Predikbeurten Marktberichten Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA BREEZAND VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN TUINBOUWCURSUS Nadat de heer C. v. d. Linden de bij den heer Borst gehouden vergadering van bo vengenoemde vereeniging had geopend, volgde lezing der notulen door den heer P. Schilderman. Zij waren, omdat de secr. toentertijd in dienst, was, samengesteld door den heer Van Genderen, aan wien dus na de goedkeuring de daarvoor gebruike lijke dank werd gebracht. De penningm., de heer Van Genderen, deelde hierop mede hoe het met de finan ciën stond. De ontvangsten waren 44,50, de uitgaven 19.50, waardoor het batig sal do van het vorige jaar, groot f 82.75 aan groeide tot 107,75. De hccren .T. Duin en. IJ. Tijsen controleerden de rekening en bevonden alles in orde. Bij acclamatie werd vervolgens de heer Van Genderen als bestuurslid herkozen, waarna het bestuursvoorstel ter sprake kwam, een nieuwe zaaimachine aan te schaffen. De machine die men heeft is van uitstekende constructie, maar werkt wat zwaar. Ze wordt nu gerepareerd en zal zeker weer goed dienst kunnen doen, maar een tweede er naast en dan een wat lich tere, is gewenscht. De eerste zou dan voor de fijnste zaden gebruikt kunnen worden, de nieuwe o.a. voor vetzaad.. Aan den secr., den heer P. Schildei'man, werd vrij mandaat verleend voor den aan koop. Hierna werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld hun opgaven te doen voor aankoop van vroege koolplanten, sla, uittjes, enz. en werd voor de afwezigen de gelegenheid daartoe nog veertien dagen opengesteld bij den secretaris. De heer J. Hooimeijer zal weer voor de levering zor gen, en zeide, dat de plantjes dit jaar niet bevroren waren en men dus wel iets vroe ger zal zijn dan vorig jaar. De plantjes waren nu nog wel erg klein. Bij de rondvraag deelde, de heer D. de 'Jong- mede dit jaar voor 't laatst in staat te zijn de vruchlboomen te besproeien. Voorzitter was dankbaar voor de tijdige wenk en vroeg den heer De Jong dan van den zomer op z'n tocht langs de boomen een hulp mee te nemen en die op het hart te drukken: „Kijk goed uit m'n knecht, doe goed je best, dan ben je het volgende jaar baas!" De heer De Jong kreeg vrij mandaat, voor de spuit aan te koopen wat vervan gen moest worden cn nadat was opge merkt, dat ook een sproeier, eigendom van ■den heer Schilderman, werd gebruikt, vond men billijk, dat daarvoor een kleine ver goeding werd gegeven en in ieder geval de noodige herstellingen of aanvulling van onderdeden op kosten van de vereeniging geschieden. Hierna volgde sluiting. HARENKARSPEL WAARLAND. „WAARLAND EN OMSTREKEN", Bovengenoemde Tuinbouwvereen. hield ïiare 43ste jaarvergadering in het lokaal van den heer J. Bos, Café „De Tortelduif" te •Waarland. De heer P. de Jong, Voorzitter der vereen., opende de vergadering met een hartelijk iWoord van welkom, waarbij spreker memo reerde de verschillende belevenissen over het afgeloopen jaar, welke nu niet onver deeld gunstig mogen worden genoemd. Voorts sprak voorz. de hoop uit dat het jaar 1941 betere resultaten mag afwerpen, speciaal voor den tuinbouw, en aanver wante bedrijven. De secretaris, de heer A. J. Klaver, las ver bolgens de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd onder dankzegging wer den goedgekeurd. Bij de behandeling van ingekomen stuk ken werd op een vci'zoek van den Planten- ziektenkundigen Dienst besloten een bijdra ge te verleenen van f2.50. Op een verzoek van een drietal tuinbouw- bereenigingen uit Langcndijk om bij te dra gen in de kosten van het verduisteren van een schoollokaal in verband met geven van een tuinbouwcursus daarin, en van welken cursus eveneens gebruik wordt gemaakt door eenige zoons van de leden van onze tuinbouwvereeniging, werd besloten f 10 bij ,tc dragen. Vervolgens las de secretaris