Uit Langendijk Tuinbouw ver. „De Eendracht" Prov. crediefen niet geannuleerd De Fee van de Bron Uitbreiding van de koolteelt DE SCHAGER MARKT BWr gaflBr Uit Alkmaar Commissaris Walraven DE WERKZAAMHEDEN AAN DE GROOTE KERK Vrijdag 21 Februari 1941 Tweede blad OUDKARSPEL. Tuinbouwvereeniging „De Een dracht": witte koolpotje nog niet af. Gistermiddag hield de tuinbouwvereeni ging „De Eendracht" een algemeene vergade ring ten lokale van den heer C. Vis. Er was een flinke opkomst, De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de vergadering van welkom, in 't bijzonder tot den burgemeester. De heer N. Kaan had bericht van verhin dering gezonden, wegens ziekte. De voorzitter sprak de beste wenschen uit yoor diens spoedig herstel. De voorzitter ging den huidigen toestand na. Er zal weinig kunstmest zijn. Neem zelf den beugel ter hand, wekte de voorzitter de leden op. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Van het gemeentebestuur is bericht ont vangen van de aanvulling van de politiever ordening met een verbod tot het verbouwen yan diverse aardappelrassen. De voorzitter gaf een korte toelichting, waarom deze 4 soorten hierin zijn opgeno men. Dit in verband met de bepalingen in de verordening van Harenkarspel. Aan den kring van correspondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst werd een subsidie verleend A an f 5. De heer C. Borst had een voorstel gedaan, om het te verdubbelen, doch de voorzitter meende, dat er van een tekort niets bekend is. Men besloot naar den financieelen toe stand te informeeren. Dan kan men een vol genden keer weer zien. Het Bannebestuur berichtte dat dit jaar kroosschouw gehouden zal worden. Op de medewerking der tuinders wordt gerekend. De secretaris deed mededeeling van de mogelijkheid tot uitbreiding van teeltver gunning voor sluitkool. De voorzitter zeide, dat voor dit besluit de jonge tuinders en degenen, die een geringe teeltvergunning hebben, het eerst in aan merking zullen komen. De heer L. Kal verdijk zou gaarne zien dat bepaald werd, dat deze vergunningen al leen mogen worden gebruikt op het beperkte land en niet naar den polder mochten wor den meegebracht. De voorzitter meende, dat het niet gemak kelijk zal zijn, misbruik van deze vergun ningen te maken. De heer J. van Hout vroeg of er wel re kening wordt gehouden met de grootte der bedrijven en van het gezin. Bij de Prov. Commissie van de Veilingen is de teleurstellende mededeeling Aran Ged. Staten ontvangen, dat geen ter men aanwezig wordep geacht om de Prov. credieten te annuleeren. Het witte koolpotje was niet leeg, maar.... Over het witte koolpotje heeft de Prov. Commissie ook bericht ontvangen. Met het door den N.G.F.C. genoemde bedrag kon de Prov. Commissie in geen geval genoegen ne men. Het is dus nog niet af! Alle aanwezigen geven zich op voor deel name aan de praatmiddagen met den heer Mallekote. Er is een kleine kans voor extra stikstof deelde de voorzitter mede. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat sommige artikelen een redelijken prijs hebben opgebracht, anderen weer niet. De oogst, der peulvruchten was veel te gering. De kool prijzen had men ook graag iets hooger gehad, in verband met de hoogere kosten van het levensonderhoud enz. Het ledental bedraagt thans 1G2. De tuin- bouwcursus gaat dit jaar weer door. De poterbewaarplaats was. ondanks dat 20 werd thuis gehouden, geheel vol. De bloem bollen worden nu in samenwerking met Noordscharwoude bewaard. Dat is econo misch. Het jaarverslag werd aldus \?astge- steld. Vervolgens werd de Molestrisicoverzekering besproken. Het bestuur voelt de noodzaak niet zoo roer. Men is al door het Rijk verzekerd. Het bestuur werd opgedragen een onder zoek in te stellen naar de dekking, die het Rijk biedt. Hierna werden een vijftal manden verloot De gelukkigen waren de heeren L. Kalver- dijk, H. Kalf, D. Kokkes, K. Leijen en Jb. de Boer. Voorstellen voor den Noorder- marktbond. De heer C. Borst Pz. zou Avillen voorstel len, in verband