Zware straffen «oor to hoop prijsberekening Het granaatappelsap Ex-koning Alfonso maakt het slechter Enge'sche vliegboot gezonken „Ik heb een meisje gewurgd" Radioprogramma Duitsch weermacfatbericht VERSCHERPTE DUIKBOOTACTIE GEEFT RESULTATEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Een onderzeeboot meldt het tot zinken brengen van drie gewapende vijandelijke koopvaardijschepen van tezamen 19.000 b.r. t. Een oorlogsschip in overzees'che wate ren. waarvan reeds bekend gemaakt is, dat het in den handelsoorlog bij elkaar 110.000 b.r.t; vijandelijke scheepsruimte lot zinken heeft gebracht, heeft opnieuw 10.000 ton scheepsruimte vernietigd. Verkenningsvluchten hebben gisleren bij aanvallen van de monding van de Theems en de Humber twee vijandelijke koopvaar dijschepen door homtreffers zwaar bescha digd. Lange-afstandsgeschut van het leger heeft op 14 en 15 Februari belangrijke mi litaire doelen in Zuidoost-Engeland be schoten. In C.vrenaira hebben duikbommenwerpers van het Duitsche luchtwapcn Britsche steunpunten met bommen van zwaar kaliber bestookt. Aanvallen van sterke formaties eeveehtsvliegers waven in den nacht van 15 op 16 Februari op belangrijke militaire in richtingen in Zuid-Oost, en Midden-Enge- lard gericht, alsmede op schepen. Bomtreffers veroorzaakten op verscheidene vliegvelden grooto branden on vernielden schuilplaatsen en vliegtuigen. Er ontstond groote schade in de havenwerken aan de Theems en in het havengebied van een stad aan de Westkust. Twee koopvaardij schepen van te zamen 8.000 hrt. werden tot zinken gebracht. Een ander vijandelijk koopvaardijschip werd in brand geschoten. Een gevechtsvliegtuig plaatste bomtreffers op een lichten kruiser. Pogingen van den vijand om het bezette gebied binnen te vliegen werden reeds aan do kust verijdeld. Hierbij verloor de vijand vijf vliegtuigen en wel twee jagers en drie gevechtsvliegtuigen in luchtgevechten. Op verscheidene plaatsen in West-Duitschland liet de vijand in den afgeloopen nacht een gering aantal brisant- en brandbommen vallen, die eenige slachtoffers onder de bur gerbevolking maakten. Er ontstond geen militaire schade. Bij deze vluchten en bij nachtelijke aanvalspogingeri op de bezette gebieden schoten de nachtjagers vier machi nes en de luchtdoelartillerie een vijandelijk toestel neer. De gezamenlijke verliezen van den vijand op 15 Februari en in den nacht van 15 op 16 Februari bedroegen dienten gevolge tien vliegtuigen. Een eigen machine wordt vermist. Italiaansch weermachthericht VERWOEDE GEVECHTEN AAN HET GRIEKSCHE FRONT. In zijn weermachtsbericht no. 254 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Gisteren hebben zich aan het Grieksche front in den sector van het elfde leger ver woede gevechten afgespeeld. Onze vlieg tuigen hebben troepenconcentraties en diensten der intendance gebombardeerd. In Noord-Afrika hebben vliegtuigen van het Duitsche luchtwapcn krachtig de mili taire werken van een vijandelijke basis ge bombardeerd. Onze toestellen hebben een vijandelijke luchtbasis op het eiland Kreta gebombardeerd en eenige vliegtuigen be schadigd. Vijandelijke vliegtuigen hebben eenige brandbommen van klein kaliber ge worpen op het eiland Rhodos. In Oost-Afrika zijn aanvallen van den vijand aan het noordelijk front, in den sector van Clieren en de zone van Carora (noordelijk Erythrea) afgeslagen. In de ba sis van Djuba worden gevechten rondom Kisimaio voortgezet. De vijand heeft eeni ge luchtaanvallen ondernomen op plaatsen in Erytrea. Te Massaoca is een Engelsch vliegtuig door luchtafweergeschut neerge haald Een ander vliegtuig is neergescho ten in den sector van Djuba. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Britsclie vliegtuigen aanvallen on dernomen op Vatania, Syracuse en Brin- disi. In laatstgenoemde stad werden twee vliegtuigen door het afweergeschut van de vloot neergehaald. Een der leden van de bemanning, die aan een valscherm omlaag sprong, is gevangen genomen. 116 JAAR OUD GEWORDEN. In de Roemeensclie gemeente Botarlin in het district Foksjan is in den ouderdom van 116 jaar overleden de landbouwer Michacl Sandu, die tot aan zijn dood flink en nooit ziek is geweest. De toestand van den te Rome wonenden ex-koning Alfonso van Spanje, die voor eenige dagen een aanval van hartzwakte kreeg, is in de avonduren van Zaterdag plotseling slechter geworden en geeft aan leiding tot bezorgdheid. Nadat zijn artsen, den bekenden specialist professor Frugoni bij het ziekbed geroepen hadden, werd liet volgende bulletin uitgegeven: „Toestand onveranderd, met nu en dan zeer zwakke werking van het hart." In den loop van den avond bracht de Ita liaansche kroonprins den exkoning een be zoek. Het bulletin van Zondagochtend, zoo meldt Stefani, vermeldt, dat de exkoning een vrij kalmen nacht heeft gehad en dat zich geen nieuw gezichtspunt heeft voorge daan. De gemalin en vier zoons van den ex koning bevonden zich bij hem. De Italiaan sche koninklijke familie en het Vaticaan laten zich over het verloop der'ziekte voort durend op dc hoogte stellen. Een militaire putsch in Paraquay De Argentijnsche bladen, publiceeren voor- loopig nog onbevestigde berichten van reizi gers uit Paraguay, volgens welke alclaar po gingen gedaan zijn voor een militaire putsch. Het is de regeering echter gelukt den op stand meester te worden. De commandant van het garnizoen Clorinda, kolonel Ramos, had gepqogd het corps officieren van het gar- niezoen tot een opstand te bewegen. Een of ficier, die weigerde aan den putsch deel te nemen, wps terstond doodgeschoten. Vervol gens is er tusschcn de officieren een regel rechte schietpartij ontstaan, waarhij nog een officier gedood en eenige andere gewond wer den. Kolonel Ramos is gearresteerd. Van of- ficieele Paraguaysche zijde zijn deze berich ten nog niet bevestigd. Ernstig ongeluk op het A'bert-katiaal Op het Albert kanaal nabij Hasselt zijn bij een scheepsongeluk 30 schoolkinderen om het leven gekomen. Nabij Godsheide wilden 35 kinderen zich od een vlot naar den anderen oever laten overzetten. Toen een golf over het vlot spoelde, drongen alle kinderen naar een kant, waardoor het vlot omsloeg en alle kinderen in liet water vie len. Niettegenstaande met behulp van po litie en brandweer onmiddellijk reddings pogingen in het werk gesteld werden, kon den slechts 5 kinderen levend geborgen worden. Van de 30 kinderen, die verdron ken zijn, heeft men tót dusver slechts drie lijken geborgen. Nog zware aanvaren te wachten Volgens den omroep te Londen heeft de Britsche minister van Marine, Alcxander, tor gelegenheid van dc opening eener oorlogs- spaarweek een rede gehouden, waarin hij zeide, dat de taak der Britsche vloot nog nooit in de geschiedenis zoo geweldig is ge weest als thans. Een der dringendste pro blemen noemde Alexancler het vervoer van groote hoeveelheden wanenmateriaal. Iedere Engelschman moet verwachten, dat op het Britsche eiland nog de zwaarste aanvallen gedaan zullen worden. 1 ACHTTIENDE PARTIJCONFERENTIE IN MOSKOU GEOPEND. In het. Kremlin is Vrijdag om IS uur de achttiende partijconferentie der gchccle Sowjet Unie geopend. De conferentie zal zich o.m. bezig houden met de ontwikkeling der industrie en van hot. transportwezen der Sowjet Unie. 144 DOODEN BIJ BOMBARDEMENT VAN GENUA. Volgens een officieel communiqué zijn hij het recente bombardement van Genua door Engelsche oorlogsschepen 144 menschen om het leven gekomen en 272 gekwetst. De onlangs ingestelde inspecties voor de prijsbeheersching zijn nu met hun controle begonnen. In tal van plaatsen in den lan de moesten in de laatste dagen aan firma's en