het jaarver slag voor over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de resultaten in den tuinbouw nog verre van bevredigend mogen worden ge noemd. Het ledental bedroeg thans 51. Voorzitter dankt den Secretaris voor zijn keurig en uitgebreid jaarverslag. Vervolgens bracht de heer G. Jonker, pen ningmeester, financieel verslag uit, waaruit bleek dat het voordcclig saldo- bedroeg 130.85. De commissie tot nazien der rekening, rapporteerde dat alles in goede orde was be vonden. De commissie bestond uit de heeren G. Bruin Jbzn. en Jac. Zult. Den penningmeester werd dank gebracht Ivoor zijn accuraat beheer. Bij de vervolgens aan de orde zijnde Be stuursverkiezing, wegens pcrioideke aftre ding van de heeren G. Jonker en P. de Jong, werden genoemde heeren met bijna alge- meene stemmen herkozen. Beiden nam'en hunne benoeming wederom aan onder dank gegging vor het in hun gestelde vertrouwen. Voorts werd besloten om het volgende jaar wederom koolzaad te telen vanwege de ver eniging. Bij de besprekingen voorstellen voor de Vergadering Noordermai'ktbond, werd op voorstel van den heer P. Noordstrand een Voorstel door de vergadering aangenomen, om bij de betreffende instanties te verzoe ken de prijzen van de kool wekelijks te ver- hoogen, teneinde een betere regeling te ver krijgen in verband met den aanvoer aan de Veilingen. Wel was de vergadering van gedachte, dat een en ander voor het loopende seizoen wei nig zou baten, maar dat het dan zoo noodig voor het komende seizoen in werking zal {treden. Bij de benoeming afgevaardigde voor den Noordermarktbond werd gekozen den heer Jac. Pancras, terwijl de heer Jac. Zutt als diens plaatsvervanger werd aangewezen. De heer A. Beets, welke vorig jaar als plaatsver vanger werd gekozen, zal eveneens afgevaar digde zijn naar den Noordermarktbond, zulks pmreden ieder die als plaatsvervanger wordt gekozen, een jaar later niet meer behoeft te worden gekozen, doch automatisch afgevaar digde is. Na de rondvraag, meer besprekingen opleve rende van huishoudelijken aard, sloot voor- zitter deze zeer geanimeerde vci'gadei'ing. OUDE N1EDORP WINTERHULP. Dc collecte heeft in deze gemeente ruim f37.opgebracht. KAPVERGUNNING. Aan den heer P. Blokker werd vergunning verleend tot, het kappen van eenige boomen. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen bedraagt thans 25. WERKVERSCHAFFING. Vermoedelijk zal Maandag aanstaande worden aangevangen met het werkverschaf- fingsobject van den W.O.L. Polder. ONGEVAL. De heer D. Biei'steker gei'aakte bij het aan koppelen van een aanhangwagen tusschen truc en een ijzeren dampaal bekneld met zijn been, .waax-door dit licht werd gekneusd „NIEUW LEVEN" VERGADERT Bestuurslid zakt door z'n stoel! Dc tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven" hield gistermiddag een vergadering ten lo kale van Mijts te Verlaat. De voox-zitter, dc heer J. Kostelijk was door ongesteldheid verhinderd de vergadering te leiden. De heer J. Klaver, secretaris, opende de vei'- gadei'ing. Ongeveer 30 leden waren ougc- komen. Spr. herdenkt de inmiddels over leden penningmeester, de heer Méerboer. De vergadering gedenkt dit verscheiden door een oogenblik stilte. Blijkens ingekomen schrijven van den plantenzielctckundigen dienst worden gra tis boekjes verstrekt voor de bestx-ijding van de coloi-adokever met Calcium ai-se naat. Besloten wordt er 50 exemplaren van te bestellen. De veilingleider van de Noordermarkt bond verzoekt bij monde van den voorzït- ter, de aan te voeren kool nauwkeurig te wegen, en het juiste gewichtgetal op te ge ven. Bij eventueel abuis, kan boete woi* den vooi-komen, door dit voor de lossing te melden. Voorts wordt nog medegedeeld, dat zij, die meenen aan de levering van paarden moeilijk te kunnen voldoen, dit oogcnblik- kelijk moeten melden aan den voedselcom- missaris. Dergelijke