Alaska gevaarlijk heerschap Bulgairsch-Turksch niet-aanvalsverdrap Een Kachelaaiunaker staat terecht „Diplomatie is een machtskwestie'' Poging tot valsche munterij Amerika's tweede militaire basis io den Stillen Oceaan Inbraken in Amsterdam Noord Uw HOEST zal snel verdwijnen akker'S Abdijsiroop Op 14 Januari jl. stond voor de Haagsche rechtbank terecht de 39-jarige kok W. H. G.. beschuldigd van poging tot doodslag. Daar verdachte verzuimd had de dagvaarding aan zijn verdediger door te zenden, was de ver dediger niet aanwezig, zoodat toen besloten werd alleen de getuigen te verhooren en de verdere behandeling der zaak uit te stellen tot gisteren. De eerste getuige, de 56-jarige gemeente ambtenaar te Den Haag, C. A. A„ verklaar de dat verdachte op 9 October jl., des mid dags op het bureau van de arbeidsbeurs aan de Prinsegracht was verschenen met de vraag of hij te werk gesteld kon worden. Bij zijn ontkennend antwoord begon ver dachte op te spelen, waarop getuige hem naar den directeur venvees. daar dit reeds de tweede maal was dat dit geschiedde. Verdachte verwijderde zich en even later begaf getuige zich naar een ander lokaal. Hierbij werd hij onverwacht door verdach te aangevallen, die. met een groot koksmes naar hem sloeg. Hij verweerde zich door naar hem toe te trappen, doch dit mislukte, waarop hij er in slaagde zich door een deur te verwijderen en deze af te sluiten. Ver dachte liep achterom en kwam zoo weer hij getuige, waarop hij hem opnieuw aanviel. Getuige verdedigde zich hierbij met een stoel, doch dit gelukte niet geheel. Toen ver dachte struikelde kon getuige zich door een andere deur in veiligheid stellen. Hij is we gens zijn verwondingen drie weken ver pleegd in het R.Iv. Ziekenhuis aan het West einde. Verdachte ontkende de bedoeling te heb ben gehad om A. te dooden. De tweede getuige, de 32-jarige chirurg H. L. A. M., verklaarde getuige behandeld te hebben voor ernstige snij- en steekwon den aan de armen. Deze waren zoo diep. Voor de meervoudge kamer van de Utrechtsche rechtbank stond gistermorgen terecht de 58-jarige, gedetineerde kraandrij ver J. B. uit Utrecht, terzake van diefstal van f 7.000.Op 29 Januari van dit jaar was verdachte nog werkzaam bij den heer R., sigarenfabrikant uit de Bergstraat, als kachelaanmker. Dien morgen hing de fabri kant zijn colbertjasje aan een haak van de deur, in welk jasje een portefeuille zat met aan bankbiljetten een bedrag van f 7.000.— Toen de heer R. tegen ftet koffiedrinken zijn kantoorjasje voor zijn colbertje verwis selde, miste hij het geld. Vrijwel op hetzelf de oogenblik kwam zijn echtgenoote het kantoor binnenloopen met de mededeeling, dat hij zijn portefeuille voor de deur van de woning had verloren en dat het geld er uit was gestolen. Dit verhaal kwam den heer R. zeer verdacht voor en het vermoe- •den kwam bij hem op. dat de kachelaanma- ker de schuldige was. Deze echter ontkende hardnekkig, zei dat hij de deur niet uit ge weest was, doch herinnerde zich later, na dat de baas hem in een café een beetje dronken had gevoerd, dat hij even uit huis was geweest om kolen te bestellen. Na on derzoek bleek, dat verhaal gelogen te zijn en toen des avonds de recherche een inva' in zijn woning deed, werd hij op heeterdaad betrapt, juist toen hij de bankbiljetten stond te tellen. Verdachte was vóór het plegen van dezen diefstal juist uit de gevangenis ontslagen. Ter zitting bekende hij nog maar gedeel telijk. Hij zeide gehandeld te hebben Uit een 'grap. De officier van Justitie herinnerde in zijn repuisitoir er aan, dat verdachte het als een grap had willen voorstellen, maar dat gelooft natuurlijk niemand, ook verdach te niet. Deze man is zeer gevaarlijk, aldus de officier, hij heeft de eene leugen op de andere gestapeld. In verband met den ernst van het feit en mede door de antecedenten van verdachte, eischt spr. een gevangenis straf voor den tijd van een jaar en vier maanden. Mr. Gerlings bepaalde er zich toe in zijn pleidooi zich aan het oordeel van de recht bank te refereeren. dat