Er komt een nienw vplgemaal KRUSCHEN Serie inbraken te Hoogwoud Dc Alkmaarsche Kaasmarkt ie Alkmaar. Voor haar uitzet gestolen Zaterdag 15 Februari 1941 Tweede blad Polder Callantsooq „EEN HEELE KLUIF" ZEGT BURGEMEESTER REHORST. Polderlasten op f 12.50 vast gesteld. Gistermiddag vergaderde de polder Cal; Jantsoog in Hotel „Duinzicht" on'der voor zitterschap, van den dijkgraaf, den heer Kruisyeld.Er bestond voor deze vergade ring buitengewoon groote belangstelling, Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en spreekt zijn voldoe ning uit over de talrijke opkomst. De secretaris, hesr Breebaart,. is wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wo nen. Spr. wenscht en heer -Breebaart een spoedig herstel toe. Een speciaal woord van welkom roept- spr. toe tot den heer Moeijes, waterbouw kundige te Oudorp. 'Ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden kan niet langer genoegen met de tegen woordige bemaling genomen worden, daar deze beslist onvoldoende is en men geen olie voor de machine kan krijgen. Bij onderhandelingen met het P.E.N. is gebleken, dat het plan om een- voor-- loopige bemalingsinstallatie te plaatsen, moet worden opgegeven, daar het P.E.N. daar niet voor voelt, zoodat. nu een voor stel tot vijzelbemaling wordt gedaan. De heer Moetjes heeft een rapportopge maakt over de bestaande en de nieuwe ma nier van bemaling. De nieuwe installatie zal den polder een schuld bezorgen van f 15:000.welke in '0 .iaar kan worden afgelost. Burgé Rehorst. vindt het een hcele kluif. D,e polder zal de volgende jaren voor groote kosten staan. Spr. vraagt of deze uitgave niet te vermijden is. Zal er ,b.v. geen water van het Zwanenwater kunnen worden afge tapt. De heer Honschoten deelt mede, dat het peil hiervan ongeveer 1.85 boven het polder peil staat. Een ongunstige omstandigheid is echter, dat het water in het lage gedeelte van den polder komt. Voorzitter merkt op, dat indien men niet maalt en de polder droog komt,, de kosten vèel hooger zullen zijn. Na lange discussies wordt het voorstel,, om een electrisch vijzelgemaal te plaatsen, waarvoor een leening van f 15.500 noodig is, in stemming gebracht. Het voorstel wordt met algèmeene stem men aangenomen. De notulen van de vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. Het Hoogheemraadschap Nóoröho 1 landsph Noorderkwartier wil t}en_jsfttinvyep-^e den en wenscht daarvoor een Strook ci-Qpd" langs genoemden weg-„van'tffen'uoldèr Ie" koopen. Aldus besloten. Ingevolge een circulaire van den secreta ris-generaal van het Departement van B.in-, neniandsche Zaken, zal aan het lager bezol digd, gehuwd personeel:'met ingang van 1 December 1940 een tijdelijke toelage- worden verleend van 6%. Het. voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening bij de Coöp. Boerenleenbank te Schagerbrug van f 2000.wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot commissieleden voor 't nazien van de rekening worden herb'eftöemd de heer Toes" en worden benoemd de heeren De Graaf en Bakker. De rekening over 1940 heeft -een tekort van f 1065.en wordt vastgesteld. De begrooting voor het jaar 1941 sluit op een eindbedrag van f 1S.213.67 met een te- Jkolt yan-f ,1065,— en wordt aldus vastge steld. De polderlasten worden vastgesteld op 'f 12.50.