gevallen worden waar schijnlijk geholpen door vei'vangingspaar- den uit de tweede vordering. In het jaarverslag deelt de secretaris mede, dat in de vacature van penningmees ter, door het ovei'lijden van den heer Mee- reboer ontstaan, is voorzien door benoe ming van don heer Bossen. Het ledental is door overlijden en vertrek ecnigszins te- ruggeloopen en bedraagt thans 146. Uit het financieel verslag van de com missie blijkt, dat de inkomsten hebben be dragen 300,19 en de uitgaven 356.22. Na- deelig saldo alzoo 56.03. Van de Boeren leenbank werd opgenomen 90,Na am pele bespreking wordt besloten de drie sproeimachines, die door de vereeniging werden aangekocht- niet te verkoopen, doch op dcnzelfdcn voet van voox-heen door to gaan en deze te verhuren voor 5 cent per uur. Met nadruk werd er echter op gewe zen, dat ze in geen geval mogen worden gebruikt voor het doodsproeien met bij tende middelen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing we gens aftreden van den heer C. de Ruiter en wegens bedanken van den heer C. Witsmeer, wordt de eerste hei'kozen en in de tweede va cature wordt beneomd de heer H. Ootjers. Thans komt aan de orde: Voorstellen voor de algemeenc vergadering van den Noor dermarktbond. Het bestuur uit dc wenschc- lijkheid om bij zwaren sneeuwval het vei- lingsterrein direct te ontruimen en bij glad heid zand te strooien vanaf dc brug Oost einde tot den doxpsweg. De vei'gadering gaat hiermede accoord. Als afgevaardigden voor de algemeene vergadering worden, nevens 2 bestuursleden, gekozen de heeren J. Kuiper en A. van Stipriaan en als plaatsvervangers de heeren De Ruiter en P. van Leijen. Het volgend jaar zal de commissie, belast met het nazien van de x-ekening, bestaan uit do heeren L. de Wit en C. de Ruiter. Rondvraag met een haakje. Bij de rondvi-aag informeert de heer Olie naar het belang van het gx-ondonderzoek. Inmiddels zakt de heer C. Langcndijk, op het podium, onder hilariteit, door de rieten leun stoel. De voorzitter wijst hierna den heer Olie op het belang, dat het grondonderzoek Voor den tuinder kan hebben. Op vooi-stel van den heer Van Essen wordt besloten een cix-culaii-e aan de leden te zen den in de maand Mei, waarop ieder kan invullen hoeveel monsters hij wil laten trek ken in den komendexx herfst. Gecombineerd cn bij belangrijk aantal zal reductie worden verleend op den prijs van f5 per monster. Andere verecnigingen zullen in dit verband worden vcx-zocht ook steun te verleenen. In dezelfde circulaire zullen den jongeren wor den verzocht, deel te nemen aan don tc houden tuinbouwcursus. De voox-zitter vraagt de vergadering of moet woi-den doorgewex-kt met een tekort of dat hierin moet worden voorzien. Gezien de reserve van f1200,— wordt besloten ge woon door te gaan. De heer A. de Veer noemt de flboete per aangevoerde 1C0 kg. zieke aardappelen veel te hoog. De vergadering gaat hiermede accoord en een en ander zal ter sprake worden gebracht op de algemeene vergade ring. Hierna sluiting. NIEUWE N1EDORP VERTREK KANTOORHOUDER P.T.T. Het vertrek naar Velsen van den kantooi'- houder der P.T.T.. den heer J. v. Stipriaan is definitief vastgesteld op 16 Maart a.s. WINTERHULP. Alhier zijn 80 gezinnen verblijd met een gift van Winterhulp. TUINBOUWVEREENIGING NIEUWE NIE- DORP EN OMSTREKEN. Gistexavond had een ledenvergadering plaats, waar slechts een 11-tal leden tegen woordig was. Wegens ziekte van den heer P. Band, fun geerde de heer Jac. Langedijk als voorzitter. De notulen der heide vorige vergaderingen werden onder dank goedgekeurd. De lieer Zwagerman bracht een zeer over zichtelijk jaarverslag uit over het afgeloo pen jaar. Het aantal leden bedroeg 73. Besloten werd ook komend jaar den voor zitter eenige vergoeding te verleenen, als presentiegeld. Voorzitter heeft eenige jaren zijn presentiegeld de vereeniging