zelfs een stuk been uit een der botten was geslagen. Getuige kwalificeerde de won den als ernstig lichamelijk letsel. De volgende getuige, de 47-jarige Haag- sche arts M. W., die verdachte psychiatrisch onderzocht, verklaarde in zijn rapport, dat verdachte een gevaar is voor de maatschap pij. Hij beval ter beschikking stelling aan de regeering, ter opneming in een krank zinnigengesticht. Verdachte bestreed deze conclusie en meende dat de psychiater zijn beweringen moet bewijzen. Het rapport van den volgenden getuige, den 64-jarigen zenuwarts II. M. G. uit Den Haag, die eveneens verdachte psychiatrisch onderzocht, komt tot een gelijke conclusie als de derde getuige. Ook dit rapport werd door verdachte be streden. Hij verklaarde op 9 October naar de arbeidsbeurs te zijn gegaan, teneinde te hooren of er werk voor hem was. Hij was goedgekeurd voor werk in Duitschland. waarop zijn papieren naar de arbeidsbeurs waren gezonden. De eerste getuige beant woordde zijn vraag ontkennend en sloot het loket. Hierop verloor hij zi.jn bezinning, waarop het gebeurde volgde. Hij hield ech ter vol. niet de bedoeling te hebben gehad om den heer A. te dooden. Op een vraag van den president, waarom hij het groote mes had meegenomen, kon hij geen voldoende verklaring geven. Daar de verdediger op 14 Januari niet aanwezig was, werd, zooals reeds gezegd, de zaak tot gister uitgesteld. De officier van justitie requireerde thans terzake van de mishandeling ontslag van rechtsvervolging, plaatsing in een krank zinnigengesticht den tijd van een jaar niet te boven gaande, en daarna ter beschikking stelling van de regeering. De verdediger gaf toe, dat er een storing is in de geestvermogens van verdachte doch ontkende, dat hij krankzinnig is. Wel is hij in het verleden eenigszins vreemd ge weest, doch voor het overige was hij nor maal. Spr. meent, dat plaatsing in een krankzinnigengesticht hier niet ou zijn plaats is, daar verdachte hiervan niet beter zal worden, doch eer zal verergeren. Daarom vraagt hij alleen ter beschikkingstelling van de regeering. De uitspraak werd bepaald op 4 Maart a.s. Levering van paarden voor de voedsel voorziening Een besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherij is verschenen, op grond waarvan provinciale voedselcommissarissen kunnen overgaan tot het vorderen van paarden, be stemd voor naar hun oordeel daarvoor in aanmerking komende gegadigden. DE «STE NEDERLANDSCHE JAARBEURS De Nederlandsche Spoorwegen zullen ook voor de komende jaarbeurs, die te Utrecht wordt gehouden van 11 t.m. 20 Maart, voor jaarbeursbezoekers 80 pet. reductie verlee- nen op alle afstanden van Utrecht op den enkelen-reis-prijs ^voor de terugreis. Het spoorkaartje met bovengenoemde reductie is op vertoon van het toegangsbewijs met spoorbon aan het station te Utrecht ver krijgbaar. POGING TOT AANRANDING EN BEROOVING. De rechtbank te Utrecht heeft een 23-jari- gen gehuwden los-werkman uit Zuilen we gens poging tot diefstal van geld ten na- deele van verschillende personen veroor deeld! De werkman trachtte aan geld te komen door op stille landwegen alleen rij dende jongedames aan te randen en deze geld af te persen. De Officier van justitie had tegen hem een gevangenisstraf van een jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot vier maanden gevangenisstraf. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SLA Vlë. Tengevolge van het smelten der sneeuw zijn in verschillende deelen van Zuid-Sla- vië de rivieren weer buiten haar oevers ge treden. Bijzonder groote overstroomingen worden gemeld uit Mostar, de hoofdstad der Herzegowina, en uit het gebied van de groo te Morava in Oud-Servië. - Overigens zijn door het warme weer de Donau en zijn zijrivieren op het geheele Zuidslavische gebied ijsvrij geworden, zoo dat de scheepvaart tusschen Novisad en de Zwarte Zee hervat is. Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag EERSTE KLASSE. Afdeeltng L DWS't Gooi; Sparta—DFC; DHC—Her mes DVS; AD O—Stormvogels; KFCFeijen- oord. Afdeeling IL 2e klasse A. AFC—Zeeburgia; OSV—ZFC; Alcm. Victrix WFC. 3e klasse A. Always Forward—Zaandijk; KW—GVO; ZW-AHollandia; PurmersteijnSt. George. 