Tram-parasieten Ghevroiet Motor Auto-industrie wacht af Ex-Prinses Erik overleden in Zweden IVOROL: De Kwaliieits-tandpasta De nevel als hulpmiddel in den strijd Matthijs Klaas Kroon, Marktberichten De wintergranen staan goed Weinig last van den winterkou gehad. Naar wij van bevoegde rijde vernemen, heeft de afgeloopen winter tegen de ver wachting in weinig schade berokkend aan de wintergranen. De stand van de later gezaai de soorten is goed, van de vroeger gezaai de zullen enkele velden, welke heel nat ge weest zijn, opnieuw bewerkt moeten worden. .Wanneer de nachtvorst na de natte periode waarin wij thans leven geen spaak in het wiel steekt, kan, zoo verzekerde men ons, b.v. in den Waard- en Groetpolder en de Wieringermcer op redelijke opbrengsten ge rekend worden. Op gebied der werktuigmachine- nijverheid botsing met wapen industrie. D e t r o i t, Maart. (United Press): Ook in de Vereeriigde Staten begint de vre- desindustrie ondergeschikt te geraken aan dc eischen, welke de bewapening stelt, aldus een bericht van United Press uit Detroit. Een duidelijk voorbeeld hiervan toont de automo bielindustrie. Anders kondigde deze bij do jaarwisseling nieuwe verbeterde en gewijzig de modellen aan, doch dit jaar heeft men zich blijkbaar hoofdzakelijk beperkt tot het moderniseeren van eenige uiterlijke dingen. De chassis en de motoren van 't vorige sei zoen worden tilt jaar in de meeste gevallen zonder veranderingen verder gebouwd. De oorzaak moet men ten eerste zien in het feit, dat de industrie op het oogenblik den koers, dien de Ameriknansche politiek binnen de eerstvolgende maanden zal in slaan, nog niet kan overzien. Bovendien heeft de leider van den Amerikaanschen productie- a*aad, Knudsen, dc industrie aangeraden .geen wijzigingen in te voeren, daar dit de veran dering van bestaande of het invoeren van nieuwe machines met zich mee zou brengen. Ook worden de vervaardigers van werktuig machines momentcel met opdrachten, aller eerst van de vliegtuigindustrie, in den waar- s&en zin des woords overstroomd. Hoewel voor het veranderen van motoren, én chassis nieuwe machines noodig zijn, hebben de automobielfabrieken voor elke .vernieuwing van haar carrosserieën slechts inieuwe stempels voor haar persen noodig en daarop wordt momenteel door de bcwa- peningsindustrie geen beroep gedaan. De fabrieken, waarin deze stempels worden- ver vaardigd, hebben thans hun „doode sei zen", totdat zij de volgende groote o pdrach- ten van de automobielindustrie krijgen om de matrijzen voor het model van het volgen de jaar te vervaardigen. Algemeen schenkt men weinig geloof aan dc geruchten, dat de ontwikkeling van nieuwe typen tot na 1942 zal worden uitgesteld om de productie geheel op de bewapening te kunnen con- ccntreeren. Er is reeds eerder op gewezen, dat de werktuigmachine-industrie het eenige punt is, waar de belangen van de autofabrieken en de nationale bewapening met elkaar in hotsing komen en zonder twijfel zal men de bewapeningsindustrie voorrang verlee- nen. In enkele kringen zegt men echter, dat een paar fabrieken willen trachten, zich nog nieuwe machines aan te schaffen, vóórdat de regeering door een wet, welke de bewa peningsindustrie officieel voorrang ver leent, daar officieel een stokje voor steekt. Een bijzondere positie in dit verband nemen die fabrieken in, die hun werktuigmachines zelf vervaardigen. Zij loopen echter het ri sico, dat zij eveneens door de verwachte