- Rondvraag. De heer Bremen wil voortaan om 10 uur :'s morgens vergaderen of na den middag. Er zal- aan gedacht worden. Burg.. Rehorst merkt op, dat het pad van 'Kruit naar het Kooibosch zeer slecht is en jzóu dat'graag verbeterd hebben. Het wordt in den -zomer veel gebruikt door de badgas ten. Het -bestuur zal hier aandacht aan schen ken. De heer Baken zou graag willen, dat de heele polder uilgemalen wordt, daar hij veel overlast van het water heeft. Voorzitter merkt'op, dat dit met groote kosten gepaard zal gaan. Er zal echter aandacht aan 1 ge schonken worden. De hoer Toes wilde de Zanderpolder uit- gemalen hebben. Ook hier stuit men op de zelfde .bezwaren. De heer van Honschoten vraagt of hij nun og water loozen kan uit. het Zwane- water, voor het nieuwe gemaal klaar is. Voorz. meent dat. de polder daar niets dan last van kan hebben. De heer Haken vraagt, wat er moet ge beuren met de rommel in de sloot bij het voetbalveld. Spr. heeft weleen bekeuring gehad, omdat, hij er niet gekroosd had, doch het kroosen is zoo onmogelijk. Voórz. deelt mede, dat hij reeds heeft gekeken, doch de toestand was nog niet te overzien, daar er nog ijs in de slooten lag. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sLuit. voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de geanimeerde be sprekingen. Overal op de wereld waar aan Rheumatische pijnen geleden werd, heett Kruschen zijn weldadige werking bewezen. Neem toch óók Bij, apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. De aanvoer was heden aanmerkelijk groo- ter, bijna verdubbeld sedert de vorige week. Maar dit kwam, omdat de fabriek te Texel, dié door de weersomstandigheden vermoe delijk, .verschillende weken niet, had kun nen- koni'en", weer present was... Zoodat de opleving min of meer een kunst mat ige was en' waarschijnlijk wel niet' van blijVenden aard zal zijn. De klanken, welke men van de meeste markters verneemt zijn, ten aanzien van de kaasproductie nog weinig hoopvol. Hier en dagr schijnt het dieptepunt inderdaad te zijn bereikt', elders echter is de melkpro ductie nog steeds dalende, terwijl overal alles nog grootendecls geheel weggaat voor consumpticmelk. Wat de kaashandel betreft, deze is hoog noodig aan een toenemende kaasproductie toe. Verschillende firma's staan practisoh stil: de voorraden zijn uitverkocht en van nieuwe voorraadvorming is niet de minste sprake. De prijs was natuurlijk f 35.25 en, zooals pok \vel te begrijpen is, ging de kaas tegen deze'rn prijs gemakkelijk weg. (Zitting van Vrijdag U Februari.). UITSPRAAK De landbouwer C. G. uit Zijpe was verle den week voorgeweest, omclat .hij 'een knecht ontslagen had. Aangezien de wnd. Ambt. van het O. M. Mr. C. de Groot een landbouwbedrijf niet rangschikte onder een „Gewerbcbetrieb" vroeg hij ontslag van rechtsvervolging. De Kantonrechter Mr. Boefrigter schriftelijk vonnis wijzende, kon zich met de opvatting van den Ambtenaar vereeniven en ontsloeb verd. van rechtsver volging. Een uitspraak derhalve conform de de?e week gepubliceerde jurisprudentie. Wieringerwaard DE STAL NIET BEHOORLIJK VER DUISTERD. Verd'uisteringszaken waren op deze zit ting schering en inslag. De veehouder P. C. R. uit Wieringerwaard was de eerste die terecht moest staan, omdat hij 'op 14 No'vem-- ber van hët vorige jaar zijn stal niet be hoorlijk had. verduisterd.Het achter de stal liggende erf was hélder verlicht. Verd. zeide de deur te hebben opengelaten om z'n paard binnen te halen. Op 'n ande re manier was dit niet mogelijk geweest. De Wnd. Ambt. van het O. M. vond dit een ernstig feit, men zou haast kunnen zeg gen, dat, het met opzet was gepleegd. Mr. de Groot eischte daarom f 30.