Maart... schapenvleesch STIJFSEL Aspirin Koos Speenhoff gehuldigd roert zijn staart Pétain spreekt de arbeiders toe Kolonel Donovan in Portugal en Spanje Et komt weer Maarop de bon. Met voldoening zal worden vernomen, dat er binnenkort weer schapuhvleesclï in de slagerswinkels verkrijgbaar zal zijn. Met in gang van heden begint de Vechoudérijcen- trale, zooals bekend, n.1, met het overnemen van voor de slacht bestemde schapen. Het volgende prijsschema is opgesteld, gel dende per kg. levend gewicht, in de daarbij aangegeven tijdvakken, uitgedrukt in cen ten in de maand: Hamels en Ooien, lammeren minstens een maal gelamd. Januari 6168 09—63 Februari 07—71 62—06 Maart 70—74 65—69' April 07—71 62—00 Mei 01—68 59—63 Juni 4852 4347 Juli 50—54 45—49 Augustus 52—50 4751 September 54—58 4953 October 5862 5357 November 0206. 5701 December 020G 5761 Verkoop aan het publiek. De maximum verkoopprijzen voor schapen- vleesch zijn als volgt vastgesteld. bout met been schouder met been 1.45 carbon aden idem zonder bee.n 1.60 borst, en nek 1.25 rauw schapenvet 1.25 Deze prijzen gelden in guldens voor vlcescb per kg. af winkel en inclusief omzetbelas ting. Bij bezorging aan huis mogen zij wor den verhoogd met ten hoogste 5 cent per V? kg. of gedeelte van een V2 Per bezorging. Hoewel dit officieel nog niet bekend ge maakt is, mag worden aangenomen, dat het schapenvleesch onder de gewone vleesch- distributie zal vallen en dus in tegenstel ling met de situatie vóór het slachtverbod alleen op vleeschbonnen verkrijgbaar zal zijn, aldus het Hsbl. niet op de bon VOOR ZOOVER HET GEEN EET BARE STIJFSEL. Bii de- laatste bonaanwijzing voor grutters waren werd' medegedeeld, dat de met ,.10" genummerde bon van de „bonkaart alge meen" o.a .recht treeft op het koopelf van rijststijfsel. glansstijfsel en kookstijfsel. Deze mededeeling heeft tot misverstand aanlei ding gegeven, het lag n.1. in de bedoeling, dat uitsluitend de eetbare stijfselsoorten fz.tr rijstzetmcel). welke niet als zoodanig, doch in pudding- en puddingsauspoeders verwerkt, in den handel zijn, op den voor maïzena aangewezen bon kunnen worden gekocht. Stijfsel valt derhalve, voorzoover deze niet In pudding of puddingsauspoeders is ver werkt. buiten de distributie én kan dus zonder afgifte van een bon worden gekocht. PROJECTIELEN ZIJN GEEN SPEELGOED Amslerdamsche jongen ernstig gewond. Hoe gevaarlijk het is. projectielen als speelgoed te beschouwen, heeft een jeugdi ge Amsterdammer Zaterdag tot zijn scha de kunnen ondervinden. Twee jongens had den aan de overzijde van het IJ een pro jectie! gevonden en één van hen kwam op de onzalige gedachte het voorwerp door te zagen. Zijn poging had fatale gevolgen, want het projpctiel ontnloftei De zestienja rige iongen liep daarbij ernstige oogvor- wondingen on alsmede verwondingen aan de heide handen en het hoofd. De G.G. en G.D. heeft het slachtoffer van de Dotter bloemstraat, waar hot ongeval zich afspeel de, overgebracht naar het Wilhelminagast- huis. Ambtsaanvaarding M. A. J. BACKER PLECHTIGHEID TE HAARLEM. Dó commissa.ris der provincie Noordhol land, mr. A. J. Backer. ofschoon reeds eeni- gen lijd in de feitelijke uitoefening van zijn nieuwe functie werkzaam, heeft gemeend van zijn ambtsaanvaarding ook op meer tor nieele wijze naar buiten te moeten doen blijken. Te dien einde zal op Zaterdag, den Ssten Maart a.s.. des voormiddags te 11 uur in de zittingszaal der Provinciale Staten in het Gouvernementsgebouw. Dreef 3. te Haar" lem. een plechtige bijeenkomst met de leden van Gedeputeerde Staten, Provinciale Staten en andere autoriteiten worden gehouden, waarin de commissaris In eten rede hoopt' uiteen te zetten, hoe hij onder de huidige omstandigheden zijn taak ziet. Na afloop van deze