wet getroffen worden cn midden in de omscha keling, de vervaardiging van werktuigma chines voor andere, voor de bewapening be langrijker takken van industrie op zich moe ten nemen. Erfgename van Canadeeschen houtkoning Booth. De dood heeft een einde gemaakt aan het bewogen leven van de erfgename van den Canadeeschen houtkoning Booth, die Deensch prinses was geworden. Zij was kleindochter van dezen hout- koning, die zich van boscharbeider had op gewerkt. Lois Booth had in Canada ken nis gemaakt met prins Erik van Denemar ken, een zoon van prins Waldemar, die de oom was van koning Christiaan X. Zij was met hem gehuwd cn de prins had als ge volg hiervan van zijn rechten op den troon afstand moeten doen Hij nam daarop den naam van graaf van Bosenberg aan. Het echtpaar vestigde zich in Denemarken doch de erfgename van den houtkoning voelde zich er niet thuis. Eenige jaren geleden scheidde zij van haar echtgenoot cn in 1939 trad zij in het huwelijk met haar particulieren secreta ris en tennisleeraar Juelsberg. De voormalige prinses, die 43 jaar oud is geworden, had twee kinderen uit haar eerste huwelijk. Haar asch zal. als de om standigheden dit veroorloven, naar Cana da worden overgebracht. De Engelsche wapenindustie Over de rede. die de Britsche minister van handel, Liddleton. in het Lagerhuis heeft gehouden ten aanzien van de concentratie der Engelsche wapenindustrie, dëclt dc Britsche berichtendienst nog mede, dat Lidd- leton heeft verklaard, dat eenige fabrieken, die voor de oorlogvoering niet belangrijk zijn. binnenkort gesloten zullen worden, op dat de arbeidskrachten vrijkomen voor be langrijke bedrijven. Het betreft hier fa brieken. die tot dusverre ondermeer schoe nen, kousen, aardewek en textielgoederen vervaardigen, aldus een bericht van D.N.B. uit Berlijn. Het Engelsche volk moet het gebruik van dergelijke artikelen nog sterker beperken ten voordeele van de oorlogvoering. Na dc verklaringen van-den minister ver langdon eenige afgevaardigden nadere me- dedeelingen over dit onderwerp: Zij stelden ook vragen. Namens de regeering verklaar de Attlee daarop, dat binnenkort een .uit voerig debat over het onderwerp zou wor den gehouden. Italiaaoscbe Inchtzege Een speciole verslaggever van Stefani meldt: een Italiaansch eskader heeft Dins dag aan de kust een actie uitgevoerd door verdedigingswerken van den vijand te bom bardeeren. Toen de Italiaansche schepen hun opdracht volbracht hadden trachtten meer dan 30 Engelsche vliegtuigen (20 Glosters, 10 Spitfires en 3 Fairey Battles) over de Italiaansche eenheden te vliegen, maar zij werden door het hevige luchtdoel- vuur afgeslagen. Enkele oogenblikken later kwamen 15 Italiaansche jagers aan, die ter bewaking rondvlogen, en vielen de En gelsche toestellen aan. Ofschoon do Italia nen een tegen twee stonden, schoten zij in den loop van den volgenden strijd 4 Glos ters, een Spitfiro en een Fairey Battle neer, waarna zij meester van de lucht bleven als gevolg van de vlucht van den vijand. Ge durende de achtervolging werden waar schijnlijk drie Glosters en een Fairey Battle neergeschoten. TURKSCHE GIFTEN VOOR KRIJGS GEVANGENEN IN DUITSCHLAND. Het Roemeensche schip Regele Carol is uit Tstanboel in de haven van Constanza aange komen met 800 pakketten, die de Turksche „Halve Maan", (te vergelijken met het Roo- de Kruis), aan de Fransche en Engelsche krijgsgevangenen in Duitschland heeft ver zonden. De paketten zijn