met de hoogere bedrijfskos ten en de kosten van levensonderhoud in samenwerking met de zusterveilingen een duurtetoeslag aan te vragen op de maxi mumprijzen, welke thans te laag zijn: ook in verhand met het „o\"er tafel verkoopen" van producten zou dit de tuinders, die zich wel aan de rege'insren gehouden hebben, ten goede komen. Een scherpere controle op dit uit de hand verkoopen zou spr. zeer toe juichen. De burgemeester zou er op willen aan dringen. dat de prijzen verhoogd worden, nn diverse kosten zijn gestegen, geen duur tetoeslag. De voorzitter zeide. dat er op verhooging der nrijzen is aangedrongen, men wilde er bij de N.G.F.C. niet aan. Men kan een voor st"! als door den heer Borst bedoeld, wel in dienen. Aldus besloten. De heer W. Bakker informeerde of er nog Iets .te. doen is voor de bevroren andijvie. De voorzitter vreesde van niet.. Wij kun nen niemand aanspreken. De veiling is die week door het veilingsbestuur gestopt Toen is de vorst ingevallen. De lieer Bakker: Dan maar uit de kas van de veiling! De voorzitter meende dat dat wél in de zwarigheid zal ziten. Onze andijvie is niet geschikt voor de export. Na eenige besprekingen stelde de heer Borst voor, de gedupeerden een vergoeding te geven. Wij geven niemand de schuld. De voorzitter: De hagelschade in 't Waar land is ook nret vergoed. De heer Borst: Dat was een natuurramp Dit is iets anders. De heer A. Swager merkte op, dat men door de maatregelen der N.G.F.C. met de andijvie is blijven zitten. Men kon er geen kant mee heen. Het is jammer dat 't gebeurd is, maar het had de Streek ook kunnen gebeuren. De heer J. Hink: Als het dan maar niet meer gebeurt. De voorzitter: Daarop is zeer zeker gewe zen. Men stapte van dit onderwerp af. De heer C. Hink stelde voor het veilen te vereenvoudigen. Dat geklauter door de schuiten is onzin. Het wordt toch van de lijst afgelezen. Morgen zal dit besproken worden. Men wil de zelfde regeling invoeren als te Broek op Langendijk. De heer P. Volkers wilde voorstellen, dat de provincie de rente der prov. credieten overneemt. Dit voorstel werd door den hr. Borst ondersteund. Dit voorstel zal worden ingediend. In de rondvraag heeft de heer C. Borst de stichting van de tuinbouwcultuurscholen. Het is van beteekenis aan te dringen op het verplichtend stellen van het tuinbouw- on derwijs. De Voorzitter was van de noodzakelijk heid overtuigd. Misschien wordt het wel wettelijk geregeld, dat men een tuinfeouw- diploma bezitten moet, om teeltvergunning te verkrijgen. De burgemeester zeide, dat het 't beste zou zijn, een lagere tuinbouAVSchool te ver krijgen. Men zal zich met ir. Rietsema in verbinding stellen. De heer C. Met zou willen probeeren, een vervolgcursus te krijgen voor ouderen. Dit zal in gedachten gehouden Avorden. De heer H. Kalf informeerde naar de bag- gerregeling. De burgemeester antwoordde, dat er 70 aanvragen zijn,* er is W* man beschikbaar, liet is de bedoeling de arbeiders te laten rouleeren bij de tuinders. Nadat de burgemeester nog een kort woord tot de aanwezigen had gesproken en de Avensch had uitgesproken, dat de tuinbouAV een betere toekomst tegemoet mag gaan, volgde sluiting. CONTRACTKOOL IN DE POLDERS. We vernemen, dat er al meer contracten AA'orden afgesloten voor den verbouw van kool in de polders. Blijkbaar vertrouwt men het hier in het Ambacht nog niet al te best vanAvege de koolziektcn, die de teelt vaak gedeeltelijk doen mislukken (draaihartig- heid e.a.) De prijzen, welke echter gevraagd Avorden, worden aanmerkelijk hooger gesteld in verband met de betere prijzen, welke den laatsten tijd worden besteed. BAGGEREN. Verschillende tuinders zijn er toe overge gaan, het baggeren te doen uitvoeren buiten de werkverschaffing om. Daaruit blijkt wel, dat zij hier wel buiten willen blijven, als de bedrijfsuitkomsten het maar eenigszins toe laten. Ook voor de arbeiders is dit werk prettiger, daar nu meer wordt verdiend. DIEPSPITTEN. Het is er tot nu toe het weer niet naar geweest om met dicpspitten