bijeenkomst, welke te omstreeks kwart vóór twaalf des voormid dags zal zijn beëindigd, zal voor autoritei-1 ten en vertegenwoordigers van instellingen, corporaties en vereenigingen gelegenheid bestaan hun opwachting bij den commissaris en mevrouw Backer te maken. Buifeolandsche vorderingen VOOR 15 VAART AANGEVEN. Ingevolge het afgekondigde besluit van den .secretaris-generaal van het departe ment van Financiering rust op ingezetenen in den zin der Deviczenvcrordening 1940 de verplichting vóór 15 Maart a.s. schrifte lijke aangifte te doen van buitenlandsche vorderingen en andere, in het besluit na der omschreven, niet in effecten belichaam de, buitenlandsche waarden, waarvan zij op 1 Maart 1941 eigenaar of gerechtigde zijn. Niet onder den aangifteplicht vallen vor deringen en andere waarden, welke be trekking hebben op Nederlandsch-Indië, Suriname en Curagao en op het Duitsche rijk, waaronder begrepen het protectoraat, Elzas-Lotharingen en Luxemburg. Vorde ringen en andere waarden, betrekking heb bende op het Generaal-Gouvernement, moe ten dus wel worden aangegeven. Britscbe bommen op ons land Vijf dooden zes gewonden. Het A.N.P. meldt: In tegenstelling met voorafgaande dagen vonden in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en 's morgens in de vroegte weer Engelsche luchtaanvall°n op ons land plaats. Deels werden deze door het actief tijdig ingrijpen van den Duit- schcn afweer afgeslagen. Op een andere plaats werd een Engelsch bombardements vliegtuig neergeschoten, dat geheel uit brandde. Aan verschillende vliegtuigen ge lukte het echter, Nederlandsch gebied bin nen te vliegen. Een aantal brisant- en brandbommen werd omlaag geworpen. In een plaats in bet Westen werden drie woonhuizen vernield en vijf andere zwaar beschadigd. Hierbii werden helaas vijf ci viele personen gedood, vier andere zwaar, twee andere licht gewond. Voorts warden op andere plaatsen een half dozijn woonhuizen eveneens vernield, een dozijn zwaar beschadigd. Op een andere plaats werd een verkeerswerk beschadigd. Tenslotte werden berschadigingen aan een aantal gebouwen teweeggebracht door gra naatsplinters en door het springen van rui ten. Eenige woningen werden als voorzieh- tigheldsmaatregel ontruimd. Behalve de reeds genoemde vielen er niet meer doo den of gewonden. TILBURG HEEFT HONDERDDUIZEND INWONERS. Zaterdagochtend heeft het inwonertal van Tilburg de honderdduizend bereikt. De 100.000ste is Maria Gertruda Antonia yan Gooi. dochter van het echtpaar Gooi— Janssen. De burgemeester, mr. J. van de Mortel, heeft namens de gemeente een spaarbank boekje van honderd gulden aangeboden. Na mens tal van firma's en particulieren wer den geschenken aangeboden. t./uuS! Laatste kaas voor onwillige postdaiveahouders AANMELDINGSPLICHT TOT 15 MAART VERLENGD. Na vele maanden van vergeefsche waar schuwingen, is er eindelijk beweging ge komen in de rijen van duizenden postdui- venhouders, die tot nu toe halsstarrig heb ben verzuimd zich te kwijten van den nor malen plicht tot aansluiting bij het natio naal verbond van Nederlandsche postdui- venhouders. Deze gewijzigde houding is het directe gevolg geweest van de dezerdagen aan gevangen verscherpte controle door de daarvoor speciaal aangewezen officieelc in stanties, wier instructie luidde, dat na 27 Februari jl. iedere postduivenhouder on herroepelijk in het bezit moest zijn van een officieelc, door de commissie Hornstra ge waarmerkte hoklijst en van een contribu- tickaart van het nationaal verbond. Thans stroomen de voorgeschreven aan meldingen vele keeren per dag binnen. In verband hiermede wordt de fatale termijn van 27 Februari verlengd tot 15 Maart a.s waarbij de betrokkenen evenwel rekening hebben tc houden met het feit, dat zij reeds na den achtsten Maart