— boete, subs. 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter uitspraak doende, wil de met verdachte's verdediging rekening houden en veroordeelde hem tot f 15.boe te, subs. 10 dagen. Broek op Lan gen dijk EIGENHEIMERS VERVOERD. De schipper Th. D. uit Broek op Langen- dijk had zich te verantwoorden,'-•■omdat hij op 13" November j.1. te Bergen-100 kg. Eigen heimers had vervoerd, zonder dat dit ver voer gedekt was door een geleidehiljet. Op. een vraag van den Kantonrechter of de aardappelen in beslag genomen waren, antwoordde verd. ontkennend. Zoover hij wist, was dit niet het geval geweest. Ik wist niet, dat dat niet mocht, anders had ik me niet in de waagschaal gezet, voegde hij eraan -toe. De Ambtenaar vordering nemend, wilde in aanmerking nemen, dat verd. niet in het aardappelenvak zat en vroeg daarom een geldboete van f 8.subs. 4 dagen. Verd. zeide, dat hij dit bedrag onmoge lijk betalen kon. omdat z'n schuit al zeven weken had stil gelegen en er dus niets te vérdienen was geweest. De. Kantonrechter uitspraak doende, wil de dit in aanmerking nemen en veroordeel de verd. tot f 5.boete, subs. 3 dagen. Wie r i n g c.r w a a r d ALWEER EEN VERDUISTERINGSZAAK. Op 19November, des avonds om kwart over elf had de los-werkman P. V. te Wie ringerwaard zijn woning niet behoorlijk ver duisterd. Ik had negen vluchtelingen uit Den Helder in m'n huis en m'n vrouw was erg ziek, waardoor ik bij d'er most blijve. Die vluchtelingen hebben bet licht opge stoken, "zeide verd. ter verdediging. Wat voor een deel van het huis hadden die vluchtelingen in beslag? wilde de Ambt. van het O. M. weten. 1 De voorkant eri de keuken,, antwoordde verd. Ik 'heb altijd goed verduisterd. Het is. wel een moeilijk geval, maar verd. gaat. tóch niet vrij uit. De eisch luidde f 8 boete subs 4 dagen. M'n vrouw is in 't ziekenhuis en ik heb zelf geen werk, jammerde verd. En dan nog f 8.—"betalen, dat kan ik niet. De kantonrechter liet zich niet bepraten eri veroordeelde verd. 'conform den eisch van den Ambenaar. Z ij p e. EN NOG ZOO'N GEVAL. Verd. J. E. uit Zijpe. die op 19 November z'n schuur niet behoorlijk verduisterd had, kon- bitter weinig ter verdediging aanvoe ren. Hij kon niet ontkennen. Voor het raam Jiing wel -een zak, maar de deur was open gegaan, waardoor licht naar buiten uit straalde; De Ambt. van het O. M. vordering "nemend, was van oordeel, dat verd. z'n SCHAGEN Dienstmeisje gearresteerd De rijkspolitie heeft gearresteerd de-22-ja- rige mej. G. Br., afkomstig uit Oudkarspel, dienstbode, bij de familie de V.,. eigenaresse van de Eerste Schager Melkinrichting al hier. Zij heeft bekend zich eenige malen te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit de brandkast van haar patroon. Op haar kamertje vond men een groote kist met uit het huishouden van haar patroon gesto len goederen, welke zij dacht te bestemmen voor haar uitzet. Het meisje dat van nette familie en een nichtje van* mevr. de V. is, zal heden, Zaterdagmorgen, naar Alkmaar overgebracht worden en ter beschikking van de justitie worden gesteld. NEGEN ZAKKEN HAVER GESTOLEN Bij den veehouder Waiboer aan de Hooge- bieren zijn negen zakken haver gestolen. Bij al de zaken die de politie heeft uit te zoeken kan dit „kleingoed" er nog wel bij. SCHAGEN-NIEUWS" Attentie Door ziekte van verschillende spelers, tevens door