in werkver schaffing aan te vangen. Van tuinderszijde deelde men ons mee, dat van deze Averk- verschaffing nu in dit seizoen Avel niet veel meer zal komen, daar het intusschen te laat is geAvorden. ZUIDSCHARWOUDE. DE KLEUTERSCHOOL. Naar wij vernemen, heeft een der ouders gisteren ter Provinciale Griffie het bezwaar schrift tegen het niet beschikbaar stellen van een lokaal voor de kleuterschool te Zuidschanvoude, mondeling toegelicht. Een beslissing is echter nog niet' geno men. SCHAGEN Operette in vier bedrijven van Evert Koning, door het kinderzangkoor van den heer Joh. Krijgsman. STAMPVOLLE ZAAL GENIET MET VOLLE TEUGEN. Een stampvolle zaal heeft gister avond in het N.H. Koffiehuis den blinden He'.derschen musicus, den heer Joh. Krijgsman, getoond dat het zijn werk. een kindferoperette in te studeeren, waardeert, door na elk bedrijf luide te applaudisseeren. Dat was A'olkomen verdiend, de ope rette „De Fee van de Bron" is vlot van stapel geloopen en op het too- neel en in de zaal is véél genoten! Op het tooneel, omdat de kinderen zich zoo écht ingeleefd hadden, in de zaal omdat „hun" Pietjes. Ma- rietjes en Grietjes het zoo leuk de den. Het is geen peuleschil een een werkje als deze operette in te studeeren. Naast een mate van mu zikaal vakmanschap is noodig be grip van kinderen en is noodig tact opi met ze om te gaan. naast ein deloos geduld. Deze eigenschappen nu vereenigt. de heer Krijgsman in zich en waar hij kon rekenen op de volle medewerking der ouders, Ava- ren alle factoren aanwezig om den avond te doen slagen. En ze is geslaagd! De operette zelf is nog van het oudere genre, met kabouters en elfen, heksen en feeeën, maar het paedagogisch element, dat het goede het kwade overwint, ontbreekt niet. De componist Evert Koning heeft niet bepaald muzikale vondsten gedaan. 6chreef BROEK OP LANGENDIJK Ook andere prodneten mogen ingrootere hoeveelheid geteeld worden, doch dan op contraet. In verschillende vergaderingen heeft men den laatsten tijd kunnen hooren spreken over een eventueelen uitbreiding van den teelt van tuinbouAvproducten. In de tuin- bouAvvergaderingen Avas men van meening, dat er, Avanneer de gelegenheid zich voor deed, om de met groenten te betelen op pervlakte uit te breiden, deze uitbreiding ten goede diende te komen aan den bona- fiden tuinbouw. Deze toch heeft zich bij de teeltbeperking vele offers moeten ge troosten, doordat de tuinbouwteeltvergun ning Averd ingekrompen en op het vrijgeko men land landbouwproducten moesten worden verbouAvd, Avelke uiteraard, vooral aan den Langendijk met het kleine land, een nog g'eringeren opbvengst gaven dan de tuinbouwproducten. Het is zoo, dat de Langendijker tuinbouAver moet leven Aan de producten, welke hij volgens zijn tuin bouwteeltvergunning mag telen. Er gingen geruchten, die niet van grond ontbloot waren, dat door verscheidene exporteurs po gingen in het Averk waren gesteld om vergunning te verkrijgen tot het, telen van kool, omdat er nog wel veel meer kool kon worden geteeld. Er Avaren er zelfs, die al een flin ke hoeveelheid koolzaad gekocht hadden, om wanneer een derge lijke vergunning zou worden ver leend, over voldoende plantmate- riaal te kunnen beschikken. Het is niet te verwonderen, dat de tuinbouAvers, toen hun dit ter oore kwam. daar niet van op- frischten. Wanneer den exporteurs de gelegenheid Averd gegeven kool te telen, terwijl de bonafide tuin bouwers met een onrendabel ge deelte van hun bedrijf zouden moe ten blijven zitten, zou dit een groot onrecht zijn. Maar het is niet zoo ver gekomen. Avel wat heel veel in de kleine terts en ge bruikte voor zijn effecten rijkelijk bedrieg lijke cadenzen. die niet altijd even origineel zijn. Bovendien ligt het voor jeugdige zan gers veel te hoog, bijna alles in de soli moet kopstem worden gezongen. Anderzijds ligt de muziek goed in het gehoor en de slot koren der bedrijven zijn frisch geschreven. De tekst is evenzoo wat oudcrwetsch en boekentaalachtig. De handeling en de en- sconeering