Er is tabak genoeg KOOPMANS'GEMENGD MEEL [grutienmeel] Italiaan kreeg een opstopper Voor behoud van de Iersche taal Predikbeurten Marktberichten GEEN GEBREK MEER TE VREEZEN. Prijsstijging der sigaren onge motiveerd? Er is goed nieuws voor den Ne- derlandschen rooker, bij het min der goede van de nieuwe accijns- verhooging. Tot het einde van dit jaar zal er geen gebrek zijn aan ta bak. Duitschland heeft nl. bij zijn tabaksaankoopen in Italië, Bulga rije, Turkije, Joegoslavië en Roe menië 7.000.000 kg exotische tabak voor Nederland gereserveerd. Deze voorraad zal in staat blijken min stens voor een maand of drie in de behoeften der consumenten van sigaretten, shag, pijp- en pruimta bak te voorzien. Rekening houdende met de voorraden, welke zich op dit bogenblik nog in het be zit van fabrikanten en handelaars bevin den, kan men dan ook veilig aannemen, dat deze -categorie rooiers zich voor het einde van.dit jaar nog geen zorgen behoeft te maken. Naar aanleiding van dit voor ons roo- kerslandje zoo verheugende nieuws had den wij een onderhoud met een der be kende handelaren in ruwe tabak, den heer M. Bode te Amsterdam. Er worden natuurlijk geen Amerikaan- sc.be tabak' en sigaretten meer geïmpor teerd. vroegen wij. De nieuwe import is nu Oriënttabak. beteekenf dit, dat de liefheb bers van zoogenaamde „Amerikaantjes" hun smaak moeten omschakelen, als de- bestaande Amerikaansche voorraden in ons land zijn opgesoupeerd? „Dat is betrekkelijk", meende de heer Bode. „Tn de eerste plaats zijn de harts tochtelijke rookers van Amerikaansche si garetten eigenlijk meer „saus-rookers", dan tabaksrookers. De tabak van deze sigaret ten wordt nl. in een saus gedrenkt, welke grootendeels uit alcohol en opium bestaat. En of men nu als grondstof Amerikaan sche- of Oriënttabak neemt, maakt eigen lijk niet eens zoo heel veel verschil, daar de smaak van de saus toch overheerscht. Alleen waren de Engelsche sigaretten niet zóó zwaar en gevaarlijk gesausd als de Amerikaansche. Ook nog genoeg sigarentabak. „En wat denkt u van de vooruitzichten ovor onze sigarenrQokers?" „In de eesie plaats is er ook nog genoog voorraad sigarentabak van voor 10 Mei in ons land aanwezig, zoodat wii nog tot het einde van dit jaar in het normale verbruik kunnen voorzien. De verdeelingscommissie is op het oogenblik bezig om de voorraden ie invenfariseeren, om deze vervolgens over de Verschillende fabrikanten ie distribu- eeren. Inmiddels heelt het in de kringen van den tabakshandel wel verwondering ge baard, dat het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten blijkbaar geen kans ziet om de enorme prijsstijging van de sigaren tegen te gaan. Het zijn tenslotte uitsluitend tabaks voorraden van vóór 10 Mei, welke thans ver werkt worden, dus deze gewedige prijsstij ging is o.i. op geen enkele wijze te recht vaardigen. „Dus er wordt geen sigarentabak inge voerd? „Geen kilogram, maar wel wordt er aan de voorziening in deze lacune gewerkt. In de eerste plaats door den verbouw van inlandsche tabak. Vast staat, dat onze Ne- derlandsche tabak zeer goéd is voor om blad (het blad onder het dekblad), terwijl het niet onmogelijk is, dat de Nederlandsche tabak, evenals de Duitsche Pfalzer en de Bel gische Simois, door veredeling zoowel voor omblad als dekblad te gebruiken is.