Be strijd tegen de Engelsche scheepvaait Levensmiddelen-razzia 1 UTTERS Confiscatie van buitpn'andscbe schepen in Zuid-Amerika 287 (K 2242) L. VELTMAN Kerkdievegge aangehouden Marktberichten er lei uit V J KOOYTREIN EN WERFT REIN. .Ook voor Koegras en Breezand. Een goed bericht! De Kooytrein zal in het vervolg ook passa giers in Koegras en Breezand opnemen. Met werftrein was dit reeds het geval, doch zoo als wij Vrijdag meedeelden, had de directie der Nedcrlandsche Spoorwegen te Utrecht be sloten, dat de Kooytrein uitsluitend Kooy- personeel zou vervoeren. - De stationschef van Don Helder heeft zich "toen onmiddellijk met Utrecht in verbinding gesteld en gewezen op den toestand waar in de meer dan 300 geëvacueerden in Bree zand en Koegras kwamen te verkecren, als ze geen gelegenheid meer kregen met den veel gebruikten Kooytrein te reizen. Men 'heeft in Utrecht begrip getoond voor 'de situatie en het verbod voor beide stop plaatsen is opgeheven. Nu worden nog po gingen in het werk gestald om dezen trein ook voor andere stations, voor particulieren, open te stellen. Hopen we, dat dit ook succes zal boeken. Maandagmorgen was de verplaatsing van passagiers naar den diensttrein best merk baar. De trein, die om half negen in Den Helder behoort aan te komen, was overvol. HA RENEARSPEJ. WAARLAND BANNEBELAtfGEN HARENKARSPEL-O. Genoemde vereeniging hield een leden vergadering in café „De Tortelduif" van J. A. Bos te Waarland. Na opening door den voorzitter H. Dek ker, waarbij deze dankbaar herdacht wij len den heer J Zutt Jr„ werden de notulen onveranderd vastgesteld. Hierna werden verschillende stemmin- gen gehouden voor candidaatstellingen voor de Banne Harcnkarspel en den Waar landspolder. De periodieke aftredende Hoofdingeland der Banne Harenkarspel, den heer Henr. Dekker werd als zoodanig opnieuw candidaat gesteld. - Inplaats van den heer Andr Dekker welke wegens het bereikken van den 70-jarigen leeftijd niet meer herkiesbaar was als voorzitter van 'den Waarlandspolder werd na gehouden herstemming tusschen de heeren Jac. Hoe- be en Jn. Bruin Pzn. wegens gelijke stem men den heer Jac. Hoebe, als oudste in ja ren, candidaat gesteld. Het periodiek af tredende bestuurslid van den Waarlands polder den heer P. Nieuwboer werd met groote meerderheid van stemmen opnieuw candidaat gesteld.. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Zutt Jr. werd na herstemming tusschen de heeren G. Jonker en J. Ruiter Azn de heer G. Jon ker candidaat gesteld als Bestuurslid van den Waarlandspolder. Hierna bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van het geheele bestuur der vereeniging. Waar volgens het vereeni- gingsreglement een bestuurslid van een waterschap geen deel van'het vereenigings- hestuur kan uitmaken was de voorzitter H. Dekker niet herkiesbaar en werd in zijn plaats gekozen de heer P Bakker Jzn. De bestuursleden Joh. Blaauw, J. Jas pers, P. Dancberg en S Hoek werden als zoodanig herkozen en tevens als nieuwe bestuursleden de heeren Fr. van Schagen en J. Ruiter Azn. De voorzitter bracht dank aan den heer Andries Dekker die zoovele jaren als voor zitter der Waarlandspolder zijn krachten voor het algemeen belang heeft gegeven. Hij hoopte dat de heer Dekker nog vele ja ren een welverdiende rust mag genieten. Aan den aftredenden voorzitter der ver eeniging werd door den secretaris J. Jas pers namens bestuur en leden dank ge bracht voor zijn werken voor de vereeni ging waarbij werd gememoreerd, dat onder zijn leiding in de negen jaar van haar be staan vele goede zaken in het algemeen be