bezoek van de con- troleerende ambtenaren kunnen tegemoet zien. Kostbare zilvervos ontvreemd CAFéHOUDSTER KOCHT HAAR VER BENEDEN DE WAARDE. Eenige weken geleden werd in een bont zaak in het centrum van Amsterdam een zilvervos ter waarde van ongeveer 250 gul den ontvreemd. De eigenaar van de zaak miste het kostbare stuk bontwerk nadat hij bezoek had gehad van twee mannen. Hij deed aangifte bij de politie. Rechercheurs bleven elk spoor volgen en na, eenigen tijd kwamen zij tot de ontdek- ging dat de zilvervos ver beneden den prijs was verkocht aan een caféhoudster. Een tussch en persoon had de vos aan de vrouw aangeboden Het was de 20-jarige fiets- knecht L.. die handlangersdiensten had ver richt cn dus als heler gezocht diende te worden. L. bleek echter zoek en het kostte moeite hem te vinden. Door het taaie vol houden van twee rechercheurs gelukte het toch den heler te vinden, waardoor men ook ne dieven, twee oude bekenden van de do- litie. kon achterhalen. De drie mannen zijn opgesloten in het hoofdbureau. Dezer dagen zullen zij worden voorgeleid. De caféhoudster is op vrije voeten geble ven. De vos is door de politie in beslag ge nomen en zal aan den eigenaar worden te ruggeven. De lichamelijke opvoeding in nieuwe banen Naar wij vernemen verkeert de reorgani satie van de lichamelijke opvoeding, die zich onder leiding van prof. J. van Dam, den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming voltrekt, reeds in een ver gevorderd stadium. Een dezer dagen zal overgegaan worden tot de oproep van consulenten, die bij de uitvoering een belangrijke taak te vervullen krijgen. Ik zal zingen tot aan mijn dood. De diehteV-zanger Koos Speenhoff was Za terdag 40 jaar artist en dit zeldzame jubi leum is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Uit bekende Hagenaars en artisten had zich een huldigingscomité gevormd, waar van de burgemeester van 's-Gravcnhage, prof. Ir. C. L. v. d. Bilt, het eere-voorzitter- schap had aanvaard en in een feestelijke voorstelling in Diligentia is de oude bard en zijn vrouw Cesarine Zaterdagmiddag o0 hartelijke wijze gehuldigd. Na de pauze was het tooneel in een wa ren bloementuin herschapen en daartusschen stond Speenhoff met zijn guitaar en lesse naar in zijn gekleede jas. Na een daverend applaus zong hij tusschen een praatje en een grapje niet veel succes zijn welbekende liedjes, waarna het echtpaar een ware ovatie werd gebracht. Velen spreken hun beste wenschen uit. Tenslotte heeft de jubilaris allen voor deze onvergetelïjken dag bedankt en hij eindigde met de woorden: „ik zal zingen tot aan mijn dood." Nederlanders in Duitschen krijgsdienst EERSTE CONTINGENT VAN NE DERLANDSCH BATALJON IN DUITSGHE LEGER NAAR MUN- CHEN VERTROKKEN. (A.N.P.) De leider van de N.S.B., ir. Mus- sert, heeft in de grootc zaal van den Dieren tuin te 's Gravenhage ongeveer 600 man van de W.A. en de S.S. geïnspecteerd en toe gesproken, voordat zij naar Muenchen ver trokken, waar zij zullen worden ingedeeld bij de SS-Standarte Westland. Binnenkort zullen nog 600 Nederlanders naar Muenchen vertrekken, waarmede dan het Nederlandsche bataljon bij de Standarte Westland compleet is. Ir. Müssert zëide o.a. dat men begrijpen moest, dat met den afloop van dezen oorlog niet alleen het nationaal-socialisme staat of valt, maar ook ons volk. Spreker zeide, dat het niet gaat. om dat eene bataljon voor de Standarte Westland Dit bataljon is slechts een druppel in de machtige Duitsche weermacht. Maar het moet een kristalheldere druppel zijn. Dat is de beteekenis van het vertrek van dit eer ste contingent Nederlandsche W.A. en SS- mannen. Spreker zou willen, dat een half millioen Nederlanders naast het Duitsche leger tegen onzen eeuwenouden vijand En geland optrok. „Nederland, zoo