. Boontjes aan de Markt had ten overstaan van Notaris H. J. van Veen te Schagerbrug de openbare verkooping plaats van: a. Een huis en erf aan de Spoorlaan, hoek Regentenstraat, groot 1 Are en ver huurd voor f 4.per week aan den heer J. de Jong. en b. Een huis en erf aan den Stationsweg, groot 1.40 Are. De verkooping geschiedde ten verzoeke van den eigenaar, den heer Jb. Bais, die het perceel aa'n den Stationsweg zelf be woont. Dit laatste perceel is vrij van huui te aanvaarden met 1 Mei a.s. of eerder. Perceel a. kwam bij opbod op f 3500. Hoogste bieder was de heer Vermeulen, aannemer te Den Helder en werd bij afslag gemijnd met f 50.door den' heer Veuger. makelaar alhier en het tweede perceel kwam bij opbod tot f 3000.Hoogste bie der was opnieuw de heer Vermeulen en dit perceel werd met f 25.—gemijnd door den heer G. Frederiks, zonder beroep te Den Helder. De twee perceelen, tezamen nu in bod staande op f 6575.werden gecombineerd nog aangeboden, doch dit had geen resul taat. De perceelen werden dus gegund res pectievelijk aan den heer Veuger voor f 3550.en aan den heer Frederiks voor f 3025.—. SUCESVOLLE UITVOERING VOOR „WINTERHULP". De Cabaretavond, die Winterhulp hier gis teravond gehouden heeft, is een groot succes geworden. De zaal was tot in alle hoeken be zet en Louis Noiret heeft de aanwezigen op uitstekende wijze bezig gehouden. Van een dergelijke uitvoering met een zelfde program ma, gaven wij gisteren een uitgebreid ver slag, wij kunnen dus thans kort zijn. De plaatselijke directeur, burgemeester Comelissen, opende met een woord van wel kom. Spr. moest tot zijn leedwezen consta- teeren, dat het plaatselijk comité er, ondanks hard werken, niet in geslaagd was, voor de collectes voldoende collectanten te krijgen. Spr. wekte allen op, de volgende keer beter op te passen en hoopte dat Schagen spoedig op de eerste plaats zal staan Vervolgens gaf spr. het woord aan het gezelschap Noiret. Het eerst trad op de goochelaar Antonini, die het publiek met zijn handigheid in groo- te verbazing bracht. De scetch „Artistenleven", opgevoerd door Louis en Polly Noiret, sloeg geweldig in. Na de pauze kwam voor het publiek wel de clou van den avond: Antonini met zijn sprekende pop August. August bracht met grapjes een bulderend gelach onder het pu bliek teweeg. Na een propagandistisch woord werd de avond met eenige liedjes besloten. De Winterhulp kan in Schagen op een goed geslaagden avond terugzien! LANGEND1JK KOORDSCHARWOUDE ONDERLING HULPBETOON. Gisteravond hield de vereeniging „Onder ling Hulpbetoon" de algemeene jaarverga dering in hotel „De Burg" onder leiding van den heer J. Kuiper. De voorzitter opende, de vergadering met welkom in 't bijzonder tot de vertegenwoor digers van de zustervereeniging te Oud- kaspel. Spr. hoopte, .dat de volgende jaar vergadering onder gunstiger omstandighe-r den mag worden gehouden. De notulen van de vorige -vergadering, voorgelezen door den secretaris, den heer K. de Vries, werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. De rekening 1940. kwam hierna aan de orde. In totaal sloot deze rekening op f 2545,33 in ont-vangsten en uitgaven. Aan contributies is f 1725,36 otvangen, uit gekeerd aan ziekengeld f 1Q93.24 bodeloon f 188,25. Het totaal bezit der vereeniging op 1 Januari 1940 was f 4566.38, per 31 Decemb. 1940 nog f 4251,68, een achteruitgang alzoo van f 314.70. De heer W. Borst rapporteerde, dat alles in de beste orde was bevonden. De penningmeester de heer K. van Dijk saf een nadere toelichting. Er werd aan 38 leden in 46 gevallen met 897 ziektedagen f 1375,04 uitgekeerd, aan halve leden in 13 gevallen; aan 12 leden met 415 ziektedagen totaal f 318.20. BH Door hun kou, koorts en pijnuitdrift> vende werking helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet vrni Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardt;es" Doos .10 en 50 ct. den herkozen de heeren Rcinders Folmer en de Schutter, die hun benoeming onder dank zegging aannamen. Nadat de heer Reinders Folmer als hoofd bestuurslid en de heer Pruisen als plaats vervangend jurylid worden benoemd, wordt de heer Gehrels, evenals vorig jaar. aange wezen als afgevaardigde naar de algemee ne vergadering te 's Gravenhage. De heer Bruins is plaatsvervanger. De beschrijvingsbrief, die op de algemeene vergadering zal worden behandeld, wordt ongewijzigd goedgekeurd. Voor de hengsten- en merrieveulens zullen op de premiekeuringen weer een 35-tal me-, dailles beschikbaar