lang van Harenkarspel-Oost werden tot stand gebracht. Hierna sluiting. LANGEND1J K ZUURKOOLFABRIEKEN MAKEN NOG IN. In de zuurkoolfabrieken is men nog al tijd bezig met het inmaken van zuurkool. Had men aanvankelijk gedacht, dat men met de bekende toewijzing van 170 spoor wagons witte kool wel voldoende zou heb ben voor dit seizoen, het is nu gebleken, dat men' nog wel wat meer kon gebruiken. Vandaar dat van de huidige aanvoeren nog een gedeelte voor de zuurkoolfabrieken wordt bestemd. Van de zijde der fabriekan ten verzekerde men ons, dat men nu spoe dig met het inmaken zal moeten ophouden in verband met den tijd, die voor het pro ces van verzuren noodig is en het vorderen van het seizoen. WEER AAN HET WERK. De werkzaamheden aan den nieuwen weg door de Koog te Zuïdschanvoude zijn nog niet hervat, omdat de reisgelegenheid voor de arbeiders, die voor verreweg het grootste deel uit Zaandam en Amsterdam komen zoo moeilijk is. Aan den duiker en de groo te brug bij de kerk zijn de werkzaamheden echter weer met kracht hervat. Binnen een maand hoopt men daarmee gereed te zijn. WEER SPOEDIG GEWOON SCHOOL. Op de openbare scholen te Zuid- en Noord- scharwoude wordt nog altijd slechts 4 da gen per week school gehouden. De brand- stoffenschaarschte of vrees daarvoor was de oorzaak van dezen ongewonen toestand. We vernemen nu echter, dat die vrees op het oogenblik en voor dit seizoen niet meer aan wezig behoeft te zijn. zoodat verwacht kan worden, dat de schooltijden weer als gewoon zullen worden geregeld. GEEN WERKLOOZEN VOOR. VERDUISTE RING SCONTROLE. Als we goed zijn ingelicht, zal er van de actie, welke in Zuid- en Noordscharwoude is gevoerd, om te bewerken, dat werkloozen worden aangewezen voor de controle op de y erduis ter ings voorschriften, wel geen resul taat te verwachten zijn. Een en ander blijkt tot de uitsluitende bevoegdheid van den burgemeester te behooren zoodat hij daar over alleen te beslissen heeft. Het komt ons niet onmogelijk voor, dat de overweging, nl. dat er in afzienbaren tijd geen werkloozen meer voor de controle beschikbaar zouden zijn, omdat er voldoende werkgelegenheid is, in dit conflict een factor van beteekenis is geweest. KLEUTERSCHOOL-VAKONDERWIJS. Een van de voornaamste oorzaken, dat een lokaal van de o. 1. school te Zuidseharwoüde niet meer voor het kleuteronderwijs beschik baar kon worden gesteld, was, gelijk we destijds meldden, gelegen in het feit. dat Vakonderwijs bedoeld lokaal had gekregen. De cursus voor dit vakonderwijs zal nu bin nen betrekkelijk korten tijd eindigen, daar het onderwijs alleen 'swinters wordt gege ven. Nu bovendien de vroegere onderwijze res intusschen een andere betrekking heeft gekregen, openen zich voor Volksonderwijs allicht perspectieven, die naar een mogelijk heid wijzen den ouden toestand weer in het leven te roepen. NOORDSCHARWOUDE BANNE. Bij de gisteren gehouden verkiezing is de heer K. van Nienes gekozen tot bestuurs lid van de Banne Noordscharwoude. GEEN WATER BIJ DE MELK? De heer T. liep met z'n melkemmertje langs de straat en passeerde een goeden kennis die aan de overkant van de sloot op 't land bezig was. Er werd-een praatje gemaakt, na afloop waarvan de heer T. zijn pad wilde vervolgen. Hij keerde zich om, maar inplaats van vooruit te gaan gleed hij achteruit in de sloot en stond tot over z'n middel in 't water. De melk bleef behouden, maar moeder T. zal wel niet blij hebben gekeken, toen de „snoek" thuis kwam. ZIJPE DE L.T.B. JUBILEERT Gisteren vierde de afd. 