\Helaas kunnen wij in Europa geen tabak telen, die ook geschikt is voor het binnenwerk, het z.g. „bosje" van sigaren. Verder worden er, zooals bekend is, proe ven genomen met „kunstblad" dat wordt samengesteld uit papier en ongeveer 20 pet. tahaks'afval. Dit voldoet als surrogaat wer kelijk zeer goed. „Maar over het algemeen acht u de voor uitzichten van rookend Nederland dus niet slecht?" „Neen. zeker niet. Er bestaat voor den consument meer reden tot bezorgdheid over de prijzen, dan over de voorziening. Het wordt boog tijd, dat er bij de prijsbepaling wordt ingegrepen. Want voor de angstwek kende prijsstijging wij zagen onlangs op een veiling te Amsterdam 30.000 kg. twintig jaar oude Sumatra-tabak, die zeker niet meer dan 40 ct., waard was, voor f 3.per kilogram verkoopen zien wij geen nood zaak! (Nadruk verboden Auteursrecht V.P.B.) Kasteleines beet van zich af En liet een stempelafdruk van haar lippen achter. „Als een hond een man bijt— dat is geen nieuws, maar wanneer een man een hond bijt, dat is nieuws!" zoo formuleerde een En gelsche krantenmagnaat, eens het begrip „nieuws". Maar, aldus het Ï-Idbld., wanneer dë blonde kasteleines uit de Blindemanssteeg een jongetje, dat met- liaar dochtertje vecht, in den arm bijt, hoe moet men dat noemen? Zou het de juiste omschrijving vormen van het begrip sensatie of moet men er een va riatie in zien van het door minder beschaafde volksstammen beoefende kannibalisme? De politie noemde het: mishandeling en de po litierechter was het daarmee eens. Een speurder uit het Amsterdamsche politiecorps had zijn talenten gewijd aan deze bizarre va riatie op liet appel-thema van vrouwe Eva. Hij had in den mouw van den jongen een gaatje ter lengte van een centimeter aange troffen, juist boven de blauwe plek in den arm van het jeugdige slachtoffer. Aan weers kanten van liet gaatje had de speurder de' afdrukken aangetroffen van de lippen van de kasteleinsche: twee licht-roode gebogen streepjes, een gevolg van het feit dat de da me haar euveldaad niet had begaan, zonder op onberispelijke wijze te zijn opgemaakt. De speurder had, zoo vermeldde het proces-Ver baal uitdrukkelijk, niet de lengte van de streepjes gemeten om dat te vergelijken met de lippen; die van dien onbeminneiijken af druk werden verdacht. Ook thans vroeg de Amsterdamsche politie rechter niet om een afdruk ter vergelijking, ofschoon de kasteleinsche uit de Blindemans steëg haar lippen van een fel rood had voor zien, zoodat het wel ais stempelkussen had kunnen fungeeren. De dame was trouwens in het geheel niet in een stemming om te stempelen, zij beet vinnig van zich af en als om haar krijgshaftigheid nog te onder- streepen droeg zij kaplaarsjes en een sjako met kwastje. „Het is ontzettend onrechtvaardig", be weerde de lieftallige, maar bijtvaardige be woonster van de Blindemanssteeg. toen de officier vijftien gulden boete tegen haar liad geëischt, „Het is onzin", verduidelijkte zij. „Dat is buiten de behoorlijkheid", waar schuwde de politierechter. Maar de gemaquilleerde kasteleinsche bleek niet vatbaar voor de verschillen tus- schen zin en onzin, weshalve zij den poli tierechter bombardeerde met een reeks van al te persoonlijke vragen of de kinderen van den politierechter wel eens door een ander in eigen huis waren afgeranseld. De politie rechter kon zonder meer hierop ontkennend antwoorden. Resultaat, dat verkregen was zonder één beet. Het evenwicht in de Blindemanssteeg werd hersteld door een boete van f 10, sub-s. 10 dagen verblijf in, wat in op de Prinsen gracht gemoedelijk „het schuurtje" wordt genoemd. Bejaarde brandstichter gegrepen Pas uit Veenhuizen ontslagen. Gisteren is naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht en opgesloten de S0- jarige J. van W., geboren te Grave, wegens brandstichting in de abdij Litbosch der pa ters Trappisten te Echt. Hij bad sinds en kele dagen zich te Echt gevestigd en was pas met een flinke uitgaanskas uit de rijks werkinrichting Veenhuizen ontslagen. De paters lijden groote schade. Groote hoeveel heden stroo zijn verbrand, evenals verschil lende landbouwmachines. De gebouwen, waarin de brand gesticht is, stonden dicht bij de abdij, die behouden kon blijven, ten gevolge van de gunstige windrichting. Hamburg vannacht weer gebombardeerd Bommen op woonwijken. Groot, aantal Britsche machines siuaar beschadigd. Naar het D.N.B. verneemt, zijn in den afgeloopcn nacht Engelsche bommenwerpers boven Noord-Duitschland verschenen. Op 'woonwijken en niot-militaire doelen te Hamburg werden een groot aaPtal brand bommen en eenige brisantbommen gewor pen. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. Volgens de tot dusverre ontvan gen berichten zijn met zekerheid vijf Engel sche ^vliegtuigen door Duitsche nachtjagers en afweergeschut 'neergehaald. Waarschijn lijk zal dit cijfer nog stijgen, daar een groot aantal Britsche bommenwerpers door den Duitschen afweer zoo ernstig beschadigd is, dat zij hun basis nauwelijks zullen kunnen bereiken. Zonder dat hij iets deed. Drif tige kastelein voor de rechtbank. Voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank, gepresideerd door mr. W. Dons, stonden gisteren terecht een caféhouder en diens zoon en dochter, die ervan beschul digd werden een Italiaan te hebben mis handeld. Het was gebeurd op een December-avond. dat een ruit in scherven viel.'Het was de ruit van de zaak. welke door den caféhou- dèr wordt gedreven. En daarom was de caféhouder hevig ontsteld. Hii riep zijn zoon. die als kellner placht tc fungeeren en de dochter. Gedrieën stormden zij naar builen om d,en onverlaat te vinden, die hun ruit zou hebben vernield. Nu geviel het, dat op dit onzalige tijdstip een Italiaan passeerde. Deze was volkomen onschuldig cn uiterst fatsoenlijk. Hii had enkele uren in een lunchroom gezeten cn er geluis terd naar de zachte muziek van een strijkje. I-lij had slechts alcoholvrije dranken gedronken, omdat hij ge- heelon(houder is en er was dus geen sprake van dat de man in een stemming verkeerde om ruiten te vernielen. Het café-trio zag den Italiaan en ver klaarde bom zonder nadenken schuldig. De arme man werd het café binnengesleept en binnen weinige seconden bad hij een stevig pak slaag beet. Het ging daarbinnen hard toe en men kon het den Italiaan, die veertien dagen het bed moest houden, niet kwalijk nemen, dat hij na afloop van de gebeurtenissen'een klacht indiende. Voor de rechtbank vertelde hii nog eens het relaas van zijn droeve ervaringen. Er waren enkele getuigen, maar nie mand hunner had iets gezien van de .mis handeling, omdat do zaak met gesloten deu ren was behandeld. Alleen een mijnheer, die aan den overkant woonde, had de klap pen gehoord, hptgoen een bewijs is voor de hardheid daarvan. De caféhouder echter merkte op, dat als de klappen inderdaad te hooren zouden zijn geweest, de neus van den Italiaan niet meer zou be staan. en aangezien de neus er nog was, wilde hij daarin een bewijs zien, dat er van klappen geen sprake was geweest. Een politieagent, die bet café was binnen gegaan had daar den Italiaan gezien met fiaupt VOOR HET BAKKEN VAN PANNEKOEKEN Benoodlgd 250 gram Koopman*' Gemengd Mc*l, 1/2 koude melk, 1/2 «atlepel zout, desgewenscht 1 al, vat ol boter om ta bakken, wat bakpoeder. Maak aan beslag. Smelt een stukje vet of botar In da koakapan, laat dan bodam van de pan goed vat worden. Wacht tot ar aan blauwa damp afkomt en doe ar wat van het beslag In, soovael, dat de pannakoakan nlat ta dik worden. Laat het beslag even In de pan rondloopen, da bodam van da koakapan moet ar overal door bedekt zijn. Bak za op aan niet te haat vuur langzaam gaar an aan balda kanten bruin. N.B. Het gebak wint aan smakelijkheid door wat bakpoeder bij hei koude bes lag la voegen, .yj en voor men gaat bakken. Vraagt Uw kruidenier een pakje Koop mans' Bakpoeder. I* FABPIEKSVEQPAKKINGVAN500GRAM L een bloedende neus en verder had hij ge zien, dat de caféhouder werd vastgehouden en weggetrokken door zijn dochter. Hieruit had de agent opgemaakt dat er toch wel iets aan de hand was. Desondanks hield het drietal zijn on schuld vol. Niemand had iets gedaan en dc Italiaan had blijkbaar zonder meer een bloedneus gekregen. De officier van Justitie, mr. de Blecourt, geloofde niet in de onschuld. Wel wilde hij aannemen, dat de caféhouder en zijn fami lieleden nerveus waren door het breken van de ruit door een onbekende. Daarom wilde de officier mild zijn. Hij eischte te gen ieder f 25.