geschon ken, met het oog op den finantieelen toe stand van de kas. De rekening gaf aan een ontvangst van f260.73, uitgaaf f 129.75, saldo alzoo fl30.9S. Aanvangssaldo f98.44. De bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren C. Koster, H. de Wit en Abr. Wit, welke laatste zich niet herkies baar stelde, had tot uitslag dat werden ge kozen de heeren C. Koster, G. Wit en H. de Wit, allen te Winkel. In de plaats van den heer Jac. Wit Cz., die wegens vertrek niet herkiesbaar is, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Amels te Nieuwe Niedorp. Op voorstel van den heer K. Slooves zal op de algemeene vergadering van den Noor dermarktbond worden voorgesteld aan te dringen bij de Ned. Groenten- en Fruit-Cen- trale op meerdere vei'hooging der prijzen voor da stapelproducten, opdat de prijs meer in oveeenstemming komt met het geleden gewichtsverlies en den verrichten arbeid. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Noordermarktbond worden be noemd de heeren C. Amels en J. Jes. plaats vervangers de heeren Jb. Langedijk en C. Koster. De heer C. Amels zou met het oog op de geringe toewijzing van kunstmest gaarne de mogelijkheid van grondonderzoek onder de oogen willen zien. De secretaris zal in- formecren naar de kosten van grondonder zoek indien dat gezamenlijk wordt uitge voerd. In de commissie voor het nazien der reke ning voor volgend jaar worden benoemd de heeren C. Koorn en P. Roosloot, ZIJPE RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente is voor een open bare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag a.s., des namiddags te 3 uui\ De voordracht van wijkverpleegster Nrd. Zijpe luidt als 't volgt: Ztr. Dijkema, Am sterdam: Ztr. v. Meeuwen, Winschoten; Ztr. Piek, Utrecht. Mevr. Rezelman-Govers wenscht niet meer in aanmerking te komen voor regentes al gemeen Weeshuis. Aanbevolen wordt Mw. E. van Sloten-Niessen. Vooi'gesteld wordt verder o.a. een derden ambtenaar in vasten dienst te benoemen op een salaris van f 12001500 en de betrek king van tijdelijk ambtenaar op te heffen. BURGERBRUG KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris voor den Bosch- bouw en de Houtteelt heeft aan den heer L. Dapper alhier ontheffing van het Kao- verbod verleend voor het vellen van 8 iepen nabij diens woning en voor het rooien van een perceeltje hakhout. SINT PANCRAS DAT VALT MEE. Bericht is ontvangen, dat de loonbelas ting niet van toepassing is op de uit te kee- ren gelden wegens kostwinnersvergoeding dergenen, die bij den Opbouwdienst zijn ge plaatst. VERLOREN. Verloren een dames-vulpenhouder. Inlichtingen worden hieromtrent door de gemeente-politie verstrekt. 'T ZAND Ziekeahuisverplegiag jubileert Tien-jarig bestaan herdacht. Gisteren hield de vereeniging voor zie- kenhuisvei-pleging N. Zijpe cn Callantsoog haar algem. vergadering in café Krijger. Voorzitter Nannes opende de vergadering met een woord van Welkom bijzonder aan do burgemeester van Callantsoog en aan de secretaris en wethouder van Zijpe, doch betreurde de geringe opkomst. Spreker wees er op, dai onze vereeniging heden 10 jaar bestaat. Voorzitter cn den heer Kome bespraken in 1930 de mogelijkheid een zoo danige vereeniging op te richten en wend den zich tot Dr. Oterdoom die zijn volle medewerking toezegde. Een voorloopig co mité van 8 personen begon de werkzaam heden. Een oproep per circulaire volgde met resultaat, dat de vereeniging werd op gericht. In 1931 sloot Callantsoog zich aan, het ledental steeg tot 1300. De vereeniging had succes in 1933 kreeg het aantal ver pleegden een zoo groote omvang, dat de contributie verhoogd cn de voorwaarden ecnigszins beperkt moesten worden, doch er kwamen ook gunstiger jaren. In 1940 vierde onze administrateur zijn 50-jarig huwelijksfeest. Helaas in 1941 verloor deze zijn echtgenoote Moge zij, aldus voorzit