programma-wijziging, geven wij hier een nieuwe opstelling van het tweede en derde elftal, waarmede de op stelling gepubliceerd in de Schager 'Cou rant van Donderdag j.1. komt te vervallen. Schagen 2W.waard 2. Aanvang 11 uur. R. J. Kousbroek G. Beekhoven P. Slik J. Weeland T. Moransert P. Boontjes J. Slikker D. Ruig P. de Vries P. Dekker A. v. d. Pijl Res. L. Komen. B.K.C. 3—Schagen 3. Vertrek per trein 10 uur. T. Bijpost H. Vink G. Remps H. Ivistemaker H. Naber W. Damper I. Verbruggen J. Boontjes Th. de Weges Chr. Neefkes T. v. Rooy Res. M. v. Praag. N.B. J. Mos wordt, van Schagen 2 over geplaatst als linksbinnen naar Schagen 1. C. Bakker verhuist van linksbinnen naar rechtsbinnen. P. Kistemaker reserve voor Schagen 1. BURGERLIJKE STAND Geboren: Tonny, zoon van Teunis Weij en van Margaretha Koeten; Josephus Anthoni- us. zoon v. Bernardus Gerardus Gregorius Brügemann en van Diëuwertje Deutekom; Willem Jan. zoon van.Beiier Band en van Aafje Blaauboer. Overleden: Adrianus de Boer, oud 76 ja ren, echtgenoot van Meijntje Snel. POLITIE Gevonden: een koperen sleutel, een' rij wielplaatje, een riem, een blauwe muts en een auto-sleuteltje. Verloren: een portemonnaie en een bruin leeren handschoen. TEWERKSTELLING ARBEIDERS IN FRANKRIJK. Naar wij vernemen zijn thans pl.m. 15 personen uit deze gemeente in Noord-Frank rijk tev erkgesteld. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 8 Februari stonden 100 werk- loozen ingeschreven, waarvan 62 in dc steun verleening, 1 werklooze maakt een_ wacht- week door, terwijl 35 werkloozen uit hun bondskas trekken. best gedaan had en eischte daarom een geldboete van f 8 subs. 4 dacen. Verdachte vond dit tamelijk hoog; het was feitelijk een klein ongelukje, zoo zeide hij. De Kantonrechter deed uitspraak en ver oordeelde verd. conform den eisch van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie. Wieringerwaard. TE LAAT OP STRAAT. Het was op 3 Februari 's nachts om half twee, dat de landarbeider D. J. W. uit, Wie ringerwaard zich in gezelschap van twee kornuiten als Nederlander op den openbaren weg bevond terwijl hii al reeds lang in z'n woning had moeten zijn Jullie waren in een balzaal geweest, niet waar? vroeg de Kantonrechter. Dat is wel zoo. antwoordde deze. maar een van m'n kameraden was door de kou hevan- gen en was een tijdje buiten bewustzijn ge weest. Ze waren met z'n drieën naar den post van de Luchtbescherming gegaan, om daar hulp te zoeken. Men moet nu eenmaal rekening houden met de bestaandevoorschriften, meende de Ambtenaar, en eischte f 20 boete subs. 10 da gen. We moesten wel naar die post toe. want politie en dokter waren buiten bereik, al dus verd. De Kantonrechter wilde een en ander in aanmerking nemen en vexoordeelde verd. tot f8 boete, subs. 4 dagen. H e e r h u g o w a a r d. ZONDF.R LICHT GEREDEN. In den nacht van 10 op 11 November van het vorige jaar had een zekere P. B. uit Heerhugowaard aldaar op z'n fiets gereden, zonder voor- en achterlicht. Ik had een nieuwe lamp. verdedigde zich verd. En het wieletje was zoo stijf, dat de lamp niet branden wou. Voor loopen was de afstand te ver, voegde verd. er aan toe. De Ambt. merkte in z'n vordering op. dat verd. wist dat z'n lamp niet brandde en vroeg voor het vóórlicht f 5.boete, subs. 5 dagen en voor het achterlichtje f3.boe te subs. 2 dagen. De Kantonrechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. voor het voorlicht tot f Be boete subs. 2 dagen