— boete subs. 25 dagen hech tenis. Od 27 Maart zal de rechtbank uitspraak doen. KNAAPJE ONDER VRACHTAUTO. Gistermiddag is op den Rijksweg te Sit- tard een doodclijk verkeersongeluk ge beurd. Het achtjarige zoontje van de fami lie Z. te Stadbroek stak bij het spelen plot seling den rijweg over, toen uit de richting Geleen een zware transportwagen naderde. Het knaapje werd door cle£en wagen gegre pen en was vrijwel op slag dood. Aai^poring tot de Iersche Jeugd. De Iersche minister van opvoeding heeft, naar Radio Dublin meldt, de schoolautori- teiten des lands en alle Iersche scholieren aangespoord, met alle krachten op de bres te staan voor het in stand houden van de Iersche moedertaal, het Gaelisch. De mi nister herinnerde eraan, dat het juist de landstaal is, waaraan Ierland thans zijn onafhankelijkheid te danken heeft. De jeugd van Ierland mag niet door onverschillig heid tegenover de moedertaal dc zaak, waarvoor haar voorvaderen gestreden en ge bloed hebben, verraden. Wanneer de moe dertaal zou verdwijnen, zou ook de zelf standigheid van Eire ten gronde gaan. LANGENDIJK CONDUCTRICES OP DE BUS De H.A.B.O. heeft op den dienst Wieringer- meerWinkelLangend ijk—Alkmaar, twee conductrices aangesteld, hetgeen op dit lange traject ongetwijfeld bevorderlijk zal zijn voor de snelheid. Het ligt in de bedoe ling om geleidelijk op alle drukke dien sten conductrices aan te stellen. Gisteren, Donderdag, zijn beide dames op het bovengenoemde traject in dienst ge treden. WONINGGEBREK. Er heerscht hier groot gebrek aan wonin gen. Voor een deel is dit toe te schrijven aan het feit, dat verschillende Heldersche gezinnen hier hun intrek -hebben genomen. Alle woningruimte is op het oogenblik bezet. Van nieuwbouw is natuurlijk geen sprake. Onbewoonbaar verklaarde woningen blijven bewoond. Aan sommige huurders is de huur opgezegd omdat familieleden van eigenaars van woningen deze willen betrekken, doch hoe de tegenwoordige huurders aan een an dere woning moeten komen, is een raadsel. Zelfs boeten worden als woningen -gebruikt. Met wordt een onhoudbare toestand, waarin spoedig verandering behoort te worden ge bracht. Maar hoe die verandering zal moe ten geschieden is de moeilijke vraag 1 ZUID SCHAR WOUDE. REMMEN VAST. De jongeheer S., die met zijn bakfiets zui velproducten bij zijn klanten bezorgt, had verzuimd, toon hij dat vervoermiddel station neerde op de los- en laadplaats van de firma Kramer, de rem aan te zetten, met het ge volg, dat het in beweging kwam en in dc Voorburggracht belandde De kostbare vracht zuivelproducten was daardoor voor een groot deel verdwenen of bedorven. Een schade post alzoo. VOOR HET VERKEER DOOR DE KOOG. Over de Achterburggracht heeft men naast den z.g. rooster een hulpbrug gelegd. Er zal daar ter plaatse een aanmerkelijk brcedcre brug worden geslagen voor het verkeer langs den nieuwen weg. NIEUW DISTIBUTIEBUREAU. In het westelijkste lokaal van de o. I. school is thans een distributiebureau inge richt. Het heen- en weergeloop op de secre tarie zal daardoor aanmerkelijk verminderen waardoor de ambtenaren hun werk rustiger zullen kunnen verrichten. Het is inderdaad een noodzakelijke.en mooie verbetering. SINT PAN CR AS BENOEMD. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. L. School is benoemd mei. A. Zeiler, te Ber gen ter vervanging van juffr. Dalmeyer. NAAR DEN ARBEIDSDIENST. Volgens nadere ontvangen opgaven heb ben zich van den Arbeidsdienst uit deze gemeente tot heden aangemeld: G. C. Ba ken en J. Kooy Jz. HOOGWOUD KOLVEN. Naar we vernemen, heeft de Pers- en Propagandacommissie van den Nederland- schen Kolfbond aan den voorzitter van „Niet Klappen" te Hoogwoud geschreven, dat de op 16 Maart a s. alhier te houden nationale kolfwedstrijd niet op meer dan één dag gespeeld mag worden. Hierdoor moet het aantal deelnemers be perkt worden en de diverse deelnemende vereenigingen zijn aangeschreven, dat min der personen naar dezen wedstrijd kunnen worden afgevaardigd. Van „De Vier Eenen" kunnen nu mee doen 8 kolvers, van „Gezellig Samenzijn" 7, van „Op Maat" 7, van „Niet Klappen" 7, van „Vriendenkring 8 en van Wognum C, in totaal 43 kolvers. De deelnemers van Hoogwoud worden uitgenoodigd om half negen present te zijn, daar er anders kans bestaat, dat de wed strijd met sluitingstijd niet beëindigd is. NIEUWE BESTELLER Tot besteller in vasten dienst bij de P. T.T., is benoemd de heer A. Pool, voorheen hulpbesteller te St. Pancras. De heer Pool is voornemens te gaan wo nen in het huis, eigendom van het P.E.N., aan de Kerkelaan. ROOI VERGUNNING. Door den Productiecommissaris van den Boschbouw en de Houtteelt is aan den heer G. W. de Boer, Gouw, vergunning verleend tot het doen rooien van 10 iepen op zijn erf, met bepaling, dat met iepen en met populieren wordt lierbeplant. BENOEMD. Inplaats van den heer C. van Diepen, die uit zijn functie als luchtwacht eervol ont slag heeft aangevraagd en verkregen, is met ingang van 17 dezer benoemd de heer S. Groot. BERGEN GOED ZOOI In de afgeloopcn maanden zijn uit'de op brengst van den tuin aan de Zuidlaan, waar op onder leiding van den heer H. Meijer door jeugdige werklóozen in het vorige jaar tuin bouwproducten zijn geteeld, onder de werk- loozen en ondersteunden uit deze gemeente in totaal c.a. 1850 kg. groenten verdeeld, ter wijl door bemiddeling van bet Burgerlijk Armbestuur bovendien nog ca. 5600 kg. aard appelen, van den tuin afkomstig, zijn uitge deeld. BRANDWEERNIEUWS. Door het gemeentebestuur is aan de hoe ren G. Blankendaal en M. Ravenhorst over eenkomstig hun verzoek eervol ontslag ver leend als lid van het Brandweercorps onder dankzegging voor hun aan de gemeente be wezen diensten. Voorts zijn als brandweerman benoemd de heeren E. van Roekel, Jn. Stroomer en N. J. Volkers, laatstgenoemde in een reeds eer der ontstane vacature. BARS1NGERHORN RAADSVERGADERING. De raad zal Maandagmiddag vergaderen. HEER HUGOWAARD „DE DOOD HAD DORST". Om misverstand te voorkomen zij hier medegedeeld, dat het geval van „de dood die dorst had" niet den heer Wolfswinkel, begrafenisondernemer en caféhouder, be treft. Een en ander heeft zich afgespeeld in een ander dorp, een poos geleden, en de zegsman van onzen berichtgever herinnerde het zich, toen hij las-over den Spaanschen boer, die voor uen regen in een doodkist was gaan liggen. ZONDAG 16 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Scbagen. voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur Ds. Nell. Noordsrharwoude. geen dienst. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Krop. Zuidsrhnrwoiïde. voorm. 10.30 uur. Ds Prins van Wijngaarden. - Bevestiging lidmaten. Koedijk, geen dienst. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, de heer A. Kalis. Dirkshorn. geen samenkomst. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Xiedorp. nam. 3 uur. Ds. de Mooy. Oude Niedorp, geen samenkomst. TTeerhucrowaard. geer dienst. Veenhuizen. voorm. 1030 uur Ds. de Moov. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Eenigenburg. vm 10.30 uur. Ds v Biemen Kolhorn nam. 2.30 uur. Ds. v. Biemen. Oosterland. voorm 10.30 uur. Ds. v. Beek. Wesferlnnd. nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Groef, zie Schoorl. Sehoorl voorm. 10- uur Ds. Roeke. Voorm. 