't Zand van de L.T.B. haar 25-jarig bestaan. Na het kerke lijke gedeelte vereenigde men zich aan de keurig verzorgde koffietafel, welke bij den heer G. A. de Wit gereed stond. Aanwezig waren II.H. geestelijken van 't Zand en Burgerbrug. De heeren wethouders Van der Sluis en Nannes. De heer Kager leider der landbouwcursussen, de heer Dekker vee arts, als leider der rundveecursussens; de besturen van Hanze en Landarbeiders en Jonge Boeren Pastoor van den Berg moest wegens een ernstige ziekte zijn bezoek af breken doch feliciteerde de vereeniging, hopende, dat allen hun beste krachten zou den geven voor Land- en tuinbouw. Bericht van verhindering was ingekomen van burgemeester Breebaart en van de heeren Veeken, Dabbe, Keizer en Elfring. Voorz. opende de vergadering met een woord van welkom, het is volgens spr. ge makkelijk- een vereeniging op te richten, maar om dit jubileum te bereiken niet. Spr. herdacht het overlijden van den heer Dig- num. De kapelaan sprak over het beleven uwer beginselen ook in de organisatie. Er is veel reden tot dank geweest. Wethouder v. d: Sluis dankte voor de uitnoodiging en noemde voorz als organi satieman op velerlei gebied. Spr. hoopt, dat niet alleen thans de boer gewaardeerd wordt maar ook in andere tijden als het leven weer gemakkelijk gaat. Daarna spreekt wethouder Nannens en brengt hulde aan den L.T.B., omdat ook zij de belangen der landarbeiders niet uit t oog verloor en zijn medewerking gaf, om ook deze menschen een menschwaardig be staan te geven. De heer C Commandeur spreekt namens de landarbeiders en zegt dat veel, wat nage streefd wordt, en is bereikt, door Paus Leo XIII reeds in Rerum Novarum is vastgelegd. Verschillende felicitaties volgden nog en verschillende bloemstukken werden aange boden. Dan volgt een overzicht door den heer van Baar. Ook de heer Ir. Lienesoh vond nog even tijd om deze vergadering bij te wonen. Hij feliciteerde de afd. met het jubileum en heeft waardeering voor hen, die stand hiel den in hun organisatie. Spr. zal geen richt lijnen geven voor de toekomst, doch moge de grafiek steeds stijgen. In het landbouwbe drijf zijn vele tegenstellingen, zie bijv. ak kerbouw en veeteelt, doch de boer heeft overal mee te maken; zijn bedrijf is veel zijdig. Spr. hoopt dat de organisatie haar 50-jarig bestaan moge vieren. Nu presenteert de heer Vendel het too- neelgezelschap, dat het stuk „Een huis vol herrie" ten tooneele brengt, wat door de spe lers uitstekend vertolkt werd. Na nog 't feestlied en een hulde aan den voorzitter gezongen te hebben, sluit voorzit ter de feestvergadcring. WARMENHUIZEN Gecombineerde vergadering van de Middenstandsver. Samenwer king en Hanze. De heer Volkmaars, Inspecteur der invoerrechten en accijnzen te Den Helder, spreekt over de Om zetbelasting. Maandagavond had in café Wester een ge combineerde vergadering plaats van boven genoemde vereenigingen. Voorzitter heette de aanwezigen welkom, ook de genoodigden uit de omgeving en speciaal de spreker van de zen avond den heer Volkmaars. Hierna verkreeg spreker het woord en zou een uiteenzetting geven over de bepalingen op de omzetbelasting 1940, welke met ingang van 1 Januari 1941 van kracht is geworden. Het is nogal een ingewikkelde materie, ver klaart spr. en zal daarom voor allen direetv wel niet duidelijk zijn. De lezing zou ongeveer 1 uur duren en daarna gaf spreker gelegenheid tot het stellen van vragen, het zij in 't. openhaar of na afloop, privé. De inhoud van de lezing versloegen wij reeds meerdere, malen en achten wij bekend. Na een uitvoerige en duidelijke uiteenzet ting, besloot deze sympathieke spreker zijn rede en kreeg