en voor het achterlichtje ;tot f2 boete subs. 1 dag. Dat is het vaste tariefvoegde mr. Boers ter er aan toe-. Rijkspolitie weet de hand te leggen op een der beruchtste in dividuen uit de Amsterdamsche onderwereld. Raadhuisdetir bleek los te zijn Het is aan de activiteit van den rijks veldwachter Fix te Hoogwoud te danken, dat de politie de hand heeft weten te leg gen op een der beruchtste individuen uit de Amsterdamsche onderwereld, die eerst in Juli 1940 na zijn zooveelste vonnis uit de gevangenis is ontslagen en waarschijn lijk sindsdien het platteland van Noord- Holland onveilig maakte. Onomstootelijk staat vast, dat de 52-jarige man, zekere H. G. Huyzer in den nacht van Donderdag op Vrijdag een serie inbraken te Hoogwoud heeft gepleegd, hoewel hij dit hardnekkig blijft ontkennen. In den vroegen Vrijdagmorgen, ongeveer om half acht, reed de rijksveldwachter door de Kerkelaan te Hoogwoud, toen hij een fiets onbeheerd zag staan tegen een paal van het. electrisch net. Tegelijk zag hij een persoon op .verdachte wijze schar relen op het erf achter het huis van den caféhouder Bakker. Dc rijksveldwachter hield de man aan en vroeg of het .rijwiel zijn eigendom was. De man beweerde van wel, doch toen de rijksveldwachter de fiets eens wat nauwkeuriger hekeek ontdekte hij daarop een plaatje met de initialen van een bekend inwoner, den ambtenaar ter secretarie. De rijksveldwachter oordeelde het raadzaam, temeer waar de aangehou dene beschonken was, hem voorloopig op te bergen in het cachot onder-het raadhuis om zijn roes eerst eens uit te slapen. Bij fouilleering werd o.a. een kistje sigaren gevonden. Zeer verbaasd was de veldwachter toen hij bij het x-aadhuis gekomen, de deur los vond en in een oogopslag zag dat was ingebroken. Het schrijf bureau van den burgemeester was met een beitel opengebroken; in de raadszaal was een kast met geheime stukken geforceerd en alles lag over hoop. De burgemeester werd gewaar schuwd en deze constateerde dat het kistje sigaren, dat op den arrestant gevonden was, gestolen moest zijn uit een kast op de secretarie. Het ver band was nu duidelijk en al spoedig kwamen enkele ingezetenen vertel len, dat ook bij hen ongenoode gasten op bezoek waren geweest. Bij den heer Schermer bleek het rijwiel van den secretarieambtcnaar, uit een schuurtje gestolen te zijn, bij den ca féhouder Bakker miste men een rol pepermunt en vond men een aange sproken flesch drank, waaraan de arrestant zich, naar men aanneemt, te goed had gedaan. Een winterjas van den zoon des huizes bleek zoek e zyn en werd op het erf teruggevon den. Voor de rijksveldwachter zijn ar restant naar het cachot bracht, was hij even met hem de woning van den gemeenteveldwachter van der Hulst binnengcloopen, om een sleu tel te halen èn ha-d den man een oogemblik op een divan in de woon kamer doen plaatsnemen. Van deze gelegenheid bleek hij gebruik ge maakt te hebben om een volledig stel inbrekerswerktuigen en ook de rol uit het café vermiste pepermunt onder de divan weg te. moffelen. Hij had buiten dc zindelijkheid van de Noordhollansche huisvrouw gere kend die bij de kamerbcurt dit ma teriaal. eenige uren later vond. MEERDERE DIEVEN? In den loop van den dag arriveerde de Majoor der Rijksveldwacht Misbeek uit Schagen met zijn rijksspeurhond Bertha en de ïijksveldwachter van Wezel, later ook majoor Dijk. uit Medemblik en werd onder leiding van burgemeester Hoogeboom een krachtig onderzoek