zeide spreker, heeft in het verleden groote dingen ge daan, Veel hoeven wij van de Duit- schers niet te leeren. doch wel kun nen wij van hen leeren, hoe men een weermacht maakt." Spr. hoopte, dat de Nederlanders terug zullen keeren. na den strijd, niet alleen in de uniformen welke zij met eere hebben ge dragen, maar ook met de wapenen in de hand. „Er zuilen er zijn. zoo zeide spreker die niet terug keeren uit den strijd. Ik neem tegenover hun verwanten en tegenover hun volk de volle verantwoordelijkheid daarvoor op mij. EEN BEWOGEN MAAND IN DE NATUUR. LENTEMAAND EN MAARTSCHE BUIEN. REGEN, DIE GESCHIEDENIS MAAKTE. Maart bij de Romeinen de eerste maand van het jaar ontleende haar naam aan Mars, den oorlogsgod. Voor ons is en blijft Maart, in weer wil van zijn kuren, de lentebrenger... Karei de Groote, die de Latijnschc namen der maanden in Duitsche omzette, noemde haar „Lenzmonat". Ook in het oud-Neder- lanr'sc{i spreekt men van lentemaand. Iedere dag komen we een stapje dichter bij.de zon nige voorjaarsdagen. Mooie voorjaarsdagen kan Maart zeer ze ker brengen, dagen, als de zon de knoppen streelt. Helaas echter, vee! vaker dan mooi lenteweer beleven we in Maart heftige stor men, sneeuw- en hagelbuien en zonlooze, re- achtige dagen. Heel licht ook laten we ons op de eerste mooie lentedagen tot onvoorzichtigheid ver- eiden, we halen onze voorjaarskleoren te •oorschijn en stoppen onze wintorkleeren naar liefst zoo ver mogelijk weg. Heel dik- v1"! - moeten wc deze onvoorzichtigheid met een flinke verkoudheid betalen. Neen, wat hot klimaat betreft, daaraan zou men niet zoggen, dat de maand Maart de len temaand is Maar als we in de natuur om ons heen zien, dan zien we overal het jonge le ven. De wilgenkatjes bloeien, de sneeuwklok jes en krokusjes zijn reeds uitgekomen, de berken dragen reeds knoppen en ook vin- gerkruid en andere soorten kruiden kunnen we op onze lentewandelfng reeds ontdekken. Maar ondanks al deze voorjaarsboden heb ben we in Maart maar al te vaak onze re genjas en paraplu noodig voor de Maartsche buien. En als de regen dan eentonig neer- plenst of gezellig onze paraplu betikt. dan is het wel interessant eens iets naders over den regen te vernemen. Want ook de regen heeft al dikwijls geschiedenis gemaakt. De regen In de geschiedenis van het klimaat en het weer speelt de regen een heel bijzondere rol. Onderzoek heeft uit gewezen, dat perioden van groote vochtigheid een geweldige werking op de ontwikkeling der Menschheiid in het groot uitgeoefend hebben. De Volksverhuizingen in Vodr-Indië, die in het begin van onze geschiedenis plaats vonden, vonden hun aanlei ding in den regen. De ondergang van Griekenland en Rome zijn door eeni ge onderzoekers voor een deel toe geschreven aan de lange droogte, waardoor de rivieren in moerassen veranderden en de malaria zich uit breidde, die de eens zoo krachtige volkeren zoo zeer verzwakte dat deze niet meer in staat waren zich te ver weren tegen vreemde indringers. Hier beeft het uitblijven van de re gen dus heel wat op zijn geweten. Victor Hugo schreef over den slag bij Wa- terloo: „Wanneer het in den nacht van 18 Juni 1815 niet geregend had, was de toe komst van Europa een apdere geworden." Hieruit zien we ook weer de belangrijke rol die de regen altijd speelde en helaas nog speelt in den oorlog. De markies De Lafavet- te had dan ook wel gelijk, toen hij aan den avond van den 5en November 1789, na de woeste oproeren voor het kasteel in Versail- les, tot Lodewijk XVI zei: „Majesteit, U kunt zich onbezorgd ter ruste begeven; vannacht komt er geen rumoer meer, het regent!" Een klassiek voorbeeld van den invloed der regen op het slagveld is de slag van Crécy in Augustus 1346. De Engelschen en de Fran- schen stonden