Oud-hoofdcommissaris te Rotterdam overleden Koortsig NenAKKERTJE „Illusie van Churchill" Wijziging kinder bijslagwet VOORDEELIGE REGELING VOOR INVALIDEN. In de Nederlandsche Staatscourant is op genomen een beschikking van den secre taris-generaal van het departement van So ciale Zaken, waarbij eeni.ge wijzigingen worden aangebracht in de Kinderbijslag wet. met ingang van 1 April a.s. De voornaamste wijziging betreft die yan art. 23. waardoor zij, die uitkeeringen. berekend naar een verlies van arbeidsgeschiktheid van 70 procent of meer. ontvangen vol gens een der ongevallenwetten of de ziektewet, als arbeider in den zin derw et worden beschouwd. Bepaald wordt', dat artikel 23, tweede lid. ter kinderbijslagwet zal worden gelezen als .volgt:' Degene, die -hetzij krachtens de verplichte verzekering, geregeld bij de ongevallenwet 1921; of "de land- en tuinbouwongevallenwet 192% een tijdelijke uitkeering- of een ren te. berekend naar een verlies aan arbeids geschiktheid van 70 fen^ honderd of meer, ontvangt, hetzij krachtens de zeeongevallen wet 1919 een nitkeOring. berekend naar een verlies'aan arheidsgeschiktheid van '7Q ten honderd of meer, ontvangt, hetzij krachtens de verplichte verzekering, geregeld bij de ziektewet, ziekengeld ontvangt, en die tij dens zijn laatste dienstbetrekking arbeider was. of, indien deze wet toen reeds in wer king getreden ware, arbeider zon zijn ge weest, wordt ook gedurende het genot van vorenbedoelde tijdelijke uitkeering, rente uitkeering of ziekengeld als arbeider in den zin dezer wet beschouwd. Nieuwe Amerikaansche vlootbasis Schout-bij-nacht Morrell heeft in de -fi- nancieele commissie van het Amerikaan- sche huis van afgevaardigden medegedeeld, dat de Amerikaansche marine voornemens is, op het eiland Vieques voor de Oostelijke punt van Portorico een vlootbasis in le richten. Het betreft hier een object van 100 millioen dollar. Met de werkzaamheden zal worden begonnen, zoodra de noodigc gel den gevoteerd zijn. Oud-marineman. De oud-hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, de heer A. H. Sirks, is gister in den namiddag, hij het uitstappen uit een tram op de Kneuterdijk, te Den Haag, in elkaar gezakt cn kort daarop overleden. De heer Sirks was sedert de oprichting directeur van den centralen crisis controle dienst in Den Haag. Hij voltooide destijds zijn studie aan het Kon. Instituut te Wil lemsoord. Hij werd in 1899 aangesteld als adelborst aan boord van Hr. Ms. „Noord Brabant", waarmede hij naar Ned. Indie voer. Hier werd hij te werk gesteld bij den hydrografi- schen dienst en in het-jaar 1904 keerde hij .naar het vaderland terug als luitenant ter zee tweede klasse, waarna korten tijd later een aanstelling volgde als lecraar in den scheepbouw aan de machinistenschool te Hellevoetsluis. Hier reeds nam hij tevens de functie van Officier van Politie waar. In 1907 voer hij weer op Hr. Ms. „Piet Hein" maar nog datzelfde jaar nam de heer Sirks ontslag uit den zeedienst, in verband met een benoeming als adjunct-havenmeester te Rotterdam. Zeven jaar later, in 1914, volgde zijn be noeming tot hoofdcommissaris van politie in dezelfde stad, waarna dc heer Sirks bijna 20 jaar lang het Rotterdamsche politiecorps leiding heeft gegeven. BEëEDIGING DUITSCHE MARINE- SOLDATEN. /oor den derden keer had gisterochtend op de markt van een stad in ons land de beëediging plaats van een groot aantal Duit se he marine-soldaten. Tijdens de gebruikelijke plechtigheden hield de commandant een toespraak, waarin hij wees op de beteekenis van Duitschlands strijd en de eedaflegging. Spr. zei o.a., dat Engeland cn het verhonden Jodendom cr steeds op uit zijn geweest om het vasteland van Europa in onrust te houden. In dit ver band