ingesteld. Hierbij bleek dat waarschijnlijk nog andere personen aan het werk zijn geweest. Ook bij den dokter en bij den notaris is, getracht in te In-e ken, maar hier is het bij pogingen geble ven. De arrestant is heden. Zaterdag, naar Alkmaar overgebracht, waar hij ter beschik king van den Officier van Justitie gesteld zal worden. Het onderzoek duurt voort. „HET ROODE KRUIS" VERGADERT. Het ideaal: een Roode Kruisauto voor Schagen en omstreken! Gisteravond vergaderde Het Roode Kruis, afcleeling Schagen en omstreken, in de bo venzaal van café Peetoom. De opkomst uit Schagen was minimaal, uit Sint Maarten was de lokale commissie vol tallig aanwezig. Een tweetal dames hoor- tót dé aanwezigea. De vergadering-: stolid ondèr-leiding van den voorzitter, dokter van der Sluis, die in het bijzonder de heeren uit Sint Maarten welkom heette. Spr. schetst in het kort wat door de Roode Kruisafdeeling in de laatste twee jaar is gedaan. De oorlog bracht voor de afdeeling veel werk, spr. 'herinnert aan de inrichting der hulphospitalen, de hulp hospitalen van de burgerbevolking te Scha gen, in Avondrust en het Kalh. gesticht. Na de capitulatie is het werk afgebroken, van af dien tijd is in déze richting niet veel meer gedaan. Helpsters waren voor dien tijd ge ïnstrueerd, cursussen werden gehouden te Schagen, Callantsoog, Oudesluis, Burger- brug; eerste hulp bij ongélukken in 't Zand, Schagerbx-ug, Schagen en Anna Paulowna. De cursussen werden goed bezocht, ze wer den niet voortgezet, doordat verduistering en vervoersmogelijkheden moeilijkheden op leverden. Echter blijft deze zaak de aandacht houden. Voor den bloedtransfusiedienst was veel animo, ook daarvan is in den practijk niets terecht gekomen. Een inzameling voor Rot terdam is gehouden, de collectes voor het Roode Kruis gaven een behoorlijk resultaat. Het aantal leden steeg in 1940 zeer- sterk; voorzitter roemt het mooie resultaat in de Zijpe door de werkkracht van den propagan dist Jöngsma. De notulen van de bestuursvergadering, gelezen door den secretaris, den heer Room, worden goedgekeurd. Ingekomen zijn een verzoek zich te ahon- necren op een orgaan van helpers en help sters, dit wordt aan de leden overgelaten. Voorzitter brengt, in bespreking het werk der lokale commissies, die het bestuur zul len helpen bij cle propaganda, cursusorgani satie, collecten enz., opdat men meer voe ling houdt met de omgeving. Abonnementen per commissie zijn nuttig om van de werkzaamheden van het Roode Kruis op dc hoogte te blijven. Voor Sint. Maarten acht de heer Breed een werkcommissie van drie voorloopig vol doende, men kan zoo noodig uitbreiden. Wat de cursussen Eerste Hulp bij Ongelukken betreft streeft men naar uniformiteit, ze zijn gelijk aan die van het Witte Kruis, het Roode Kruis dringt zich niet op. Slechts als transportcolonnes noodig blijken, komen er eenige hoogere eischen. Het Witte Kruis gaat meer in de richting der huishoudelijke het Roode Kruis meer in de richting der hospitaalverpleging. In het reglement zal de taak der lokale commissies worden vast gelegd. Commissies zijn reeds gevormd te Barsingerhorn en Callantsoog. Besloten wordt, op verzoek van het Hoofd bestuur voorloopig een bedrag van f 50. beschikbaar te stellen voor de Hollanösche geïnterneerden in Duitschland. De heer Plukker raadt in 't algemeen aan /.uinig met de kas-middelen te zijn, de oor log duurt nog voort, Mw. de Boer de Moor vindt dat. geen