ter, in vrede rusten. Spreker kon met volle overtuiging zeggen, dat de samenwerking in eht bestuur uitstekend was en dankte mede-bestuursleden daar voor ook den secretaris A. F. Meijer die door ziekte ver hinderd was. Daarna leest de waarnemend secretaris, de heer Elzer, de notulen voor der laatste ver gadering, welke onder dank werden goedge keurd. Bij de ingekomen stukken was een bericht van verhindering van den heer A. F. Meijer en een feliciatie van den heer Lindenberg, oud-bestuui'slid. De heer Kramer lid der finantieele com missie, kwam toen ter vergadering. Uit het toen volgend jaarverslag bleek, dat in het oorlogsjaar 1940 geen bijzondere moeilijkhe den waren voorgekomen. Voorzitter dankt den secretaris voor zijn verslag en richt een woord van welkom aan Dr. Boerma die ter vergadei'ing kwam. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat 18 personen 172 dagen verpleegd waren in de groep van 30 dagen en in de groep van 42 dagen 653 verpleegdagen. Aan vervoer was betaald f 117.15. F.r waren nu 1849 leden. Voorzitter dankte voor het verslag. Vooi'gesteld werd de reserve tot 12000.te verhoogen. De heer Kramer bracht verslag uit na mens dc finantieele commissie en verklaar de dat de boeken uitstekend in orde waren bevonden en prees ten zeerste het werk van den heer Elzer, die ontzettend veel doet voor deze zoo mooie instelling. Voorzitter bespreekt een kleine regle mentswijziging; er zijn gevallen, dat ver voer gevraagd wordt voor een patiënt, die niet verpleegd, doch wel behandeld moet worden en daarna weer terug gaat. Over de vervoergelegenheid wordt door den behandelenden geneesheer beslist, de nieuwe wijziging stelt de gelegenheid open dat een patiënt ook voor een behandeling voor rekening van de vereeniging vervoerd kan worden. In bijzondei'e gevallen beslist het bestuur. Vpjgens art. 17 blijft iemand na verhuizing 15 dagen verzekerd en kan overgaan bij een aan de Federatie aangesloten vereeniging. Onze vereeniging is vrij van de winstbe lasting over het saldo, doch bij opheffing moet het saldo afgedragen worden aan een instelling, die zich bezig houdt, uitsluitend met ziekenzoi'g. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren J. Komen, A. Vader en A. F. Meijer, die werden herkozen. In plaats van den heer Schenk werd F. Blokland benoemd in de finantieele com missie. Daarna volgt de rondvraag. Burgem. Rehorst feliciteert de vereeniging met het 10-jarig bestaan, ook namens het B.A. Reeds direct zag spr., dat de vereeni ging goed maatschappelijk werk verricht, dc activiteit van uw bestuur spiegelt zich af in het resultaat. Ook wethouder Van der Sluis prijst dege nen die het initiatief hebben genomen en wijst op het resultaat. Dr. Boerma memoi-eert, dat de helft van de 10 jaar door hem is meegemaakt, en nie mand beter dan hij kan het werk der ver eeniging waardeeren voor zieken en lijden den. Ik zag uw liefde en toewijding voor dit werk; ik hoop dat u ook nog een vol gend lustrum moogt meemaken! Voox-zitter dankt allen voor de vriendelijke woorden en betreurt het, dat nog zoovelen buiten de vereeniging blijven, welke van zoo groote beteekenis. Daarna sluiting. WIER1NGEN DE NIEUWE OMZETBELASTING. De besturen der Middenstandsvex-eeniging, der Holl. Mij. v. Landbouw, der Visschcrs- ver. D.E.T.V., der Slagersvereen., van den Ned. Aannemersbond en van den Ned. Bak kersbon d hadden voor hun leden een ver gadering opgeroepen op Donderdag half 3 in hotel de Haan te Ilippolytushoef. Hier heeft dan voor vorengenoemde leden de heer Volkmaars, inspecteur der Registra tie te Den Helder, een uiteenzetting gehou den over de nieuwe omzetbelastingwet. De zaal van hotel de Haan was dan ook zoo goed als geheel gevuld, toen de heer C. J. Bosker alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Tevens bracht spr. dank aan den heer Volkmaars