een ieder gelegenheid tot het stellen van vragen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt, vra gen van allerlei aard. Op keurige wijze en zeer bevattelijk diende spreker allen van ant woord. Tenslotte dankte voorzitter namens allen den spreker voor de mooie en duidelijke uit eenzetting. in BRUSSEL TACHTIG BRUSSELSCHE RESTAURANTS WORDEN GESLOTEN. Voor millioenen francs in beslag genomen De levensmiddelenrazzia, die de controle dienst van het Belgische distributie-apparaa1 in Groot-Brussel in de kelders en opslag plaatsen van een groot aantal restaurants en hotels beeft gehouden, heeft verbluffen de resultaten opgeleverd. Voor den sluik handel bestemde levensmiddelen, ter waar de van vele millioenen francs, werden in de diverse opslagplaatsen aangetroffen. Vol gens de publicaties in de dagbladen zullen niet minder dan tachtig Brusselsche eet huizen er werden in totaal honderd en tien inrichtingen gecontroleerd gerechte lijk met sluiting gestraft worden. De lijst van de in beslag genomen hoe veelheden levensmiddelen heeft de Belgen doen watertanden: 40.000 K.G. vleesch, 10.000 K.G. koffie. 300.000 eieren, enorme voorraden rijst, aardappelen in één en kele kleine drankgelegenheid in de nabij heid van het Brusselsche hoofdstation was alleen reeds voor vijf millioen francs aan in den sluikhandel opgekochte levensmid delen opgestapeld. In enkele gevallen, zegt de Tel. moest de opsporingsdienst van levensmiddelen knap recherchewerk verrichten om de vernuftig verborgen voorraden te voorschijn te ha len. Zo slaagde men er "b.v. in ergens drie duizend liter slaolie op te sporen, nadat men steekproeven had genomen naar den inhoud van .de bierflesschen, die aan wezig waren in een zeer onschuldig uit- zienden bierkelder. In plaats van met bier bleken de flesschen met slaolie te zijn ge vuld. Intusschen heeft de Brusselsche politie be sloten om niet onmiddellijk over te gaan tot sluiting van alle bedrijven die in over treding zijn geweest. Met het oog op de moeilijkheden, .welke de burgers zouden ondervinden bij een collectieve sluiting van tachtig restaurants, zal de strafoplèg- ging groepsgewijs geschieden. In Brazilië dringt de pers aan op inbeslagneming. Preceden ten nit den wereldoorlog aange haald. Het voorbeeld van Chili, waar men en kele opgelegde Deensche schepen in beslag heeft genomen, schijnt navolging te zullen vinden in andere' staten van Zuid Amerika, als men de berichten mag geloovcn, die daarover in de Argentijnsche pers verschij nen en die o.m. afkomstig zijn uit Brazilië en Urugay. Daaruit blijkt, dat in deze beide landen een sterk streven valt waar te ne men om in verschillende havens de sche pen, toebehoorende aan landen, die door Duitschland zijn bezet, zonder meer in be slag te nemen. Vooral in Brazilië voert de pers een krachtige campagne om dezen maatregel toe te passen op 11 Noorsche, 4 Deensche en 3 Nederlandsche schepen. Als dwingende noodzaak wordt aangevoerd de schaarschte aan scheepsruimte, waaronder ook Brazilië te lijden heeft. In de Braziliaansclie kranten wordt er op gewezen, dat deze beslaglegging slechts een tijdelijke maatregel beteekent, waartoe men door den oorlogstoestand wordt gedwongen en die steunt op precedenten uit den we reldoorlog in Peru, Portugal en Brazilië. Het Argentijnsche ministerie van buiten- landsche zaken liet desgevraagd verklaren, dat men daar te landen niet het voornemen had, om op dergelijke wijze op te treden om een uitweg te vinden voor het gebrek aan scheepsruimte, doch dat men wel naar een andere oplossing zocht, om dit