11 15 uur Zondagsschool, Huisduinen, a-een dienst. Tniirinadnrn, geen dienst. Cajlantsong. vm. 10 30 uur. Ds v. Wirben. Aartswoud, voorm. 10.30 .uur, Ds. Kreb. Spanbroek, nam. 2.30 uur. Ds. Kreb. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zoon, Aafje eo Cornelis T. DE MAIJER Witsmeer. C. DE MAIJER. Westerend, Dirkshorn, 14 Maart 1941. Te koop: Pl.m. 3 wagens best HOOI. Te bevragen bij E. 55a. Schagerbrug. Te koop: DUBBELE STAMSLA- BOONEN. zonder draad, goedgekeurd mte 2 X 10. K. LANGEDIJK, Dirkshorn. Nog 1000 Kq. A gekeurde BL, EIGENHEIMER POTERS maat 35—50 aangeboden. Ook in gedeelten, door Th. J. STA- DEGAARD, t Veld 319, Oude Niedorp. Te koop: Hoogdrachtige ZEU GEN, jonge en oudere. Allen ingeschreven .in het Varkens stamboek. Keuze uit 10 stuks. Bij P. LAAN. Varkensfokkcr, Lagehoek, Opmeer. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp. geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Hippolvtushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. H. J. de Wilde. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagcn. voorm. 10 uur. I)s. Visch van Kol horn. Bediening H. Doop. Nam. 2.30 uur. Cand. J. v. d. Mve, hulp prediker. Bidstond voor het gewas. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. Nam. 3.30 uur. Ds. Tollenaar. Wierincerwerf. voorm. 10 uur en nam. 3 U., Leesdienst. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Middenmeer. voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. G. Morsink. van Bergentheim. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15.uur. Cand. Beneder. Nam. 2.30 uur. Cand. Beneder. Bre.fizand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbroe, voorm. 1030 uur en nam. 2.30 uur. de heer F. van Rossum. Des mid dags Bidstond voor het Gewas. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Joneeman- nenvereepigine Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatie gebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur. Ds. H Bakker, van Amsterdam. The Star of Hope Mïssion. Julianadorp. nam. 3 uur. de heer J. Se- vensma. van Amsterdam. SCHAGEN. 13 Maart. Aanvoer: 97 Geldekoeien (vette) voor de Centrale. 19 kalf koelen f 3704G0. 6 vaar zen f 225—350. 705 nuchtere kalveren voor de Centrale. 1S2 Overhouders f 42—48, 5S biggen f IS—26. 24 konijnen f 1—8.50, 14 kippen f 1—3. WARIMENHIH7.EN. 13 Maart. Aanvoer: 56000 Kg .roorie kool f 7.50. 15700 Kg. gele kool f 6.40, 39300 Kg. Deensche witte kool f 5.50. ZWAAG. 12 Maart. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Uien 3.50—0. bieten 3—3.40. prei 6—8.50, gele bew. kool 5.20—6.10, roode kool 57 50, boerenkool 2.10, spruitkool 16—32, witlof 16 23.20, breekpeen 34:20. waschpeen 6—8, rabarber 27.knolselderie B 4.1010.30, Goudreineften 3240, Ontario 35—37. Con ference 19—22 Gieser Wildeman 2425, Winterjan 1826.50. (OfficieWe noteering). BROEK OP T.ANGENDTJK. 13 Maart Aanvoer: 65900 Kg. ronde kool 7.50, 93400 Kg. gele kool 6 10. 112400 Kg. Deensche witte kool 5.30, 6600 Kg. •.uien 6.—. grove uien 6. drïelinepri 6.—, 2800 Kg. peen 4.20. NOORDSC.H AR WOUDE. 13 Maart, Aanvoer: 67800 Kg. mode kool 7.50. 35800 Kg. gele kool 6.40 143000 Kg. Deensche wit te knol 5.50 6000 Kg. uien 6.grove uien 6.drielingen 6.stek 11.70. 5600 Kg. peen 4.20. kleine peen 1.80—2. Voorloopige noteering (hedenochtend 9% uur doorgebeld). Officieels prijzen en aan gevoerde kwnntums van vandaag publicee- ren wii morgen BROEK OP T ANOFNDT.TK. 14 Maart. Aanvoer: 15.000 Kg. uien 6.—. 9975 Kg. peen 4.20. 14450 l<g. kroten f 3.40; 68725 ke. roode kool f 7.50: 77650 kg gele kool f 6.40: 79125 kg. D wil te kool f 5.50 NOORDS" ARWOITDF 14 Maart. Aanvoer:. 310fi Kg. uien 6 drelingen 6. grove 6.—, 4300 Kg. neen 420. 2400 kg kroten f 3.40: 106000 kg. roode kooi f 7.50: 4V.T00 kg. gele kool f 6.40; 199200 kg. D. witte kool f 5.50.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3