verklaarde hij, dat Duitschland niet de schanddaad is vergeten, welke Engeland jegens Nederlandsche vrouwen en kinderen in Afrika heeft bedreven. De plechtigheid eindigde met een Sieg heil op den Fuehrer en onder de tonen van het Deutschlandlied. De Senaatsdebatten in Amerika SCHERPE TAAL VAN REPU- BLIKEINSCH SENATOR. Tijdens de Amerikaansche senaatsdebat ten trok de republikeinsche senator Nye vergelijkingen tusschen den toestand van thans in de Vereenigde Staten met dien in 1917. aldus het D.N.B. De maatschappelijke kringen zijn dezelfde als toen. Dezelfde vrouwen die haar naam in de krant gedrukt willen zien. vormen commissies en geven diners met danspartijen om tot den oorlog op te hitsen. Langs de Atlantische kust heerscht dezelfde hysterie als in 1917, waar bij het opmerkelijk is. dat de bewoners dezer gebieden, die zulke voorstanders zijn van den oorlog, het minste lust tooncn om vrij willig bij de weermacht te dienen. Zij. die het voortschrijden van Roosevelt naar den oorlog weerstaan, worden evenzeer belasterd als voor de deelneming der Vereenigde Staten aan den wereldoorlog. Bankiers en financiers oefenen denzelfdcn pro-Britschen druk uit en men verneemt dezelfde honing zoete woorden, voor Enceland. Dezelfde.in menging van het type van Kol. House is >ok than> weer voorhanden. Nve wees op ;e reis van den nresident der Harvard uni ersiteil Cnnnan. die als nieuwe speciale 'gezant van Roosevelt naar Engeland zal gaan. Toen evenals thans weigerde Enge land z.t'n r—-v^'1.<oi«inden hekend te ma ken Nog steeds arrestaties in Roemenië Vele arretsanten tot dwangarbeid veroordeeld. In het officicele communiqué omtrent het onderzoek naar de gebeurtenissen van Janu ari, wordt medegedeeld, dat de arrestaties in het geheele land worden voortgezet. In de hoofdstad zijn de laatste 24 uur nog 38 deelnemers aan den opstand gearresteerd. In dc provincie zijn 52 nieuwe arrestaties verricht. Op 25 Februari heeft de krijgsraad te Boekarest vonnis gewezen tegen 22 perso nen, van wie 14 werden veroordeeld tot straf fen, gaande tot 12 jaar dwangarbeid, terwijl S beklaagden werden vrijgesproken. Fransche schepen aangehouden Naar Engelsche havens opgebracht. Nog twee Fransche koopvaarders zijn door Britsche oorlogsschepen in volle zee aange houden en naar Engelsche havens gesleept Het waren het transportschip „Jean Louis Dreyfus", dat op weg was naar Madagascar, en de „Sompay", die in Madagascar was bin- nengeloopen en nu op weg was naar Frank rijk. VERKLARING VAN LORD CHATFIELD. Volgens de Engelsche berichtendienst heeft Groot-admiraal Lord Chatfield in een te Londen gehouden rede o.a. verklaard, dat venvacht kan worden, dat Engeland in de naaste toekomst nog veel meer koopvaardij schepen zal verliezen dan in de afgeloopen weken. De verliezen zouden „tijdelijk zelfs een verontrustenden omvang" kunnen aan nemen. ENGELSCHE DOKWERKERS MOETEN AANPAKKEN. De Engelsche minister van arbeid, Bevin, heeft tot de dokwerkers de vermaning ge richt, naar de Engelsche berichtendienst meldt, het los- en laadtempo in de Britsche havens met 40 pet. op te voeren, omdat En geland „onder de huidige omstandigheden meer dan tot dusver .uit zijn koopvaardij vloot moet halen. De minister kondigde eon nieuw dienstrooster voor de Engelsche dok werkers aan, dat 10 Maart in werking treedt 1500 ARBEIDERS AAN DE CLYDE STAKEN. Volgens een bericht uit Londen zijn 1500 arbeiders van een werf aan de Clyde in sta king gegaan. Dit- is een protesactie tegen de uitsluiting van vele honderden werkne mers, die te laat op het werk zijn versche nen. Aanslag op Britschen hoogen commissaris in Palestina Vergeldingsdaad van Arabische patriotten tegen het doodvonnis van den bekenden leider A.boe Doerra. Op den