is heel aardig, een zekere climax houdt de spanning erin tot het laatste be drijf. De heer Krijgsman heeft natuurlijk voor de eerste maal niet zoo hoog Avillen grijpen, wij hopen dat. hij met zijn wakkere vereeniging een volgende maal iets zal kie zen, dat een wat „jeugdiger" en frisscher karakter heeft. Dat allemaal deed echter aan DE UITVOERING weinig af. De kinderen kenden hun rollen perfect en bewogen zich over het algemeen vrij over het tooneel. De uitspraak Avas goed, van de hoofdpersonen zelfs bijzon der goed. Wanneer wij enkele namen noe men doen wij geen der andere kinderen te kort. De titelrol van de Fee werd vervuld door Ali Smit, geen onbekende al in de kinderoperettewereld van Schagen. Ali zingt heel zuiver en speelde aardig, maar 't par tijtje lag haar te hoog. De booze heks, die een prins tot bedelaar maakt werd kranig gespeeld en gezongen door Krina Rol. De overige hoofdpersonen: de Prins (Annie Domper) Ella (het Heldersche meisje Jan- nie Delver) de Koning (Gorrie Keizer) de Koningin (het Heldersche meisje Reina Smit) het hoofd van de kolenbranders (Co- ba Kos) het hoofd van de kabouters (Tiets van de Capelle) en kahouter Snelvoet (G. Roos) deden allen hun best en het aL naar hun kunnen zeer verdienstelijk. Die kleine koning had vast niet veel te vertellen thuis bij zoo'n groote koningin, het is wel beter daar een paartje voor te nemen dat wat meer bij elkaar past. Een STRIJKORKEST. bestaande uit de dames Bets Igesz (piano) mej. Visser (viool), mej. Barkman en mej. Bakker (2e viool) en de heeren Herman Künig (le viool) en W. Rus (cello) bege leidde bescheiden en goed. De cellist had aardige domineerende gedeelten, mej. Igesz blijft de vakkundige, handige accompagna- trice. In een der bedrijven was een leuke elfendans ingestudeerd door den heer Mou- ton en deze dans begeleidde de heer Krijgs man. De costumeering was in orde, de aan- kleeding van het Koninklijk Paleis in het eerste bedrijf, Avel wat sober. De heer Bo gaard uit Den Helder sprak het openings- en het slolAvoord en in de pauze werden op aantrekkelijke wijze steunbónnen voor het costuumfonds aan den man en aan de vrouw gebracht. Resumeerende: een avond waar door het publiek, dat voor een goed deel uit Helder- schen bestond veel is genoten en die weer met groote belangstelling naar een volgende uitvoering van Krijgsmans koor doet uit zien. Maar dan als t kan bij volle maan, 't -was na afloop „helsch" donker. Aanvoer voor de Centrale wordt steeds grooter. Jammer, dat het zulk slecht weer Avas! Voor den aanvoer voor de Centrale had dat blijkbaar echter geen beteekenis: 325 stuks bleken aangevoerd. Wel viel het op dat de markt en aanvoer van kalfkoeien werkelijk om dezen tijd van het jaar belangrijk was. De handel was goed en de koeien duur. Wij noteerden A-oor den hoogsten prijs f 430.—. Vaarzen tot f 400.—, duur, handel goed. De handel in graskalveren was vrij goed, hoog ste noteering f 230.—. Wat een prijzen tegen woordig! Aangevoerd voor de Centrale 359 stuks. Dit wordt van Aveek tot week meer. De aanvragen van de exporteurs zijn, naar verluidt, door de betreffende instan ties met vlag en Avimpel afgeAvezen, het geen dan ook de eenig juiste oplossing is. Wel bestaat er behoefte aan meer kool, zoo dat de Nederlandsche Groenten- en Fruit- Centrale thans bij alle tuinbouwers, die in het bezit zijn van een tuinbouwteeltvergun ning, de z.g. aangeslotenen A bij de Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale. een circulaire heeft doen verspreiden, Avaarin hun wordt medegedeeld, dat zij in de gelegenheid worden gesteld, een oppervlakte met sluitkool te bete len boven de op hun tuinbouwteelt vergunning aangegeven oppervlakte. Het gaat hier om heristwitte kool, voor zuurkool, herfstroode kool en voorts om roode, Brie en witte be- wa arkooi. Naar wij vernemen, zal de uitbreiding, welke aan de koolteelt, zal worden gegeven een oppervlakte van 1000 H.A. bedragen. Wij gelooven wel, dat er heel wat tuinbou wers zullen zijn, die van