en zijn 2 ambtenaren voor hun bereidwilligheid om hier op Wieringen de nieuwe' bepalingen nader uiteen te zet ten. Iedereen heeft er nu mee te maken en het is van groot belang als wij weten wat en hoe wij moeten betalen, zoowel met de Omzetbelasting als met de Loonbelasting Als eerste vereischte is daar dan nu voor iedereen een duidelijke cn overzichtelijke boekhouding noodig. De heer Bosker wijst er dan ook op, dat hiervoor een plaatselijk instituut voor Middenstandsontwikkeling bestaat. Velen zijn aangesloten bij het een of ander administratiekantoor, doch men moet zelf ook zorgen voor een eigen boek houding, hoe eenvoudig deze ook is. Spr. is blij dat er een samenwerking zich bezig is te ontpoppen tusschen publiek cenerzijds en de fiscus anderzijds. Deze samenwerking geeft het zoo noodige overleg cn een zoo evenredig mogelijk belasting. Hierna geeft spr. gaarne het woord aar den heer Volkmaars. tot het houden van zijn uiteenzetting. Hieruit namen wij reeds eenige malen een uitvoerig verslag op. wij kunnen dus volstaan met mede te deelen, dat ook nu de lezing weer veel belangstel ling had. VRAGEN Na de pauze is gelegenheid tot het stel len van algemeene vragen. Enkele willen wij er van noemen, zonder de namen der vragestellers te vermelden, daar alle vragen een algemeen karakter dragen. Hoe staat het met het inhouden van loon belasting bij de visschei-s. die een gedeelte der besomming ontvangen? Maanden ver dienen ze soms niets. Antw. Het zou onbil lijk zijn, dan de tarieven toe te passen als er wat verdiend werd. Deze zaak is echter bij het Departement nader in onderzoek. Voorloopig dus gewoon inhouden volgens de tabellen. Rente van hypotheekgelden enz. zijn niet belast. Verkoopt een boer vee aan een handelaar of slager, dan moet hij 2V> O.B. betalen. Vex-koopt hij vee aan een andere boer dan 5%. 't Verhuren van onroerend goed is vrij van O.B. 't Verhuren, 't bouwen, 't repareeren, 't vervoer per schip is vrij van O.B. belasting De O.B. op Tabaksproducten is vrij tot 1 April a.s. Daarna komt er een nieuwe re geling. Men mag de tabaksproducten nu eenmaal niet boven de bandcrolleprijs ver koopen. Is het matei'iaal, dat bij reparatie verwei'kt wordt, ook viij? Dc dienstverrichting moet betaald worden. En over het heele bedrag moet O.B. betaald worden. Dus bij reparatie is niets vrij. Voor emballage, die niet op de facturen berekend staat, mag niets in mindex-ing wor den gebracht. Alleen mag men het bedrag vei'minderen met de aan derden betaalde vi'acht- en assurantiekosten. De landbouwer is dus fabrikant. Vrij voor hem zijn echter: beetwortelen granen (ook boekweit) meststoffen veevoeder (uit sluitend voor vee geschikt). Niet vrij van O.B. zijn voor hem o.a. aardappelen, uien, bloembollen, kool, groenten, ei*wten, boonen enz. Den heer Volkmaars wordt door den heer C. J. Bosker dank gebracht voor de heldere uiteenzetting van de hoofdzaken der nieuwe O.B.-wet. Daarna sluiting. BOND v. BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Donderdagmiddag hield bovengenoemde afdeeling een lezing in Cinema de Haan. Mede door het slechte weer en de heer- schende griep waren ongeveer 25 dames bij een. Mevr. Kolffvan Heurn opende dezen middag en gaf daarna het woord aan den spreker, den heer S. Lantinga uit Rijswijk Zijn onderwerp was: Onze Tuin. Zijn lezing, die door lichtbeelden verdui delijkt werd, viel zeer in den smaak bij de dames. Achtereenvolgens werden ver toond lichtbeelden van den siertuin en de groen ten tinn. Na de pauze werden nog karakteristieke plaatjes van onze provincies vertoond. Een zeer onderhoudende middag, die door den voorzitter met een woord van dank werd gesloten. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der. Klaasje Raap, in den ouderdom van bijna 67 jaar. M. DE PEE. C. HAASBROEK— de Pee. D. HAASBROEK. NELLY. Dirkshorn, 20 Febr. '41. in prima conditie, op lucht? banden en compleet, op ijze ren wielen, met achter ver breedingen en aftakas, en riemschijf te koop aangebo den. Te bevragen lett. ED44 Bur. van dit blad. EEN FLINK MEISJE gevraagd voor d. of d. en n., wegens ziekte der vrouw. S. SCHOON, Kalvei'dijk G 2, Haren karspel. Te koop aangeboden: Een best beklante BODEDIENST. met of zonder auto. Br. lett. PH27. Bur. van dit blad. Te koop: N.A.K. BINTJES, klasse A. K. PAARLBËRG, Teir 235, Dirkshorn. Niet op Zondag. WIERINGERMEER DE VORST Zeer veel aardappelen zijn bevroren on danks de goede afdekking. ZONDAG 23 FEBRUARL Ned. He*v. Gemeente. Schagen, vooral. 10.30 uur, de heer D. Lam- berts. theol. cand. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Biemen, St. Maarten. zie Valkkoog. Barsingerhorn, nam. 2.30 u.. Ds. v. Biemen. Wieringerwaard, geen dienst. Geen Zon dagsschool. Eenigenburg. vra. 11 uur. de heer A. Kalis. Middenmeer, nam. 2.30 uur, de heer A. Ka lis. Liturgische dienst. Koedijk, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrüg, voorm. 10.30 uur. Ds. Witkops Petten en Zuid-Zijpe, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude. nam. 5 uur. Ds. P. Prins van Wijngaarden. Winkel, geen dienst. Heerhugowaard. geen dienst Veenhuizen, geen dienst, geen Zondags school. wegens kolengebrek. Warmenhuizen. voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Anna Paulowna. voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Groet, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Diaken bevestiging. 11.15 uur Zondagsschool. Schoort zie Groet. Oude Niedorp. nam. 3 uur. Ds. Boeke. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur. Ds. de L«euw. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. HippolvtUvShoef. vm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Den Oever. nam. 2.30 uur. Ds. Van Beek, Spanbroek, voorm. 10.30 uur. Ds. Kreb, Aartswoud. nam. 2.30 uur. Ds. Kreb. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp. vm. 10.30 uur. Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Ds. P. J. Smidts. Hinpolvtushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. H. J, de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, voorm. 10 uur, Cand. J. v. Eerden, hulpprediker te Alkmaar. Nam. 2.30 uur. Cand. J. v. Eerden. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30 uur. Ds. Visch. Wieringerwerf. voorm. 10 uur. Cand. Schei*- keveld. van Den Oever. Nam. 3 uur, Ds. H. van Twillert. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Middenmeer. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. H. de Moor. van Nes. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schngerbrue Chr. Jongemannenvereeniging, Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisafipgehouw. E. V. ..Maranatha". Bergen (Dr. v. Peïflaan 1), voorm. 10.30 tl, Ds. H. Rakker, van Amsterdam. The Star of Hone Misslon, Julianadorp. nam. 3 30 uur. de herr Hel- kens. van Den Helder, van het Leger des Heils. SCHAGEN, 20 Febr. 325 Geldekoeion (vette) voor de Centrale, 29 kalfkoeien f 350—430. 4 vaarzen f 245 400. 3 graskalveren f 150230. 350 nuchtere kalveren voor de Centrale. 25 overhouders f 3040. 6 varkens (magere) f 3438, 16 biggen f 2028, 4 konijnen f 1—6, 10 kippen f 1,50—2.25. WARMFATTÜÏZEN 20 Febr. Uien f 5.50. roorle kool f 6.50. gele kool f 5.20, Deensche witte kool f 4.70. Aanvoer: 700 Ke. uien. 17400 Kg .roode kool. S600 Kg. gp|e kool, 16100 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP I ANGENDTJK, 21 Febr. Aanvoer: 300 Kg. uien 5.50. 11550 Kg. roo de kool 6.50. 67925 Kg. gele kool 5.20, 20475 Kg. D witte kool 4.70. NOORDSCHARWOUDE. 21 Febr. Aanvoer: 8600 Kg. uien 5.50, grove 5.50, 1750 Kg. peen 3.90. 15400 kg. rode kool f 6.50; 7400 kg. gele kool f 5.20; 62900 kg. d. wite kool f 4.70

Schager Courant | 1941 | | pagina 3