Britschen hoogen commissaris in Palestina, Mc. Michael, is Maandag een aan slag gepleegd, toen hij zich op weg naar Nabloes bevond, meldde de „Mondo Arabo". De Engelsche commissaris had zich daar heen begeven om een Britsche cultureele in stelling te openen. De Arabische patriotten hadden dit vernomen en een plaats op den weg naar Nabloes ondermijnd. Toen Mc Michael met zijn gevolg deze plek passeerde, deed zich een geweldige ont ploffing voor en een auto met Engelsche po litiemannen, die voor den wagen van den hoogen commissaris reed, vloog in de lucht. Mc Michael gaf aan de politic en de Britsche troepen opdracht het geheele gebied af te zoeken om de schuldigen te arresteeren en gijzelaars uit de bekende Mohammedaan- sche persoonlijkheden van de streek uit te zoeken In Arabisch nationalistische kringen geeft, men te verstaan, dat deze aanslag een daad van vergelding der Arabische rebellen is, die daarmee protesteeren tegen het doodvon nis, geveld tegen den hekenden Palestijn- schen leider Aboe Doerra, die onlangs opge hangen is, ofschoon de Britsche hooge com missaris in Juni jl. beloofd had de Arabi sche patriotten in Palestina niet meer ter dood te veroordeelen. Beroemde Fransche kunstschatten in veiligheid De kostbaarste Fransche kunstvoorwer pen zijn volkomen onbeschadigd en bevin den zich in veiligheid. Prof. dr. Langdorf, van de afdeeling cultureele zaken bij het bestuur van den militairen bevelhebber in Frankrijk, heeft verklaard, in tegenstelling tot desbetreffende berichten der buiten- landsche propaganda, dat dc Duitsche mi litaire overheid in het geheel geen kunst voorwerpen, handschriften of boeken uit openbaar Fransch bezit naar Duitschland heeft gebracht. De beroemde „Nike van Sa- mothrace" bevindt zich op veilige plaats in het onbezette Frankrijk, cn hetzelfde is het geval met de „Mona Lisa", de „Venus van Milo", de Grieksche reliefs van het Parthe- non cn andere groote kunstschatten uit het Louvre. De Fransche autoriteiten en de di rectie van het Louvre hebben het grootste deel dezer kunstschatten vóór het begin van het offensief in veiligheid gebracht. Van Duitsche zijde wordt bovendien alles ge daan om de waardevolle historische kastee- len te beschermen. Zoo zijn Maintenon, Versailles, Fontaïncbleau en Compiègne door de Duitsche troepen weer ontruimd. SCHADE AAN DE SLUIZEN VAN HET PANAMAKANAAL. Naar eerst thans vernomen wordt, is het Panamakanaal begin Februari voor een tijds duur van zes uur gesloten geweest voor ie der scheepvaartverkeer. Dit was een gevolg van de door een bom aangerichte schade aan de groote sluizen. De aangerichte schade heeft men eerst opgemerkt na de doorvaart van een Japansch schip. HET GEBOORTECIJFER IN DUITSCH LAND. Het geboortecijfers in Groot-Duitschland heeft, naar van iDevoegde zijde wordt mede gedeeld, in 1910 met 1.645.000 het cijfer van 1939, dat 1.633.000 bedroeg, nog overtroffen. Toenemende ongeregeldheden in Britsch-lndië Volgens een bericht van het Italiaansche blad de Messaggero uit Kaboel is na ern stige onlusten in Britsch-lndië, waarbij door schietpartijen tusschen de politie en Moha raedanen 27 dooden en 22 gekwetsten te be treuren vielen aan de zijde der Britsch-In diërs cn 11 dooden aan de zijde der politic, de staat van beleg van Calcutta geprocla meerd. De opstand in Waziristan is ondanks het Engelsche ultimatum in omvang toegeno men. Afdeelingen van de oproerige stam men rukken reeds op tegen Vannoe, waar gevechten met de posten van de daar gele gen Britsche cavaleriekazerne geleverd wor den. Voor het eerst in de geschiedenis van deze opstanden zijn de rebellen er in ge slaagd tot aan de poorten van een vrij groote stad op te trekken, die door sterke Britsche strijdkrachten verdedigd