personen, die de prijsvoorschrift.cn niet in acht hadden genomen, door de inspec teurs voor de prijsbeheersching belangrijke geldstraffen en andere in artikel 1 van het prijsheheerschingsbesluit genoemde straf fen. worden opgelegd, w.o. een schoenen winkel wegens te hopge prijzen voor schoe nen een boete van 1500. Een winkelier in heerenmode-artikelen wegens te hooge prijzen voor overhemden een boete van f 1000.verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen en open baarmaking van de tuchtbeschikking. Een winkelier in manufacturen wegens te hooge prijzen voor stoffen een boete van f 1000.— en verbeurdverklaring van meer dan 200 coupons wollen en andere stoffen ter waarde van ongeveer f 3000.welke in beslag werden genomen. Een winkelier in manufacturen wegens te hooge prijzen voor stoffen een boete van f 1000.sluiting en stillegging der zaak voor tien dagen en openbaarmaking van de tuchtbeschikking. Een handelaar in leder en fournituren wegens te hooge ledenprijzen f 500.boete. Een houtfabrikant wegens overtreding van de prijzenbeschikking brandhout no. 1 een boete van f 400. Een winkelier wegens te hooge prijzen voor blikjes sardines f 350.boete en ver beurdverklaring van de in beslag genomen blikjes sardines. Een winkelier wegens%te hooge prijzen voor blikjes sardines en koffie-surrogaat 'n boete van f 350. Voorts hebben de inspecteurs voor de prijsbeheersching in verschillende gevallen strafvervolgingen bij de Officieren van Jus titie ingeleid. Het onderzoek naar overtredingen wordt stelselmatig voortgezet. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland In den nacht van Zatel'dag op Zondag heeft de B.A F. naar het D.NB. verneemt, met sterke krachten West-Duitschland binnengevlogen en op verscheidene plaat sen brisant- en brandbommen geworpen. Er werden uitsluitend woonhuizen bescha digd. bovendien werden een kerk en een ziekenhuis getroffen. Militaire of voor te oorlogvoering belangrijke doelen werden r.iet, 'aangevallen. Verscheidene personen, onder wie eenige vrouwen, werden gewond. Berlijn, 16 Fébr. (D;N.B.): De Londensche berichtendienst heeft he denavond het uit Lissabon afkomstige be richt verspreid, dat de Engelsche vliegboot „Clyde", ter grootte van 23 ton tijdèns een storm op den Taag van zijn ankers is losge slagen. De vliegboot is gezonken. Alle Brit sche passagiers zijn gered, terwijl een Portu gees bij dit ongeiuk om het leven is geko men. POPOLO D' ITALIA OVER DE ENGELSCHE PARACHUTISTEN. De taak van de Engelsche parachutisten bestond niet alleen in het beschadigen der verbindingswegen, doch zij wilden ook het moreel van hel Italiaansche volk ontwrich ten, zoo schrijft de „Popoio d'Italia". Het blad schrijft verder, dat de Engelsehen zich^wecr eens opnieuw leelijk vergist heb ben. Churchill is er nog steeds niet van te overtuigen, dat het Italiaansche volk niet al leen zijn soldaten aan alle fronten zet, doch dat hel zich ook met het binnenlandsche front rond het regime schaart en onwrikbaar beslolcn is den oorlog tot aan de eintlover' winning te voeren. WERK VOOR ENGELSCHE VROUWEN. Naar uit Londen gemeld wordt, zijn thans alle Engelsche vrouwen van 20 tot 23 jaar verplicht zich in de maand Maart in een speciaal register te laten inschrijven voor werkzaamheden in de oorlogsindustrie. ENGELSCHE TORPEDOBOOTEN VOOR IRAK. Volgens berichten uit. Bagdad zouden 5 torpedobooten, die Irak in Engeland besteld heeft, gereed gekomen zijn. Men kan ver wachten, dat, zeer binnenkort de levering zal geschieden. In Duitsche krijgsgevangenschap afgedragen gelden Terugbetaling loopt vlot. De directeur van het Informatie Bureau van het Nederlandsehc Roodc Kruis, maakt het volgende bekend: Van hel Duitsche krijgsgevangenkamp „Bocholt" zijn op enkele uitzonderingen na alle gelden aan zijn bureau