4e klasse A. •SchagenMFC; DTSBergen; Wieringer- waardSucces; N. Niedorp"Watervogels. Verklaring van Hatsoeoka. „De diplomatie is een machtskwestie en daarom is een sterke weermacht de voor waarde voor ieder vreedzaam sti'even", zoo heeft de Japansche minister van buiten- landsche zaken, Matsoeoka, in het Japan sche lagerhuis verklaard. „Wij kunnen geen krachtige buitenlandsche politiek voeren, wanneer in het buitenland de indruk ont staat, dat de vastbeslotenheid van Japan gaat wankelen of dat zijn nationale kracht is uitgeput. Daarom moet Japan de wereld in onwrikbare vastberadenheid bewijzen, dat het ondanks alle moeilijkheden den wil heeft om de gemeenschappelijke leefruimte van Oost Azië op te bouwen en te verstevi gen." Brifsch antwoord op Zwitsersche protestnota's De Zwitsersche bondsraad heeft in zijn gisteren gehouden vergadering kennis ge nomen van het antwoord, dat de Britsche regeering gegeven heeft op de door het Zwitsersche gezantschap te Londen inge diende protesten wegens de bombardemen ten op Bazel en Zurich. Ofschoon de Brit sche regeering het resultaat van het inge stelde onderzoek niet volkomen bindend acht verklaart zij zich met het oog op de vriend schappelijke betrekkingen tusschen de bei de landen bereid, te erkennen, dat voldoen de gronden aanwezig zijn om de verant woordelijkheid voor de bombardementen op zich te nemen. Zij spreekt haar diep leed wezen uit over de doodelijke gevolgen en de schade, die door de beide „ongelukkige incidenten" ontstaan zijn en verklaart zich bereid, de veroorzaakte schade te vergoe den. De guerilla in China Een Chineesche guerillabende heeft nabij Soetsjau een geslaagden aanslag gepleegd op een goederentrein op het traject Nanking- Sjanghai, Door een ontploffing werden_ de locomotief van den trein en 13 met koeien, gevogelte en levensmiddelen geladen goede renwagens tot ontsporing gebracht. Het tra ject werd in den loop van den ochtend ge zuiverd. De Chineesche pers maakt gewag van toe genomen gueri 11 a-actie in het gebied van Sjanghai, Nanking, en Hangtsjau. nadat dee len der Japansche bezettingstroepen terug getrokken zijn. Storm in Noord-Afrika In geheel Noord-Afrika woedt sedert Zon dag een orkaanachtige storm, die groote vernielingen aangericht heeft. Boomen wer den ontworteld, leidingmasten knapten af en aan de plantages werd veel schade aan gericht. Talrijke huizen zijn ingestort. Bij na alle telefoon- en telegraafleidingen zijn afgeknapt. Te Casablanca slingerde de wer velstorm een auto. waarin verscheidene per sonen gezeten waren, tegen een muur. De inzittenden werden zwaar gewond. Maandag stond voor de rechtbank te Maastricht een 53-jarige aannemer uit Wijl- ró, verdacht van poging tot valsclimunterij. Verdachte had zich op twee verschillen de tijdstippen van het vorige jaar door middel van advertenties in verbinding ge steld met een cliohémaker uit Den Haag en een graveur uit Haarlem. Hij trachtte deze menschen over halen, clichés te vervaar digen van foto's der voor- en achterzijde van Nederlandsche bankbiljetten. De man hing fantastische verhalen op over een nieuwe drukkerij, die hij te Hoensbroek voor de staatsmijnen zou beheeren en waarvoor hij een bedrijfsleider zocht. Het maken der chliché's van de bankbiljetten moest de proef van vakbekwaamheid zijn. De Hagenaar en de Haarlemmer gingen op het aantrekkelijke aanbod niet in, ook al schreef de Wijlrésche aannemer onder den naam Savelsberg op briefpapier met ge drukt hoofd „civiel-ingenieur, hoofd-inge- nieur van de American Railway, New York" De politie werd in het geval gemoeid. Wegens poging tot valschmunterij vroeg het O.M. twee jaar gevangenisstraf. Mr. P. Ballieux uit Kerkrade pleitte op juridische gronden ontslag van rechtsver volging, subsidiair clementie. Uitspraak 3 Maart, VIJFTIG JAAR GELEDEN: BRAND PUNT VAN DEN GOUDDORST. FANTASTISCH PLAN VAN HARRI- MAN, DEN