wordt. De oproer lingen krijgen onderweg steeds versterking. Ook in de zone van Deracan is een Engel sche nederzetting door de Britsch-Indiërs genomen. De huizen zijn in brand gestoken, de inwoners als gijzelars meegenomen. Op deze wijze verschaffen de oproerlingen zich de mogelijkheid de aangekondigde Engel sche repressailles met dezelfde maatregelen te beantwoorden. Ernstige anti-Engelsche incidenten heb ben zich te Calcutta voorgedaan, waar 40.000 Britsch-Indiërs bij de straatrelletjes de tram wagens omgooiden en er barricaden van maakten. Talrijke electrische leidingen wer den vernield. In geheele wijken was er geen licht, maar wel voortdurende schietpartijen, zoodat de grootste paniek zich van de bevol king meester maakte. Staking in Amerikaansche staalfabrieken In de Laskawannafabriek der Bethlehem staalfabrieken is de sedert geruimen tijd dreigende staking na het mislukken van alle bemiddelingspogingen gisternacht uit gebroken. De fabriek heeft 14.000 arbeiders in dienst. De leiders van het C.Ï.O. hebben bekend gemaakt, dat op de staking in Laskawanna spoedig meer stakingen in an dere fabrieken der maatschappij zullen vol gen, zoodat in totaal 60.000 arbeiders be trokken zijn en bewapeningsopdrachten ten bedrage van 1,5 millioen dollar vertraagd worden. Gisteren is ook een staking uitge broken in de staahvalsfabrieken Cary in Indiana. Ook deze fabrieken werken aan bewapeningsorders. Voorts dreigen stakin gen in drie fabrieken der Ford motor com pany. De New York Times meldt, dat de toe nemende stakingen in de staal-, de textiel- en de steenkoolindustrie bezorgdheid, wek ken in de voor de bewapening vèraritwoor- delijke kringen in Washington. De staking in de Bethlehemfabrieken zal nadeelig zija voor het scheepsbouwprogramma en den bouw der tankschepen voor het leger. In kringen van het bewapeningsbureau ver klaart men, dat men wellicht Roosevelt zal voorstellen om de Bethlehemfabrieken door den staat te doen overnemen. Ook de tex- tielvakverecnigingen hebben kortgeleden looneischcn in de wolindustrie gesteld. HET AMERIKAANSCHE BEWAPENINGS PROGRAM. Mevrouw Roosevelt heeft in een persinter view aan het publiek gevraagd geen allurni- nium voorwerpen en auto's te koopen. Om het bewapeningsprogramma te steunen, stelt ziï voor in de plaats hiervan schatkistbiljet ten te koopen. EN DE NUCHTERE POLITIEK VAN DE AS Het A.N.P. schrijft ons: Het tijdschrift „BerlinRonv—Tokio, bevat onder het opschrift „Illusies van Churchill" het volgende hoofdartikel: Zooals de „Potcmkin-dorpen" in de geschiedenis en spreekwijze van Eu ropa ingang gevonden hebben, zoo moet ook het begrip „Illusies van Churchill" en „de hersenschimmen van Churchill's politiek en propagan da" eens als gevleugeld woord in de woordenschat van Europa worden op genomen. Deze illusies van Churchill zijn van velerlei aard. Waar er een vervliegt, toovert Churchill een nieu we te voorschijn. Zoo zijn daar b.v. de hulp van de V.S., het Zuidoosten van Europa, dat de Britsche mi nisterpresident bij voorkeur tot mogelijk oor- logstooneel verklaart, do verhouding tus schen Duitschland en Rusland, waaruit Churchill steeds nieuwe gevaren voor Duitschland en steeds nieuwe voordeelen voor Engeland bedenkt. De steeds weer be zworen solidariteit der democraten en van de Commonwealth, en tenslotte het z.g. „ontem bare uithoudingsvermogen" van het dage lijks gebombardeerde, ontredderde en in on beschrijfelijke sociale ellende levende ver hongerende Engelsche volk, en de „oorlogs moeheid" van het stelselmatig verzorgde, be schermde, zegevierende cn door een serk idee gedragen Duitsche volk. Een jaar geleden sprak Churchill niet over „uithoudingsver mogen". Toen heette het „A'ertrouwen in de overwinning, zekerheid