per spoor door gezonden. Japaa cn Australië „Steeds tot overeenkomst met Australië bereid." De Japansche consul-generaal te Svdney heeft verklaard, dat Japan steeds tot een overeenkomst met Australië bereid is. Aan deze verklaring wordt in politieke kringen te Washington groote aandacht geschonken, aldus het Hsbi. Uit de berichten van de Ame- rikaansche correspondenten in Camberra blijkt dat de beweging in Australië om met Japan tot een accoord te komen, toeneemt. In de verklaring van den Japanschen con sul-generaal ziet men een teeken, dat zulk een overeenkomst, die niet weinig tot een ontspanning in het Verre Oosten zoii bij dragen, niet meer tot de onmogelijkheden behoort. Het wetsontwerp tot steun aan Engeland Gisteren is de zitting van den Amerikaan schen Senaat weer een uur vroeger geopend teneinde het wetsontwerp tot steunverlecning aan Engeland er door te jagen. Als laatste spreker der oppositie verklaarde de republi- keinscho senator Robey, wiens houding tot dusverre nog onbekend was, dat het wets ontwerp tot steun aan Engeland de Ve'reehig- de Staten onverwacht in den oorlog zal bren gen. Hij geloofde echter, dat het verstrekken van een crediet aan Engeland ten bedrage van twee milliard dollar als tegenprestatie voor de vlootbases op de Britsche koloniën in dc Caraibische Zee een grootere en effec tievere hulp voor Engeland zou beteekenen. Hiermede zou Engeland grootere hoeveel heden oorlogsmateriaal kunnen koopen dan de Vereenigde Staten kunnen fabriceercn. „EEN TRAMGEWETEN" ONT BREEKT. Dezer dagen stond er in de Zweedsche hoofdstedelijke kranten in den vorm van een drie kolom breede adverentie een open brief van den directeur van dc gemeente- tram aan de „geachte" gratis-passagiers de aanhalingsteekens zijn van hem waar in hij een beroep op alle eerlijke mensehen deed om ook eerlijk te zijn, wanneer zij van tram of bus gebruik maken. Volgens een globale schatting derft het bedrijf Jaarlijks een bedrag van zes cijfers aan inkomsten, doordat vele pasagiers niet betalen, zegt de N.R.C. Men kan hen volgens den directeur in drie groepen verdeden: de gelukkige kleine categorie van hen die de gemeentetram willens en wetens be driegen door geknoei met oude kaartjes cn andere trucjes; voorts do -zeer groote cate gorie van hen, die probceren er door te slip pen door alleen te betalen, wanneer de con ducteur hun er direct om vraagt, en vervol gens dan al degenen, wier geweten hen vol komen met rust laat, als de conducteur door de drukte niet bij hen komt voor zij uit moeten stappen. Het is, zoo schrijft de directeur verder, per slot van rekening even oneeaiijlc. niet voor een rit te betalen als iets uit een winkel weg te nemen en het is vol gens zijn meening toch zeker wel de prijs van een tramkaartje waard, je ook als pas sagier van tram of bus een eerlijk mensch te kunnen voelen. Daarom maant hij de gratis-passagiers aan, zich „een tram-geweten aan te schaf fen" en daarom wijst hij er de buiten hun toedoen gratis trammende en bussendc mcnschen op, dat zij aan de reglementaire verplichting om zonder aanmaning voor ei ken rit te betalen, kunnen voldoen,door een volgenden keer het kaartje te nemen, dat er bij is ingeschoten en dien keer dus dub bel te betalen. Stockholm zou Stockholm niet zijn, wan neer niet onmiddellijk een verslaggever er op uit was gegaan om ervaringen als boete- Kunstmatig verwekte nevel, onschadelijk voor de gezond heid. Nevelaanvallen