worden gesteld en te vens acht premies, van f 50 voor ingevoerde veulens in Noord-Holland en Utrecht. De premiekeuringen zullen zooals gewoon lijk weer in Slootdorp en Hoofdorp worden gehouden', voor de beoordeeling is het voor de jury noodzakelijk, dat de paarden naast elkaar staan. Nadat toezegging werd gedaan, dat de be grootingen in het vervolg zouden worden rondgestuurd, sluit de voorzitter deze vlot afgewerkte vergadering. De positie der vereen, is nog goed. De penningmeester wéés op de noodza kelijkheid van de toetreding van nieuwe le den, vooral jonge leden. f De penningmeester werd gedéchargeer<L Het jaarverslag van den secretaris wijdde eenige waardee- rende woorden aan de nagedachtenis van den overleden sécretaris, den heer D. Kan sen. Het ledental is teruggeloopen van 188 tot 184, waarvan 137 vollen en 47 halve le den. Het verslag sloot met de opwekking om het ledental der vereeniging op te voe ren, opdat Ondefl. Hulpbetoon groeie en bloeie. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Bruin en A. de Geus P.Az. werden niet nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Beiden namen dè herbenoeming aan. Op voorstel van het bestuurwerd het bodeloon op hetzelfde percentage gehand haafd. al zal men hem. in verband met de omstandigheden, een gratificatie van f 25. verleenen.' Het bestuur stelde voor, het ziekengeld op het oude te laten, waarmee de aanwezigen zich allen konden vereenigen. Het volgen de bestuursvoorstel was, de aansluiting bij den Bond van Ziekenkassen in Noord-Hol land. Het is wel nuttig en noodig, dat de zie kenkassen zich in grooter veband vereeni gen. hetgeen in dezen tijd vooral ook ge wenscht is. De contributie was 10 cent per lid per jaar. maar als le federatie zich aan sluit. zal de contributie allicht verlaagd kunnen worden. De heer K. van Dijk bracht verslag uit van de gevoerde besprekingen met den bond. Ook deze spr. was van oordeel, dat aansluiting zeer aan te bevelen is. Na eenige_ dachtenwisseling werd het be stuursvoorstel z.h.s. aangenomen. De heer G. IJff heeft hierna een kort woord gesproken namens de afgevaardigden van „Hulp in Nood". Spr. hoopte dat het ziekengeld gehandhaafd zal kunnen blij* ven, terwijl hij als zijn meening uitsprak, dat de aansluiting bij den Bond van belang is voor de ziekenkassen. Daarna sluiting. NIEUWS VAN mFLO RIMOND". Naar wij vernemen, is de bekencle turner J. Molenaar, kampioen van Nederland, in een nieuwe „branche" gegaan. Hij zal als... solodanser meewerken in het wijnballet uit de operette, dat onder leiding van mevr. Zaal wordt ingestudeerd. In zeker opzicht een experiment zal het zijn, dat de koren gedeeltelijk op tooneel, gedeeltelijk in de zaal zingen. Caecilia zal zich op het tooneel bewegen, de koren uit Stompetoren en I-Ieerhugowaard blijven in de zaal. Toeval lig waren wij in de gelegenheid den Ber ger kunstenaar Rein Snapper bezig te zien bij het ontwerpen der décors. Wij zagen o.a. een juweeltje van een Fransch pleintje met boerenherberg. Zoo word^ in alle afdcelingen hard ge werkt, om zoo mogelijk 16 Maart te kun nen „draaien". De directeur is thans in on derhandeling met eenige beroepsmusici van de H.O.V. en uit Schagen, ter aan vulling van het Alkmaarsche orkest, dat voor de begeleiding zorgt. Tenslotte vernamen wij nog, dat ook de heer Keeman, betaalmeester, zitting in het werkcomité heeft genomen. OUDKARSPEL. HERKOZEN. Bij de gisteravond gehouden verkiezing werd de heer Jb. de Boer herkozen als be stuurslid van de Kerk- en Dergmeer alhier. t BROEK OP LANGENDIJK TE GROOTE AANVOER. Dinsdagmorgen was de aanvoer van kool zoo groot, dat de veilingleider den tuin ders verzocht, voorloopig de kool per bon aan te bieden en niet per schuit aan te voeren, aangezien er een tekort aan spoor wagons was, zoodat de verkochte kool toch niet vervoerd zou kunnen worden. Er wa ren wel heel wat wagns geweest, doch doordat in de vorige week de aanvoer te gering was, en de wagons dus leeg bleven staan, zijn ze weggehaald. Het laden te Heerhugowaard zal ook spoedig vervallen, nu de vaart weer open komt. Dan zal het centrale punt de laad plaats te Broek op Langendijk zijn. Ook te Noordscharwoude was het aanbod aan de veiling zeer aanzienlijk, zoodat men een beperking in den aanvoer heeft inge voerd. Er werd een bepaalde hoeveelheid geveild, welke de aldaar in eenigszins groo ter aantal aanwezige spoorwagons, verla den kon worden.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5