SPOORWEGMAGNAAT. In verband met de plannen, welke Ame rika heeft ten aanzien van Alaska. wordt dit gebied, dat reeds eenmaal de wereld in beroering bracht door de ontdekking van goud. opnieuw onder de algemeene aan dacht gebracht. Over een van de grootste geografische ontdekkingen uit de 18(ie eeuw is slechts buitengewoon weinig bekend, namelijk over die van Alaska. Doch één ding sfaat vast. namelijk de datum, waarop dit geschiedde. Toen de Deensche ontdekkingsreiziger Vi- tus Behring voor het eerst voet aan land zetten op het schiereiland aan de Pool. schreef men 23 Februari 1741 twee eeuwen geleden Twee jaar later vertoon den zich enkele avonturiers en gelukzoekers in het „eenzame land", zooals Alaska tot voor kort genoemd werd. Er kwamen ont dekkingsreizigers en expedities. En op het einde van de 18de fieuw werd gr lvet een en ander gepubliceerd over de resultaten van deze expedities. In Maart 1865 deed een drietal Russen den Tsaar van Rusland een geschrift toekomen, waarin zij een uit eenzetting gaven van hun waarnemingen op Alaska en hun omgang met de Eski mo's. Misschien werd daardoor de aan dacht van den Tsaar gevestigd op zijn on herbergzaamste. meest verwaarloosde ge bied aan de Pool. want niet. lang daarna deed hij het, voor 7 millioen dollar van de hand aan de Vereer igde Staten. Het ge heele schiereiland met zijn gletschers en zijn Eskimo's had niets voor hem to be- teekenen. GOUD VERANDERDE DEN TOESTAND. Ook de Amerikanen namen in den be ginne weinig notitie van hun nieuwe aan winst. Zij lieten de 29.000 inwoners (tegen woordig telt Alaska 58.000 Eskimo's, Indi anen en halfbloeds) volkomen aan hun lot over. Doch zij waren er ais de kippen hij. toen in 1891 dus 50 jaar geleden, goud werd gevonden in de Yoekon. Bïi duizenden stroomden uit de Vereenig- de Staten en Canada de fortuinzoekers toe. On het, woeste schiereiland vonden zij over het algemeen echter meer ontgoochelingen dan goud, zoodat. er weldra een chaotische wanorde heerschte in dit gebied. Tien jaar later, in den zomer van 1901 kwam Hurriman, de bekende Amerikaan sohe snoorwegmagnaat., met ziin opzienba rende fantastische plan om een brug te hou wen over de Behringstraat en een tunne' van Alaska naar Siberië te graven. Toer was de stroom van goudziekors reeds lang verdwenen en herinnerden alleen talrijke goudzoekersromans aan de „dolle jaren". Door den houw van een brug over de Tusschen Bulgarije en Turkije is een niet- aanvalsverdrag gesloten. Het sluiten van dit vriendschaps. en niet- aanvalsverdrag is in den loop van Maan dagavond te Sofia hekend gemaakt. Het bestaat, uit een inleiding en vier punten. De sluiting van het verdrag heeft in poli tieke kringen te Sofia oprechte voldoening en bevrediging gewekt. In het bijzonder juicht men de wederzijdsche verzekering toe. dat de beide staten zich zullen onthou den van iederen aanval. Daardoor, zoo verklaart men. wordt op weldadige wijze een oplossing tot stand gebracht van de spanning, die was ontstaan in den laatsten tijd door de wederzijdsche veiligheidsmaat regelen. Men venvacht, dat door de verklaring een terstond merkbare kalmeering van de open" bare meening verkregen zal worden. In Bulgaarsche kringen juicht men de bepaling, dat de economische betrekkingen in overeenstemming met de belangen van beide landen uitgebreid zullen worden, te meer toe, daar sedert langen tijd de wensch gevoeld wordt het handelsverkeer met Turkije levendiger te doen worden. Men neemt, daarom aan. dat een Turksche delegatie voor onderhandelingen over een handelsverdrag spoedig in Sofia zal aan komen. Niet in de laatste plaats wordt hier ook de belofte, dat men de perspolitiek zal aan passen aan de betrekkingen van goede na buurschap en vriendschap, met voldoening opgenomen. Algemeen ziet men in het verdrag een verijdeling van de Engelsche plannen tot uitbreiding van den oorlog op den Balkan. VERKLARING VAN SARADJOGLOE. Naar het. Anatolische nieuwsagentschap meldt, heeft na de onderteekening van de BulgaarsehTurksche verklaring