maken den tegenstander hulpeloos. Tot de jongste wapens van het Duitsche ieger behoort ook de „nevelafdeeling", aldus een bericht van V.P.B. uit Berlijn. Over dé ze troepen en hun werkwijze is nog wei nig bekend geworden en wie niet toevallig bekend is met een van de plaatsen, waar zij in vredestijd gestationneerd zijn, zal zelden iets hebben gehoord van deze af- deelingcn. In d# laatste jaren was een klein stadje het punt. waar dit. wapen zich verder ontwikkelde. Hier bevindt zich de neveltroepenschool met het ncyelleer-regi- ment. Hier ontvangen de jeugdige toekom stige officieren hun opleiding. Hier wordt ook voortdurend gewerkt aan de verdere ontwikkeling van het wapen. Men heeft zich te allen tijde bij gevechts handelingen bediend van den kunstmatig ontwikkelden nevel of rook (onder rook verstaat men, in tegenstelling met nevel, zeer fijn verdeelde vaste bestanddeeltjesi Dank zij den vooruitgang van de techniek zijn op dit gebied de hulpmiddelen sterk uitgebreid. Het doel is echter betzelfde ge bleven. Hierbij moet met nadruk op bet feit worden gewezen, dat de met moderne middelen verwekte nevel onschadelijk is voor de gezondheid en dat hij dus niet met een „strijdmiddel" gelijk kan worden ge- steld. Kunstmatige nevel van verschil lenden aard. Iedereen kent wel de platen van vroeger tijd, die slagvelden voorstelden. Zulk een plaat maakte eerst effect, wanneer er dikke wolken schilderachtige kruitdamp op voor kwamen. In den nieuweren tijd, ongeveer te rekenen van den wereldoorlog af, deed zich het merkwaardige feit voor, dat. wat men vroeger in den vorm van kruitdamp als zoo hinderlijk had beschouwd, thans als nevel een zeer, gewaardeerd hulpmiddel in den strijd werd alleen met dit onder scheid, dat men nu zelf den nevel hanteert als taktisch middel voor zekere doeleinden. In den wereldoorlog werd de kunstmatige nevel te voorschijn geroepen door middel van het in brand steken van sterk rook verwekkende mengsels en door het in de lucht blazen van chemische substanties, die rooken als zij met de lucht in aanraking komen ook uit vliegtuigen, welke nevel in hoofdzaak diende om de eigen troepen te verhullen. Op deze wijze' wordt dit mid del ook nog heden aangewend. De „snel- booten" trekken zich in den nevel terug, als zij hun torpedo hebben afgeschoten, evenals de pantserwagen, die zich ter dekking in een nevel hult, enz. Dit heeft echter niets te maken met het offensieve doeleinde van onze nevelafdeelingen. Hier worden de stellingen van den vijand „omneveld" door middel van daarop afge schoten granaten. Op deze wijze wordt den tegenstander niet alleen het gezicht op zijn eigen stellingen en troepenbewegingen beno men, doch hij is genoodzaakt, in een dich ten nevel te strijden, die voortdurend blijft hangen door de snel achtereen afgevuurde nevelgranaten. Aanvallen onder beschutting van den nevel. De psychologische uitwerking van dit bombardement kan niet worden onderschat. De nevel roept, evenals het nachtelijk duis ter, een gevoel van hulpeloosheid wakker bij den vijand. Hij kan niets meer zien: zijn commandant niet, zelfs zijn nevenman niet. Zijn orienteeringsvermogen is in de war, Een keuringsdienst op komst? NOG DIT JAAR IN WERKING. Naar de Enkh. Crt. uit officieuze, welingelichte bron verneemt, ls een kleine commissie ingesteld om op zeer korten termijn een voorstel te doen aan don Directeur-Generaal van den Landbouw, om te komen tot één keuringsdienst