overgemaakt. Van dit kamp zijn geen goederen terugont vangen, wel worden nog eenige fototoestel len verwacht. Van het krijgsgevangenkamp „Bathorn" zijn alle gelden bij zijn bureau binnengeko men, eveneens fototoestellen en vulpenhou ders. Van het krijgsgevangenkamp „Weinsbcrg" zijn alle zoogenaamde „kampgelden" („la- gormrak") en het Hnllandschc geld binnen gekomen. De aldaar bestelde en betaalde boeken zijn inmiddels gedeeltelijk terugge komen. Bij aanvrage voor teruggave van boeken moet door den rechthebbende den naam van den schrijver en de titel van het boek opgegeven worden. Van het krijgsgevangenkamp „Neu-Bran- denburg" zijn vrijwel alle gelden binnen gekomen. Fvcneens een gedeelte van de al daar verdiende Joonen. Van de voormalige gevangenkampen Dort- mund, Versen, Meppen, Fuerstenberg, IIc- mer is tot nu toe slechts een gedeelte der aldaar afgedragen gelden ontvangen. Verzoeken om terugbetaling moeten ge-' richt worden aan het informatiebureau van liet Ncdcrlandsche Roode Kruis, afwikke- lingsdienst krijgsgevangenen. Zwarteweg 75. Den Haag. Zij. die in den loop der laatste 2 maanden om terugbetaling hebben verzocht, behoeven dit niet meer te herhalen. Poging tot doodslag te Groningen. Zaterdagavond kwam de 20-jarige G. L., wonende te Groningen, geheel ontdaan op het hoofdbureau van politie binnenstormen, zeggende, dat hij zoojuist in het noordelijk plantsoen een meisje gewurgd had. Tóen dc ziekenwagen van de recherche arriveerde, kwam het meisje naar den zie kenwagen wandelen. Oogenschijnlijk man keerde zij niets,, maar later bleek, dat zij kwetsuren aan de keel had opgeloopen. In derdaad had L., met wie'ri zij onecnigheid had gekregen, in plotselinge drift haar hij de keel gegrepen en deze zoo stijf dichtge knepen, dat zij bewusteloos in elkaar zakte. Dc dader is op liet. hoofdbureau van politie, als verdacht van poging tot, doodslag, in verzekerde bewaring gesteld. Deze jonge man, die getrouwd is, leeft gescheiden van zijn vrouw en had nu een relatie met. een ander meisje aangeknoopt. Bovendien bleek L. door de politie gezocht te worden terzake verduistering van rijwielen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 17 Februari 1941; Reichsmarken 75.36; Belga's 30 1432; Zwit sersche Francs 43.56; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.40; Zweedsehe Kronen 44,85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. DINSDAG 18 FEBRUARI 1941. Hilversum I, 415 m. Nederlandsch Programma. AVRO. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP; 8.45 Concertgebouw-orkest (opn.). 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Ensemble Jonny Kroon en gramofoon muziek. 12.15 De Jonge Acht en solist (12.3012.33 Almanak). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. I.00 AVRO-Aeolian-orkest (1.301.40 Cyclus „Groote Nederlanders"). 2.00 Zang en orgelconcert. 2.20 Reportage. 2.35 Pianovoordracht. 3.00 Reportage. 3.15 Caabretprogramma. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus: „WV leert ons de ontwik kelingsgang der dieren omtrent het leven op onze aarde en het levensvraagstuk?" 6.00 AVRO-Amusementsorkest en solisten. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Duitsche les (7.30—7.45 Berichten En gelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Filmmuziek (opn.). 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Omroeporkest en soliste. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum- II, 301,5 m. KRO. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP 9.30 Geestelijke muziek (gr.pl.). 10.00 Gramofoonmuziek. II.30 Religieuze muziek (gr.pl.). 12.00 Berichten. 12.15 rierard Lebon en zijn orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmu:aek. 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Nieuw Hollandsch strijkkwartet. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 VPRO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Dansmuziek (gr.pl.). 6.00 Nieuw Hollandsch strijkkwartet. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.007.15 Vragen van den dag ANP en slui ting. FEUILLETON io&i ethei m. <ÖM 29. En daar, in zijn eenzaam huis onder de boomen, klopte Edmund. Weston de as uit zijn pijp met een somber gefronst voorhoofd. Het wordt tijd om te handelen, zei hij tegen Bruno. Familiefeesten of niet ik ben niet van plan langer te wachten. Als Fortescue Carvis daar is, kan hij me intro- duceeren. Bruno kwispelde even. ten teeken van in stemming, en sliep meteen -weer in. HOOFDSTUK XXVI. De dag, volgende op de aankomst van Mar- jorie en Clement, was een Zondag. Sir John en Lady Carvis waren 's morgens naar de kerk gegaan, doch de laatste had dezen mor gen haar aandacht meer bij haar jongste dochter dan bij de preek. Voor ze weg waren gegaan, had Fortescue haar gezegd, dat hij en Diana een wandeling zouden gaan rnaken, :n hij had daarbij zoo veelbeteekenend geglim lacht, dat haar hart sneller was gaan klop pen. Hij was van plan Diana te vragen, daar van was ze zeker. Maar wat zou het antwoord van haar dochter zijn? Eigenlijk had zij, als moeder, eerst eens met het kin j moeten spreken, maar Diana's afwijzende houding, zoodra zij probeerde wat meer tot haar door te dringen, had haar daarvan doen afzien. Oh, ze hoopte maar dat het kind dit aanzoek zou aannemen. Het was een "kans, zooals ze wel licht nooit meer in haar leven zou krijgen. De wensch deze jongste en moeilijkste dochter veilig onder dak te weten, was voor Lady Carvis langzamerhand een obcessie geworden. Toen ze dus met Sir John na den kerk dienst naar de Hall terugwandelde, verkeerde ze in een groote spanning. Blanche was de eerste, die ze ontmoetten, en direct zag Lady Carvis aan haar dat er iets aan de hand was. Oh, lieve, wat is er gebeurd? vroeg ze angstig. Al vanaf dat ik vanmorgen weg ging heb ik een gevoel gehad dat... Blanche glimlachte haar geruststellend toe. Het is heelemaal niet noodig je zoo op te vinden, moedertje er is niets ernstigs ge beurd. Alleen maar een klein ongeluk. Een ongeluk? hijgde Lady Carvis, bleek wbrdend. Diana? Waar is het kind? Maak toch niet direct zoo'n drukte, zei Sir John geërgerd. Je hebt nog niet eens gehoord wat er eigenlijk aan den hand is. Nu Blanche, spreek op, wat is er gebeurd? Het is niet Diana, zei Blanche. Ze is uitgegaan met Fortescue. Het is werkelijk niets, moeder. Je moet je niet zoo gauw van streek maken. Oh, zijn ze nog uit? vroeg Lady Carvis verbaasd. Wat blijven ze lang weg! Ze hadden toch allang terug kunnen zijn! Waar Diana zit doet er op dit oogen- blik niet toe, snauwde Sir John. Ik wensch te weten wat er hier gebeurd is! Vertel het ■dan toch eindelijk, Blanche. Oh, maar er is heus niets ergs gebeurd, zei Blanche, werkelijk niet! Het is maar een klein ongelukje, dat ons echter een hoop ongemak kan bezorgen, ^laar ik heb er over nagedacht en ik geloof, dat ik al een oplos sing weet. Hoor ik nu nog wat er precies gebeurd is, ja of neen? schreeuwde iSr John, buiten zichzelf van woede. Ik begrijp niet waar U zich zoo boos over maakt, zei Blanche, verbaasd haar wenkbrauwen optrekkend. Ik heb al ge zegd dat het niets bijzonders is, hoewel het voor die arme Miggs lang niet prettig moet zijn een week of twee rust te houden, vooral nu er zooveel feesten op til zijn. En, zich tot haar moeder wendend, vervolgde ze: Maar ik kan Enid latn ekomen, die is heel ge schikt en kan Miggs zoolang vervangen. Nu deed Sir John een stap naar voren zijn ge icht zag purper-rood. Wat is er met Miggs gebeurd? raasde hij Blanche week onwillekeurig achteruit. Maar dat is toch te erg! zei ze verontwaar digd. Lady Carvis keek beangst naar haar