redenen de landgenooten thans niet te helpen. De heer Plukker stelt de vraag of geen materiaal gekocht moet worden. Voorzitters ideaal is een eigen Roode Kruisauto te krijgen voor Schagen en om streken, maar dan moeten er eerst meer leden zijn. Het koopen van ander materiaal heeft geen zin. Voorgesteld wordt statuten op te stellen, volgens model van. het Hoofdbestuur. Op de volgende ledenvergadering zal een regle ment worden vastgesteld. Aldus besloten. De penningmeester, de heer Dorbeck, brengt verslag uit. Het kassaldo was f 1417.13, de heer Plukker adviseert namens de kas- commissie tot goedkeuring der rekeningen. Aldus besloten. Tijdens der ondvraag deelt de heer Dor beck mede, het penningmeesterschap te willen neerleggen wegens gevorderden leef tijd. Voorzitter zag den heer Dox-beck gaarne cle 25 jaar volmaken. Het punt werd tot de„ vólgende vergadering aangehaëdéil. De heer Breed dankt voor. „d? pijnoodi- ging. Het bevreemdt heiii. dat men sinds het tijdstip dat men de uitnoodigirig ont ving, een lokale commissie te vormen, tol heden niets hoorde. De commissie is nog niet eens lid. De vorm van ledenwerving zag spr. gaarne anders en wel per circu laire. Dat de commissie zonder bericht is ge bleven. komt door de stagnatie tengevolge van den oorlog, antwoordt voorzitter. Gaar ne ziet voorzitter de commissie als lid toe treden, voldoende propagandamateriaal wordt ter beschikking gesteld. De commissie treedt hierop toe als lid en zal de propaganda ter hand nemen. Hierna sluiting. RAADSVERGADERING. Naar wij vernemen, zal in de a.s. verga dering van den Raad dezer gemeente wor den behandeld een voorstel van B. en W. de salarissen van ambtenaren en werklie den. d'e gehuwd zijn, ingaande 1 Jan. 1941 te verhoogen met 6 voor zoover deze salarissen niet meer bedragen dan f 1250. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Alhier doet zich bij een kind van enkele maanden een geval van menigitis cerebros- pinalis epidemira (nekkramp) voor. WERKVERRUIMING. Naar wij vernemen zal a.s. Maandag bij werkbaar weer de werkverschaffing weder worden opengesteld. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 8 Februari stonden 101 per sonen als werkzoekende ingeschreven, waarvan 25 grondwerkers. 2 schilders, 6 timmerlieden. 2 metselaars, 5 opperlieden 1 stukadoor, 7 arbeiders-chauffeur, 1 stuur man-marconist. 1 banketbakker, 41 land arbeiders, 1 blocmistknecht, 1 kantoorbe diende. 1 kleine koopman en 7 losse arbei ders. In de overeenkomstige week in 1910. bedroeg dit aantal 116 en in 1939 104. PAS OP! Naar wij vernemen, zijn dezer dagen weer verschillende personen verbaliseerd wegens onvoldoende verduistering en 't niet bij zich hebben van de identiteitskaart. Een ieder zij dus gewaarschuwd. BERGEN GEEN ALARMGELUI MEER BIJ BRAND. Wanneer er in de gemeente ergens brand uitbrak, dan was het een oude traditie, dat de groote klok boven in den toren van de Ruïnekerk begon te luiden. Dit luiden was niet uitsluitend bedoeld als alarmeering der bevolking, doch tevens ook om de leden van de Vrijwillige Brandweer naar den Centra- len Post aan de Karei de Grootelaan te roe pen. Naar wij vernemen is in den vervolge het luiden van de brandklok van overheidswe ge verboden en zullen de brandweerlieden elkander moeten waarschuwen. W1ERINGEN POLITIE. Komen aanloopen een langharige bruine hond. Inlichtingen gemeente-bode.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5