van de overwinning, verplettering van het nationaal-socialislische rijk, vernietiging van de nationaal-socialisti sche heerschappij" en hoe de slagwoorden al lemaal mochten heeten, welke Churchill zich voor ziin overwinningspolemiek had uitge dacht. Evenals op dit punt, worden ook el ders vorm en inhoud der illusies van Chur- H->ill gewijzigd en raakt het Engelsche volk eraan gewend, ook hier van de hand in de tand te leven. Ongerijmd en hol. Op het ongerijmde en holle der illusies van Churchill, zijn politieke en illusoire propaganda afzonderlijk in te gaan, zou ver gcefsche moeite zijn. Churchill's politiek kan nog slechts vergeleken worden met de treurige functie van een arts, die om be paalde redenen voor zijn patiënt het sterf uur door steeds versterkte geneesmiddelen rekt. Bij vlagen probeert de Engelsche mi nisterpresident zijn volk op te zweepen. bet met producten der fantasie, die voor ons steeds onbegrijpelijker worden, den waren toestand te verdoezelen en zijn blik af te leiden van den weg. welke onvermijdelijk naar het fatale einde voert. Het feit, dat de Engelsche regeering nog slechts van vol houden spreekt en haar volk met een treuri ge, ijdele hoop probeert -te troosten, ken merkt den Engelschen toestand beter dan al het andere. Het is slecht gesteld met den oor log van een volk. dat nog slechts vecht, ter wille van het volhouden. Er bestaat hiervoor een precedent van niet lang geleden: de positie van het Fransche volk in het vo rige jaar met de oproepen van Rey- naud, de godsdienstoefeningen en al de andere acties om vol te hou den. waarmede de Fransche regeer ders hun volk tevergeefs bij elkaar probeerden te houden. Engelands nederlaag is zeker. Steeds meer volken en regeeringen gaan dit inzien. Ook Amerika, dat onthullen de op marktgeschreeuw gelijkende debatten rondom de wet tot hulpverleening aan En geland wil geen overwinningswanenen. loch slechts nog uilhoudigswapenen aan Engeland in groote haast door zijn heurs- vrienden aldeer ter beschikkingstellen opdat dezen hun geld gunstig in de Am'kaansche wapenindustrie kunnen beleggen en daarme de tevens de ,fa. Engeland' zoo mogelijk uit erkocht geraakt en voor altijd niet tot oneurreeren in staat is. wanneer de Jood- «che ophifsers het eiland ontvluch"ten en de dan nog overgebleven deelen van de Com monwealth in den schoot der alleenzaligma kende democratie van Roosevelt vallen. Steeds krachtiger wordt in de wereld het bewustzijn van het feit, dat er aan de DuitschItaliaansche eindoverwinning niets te veranderen valt, welke zich op den achtergrond der Engel sche illusies scherp afteekent. Het is daar om begrijpelijk, dat in deze omstandigheden de bereidwilligheid tot medewerking aan de nieuwe regeling van de Europeesche vraag stukken en aan de nieuwe ordening in deze gebieden steeds grooter wordt. Zoo kan hel Zuidoosten van Europa thans over het alge meen als een min of meer gesloten aanhan ger van de politiek der nieuwe ordening beschouwd worden. Ook andere landen zul len in toenemende mate van het feit over tuigd geraken, dat de in het verleden met Engeland aangeknoopte verbindingen voor een alliantie-politiek sinds lang verbroken zijn. en dat de belangen van hun volken be ter beschermd zijn, wanneer hun staatslie den rekening houden met de nieuwe werke lijkheid in Europa, in plaats van te treuren om opvattingen of combinaties welke door de gebeurtenissen al lang zijn achterhaald. De macht van de in het driemo- gendhedenpaet verhonden mogend heden, Duitschland, Italië en Japan, en van de daarbij aangesloten sta ten, en het, vernuft van hun nuchte re politiek, kan en zal ook in de toe komst in toenemende mate hen tot inzicht brengen, die uit vrees of wanbegrip meenden