echt genoot. Vertel het hem nu toch, lieve! zei ze tot haar dochter. Ik begrijp niet waar al die di'ukte om is, mopperde Blanche nog. Miggs heeft haar enkel verstuikt, dat is alles. Ze is boven op de gang uitgegleden en we mogen nog blij zijn dat ze niet van de trap gevallen is. Marjorie helpt haar nu. Ik weet zeker dat ze den eersten tijd niet op kan staan, het zag er nogal leelijk uit. Maar, zooals ik al zei. lieve, en ze stak haar arm door die van haar moeder, we kunnen Enid laten komen. Zie je nu wel dat er geen enkele reden is om je bezorgd te maken? Sir John draaide zich op zijn hielen om en liep met groote stappen naar zijn kamer, de deur met een smak achter zich dicht slaande. We moeten hem vooral niet boos maken, lieve kind, zei Lady Carvis. Het is zoo slecht voor zijn hart! Arme Miggs wat ellendig voor haar. Hè, ik ben toch zoo ge schrokken! Ik dacht dat' er iets met Diana was. En met een zwaren zucht keerden Lady Carvis zich om en ging de trap op naar boven. Blanche telefoneerde ondertusschen naar Londen en sprak met Enid af dat dezen den volgenden morgen vroeg zou komen. Daarna ging ze den zitkamer binnen en nam plaats in een fauteuil dicht bij het vuur. Ze was zeer tevreden over zichzelf en de manier, waarop ze de moeilijkheden, door Migg's val veroor zaakt, had weten op te lossen. Daar hoorde ze voetstappen, de deur ging open en Diana verscheen in denopening met Fortescue vlak achter zich. Het meisje zag er doodmoe uit, alsof ze een tocht achter den rug had, die veel te zwaar voor haar geweest was. De donkere schaduwen onder haar oogen deden deze nog grooter schijnen dan ze in werkelijkheid al waren en gaven haar ge zichtje een vreemde schoonheid. Den man achter haar glimlachte voldaan. Met een autoritair gebaar trok hij Diana's arm dcor de zijne. Ik zie dat hier slechts één lid van de familie is om het groote nieuws te hooren, begon hij. Blanche, je kunt me gelukwen- schen. Binnenkort word ik je broeder in een dubbelen beteekenis. Dit was wat Blanche verwacht en vurig gewenscht had en toch, nu ze deze twee men schen voor zich zag, den man zelfbewust en, naar het scheen gelukkig, maar haar zusje stil en zonder iets van de uitgelaten vroolijk- heid, waarom ze vroeger zoo haar hoofd id geschud, wist ze niet meer of ze om de we aankondiging blij moest zijn. Maar z» schud de dit gevoel energiek van zich af en, op Diana toestappend. kuate ze haar hartelijk. Mijn lieve zusje, wat een heerlijk nieuws is dat! zei ze opgetogen. Fortescue, van harte geluk gewenscht! Je hebt er geen gras over laten groeien! Wanneer ik eenmaal weet wat ik wil, vind ik het niet noodig t(jd te verspillen, zei Fortescue, niet zonder een tikje verwaand heid. En Diana is het hierin volkomen met mij eens, is het niet, liefste? Natuurlijk! zei Diana met een eigenaar- digen, heeschen stem. Mag ik even in jouw stoel bij het vuur zitten, Blanche? Ik ben door en door koud!- Arme lieveling! zei Blanche. Je bent natuurlijk zenuwachtig. Alles is ookzoo on verwachts voor je! Kom maar gauw hier! En we zullen een flesch champagne boven laten brengen, dan kunnen we op je toekomstig geluk drinken. Ze liep druk heen en weer, duwde Diana in haar fauteuil, belde, verzette een vaas met bloemen. Diana zat in het vuur te staren en zei niets. Fortescue was bij haar komen staan en, steeds glimlachend, streek hij haar over de glanzende lokken. Zooiets gebeurt ook niet iederen dag, zei hij vergoelijkend. Diana is hoe zal ik het zeggen? een beetje overstelpt. Hij nam haar hand en be klopte die vaderlijk. We zijn geen van bei den voor een langdurige verloving, vervolg de hij. En ik weet zeker, Blanche, dat jij een lieve zuster zult zijn en ons zult nelpen onze plannen door te zetten. '™nrdt rervr,l(]d.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 2