tegenover elkaar. De Engel schen hadden tot nog toe veel tegenslag ge had en dachten er reeds over om hun verdere plannen op Franschen bodem maar op te ge ven. De regen van Crécy keerde het krijgs geluk. Hij maakte de bogen van de Genu- eesche boogschutters, die aan de Fransche zijde streden, volkomen onbruikbaar, terwijl de Engelschen. onder de beschutting van de bosschen, hun bogen droog hielden en hier door de overwinning behaalden. Dit verloop van den slag had echter tot gevolg, dat de oorlog nu heelemaal geen einde meer nam. De regen van Crécy was het begin van een honderdjarigen oorlog tusschen Engeland en Frankrijk. De paraplu. Als het regent kunnen we wel paraplu's op straat zien! Het gebruik van het regenscherm vinden we even vanzelfsprekend als de re-' gen. Het gebruik van de paraplu is in Eu ropa niet erg oud. Ongeveer twee eeuwen ge leden zag men haar voor het eerst in Lon den en Parijs. Wie de paraplu in ons land ingevoerd heeft is niet bekend. Wel staat vast, dat om streeks 1790 de paraplu in Nederland nog een groot nieuwtje was. De eerste .paraplu dragers in ons iand zullen waarschijnlijk wel de pruikedragers en kleermakers ge weest zijn, en de eerste parapludraagsters de modemaaksters en naasters. want 't waren in dien tijd de menschen die de nieuwste mo- de's lanceerden. De paraplu heeft zich in den loop der jaren niet vervolmaakt, maar wel vereenvoudigd. In het begin der vo rige eeuw waren nog wel allerlei luxe-paraplu's in de winkels verkrijg baar, zoqals die met blauw-zijden voering, zoodat het practisch nut ge paard ging met een bekoring voor het oog, waardoor de eigenaar wel over het onaangename weer heengekomen zal zijn, als hij met opgestoken pa raplu de buien moest trotseeren. De laatste jaren werd de paraplu sterk verdrongen door de regenjas. Vooral de jon gere menschen hadden een afkeer van de pa raplu. Maar met de leuke gekleurde transpa rant regenkapjes die tegenwoordig zoo po pulair zijn, verschenen ook de gekleurde transparant paraplu's. Deze paraplu's in al lerlei vroolijke tinten, veroverden al gauw de harten van vele dames, met het gevolg, dat we tegenwoordig op regenachtige dagen al lerlei vroolijk gekleurde paraplu's tegenko men. Spreekwoorden. Er bestaan veel spreekwoorden waarin de maand Maart genoemd wordt. En ook de dichters hebben zich in den loop der jaren niet onbetuigd gelaten. Midaeleeuwsche ge leerden waren de meening toegedaan, dat God in deze maand de wereld geschapen zou hebben. In „Tachtighjarige Bedenckin- gen" schrijft vader Cats hierover: En 't is niet zonder schijn als menigh schrijver hout, Dat Godt om deze tijt de wereld heeft gebout; Men hout het voor gewis dat als de diepste gronden, Des werelts zijn geleyt en eerst bevestight stonden. De lente toen begon: het was de soete tijt, Die in de kruyden speelt en op de bloemen rijt Maarschalk Pétain heeft Zaterdag te St Etienen in een vergadering van arbeiders ge sproken over sociaal-politieke beginselen. De rede werd over de Fransche radio uitgezon den. Pétain begon met te herinneren aan zijn boodschap van 10 October, waarin hij ver-I klaard had, dat men den klassenstrijd niet kan overwinnen zonder de redenen daarvoorl te hebben weggenomen. Deze redenen zijn het spook van de wer» keloosheid, de nachtmerrie der ellende wel ke op de gezinnen drukt, de woningtoestan den, enz. Er zal geen sociale vrede bestaan, zoolang deze onrechtvaardigheden aanhou den. Om het groote werk van den socialen vrede te dienen, zal een uitgebreid onderzoek worden ondernomen, waaraan alle betrokke nen moeten deelnemen. Werkgevers en werk nemers moeten de mogelijkheid hebben hun billijke eischen te' verdedigen en hun wen schen te uiten. Daarom moet men organisa ties oprichten, die snel de