hun sympathie en aan Engeland te moeten schen ken. Desondanks zal Winston Churohill pro- beeren, het Engelsche volk en de wereld met zijn illusies te hlijven bedriegen. Wij herinneren hier aan het Engelsche spreek woord: „Men kan elkeen soms. vele men- schen telkens, maar niet, alle menschen tel kens voor den gek houden". Ook aan Chur chill zal de waarheid van dit spreekwoord niet ontgaan. De, staten van het driemogend- hedcnpact en van de hij hen aangesloten landen bereiden zich echter op de eindover winning voor. De daarvoor henoodigde wa penen zijn gesmeed. Geweldig staan alle deelen van de Duitsche weermacht voor den slag gereed. Vast. aaneengesmeed staat, het front van de strijders en het thuisfront.. Vast aaneengesmeed staan de verhonden tegen standers van Engeland, als een vastberaden levensgemeenschap Met hun wapenen ech ter zullen zij de illusies van Churchill als een schim verdrijven. Amsterdamscbe effectenbeurs Kleine omzetten. Kleurlooze markt. Geringe variaties. Amerikanen weinig veranderd. Nederlandsche beleggingen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 4 96%-9615/16 96%-9? Nederland 1940 I 4 9S% 9S% Nederland 1940 II 4 94 ïb/16 95 Idem met hel. fac. 98% 98% Nederland 1938 3.3% 84%-S4% 8i%-84% Oost Indië 1937 S 85% Oost Indië 1937 A 3 8311/16 835/16 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam *37 I 3% 83% 's Grav. '37 I 389 N. Holl. *38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 8.' R'dam '37 I. III 3% Z.-Holland 1937 3 83% 81% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 88% 88% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 164 164 Ned. Ind. Handelsb. A 112 113 Ned Handel Mij. c. v. A 110 111 AANDEELEN. INDÜSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. 9el/,-96 96'/2-05% Calvé Delft c.v. A. 65 Cenfr. Suiker Mij. 189 188% Fokker g. A. 178 171 Lever Bros en Unilever cv.A106%-108 w P 107%-106% Ned. Ford 303 308 Philips G B.v.A. 197%-194% «v... 192—195 Philips pref. A 139 139 Bnitenland. Anaconda copper c.v. A. 27-26% 27-26% Beth. Steel c.v. A 80-7S% "9%-79 3/16 Gen Motors c.v. A. 48 15/16 48% Kennecot Copper c.v. A. 33%-33% 33%-3313/16 North. Am. Avfation c.v.A 15 5/16 15% Rep. Steel e.v. A. 23V,-233/16 2311/16-23 7/16 S. Steel c.v. A. 61-60 61%-61% PETROLEUMONDERNEMINOEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 195% 197% Kon Petr. 218-214 219^-217 Buitenland. Shell Union c.v. A. 11%-1111/16 1111/16-1113/16 Tide Water c.r. A. 9%-913/16 10-9 3/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 106-107 106%-107% Java China-Japanlijn A. 140%-13S% 140139 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 135-140 137-138 Kon. Paketvaart A. 215 217 Ned. Scheepv. Unie A. 155%-157 156%-158 Rott. Lloyd A. 130-131% 132 Stoomv Mij Nederland A 131% 133 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 393-391 393%-394 Javasche Cultuur 230 NI SU. 234% 282 Ver. Vorsten 1. Cult. 109 110 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 173%-174 172 218%-219% Deli Mij c. v. A. 219%-221 Senembah 183 183% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsferd Rubber 239-241 241-242% Randar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 180% 182% Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 28 Februari 1941f Reichsniarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit sersche Francs 4356; Lires 987; Deensche Kronen 36.37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54, WINTERHULP^NEOERLAND Stort op 5553 of op 877 POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Va 5558. Als bank der Winterhulp Neder- (Ierland is aangewezen de Kasver- eenlging N.V., Amsterdam, No 877. Ge brengt geluk In veler leven!!

Schager Courant | 1941 | | pagina 2