probleem op bevredigende wijze uit den weg te ruimen. Een ander vraagstuk wordt behandeld door een correspondent van de Argentijn sche „La Nacion", die op het oogenblik een rondreis maakt door Zuid-Amerika om het vraagstuk van de continentale verdediging te onderzoeken. In Guatemala had hij een onderhoud met den minister van buitenland- sche zaken, die hem verklaarde dat tus schen de Ver. Staten en Guatemale was overeengekomen dat Guatemala, ingeval Amerika in den oorlog ingreep, onmiddellijk met goedvinden van Amerika, Belice (Brïtsch Honduras) zou bezetten, waarop Qutamala altijd aanspraak heeft gemaakt. ZWARE STRAF TEGEN FIETSENDIEF GEcISCHT. Tegen den 23-jarigen loodsbaas W. B. te Rotterdam, die op verschillende tijdstippen vier rijwielen in de Maasstad had gesto len, eischte de officier een gevangenisstraf van 1 jaar en 8 maanden. SINT PA NCRAS KOMEN ZE AAN DE BEURT? Het aantal kiezers volgens de kiezerslijst 1941 bedraagt voor deze gemeente: 845. OP HOOP LEVEN. Thans zijn de werkloozen weer tewerk ge steld bij de diverse werkverschaffingsobjec ten, als: baggeren, dicpspittcn, enz. Het is voor tuinders èn arbeider te hopen dat het weer ook in dezen meewerktl OOK ONDER DE WET. Bericht is ontvangen dal ook thans de uitoefening kl. bedrijf in electrotechnische apparaten en -materialen en van het el. tech- nisch-installateursbedrijf onder de vesti gingswet vallen. WJ ERIN OERWAARD POLITIE. Gevonden: Een voederzak yoor een paard. Chioeezen tegen Chineezen Botsingen tusschon communisten en troepen van Tsjang. Volgens Chineesche berichten spelen zich sedert 22 Februari in Noord-Honan bloedige gevechten af tusschen de communistische 18e legergroep en troepen van Tsjocngking, on- de bevel van generaal Wei-Li-hwang. Ten Noorden van de Gele Rivier zijn de commu nisten volgens deze berichten in den aanval. DE KOMENDE DUIKBOOTOORLOG. De Amerikaansche ochtendbladen brengen van de rede van Hitier vooral de passage over de verscherping van den duikbootoorlog naar voren. De „New York Times" en de „New York Herald Tribune" spreken van een „bedreiging, die ongetwijfeld ernstig ge meend is". De bladen maken daaruit de 'ge volgtrekking, dat Engeland torpedobootja gers, duikbootjagers en patrouille-bommen werpers dringend noodig heeft en ook belang heeft bij het bezit der Iersche vloothases. In dien de leveranties van de Vereenigde Sta ten Engeland niet zouden bereiken, zou de reusachtige inspanning der Vereenigde Sta ten en ook de neutraliteit van Ierland niets waard zijn. B e r 1 ij n, 26 Febr. (D.N.B.). Het Duitsche duikbootwapen heeft tusschen Zondagmid dag en Maandagavond 192.300 brt tot zin ken gebracht, wanneer men de in den grond geboorde .schepen voorzichtig bere kent en bovendien geen rekening houdt met de schepen die door torpedeering be schadigd zijn In dezen grooten slag tegen de convooien hebben nieuwe duikbooten on der jonge gezagvoerders en bemanningen den aanval ondernomen. Zij waren voor de eerste maal in contact met den tegenstan der. Duitsche verliezen zijn niet ontstaan. Ten aanzien van deze actie verneemt het D.N.B. nog de volgende bijzonderheden: Duitsche duikbooten kregen in den mid dag van 23 Februari contact met een groot, beveiligd convooi, toen zij patrouilleerden op de handelswegen der Engelschen ten Westen en Noordwesten van de Britsche eilanden. De bemanningen van deze duik booten zijn buitengewoon zorgvuldig opge leid en vertrouwd met alle mogelijkheden van den duikbootaanval en de vermijding van den duikbootafweer. Met gebruikma king van alle voordeelen namen de onder zeeërs