de Turk sche minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe, tegenover een verslaggever van het Anatolische nieuwsagentschap zijn indrukken met de volgende woorden weer gegeven: „Kleine dingen kunnen Soms groote re sultaten bewerkstelligen en voel goeds brengen. Het bescheiden document, dat wij hebben onderteekend. kan wellicht een complicatie op den Balkan verhinderen". De Bulgaarsche gezant in Ankara. Kiroff, verklaarde den verslaggever; „Ik ben per soonlijk zeer verheugd, dat ik uit naam van de Bulgajarsche regeering deze ver klaring heb onderfeekend, die een bewijs vormt van de vriendschap en het vertrou wen tusschen Bulgarije en Turkije. De overstromingen in Hongarije De overstroomingen in Hongarije zijn steeds ernstiger geworden. Boeren en troe pen blijven zich intensief inspannen om te beletten, dat de overstroomingen nog ernsti ger omvang aannemen. In de omstreken van Epostag zijn twaalf dorpen ontruimd, andere dorpen zijn geheel van de buitenwe reld afgesneden. Tal van huizen zijn inge stort. De rijksbestuurder. Horthy, heeft per vliegtuig een bezoek gebracht aan de over stroomde streken. Op diverse plaatsen aan de overzijde van het IJ hebben inbrekers in den vorigen nacht hun slag geslagen en verschillende partijen gedistribueerde levensmiddelen ont vreemd. Op zeer speciale wijze gingen zii te werk aan het Spreeuwenpark, waar zij aan de straatzijde een draadglas verbraken, zoodat zij gemakkelijk in den voorraadkelder van een groot levensmiddelenbedrijf konden ko men. Hier hadden zij slechts te kiezen, waarbij hun keus viel op 87/^ kg. thee. Een suikerwerkfabriek werd met hetzelfde doel bezocht. Via 'n tuimelraam kwam men binnen in het pand aan den Papaverhoek, waaruit zij verdwenen met medeneming van een groote voorraad suikerwerken en amandelen. In particuliere woningen bestond de buit uit in totaal ruim vijftig gulden aan contan ten, benevens koffie, thee en zeep. Behringstraat wilde Hurriman «en spoor wegverbinding tot stand brengen tusschen WashingtonSan FranciscoAlaskaSibe riëMoskouBerlijnRome. De Russen hieven echter doof voor zijn plannen. En hoeveel moeite hii ook deed om de Russen er voor te winnen; de regeering van den Tsaar bleef weigerachtig. De minister van buiten landsche zaken Witte liet doorschemeren, waarom Rusland er nets van wilde weten. De afstand van Alaska aan Amerika was een blunder geweest, die te een of anderen dage onaangename gevolgen zou kunnen hebben .voor Rusland ALASKA IN HET AMERIKAANSCHE VERDEDIGINGSSYSTEEM. Nadat de zaak nog eenigen tijd slepende was gehouden, viel het plan-Harriman in duigen en geruimen tijd hoorde men niets meer van Alaska. Bijna veertig jaar lang sluimerde het schiereiland den slaap van een buiten de wereldpolitiek staand eiland in den Stillen Oceaan. Eensklaps echter, in den herfst van 1940, kwamen de onderhande 'aars uit Washington in Canada, die van gedachten wenschten te wisselen met de Ca- ïadeesche regeering over het afstaan van Tm corridor naar Alaska. Tegelijkertijd legden van San Francisco omende transportschepen voor Alaska aan •n ontscheepten petroleum, oorlogsmaterieel 'pnzine en bouwmaterialen. In December begon men met den bouw van vestingwerken m in Januari richtten de mondingen van \merikaansrhe stukken geschut zich drei- 'pnd in de richting van Azië. Alaska werd onzacht uit zijn slaap ge- ,vekt. Het is bestemd om de tweede militai re basis van de V.S. in den Stillen Oceaan te worden. Hawai is reeds het eerste steun punt als Gij direct~Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefd» pgenees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beleen» den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nog meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddel! Dnitsch weermachtbericht Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen hebben met goed ge volg strategische doelen op de Britsche eilanden aangevallen. Bomtreffers veroor zaakten branden en verwoestingen in ha vens aan de Oostkust.. Bij een aanval in