opkomende kwes ties óf wel oplossen óf wel, wanneer dit niet mogelijk is, den -Staat de mogelijkheid ver schaffen deze kwesties te regelen. Dit punt zal het voorwerp zijn van een eerste wet over de beroepsorganisatie. Deze wet zal enkel voudige organisaties oprichten, sociale com- misises, waarin werkgevers en werknemers gemeenschappelijk aan de oplossing van de i hangende problemen zullen werken. De maarschalk deed tenslotte een beroep op de werkgevers en werknemers, ijverig aan het werk van het nat ionale herstel op sociaal ge-j bied mede te werken. Merkwaardige kwestie in Zuid-Amerika Oogspecialist weigert te getui gen. Kan president Ortiz presi dentschap hervatten? De door den Senaat benoemde Speciale commissie, die rapport moet uitbrengen j over den gezondheidstoestand van presi- j dent Ortiz heeft met algemeene stemmen besloten, den oogspecialist Lopez Lacarrere te doen arresteeren. Lopez Lacarrere had als eenige van de vijf gcncesheeren, die j Ortiz behandelen, met een beroep op zijn ambtsgeheim geweigerd zich te laten ver- hooren. Volgens de commissie is speciaal de toe- stand van Ortiz' oogen van belang voor de beoordeeling van de vraag, of dr Ortiz lichamelijk in staat is zijn ambt als presi dent weer uit te oefenen. De persoonlijke gezant van Roosevelt, kolo nel Donovan, is Zaterdag te Lissabon aange komen. Hij werd door den premier. Dr. Sala- zar, ontvangen voor een onderhoud, dat een uur duurde. Hierbij was de Amerikaansch® zaakgelastigde te Lisa bon aanwezig. Ter stond na het onderhoud begaf Donovan zich naar het vliegveld om met extra-vliegtuig door te reizen naar Madrid. Abessijnsche stamhoofden betnigen bun trouw aan Italië Gisterenmiddag hebben de stamhoofden van de provincies Bal la en Sidamo te Gim- mar in een groote samenkomst hun trouw aan Italië betuigd. Tijdens deze betooging herhaalden de stamhoofden in hun eigen naam als ook namens de volksstammen te genover den gouverneur der provincie het be sluit voor Italië te strijden cn hun bloed te vergieten om hun schuld der dankbaarheid te betalen voor den welstand en de cultuur, die de Italiaansche regeering hun gebieden deelachtig heeft doen worden. Deze regee ring is er in geslaagd de wonden van de barbarij van den Negus, die thans door En geland wordt gesteund, te heelen. De gou verneur verklaarde, dat Italië zich na den oorlog de verdiensten van de stamhoofden en de stammen zal weten te herinneren. 10.000 DAKLÖOZEN IN GRIEKENLAND Aardbeving teistert een stad. Omtrent de aardbeving die de stad Laris- sa Zaterdag geteisterd heeft, wordt gemeld, dat de beving uit zes aardstootcn bestond. Tienduizend menschen zijn dakloos gewor den. Onder de verwoeste gebouwen bevindt zich het post- en telegraafkantoor. Een nieuwe aardstoot wordt uit de stad Missolonghi en twee stooten uit Saloniki gemeld. Verbinding Parijs—Gent hersteld Voedselvoorziening van Parijs betere kansen. De rechtstreeksche verbinding tusschen Parijs en Gent is hersteld, zoo wordt in wel ingelichte kringen verklaard, nu het Aile- kanaal weer in gebruik genomen is, het geen is geschied binnen het bestek van de maatregelen der Duitsche autoriteiten tot bevordering van het Fransche verkeers- en vervoerswezen. Vierhonderd vrachtbooten, die in het Aile- kanaal geblokkeerd waren, kunnen nu weer in dienst gesteld worden op dit traject. In Fransche economische kringen worden de ze maatregelen beschduwd als een belang rijke bijdragen tot de approviandeering van Parijs. ITALIAANSCHE STUDENTEN NEMEN DIENST. De tweede groep universitaire vrijwilligers uit de stad Caltanisetta, is naar het corps, waarbij zij zijn ingedeeld, vertrokken. De be volking juichte de studenten hij hun vertrek geestdriftig toe.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2