gunstige posities in en gingen tot den aanval over, die ook werd voortgezet, toen de artillerie der gewapende koopvaarders en der convoveerdende bewakers het afweer- vuur openden. Andere duikbooten werden door een reeks ontploffingen van torpedo's en branden aan boord van de getroffen schepen naar het strijcftooneel gelokt. Ook zij gingen tot den aanval over, zoodat een groot deel van het convooi en een hulpkruiser werden vernield Dé rest werd uiteengedreven. In de vol gende uren konden de Duitschcrs nog ecni- ge schepen in den grond boren, welke over gebleven waren van het uiteengeslagen con vooi. In het Noorden bracht een Duitsche duik boot terzelfdertijd drie schepen van een ander convooi tot zinken. Een andere duik boot meldde uit zijn operatiegebied ten wes ten van Ierland 33.000 b..t. tot zinken te heb" ben gebracht. Een derde duikboot bracht met korte tus schenpoozen twee tankschepen van ruim 10.000 Ion elk en twee koopvaarders 'van ruim 4000 brt. die afzonderlijk varend trachtten den Atlantischen Oceaan naar Engeland over te steken, tot zinken. Dit succes van de in zijn begin zijnden duikbootoorlog, zoo wordt van deskundige zijde opgemerkt, laat geen twijfel meer over. De beste en in den oorlog meest erva ren commandanten en duikbootofficieren vormen de gezagvoering en de manschappen van het voortdurend toenemende aantal in den strijd komende duikbooten en het re sultaat zal overeenkomstig zijn. Engelschen houden Fransche schepen aan Naar bet Fransche ministerie van mari ne mededeelt, zijn bet Fransche schip „Plm 13" en het vrachtschip „L'Orient" die met een lading steenkool, resp. cement naar Dakar onderweg waren, in de buurt van de kanarische eilanden door een En gelschen kruiser aangehouden. BRITSCHE SCHEPEN IN DE HAVEN VAN TOBROEK AANGEVALLEN. Verscheidene Duitsche gevechtsvlietui- gen hebben Maandagavond naar het D.N.B. vernoemt, Britsche schepen in de haven van Tobroek aangevallen. Een koopvaardijschip van ongeveer 10.000 brt. kreeg twee voltref fers, die een buitengewone uitwerking had den. Op het ontploffen der bommen volg den voortdurend nieuwe ontploffingen, die de conclusie wettigen, dat het schip met munitie geladen was. Tevens ontwikkelden zich op het schip branden, die zich zeer snel uitbreidden. Bij dezen aanval werd ook een luchtdoelartilleriestelling ernstig getroffen en een aantal treffers op de ka- de-installaties geplaatst. HET AMERIKAANSCHE UITVOER- LICENTIESYSTEEM. President Roosevclt heeft het uitvoèr-licen- tiesvsteem tot een nieuw aantal goederen uit gebreid. Met ingang van gisteren is de uit voer van Berenliium, Graphiet-electroden en toestellen voor het. opleiden van piloten af hankelijk gesteld van een uitvoervergunning. Met ingang van 10 Maart, is voor den uitvoer van Belledonna, Atropine, zool- en drijfriem- ,leder een vergunning noodzakelijk. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, betoond na het overlijden van mijn gelief den Echtgenoot, den heer ARIS GROOT, betuig ik allen mijn oprechten dank. Wed. A. GROOT— Stammes. Heerhugowaard, Febr. 1941. TELEFONISCH aangesloten onder nummer Rijwielhandel, OUDESLUIS. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, voor d. en n., bij N. W. KAAN, Tweewegen A 141, Wieringer- waard. Biedt zich aan voor vast BOUWERSKNECHT, goed kunnende ploegen. Brie ven onder letter G, postkan toor, Warmenhuizen. Actieve en betrouwbare VERTEGENWOORDIGERS gevraagd tegen hooge provisie. Br. onder no. 6G5 Bur. van dit blad. MEISJE gevraagd, van S—12, voor di rect, bij Mevr. FERNHOUT, Lijtweg 13 A, Bergen, N.H. Wederom te koop: 500 gros CLOSETPAPIER, bij 50 gros franco thuis. Pa pierhandel G. N. OUDEMAN, Heerhugowaard, Tel. 252. Biedt zich aan: NET MEISJE, Zich te vervoegen bij W. DE DE JONG, Schorweg 11, Bree zand. EEN KOE gevraagd om de melk, door J. BOUWERS. Zandvaart. 