deze gelegenheid om de door hen te telen oppervalkte kool te ver grooten, gebruik zullen willen maken. Zij kunnen daardoor hun bedrijf beter loonend maken. In tegenstelling met de hieronder nog te noemen artikelen, zal men niet verplicht zijn, deze kool op contract te telen tegen vastge stelde prijzen. Zij kunnen op de gewone vvij- ze worden behandeld en zullen op dezelfde Avijze als de overige koolsoorten worden afge zet. Voorts zal een uitbreiding aan den teelt worden gegeven van doperwten, welke in Juni en Juli geleverd moeten Avorden. Dit be treft 450 H.A. Voorts zullen 850 H.A. dubbele stamslaboo- nen zonder draad mogen worden geteeld, af te leveren Juli, Augustus en September, 6000 H.A. Peen, (soort Nanfes), af te leveren Sep tember, October, 300 H.A. Prei, af tc leveren OctoberNovember. De prijs, Avaartegen deze producten door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale worden overgenomen deze producten Avorden na melijk op contract geteeld zijn nog niet definitief bekend; men kan er echter op ver trouwen, dat deze prijzen behoorlijk zullen zijn. Overhouders tot f 40.handel weinig. De handel in biggen AA'as stug, hoogste noteering f 28. Schrammen f 3438, handel zooals. het Aveer Avas, werd gezegd. Nu, dan weten Avij dat wel! Kippen iets duurder, konijnen aanmerkelijk duurder. Er was nog aardig bezoek. WILD WEST OP DE MARKT. Het was gistermiddag telkens al Avat roe rig, en tegen het einde van de markt leer den de kooplui elkaar kennen. Om een uur of zeven was het compleet Wild West voor het café De Gouden Engel. Drie matadors, de heeren Sn. uit, Schagen, L. uit Breezand en H. uit Den Helder draaiden om elkaar en lieten als bullebijters hun tanden zien. De lachende vierde was God Bachus en die zorgde dat de geweldige slagen en klappen meer maaiende beweeingen naast, maar niet tegen de van boosheid en bier sidderende li chamen bleven. Een van de kampioenen zou echter juist een tegenstander in de dubbele Nelson nemen, toen majoor Holema tus- schen de vecauto's vandaan schoot en hem met een directe linksche in het. middenrif voor zes tellen doAvn liet gaan. Toen was 't „mooi" er af, allemaal doorloopen, uit was de pret voor de vele toeschouwers. Ja, zei een wijze paardenkoopman, ze verdienen te veel geld, en dan krijg je van die films. Inderdaad, de bioscoop was er niets bij. GOEDGEKEURD. In deze gemeente zijn 29 werkloozen goed gekeurd voor tewerkstelling in Duitschland. HINDERWET. Aan H. J. Volten is door B. en W. vergun ning verleend tot het uitbreiden van zijn steenhouwerij door bijplaatsing van een electro-motor. VERKOOP WONINGEN. Door B. en W. is aan de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging al hier toestemming verleend tot den verkoop van 15 Middenstandswoningen. GEMEENTE-HAVERMOTOR BLIJFT DRAAIEN. Bij de gehouden paardenvordering is het gemeentepaard niet gevorderd. Voor de ge meente een meevaller. BENOEMING ONDERWIJZER. Bij de heden te houden vergadering van den Raad dezer gemeente zal nog Avorden behandeld een voorstel van B. en W. tot benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-school. De betrekking wordt thans tijdelijk waargenomen door den heer P. Smit. LEVERING VAN SCHAPEN. Naar wij vernemen zal de Ned. Veehoude rijcentrale op 6 Maart a.s. op de Markt al hier beginnen met de ontvangst van de voor de slacht bestemde schapen. De ontvangst zal voorloopig eens per 14 dagen plaats vin den. INENTINGSWET. Op de zitting ingevolge de Inentingswet, gehouden door den Burgemeester en een geneeskundige moesten 11 personen ver schijnen, die hun kind, geboren in de maan den November en December 1939 en Januari 1940 niet hebben laten inenten. W1ERINGERMEER MR. BACKER NOG STEEDS RAADSLID Naar wij vernemen heeft de commissaris der Provincie, de heer Mr Backer geen ontslag genomen uit zijn functie van lid van het Bestuurscollege van de Wierineer- meer. Er is alle kans op dat bij de raads vergadering van a.s Dinsdag dus hi.i- Avoond en het zou ons niet venvonderen als deze dan een bijzonder tintje droeg. Rheumatische pijnen kunnan verdreven worden met Kruschen. Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. (Van onzen Haagschen correspondent.) Bij informatie ter bevoegder plaatse ls ons gebleken, dat, althans tot Don derdagmiddag, in Haagsche politie kringen er niets van bekend was, dat de Alkmaarsche Commissaris van Politie, de heer Walraven, per 1 Maart a.s. toch nog naar Den Haag zal komen als waarnemend Hoofd commissaris. De restauratie van de Westelijke vleugel gaat beginnen. Een schoon bouwwerk is bezig te ontstaan. Toen we gisteren ©en kijkje kwamen nemen in de Groote Kerk, bleek ons daar, dat men reeds is begonnen voorbereidingen le treffen om een aanvang te maken met de restauratie van het schip van de Groote Kerk, de groote Westelijke vleugel, waarin zich het orgel bevindt. Men was er druk aan het stijgeren en de uitvoerder, de. heer v. d. Linde, deelde ons mede, dat door Rijksmonumentenzorg toe stemming was verleend tot het aanbrengen van een cemcntband boven in de muur van het schip. Dit zal nu aanstonds het eerste restauratieAverk zijn in deze vleugel. Is déze band gelegd, dan kunnen de provisorische versterkingen worden weggenomen cn kan met het eigenlijk herstellingswerk worden begonnen. Intusschen is men in het koor reeds zoo ver, gevorderd, dat men zich een beeld kan vormen van de schoonheid, waarin het oude gebouw straks zal stralen. We geloo ven namelijk, dat daarvan inderdaad zal kunnen worden gesproken. De witte kalklaag, die de muren van bin nen bedekte, wordt overal weggebikt. De oude baksteenen, die merkwaardig levend aandoen, worden blootgelegd en hun beeld wordt op vanzelfsprekende wijze onderbro ken door de lijnen van het zandsteen en die der overige natuursteen en. Het verschil tusschen de vrijwel vervallen ramen, die zich nog onderin bevinden, en de reeds ge restaureerde. hoog omhoog, mag weinig min der dan geweldig worden genoemd. En men krijgt inderdaad de sensatie, dat het oude bouwwerk bezig is herboren te Worden. Er is destijds veel te doen geAveest over de vraag of de Groote Kerk voor Alkmaar behouden moest blijven. Er waren men- schcn, die er de voorkeur aan schenen te geven de kolos op te ruimen. Meer en meer raken Ave er van overtuigd, dat Alkmaar straks een bouwAverk rijker zal zijn, waarop het trotsch zal mogen' zijn en dat een groote' bezienswaardigheid zal vormen. De geregelde bezoekers zullen hebben ge- merkat, dat de zijmuren van hot transept nog de oude kalklaag bezitten. Deze is daar van bij de vorige restauratie niet verwij derd. omdat gelijk de heer v. d. Linde ons meedeelde, het geld toen op was geweest. Het spreekt vanzelf, dat dit keer ook deze muren onder handen zullen worden geno men. JAARLIJKSCHE PROPAGANDA-AVOND van de afd. Alkmaar van den Bond voor Staatspensioen. De Alkmaarsche afdeeling A'an den Bond voor Staatspensioen hield gisteravond haar jaarlijksche propagandabijeenkomst in de Harmonie. Bij ontstentenis van den voor zitter, die wegens een lichte ongesteldheid was verhinderd, opende de secretaris, de heer M, ZAvaan. Hij constateerde, dat de grondgedachte van den Bond, die streed tegen „oud en arm", nog steeds leefde in de harten van velen. Hij herdacht vervol- gens den overleden bondsnenningmecster Ds. Vis en de overleden Alkmaarsche be stuursleden M. Jimmink en N. Hoekmeijcr. Hij gaf daarna de verzorging van den avond over in de goede handen van het Optimistenensemble. WINKEL DAMMEN. Voor de leden van de damclub Winkel gaf de heer J. Helder een simultaanwed- strijd. Van de 11 partijen Avist de heer Hel der er 7 te winnen, terwijl door hem 4 par tijen werden verloren, t.AA\ aan de heeren. J. v. d. Molen, T. Mantel, C. Lodder en P. J Korver Voorts is besloten om de liefheb bers van schaken in de gelegenheid te stel len deze sport in clubverband te beoefenen, aangezien naast het dammen ook geschaakt zal worden. POLITIE. Gevonden een motorhandschoen. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5