voor tuin zaden, welke dienst nog dit jaar zijn werkzaamheden zal moeten aanvan gen. doenden gratis-passagier op te doen. Die er varingen waren niet erg bemoedigend voor hen, die gewetensdrang zouden gevoelen om de aanmaning van den directeur van de train na te komen. De jongedame van Svenska Dagbladet, die het experiment on dernam, begon met in een tram een twaalf rittenkaart te vragen en die maar meteen in kaartjes om te zetten voor dezen rit en voor elf onbetaalde ritten. De meewarige glimlachjes van conducteur en medepassagiers waren voor haar aanleiding om het in een volgende tram wat bescheidener aan te doen. Daar vroeg ze drie kaartjes extra, maar de conducteur beet haar iets toe van „daar kan ik me niet mee ophouden", ritste één kaartje af, zooals hij dat gewoon was en ging verder in een half leegen wa gen. Ontmoedigd zocht de Jongedame een derde tram op en nu wilde het toeval, dat de conducteur haar vergat, zoodat zij heel be scheiden de rol kon spelen van de passagier met tram-geweten, die den conducteur er aan herinnert, dat zij nog niet betaald heeft De conducteur bleek haar eerlijkheid ie waardeeren en tikte dankend aan zijn bontmuts. Maar een paar passagiers grin nikten en de verslaggeefster liet de verdere reportage over aan een mannel ijken collc ga, die een reeks tramconducteurs ging in terviewen en toen tot de ontdekking kwam, dat verscheidenen hunner volkomen onkun dig waren van den open brief van hun di recteur aan de ..geachte" gratis-passagiers en dat het hen nog nooit overkomen was, dat iemand voor een onbetaald-gebleven rit had willen betalen, zelfs dezen dag niet, dat dc open brief van den directeur in alle kranten stond en het onplezierige woord „tramparasieten" velen min of meer eerlij ken mcnschen toegrijnsde. hij weet niet meer, waarheen hij zijn vuur moet richten kortom, een geregelde strijd is hem onmogelijk gemaakt. De nevel maakt den tegenstander hulpeloos; Hij maakt hem gelijk aan een blinde, die in het wilde weg om zich heen slaat. De aanvaller kan deze slagen gemakkelijk ontwijken en zijn te genstander ten slotte onschadelijk maken. Inmiddels kunnen de andere troepen onge hinderd oprukken onder beschermig van den nevel, dien zij zelf hebben veroorzaakt. Zij mijden het door den vijand nog blinde lings onder vuur genomen terrein en na deren den tegenstander tot waar de nevel begint. Dan openen zij een snelvuur en blik semsnel wordt de vijand verrast en versla gen. Ook de door dezen aangelegde ver sperringen uit prikkeldraad enz. kunnen on der bescherming van den nevel zonder veel moeite uit den weg worden geruimd. De neveltroepen kunnen overal optreden. Het nieuwe wapen kan overal aangewend worden. De neveltroepen zijn toegerust met nevelwerpapparatcn, zij zijn geheel gemoto riseerd en kunnen in elk terrein optreden. Natuurlijk wordt, van officieren en man schappon een goedo „infanteristische" ken nis gevorderd, alsmede groote ervaring in de beoordeeling van het weder. .Grondige kennis van de oorlogstaktielc en de samen werking van alle wapens vormen een on- misbaren waarborg voor het succes van de nevelaanvallen. De vooruitgeschoven waarnemer ligt in de voorste infanterielinie. Hier kan hij van de commando's van andere wapens onmid dellijk het bevel tot den aanval overnemen en het vuur van zijn afdeeling leiden, hetzij per telefoon, hetzij per radio. Zijn afdeeling ligt iets verder achteruit, misschien reeds achter de