62, Breezand. DUIZEND AMERIKANEN UIT CHINA VERTROKKEN. Gehoor gevend aan den herhaaldelijk uit gesproken raad van hun officieele instanties, hebben omstreeks duizend Amerikanen, mee- rcndeeJs vrouwen en kinderen, zich op de President Coolidge ingescheept om China te verlaten. Vijfhonderd zijn nog voor begin Maart geboekt Flinke slag geslagen. Onlangs werd in een R.K. kerk te Hille- gersberg een damestasch ontvreemd, inhou dende een portefeuille met f530.—, ten na- deele van een bewoonster uit genoemde plaats. Deze deed aangifte van den diefstal bij de politie, waarna haar een serie foto's werd getoond van bekende kerkdieveggen. In een van deze foto's meende de dame ie mand te herkenen, die naast haar in de kerk had gezeten. Deze bleek in Den Haag te wo nen en was de 28-jarige mei. F. H. V.B. Zij werd door de Haagsche politie gearresteerd en bij haar aanhouding was zij nog in bezit van f305. De vrouw is ter beschikking gesteld van de politie te Hillegersberg. ROTTERDAM, 25 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 2?20 dieren, waaronder 900 gebruiksvee. 482 vette koei en. 28 schapen. 1216 nuchtere kalveren, 55 graskalveren. 37 bokken. 1 paard en 1 zuig lam. Prijzen per stuk: kalfköeien f 540420 —320, melkkoeien f 535420—320, vare koeien f 345—275—225. vaarzen f 340—285— 200, pinken f 290-210-165. Overzicht: De aanvoer van melk- en kalfköeien was iets korter, handel traag, prijzen iets lager. Varekoeien aanvoer als vorige week, handle lui en oriveranderde prijzen Vaarzen en pin ken aanvoer iets kleiner, handel flauw, prij zen niet hooger PURMEREND. 25 Febr. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 5 par tijen. wegende 950 Kg., handel vlug, hoog ste prijs f 35.25. 1 stapel kleine Boerenkaas, wegende 125 Kg., prijs f 34.per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 713 stuks: 519 vette koeden voor de levering, 94 gelde- koeien f 300—395 pe rstuk 100 melkkoeien f 325480 ner stuk. stieren voor de leve ring. vette kalveren voor de levering; 12 graskalveren f 210—250 p. st.; 933 nuchtere kalveren: voor de slacht.: v. d. levering; voor do fokker f 4565 per stuk; 13 magere varkens f 25—42 per stuk, 212 biggen f 18- 32 per stuk. 667 schapen f 40—48 per stuk, 17 bokken f 1628 per stuk. kipeieren f107 per Kg.. 1200 oude kippen en hanen f 1— 2.50 per kilo; konijnen f 2—7.50 per stuk, 700 eenden f 11.60 per stuk. ZWAAG. 24 Febr. Veijingsvereen. „Bangert en Omstreken*. Uien f 4—6. bieten 3.10—3.40. prei 6.50— 8.20. witte kool 1.80. gele bew. kool 5.206, roode kool 5.607. boerenkool 6.80—7.20, snruiffcoo] 18-35, witlof 19.S0—23.80, breek- peen 3.104.20. waschpeen 13—14, knolsel- derie R 9.40 Goudreinetten 2230. WARMENHUTZEN. 25 Febr. Uien 6.—. roode kool 7.—. gele kool 6.—, Deensche witte kool 5.10. Aanvoer: 900 Kg. uien. 210 000 Kf. roode kool. 48.500 Kg. gele kool. 121.800 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDTJK. 26 Febr. - •A5„nv"er; 21050 Ke. Iiion 6—, 4375 Ke. mm 4.20. 2200 Kg. kroten 3.40. '100350 kg. roode kool f 7; 98000 kg. gele kool f 6; 125150 kg. T). witte kool f 5.10 NOORDSOTTARWOUOE, 26 Febr. Aanvoer: 3,900 Kg. uien 6.drielingen mWvfT'6 *—1 ,2?° Ke- peen *20. 104,00 kg. roode kool f 7; 50000 kr ze 1« kool f e.; 76500 kg. D. wit Ie kool 1 510

Schager Courant | 1941 | | pagina 6