scheervlucht op een fabriek ten Z.O. van Huil. veroorzaakten voltreffers hevige ont ploffingen. Aan de Moray-Firth in Noord- Schotland werd een olie-opslagplaats in brand geworpen. Voorts werden geslaagde aanvallen ondernomen op pakhuizen op de Shetland-eilanden en op scheepsdoelen. Een vijandelijk schip werd tot zinken ge bracht. In den afgeloopen nacht hebben sterke formaties gevechtsvliegtuigen brand- en brisantbommen op Londen gewprpen en met succes havenwerken en zoeklichtstel lingen aan de Zuid- en Oostkust aange vallen. De vijand heeft nóch boven het Duitsche rijksgebied, nóch boven de bezette gebieden gevlogen. Afweergeschut aan d« kust hfeeft een ge vechtsvliegtuig van het type Bristol-Blen- lieim neergehaald. De marine heeft even eens een vijandelijk toestel neergeschoten. Nachtvliegers hebben in het Kanaalgebied vijf drijvende versperringsballons vernietigd. Twee eigen vliegtuigen worden vermist Van de in het weermachtsbericht var gisteren als vermist opgegeven eigen vlieg tuigen is er inmiddels één teruggekeerd. Tfaliaaosch weermachtbericht KISIMAIO DOOR DE ITALIANEN ONTRUIMD. De haven van tevoren geheel vernield. Het 256ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksehe front hebben zich gisteren den geheelen dag hardnekkige ge vechten afgespeeld in den sector van het elfde leger, waarbij de vijand zeer groote verliezen leed en er niet in slaagde, ons uit onze stellingen te verdrijven. Ook onze ver liezen zijn aanzienlijk geweest. Onze lucht- machtafdeeüngen hebben den geheelen dag met de troepen tactisch samengewerkt en vijandelijke detachementen met bom men en machinegeweervuur bestookt. Escadrilles van het, Duitsche vliegercorps hebben de achterwaartsche verbindingen en de troepenkampen van den vijand in Cyre- naica gebombardeerd. In de Aegeïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen brisant- en brandbommen op Italiaansche eilanden la ten vallen. In Oost-Afrika actie van plaatselijk ka rakter aan het front van Erythrea. Aan het front in Kenya, heeft een onzer' colon nes gevechtswagens en gemechaniseerde strijdmiddelen van den vijand op de ylucht gedreven. Aan den benedenloop van de Joeba zijn heftige aanvallen van den vij and, die de rivier wilde oversteken, afge slagen. Na de haven volkomen versperd te hebben, hebben onfcc dekkingstroepen in Somaliland de basis Kisimaio ontruimd. In dezen sector duurt de strijd voort. De luchtmacht van het Rijk heeft de be wondering van het Italiaansche volk ver diend voor haar bijdrage lot den strijd, haar volharding en het bloed, dat zij sedert het begin der operaties grootmoedig heeft, ge offerd. en in het bijzonder voor de stout- moedigheid en de offers in de laatste sla gen." joodscbe bloedgevers alleen voor joden De commissaris-generaal voor bestuur en justitie, Dr. Wimmer heeft den secretaris generaal van het departement van sociale zaken verzocht te bepalen, dat Joodsche bloedgevers en bloedgeefsters uit de bloed- geverslijsten worden verwijderd. Joden kun nen nog slech.ts als bloedgevers voor hun Joodsche rasgenooten optreden. De verwijde ring van Joodsche bloedgevers uit de lijsten moet voor 1 Maart zijn geschied. Wederom een overwinning van joe Louis De Amerikaansche wereldkampioen bok ser Joe Louis heeft het den laatsten tijd druk en voor wat zijn verdiensten betreft niet te klagen. Herhaaldelijk wordt hij uit- genoodigd uit te komen tegen een veel zwakkeren tegenstander, waarbij hij steeds een vrij gemakkelijke overwinning weet te behalen. Zoo bokste hij Maandag tegen Gus Dora- zio, een veel zwakkeren tegenstander, die evenwel om zijn plaatselijke populariteit was uitgenoodigd tegen Louis te boksen. Het ge vecht was dan ook vrij spoedig beslist- De wereldkampioen sloeg zijn tegenstander reeds in de tweede ronde k.o. De organisa toren van dezen kamp waren tevreden, want Dorazio's aantrekkingskracht bleek zoo groot, dat vele belangstellenden voor de zen wedstrijd nog afgewezen moesten wor den wegens plaatsgebrek.

Schager Courant | 1941 | | pagina 7