eerste dekking gereed voor den aanval. Van dit wapen werd het eerst gebruik ge maakt voor Modlin, tijdens den veldtocht in Polen. ARGENTIJNSCHE VEETEELT ZWAAR DOOR DEN OORLOG GETROFFEN. Ook de vleeschbedrijven lijden onder het Engelsche gebrek aan scheepsruimte. De secretaris van -den Zuid Argentijnschen Land bouwbond geeft in de „Critica" een beeld van de catastrophale schade, welke de Patagonische vleeschbedrijven en veehou ders tengevolge van het Engelsche gebrek aan scheepsruimte lijden. Londen heeft de vleeschaankoopen in Argentinië zoozeer be perkt, dat de bedrijven in Santa Cruz en Vuurland, die vroeger vrijwel uitsluitend voor de Engelsche markt werkten, in de grootste verlegenheid zijn geraakt. Het Brit sche voornemen het vleesch in Buenos Aires af te halen, brengt in dezen toestand geen verandering, doordat Argentinië ook niet. beschikt over schepen, die lading uit het Verre Zuiden kunnen halen. LANGEN DIJK BROEK OP LANGENDIJK. DE OMZET VAN DE LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. De omzet van de Langendijker Groenten- Centrale te Broek op Langendijlc was in de afgeloopen maand maar iets hooger dan in dezelfde maand van het vorige jaar. In Februari 1941 werd voor een bedrag van 263.860.05 geveild, tegen 258.140.54 in Fe bruari 1940. De aanvoer van de verschillende produc ten is over het algemeen geringer dan in Februari 1940, zoodat cle conclusie kan worden getrokken, dat de gemiddelde prij zen in Februari 1941 hooger waren dan die in Februari 1940. Zoo was de aanvoer van roodekool in de afgeloopen maand 891.425 kg hetgeen 25 spoorwagons van tien ton minder was dan in dezelfde maand van verleden jaar. Ook de aanvoer van gelekool Was. niet onbelangrijk geringer: 101 spoorwagons te gen 194 spoorwagons in Februari 1940. Alleen van Deonsche wittekool was de aanvoer gelijk. Dat. verschil beliep slechts enkele honderdon kilo's. Er werden 219 wagons verhandeld. Er kwam in Februari jl. nog 1700 kg sa- voyekool aan de markt. Verleden jaar hee- lemaal niets. Het aanbod van uien was aanzienlijk ge ringer dan in Februari 1940. Tegen 397.865 kg in Februari 1940 werd in de nu afge loopen maand 202 800 kg tegen 19275 kg in Februari 1940. Het verschil bij de breek- peon was heel wat grooter. In Februari 1940 werd 73.125 kg geveild, in de vorige maand 23.700 kg. Late aardappelen, waarvan verleden jaar nog 14.335 kg werd aangeboden, kwa men nu niet aan de veiling. NOG GEEN VEIT.ÏNGKOSTEN VOOR DEN HANDEL Naar wij vernemen, is de heffing van 1 vergoeding van administratiekosten van de handelaren nog niet in werking ge treden. Men beeft deze heffing nog eenigen tijd uitgesteld. J HEER UVGOWAARD SCHOORSTEENBRAND. Woensdagmiddag werd de buurt als over goten met een stinkenden walm. Dikke rook slierten stegen op uit de schoorsteen van het pand, bewoond door het gezin de Krijger Het bleek, dat een schoorsteenbrand ont staan was. Nadat door de bewoners ver geefs getracht was deze meester te worden, werd de hulp der brandweer ingeroepen, die spoedig met een bluschapparaat ter plaa'se aanwezig was. Heden overleed, na een kortstondige ziek te, onze geliefde Man Vader, cn Broer, de Heer in den ouderdom van 39 jaar. Uit aller naam, A. KROON—de Geus. Groet, Noordholland, 5 Maart 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 8 Maart a.s. te Schoorl, n.m. 2 uur vanaf.het sterfhuis. Hiermede betuigen wij, me» de namens dc wederzijdsche Familie, onzen hartel ijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons Huwe lijk ondervonden. J. WIT. T. WIT—Peereboom. Hensbroek, 3 Maart 1941. SNEEUWKLOKJES gevraagd. Aangeboden prima Voerhaverstroo - Eigenheimer Poters, 28—35, van de klei Eigenheimer Poters, 28—35. van het zand, le nabouw, van klasse A, gek. N.A.K. P. LIEF- TING, Stoomweg 18. Breezand. GEVRAAGD: '37-'39 moet goed zijn. GARAGE DE MOOR, Tel. 213 - Schagerbrug. Wie wil een partijtje Paarde- boenen handlezen? Omtrek van Kwijcksluis. Inlichtingen bij G. C. VAN BALEN BLANKEN Van Ewijcksluis. Te koop: Ruim 2% H.A. best Bouwland, gelegen te Anna Paulowna. Brieven lett. DR455 Bur. van dit b'ad. OVERGEPLAATST Een dertigtal Heldersche kinderen, die tot nog toe onderwijs ontvingen in de chr. school aan den Basserweg, is thans met Heldersche onderwijzers ondergebracht in het kleine zaaltje van café Rus. AAN DEN SLAG. Een 42-tal plaatselijke wcrkloozen is thans tewerkgesteld bij diverse particulieren. Ob jecten baggeren, slooten en drainceren wor den in werkverruiming uitgevoerd. SINT PANCRAS KASSENBOUWERS. Den burgemeester ter plaatse is thans de bevoegdheid gegeven om een speciale ver gunning uit te reiken aan de kassenbou- wers, die voor het stoken zich naar buiten né. 9 uur moeten begeven. Voorloopig kun nen deze worden afgegeven tot 9 Maart a.s. ANNA PAULOWNA BREEZAND. VEEL DRUKTE VOOR EEN KLEIN BRANDJE. Een schoorsteenbrandje ten huize van den heer de Wilde Moor in de Burg. Lovink- stra.f bracht nog al wal beroering te weeg, tewijl het geval weinig om 't lijf had. De brandslangen, die bij den heer Schuts bewaard worden, kwamen op de proppen en de in Breezand gesfationneerde brand weerauto was er ook dadelijk bij. Hulpvaar dige buren hadden het brandje evenwel al gebluscht. Waarschijnliik echter doordat niet. alge meen bekend is ann wicn een in Breezand voókomcnde brand gemeld moet worden, was ook de brandweer te Kleine Sluis ge alarmeerd en eenigen tijd nadat de Bree- zander spuit al was ingerukt, kwamen de nieuwe brandweerauto met personeel, de burgemeester, hoofdbrandmeester en politie ter plaatse. Dat was natuurlijk mis want het spreekt dat zoiets alleen moet gebeuren als er een flinke brand is. die de spuit in Breezand alleen niet aan kan. En dan voor zoo'n on- noozel schoorsteenbrandje! Er was één troost voor alle moeite. De beide oudjes van ruim 80 jaar, die in het huisje wonen, lagen ziek te bed. Gelukkig dus maar, dat er voor al het gestuurde ma teriaal geen werk was' GEGUND. Het vernieuwen van een arbeiderswoning in den Kleiweg voor rekening van den heer Tloogschagen is gegund aan den heer J. Stoep. Het metselwerk verzorgt de heer P Broers. DONDERDAG 8 MAART. Evangelisatie Schagerbrug. Wegens bijzondere omstandigheden geen bidstond voor het gewas. WARMENHUIZEN. 5 Maart. Uien f 6.roode kool f 7.—. gele kool f 0.—. Deensche witte kool f 5.10. Aanvoer: 2800 Kg. uien. 87100 Ksr .roode kool, 13500 Kg. gele kool, 05200 Kg. Deensche witte kool BROEK OP LANGEND IJK. 0 Maart. 10850 kg. uien grove f 6: 2000 kg. peen f 4.20 4925 kc. kroten f 3.40; 47950 kg. roode kool f 7; 59700 kg. gele kool f 6; 54375 kg. D. witte kool f 5.19. NOORDSCHARWOUDE. 0 Maart. 35000 kg. roode kool f 7; 15000 kn\ gele koo' f 0; 159000 kg. D. Witte kool f 5.!0 NOORDSrilA RWOURE OMZET NOORDF.RMARKTBOND Deze bedroeg: f 314.723.68, in Februari 1941 tegen f 332GS7.85 in Februari 1940.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3